VELE SPECIALE AANBIEDINGEN KOM METONS PRATEN. HET !SNU GOUD WAARD fcma martens vmmy Kerstconcert Schouwburgnieuws AAN ONZE ABONNÉ'S Deze en volgende weken worden U de kwitanties aangeboden voor Uw abonnement op ons weekblad. Mogen wij U dringend verzoeken deze bij eerste aanbieding te vol doen. De hoge porto- en incasso kosten noodzaken ons anders Uw abonnement als beëindigd te be schouwen. Wij danken U bij voor baat voor uw medewerking. Adm. Peel en Maas. SPAARMUTATIES OVER DE MAAND DECEMBER 1966 Bij de gezamenlijke Boerenleen banken in de gemeente Venray werd in de maand december aan spaargelden ingelegd: 2.765.131,45 en terugbetaald 2.295.992,67, zodat de besparingen toenamen met 469.138,38. BOTSING OP DEURNESEWEG Op de Deurneseweg week de be stuurder van de personenauto W. S. uit Bunnik uit om een van de voor hem rijdende auto vallende mantel van een geyser te ontwijken, maar kwam in botsing met een in tegen overgestelde richting naderende tractor met twee aanhangwagens. De materiële schade was aanzienlijk, maar persoonlijk letsel van beteke nis behoefde niet te worden gere gistreerd. SLIPPENDE AUTO'S Tengevolge van het gladde weg dek vonden in Venray enkele ver keersongevallen plaats. Op de Maasheseweg kwam de Venrayer PI. met zijn luxe auto te slippen en sloeg over de kop. De be stuurder werd daarbij licht gewond, terwijl de wagen behoorlijke schade opliep. Een gecompliceerde botsing vond op dezelfde weg plaats. De bestuur der van het volkswagenbusje W. uit Boxmeer had meer geluk toen zijn wagen tengevolge van het gladde wegdek een schuiver maakte via de linker grasberm tegen een boom tot stilstand kwam. Op hetzelfde mo ment geraakte de vrachtauto be stuurd door W. uit Rips in een slip maar kwam in de rechter wegberm terecht en terug komende op de weg met zijn linker koplamp de rechter achterzijde van het volkswagenbus je ramde. Materiële schade. S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 6 jan.: Sociëteit normaal geopend. Zaterdag 7 jan.: Voetbalwedstrijd SR '65 Soos elftalSVV, aanvang 13.45 uur. Jaarvergadering sociëteit om 8.30 uur. Zondag 8 jan.: Sociëteit normaal geopend. Dinsdag 10 jan.: Soos voor de jon gens- tot 16 jaar, van 7.009.00 uur. De heer D. van Leeuwen zal spreken over het zeemansleven op de grote vaart. Woensdag 11 jan.: Soos voor de meisjes tot 16 jaar van 7.008.30 u. PIELHAESKES EN PIELHAZINNEKES De carnaval 1967 is in aantocht. Over enkele weken is het weer zo ver. De carnaval is niet alleen voor de ouderen, maar ook voor jullie. Op carnavalszondag zal dan ook weer de Jeugdcarnavalsoptocht door Venray trekken. Om deze optocht meer dan in voorgaande jaren in de belangstel ling te trekken en meer fleur te ge ven, hebben wij de hulp van jullie allemaal nodig. Dit jaar is er voor het eerst voor jullie optocht een technische commissie. Zoals wij reeds gehoord hebben, heeft deze commissie al meer dan dertig ideeën voor zowel groepen, wagens, als in- dividuelen. Ook kan deze commissie jullie helpen bij het uitwerken van eigen ideeën. Jullie zien wel dat wij van onze kant ook echt proberen om van jul lie optocht iets moois te maken. Por jullie vaders maar eens om samen met jullie aan het werk te gaan. Uiteindelijk moeten jullie in de toe komst de carnaval gaan vieren en een oud spreekwoord zegt: Jong ge leerd is oud gedaan. Laat jullie ouders dit stuk ook maar eens le zen en ga dan samen aan het werk. De technische commissie houdt haar eerste zitting op zondag 8 jan. 1967 van 11 tot 12 uur in de Jeugd- sociëteit SR '65 aan de Hoender straat. Wij hebben vernomen dat voor de mooiste wagen, groep of individueel enkele mooie prijzen beschikbaar zijn. Het Comité. OUDERS VAN ONZE PIELHAESKES EN HAZINNEKES Carnaval 1967 is in zicht. Wij gaan weer naar de diverse carnavalsbals en gedurende de carnavalsdagen hebben wij ons vertier tot in de kleine uurtjes. Maar niet alleen wij als volwas senen behoeven carnaval te vieren, maar ook onze kinderen. Voor de jeugd is zoals vanouds op carnavalszondag de Jeugdop- tocht. Zoals U elders kunt lezen, doen wij een beroep op onze Piël- haeskes en Piëlhazinnekes om aan deze optocht mee te doen. Maar hiermede zijn wij er nog niet, want ongetwijfeld zullen zij Uw hulp daarbij niet kunnen ontberen. Ons verzoek is dus, help hen met het bouwen van een wagen of het sa menstellen va een groep of iets ori gineels te maken voor henzelf. Komt met hen naar de Jeugd- sociëteit om er met de technische commissie te praten. Deze commis sie houdt haar eerste zitting op zon dag 8 januari a.s. van 11 tot 12 uur. Ook voor U zal het een bekroning van uw werk zijn, als uw kinderen met een prijs uit de optocht tevoor schijn komen. Mogen uw kinderen en ook wij op uw steun rekenen? Het Comité. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van Bestuur Wo ningvereniging St. Oda, Grote Markt 10, Venray om vergunning tot oprichting van een onderhouds werkplaats aan de Hoenderstraat 43 kadastraal gemeente Venray sectie L nr. 1971. Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt verder ter inzage een verzoek met bijlagen van Fa. J. W. G. Linders-Volleberg, Stationsweg 147, Oostrum-Venray om vergun ning tot oprichting van een hand boogschietbaan aan de Stationsweg 147, Venray, kadastraal gemeente Venray, sectie E nr. 2622. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van deze vergunningen kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekend making inbrengen bij het gemeen tebestuur, waar dit verzoek ter in zage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 23 januari 1967 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Venray, 4 januari 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, A. H. van Dijck, loco-burgemeester H. P. L. Vorst, secretaris. DEKENALE KERK TE VENRAY De veelheid van tekst was er vo rige week oorzaak van dat we een bespreking van het kerstconcert in de dekenale kerk op 2e Kerstdag moesten laten liggen. Hieronder volgt het alsnog. Twee jaar geleden nam Rob Ber- ben, dirigent en organist van de de kenale kerk te Venray, het initiatief tot een kerstconcert, waarbij het programma vooral werd afgestemd op de kersttijd. Ook dit jaar werd een dergelijke kerstconcert gegeven voor een talrijk en aandachtig ge hoor. Op grond van de ervaringen met vorige concerten was het pro gramma zeer goed opgebouwd en waren de onderdelen met smaak uitgekozen. Door een goede afwis seling in de veelheid van werken bleef het concert boeien tot het ein de toe. Hiertoe droeg ook bij het in voegen van het evangelieverhaal van Christus' geboorte, voorgelezen door Deken Loonen, en het gezamenlijk zingen van een drietal kerstliederen door alle aanwezigen. Op het grote orgel speelde Rob Berben als opening een koraal- voorspel van J. S. Bach, waarin de begeleiding van de koraalmelodie niet geheel doorzichtig te onder scheiden was. Theo Berben, broer van de organist, speelde later even eens een koraalvoorspel van Bach, niet geheel duidelijk en zeker van voordracht, en de eerste Choral van C. Frank, goed en stijlzuiver gere gistreerd en met verantwoord muzi kaal gevoel voor de opbouw en de orgestrale klankkleur van dit mach tig werk. De hoboïst en Loeillet, muzikaal en prachtig van toon in de ruimte klinkend. Men zal bij vlugge tempo degelijk rekening moe ten houden met de ruime klankwer king van de kerk, omdat anders een ondoorzichtig klankbeeld ontstaat. Dit gevaar werd niet altijd verme den. Het kiezen van een gematigder tempo en een lichter speelwijze bij de begeleiding zouden dikwijls de duidelijkheid ten goede gekomen zijn. De begeleidingen werden verzorgd door R. Berben op een speciaal pijp orgel geplaatst bij het priesterkoor dat hiervoor ruim voldoende moge lijkheden bood. De sopraan Willy Peeters uit Roermond, die vorig jaar reeds al len verraste met haar kundige en muzikale voordracht, bevestigde haar kwaliteiten met enkele aria's van Handel en Bach. Bepaald in- druwekkend was haar vertolking van het prachtige lied „Geburt Christi" van P. Hindemith. Het heren- en jongenskoor van de St. Petrus-Bandenkerk leverde een belangrijk aandeel in de vorm van zes meerstemmige kerstliedren. Ge heel bevredigend kan men het resul taat niet noemen. Men had te kam pen met de toonzuiverheid en het op toon blijven. Het tempo was in deze omstandigheden wat te vlug en gejaagd, hetgeen aan de verstaan baarheid en het rustig uitzingen af breuk deed. Men zal zich ook moe ten beijveren om het repertoire te vernieuwen of uit te breiden. Dan mogen we verwachten dat ons vol gend jaar weer een interessant kerstconcert geboden zal worden. Na de succesvolle opvoering van Ibsen's „Spoken" op 27 oktober werd met spanning tegemoet gezien of de schouwburg op toneelgebied het hoge niveau van zijn entree zou kunnen handhaven. Daarin is men beslist geslaagd met de uitvoering van Elizabeth, de vrouw zonder man door toneelgroep Ensemble. Aan weerszijden van het voet licht deed het van de beginne af aan, aangenaam aan, de zaal geheel bezet te zien, getuigende van de be langstelling van het publiek en daarmee tevens aantonend de be hoefte aan culturele belevenissen, alsook nu weer geboden is. Een le- vensware: Elisabeth, de vrouw zon der man, werd door mevrouw van Eijck ten tonele gevoerd met alle glans, schittering en praal van die dagen. Het hooghartige: maar ik blijf on danks alles de bruid, is in alle toon aarden en op meesterlijke wijze uit gebeeld, de alles slikkende Essex, blijft telkens weer de onverstoor bare minnaar. Wat mevr. van Eyck van deze zware rol maakte, toonde nog eens overduidelijk aan dat zij een der grootste Nederlandse speelsters is en welk een groot talent zij het hare mag noemen. Waren costuums en schitterende praal echter wel in overeenstemming met de aankleding van het toneel, was bijv. het aanwezige bed wel zo vorstelijk? Graag hadden we het to neel zelf iets rijker gezien. Aan het spel deed het geen af breuk getuige het spontane en voor al hartelijke applaus, dat het gezel schap zeker met dank zal hebben aanvaard. Uw recensent hoopt van harte dat de spelers het waarlijk als een dankbetuiging van het pu bliek zullen hebben ervaren. Geluk kig ook dat dit keer de bloemen niet werden vergeten. De schouwburg heeft met deze avond zijn reputatie verstevigd! Proficiat! RUITEN POETSEN OORZAAK BOTSING Tengevolge van onoplettendheid - de bestuurder was de voorruit aan het schoonvegen van condenswater botste de bestuurder van de per sonenauto H. P. op de Heuvelstraat tegen de geparkeerde auto van J. Beide wagens werden beschadigd, maar geen persoonlijke ongelukken. PRIESTER- EN KLOOSTERJUBILEA Op 18 maart a.s. zal Pater Serva- tius Smits alhier zijn gouden pries terfeest vieren. Op 15 maart zal Pa ter Canisius Vastbinder zijn zilveren priesterfeest herdenken, terwijl op 7 september Pater Othmarus Corne- ylissen hier zijn gouden klooster- feest zal vieren. In Pakistan her denkt op 20 april de Venrayse pries ter Innocentius Laurensse zijn zil veren kloosterfeest. NHFIIIIPS K9FEN BVOOnDEUG KOFEN telefoon 2389

Peel en Maas | 1967 | | pagina 2