rv Venray kreeg deze week 1600 telefoonabonnees S.V.V. NIEUWS in vJeniiuj s.v.v. JEUGD DUIVENSPORT M.H.C.V. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 17 MAART 1967 No. 11 ACHT EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 cl p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten V.nroy 2.—) DE MAN DIE DE WERELD KLEINER MAAKTE „Ring ring!", rinkelt de telefoon. „O, kruidenier, het giet van de hemel, ik zou geen hond over straat willen sturen. Wilt u direct even een pakje margarine brengen?" Zeker mevrouw, ik kom het dadeljjk brengen. Verder nog iets van uw dienst? Zeker me vrouw, dank u wel, mevrouw!" Die mevrouw wilde niet door de regen en liet dat een ander opknappen. Velen maken dagelijks ge bruik van de telefoon en het noodzakelijke in huis te kunnen krijgen. Vrienden bellen elkaar over grote afstanden, zakenlieden plegen de meeste transacties telefonisch te regelen en diplomaten voeren besprekingen over de grenzen van landen en in minder dan geen tijd. President Johnson pleegt zelfs overleg via recht streekse telefoonlijnen met Londen, Parijs, Bonn en Moskou. Dat werd mogelijk door de uitvinding van de telefonie. Miljoenen mensen zijn over de ge hele wereld op die manier met el kaar verbonden. Wij kunnen van Nederland uit telefoneren met Ame rika, met Australië, maar ook met een vriend of kennis twee straten verderop en alles in een wip! De wereld werd kleiner, heel klein zelfs en dat allemaal door de uitvinding van een in 1847 geboren man, ge naamd Alexander Graham Bell, die vele jaren vocht voor een idee, wor stelde met de techniek om tenslotte te slagen en zijn fantasie in werke lijkheid om te toveren. De telefoon, de „verrespreker", werd geboren en daarmee was het probleem van snel le communicatie over grote afstan den in wezen opgelost. LANG GEZOCHT NAAR SNEL COMMUNICATIEMIDDEL Reeds de volkeren in de oudheid hadden behoefte aan een systeem waardoor zij in staat waren berich ten over grote afstanden over te brengen. De koerier, die man die een bericht mondeling of schriftelijk overbrengt, is wel de oervorm, doch men wist ook toen reeds, dat de tijdsduur voor overbrenging van een bericht zeer belangrijk kan zijn en dus kwam men tot een snellere me thode, namelijk die van de zoge naamde „fakkeltelegraaf". Bepaalde signalen met fakkels die in de rechter- of linkerhand werden vastgehouden of bewogen, stelden codewoorden, letters of cijfers voor. Dit systeem werd reeds door de As- syriërs toegepast. Later kwam men tot nog andere methoden als het zwaaien met vlaggen, signaalvuren op bergtoppen, het slaan op trom mels of het geven van bepaalde sig nalen op bazuinen, welke berichten via een keten werden doorgegeven. De werkelijke oplossing voor het grote probleem schonk ons de gro te natuurkundige A. G. Bell. OP 24 JAAR HOOGLERAAR Alexander Bell was de zoon van een spraakleraar aan het University College te Londen, lector in de fo netiek te Edinburg en later te Kingston (Ontario). Deze deskundi ge, dus de vader van de jonge Bell, vond de methode van de zogenaamde „visible speech" uit, waarbij door middel van diagrammen van stan den der spraakorganen onderricht gegeven kon worden aan doofstom men. Hij schreef bovendien een we tenschappelijk werk, getiteld „Scien ce of Speech" (de wetensclAp van het spreken). De jonge Alexander Graham Bell geraakte door de onderzoekingen van zijn vader reeds spoedig ver trouwd met alle problemen en we tenswaardigheden die met de men selijke spraak samenhangen. Trou wens hij drukte de voetsporen van zijn vader en werd nadat hij deze in 1870 naar Canada was gegaan, in 1871 op jeugdige leeftijd van 24 jaar hoogleraar fysiologie der spraak organen te Boston (V.S.), een bewijs dat deze knaap over grote capacitei ten beschikte. Reeds tijdens zijn eerste proeven kwam de uitvinder op het idee te trachten de spraak elektrisch over te brengen. Hij zag de oplossing in het maken en overbrengen van elek trische stroomveranderingen langs 'n geleidende draad. Hij trachtte door de spraak dergelijke stroompjes op te wekken en deze op een ander punt weer in geluid om te zetten. Het laat zich nauwelijks raden, welk een zware opgave de jongeman zich stelde, maar hij had succes. In 1875 kwam hij na langdurige proeven tot een oplossing. HET EERSTE KONTAKT Op 10 maart 1876 gelukte het hem te Boston langs een leiding, welke van de zolder van een huis met twee verdiepingen naar de begane grond was gelegd, op telefonische wijze zijn assistent te bereiken. „Watson kom hier, ik heb je nodig", waren de eerste woorden die op die ge denkwaardige dag langs telefonische weg waren overgebracht. De nieuwe uitvinding werd over al druk besproken en men gaf er in Amerika nog al hoog van op, het geen voor Europa aanleiding was dit nieuws als echte Amerikaanse hum bug te beschouwen en Alexander Graham Bell voor een buikspreker en bedrieger uit te maken. De ongelovige Thomassen moesten echter reeds spoedig ongelijk be kennen, want in snel tempo ontwik kelde de grote uitvinding zich ver der toen grote mannen als Edison Hughes en dergelijke hun krachten er aan gingen wijden. De verster kers deden hun intrede, zeekabels werden gelegd, centrales gebouwd. MET DRUKKNOP EN BEELDSCHERM Na verloop van tientallen jaren ontstond tenslotte het automatische telefoonsysteem, dat ons in staat stelt rechtstreeks en zonder tijdver lies met iemand aan de andere zij de der aarde te spreken, een net over de gehele wereld met miljoe nen aangeslotenen. En nog is de technische vooruitgang niet ten ein de: na de automatisatie staan de drukknoptelefoon en. de beeldtele foon* op onze drempel. In Nederland worden nieuwe kabels uitgespaard door grote aantallen gesprekken ge richt en gelijktijdig via de televisie torens en speciale telefoontorens over te zenden. Inmiddels werd er een mobilofoonnet opgebouwd, zodat we nu vanuit een rijdende auto kun nen telefoneren. Alexander Graham Bell heeft de verbeteringen en uitbouw van zijn vinding voor een groot deel nog mo gen meemaken. Zesenveertig jaar nog was hij getuige van de voort gang die zijn vinding maakte, van het feit, dat er steeds meer mensen gebruik van gingen maken en hij heeft in ziin dromen ongetwijfeld de grote vlucht voorzien, die de tele foon tenslotte nam en zoals wij die heden kennen. Op 2 aügustus 1922, nu 45 jaar ge leden, overleed Alexander Graham Bel, de man die de wereld kleiner maakte. Te zijner ere werd tijdens zijn begrafenis in de Verenigde Sta ten gedurende een minuut het ge hele telefoonverkeer stilgelegd. HOE HET IN VENRAY BEGON Venray profiteerde van Bell's vin ding in 1906, toen vanuit Venlo, waar een telefoonkantoor geopend was, ook Venray telefonisch met de buitenwereld verbonden werd. Dat wil zeggen op werkdagen van acht tot half een en van half vier tot ze ven uur. Op zon- en feestdagen was geen telefonisch verkeer mogelijk, omdat dan het kantoor gesloten was. Nr. een had in die dagen de Sigarenfabriek van G. F. Aerts en Zn. en de gemeente was bereikbaar onder nr. 6. In 1920 zorgde Peel en Maas met nr. 52 dat Venray het vereiste aan tal minimum abonnees kreeg voor een eigen locaal net, waarvan de centrale werd ondergebracht in het Venrayse postkantoor. Het liep vrij langzaam met de aansluitingen. In 1927 waren voor Venray, Castenray en Oirlo eerst 99 telefoonabonnees ingeschreven, een aantal dat in 1929 gegroeid was tot 115. In 1937, toen Venray 200 abonnees had, werd be sloten een nieuwe centrale te bou wen, daar in het postkantoor de ruimte te klein werd voor verdere uitbreiding. Toen einde 1939 de nieu we centrale aan de toenmalige Kolk- weg, thans Pr. Bernhardstraat, op geleverd werd telde de telefoon dienst nog geen 300 nummers, die thans echter konden profiteren van de automatisering (18-7-'40), die me de door het nieuwe gebouw moge lijk is geworden. Ook Merselo kreeg in dat jaar zijn automatische centrale met 40 aan sluitingen. Onder de oorlog liep het aantal abonnees sterk terug, mede door maatregelen van de Duitse bezetter, die verschillende telefoonaansluitin gen afsloot. Het einde van de oorlog bracht verwoestingen mee van het kabel net en het duurde tot einde 1946 voordat alles weer enigermate op orde was en de 387 abonnees weer als vanouds bediend konden worden. In 1956 was dat aantal opgelopen tot 576, waarbij opgemerkt moet wor den dat in 1955 Castenray met 64 aansluitingen een eigen centrale kreeg, evenals Ysselsteyn met 55 aansluitingen. HURRY-UP Van toen af kreeg, mede door de industrialisatie en de groei van on ze gemeente, de centrale het druk. Met de groei van Venray groeide ook het aantal telefoonaansluitingen. In mei 1961 werd de duizendste abonnee aangesloten. En dat bete kende dat de capaciteit van de cen trale moest worden uitgebreid en het kabelnet ook aan deze uitbreiding moest worden aangepast. Als in ok tober 1965 de 1500ste abonnee aan gesloten wordt, is het feest afgelo pen. Er is plaats noch ruimte meer in de bestaande centrale en het was maar goed dat reeds eerder plannen gemaakt waren om deze centrale belangrijk uit te breiden. Hoe nodig zulks was, bleek wel uit de telling van 1 maart j.l. toen Venray reeds 250 wachtenden telde op een tele foonaansluiting. Intussen is de centrale belangrijk uitgebreid en dank zij kunst- en vliegwerk zijn weer 200 mensen aan een nieuw telefoonnummer geholpen kunnen worden, zodat deze week Venray zijn 1600ste telefoonabonnee gekregen heeft. Intussen is men druk doende de bestaande apparatuur in de centrale te vervangen door een geheel nieuw systeem van Philips, dat niet alleen het telefoneren sneller en wat de centrale betreft geruislozer maakt maar dat ook een verdubbeling van de capaciteit mogelijk maakt. Men hoopt daarmee wind en weder dienende in het eerste kwartaal van 1968 gereed te zijn en dan be schikbaar te hebben 3000 netnum mers, waarmede men tot 1971-1972 genoeg denkt te hebben. Dat wil dan beslist niet zeggen, dat de mensen van de PTT het komende jaar va kantie kunnen nemen, niets schijnt minder waar. Iedere telefoon, zo zei men ons, is nog altijd met twee draadjes verbonden aan de centrale en men zal moeten zorgen dat er genoeg van deze verbindingsdraad jes komen i.e. dat er voldoende ka bel beschikbaar is en komt om alle telefoongebruikers en -wensers te gerieven. Daarnaast heeft de PTT na ra to van de financiële mogelijkheden ook een begin gemaakt met de vorming van streeknetten. Men is daarmee thans bezig in het zuiden van de provincie, maar ook het streeknet Venray is nog altijd in het verschiet. Dat zal dan een einde gaan maken aan de vijf-zes netnum mers, die men thans nog altijd ge bruiken moet om in heel Venray te kunnen bellen, maar voor we zover zijn, zullen er nog wel enkele jaren voorbij gaan spom Uitslagen zondag 12 maart: Venray 1Venlo 1 34 Belfeldia 2Venray 2 12 Venray 3Hegelsom 1 23 Hegelsom 2Venray 4 41 Sparta 4Venray 5 01 Venray 6Sparta 3 41 Ysselsteyn 3Venray 7 05 Op de vraag of Venray er in zou slagen om, na Boxmeer het ongesla gen record afhandig te hebben ge maakt, ook leider Venlo de eerste nederlaag tpe te dienen, is j.l. zon dag het antwoord gevallen in een spannende en op een uitstekend peil staande wedstrijd die het talrijke publiek tot het einde kon blijven boeien. Deze prestigeslag voor onze ploeg is weliswaar in hun nadeel uitgeval len doch met het kleinst mogelijke verschil 34 en niet nadat alle spe lers zich tot het laatste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter, alle inspanningen hadden getroost om tenminste nog een puntenverde ling tot stand te brengen. Gezien de krachtsverhoudingen in het veld en de schitterende wijze van „terugkomen" zou een gelijk spel beslist de stand juister hebben weergegeven. Het doortastende optreden en vooral de grote schotvaardigheid van de Venlo voorhoede in een voor Venray fatale periode van 5 min. rond de 30e min. van de wedstrijd, deed de tot dan alleszins verdiende 10 voorsprong ombuigen in een 13 achterstand waarmee de rust werd ingegaan. Genoemde fatale pe riode brak aan doordat aan Venlo een strafschop werd toegekend, waardoor Venray even aangeslagen werd en waarvan de gasten onmid dellijk gebruik wisten te maken. Be houdens een gevaarlijke vrije schop van Venlo wegens hands op de rand van het strafschopgebied die met 'n flitsende reactie door de SW-doel man tot hoekschop werd verwerkt, was Venray gedurende de eerste 25 min. van de wedstrijd onbetwist het gevaarlijkste en het meeste in de aanval. Met vaak schitterende com binaties werd de Venlo-verdediging keer op keer in de verdrukking ge bracht. Na 18 min. bezorgde Harry Coppus Venray de leiding door uit een vrije schop de bal ongenadig hard door de muur van verdedi gers in het doel te knallen: 10. Bijna een half uur was er gespeeld toen de hierboven genoemde en voor Venray fatale periode aanbrak. De strafschop vormde de inleiding; onhoudbaar verdween de bal tussen de palen: 11. Praktisch in dezelfde minuut haalde Venlo opnieuw uit. Een doorbraak over links werd on voldoende gepareerd op de voorzet, die volgde tastte onze doelman mis en een Venlo hoofd was ter plaatse om 12 aan te tekenen. Deze slag werd enkele minuten later gevolgd door een massale Venlo-aanval, on ze achterhoede werd op flitsende wijze uit haar voege gespeeld en met een uitstekend schot werd het 13. Na de rust kwam Venray schitte rend terug en hoewel het haast een onmogelijke opgave was tegen deze zeer sterke tegenstander, bleef men stormlopen op het Venlo-doel. Na ruim een kwartier spelen laaide de hoop op in de Venray harten toen een vrije trap van A. van Bergen door W. Peeters in een doelpunt werd omgezet: 23. Het sterk aan dringen werd Venray noodlottig doordat Venlo in de 75e min. een aanval besloot met een striemend schot: 24. Venray wilde echter van wijken weten en korte tijd later wist de naar voren gedirigeerde J. Sie- bers een aanval af te ronden en de stand op 34 te brengen. Tot het einde bleef Venray in de aanval, doch het overwicht kon niet meer in een treffen worden uitgedrukt. Venray 2 was op bezoek bij Bel feldia 2 dat nog alle kans op de ti tel had en als 2e op de ranglijst ge- geklasseerd stond. De Venray-reser ves, bewust van de sterkte van hun tegenstander, wisten echter voldoen de zelfvertrouwen op te brengen om met goed spel hun gastheren tege moet te treden. Het werd dan ook een verdiende overwinning voor de Venrayers, die deze middag W. Teu- nissen als tweede stopper lieten fun geren en daarmede een goede keu ze gedaan bleken te hebben. Met flitsende aanvallen werd het Belfel- dia-doel belaagd en het duurde dan ook niet lang voordat Venray aan de leiding kwam. Door een misver stand in de Venrayse achterhoede kwam Belfeldia gelijk, maar op nieuw kwam Venray aan de leiding door een prachtig doelpunt van J. van Bakel. De achterhoede grendel de het doel af, terwijl de schakel spelers de voorhoede nog voldoende in de aanval wist te steunen. Beide verdedigingen maakten geen fout meer, zodat Venray 2 met 12 de wedstrijd zeer verdiend won. Dan was er de topper Venray 3 Hegelsom 1. Het is een snelle en goede wedstrijd geworden met Ven ray 3 zeker niet de mindere, tech nisch zelfs de betere ploeg. De iets grotere inzet van de gasten heeft de doorslag gegeven, waardoor ze, vrij fortuinlijk, de zege opeisten. In de 10e min. strafte de scheids rechter 'n ongelukkige handsbal met een strafschop af, dit betekende 0-1 voor Hegelsom. De gasten wisten de stand op te voeren tot 30, toen werd hun echter een halt toegeroe pen. Enkele min. voor de rust wist M. Janssen de achterstand te redu ceren tot 13. Na rust is Venray 3 voor 't overgrote deel in de aanval geweest. Maar door slecht schieten en te ver doorgevoerde combinaties kwam er voorlopig in de stand geen verandering. In de 35e min. wist J. Kusters de bal uit een hoekschop achter de doelman te werken. Met deze 23 stand kwam 't einde van deze wedstrijd, die gezien de ver houding zeker in een gelijkspel had mogen eindigen. Venray 4 was op bezoek bij He gelsom 2. Voor de wedstrijd bleek een der SW-spelers maar één voet balschoen meegebracht te hebben (en een zondagse schoen van z'n broer). De reserve van het 4e stond echter meteen z'n schoenen af, zo dat de wedstrijd normaal kon be ginnen. In de wedstrijd zelf heeft het 4e het er niet zo best afgebracht. Hegelsom toonde zich de sterkere (en hardere) ploeg en besliste deze wed strijd met 4—1 in haar voordeel. Venrayö was op bezoek bij het sterk spelende Sparta 4. Het is een spannende wedstrijd geworden, waarin Tonny Swaghoven (voorlopig voor de laatste maal burger) het eni ge en winnende doelpunt scoorde. De aansluiting met de kopgroep is hiermede weer behouden. Venray 6 zorgde opnieuw voor 'n verrassing. Zij speelden thuis tegen Sparta 3, allemaal oudere en gerou tineerde spelers. Venray 6 speelde een zeer goede wedstrijd en de 4-1 zege die behaald werd geeft dan ook een goede afspiegeling van de wed strijd. Ook Venray 7 was weer bijzonder goed op schot. Door doelpunten van P. Schwachöfer (3x) en M. Truyen (2x) werd een klinkende 50 over winning behaald op Yselsteyn 3. Programma zondag 19 maart: Stormvogels 1—Venray 1 2.30 u. (Terrein Bergen) Venray 2—RKDEV 2 2.30 u. D.I.S.Venray 3 2.30 u. Venray 4Griendtsveen 2.30 u. Venray 5Ysselsteyn 3 12.00 u. America 3Venray 6 12.00 u. Venray 7Leunen 3 12.00 u. Fancy-Fair Zaterdag 18 en zondag 19 maart a.s. houden we dan onze grote fancy- fair. Om 7 uur wordt er 's avonds geopend, terwijl er zondagmiddag van 25 uur een speciaal program ma is voor de kinderen, tegen ge reduceerde prijzen. De propaganda-commissie van SW heeft weer leuke stands en attrac ties weten te engageren, terwijl ook de luchtbuksschutters weer volop aan hun trekken kunnen komen, zo wel in wedstrijdverband als indivi duele prijzen. Voor het rad van avontuur heeft men weer vele en kostbare prijzen beschikbaar. Het belooft weer een gezellige SW-ker- mis te worden, waarop iedereen van harte welkom is. Geen entree. Zondagavond vindt de trekking plaats van de grote loterij als sluit stuk van de fancy-fair. Uitslagen zaterdag 11 maart: Venlose Boys sel.Venray sel. 00 Venray AlKoningslust Al 22 Venray A3Molen wiekers Al 11 Venlose Boys A2Venray A2 12 Venlose Boys BIVenray BI 21 Venray B5 (LJ-BW B2 2—3 Wittenhorst BIVenray B2 (L) 31 Programa zaterdag 18 maart: Venray sel.EHC sel. 4.00 u. Wanssum AlVenray Al 4.00 u. Venray A2Montagnards Al 4.00 u. Oostrum AlVenray A3 4.00 u. Venray BI—HRC BI 2.30 u. Leunen BIVenray B3 4.00 u. Venray B4Castenray BI 2.30 u. Leunen ClVenray Cl 1.30 u. Venray C2Leunen C2 1.30 u. Venray C3Leunen C3 1.30 u. Molenwiekers B2-Venray B6 2.30 u. Tegen het elftal van de Broeders van Huize Servatius, werd na een enerverende wedstrijd met 32 ge wonnen. A.s. zaterdag hebben wij een uit wedstrijd tegen Bracht (Did.), een goed elftal en waar voor ons het nadeel in schuilt, dat ze spelen op een sintelveld. Vertrek om 3 uur vanaf Henseniusplein. De volgende spelers zijn voor deze wedstrijd aangewezen: Th. Swinkels, W. Clevers, Jan Gommans, A. Swinkels, H. de Bruyn jr., M. Oymans, Math. Gommans, Jo Gommans, J. Pirlo, S. Peters, W. Arts, B. Assen, E. Sijbers. Afmeldingen vóór vrijdag bij dhr. Th. Swinkels, Hemonystraat. Zaterdag 25 maart (Paaszaterdag) is er voor de laatste keer in dit sei zoen kienen. Deze kienavond wordt gehouden in het restaurant aan de Oostsingel en begint om 8 uur. Na tuurlijk is weer iedereen van harte welkom. P.D.V. DE ZWALUW A.s. woensdagavond 22 maart is de laatste vergadering voor het vliegseizoen. Het is naturlijk van zelfsprekend dat op deze vergade ring niemand mag ontbreken! P.D.V. DE VREDESDUIF De leden die derby-ringen willen opgeven voor de C.C. moeten dit doen voor 20 maart a.s. tegen kon tante betaling van 0.50 per ring, bij de sekretaris. Uitslagen j.l. weekend: Dames: EMHC 4Venray Venlo 2Venray 2 Heren: EMHC 6—Venray 0—7 11—1 1—2 Alhoewel de resultaten het vorig weekend niet onbevredigend waren, uitgezonderd de grote nederlaag van Dames 2 tegen koploopster Ven lo, gingen alle wedstrijden toch wel met de nodige moeilijkheden ge paard. Verkeerde vaststelling van een aanvangstijd, ziekte, „geen zin" en zelf niet afmelden van spelers wa ren hiervan onder andere de oor zaken. Zodoende kon geen enkel elf tal op oorlogssterkte ten strijde trekken en moest zelfs één elftal met 10 man spelen. Een en ander doet ons de vraag rijzen of de instelling bij alle spe lers wel goed is en of men er nog wel iets voor over heeft om te hockeyen. Vooral het niet afmelden voor een wedstrijd is wel het toppunt. Hopen- lijk komt in een en ander verbete ring. Jammer genoeg ging de wedstrijd tegen Blerick verleden week wegens flinke regenbuien niet door. Komende zaterdag echter is er weer leven op alle fronten. Om 3 u. speelt het A-elftal tegen Tegelen A. Als de intentie om te winnen aan wezig is, de voorhoede de raad gevingen van de vorige week, be treffende starten enz., ter harte heeft genomen en de opgespaarde energie goed gebruikt wordt, blijven de twee winstpunten in Venray. Het B-elftal speelt eveneens thuis, tegen Tegelen B. Deze wedstrijd, die al geruime tijd op het programma stond, gaat nu dan definitief door. Als hier de geleerde dingen van de oefenavonden in de praktijk kunnen worden gebracht, zal het beslist een goede en vooral nuttige wedstrijd worden. Deze jongens moeten ge noeg routine krijgen, om het vol gende seizoen in de competitie een behoorlijk partijtje te spelen. Op 1 april wordt door het A-elf- tal deelgenomen aan een bondstoer- nooi in Geldrop dat gehouden wordt voor jongens onder de 14 jaar. Om goed voor de dag te komen moet er nu al begonnen worden met een flinke en vooral serieuze training. Evenals de heren ontmoetten ook de dames van het eerste elftal ver leden zondag haar tegenstandsters in Eindhoven. De wedstrijd nam een prettige aanvang. Hoewel het team slechts uit tien speelsters bestond, was zij van meet af aan in de aan val. Dit resulteerde bij de rust in een vijftal doelpunten in het voor deel van MHCV. Deze kamen veelal op naam te staan van de midvoor T. Janssen. Vanuit de buitenpositie - die door plaatswisseling met de buitenspeelsters tot stand kwam - scoorde zij verschillende keren. Ook de spil, T. Thomassen en l.-binnen M. Hanssen, droegen ieder in de vorm van een goal hun steentje bij. Daar de aanvallen van de Eindho- vense dames steeds volgens hetzelf de stramien verliepen, waren deze gemakkelijk te ondervangen. Zo kon MHCV haar doel schoonhouden. Na de rust vielen er nog 2 goals, zodat de eindstand op 7-0 kwam. Dus ondanks - of dank zij - de invalsters, aan wie alle lof toege zwaaid dient te worden, een mooi resultaat. Veel succes voor de laatste wed strijd in competitieverband, van dit seizoen, in Maastricht komende zon dag. Door een vergissing van onze „geestes-vader" J. Houba, kwamen we twee uur te laat op het winderi ge veld van VHC aan. Het team van de Venlose meisjes was behoorlijk sterk, zodat de achterhoede en de keepster het zwaar te verduren kre gen. Er werden in de eerste helft maar liefst 9 doelpunten gemaakt. Nadat de MHCV-sters in de 1ste helft „de kat uit de boom" gekeken hadden, ging het beter. In de 2e helft werden nog 2 doelpunten voor Venlo gemaakt en 1 voor Venray, wat we vooral te danken hebben aan Marij Jeuken en Jeanne Aker boom. Heren 1 togen met 2 invallers naar Eindhoven, om daar de sticks te kruizen met de rode lantaarndrager EMHC 6. Alhoewel de verwachting was dat deze ploeg wel „te hebben" was, hebben de onzen er toch flink aan moeten trekken om de volle winst mee naar Venray te brengen. Door een dekkingsfout in de ach terhoede kwam de Eindhovense 1.- buiten vrij te staan en hij miste die opgelegde kans niet. Zodoende keek onze ploeg al na 15 minuten tegen een 1-0 achterstand aan. Alhoewel de onzen verreweg de meeste tijd op de EMHC-helft opereerden, lie pen alle aanvallen telkens vast in 'n kluwe van tegenspelers, omdat er aan Venray-zijde te veel werd ge pingeld, te ondoordacht werd ge speeld en men ten opzichte van de

Peel en Maas | 1967 | | pagina 9