f 7 Boerenleenbank Vff Ay nog 5 zaterda carnavalsoptocht INGEZONDEN Driehoeks- politiek Balans en loonkruik Ondernemers- uittochi onze reclame Profiteert van Slagerij Leenders-Gommans Wensen allen 'n voorspoedig 1697 Burgerlijke stand Laat Uw salaris door Uw werkgever storten op Uw •a. A NA 1 JANUARI 1967 om te werken aan uw WAGEN of GROEP voor de De Optochtcommissie houdt zitting in HOTEL DE ZWAAN, iedere zondag om 11.30 uurf vanaf 8 jan. De optochtcommissie heeft al meer dan 30 ideeën voor U en bovendien een folder met adviezen. GOUDEN PAAR Op 14 januari a.s. zulen Cornelis Barents en Anna Maria Linders hun gouden huwelijksfeest vieren. Dit feest zal niet in Venray plaats heb ben, maar in Volkel. Daar woont namelijk een dochter, die 25 jaar ge leden op het zilveren huwelijksfeest van haar ouders had willen trou wen. Dat ging toen niet omdat de papieren van de schoonzoon niet in orde waren en dat had tot gevolg, dat dit huwelijk een week moest worden uitgesteld. „Dat halen we later wel in", zei Knilles toen en dat later is dan de 14e januari a.s. als hij en zijn vrouw gouden bruidspaar zijn en zijn doch ter en haar man het zilveren huwe lijksfeest vieren. Van de ene kant is het jammer dat dit gouden feest in Volkel ge vierd zal worden, want Barents en zijn vrouw zijn echte Venrayers, die behalve de goede ook de slechte jaren gekend hebben en voor menig een daar nog staaltjes van vertellen kunnen, die nu vooral de jongeren ongeloofwaardig klinken, maar niet minder waar zijn. Van de andere kant is het begrij pelijk dat zij deze kroondag van hun leven samen door willen brengen met hun 9 kinderen, die her en der waarts gegaan zijn en op hun beurt met 32 kleinkinderen weer zorgen dat het geslacht voorlopig nog niet uitsterft. Barents kan nog vele verhalen vertellen over wat hij allemaal heeft uitgevoerd. Hij heeft o.m. gewerkt aan de steenfabrieken in het Veulen en Overloon, heeft de krisisjaren aan de lijve ondervonden en is dankbaar dat hij bijna 30 jaren ver bonden was aan het Waterschap. Zijn oude dag weet hij naar waarde te genieten en niet het minst zijn vogel-hobby bezorgt hem vele goede uren. Goede uren, die door zijn le venslustige vrouw gedeeld worden, zoals ze al die 50 jaren lief en leed gedeeld heeft. De kwalen van de ouderdom mogen haar dan wel eens wat in de weg zitten, haar optimis me en levenslust zijn nog steeds groot. Al wordt het feest in Volkel ge vierd, men zal vanuit Venray on getwijfeld Knilles en zijn vrouw op die dag weten te vinden. Op 14 JANUARI op naar het ALDE WIE V ERB AL te Oirlo 'T VONGDERE IN VEULENSE HANDEN De familie A. van Gassel-Cleven, Veulenseweg 49a, heeft de zorg op zich genomen van 't café-restaurant en dancing 't Vongdere en de overi ge gebouwen van de stichting ge meenschap te Sevenum. AANGEREDENE GING AANRIJDER ACHTERNA Te Merselo werd de auto van de Venrayer J. aangereden. De aanrij der die schuld had bij deze aanrij ding, reed zonder zijn identiteit be kend te maken door. De aangerede- ne echter volgde deze tot aan zijn woning te Vlierden en ook daar wil de hij niets van vergoeding van de veroorzaakte schade weten. Aangifte volgde bij de Rijkspolitie, welke nu van een en ander procesverbaal heeft opgemaakt. TWEE DUITSERS BOTSTEN TE WANSSUM Op de Venrayseweg te Wanssum sloeg de bestuurder van een Duitse auto links af om de Beemdweg op te rijden. De achter hem rijdende landgenoot bemerkte te laat deze manoeuvre en kon een botsing niet meer vermijden. De een verklaart wel duidelijk zijn richtingaanwijzer te hebben uitgestoken, de ander ver klaart met getuigen geen richting aanwijzer te hebben gezien. De po litie heeft een en ander op papier gezet, terwijl de rechter wel de schuldige zal zoeken. BUURTKINDEREN TE GAST IN ST. JOZEF Het begint onderhand traditie te worden, dat op Tweede Kerstdag de kinderen van buurtvereniging St. Jozef, van 3 tot 7 jaar, te gast zijn bij de Eerw. Zusters in het St. Jo zefklooster. Nadat voorzitter Th. Arts zijn kerstwens had uitgesproken verras te zr. Phylomenie de kinderen weer op enkele leuke films, waarbij een mede-zuster de verbindende tekst uitsprak. Met op de achtergrond kerstliede ren, werd na de filmvoorstelling aan de kinderen door het bestuur van deze buurtvereniging een ver rassing aangeboden, die natuurlijk in goede aaïde viel. Vijftig kleuters beleefden een leuke en keurig ver zorgde Kerstmiddag. PROGRAMMA OIRLOSE CARNAVALSVERENIGING Dat Oirlo het niet zonder carnaval kan heeft men verleden week tij dens haar eerste ziting gezien, die in alle opzichten geslaagd mag heten. Tijdens de laatst gehouden verga dering van de vereniging waren al len vol lof en gezien dit feit kan men bij deze ene avond niet blijven stilstaan. Op 8 januari wordt een Prinsenbal gehouden; op 14 jan. is het Aldewieverbal en op 4 februari is de officiële huldiging van de nieu we prins. Op deze avond is een machtsoverdracht en een receptie. In voorbereiding is ook een echte Oirlose karnavalskrant. Gedurende de karnavalsdagen worden ook spe ciale kinderbals verzorgd, terwijl de viering van de boerenbruiloft in handen is gegeven van de Jonge Boeren en Boerinnen. Op 14 JANUARI natuurlijk naar het \Jp ALDEWIEVERBAL te Oirlo DOOR TE HOGE SNELHEID IN EEN SLIP De Deurnenaar F. M. reed met een snelheid van 90 km over de nog altijd in slechte staat verkerende Deurneseweg. In een links gelegen bocht kwam zijn onder Venray in 'n slip en kwam in een langs de weg lopende sloot terecht. Omtrent de oorzaak stellen deskundigen een on derzoek in. De wagen werd aan de voorzijde totaal vernield. De 15-jarige plaats- genote H. C. bekwam diverse ver wondingen terwijl zijn twee-jarig dochtertje enkele verwondingen van glasscherven opliep. MATERIELE SCHADE Op de Leonardusweg te Wanssum kwam door tot nog toe onverklaar bare oorzaak twee personenauto's, bestuurd door L. uit Venray en D. uit Wanssum met elkaar in botsing. De schade bleef beperkt bij het ma teriële. KONTAKTDAG JBTB EN MBL De agrarische jongeren van de Kring Venray hebben op 6 januari a.s. een kontaktdag in het gemeen schapshuis te Leunen, 's Morgens is er een plechtige Eucharistieviering door kapelaan Driessen, hun geeste lijk adviseur, waarna om 11 uur de jaarverslagen van beide verenigin gen aan de aanwezigen zullen wor den voorgelegd. Vervolgens zal de hoofd-inspecteur van politie te Roermond, de heer Vlijmen, spreken over de vraag of de moderne com municatiemiddelen invloed hebben op het gedrag en de houding van de jonge mens. Na de pauze is er om 2 uur een voorstelling van de To neelvereniging van Castenray, die zal opvoeren het stuk Onno. De kontaktdag wordt besloten met een dansavond. REMMENDE AUTO SCHOOF DOOR GLADHEID VAN DE WEG De gladheid van het wegdek was oorzaak dat een vrachtauto met aanhangwagen, toen deze vanaf de Langstraat de Pastoor Ruttenstraat wilde indraaien, aan het schuiven ging en tegen de rechts van de weg geparkeerde auto aanschoof. Mate riële schade was er behoorlijk, maar persoonlijk letsel van betekenis be hoefde niet te worden geregistreerd, ook niet bij de bestuurder van de vrachtauto v. d. H. OUDERAVOND L.T.S. Zaal Wilhelmina was bijna geheel gevuld met ouders van leerlingen van de L.T.S. streekschool, toen woensdagavond de heer Beemer, als voorzitter van het oudercomité deze avond kon openen. In het openings woord gewaagde voorzitter Beemer van de goede samenwerking welke er steeds had bestaan tussen bestuur der school en het oudercomité. De overbrugging ouders-school kan al leen goed zijn als het klimaat goed is. De heer L. Nelissen, voorzitter van het schoolbestuur der LTS, ver telde van de vele inschrijvingen welke op de oproep'voor directeur waren gevolgd en dat uit besprekin gen in diverse vergaderingen en bij gestaan door deskundigen, uiteinde lijk de heer Hijl als directeur kon worden benoemd. Het was de voor zitter een groot genoegen om de ouders der leerlingen deze nog vrij jeugdige nieuwe directeur voor te stellen, welke in een sympathieke toespraak gaarne verklaarde zeer veel tijd te willen besteden aan de leerlingen der lagere technische school. Hij wil proberen van de ze school een ideale school te ma ken en vroeg de ouders bij moei lijkheden overleg te plegen met de directeur of met het oudercomité. Breng ook gerust de kritiek op de school naar voren, aldus spreker, die besloot met de wens dat 1967 voor de Streek LTS te Venray een vruchtbaar jaar moge zijn en voor de ouders een voorspoedig nieuw jaar. Pater Latten, moderator van de school, hield een inleiding over: De religieuze opvoeding van de op groeiende jeugd in deze tijd". Pater Latten gaf op de van hem zo beken de wijze de ouders een inzicht van zijn methodiek van het geven van godsdienstonderwijs aan deze zo moeilijk te vangen groep van de sa menleving en wees op de vele ex perimenten welke reeds door hem en anderen waren genomen om het zonodige kontakt met de jongens te krijgen. Houdt 8 januari vrij voor het PRINSENBAL te Oir] Naar aanleiding van het ingezon den artikel door de heer Sedee in Peel en Maas van 23 december 1966, betrefende exploitatiekosten van de stationsbus, moge ik hierop het na volgende commentaar geven. Voor het exploiteren van een goed functionerende stationsbus dienst moet men de beschikking hebben over minstens 2 bussen van 40 personen. Vervolgens vijf chauf feurs, om een dienstrooster goedge keurd te krijgen door de Rijksver keersinspectie van het Wegverkeer, omdat deze bussen 18 uren onafge broken dienst moeten doen. De afstand van het station Venray vice versa bedraagt slechts 7 km. zodat per uur maar 14 km. worden gereden, daarbij komen echter wel 36 stopplaatsen. Welke onderneming zal zulk een dienst rijden voor 60 ct. per km? Is de heer Sedee misschien van plan om zelf een dergelijke onderneming te gaan exploiteren, nu hij zijn café aan de kant gedaan heeft? Ik moge hem dan wel heel drin gend verwijzen naar de goedgekeur de tarieven voor busondernemingen door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Indien de heer Sedee te voren hiervan kennis genomen zou hebben, was hij beslist tot andere uitkomsten gekomen. Nóg altijd geldt het gezegde: „Schoenmaker blijf bij je leest". Met dank voor de plaatsruimte. G. van Ham. Met ingang van 1 januari zullen automobilisten bij pech een zgn. ge varendriehoek achter hun auto moe ten plaatsen. Deze gevarendriehoek moet vanzelfsprekend aan bepaalde eisen voldoen. De afmetingen moe ten juist zijn en de driehoek moet op 250 meter bij gedimd licht zicht baar zijn. Een bericht in de pers vertelt ons dat er massa's ondeugdelijke drie hoeken in de handel zijn. Nu schijnt men van zins te zijn de eis van het bezit van een deugdelijke gevaren driehoek pas over twee jaar van kracht te doen zijn. Wij leven in een wonderlijk land. Er worden nieuwe verkeersregels gefabriceerd, waarvan niemand weet hoe ze precies zullen worden uitgelegd. Intussen laat de overheid de industrie maar rustig knoeien met kleuren en maten. Als iedereen is bevoorraad met ondeugdelijk mate riaal komt er doodleuk een bericht dat de meesten een miskoop hebben gedaan. Er wordt dan bij verteld dat wij twee jaar de gelegenheid krij gen om deze miskoop te herstellen. Het zal niemand duidelijk zijn of het niet bezitten van een goede ge varendriehoek nu onveiligheid ten gevolge heeft. Als wij twee jaar mo gen wachten met de aanschaf van deugdelijke driehoeken dan zijn de nu verkochte blijkbaar toch wel vei lig. En als ze niet veilig zijn, mogen wij naar onze mening geen dag wachten met de aanschaf van nieu we. Of heeft de overheid een twee jarig bestand gesloten met de ver keersdood van begane voorlichtings blunders? Al met al is de gevarendriehoek voorlopig geen duidelijk baken in de verkeerszee. Het lijkt wel een Ne derlands politiek baken. Dat munt ook uit door slechte zichtbaarheid bij een mistige economische situatie. Intussen worden de automobilisten met al die onzinnige onduidelijke en ondeugdelijke driehoeken maar no deloos op kosten gejaagd. Velen vragen zich af hoe een be talingsbalans iets met werkgelegen heid te maken heeft. Laten wij be ginnen met te zeggea dat zo'n ba lans niet anders is dan een moment opname van het feit dat een land met de rest van de wereld schulden en vorderingen moet vereffenen. Er wordt dus een kort overzicht gege ven van allerlei aktiviteiten, die aanleiding hebben gegeven tot het doen van betalingen over en weer. Onder die aktiviteiten vinden wij de handel in goederen, diensten en ka pitaal. Verder wordt er rente verre kend en heeft er handel in goud plaats. Ons land is het meest kwetsbaar in zijn handelsbalans. Daar ligt de bron van tekorten omdat wij veel meer goederen invoeren dan uitvoe ren. Een hoge produktie langs doel matige weg, dus met zo gering mo gelijke kosten, geeft ons de kans om veel uit te voeren. Aan de andere kant kunnen wij de invoer beper ken door onze uitgaven te matigen. Het is duidelijk dat een land even min duurzaam meer mag uitgeven dan het ontvangt als een huisvrouw. Daarom moet onze betalingsbalans in evenwicht zijn en voor zover mo gelijk, ook onze handelsbalans, om dat die daar een belangrijke bijdra ge voor levert. Als nu de lonen teveel stijgen dan worden onze produkten te duur en kopen wij met die hoge lonen veel buitenlandse artikelen. Het mes van een goede of slechts economische si tuatie snijdt dus aan twee kanten. Alle mooie praat van welke kant ook, kan niet ongedaan maken dat de lonen in Nederland en trouwens in geheel west-Europa zo hoog zijn geworden dat wij minder goed kun nen concurreren. Nu volgt de cor rectie die onvermijdelijk is. Waarom scheldpartijen te houden tussen werkgevers- en werknemers organisaties over de schuldvraag? De loonkruik is van beide zijden zo lang te water gelaten tot zij brak. Ons rest slechts de scherven op te ruimen en opnieuw te beginnen. Daar zijn wij trouwens al mee bezig want de produktiviteit stijgt al met de dag. Een staatssecretaris uit het vorige, dus rode kabinet, heeft openhartig gezegd dat het ontbreken van een goed ondernemersklimaat de oor zaak is dat in twee jaar tijd ten minste 14 Nederlandse industrieën naar Belgisch Limburg zijn vertrok ken. Hij doelde daarbij niet alleen op de hier te lande gestelde hoge looneisen, maar ook op de onvol doende medewerking bij de vesti ging van nieuwe industrie en onder meer op de wetgeving van Neder land, die hoe langer hoe verder gaat in het aantasten van de eigendom. Vakbondsvoorzitter Mertens heeft zich geërgerd aan de woorden van deze staatssecretaris. Hij ziet de Starre bureaucratische opstelling" in Nederland als de oorzaak van de ondernemersuittocht. Deze vak bondsman heeft gelijk. Door zijn uitspraak geeft hij de juiste typering van een beleid dat hij vurig heeft aangehangen. Hij kon zich van boos heid en teleurstelling nauwelijks be heersen voor de televisie toen aan dit beleid een beperkt halt werd toe geroepen. Niet alleen echter de rege ring heeft zich bureaucratisch op gesteld. Ook de vakbeweging heeft deel aan deze bureaucratie, die hoe langer hoe meer als ideaal wordt ge zien om het economisch leven in de hand te houden. Tegen beter weten in kunnen dit soort voormannen nog enkele jaren de lonen verder opdrijven, een spaarloon afdwingen, de huren vast houden en nog meer inkomens over hevelen van de ene groep van ons volk naar de andere. Met deze ge dragslijn zullen echter steeds meer ondernemers en andere mensen met initiatief over de grenzen trekken. 100 gr 35 250 gr 88 100 gr 40 250 gr 95 500 gr 50 Boterhamworst Hausmacher Bakbloedworst Vrijdag en zaterdag Magere runderlappen Roastbief Dinsdag braadworst Woensdag gehakt Donderdag magere speklappen Stationsweg 45 Telefoon 1475 500 gr 350 500 gr 430 fJ 190 a 180 170 Zij laten rustig de heer Mertens en consorten achter met hun gebral over het scheppen van een recht vaardige maatschappij, waarvan nie mand iets merkt dan dat er elke dag meer onrust is en meer ontslagen rondom ons vallen. TWAALF MAANDEN De 54-jarige Venrayer, die in sep tember j.l. op de Maasheseweg met zijn auto, onder invloed, een man dood reed, kreeg twaalf maanden tegen zich geëist, waarvan 2 voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaren. Verder was de eis de ontzeg ging van zijn rijbewijs voor zeven jaren, terwijl hij zich moet stellen onder het bureau voor alcoholisme. De verdediger schetste de ver dachte als een ziek mens, die in plaats van in de gevangenis in een sanatorium thuis hoort. De uitspraak is 10 januari a.s. BOERENBAL Vastelaovend valt dit jaar zeer, zeer vroeg en dat houdt in dat er slechts een goede maand van voor bereiding voor dit volksfeest over blijft. Een maand, die ingezet wordt met het boerenbal in verschillende kerkdorpen en in de kom. Voor wat de Piëlhaas betreft belooft het als vanouds een echt vastelaovesbal te worden, temeer waar thans voor schrift is, dat men verkleed moet zijn. Die zulks niet is, komt niet bin nen. Het is dus zaak de boerenkiele- kes maar vast tevoorschijn te halen. BRAND BIJ ROBUR De N.V. Robur, die hier in Ven ray aan de Nieuwhuisweg ook een produktie-afdeling heeft, heeft in Helmond een tweetal fabrieken lig gen. In de een worden o.m. stalen buizen voor rijwielen gemaakt, in de ander in hoofdzaak stalen aan rechten, welke laatste dan in Ven ray hun finishing krijgen. In deze laatste produktieafdeling brak vrijdag j.l. brand uit. Een fel uitslaande brand, die in nog geen uur tijds het gehele dak vernielde en een enorme rookontwikkeling veroorzaakte. Een brand ook, die o.m. een grote pers en enkele klei nere persen van deze afdeling der fabriek buiten gebruik stelde. Dit is er oorzaak van dat voor lopig niets geproduceerd kan wor den. Het ANP-bericht echter, dat naar aanleiding van deze brand in ver schillende dagbladen verscheen, maakt melding dat ook de Venrayse fabriek van de N.V. Robur zal wor den stilgelegd. De directie van de getroffen N.V. spreekt dit echter ten stelligste te gen. „Naturlijk zitten we moeilijk", aldus de heer Kooien van de N.V. Robur, „Venray zorgde voor de as-. semblage van de in Helmond onaf gewerkte stalen aanrechten. Nu de ze produktie-afdeling door brand is verwoest, moeten andere wegen ge zocht worden om aan de vraag naar onze produkten te kunnen blijven voldoen. En daar kunnen we onze afdeling in Venray beslist niet bij missen en geen enkele van onze 80 werknemers, die in Venray werk zaam zijn. We betreuren het alleen maar dat dergelijke berichten ver spreid zijn.... Er bestonden en er bestaan geen plannen om Venray op te heffen of te sluiten JEUGD- MISSIE-CLUB VENRAY TONEELUITVOERING ten bate van de Missie HEDEN VRIJDAG 30 DECEMBER in de aula van het Lyceum, ingang aan de Leunseweg Aanvang 14.30 uur speciaal voor de jeugd Aanvang 20.uur speciaal voor de ouders ENTREE SLECHTS 25 ct in de week van 22 t.m. 28 dec. 1966 GEBOREN: Schoester, Nicole, Van Broekhuizen- straat 26. De Fretes, Diana, Kampweg 15. van Osch, Ingrid, Vierlingsbeek. v. d. Borst, Joannes, Westsingel 104 Teunissen, Robert, Lovinckplein 2 Barten, Emanuela, Merseloseweg 14 Broers, Peter, Jan Poelsweg 3. Peeters, Maria, Overbroekseweg 1. Pirlo, Maria, St. Ceciliapad 36. Rongen, Johanna, Oude Oostrumse- weg 40. van Dijck, Johannes, Laagheidse- weg 18. Janssen, Thomas, Dep. Petersstr. 34a van Soest, Antoon, Helfrichstr. 72 Boom, Maria, St. Ceciliapad 7. GETROUWD: Jenniskens Henri, Wanssum en Janssen Lamberdina, Venray. Zanders Leonardus en van den Berg Petronella, Venray. Walraven Petrus, Venlo en Weijs Johanna, Venray. van der Werf Dominicus en Rutten Allegonda, Venray. Houba Johan en Hendriks Maria. Venray. van Els Petrus, Wanssum en Lau- rensse Huberta Venray. Arts Gerardus en Derikx Antonia, Venray. Lemens Jacobus en Rongen Antonia, Venray. Gerrits Johannes en van de Pas Mechtilda, Venray. Thissen Godfried Bergen en Assel- berghs Maria, Venray. U kunt Uw salaris naar behoefte opne men tijdens zeer ruime openstellingsuren. Op de gezinsrekening worden U geen kosten in rekening gebracht. Zelfs de formulieren ontvangt U gratis. U kunt de bank van Uw tegoed alle betalingen laten werrichten. Regelmatig terugkomende betalingen kun- nen automatisch worden gedaan. Als U de boerenleenbank kiest vindt U ook de mogelijkheid voor aantrekkelijk sparen (rente 314% tot S%%) en voor het afdoen van al Uw bank-, effecten en assurantiezaken. de bank voor iederéén

Peel en Maas | 1966 | | pagina 6