Zilveren Ziekenfonds Houd uw snelheid ANWB: BILJARTEN RUITERSPORT Glaasje op? Léat je rijden! HANDBOOG Werkloosheid blijft groeien Helft aankoop 2e hands auto's verantwoord Burgerlijke stand en op het Veulen kwam Prins Paul aan zijn trekken in een feest in zaal van Gassel. Jaen dan ging het langzaam maar zeker op de kleine uurtjes aan en op het afscheid van Vastelaovend 1967. Een feest dat er zijn mocht en dat misschien de een of ander een kater heeft bezorgd maar die, zo als Prins Joos bij het vuurwerk rond het vastelaovesmonument (zij het wat hees) constateerde, een echt echt gezellig familiefeest is geweest, waarop men hartelijk heeft kunnen lachen en veel plezier heeft gehad. En dat was de opzet Nu is de Piëlhaas weer vertrok ken en we zijn weer doodgewone burgers van de gemeente Venray. De prinsen zijn weer doodgewone jon gens en de tanz-mariechen hebben hun pakjes weer opgeborgen, moe van het springenHet is weer over voor een jaar, maar goed was hij, de Vastelaovend 1967 Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen I ZONDAGDIENST PAROCHIE GEESTELIJKEN VENRAY-KOM KAPELAAN J. DRIESSEN Grote Markt 5 - Tel. 1882 De zondagdienst duurt van zon dagmorgen tot maandagmorgen 8 u. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. COX Telefoon 1269 of 04701-382 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU kerkdorpen van 23 uur Maandag: Oostrum, Leunen, Heide. Veulen. Dinsdag: Oirlo, Castenray, Merselo, Smakt. ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 ONGELUKKEN TIJDENS WEEKEND Op de kruising Albionstraat Apoloniastraat te Leunen had een verkeersongeluk plaats. Hier botste de vrachtauto bestuurd door R. C. uit Horst op de plotseling van rich ting veranderende personenauto be stuurd door B. B. uit Leunen. Het bleef bij materiële schade. In de Grötestraat had een ver keersongeval plaats toen de bestel auto van v. G L, bestuurd door L. uit Venlo, na gelost te hebben, wil de wegrijden. Hij lette niet voldoen de op het achteropkomend verkeer. Ook hier bleef het bij materiële schade. Op de kruising LangstraatPa- terslaan lette de bestuurder van het Volkswagenbestelbusje H. niet vol doende op het verkeer wat uit de Paterslaan kwam. De daar gepar keerde wagen van de Spaanse gast arbeider R. uit Venray werd ge raakt. Ook hier bleef het bij mate riële schade. GESLAAGD Aan de Kath. Sociale Academie te Sittard slaagde voor Sociaal Cultu reel Werk, mej. Jo Beerkens uit Venray. VERGAANDE BALDADIGHEID Op 27 januari vond een verkeers ongeval plaats over de Lobeek bij Smakt. De bestuurder van de per sonenauto v. d. W reed hier met zijn wagen over drie betonnen palen, die daar op en over de weg waren ge legd. De wagen werd vrij ernstig be schadigd en het was alleen door de stuursmanskunst van de bestuurder dat geen der inzittenden ernstig let sel opliep. De schade aan de wagen werd op 800,geraamd. De Venrayse rijkspolitie stelde een onderzoek in en het lukte haar de daders van deze laffe streek aan te houden. Het bleken de 22-jarige S. en zijn 17-jarig kameraad S. te zijn. Naast een behoorlijk proces-ver- baal, opgemaakt na aflegging van een volledige bekentenis, zal het tweetal ook nog de rekening van 800,krijgen gepresenteerd. S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 10 febr.: sociëteit normaal geopend. Zaterdag 11 febr.: 8.30 uur „Com- munity-Singing" door Thon Fikker- man uit Amsterdam (medewerker van o.a. M-67). Gratis entree. Zondag 12 febr.: sociëteit normaal geopend. Dinsdag 14 febr.: 7.008.30 soos voor jongens. Woensdag 15 febr.: 7.008.30 uur soos voor meisjes. Het programma van Thon Fikker- man staat nooit van te voren vast. Zeker zal hij de protestsongs en de folksongs er in betrekken. MUZIKANT MAAKTE VAL Een van de muzikanten van de band van de jeugdcarnaval in gara ge van Haaren maakte een ongeluk kige val zodat een van zijn polsen brak. Na in het ziekenhuis behan deld te zijn, kon hij naar huis wor den vervoerd. NA AANRIJDING DOORGEREDEN Op de Maasheseweg werd de aan de rechterzijde geparkeerde wagen W. B. uit Boxtel aangereden door een vrachtauto. Deze reed zonder zijn identiteit bekend te maken na de aanrijding door. Het ongeluk ge beurde maandag om half zeven en eventuele getuigen worden gaarne op de rijkspolitiekazerne te Venray verwacht. Het bleef bij materiële schade. Eveneens werd een geparkeerde wagen in de Henseniusstraat op het zelfde tijdstip door een scooter be schadigd. Deze scooterberijder stop te, meende dat geen schade was ver oorzaakt en reed door, maar hiervan was de identiteit bekend. MISDIENAARS- EN ACCOLYTHENLIJST van 12 t.m. 18 februari Parochie St. Petus-Banden Zondag: 7 uur J. van Ham en J. Bollen; 8 uur W. Dommeck en J. Ebberink; 9.30 L. Maders, P. Thie- len, J. v. d. Hombergh en J. Man- ders; 11 uur H. Ebberink en P. v. d, Hombergh; 18 uur Johny van Ges tel en Louis Wijnhoven Maandag, dinsdag en woensdag: 7.30 Pieter Janssen en Martin Spee; 8.15 Tonnie Pelzer en Jos Thielen: 9 uur Rudy van Braam; 19 uur Ad- je Verbeek en Jos Laurensse. Donderdag, vrijdag en zaterdag: 7.30 Geert Cox en Twan Oudenho ven; 8.15 Jac. Laurensse en Martin Cuppen; 9 uur Jos Bexkens; 19 uur Tonnie Broers en Albert Stevens (behalve donderdag). VENRAYSE VROUWEN Denkt aan Vrouw-wereldgebeds dag, vrijdagavond 8 uur Grote Kerk. AANRIJDINGEN Woensdag botste op de hoek Post- straatPatersstraat twee personen auto's tegen elkaar. De zoveelste zonde tegen de voorrangsregels werd ditmaal door de Kon. Mare chaussee behandeld, omdat bij deze botsing een militair betrokken was. De wagens werden beschadigd. - Op de Stationsweg draaide een van Oostrum komend volkswagen busje plotseling linksaf en versperde daardoor plotseling de weg voor een uit Venray komende brommer. Een botsing bleef niet uit, waarbij de 17- jarige bromfietsbestuurder licht ge wond en zijn brommer licht bescha digd werd. PAARD AUTO Op de Merseloseweg schrok een vrachtwagenbestuurder zodanig van een de weg opspringend paard, dat hij te ver uitweek, met zijn wagen tegen een boom belandde en uitein delijk in een sloot. De politie onderzoekt nu of het paard, dat door een 11-jarige jon gen naar huis werd gebracht, in derdaad zo'n vreemde capriolen uit haalde, dat die andere capriolen er noodgedwongen het gevolg van moesten zijn. R.K. VROUWENGILDE Op dinsdag 14 februari zal om half twee de eerste groep dames van de R.K. Vrouwengilde een bezoek bren gen aan Maria Roepaan in Ottersum. Op dinsdag 21 februari vertrekt de tweede groep. Van slechts iets meer dan 50 pro cent van de (500.000) per jaar in Ne derland verhandelde gebruikte auto mobielen blijken de vraagprijs en/of de technische toestand verantwoord te zijn. Tot deze conclusie komt de ANWB na een onderzoek, dat de Bond heeft ingesteld naar de in het afgelopen jaar bij zijn technosta- tions ter keuring aangeboden tweede hands auto's. Het onderzoek betrof ca. 5000 van de ca. 50.000 door de ANWB over het gehele land gekeur de auto's. Duidelijk wordt aangetoond, aldus de ANWB, dat ondanks het feit, dat veel auto's, die worden verhan deld, van een recent bouwjaar zijn de koper van een tweede hands auto grote technische en finan ciële risico's loopt, temeer daar mag worden aangenomen, dat een groot deel van de verhandelde auto's die niet zijn gekeurd, ouder zijn en van twijfelachtiger kwaliteit. KIND UIT DE BEZETTINGSTIJD UITGAVEN IN 25 JAAR VERVIJFTIENVOUDIGD Er is de laatste maanden heel wat te doen geweest over de ver plichte ziekenfondsverzekering, met name door het artsenconflict en de voortdurende premiestijging. De ministers Romme en Van den Tempel zullen in 1940, toen zjj het ontwerp ziekenfondswet bij de Staten-Generaal indienden, niet hebben vermoed dat de uitgaven voor de ziekenfondsverzekering, die aanvankelijk nog beneden de 100 miljoen gulden lagen, een kwart eeuw later meer dan 1600 miljoen zouden bedragen. In het ontwerp van Romme en Van den Tempel was de verplichte verzekering voor loontrek- kenden overigens nog niet opgenomen. Wellicht zou de Kamer een daartoe strekkend amendement hebben ingediend maar de Kamer kreeg die gelegenheid niet meer. Nederland werd door de Duitsers bezet en het was zowaar de bezetters die het idee van de verplichte verzekering in het ontwerp vervlocht. Eind 1941 werd de invoering van het ziekenfondsenbesluit van kracht en dat be tekent dus dat de ziekenfondswetgeving onlangs onopgemerkt haar zilveren jubileum heeft gevierd. KOSTEN HOGER, SERVICE BETER Reeds in het begin van deze eeuw hebben enkele bewindslieden. (Kuy- per en Talma) getracht een zieken fondswetgeving op poten te zetten. Dat is niet gelukt. Vóór 1941 waren er wel ziekenfondsen (minstens zo'n 600), voortgekomen uit particulier initiatief die de verzekering van ge neeskundige verzorging op voet van vrijwilligheid uitvoerde. De situatie was bijzonder overzichtelijke, want elk fonds stelde zelf bepalingen ten aanzien van de inkomensgrens, rech ten der verzekerden en premie vast. Omstreeks 1940 waren ruim vier miljoen Nederlanders vrijwillig ver zekerd bij een van deze fondsen. Pas in de bezettingsjaren is het z.g. Ziekenfondsbesluit ingevoerd, dat beschouwd kan worden als een deugdelijk beginpunt van een wette lijke ontwikkeling van vérstrekken de en beslist zegenrijke betekenis voor de gezondheidszorg. Het meest markante kenmerk van het Ziekenfondsbesluit 1941 was de verplichte verzekering, in feite ver plichte premiebetaling voor werkne mers met een loongrens, gesteld in de Ziektewet. Die loongrens lag toen bij de 3.000,(thans bedraagt ze 12.400,—). VAN 4 NAAR 6.6 °/o Nieuw was de verplichting van de werkgever tot premiebetaling en de daaraan gekoppelde inhouding van de helft van de premie op de lonen. Interessant is de bepaling in het Ziekenfondsbesluit dat de premie niet hoger zou mogen zijn dan 6 pet. van het loon. Dit jaar is deze grens voor het eerst overschreden, toen de premie van 5.8 pet. tot 6.6 pet. werd opgetrokken. Sinds 1941 is de premie niet altijd gestegen. In 1941 bedroeg ze 4 pet., maar in 1948 daalde ze tot 3.8 pet. en in 1949 zelfs tot 3,6 pet. In 1953 werd andermaal de 4 pet. bereikt en sinds dat jaar is de premie steeds meer gestegen. In 1964 werd het 5 pet., in 1965 5,4 pet., in 1966 5,8 pet. en thans zelfs 6,6 pet. In 1961 zou het de ziekenfondsen voor het laatst gelukken met de geheven premie plus intering op de reserves de eind jes aan elkaar te knopen. Sinds 1964 treedt zelfs een negatief vermogen De ANWB heeft voor de kopers van gebruikte auto's vorig jaar op uitgebreide schaal het zgn. „snelle aankooponderzoek" ingevoerd. Gebleken is, dat de kans op een miskoop tot een minimum wordt be perkt en dat dit onderzoek een be langrijke bescherming biedt tegen de grote gevaren, die aan het kopen van gebruikte auto's zijn verbonden. Uit dit onderzoek bleek, dat bij 20 procent van de gekeurde auto's de aanschaf beslist moest worden afgeraden, gezien de totaal ondeug delijke of gevaarlijke staat, waarin deze wagens verkeerden. Doorge roeste carosserieën of wagens met ernstige en slecht gerepareerde aan- rijdingsschade en ook auto's, waar van dè reparatie vrijwel onbetaal baar was, vormden geen uitzonde ring. Van 27 procent van de onder zochte wagens was de vraagprijs buiten alle proporties. In de mees te gevallen werd niet alleen geadvi seerd veel minder voor de wagen te betalen, maar tevens de eis te stel len, dat éérst bepaalde ingrijpende en kostbare reparaties worden uit gevoerd. In ruim 8 pet. van de aankoop- onderzoeken was de koop formeel reeds gesloten en had een advies voor de betrokken aankoop geen nut meer. Nog teveel, aldus de ANWB, blijken particulieren door het geven van handgeld of het tekenen van een kontrakt niet te beseffen reeds aan de koop te zijn gebonden. In 45 procent van de gevallen bleek de vraagprijs redelijk, en was ook de technische toestand van de wagen zodanig, dat een positief ad vies kon worden gegeven. Op grond van dit onderzoek komt de ANWB tot de conclusie, dat meer dan 60 procent van de ge keurde auto's jonger was dan 4 jaar en dat naarmate de auto ouder is er een relatief te hoge prtfs voor wordt gevraagd. Mede op grond van dit onderzoek adviseert de ANWB bij aankoop van een gebruikte wagen op zijn minst een deugdelijke garantie te eisen, zoals bijv. de BOVAG die verstrekt. op, dat in 1966 tot naar schatting 60 miljoen gulden opliep. VERZESTIENVOUDIGD In 1946 bedroegen de uitgaven van de ziekenfondsverzekering 108 mil joen gulden, in 1966 ongeveer 1650 miljoen! Deze stijging gaat ver uit boven die van de in de zelfde pe riode toegenomen bevolking, prijzen en lonen. Opvallend is vooral de stijging van de kosten in de afge lopen vijf jaar. Sinds 1961 (uitgaven 739 miljoen) zijn die kosten meer dan verdubbeld! In 1962 is het Ziekenfondsbesluit vervangen door de Ziekenfondswet, met inachtneming overigens van de belangrijkste beginselen van 1941. Hoe is het mogelijk dat in de loop der jaren de ziekenfondsuitgaven zo opzienbarend zijn gestegen? Wie de cijfers bekijkt, krijgt de indruk dat de helft van de bevolking in een ziekenhuis ligt of dure pillen slikt. OVERCONSUMPTIE Voor die uitgavenstijging zijn tal van oorzaken aan te wijzen. Zo wij zen wij er op, dat in 1941 verzeker de opnameduur in een ziekenhuis slechts 6 weken bedroeg en thans 52 weken. Kortom, voor de premie die wij betalen wordt ons ook een aan zienlijk betere service geboden. In dit verband noemen wij ook nog de grotere bijdrage die wordt gegeven in de kosten van verstrekking van interne kraamzorg, terwijl ook op name in een verpleegtehuis in de verzekering is opgenomen. De ziekenhuizen beschikken ook over een betere apparatuur dan vroeger, maar al die instrumenten en hulpmiddelen kosten uiteraard veel geld. Voorts is het gezondheids bewustzijn van de verzekerden toe genomen. Men gaat gauwer naar de dokter, wanneer men klachten heeft. In dit verband is zelfs de vraag ge rezen of er thans niet sprake is van een overconsumptie. Tenslotte wer ken ook de loonstijgingen in de kos ten door alsook de bevolkingsgroei. Het ziekenfondswezen viert daar om zijn zilveren jubileum bepaald niet zonder zorgen, wat overigens geenszins afbreuk doet aan de grote verdiensten, die het voor de gezond heidszorg heeft gehad en nog heeft. in de week van 2 t.m. 8 febr. 1967 GEBOREN: Wijnhoven, Peter, Volenseweg 11a. Scheepers, Miranda, Zuidsingel 121 v. d. Giessen, Maria, Bergen L. Wilmsen Anna, v. Broekhuizenstr. 43 Maas, Johannes, Molenweg 8 Schueler, Louisa, Smakterweg 64 Beerkens, Frans, Julianasingel 44 Verstraelen, Huberta, Meerlo. Janssen, Mariëtte, Veulenseschool- weg 7. van Enckevort, Rudolf, Wanssum. van Kempen, Ingrid, Deurnesew. 14 Hendriks, Johannes, Grootdorp 5 J Hendriks, Marcel, Tedderstr. 23 Swinkels, Joseph, Oirlosedijk 3 v. d. Hoogenhof, Petronella, Van Broekhuizenstraat 1. OVERLEDEN: Versteegen, Gerardus H. weduwn. v. Janssen Maria, 84 jr., Venray. Lommen, Mathias, echtgenoot van Nijs, Anna, 49 jr., tuinder Venray. van Lierop, Hendrikus, echtgenoot van Poels, Leonardina, 80 jr., Ven ray. ONDERTROUWD: van Meijel, Wilhelmus, Venray, St. Catharinastraat 25 en Tonen, En- gelberta, Venray, Henseniuspl. 9. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN HOOFDKLASSE Heden vrijdag, zaterdag en zon dag resp. 10, 11 en 12 februari 1967 worden in café R. van KuppenveldN, Cuykseweg 21 te Haps de kam pioenswedstrijden Hoofdklasse ge houden. De deelnemers zijn: H. Ger- rits, Mill; A. Giezen, Overloon, L. Schiks, Haps en A. Zeelen, Cuyk. De twee eerstgenoemde biljarters spelen buiten mededinging. Het aan tal te maken caramboles is 250. KVP-KANDIDATEN BEZOCHTEN VENRAY WEER Donderdag bracht een deel van de Limburgse KVP-kandidaten voor de Tweede Kamer wederom een bezoek aan Venray. 's Morgens was de ge hele equipe in Venlo, waar mede namens het streekontwikkelings- orgaan de heer Rijssenbeeke deze kandidaten een inzicht gaf in de problemen en de moeilijkheden van de Statenkring Venlo en Horst. In de middag splitste de groep zich, waarbij een deel o.l.v. staats secretaris Dr. de Meyer Noord-Lim burg bezocht. Van deze groep maak ten deel uit de heren van Son, Hut- schemaekers, Duynstee en Dirx, als mede Hanssen, Royakkers, Raets, mej. Jongen, Mastenbroek en Mevr. van Soest-Jansbeken. In Arcen bekeek deze groep de afkaveling van de Maasoever en de ontgrinding nabij Leuken. Op de pa pierfabriek in Gennep besprak men de problemen van de uiterste top van Noord Limburg. Het recreatie gebied rond de Piasmolen werd be keken evenals de jachthaven in Wanssum. In Venray werd een bezoek ge bracht aan Rank Xerox, alwaar Ir. Stierman, de directeur van de Ven rayse vestiging wees op de indus trialisatiemogelijkheden en -moei lijkheden van onze gemeente. 476 mannen waren einde decem ber werkloos in het gebied van het arbeidsbureau Venray. Dat aantal was einde januari gestegen tot 648. Wat Venray zelf betreft stonden 254 mannen einde december ingeschre ven. Ook dit aantal steeg tot 371 per einde januari. Dat betekende dat in Venray 4,9 pet. van de afhankelijke beroepsbevolking werkloos was ein de januari en dat daarmede Venray zelf boven het provinciaal gemid delde komt dat 4,8 pet. bedraagt en ver boven het landelijk gemiddelde van 3.3 pet. De enigste troost, voor zover men van troost kan spreken is, dat in het rayon Gennep 6.5 pet. van de beroepsbevolking werkloos is. Dit komt mede door het groot aantal pendelaars dat in dat rayon uit Duitsland terug gekomen is, maar ook in Venray zelf staan al 35 pendelaars ingeschreven, als bewijs dat het in Duitsland ook niet meer zo rooskleurig is. Van de werklozen zijn 60 pet. bouwvakkers. Natuurlijk zijn hier gevallen onder dat men kan spreken van een bepaalde seizoen-werkloos heid, maar hun aantal is te groot om ze daar in hun geheel onder te bren gen. Duidelijk is dat de krapte op de geldmarkt oorzaak is dat verschil lende bouwwerken niet doorgaan, woningbouw stagneert en dat ver schillende bedrijven geen werk meer op korte termijn te verwachten heb ben. Daarom is het goed dat de 8 bur gemeesters uit het gewest van dit arbeidsbureau begin maart bijeen komen met de Hoofd-inspecteur-di- recteur van de Dienst Aanvullende Werken Ir. de Jong, om zich te be raden over aanvullende werkgele genheid, vooral voor de bouwsector in deze contreien. Dat intussen een bedrijf als Janssen Metaalindus trie om arbeidsverkorting heeft moeten vragen, toont aan dat ook in Venray de toeleveringsbedrijven het moeilijker gaan krijgen. Een plus punt is dat Beeren N.V. nog altijd doordraait en dat de dames voor lopig nog vooruit kunnen. Intussen blijft het werklozengetal stijgen en dat het percentage onge schoolden hiervan nog vlugger stijgt toont aan dat er meer geselecteerd wordt. DROPPING Op maandag 20 februari a.s. zal door de Venrayse Manegevereniging en de Land. Rij vereniging St. Isido- rus een gezamenlijke dropping wor den gehouden voor de leden van beide verenigingen. Na afloop zal gezamenlijk erwten soep worden aangeboden alsmede enkele consumpties. Op woensdag 1 febr. werd op d banen van St. Jan de eindwedstrij* gehouden van de wintercompetitie Hieraan werd door 9 zestallen deel genomen, welke 6 maal 25 pijiet schoten, totaal dus 150. De prijzer werden toegekend als volgt: Het zes tal dat het hoogste gemiddelde pe; blazoen schoot, boven hun behaald* gemiddelde van de 3 Districtscon coursen in 1966 (le prijs enz.). Oj deze avond mochten alle schutten nog 10 pijlen schieten voor de be schikbaar gestelde personele prijzen Alvorens tot prijsuitreiking over tt gaan, heette de heer Th. Lucassen. wegens verhindering van de voor zitter, alle schutters hartelijk wel- kom, bracht een woord van dank aan doelhouder en leden van St. Jar. voor het beschikbaar stellen dei banen voor deze wedstrijd. Tevens dankte hij de doelhouder voor de door hem geschonken bekers; ver der alle schutters voor de gezellige en vriendschappelijke sfeer die ei steeds tijdens de wedstrijden heers te, die zeker ook heeft bijgedragen tot meerdere vriendschap. De uitslag was als volgt: Boven Pnt. Gem. gem. 1. Rare Schutters 1 6877 45.84 7.80 2. St. Joris 1 6121 40.80 5.72 3. St. Jan 1 6692 44.61 5.43 4. Ons Genoegen A. 6311 42.07 4.71 5. Batavieren 1 6965 46.43 2.89 6. Diana 2 6185 41.23 0.93 7. Diana 1 7456 49.70 0.44 8. St. Joris 2 3087 20.58 -4.00 9. St. Jan 2 3402 22.68 -9.66 Hoogste schutter: Th. Smits, Rare Schuters 1369 punten in 150 pijlen, gemiddeld 9.12 pnt. Schutter met het hoogste gemid delde J. Siebers, Diana 1155 punten in 125 pijlen, gemiddeld 9.25 per schot. Beide schutters ontvingen een extra prijs. Personele prijzen: 1. M. Millen, Diana 89 pnt. 2. Jac. Siebers, Diana 3x10 3. Th. Smits, Rare Schutters 5x9 4. A. Stiphout, St. Jan 5x8 5. A. Vervoort, America 5x7 6. H. Litjens, America 4x6 7. P. Martens, St. Joris 3x5 8. G. Bouten, St. Joris 2x4 9. H. Lenssen, St. Jan 3x3 10. M. Litjens, America 2x2 11. L. Cox, St. Joris lxl 12. Th. Verkers America, geheime prijs 20 punten, dichtst bij 33 pnt. 13. A. Jilissen, Rare Schutters 22 p. 14. A. Kuijpers, Batavieren 3x10 15. J. de Haart, Diana 4x9 16. H. Gerrits, Diana 4x8 17. M. Smulders, Batavieren 3x7 18. G. Kunen, Batavieren 4x6 19. H. Volleberg St. Jan 3x5 20. A. Hermans, St. Joris 2x4 21. H. Willemse, St. Joris 2x3 22. G. Wismans, St. Joris 1x2 23. L. Cruijsen, Rare- Schutters lxl 24. P. Reijnders, Batavieren, 53 pnt. dichtst bij 47. Geheime prijs. Na afloop dankten nog eem-paar schutters voor de steeds prettige ontvangst hier in het clublokaal van St. Jan en namen gaarne het aan bod van de doelhouder aan om ge bruik te komen maken van hun ba nen. (Behalve op donderdag). ST. JAN Al is het dan ook nog heel vroeg in het seizoen, zaterdag 4 februari is bij handboogschutterij St. Jan de eerste koning geboren. Toon Stip hout werd na afloop als een ware schutterskoning op de troon ge plaatst en zal de komende periode het koningskruis van St. Jan gaan verdedigen. Voorzitter J. Krijnen heette de schutters, die allen van de partij waren, van harte welkom en zo doende kon om half acht begonnen worden aan de strijd, die de koning bekend zou maken. De schutters werden al meteen in de carnavals sfeer gebracht, doordat enkele le den de doel „aangekleed" hadden met carnavalistische grappen, die bijzonder op prijs werden gesteld en waardoor de stemming dan ook op perbest was. Na de eerste 25 pijlen was het nog een gelijkopgaande strijd tussen de hoogst geplaatsten. In de tweede 25 pijlen kwam A. Stiphout goed op zetten en wist een royale voorsprong te nemen op zijn rivalen, nl. 18 pnt. op nr. 2. In de laatste twaalf pijlen maakte Toon echter een slippertje en kwam G. Hulleman goed terug, maar wist de koning toch niet meer van zijn zetel te houden. De uitslag was als volgt: 50 p. 62 p. 1. A. Stiphout 416 510 2. G. Hulleman, ridder 398 503 3. H. Volleberg 391 489 4. M. Hendriks 378 474 5. L. v. d. Hoogenhof 385 452 6. M. Lenssen 368 451 50 pijlen 7. J. Krijnen 356 8. M. Zeegers 350 9. J. Weys 321 10. J. Lenssen 321 11. H. Lenssen 302 12. H. Hoedemaekers 185 13. J. Emonts 109 14. J. Philipsen niet afgesch. Rozenprijs: 1. A. Stiphout 8 2. M. Lenssen 7 3. H. Volleberg 7 4. J. Krijnen 6 Nadat de prijzen bekend waren gemaakt huidige voorzitter Krijnen de koning en ridder en dankte de doelhouder, commissarissen, belang stellenden en allen die ertoe hebben bijgedragen om dit eerste koning- schieten zo succesvol te doen verlo pen.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 2