Kerkelijke Diensten LYCEUM '64 UjgggggBffl S.V.V. NIEUWS BADMINTON BILJARTEN DUIVENSPORT van 8 tot en met 14 januari Geestelijk artikel PAROCHIEKERK VENRAY Zondag: Feest van de H. Familie Jezus, Maria en Jozef. 7.00 overl. fam. Aben-Geurts; 8.00 Maria Min- ten-Delauw; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11.00 Theo van Zoest; 18.00 J. P. Janssen. Maandag: 7.30 overl. fam. Pou- wels-Droesen; 8.15 W. Broers, echt genote en overl. kinderen; 9.00 Ja- comina Theeuws, echtgenoot en kin deren; 19.00 Leonardus Stiphout; 18.00 voor levende en overleden le den Aannemersbond. Dinsdag: 7.30 gesticht jgt. Jan Poels en beide echtgenoten; 8.15 M. Paulis; 9.00 Antoon Weiten; 19.00 Mevr. Hoevenaars v.w. bejaarden vereniging. Woensdag: 7.30 gest. jgt. Johannes Fr. Maassen en Math. Vermeulen; 8.15 Herman Jeuken; 9.00 Godefri- dus van Opbergen en Petronella Theeuws; 19.00 Arnoldina Aben-van de Mond. Donderdag: 7.30 Fr. Vermaaten; 8.15 overl. fam. Wijnhoven-Roelofs; 9.00 overl. fam. den Holder-Eijck- hout-v. d. Ven. Vrijdag: Gedachtenis van de doop van Onze Heer Jezus Christus. 7.30 Catharina Aarts-Huisman en overl. fam.; 8.15 Maria Minten-Delauw v.w. buurtver. St. Jozef; 9.00 Jean Muis en zoons Johan en Albert; 19.00 Hendrika Thuyls-Muyzers. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. Johanna Gertrudis Poels, Johanna Poels, Ge- rardus, ouders, broers, zusters; 8.15 overl. ouders Kersten-Verblakt; 9.00 Mechtilda Wolters; 19.00 Hendrika Peeters-Tacken; biechten van 18.00- 19.00 uur. Zondag 8 januari om 4.00 uur H. Familie. PAROCHIE PATERSKERK Priester v. d. week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: le zondag na Driekonin gen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15; 18.00 u. avond mis Maandag en dinsdag: Mis van de lste zondag na Driekoningen. Woensdag: Zalige Thomas, belij der. Donderdag: Mis van zondag 8 jan. 11 uur pl. H. Mis waaronder huwe lijkssluiting van het bruidspaar van Els-Laurensse. Vrijdag: Gedachtenis van het Doopsel van de Heer. 16.00 pl. H. UW RIJK KOME We ziten midden in het atoom tijdperk. Een jaar of dertig geleden hadden we het alsmaar over „de eeuw van het kind". Hitier droomde van een duizendjarig rijk. Toen Marx in 1870 succes begon te krij gen dachten we dat dit het eind van het kapitalistische en het begin van het socialistische tijdperk beteken de. In de geschiedenisboeken lezen we, dat met de uitvinding van de stoommachine, het industriële tijd perk begonnen is. Nog verder terug vinden we het Heilige Roomse Rijk. En de hemel weet wat voor toe komst idealen en slogans in de loop der eeuwen al niet op de markt ge gooid zijn, om de mensen enthou siast te maken voor iets groots. Al tijd en overal hetzelfde, dat we van- daag-de-dag in commerciële vorm ook in de reclame terugvinden. Door al die eeuwen heen, hebben de christenen geloofd aan „Uw Rijk". Zij hebben ervoor gebeden, er voor geleden. Zij zijn ervoor de dood ingegaan. Toch hebben zij dat rijk nooit gezien. En als men het ze op de man af gevraagd had, zouden zij wellicht geen direct antwoord heb ben kunnen geven. „Uw Rijk kome." Ook de schrijver van dit week- praatje zou het niet in twee woor den kunnen uitleggen, hoewel ook hij gelooft in de toekomst, 'in de komst van Zijn Rijk. Ook hij zal er- Mis waaronder huwelijkssluiting van het bruidspaar van de Tier-Hovens; 19.00 avondmis voor zegen over onze gezinnen. Zaterdag: H. Hilarius, bisschop en kerkleraar. Om 5 uur en om 6 uur en van 7 tot 8 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvan gen. 18.30 avondmis waarbij men aan de zondagsplicht kan voldoen. Mededeling Zondag 8 jan.: (vandaag) extra kollekte ter bestrijding van kosten van pastorie-bouw en overname van de kerk. Dringend aanbevolen. Misintenties Zondag: 6.30 Herman Strijbos en Sjang van Bergen; 7.45 Harry Lens- sen; 9.00 Wilhelmus Aarts; 10.15 Theodorus Verbeek, Maria Slits en fam.; 11.45 voor de parochie; 18.00 avondmis Thei Willems. Maandag: 6.55 Wed. Vermeulen- Verhaag en overl. fam.; 7.45 Catha rina Müller-Ehren; 8.30 Leonardus Verhaag-Heinen en kinderen; 7 uur avondmis Maria Hoedemaekers- Verstegen. Dinsdag: 6.55 ter ere van St. An- tonius uit dankbaarheid; 7.45 Wil- helmina Hendriks; 8.30 tot zekere intentie; 7 uur avondmis overl. fam. Clephas-Spreeuwenberg. Woensdag: 6.55 A. Beckers; 7.45 Willem Verheyen en Catharina Vul- lings; 8.30 overl. broer; 7 uur avond mis Martinus Veldhuizen. Donderdag: 7.45 ter ere van Maria (M.); 8.30 Henrica Boom-Jeucken (Gen. v. St. Jozef); 7 uur avondmis Maria Cornelia Jacobs-Duyf; 11 uur Huwelijksmis. Vrijdag: 7.45 Wed. Vermeulen- Verhaag en overl. fam.; 8.30 voor overledene; 16.00 huwelijksmis; 7 u. avondmis voor onze gezinnen. Zaterdag: 6.55 Martinus Hendriks; 7.45 ter ere van St. Jozef (M.); 8.30 Gerardus Aarts en Maria Theodora Aarts-Martens; 18.30 avondmis overl. ouders van Well-Willems. Dienbeurten Accolythen Zaterdagavond 18.30 uur: Wim Timmermans en Paul Pop. Zondag: 6.30 Jan Meesters en Henk Arts; 7.45 Arno Sanders en Ant. Claas- sens; 9.00 Peter Ewals en Eric Vas- tert; 11.45 Peter Wijnands en Lex Faessen. VREDESKERK VENRAY Zondag: Feest van de H. Familie. 7.30 leesmis voor overl. Johanna van Rooy-Hendriks en zoon Harry; 9.00 leesmis voor overl. Johan Jansen en Cath. Arts; 10.00 Hoogmis voor alle parochianen; 11.00 leesmis voor overl. Albert Stevens; 18.30 avond mis voor alle leden van St. Eloy (Metaalbewerkersbond). Maandag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor alle overl. parochianen; 19.00 avondmis voor overl. fam. van Dijk-Reijnen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. v. Ass-Delhoven; 19.00 avond mis voor overl. Wilhelmina Lamers- Debats. Donderdag: 8.00 leesmis voor een zalige dood; 19.00 avondmis voor overl. fam. Keltjens. Vrijdag: 8.00 leesmis voor alle overl. parochianen; 19.00 avondmis voor overl. Mathias v. d. Bereken (Geïllustreerde Pers). Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Gossens en Elisabeth Kes- sels; 19.00 avondmis voor overl. Pe ter Oomens. Biechtgelegenheid van 57 uur n.m. Mededelingen: 1. De zaterdagavondmis van 7 uur geldt ook voor het vervullen van de verplichting van het meevie ren van de H. Mis op zondag. 2. Denk aan uw gezinsbijdrage. 3. Maandagavond om 8 uur cursus de 18-jarige jongens en meisjes in het parochiezaaltje. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de voor willen leven. En als hij zijn Hervormde Kerk aan de Maasweg ogen sluit voorgoed, zal hij niet de te Blitterswijck niet om tien, maar om half elf. Predikant is Ds. A. Kooistra uit Arnhem. In Venray geen dienst. onzekerheid binnenstappen, maar.... het Rijk. Want zoveel weten wij vast en onwrikbaar: Jezus Christus is op aarde het begin van het Rijk komen brengen. Maar het blijft hier als het ware verborgen in de harten van allen die in Hem geloven. Na ieders dood evenwel, komt de blijde intrede in dit Rijk, dat het Rijk van God is, en de opwindende aanwezigheid bij God. Het is de tijd, waarop het eeuwige, onmetelijke geluk aan vangt, waax-voor ieder mens bestemd is en dat Christus door zijn Kruis dood verdiend heeft. Voor de zalig-afstervenden komt dus het Rijk terstond met zijn dood. Het is de nieuwe orde, waarin God Vader en Koning is. En alle doden zijn Zijn onderdanen. In Liefde. Ik geloof niet dat we nog op het laatste oordeel hoeven te wachten, om dat rijk te zien komen. Het is er een voudig al, nu. Maar zolang we le ven en goed en netjes leven, staan we al met één been in dat Rijk. Bij onze dood stappen we er met het tweede been in. Dat is de'-zin van ons bidden: „Laat komen Uw Rijk". RECTORAAT VEULEN Zondag: H. Gezin van Nazareth. 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (fam. Th.); 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 Derde Orde. Maandag8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hu- bert. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems; avondmis om 7 uur. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Jacobs en zoon Leo. Donderdag: 8 uur Hoogmis gest. jgt. voor zal. vr. Willems-Heesen. Vrijdag: 8 uur leesmis afgest. fam. Mulders-van Kempen. Zaterdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (fam. B.). Zondag 15 jan. Memisa kollekte. Accolythen voor 8 jan.: Mattie Kunen, Gert Geerits, en Willy van Ooi. Kei-kpoetsen: Mien Ewals en Wil ly van Staveren. Zondag: Feest van de H. Familie. 7.30 Parochiemis; 8.45 Hoogmis, gest. jrd. Jacobus Wilms en Wilhelmina Lemmen; 10 uur Gerrit Claessens. Maandag: 7.30 Wilhelmina Ver- meulen-Verhaag. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. fam. van Heijster. Woensdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Donderdag: 7.30 Johannes Rongen. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Wil lem Loonen en Elis. van Heijster. Zaterdag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: feest van de H. Familie Jezus, Mai'ia en Jozef. H. Missen om 7.30, 8.30 en Hoogmis om 10 uur. 8.30 H. Mis voor Martinus Jacobs. Maandag: 8 uur jaardienst Ber- nardina en Johanna Verway. Dinsdag: 8 uur stichting Arnold de Ponti en Petronella Duyf. Woensdag: 8 uur stichting Gertru- da Heidens-van Vegchel. Donderdag: 8 uur stichting Joan nes Heidens en Mai'ia Bots. Vrijdag: 8 uur gestichte H. Mis. Zaterdag: 8 uur H. Mis ter ere van O.L. Vrouw; biechtgelegenheid van 5—7 uur. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Feest van de H. Familie. 7 uur leesmis voor de parochie; 8 u. léesmis voor Martinus Jacobs en Anna Roelof s; 9.00 leesmis voor Thomas Michels; 10.00 Hoogmis gest. jaai'gang v. Maria Janssen-Droesen. Maandag: 8 uur leesmis voor Ja cobus Rutten. Dinsdag: 8 uur gesticht jgt. voor Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens. Woensdag: 8 uur maandd. v. Jo hanna Verlinden-Maessen. Donderdag: 7 uur avondmis voor Frans Kuunders. Vrijdag: 8 uur leesmis voor Alde- gonda Janssen. Zaterdag: 8 uur gest. jgt. voor Piet Mulders en Maria Thissen. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: le zondag na Driekonin gen. H. Familie, Jezus, Maria en Jo zef. 7.30 leesmis Anna Colbers-Naus 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur gest. gez. jrd. Wil lem Friesen en echtgenote. Dinsdag: 8 uur gest. gez. jrd. H. Baeten-Jeurissen. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 8 uur gest. gez. jrd, Josephina Seykens-Collin. Vrijdag: 8 uur gez. maanddienst P. J. Classens. Zaterdag: 8 uur leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 56 uur. Kerkpoetsen: Nelly Kunen en Jet Kuypers. Misdienaars: Jac Rambags-P. Roe- lofs P. Wismans-M. Keuysers. Acolythen: J. Rambags (Gz.), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin kels. N.B. Zondag 15 jan. kerkdeur- kollekte voor de medische missie (MEMISA). Zondag: Feest van de H. Familie. Om 7.30 leesmis voor de parochie; 9 uur hoogmis jaardienst voor Fre- dei'ica Loonen-de Ponti; om 10.30 leesmis voor Gerard Hendrickx. Maandag: 6.45 leesmis voor Anto- nia de Mulder; 7.30 gezongen jaar getijde voor Hendrik Verlinden en echtgenote. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Jacob Reijndei's en echtgenote; 7.30 lees mis voor Hendiak en Piet Claes sens (kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Th. Bouten; 7.30 leesmis voor Piet en Helena van Meijel. Donderdag: 6.45 leesmis voor An toon Kusters en overl. ouders; 7.30 leesmis voor de overleden familie Wismans-Loonen (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor de ovei'leden familie Voermans-van de Berg; 7.30 leesmis voor Piet Ver- schuuren. Zatei'dag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Josten-Smits; 7.30 leesmis voor de overleden familie Martens-Verhees; 10 uur huwelijks mis voor het bruidspaar Philipsen- de Bruijni. Kerkpoetsen: Mientje Litjens (O verbroek). Accolythen: 7.30 Tonny en Theo Cornelissen; 9.00 J. Voermans, W. Cornelissen, M. Janssen en J. van Ooi; 10.30 H. Baltussen en Leo Hei dens. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: le zondag na Driekonin gen. Feest van de H. Familie. 7.00 leesmis voor de pai-ochie; 8.15 lees mis voor Maria Pubben; 10.00 Hoog mis voor overl. fam. Janssen-van Osch; 11.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw en H. Gerai'dus. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Christina Michels-v. d. Hoven. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Ma thijs van Cuijck en Hendrina Ewals. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor oveiL fam. Hendrix-Heyman. Dondei-dag: 7.30 gest. jgt. voor Antoon van Dijck, Maria Cath. Ver geld en kind. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof. Zaterdag: 7.30 gez H. Mis voor overl. fam. van Dijck-van Rijswijck. Biechtgelegenheid: dagelijks na H. Mis en zaterdagavond van 6 tot 6.30. RECTORAAT HEIDE Zondag: H. Familie Jezus, Maria en Jozef. 7.30 leesmis voor Johannes van Kempen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Naud Gie- lens en Bennie van Lierop. Misdienaars van de week: Jos Janssen en Martien Peeters. Maandag: 7.30 leesmis voor Jeane Giezen-Swinkels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Marti nus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Leo van Meijel. Vrijdag: Gedachtenis van de Doop van Onze Heer Jezus Christus. 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Jans sen. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Biechtgelegenheid van 7 8 uur. Kerkpoetsen: Truus Janssen en Helma van Rens. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: H. Familie. 7.45 vroegmis tot int. van fam. Arts-Ploegmakers; 10 ur hoogmis v. d. zielerust van een overledene. Maandag: tot int. van fam. Derikx- Willems. Dinsdag: tot int. van fam. Coolen- van Lankveld. Woensdag: tot int. van fam. Poels- Duijkers. Donderdag: tot int. van fam. v. d. Zanden-Meijer. Vrijdag: Doop van O.H. Jezus Christus: tot int. van fam. Egelmeers Hermens. Zaterdag: v. d. zielerust van over ledenen. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 19.0020.00 u. RECTORAAT SMAKT Zondag: le zondag na Driekonin gen, feest van de H. Familie. 7 uur H. Mis voor zegen in gezin; 8.30 H. Mis tot int. fam. Coppes-de Groot; kapel: H. Mis voor de schooljeugd; 10 uur Hoogmis int. fam. Wijen- berg-Bonants. Maandag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Dinsdag: 7.30 jrd. voor Joh. Assel- berghs en Agnes Bos. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis jrd. voor Fr. Asselberghs en echtgenote. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Theodo- xois v. d. Heuvel en Maria Reijnen; 's avonds om 8 uur in de kapel H. Mis uit dankbaarheid. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor welsla gen van studie. Zondag 15 jan. a.s. na de H. Mis sen kollekte voor de Memisa. PARA LOS ESPAfiOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El domingo proximo celebraremos la fiesta de los Reyes y de la Sagra- da Familia. A las diez y media Misa cantada con platica en Castellano en la Ermita de San José en Smakt. Coches y camionetas estón a su dis- posición. Hay nuevo agregado laboral a la Embajada de Espana: Sr D Javier de la Cueva y Fernandez del Campo, Oranpestraat 2-a, La Haya; tel.: 070- 604064. Si hay quejas o dificuldades cuanto al trabajo o el contracto, llamen francamente a este Senor que esta a su disposición. Un Venrayense ofrece por venta un armario: llame num. 1002. Otra vez su atención por la exis- tencia, también para Vds todos, de la Biblioteca que tiene también no- velas y revistas espanoles y ana agradable sala de lectura. Programma zondag 8 januari: Venray 1Wanssum 1 2.30 u. Spel. Irene 3Venray 2 2.30 u. Ysselsteyn 1Venray 3 2.30 u. Voor zondag 8 januari staan ver der de volgende oefenwedstrijden op het programma: Venray 5Leunen 1 2.30 u. Venray 6Leunen 3 12.00 u. Leunen 2Venray 7 12.00 u. De spelers van deze elftallen ge lieven de mededelingen op de pu blicatie-adressen te raadplegen, omdat nog niet bekend is op wel ke terreinen deze wedstrijden ge speeld kunnen worden. Voor de tweede maal in dit sei zoen is door de KNVB de derby Venray 1Wanssum 1 vastgesteld. De Wanssummers die een bijzon der zwakke start hadden, zijn lang zaam maar zeker aan het opkomen en de resultaten van de laatst ge speelde wedstrijden spreken dan ook voor zichzelf. Venray kan ge rust rekenen op een flinke tegen stand. Voor de toeschouwers zal het beslist aan spanning niet ontbre ken, zodat een bezoek aan deze wed strijd beslist is aan te bevelen. Veni-ay 2 reist naar Tegelen, waar Sportclub Irene 3 haar opwachting maakt. Ook onze reserves zullen het niet gemakkelijk hebben, hoewel ze toch niet kansloos zijn. Venr-ay 3 moet de moeilijke uit beurt tegen Ysselsteyn vervullen. Op papier zijn de SW'ers favoriet, maar of de theorie aan de praktijk getoetst kan worden, zal zondag be wezen moeten worden. Nieuwjaarsbal Zaterdag 7 januari houdt SW de traditionele balavond voor haar le den met hun dames. Om 8 uur zal het orkest The Airliners uit Box meer starten met een programma voor jong en oud. Alle leden boven 18 jaar worden op deze balavond verwacht. Tijdens de nationale jeugdkam pioenschappen, gehouden te Tilburg, heeft Pim Janssen, nu uitkomend in de hoogste klasse, bijzonder goede resultaten behaald. In de dames-enkel schakelde zij in de kwart-finale Ans Hanssen uit Hoensbroek uit in 2 sets: 11-2 en 11-1. In de halve finale moest zij het opnemen tegen de veelvoudige Nederlandse kampioene Lilly ter Metz. Weliswaar behield Pim in de eerste set lang de leiding, doch uit eindelijk wist Lilly in de verlenging het eerste de twaalf puntjes binnen te halen: stand 12-10. In de tweedë set liet Lilly Pim geen kans aan te vallen en behield zij vanaf het be gin een voorsprong, die zij tot 114 behield en daardoor opnieuw natio naal kampioene werd. In de mixed-partijen speelde Pim echter uitzonderlijk goed, in de kwartfinale schakelde zij Ans Hans sen en Gerrit Smits uit, terwijl zij op de eerste dag in de laatste wed strijd voor de grote verrasing zorg de, door met haar partner Rob Kneefel uit Den Haag niemand min der dan Lilly ter Metz en de heer van Haaren te verslaan in 3 span nende sets. In de finale moest zij het opnemen tegen het mixed-paar Joke van Beusekom ,en Ad Loog resp. reserve en nationaal kampioen. Jammer was het, dat door iets te wild spel enkele puntjes verloren gingen, die Pim en Rob overigens goed hadden kunnen gebi-uiken. In twee sets, beide 15-13, ging hier de nationale titel verloren. Niettemin was zelfs een tweede plaats meer dan wij verwacht hadden. Ook in het dubel dames zoi'gde Pim voor een grote verrassing, nu samen met Ans Hanssen. In de kwart-finale nl. versloegen zij het geplaatste paar: v. Beusekom-Lues- kens in 2 sets. De finale, alweer te gen Lilly ter Metz, nu samen met mej. Schlegel, was uitermate span nend. In de eerste set ging het Haagse paar verrassend ten onder met 152. Lilly ter Metz kon dit niet op zich laten zitten. De tweede set was voor haar met 18-17, al scheelde het hier dus maar een haartje, of Pim en Ans, hadden zich toen al kampioen kunnen noemen. Nu was een derde beslissende set nodig. Het was doodstil in de zaal toen de vier meisjes deze set begon nen.- Pim en Ans vonden het eerst hun spel en bouwden een voor sprong van 125 op. Iedereen gaf LiUy geen kans meer, doch wonder boven wonder wist zij op te halen. Bij 13-13 wei-d opnieuw tot een ver lenging besloten, waarin Pim het eerste puntje wist te scoren, doch waarin opnieuw de beide Haagse meisjes gelijk wisten te maken. De spanning steeg ten top. Met de moed der wanhoop vochten alle meisjes voor het laatste puntje, dat uitein delijk door Lilly ter Metz gescoord kon worden. Met 18-17 ontging hier' de eerste plaats voor onze plaats- genote. Al met al heeft Pim laten zien, dat zij nog steeds vooruit gaat en in de toekomst zal men echt nog wel meer van haar horen. Proficiat. Competitie: Wilbert Kruijsen heeft het in deze competitie nog niet tot een overwinning kunnen brengen. Zijn spel wordt echter met de week betei\ In de Venlose ladder-compe titie echter heeft hij zijn eerste suc ces behaald en wij geloven, dat dit niet het laatste zal zijn. Het tweede team van Venlo, waar in Pim speelt, werd geholpen door Victoria Hoensbroek, dat Flying Rackets uit Helmond een puntje af snoepte .waardoor Venlo 2 nog een redelijke kans op de eerste plaats behoudt. Helmond moet nog één wedstrijd spelen tegen Tilburg. De uitslag daarvan is beslissend voor de definitieve stand, waarbij Venlo echt wel de meeste kansen heeft. Trainingen: Er kunnen nog enke le leden toetreden voor de trainin gen op maandagavond van half 7 tot kwart over 8. Opgave aan de zaal in de Beukenlaan. Voor het komende weekend staan de volgende wedstrijden op het pro gramma: Zaterdag 7 januari: 19.45 uur: Valuas 2Lyceum 1 18.00 uur: VC Rooy 4Lyceum 2 16.00 uur: Lyceum 3Tupos 3. Dinsdag 10 januari: 19.45 uur: R.A.S.Lyceum 2 Doopsel van de heer. 16.00 pl. H. Een zwaar programma dus. Na vele weken speelt het eerste team weer eens een wedstrijd en wel te gen koploper Valuas 2. Laatstge noemde kan zich geen fouten meer permitteren en zal dus moeten win nen wil het de kans op het kam pioenschap niet vooi'bij laten gaan. Lyceum 2 speelt twee wedstrijden. Eerst tegen V.C. Rooy 4, waarvoor ze ten zeerste zullen moeten -oppas sen, willen ze niet verrast worden. Volgende week dinsdag gaan de jon gens van het 2e team naar Venlo, waar ze van R.A.S. moeten kunnen winnen. Het dei-de team tenslotte zal met Tupos 3 weinig moeite hebben, ge zien de plaatsen op de ï'anglijst. Uitslagen A-kalasse: O.N.A.—K.O.T. O.B.K.Ons Genoegen PommeransBC.Y. geen B-klasse: WanssumBurggraaf S.V.C.B.V.O.P. Onder Ons—Wanssum Ons GenoegenGr. Laken Los BandO.N.A. C-klasse: Los BandB.C.Y. De KetsersO.B.K. B.C.Y.De Ketsers Gr. Laken BPom. geen- Onder OnsLos Band Stand A-klasse: K.O.T. O.N.A. V.O.P. BC.Y. Ons Genoegen O.B.K. Pommerans B-klasse: Groene Laken A O.N.A. Los Band Wanssum V.O.P. Onder Ons S.V.C.B. Ons Genoegen Burggraaf 5—5 2—8 uitslag 4—8 8—4 8—4 4—8 4—8 6—6 6—6 7—5 uitslag 9 57 9 56 8 51 7 34 9 33 8 32 8 28 11 93 11 87 10 65 11 59 10 57 10 57 10 51 11 51 10 44 C-klasse: Groene Laken B 9 70 Biljartic 8 67 Los Band 8 67 B.C.Y. 10 61 Onder Ons 10 56 O.B.K. 10 52 De Ketsers 10 51 Pommerans 9 46 Groene Laken C 10 34 Evxenals vorige week waren ook deze week de heren H. Peeters (Groene Laken) en G. van Asten (B.C.Y.) i-espectievelijk in de B en C klasse het succesvolste en speelden hun partij in 10 beurten uit. Bren gen de pers. kampioenschappen van de V.B.B. nog even naar voren. Hiervoor moeten de inschrijvingen uiterlijk 15 januari a.s. binnen zijn, later binnengekomen inschrijvingen worden niet geaccepteerd. STREEKKAMPIOENENDAG A.s. zondag woirdt voor de derde maal de Streekkampioenendag voor Noord-Limburg en Oost-Brabant ge houden in de kantine van Inalfa, Maasheseweg. Ruim 100 kampioenen uit deze streek zullen hier hun favorieten tentoonstellen. Om alle namen hier te vermelden kan niet, doch zullen ons beperken tot een greep uit dit select gezel schap, o.a. J. Hendriks uit Broek huizen (de nieuwe kampioen van Nederland?), ongelooflijk wat deze duiven presteren; J. Hollanders en Zn., de generaal kampioen van Ne derlands sterkste duivencentrum; diverse kampioenen van de Noord- Limburgse Unie, de CC Vrienden kring, CC Peel en Maas, CC Uden Maaskant-West enz. enz. Naast deze kampioendag wordt ook weer de verenigingstentoonstel ling gehouden, waarop ook nu weer een 20-tal verenigingen zullen kam pen om de ere-prijzen. Al met al belooft het weer een echte melkersdag te worden en wen sen P.D.V. De Zwaluw veel succes. De tentoonstelling is geopend van af 11 uur tot 6 uur. Het bestuur doet een beroep op de leden om zaterdagmiddag 1 uur aanwezig te willen zijn voor de op bouw. Zij die 's morgens om 10.30 u. verzocht zijn om te komen, gelieven dit niet te vergeten. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. zondag staan wij dan voor de streekkampioenendag, georganiseei'd door P.D.V. De Zwaluw. Aan deze kampioenendag is een verenigingstentoonstelling verbon den, waaraan ook onze vereniging deelneemt. Willen de volgende leden welke op onze nationale tentoonstelling de hoogste punten behaalden, zaterdag middag om 3 uur de duiven bren gen in ons lokaal om gekeurd te worden. Oude duiven: P. Janssen H., J. Verstegen, Chr. Cuppen, J. Janssen B., H. Strijbosch Zn., Ber Sanders, P. v. d. Laai*, Gebr. Hei'mans. Jarige doffers: P. v. d. Laar, Hen driks-Schoenmakers, Jac. Ewalts 2x, P. Janssen K. Jonge doffei-s: P. v. d. Laar, Jac. Ewalts, J. Verstegen Zn. 2x, Jac. Verstegen, Gebr. Hermans, Hen driks-Schoenmakers 2x, Chi\ Cup pen, Gebr. Kusters. Gebr. Kusters. Oude duivinnen: J. Maas 2x, Jac. Ewalts, J. Verstegen Zn., Gebr. Wil- lemse, Gebr. Hermans. Jarige duivinnen: Hendriks- Schoenmakers; J. Verstegen Zn. 3x, J. Maas, P. Janssen K., P. v. d. Laar. Jonge duivinnen: P. v d Laar 2x. H. Ewalts, J. Verstegen Zn., J. Maas 2x, H. Strijbosch Zn. 2x. Van onze nationale tentoonstel ling kunnen de volgende prijzen nog afgehaald worden bij P. Janssen, Kruisstraat 6. No. 328 435 554 589.

Peel en Maas | 1967 | | pagina 10