DE WASCOMAAT II IJ Centrifuges TANS in Venray ENQUETE Boerenleenbank van en voor de SCHOUWBURG 6-jarige blust begin van brand VLAKWATER Carnaval I Campingsport CLAESSENS De consumentenbond zegt Daarbij is uw was in plm. 1 uur schoon en kastdroog is voordeliger dan Autom. thuis wassen Geopend van 'smorgens 7 uur ioi 'savonds 9 uur, op zaterdag geopend tot 5 uur n.m. CLAESSENS R.K. Lyceum voor jongens - Venray Assistente RESTAURANT Pluimveehouders, L. Neiissen - Oirlo Wij hebben nog enkele centrifuges tegen zeer speciale prijs. Kom 'ns vrijblijvend kijken bij lima martens vwtay Op dinsdag 24 januari a.s. zal de verkiezings karavaan van de Partij van de Arbeid tussen 11 en 12 uur Venray bezoeken. foyer van de Schouwburg Dr. J. TANS VRIJE TOEGANG voor iedereen. U komt toch ook? Laat UW salaris door Uw werkgever storten op Uw Opruiming - Opruiming Slaapzakken v.a. 25,- Matrasjes v.a. 7,50 Koeltassen v.a. 10,- Kindertentjes v.a. 18,- Kampeerdekens v.a. 12,- enz. enz. enz. Thans een leuke aanbieding in MINI-Jurkjes Verder geven wij op alle niet afgeprijsde art. 10 pet. korting o.a. Trainingspakken Gymnastiek- en Balletpakjes Henseniusplein 4 a Venrays schouwburg heeft suc cesAlle pessimistische gedach ten voor de opening zijn wel gran dioos verwaaid door het grootse programma wat men heeft durven brengen en dat gelukkig door zovelen is bezocht en nog bezocht zal worden. Niet alleen mensen uit Venray, maar tot uit de verre om trek hebben ontdekt dat deze nieu we schouwburg ook voor hen wat te betekenen heeft en dat „een avondje uit" thans ook in Venray geen loze slagzin meer is, maar pret tige werkelijkheid, waarbij van goe de stukken, kunstenaars en muziek genoten kan worden. Deze reactie op het eerste begin is al voor de directie aanleiding ge weest enkele avonden in te schake len, maar is ook aanleiding geweest voor geruchten in de kunstwereld, die plotseling ook Venray begint te ontdekken en die als zulks mogelijk is, ook in Venray zou willen optre den. Een schouwburg die dergelijke programma's kan brengen voor een uitverkocht huis, is ook voor deze mensen belangrijk. Zo krijgt nu diezelfde directie aan biedingen uit binnen- en buitenland, die ze zelf niet verwacht had. Een keuze daaruit zal het programma voor het komende seizoen uitmaken en mogen we de directeur geloven, dan zal dit het lopende programma nog overtreffen. Maar daarnaast zijn er aanbiedingen gekomen van zulk een uitzonderlijke kwaliteit en naam, dat de directie deze maar moeilijk wil laten schieten. Ze zijn van zo uitzonderlijk gehalte dat het iets buitengewoons is voor het pu bliek en de naam van Venrays schouwburg alleen maar zou ver beteren. Deze programma's zijn ech ter niet onder te brengen in de cy clus-voorstellingen, reden waarom de schouwburgbezoekers bij de ko mende voorstellingen en uitvoerin gen gevraagd zal worden of ze even tueel bereid zijn entree-prijzen te betalen in orde van 7.50 tot 15. voor de volgende extra voorstellin gen: a. een optreden van balletsolisten van de Scala uit Milaan; b. een originele Weense operette: Eine Nacht in Venedig; c. het optreden van het Oost Ber- lijnse Brechttheater met enkele stukken van deze schrijver; d. het optreden van Ballet Africain Siera Leone, het grote evenement bij de opening van de wereldten toonstelling in New York. Iedereen kent de financiële positie van de schouwburg en zal er dus begrip voor hebben dat de directie eerst wil weten of het publiek be reid is deze voor Venray inderdaad nogal forse entreeprijzen te betalen voor deze wereldprogramma's. Blijkt er genoeg belangstelling voor te bestaan, dan zal èn in dit seizoen èn in het komende seizoen deze extra voorstellingen worden in gelast, die beloven een evenement te worden in plaats, streek en provin cie Aan U het woord. Een telefoontje, waarin U „Ja" zegt tegen deze voor stellingen is de schouwburg nu vol doende Naar eerst thans bekend is ge worden, heeft de 6-jarige Ton Man- ders om 6 uur 's morgens een be gin van brand geblust in de ouder lijke woning in de Pastoor van der Gaetstraat te Venray. Ton was vroeg op en wilde moe der een dienst bewijzen door de haard op te poken. Voor de haard lag een krant en bij het oppoken vielen enkele gloeiende kooltjes op de krant welke vlam vatte. Ton be dacht zich geen ogenblik en wilde de brandende krant blussen aan de kraan in de keuken. Op weg daar naar toe werden enkele kledingstuk ken geraakt door de vlammen. Maar Ton behield zijn tegenwoordigheid van geest en met enkele pannetjes water wi6t hij de vlammen te doven. Dat Ton de tegenwoordigheid van geest wist te behouden, is eigenlijk geen wonder, daar zijn vader com mandant van de Venrayse vrijwilli ge brandweer is. Ton behield van het blussen naast geschroeide haren ook brandwonden aan zijn handen over. Donderdag 26 januari geven wij om 8 uur een theorieavond over Hei Nieuwe Reglement verkeersregels en verkeerstekens Deze avond is voor iedereen toegankelijk Nieuwste theorieboekjes steeds verkrijgbaar. Erkend BOVAG en A.N.W.B. Gediplomeerd VAMOR Rijschool Leunseweg 47a, Tel. 2471, Venray Op onze administratie is plaats voor een Mulo- of gelijkwaardige opleiding en type vaardigheid zijn vereist. Gevarieerd werk. Salaris - afhankelijk van leeftijd en ervaring - nader overeen te komen. Premie AOW wordt niet ingehouden. Indiensttreding op 1 maart 1967 Nadere inlichtingen bij de administrateur. Schriftelijke sollicitaties aan de Rector, Leunseweg 2, Venray. is weer beschikbaar voor BRUILOFTEN en FEESTAVONDEN! Telefoon 2318 04780 Exploitant F. POELS Hebt u een paar duizend gulden en een kamer, zolder of schuurtje vrij? Gaat dan CHINCHILLA'S KWEKEN Als hobby, bijverdienste of beroep een "levende" en lonende bezigheid. Chinchilla's dragen de kostbaarste bontsoort ter wereld, die tot 150.- per pels oplevert en waarvan wij ook de afname van levende dieren schrif telijk garanderen. Vraagt Inlichtingen bij Nederlands oudste en meest ervaren kwekerij: BOSCH INTERNATIONAAL CHINCHILLA N.V. Dahliastraat 23 - Aalst (bij Eindhoven) - Tel. 04904-2628 Broederij en Opfokbedrijf Telefoon 04787-326 2-daagse KUIKENS en JONGE HENNEN o.a. de bekende zwartjes W.L en W. x R. eventueel opfokken tot 18 weken Op deze dag zal 's avonds om 8 uur in de een openbaar debat worden gehouden. De spreker van deze avond is de Heer voorzitter van de Partij van de Arbeid. U kunt Uw salaris naar behoefte opne men tijdens zeer ruime openstellingsuren. Op de gezinsrekening worden U geen kosten in rekening gebracht. Zelfs de formulieren ontvangt U gratis. U kunt de bank van Uw tegoed alle betalingen laten verrichten. Regelmatig terugkomende betalingen kun nen automatisch worden gedaan. Als U de boerenleenbank kiest vindt U ook de mogelijkheid voor aantrekkelijk sparen Crente 314% tot 5%%) en voor het afdoen van al Uw bank-, effecten- en assurantiezaken. de bank voor iederéén Poststraat 8. Tel. 1429 VENRAY

Peel en Maas | 1967 | | pagina 10