Kerkelijke Diensten Iggggggl MARTENS van 29 jan. tot en met 4 februari BLAUPUNET televisie komt van 2 INTRODUCTIE AVONDEN SR 65 Het evangelie van Matheus De Zangertjes van St. Frans Jongerencursus PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week: kapl. Driessen Dr. Poelsstraat 2 Tel. 2385 Zondag Sexagesima. 7.00 Bernard Kronenberg; 8.00 Antoon van Dijck; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11.00 Maria Minten-Delauw v.w. petekind Truus Eosengarten; 18.00 Lambert van Haren v.w. genootschap St. Jo seph. Maandag: 7.30 gest. jgt. Th. Droe- sen en echtg. Elisabeth Poels en Anna Poels en kind; 8.15 P. Schreurs v.w. de buurt; 9.00 Henricus van Megen en Maria Backhuis; 19.00 mevr. Hoevenaars v.w. de buurt. Dinsdag: 7.30 tot zekere intentie; 8.15 Fr. Vermaaten; 9.00 Antoon Laurensse; 19.00 fam. Jonkers- Claessens. Woensdag: 7.30 gest. jgt. Peter van Meyel; 8.15 Herman Jeuken; 9.00 mevr. Dommeck v.w. de buurt; 19.00 Hans Nooten. Donderdag: Feest van de zuivering van Maria (Maria Lichtmis). 7.30 gest. jgt. overl. fam. Hendrikus Arts en Jacoba Janssen; 8.15 Louis Truyen en Hendrika Cox; 9.00 Theo dora Theuws; 19.00 pl. kaarsenwij ding en eucharistieviering voor de parochie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 Martinus Verstraelen v.w. fam. en bekenden; 8.15 Maria Voermans-Janssen; 11.30 voor een verjaardag; 19.00 Willem Seuren. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. Prof. van Dijck en ouders; 8.15 voor een goe de oplossing; 9.00 mevr. van Haren- Zegers v.w. de buurt; 19.00 overl. fam. Janssen-Deters; biechten don derdag van 19.00—20.00 uur; zater dag van 18.00—19.00 uur. Mededelingen: 1. Zondag 29 jan. nationale Kerken- bouwzondag. Op deze dag zal een bijzondere kollekte gehouden worden voor de kerkenbouw in Nederland. Wij bevelen deze kol lekte ten zeerste bij U aan. 2. Donderdag 2 febr. feest van Ma ria Lichtmis. In afwijking van de gewone gang van zaken zal er op deze dag een pl. avondmis ge vierd worden met Kaarsen wij ding Mogen wij onze parochianen dringend voor deze dienst uitno digen. Misdienaarslyst van 29 jan. t.m. 4 februari Zondagavondmis om 6 uur: Paul Hanssen en Harrie Manders. Gedurende de week: 7.30 Tonnie Pelzer en Jos. Thielen; 8.15 Hans Kooien en Louis Wijnhoven; 9 uur Pieter Jansen (maandag, dinsdag, woensdag) en Martin Spee (donder dag vrijdag, zaterdag); 19.00 uur Johny van Gestel en Peter Gerrats. Vrijdag om 1.30 schoolmis: Tonnie Broers en Albert Stevens. Vrijdag om 7 uur ziekencommunie Jac. Laurense en Jos Bexkens. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag Sexagesima. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00, 11.45. Hoogmis 10.15; 18.00 uur avondmis. Maandag: H. Martina, maagd en martelares. Dinsdag: H. Johannes don Bosco, belijder. Woensdag: H. Ignatius, bisschop en martelaar. Donderdag: Maria Lichtmis. 16.00 pl. H. Mis waaronder huwelijks sluiting voor het bruidspaar Leyen- decker-Klomp. Om 6 uur en van 7 tot 8 uur gelegenheid om het Sacra ment der biecht te ontvangen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand 745 H Mis voor alle school kinderen; 1900 avondmis voor gees telijk en tijdelijk welzijn van al on ze gezinnen Zaterdag: H. Jozef van Leonisa, belijder. Om 5 uur en om 6 uur en van 7 tot 8 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. 18.30 avondmis als zondagsviering. Mededelingen: 1. Van vrijdagavond 10 februari 8 uur tot zondagmiddag 12 febr. in Venlo bezinningsdagen voor ouders die het moeilijk vinden hun kinderen te volgen in deze tijd, of waarvan een kind verke ring heeft met een niet-katho- liek, of die moeilijk alle vernieu wingen in de kerk kunnen vol gen. Men kan zich schriftelijk of per telefoon opgeven hiervoor aan het retraitehuis in Venlo. 2. Voor verloofden organiseert het retraitehuis een bezinningsweek end van vrijdagavond 17 febr. 8 uur tot zondag 19 februari te gen de avond. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk of per te lefoon opgeven bij het retraite huis in Venlo. Misintenties Zaterdag: 18.30 Hendricus Koenen en Johanna Janssen. Zondag: 6.30 voor de parochie; 7.45 Sjaak Janssen; 9.00 overl. ouders Janssen-Maurus; 10.15 Jaco ba Cornelia v. d. Winkel en Arie van den Munckhof en Helena Peters 11.45 Maria Hoedemaekers-Verstegen (buren); 18.00 om zegen in huisgezin (L.). Maandag: 7.45 voor overledene; 8.30 uit dankbaarheid; 19.00 avondmis overl. fam. van Aarssen-Bergs. Dinsdag: 7.45 t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; 8.30 Gerardus Aarts en Maria Theodora Aarts- Martens; 19.00 avondmis Martinus Veldhuizen. Woensdag: 7.45 Wilhelmina Hen driks; 8.30 voor overledene; 19.00 avondmis overl. vader. Donderdag: 7.45 Wed. Vermeulen- Verhaag; 8.30 Henrica Boom-Jeuc- ken (Gen. St. Jozef); 16.00 huwelijks mis; 19.00 avondmis Hendrika Pee- ters-Peelen. Vrijdag: 7.45 voor overledene; 8.30 Maria Cornelia Jacobs-Duyf; 19.00 avondmis als gezinsmis. Zaterdag: 6.15 Martinus Hendriks; 7.45 overleden familie; 8.30 Lamberi Kerkhoff. Dienbeurten Accolythen Zaterdag: 18.30 Arno Sanders en Ant. Claassens. Zoqdag: 6.30 Wim Timmermans en Paul Pop; 7.45 A. Derks en P. Philipsen; 9.00 Cor en Jan Evers; 11.45 Henk Evers en Hans Arts. VREDESKtRK VENRAY Zondag: Sexagesima. 7.30 leesmis voor overl. Wim Jeuken; 9.00 lees mis voor overl. Theodorus Siebers- Rutten; 10 uur hoogmis voor alle pa rochianen; 11.30 leesmis voor overl. Gerrit Borssen; 18.30 avondmis voor overleden Karei Janssen en Theo v. Zoest (Bruns Bonke). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Huebers-Hendriks; 19.00 uur avondmis voor overl. Johannes Ste vens en Johanna Pijpers. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Wed. Arts-Geurts en Herman van Ass; 19.00 avondmis voor overl. Frans Sijbers. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Nijs; 19.00 avondmis voor fam. van de Bereken. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Leo Koopmans; 19.00 avond mis voor overl. fam. Jenneskens- Muysers. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart; 8.00 leesmis voor overl. Johannes Stevens en Johanna Pijpers. In deze H. Mis worden alle schoolkinderen verwacht. 16.00 pl. huwelijksinzegening en eucharistie viering voor bruidspaar Geraedts- Straatman; 19.00 avondmis voor overl. ouders Leonardus Willems en Johanna Janssen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Gossens en Elisabeth Kes- sels; 19.00 avondmis voor overl. ouders Lenssen-Jacobs. Biechtgele genheid van 57 uur n.m. Mededelingen: 1. Donderdag a.s. feest van Maria Lichtmis. We hopen dat velen deze dag de Eucharistieviering zullen bijwonen. Voor de avond mis zegening van de kaarsen. 2. Vrijdag a.s. feest van de H. Bla- sius. Na de H. Missen van don derdagavond en vrijdag wordt de Blasiuszegen uitgedeeld en ook vrijdagmiddag om 4 uur. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de kerkdienst voor de Protestanten in het zaaltje Hoen derstraat 12 om tien uur. Predikant is Ds. Zeldenrust, die zondag j.l. werd bevestigd in de Geref. Kerk te Venlo. Na de dienst zal een kop koffie worden aangeboden en is voor ieder gelegenheid om met ds. Zeldenrust kennis te maken. In de Hervormde Kerk aan de Maas weg te Blitterswijck geen dienst. Zondag: Sexagesima. Nationale kerkenbouwzondag. Bijzonder aan bevolen kollekte voor de nieuwe kerken (twee in één). 7.30 Parochiemis; 8.45 Jean Hoex (buurt); 10 uur Hoogmis, jrd. Rosa lia Camps-Hillen. Maandag: 7.30 overl. fam. van Dijk-Claessens. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Past. van den Berg. Woensdag: 7.30 Johannes Verhaag. Donderdag: Feest van Maria Licht mis. 7.30 zegening van kaarsen, daarna gez. H. Mis voor zuster Jean ne van Rens. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gest, gez. jrd. Frans Poels en echtgenote; 7 uur avondmis voor de priesters en priesterroepingen in ons bisdom. Na de H. Missen Blasiuszegen. Zaterdag: 7.30 Maria Joosten- Camps. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag Sexagesima. H. Missen 7.30, 8.30 en Hoogmis 10 uur. Eerste kollekte voor de kerkenbouw. Deze -is bijzonder aanbevolen. Maandag: 8 uur gestichte H. Mis. Dinsdag: 8 uur gestichte H. Mis. Woensdag: 8 uur gestichte H. Mis. Donderdag 2 febr.: feestdag zui vering v. d. H. Moeder Gods. 8 uur Hoogmis met zegening van de kaar sen; 3 uur huwelijksmis bruidspaar Zanders-v. d. Berg. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus; 8 uur Hoogmis stichting Bae- ten-Jeurissen; 's avonds om 7 uur avondmis. Zaterdag: 8 uur jaardienst Gerar dus Kemmelings; zaterdagavond ge legenheid om te biechten van 67 u. Deze week de H. Communie aan de zieken. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag Sexagesima. Kerkenbouw zondag. Speciaal aanbevolen kollek te voor de kerkenbouw. 7.30 leesmis tot int. van Wed Emonts; 10 u. hgm. voor de parochie. Maandag: 8 uur gez. H. Mis Elis. Emonts-Lemmen. Dinsdag: 8 uur gez. H. Mis Jos. Wismans en Anna Cath. Wijnhoven. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot int. van hen die vandaag offeren. Donderdag: Maria Lichtmis. 8 uur leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand; 19.00 Kaar senwijding en gest. hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (Philipsen-Hoeymakers). Vrijdag: Eerste vrijdag, toegewijd aan het Godelijk Hart. 8 uur H .Mis tere van het H. Hart; 16.00 hoogmis v. dankz. bij 25-jarig huwelijk Poels- Vissers. Zaterdag: 8 ur leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 5.30 tot 6.30 uur. Kerkpoetsen: Riky Gooren en Nel ly Cremers. Misdienaars: H. Steeghs-J. Tielen J. Geerets-P. Dinghs. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram- bags, J. Strijbosch, H. Vissers. Zondag: Sexagesima. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis voor Elly Loonen en Elly van Berlo v.w. de buurt; 10.30 lees mis voor Elizabeth Janssen-Jennis- kens. Vandaag is het nationale ker kenbouwzondag. De kollekte is be stemd voor onze eigen kerk. Maandag: 6.45 leesmis voor Anna Colbers-Naus; 7.30 leesmis voor re overleden famiile Claessens-Gussen. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Gerard en Th. Voesten; 7.30 leesmis voor Johanna Janssen-v. d. Berg en over leden iknderen kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor An na Colbers-Naus; 7.30 gest. jaarget. voor de Eerw. Zusters Jeanne (An na van Rens). DonderdagFeest van Maria Licht mis. Geen H. Mis om 6.45. Om 7.30 leesmis van dankbaarheid (kinder mis); om 11 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Walraven-Weijs; 's avonds om 7.30 wijding der kaar sen en processie door de kerk. Daar na gest. jaargetijde voor Martinus van de Berg en Johanna van de Pasch; om 4 uur uitdeling van de Blasiuszegen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Geen H. Mis om 6.45. 7.30 leesmis ter eer van het H. Hart voor Gerard Willemse; 10 uur huwelijks mis voor het bruidspaar Verhaagh- Voermans; 's avonds om half acht leesmis ter ere van het H. Hart voor hen die offeren. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Anna Colberts-Naus; 7.30 leesmis voor de overleden fam. Hermans-Manders; 10 uur huwelijksmis voor 't bruids paar Willems-van Vegchel. Kerk poetsen Riet Koonings. Accolythen: 7.30 Bert Smets en Leo Heidens; 9.00 J. Voermans, M. Janssen, H. Baltussen en W. Corne- lissen; 10.30 Tonny en Theo Corne- lissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag Sexagesima. 7 uur lees mis v. d. fam. van Well-Thoone; 8 u. leesmis voor Adriaan Kuunders best. door de boerenbond; 9.00 leesmis v. d. parochie; 10 u. Hoogmis gest. jgt. voor Willem Verheyen en Petronel- la Peeters. Maandag: 8 uur leesmis uit dankb. v. d. fam. Arts-Jacobs. Dinsdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid v. d. fam. Fleurkens-Teu- nissen. Woensdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid v. d. fam. Lemmens-Maas. Donderdag: Maria Lichtmis; 7 u. avondmis voorafgegaan door de wij ding der kaarsen. Vrijdag: eerste vrijdag. 8 uur lees mis voor Marinus van Dijck. Zaterdag: 8 uur best. jaarg. voor Harry Vergeldt. RECTORAAT VREDEPEEl Zondag Sexagesima. Nationale Kerkenbouw-zondag. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Egelmeers-Her mens; 10 uur Hoogmis voor de zie- lerust van een overledene. Vandaag kollekte voor de kerkenbouw in het bisdom. Maandag: tot int. va fam. van Ba- kel-Peters. Dinsdag: v. d. zielerust van Hen drika Herpers-Peeters. Woensdag: tot int. van fam. Poels- Geurts. Donderdag: Maria Lichtmis. 8 uur H. Mis v. d. zielerust van overlede nen (Horst); 19.30 kaarsen-zegening, lichtprocessie v. d. kinderen, gez. avondmis v. d. zielerust van over ledenen, Blasiuszegen. Vrijdag: eerste vrijdag, 's morgens geen H. Mis; 19.30 gez. avondmis ter ere van het H. Hart, v. d. zielerust van P. J. A. Hertsig, Blasiuszegen. Zaterdag, eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priester-zaterdag, H. Mis tot int. van fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: da gelijks vóór H. Mis. RECTORAAT HEIDE Zondag Sexagesima. Nationale Kerkenbouwzondag. 7.30 leesmis tot int. van familie Michels-Janssen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. De eerste kollekte is voor de Ker kenbouw. Acolythen: Toon Droesen en Bas Rutten. Misdienaars van de week: Theo Arts en Gerrit Michels. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Lam- berdina Poels. Woensdag: 7.30 leesmis ter ere van de H. Jozef tot int. van familie van Osch-Rambaghs. Donderdag: Maria Lichtmis. 7.30 leesmis voor Peter van Meijel. 10 u. kaarsen wij ding waarna Hoogmis voor het rectoraat. Na de hoogmis Blasiuszegen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis tot bijz. int. Na de leesmis Blasiuszegen. Om 19.45 u. Avondmis voor de -Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór de Avond mis. Na de Avondmis Blasiuszegen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Biechtgelegenheid v. 7—8 uur. Kerkpoetsen: Mia en Betsy Jans sen. RECTORAAT VEULEN Zondag Sexagesima. 8 uur leesmis uit dankbaarheid ter ere van de H. Maagd Maria en H. Gerardus (D.); 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 lof. Onder de H. Missen kollek te kerkenbouwzondag geluidsinstal latie. Maandag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (S.). Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. vr. Kusters-Knops. Donderdag: Feest van Maria Licht mis. 8 uur leesmis tot bijz. intentie (fam. J.)'s avonds 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw tot bijz. inten tie fam. Slangen-Verheyen. Voor de H. Mis wijding van de kaarsen en na de H. Mis Blasiuszegen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. Na de H. Mis Blasiusze gen; 8 uur Hoogmis gest. jgt. Math. Geurts en beide echtgenoten; 's avonds 7.30 Hoogmis ter ere van het H. Hart van Jezus (Cr.). Zaterdag: 8 uur leesmis zal Theo dorus Willems. Acolythen: Mattie Kunen, Gert Geerits, Willy van Ooi. Kerkpoetsen: Nelly Classens en Betsy Coenen. RECTORAAT SMAKT Zondag Sexagesima. 7 uur H. Mis om zegen in gezin; 8.30 voor bijzon dere intentie; Kapel: H. Mis voor de schooljeugd. 10 uur Hoogmis voor Peter Antoon Koenen. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Jose- phien Asselbergs. Woensdag: 3e woensdag als voor bereiding op het feest van St. Jozef. 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: Feest van Maria Lichtmis. 7.30 H. Mis en Kaarsen wijding (Holthees om 10 uur Hoog mis voor O.L. Vrouwe Gilde); om half 8 avondmis. Vrijdag: 1ste vrijdag van de maand. 7.30 gez. H. Mis voor overl. Slits. Na de H. Mis litanie - zegen. Tevens Blasius-zegen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Her man Martens. SNELHEIDSCONTROLE Op de Leunseweg werd door de Rijkspolitie controle gehouden om trent de naleving van de maximum snelheden. Binnen 2 uur werden 28 bestuurders bekeurd omdat zij de snelheidsgrens overschreden had den. Nog steeds zijn er mensen in Ven- ray, die niet goed weten wat er al lemaal gebeurt daar in die soos. Te veel mensen hebben zich een oordeel gevormd, zonder dat zij alle facet ten kennen. Sommigen van alleen maar horen zeggen. Op de ouder avond voor onder 16 jaar waren woorden te horen als: nozemtroep, provo's, elite-kliek etc. Iedereen ging na afloop tevreden wegNatuur lijk is in SR-'65 ook niet alles koek en ei, er worden ook fouten ge maakt. Wie maakt ze niet? Op vrijdag 27 jan. en op zondag 29 jan. worden er introduktieavon- den gehouden. Misschien hebt U al een folder gezien van de soos, dan weet U dat 't er gezellig, voor alle groeperingen, voor tussen 12 en 24 jaar is. Dan weet U ook dat men een eigen gebouw, de allernieuwste pla ten, een dansvloer en aparte avon den voor onder 16 jaar heeft. Tot slot: een gedeelte van de in leiding die voorzitter Jeu van Kem pen uitsprak op de jaarvergadering: We hebben een grote groep le den, waar we op kunnen rekenen. Die niet alleen kritiek geven, maar ook alternatieven. Waar we terecht trots op zijn, is het aantal leden van onder 16 jaar, n.l. een 70-tal. Een jaar heeft altijd ups en downs en zo hebben wij geslaagde en mis lukte avonden gehad. En dit laatste moet ons alleen maar interesseren. Wat was de reden? Lag het aan het bestuur, aan de leden? Was het pech hebben? Ik stel deze vragen met op zet. Want we moeten vooral niet gaan denken dat we er al zijn met de soos. We zijn er niet en het fas cinerende is, we zullen er ook nooit komen. Als er ooit iemand komt en die zegt: „Je mag geen kritiek meer hebben. Want het kan niet beter meer. Dan wordt het hoog tijd dat hij eruit getrapt wordt. Er worden steeds nieuwe levens houdingen geëist. Dit kan zich gaan uiten in een protesthouding. Want alles draagt zijn stempel. Ook dit heeft een positieve waarde. Erken je die niet, dan sta je niet stil, maar dan loop je achteruit. Dan ga je in een andere wereld leven, een dode wereld, waar alleen maar plaats is voor het burgermannetje. Daarom moet je van een sociëteit ook niet alleen een gezelligheidsver eniging willen maken van zittende, drinkende, rokende, babbelende, zachte eitjes mensen. Je moet in de realiteit kunnen springen, je moet dat doen waar op dat moment be hoefte aan is en animo voor is. Ik weet dat daar soms moed voor no dig is en je loopt risico's en je moet de medewerking van alle leden heb ben S. R. 65 - VENRAY Vrijdag j.l. brachten we een be zoek aan fotostudio Gerard Kruij- sen. Dit was een van de betere avon den. Vrijdag 27 jan.: introduktie-avond. Normaal geopend. Zaterdag 28 jan.: Carnavals-avond met Prins Michel I, gevolg en hof kapel. Willy Dommeck houdt een buut. Iedereen kan zich uitleven, zelfs de prins en de raad. Ze hoeven niet opeengepakt in een hoekje te gaan zitten, zoals op zaterdag j.l. Iedereen mag zingen en zeggen wat hij wil, maar doe het op een karnavaleske dit is een elegante manier. Dan wordt het vorstelijk. Vergeet circus Mök en vermaak je! Entree vrij. (ook voor gemeentelij ke autoriteiten). Zondag 29 jan.: 6.309.00 voor le den beneden 16 jaar. Carnavals avond met Michel I en gevolg. En tree 0.50. Met orkest. 9.0011.30 uur soos geopend voor boven 16 jaar. Introduktie-avond. Dinsdag 31 jan.: 7.008.30 soos voor jongens. Woensdag 1 febr.: 7.008.30 soos voor meisjes. Opgaven voor M-67, jongeren krant t.m. 29 jan. Prijs 3.(nor male prijs 6. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van TOP-garage, Wil- helminastraat 27-29 Venray, om ver gunning tot oprichting en herstel inrichting voor motorrijtuigen an nex benzinepompstation aan de Wil- helminastraat 27-29 kadastraal ge meente Venray sectie C nr. 6934. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de verguning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 13 februari 1967 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 23 januari 1967 Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. WERKGROEP FILMVORMING Het is een riskante onderneming om de figuur van Christus in een filmdrama onder te brengen, voor al als men het leven van Christus als een werkelijkheid wil uitbeelden, waarin het bovennatuurlijke ele ment vrijwel ongrijpbaar is. Van alle Christusfilms, die tot op heden in de 70-jarige geschiedenis van de cinematografie zijn verschenen is er niet een, die publiek en film critici met het verhaal naar vorm en in houd verzoenen kon. Na al die spektakels uit de goede oude tijd leek het onbegonnen werk om dat wonderbaarlijke leven een vorm te geven, die de toeschouwer in overeenstemming zou kunnen brengen met zijn eigen voorstelling. Maar daar komt een bewogen man Passolini, aangegrepen door de tek sten van Mattheus, belijden dat hij het met die teksten eens is, dat hij in de leer van Christus zijn eigen idealen ontmoet en hij plaatst het verhaal met alle voeten op de grond. Hij verfilmt, wat daar in die drie ja ren van Christus openbaar leven naar zijn verbeelding is gebeurd, dicht bij de teksten van de evange list en bij zijn eigen voorstelling. Hij moet geheel vrij en persoon lijk tegenover zijn stof hebben ge staan, volkomen los van wat er in de voorafgaande jaren aan pathos is afgeleverd. Volmaakt trouw aan de tekst van Mattheus filmde hij in Galilea en het Zuiditaliaanse Lucania. Pasolini droeg de film zelfs op aan de na gedachtenis van Paus Johannes. Daarmee begint de film, die een mijlpaal betekent in de religieuze filmkunst. Spoedig blijkt al, dat Pa solini veel dieper is doorgedrongen dan het uiterlijk verhaal en wel de gelijk een raeligieuze visie op Chris tus en zijn volgelingen ontplooit. Het is een visie, neergelegd in beelden en scènes van een onverge telijke artistieke kracht, waarmee hij de Amerikaanse filmspektakels over het leven van Christus ver achter zich laat. Maar zijn film rekent ook af met talrijke passie-spelen, ge schreven heiligenlevens, vrome pa rafrases over Christus, die in goede bedoelignen bleven steken. Vooral de figuren van Christus, Maria en Joseph zijn zuiverder ver schijningen dan wij gewend zijn. Christus wordt voorgesteld door de Spaanse student Irazoque, wiens uiterlijk inderdaad op de bekende beeldbeschrijvingen van Christus lijkt aan te sluiten. Nu het er naar gaat uitzien, dat Venray dit jaar verstoken zal blij ven van le uitvoering van Bach's Mattheus Passion is het wellicht een goede gedachte om van deze moder ne filmische versie kennis te nemen. Voor niet-abonnementhouders zijn nog een honderdtal plaatsen be schikbaar. In het verslag in Peel en Maas dd. 20 januari j.l. zijn enkele vergis singen gemaakt: Als eerste foutieve verslaggeving staat in boven genoemd artikel, dat het vroegere oudercomité zich met stille trom tot Bestuur had gefor meerd. Men vergat te vermelden - toen een van de aanwezigen deze mening naar voren bracht - dat Pas toor Pothof n.a.v. deze opmerking letterlijk het volgende mededeelde „Ik ben de schuldige daarvan en met mij het Kerkbestuur. Deze vereni ging nam dermate grote vorm aan, dat wij van mening waren dat er een Bestuur van volwassenen moest komen. Dit was bovendien de wens van de heer Burgemeester". De 2e foutieve opmerking in het zelfde verslag was, dat men van me ning was, dat, naast de volwassen bestuursleden, de zangertjes toch ook "n stem in 't kapittel zouden moeten hebben. Het is de verslaggever ver moedelijk ontgaan, dat, toen de heer Buys zijn bestuursleden voorstelde, hij naast de 3 volwassenen ook de 3 oudere jongens van 't koortje voor stelde, als zijnde leden met volledig stemrecht. Deze 3 jongere bestuurs leden zijn: Reneé Colsen, vice-voor- zitter, Willy Koenen, 2e secretaris, Joop Hendriks 2e penningmeester. Deze jongens zaten bovendien óók achter de bestuurstafel. Op donderdag 2 februari a.s. zal de Jongeren-Cursus uit Venray het jaarlijks carnavalsfeest vieren in San Damiano, Paterslaan 1. Dit jaar zul len niet alleen de gebruikelijke ge nodigden gevraagd worden, maar ook de vriendinnen van de cursis ten zijn van harte welkom. De jeugdprins van Venray zal door zijn bezoek de feestvreugde komen vergroten.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 6