tpt Venrays dagboek over het afgelopen jaar 1966 puls WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 30 DECEMBER 1966 No. 52 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS ar DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 10S0652 PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buitan V.nroy Z— ADVERTENTIEPRIJS 12 cL p. mm. ABONNEMENTS- JANUARI Met 23490 inwoners van 24 verschil lende nationaliteiten (475 meer dan in 1965) ging Venray het nieuwe jaar in. Het nieuwe jaar begon goed voor de Zuivelfabriek die juist op de drempel de 25 miljoenste kg. melk in ontvangst mocht nemen. De hoog ste jaarproduktie. In de kantine van Inalfa kwamen de duivenliefhebbers aan hun trek ken bij de grote parade der kam pioenen, een duivenshow, die tradi tie gaat worden in het land van Peel en Maas, getuige het feit dat ze ook nu weer op 8 januari a.s. wordt ge organiseerd. Aan de St. Jozef weg verdwenen de eerste noodwoningen, maar de verwachte sanering van die buurt bleef ook dit jaar uit. Een ernstig verkeersongeval in Heeze had drie doden tengevolge, waaronder de vrachtwagenchauffeur Swinkels uit Venray. SW begon het nieuwe jaar met geheel nieuwe trainingsmateriaal en 15 fonkelnieuwe trainingspakken, terwijl men 5.000,bij elkaar wist te krijgen met ene renteloze geld lening. Het R.K. Vrouwengilde vierde haar eerste lustrum met een toneel- en cabaretavond van eigen fabri kaat.. Op het Veulen nam men het 4e klaslokaal in gebruik na zich jaren lang beholpen te hebben. In de strijd tegen het mond- en klauwzeer waren op 1 januari reeds 11.000 Venrayse varkens de dupe geworden van de strenge maatregelen tegen deze ernstige ziekte. Ze werden vernietigd door de destructor. St. Christoffel organiseerde gym- nastiekwedstrijden tussen de gym nastiekverenigingen uit Panningen, Sevenum en Venray en nam deel aan de kampioenschappen in Ble- rick. -Pim Janssen mocht met Anske Hanssen uit Hoensbroek bij badmin ton het eerste vrouwelijke nationale kampioenschap winnen. De schaatsen konden onder. Op de banen bij Servatius, het sportpark en zelfs vloeiveld en Rouwkuilen was het druk. Eind januari keurde de raad de gemeentebegroting goed en sprak o.m. de hoop uit dat in 1966 met de bouw van het bejaardencen trum, de Levensschool en het zwembad begonnen zou kunnen worden. Wat er van terecht geko men is, weet U uit eigen ervaring. En ook toen al vroeg men naar het rapport over Venrays jeugd door het Hoogveld Instituut. Pater dr. C. Schoonbrood werd benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de wijsbegeerte aan de Kon. Academie in Breda. FEBRUARI De Fokvereniging Eensgezindheid begon februari met een gouden feest. 122 leden (met 12000 koeien) herdachten hoeveel gebeurd is in de afgelopen 50 jaren op het gebied van de veefokkerij en hoe mede door toedoen Venray nu een naam te verliezen heeft Venrays vastelaovesvereniging De Piëlhaas bracht voor 't eerst in zijn geschiedenis een grammofoonplaat van „Rodse schlagers", terwijl in Oirlo de vastelaovesvereniging nog steeds niet tot nieuw leven te wek ken is De Rotary Club werd door haar gouverneur geïnstalleerd, terwijl ze in december officieel het charter kreeg. En de Paterskerk heette vanaf de eerste niet meer rectoraatskerk, maar parochiekerk. Op zondag 13 februari werd Rec tor Pothof als pastoor geïnstalleerd. De Prinsen Piet 2, Ad 1, Paul 1, Mart, 1, Hay 1, Harry 2, Jan 2 en Marius 1 zorgden dat in Venray-kom en op de kerkdorpen oud en jong weer twee, drie dagen plezier kon den beleven van vastelaovend 1966. De bliksemaktie „Eten voor In dia" wees op zaterdag 19 februari erop dat het leven niet allemaal „leut en plezier" is. Nederland bracht bijna 20 miljoen bij elkaar en Venray het fantastische bedrag van 56 duizend gulden. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Venray publiceerde het jaarverslag over 1965. Hieruit bleek dat de dien stensector 38.8 pet. van het Venray se arbeidspotentieel gebruikt, de nij verheid 32,2 pet. en de landbouw 29 procent. Van een in februari opgerichte stichting om te komen tot een ge dachtenismonument bij de Vredes- kerk hebben we sindsdien niets meer gehoord. In Oirlo was enig rumoer tussen pastoor en kerkbestuur, welk laat ste het bijltje er bij neerlegde. MAART Maart stond wel in het teken van het huwelijk van onze kroonprin ses met Prins Claus van Amsber gen. In een stijlvolle zitting in de Vredeskerk, georganiseerd door 't Oranjecomité, sprak Drs. N. Scheps over Oranje en de demo cratie, waarbij velen tegenwoordig waren. Een muzikale rondgang besloot de viering van deze huwe lijkssluiting. Terwijl een clandestien gebouw de woning op het Veulen legeal gemaakt werd, werd in Oirlo een clandestien gebouwde kippenkooi na 2 jaren afgebroken. De bejaarden verenigden zich in een afdeling van de Bejaardenbond, De middenstanders namen de win kelsluiting onder de loupe en hiel den een enquête over de wensen van de winkeliers nu de 5 daagse werkweek ook voor het winkelper soneel een feit geworden is. Het re sultaat was dat de meeste winke liers 's maandags willen sluiten, doch dit niet kunnen vanwege de markt. Nu wordt overleg gepleegd met de bond van markthandelaren. Intussen sloten de winkeliers van Oostrum al de hele maandag. De plaatselijke Boerenleenbanken blijken in 1965 goede zaken gedaan te hebben. Bijna 38.5 miljoen gulden werd in Venray aan deze banken toevertrouwd. Alleen al met een spaargeldtoename van 12.5 pet. stond Venray ver boven het landelijk ge middelde van 8.8 procent. De volleybalclub van het Lyceum werd kampioen evenals later de bas- ketballploeg. In St. Paschalis te Oostrum werd een opname-mogelijkheid geopend voor alcoholisten, die hier onthou dingskuren willen ondergaan. Op woensdag 23 maart herdacht Pater Primald zijn zilveren priester feest. De parochianen boden hem bij de officiële viering op Beloken Pasen een reis aan „in St. Paulus voetsporen". De LLTB richtte ook in Venray een bedrijfsverzorgingsdienst op, zo dat ook de boer eens een dagje kan uitblazen. De Jonge Boeren en Tuinders van Heide vierden hun 40-jarig bestaan. Aalmoezenier J. Heymans werd benoemd tot aalmoezenier van so ciale werken in het gebied van de dekenaten Sittard, Geleen en Sus- teren. Hij werd opgevolgd door aal moezenier H. Dings. Op dinsdag 29 en donderdag 31 maart werd in de Paterskerk een uitvoering gegeven van de Mathaeus Passion door de Venlose Oratorium vereniging, de Zangertjes van St. Frans en het L.S.O. onder leiding van Wieke Jordans. De belangstel ling zowel van de jeugd (aparte uit voering) als van de anderen had be ter kunnen zijn. De grootste teleurstelling in maart was wel de uitslag van de verkie zing van Provinciale Staten in on ze gemeente. Liefst 13 pet. van de uitgebrachte stemmen ging naar andere partijen waarvan bijna 6 procent naar Boer Koekoek. Zo verloor Venray een van zjjn twee vertegenwoordigers in de Staten. Zelfs een speciale avond voor de jeugd die aan deze ver kiezing vooraf ging, heeft niet de eenheid weten te bereiken. Op zaterdag 26 maart gaf Harmo nie Euterpe voor het eerst weer een zaalconcert, waarbij de heer Stey- vers uit Horn als de nieuwe dirigent werd voorgesteld. Zondag 27 maart vierde de con rector van het lyceum, drs. R. Kam- merer zijn zilveren priesterfeest in een plechtige concelebratie met zijn beide broers, waarvan er een mis sionaris is in Nieuw-Guinea en de ander in Pakistan. Het Nationaal Rheumafonds haal de bijna 3.000,op in Venray. APRIL In april werd wederom een rönt- genologisch borstonderzoek gehou den in onze gemeente. De leden van de Zuivelfabriek Venray, afkomstig uit Ysselsteyn, maakten o.a. in protestvergaderin gen bezwaren tegen de rijdende melkontvangst, die deze fabriek wil de gaan invoeren. De Raad besloot o.m. om de be planting rond de St. Luciaschool te laten aanbrengen voor 15.000, De oude secretariswoning aan de Schoolstraat werd afgebroken, als sein dat het cultureel centrum zijn voltooiing gaat naderen. Op het Desselke gaat het „Wild- Wesf'erig toe. Daar wordt een kost- juffrouw beschoten door haar kost ganger. De juffrouw werd niet ge raakt, doch de consternatie was groot. Venray komt in het nieuws door de „loze" bewering van Parool, dat hier varkens hun staart kwijt raken d.m.v. van een nijptang. Op de terreinen aan de Deurnese- weg werd wederom een motorcross georganiseerd, waarbij ditmaal ook zijspannen deelnamen. Rank Xerox kondigde aan de nieu we fabriek uit te breiden met het europees revisiecentrum voor haar kopieerapparaten. Als opvolger van kapelaan Peer- lings werd benoemd in de Petrus- Bandenparochie kapelaan L. Dries- sen. De heer Oomens, directeur van de L.T.S. overleed plotseling. 56 kandidaten dienden zich aan voor de 19 raadzetels, waarbij voor het eerst ook een officiële lijst van de Partij van de Arbeid. De raad keurde het plan Veltum goed, met zjjn 36.5 ha het grootste bestemmingsplan dat Venray na de oorlog heeft opgezet. In dit plan zullen ongeveer duizend woningen kunnen worden gebouwd, waarvan ongeveer een derde deel door par ticulieren. De diefstal van de brandkast van het station te Oostrum was er oor zaak van dat daar op zondag 24 april geen kaartjes verkocht konden worden. Ook die hadden de dieven met de brandkast meegenomen. De Kon. Harmonie Euterpe start te de aktie voor een nieuw instru mentarium. S.V.V. verloor zijn oud-voorzitter de heer P. Geurts. De 57e verjaardag van onze ko ningin bracht een ware lintjesregen over Venray. Liefst 11 verdienste lijke inwoners kregen een konink lijke onderscheiding. Drs. Smeets stelde op een verga dering van het Geschied- en Oud heidkundige vereniging Venray dat de naam Bettelrode waarschijnlijk de oorspronkelijke naam van Ven ray is. Prompt werd het nieuwe ver pleegstershuis bij het ziekenhuis Bettelrode gedoopt. MEI In Overloon werd het 20-jarig be staan van het Nationale Oorlogsmu seum gevierd met een plechtige her denkingsbijeenkomst met vele hoge gasten. V.C. Rooy vierde het feit dat van haar 8 teams die in de competitie meespeelden het eerste damesteam en het 3e en 6e herenteam kampioen werden. Mgr. Bekkers overleden. Als besluit van het Concilie was er een plechtige jubileumviering in de Dekenale Kerk, waar Mgr. P. Moors een concelebratie hield met de Venrayse geestelijken. 15 mei ging het zwembad open en de eerste dag werden meer dan 3000 bezoekers geteld. 400 verpleegsters en verplegers vierden de dag der verpleging. Het Roode Kruis afd. Venray zorgde dat 15 Venrayse zieken een dagtocht met schip over de Maas konden maken. Venray 3 werd door een 30 over winning op FGEB 2 kampioen. In Ysselsteyn was er op 2e Pink sterdag (30 mei) een autocar-race t.b.v. de nieuwe kerk. Met de Limburgse bedevaart gin gen dit jaar voor het eerst patiën ten van Huize St. Servatius mee. Dit experiment is zo goed bevallen, dat men ook in het komende jaar aan deze bedevaart zal deelnemen. De heer Achten werd niet meer herkozen als deputé en als zodanig opgevolgd door drs. v. d. Voort. De Limburgse Jagers bliezen de maand uit met een show voor de militaire fondsen, waarvoor Venray ruim 26.000,op tafel bracht. JUNI Op 1 juni ging Venray ter stem bus voor de gemeenteraadsverkie zingen. Lijst 1 Schols kreeg 7 zetels (495 stemmen per stuk); lijst 2 Jennis- kens kreeg 6 zetels (496 p. stuk); lijst 3 Fr. Janssen kreeg 3 zetels (621 per stuk); lijst 4 Achten kreeg 1 zetel (970 per stuk); lijst 5 Bartels kreeg 1 zetel (560 per stuk); lijst 6 P.v.d.A. kreeg 1 zetel (965 per stuk). Zondag 5 juni was in het sport park te Venray de kringsportdag van de MBL en JBTB, waaraan 500 jongeren deelnamen. Fanfare Ons Genoegen van Oirlo behaalde de eerste prijs. Zondag 12 juni herdacht Herwon nen Levenskracht zijn gouden ju bileum o.m. met een feestelijke re ceptie in Zaal Wilhelmina. Het feestgeschenk was de aanbieding van 6100,die werden besteed om 20 zieke Venrayse kinderen naar Lourdes te kunnen brengen. De uitbreiding van de Zuivelfa briek werd aanbesteed voor een half miljoen gulden. Op 13 juni werd in het openbaar aanbesteed de verlegging van de Oostrumse beek in het ruilverkave lingsplan Lollebeek. De jaarlijkse sacramentsprocessie werd in Venray-centrum vervangen door een plechtige concelebratie op het Henseniusplein. Mgr. J. Kemps in Brousare (U.S.A.) werd benoemd tot Pauselijk Kamer heer. Rank Xerox leverde de eerste „Venrayse" produkten af uit de nieuwe fabriek waarbij de Ameri kaanse miljonair Mr. Joseph Wilson, directeur-general van de Xerox-cor poration en mr. T. A. Law aanwezig waren. Op 24 juni hedacht de N.V. Encko te Wansum zijn 55-jarig bestaan. Een zeer ernstige autobotsing op de Puttenweg in Ysselsteyn had twee doden tengevolge. De drumbands van de fanfare Ys selsteyn en de Kon. Harmonie Eu terpe wisten op het concours te Deurne een eerste prijs bij elkaar „te slaan" in de afdeling uitmun tendheid. Zondag 26 juni organiseerden de agrarische jongeren een interkring- sportdag, waaraan ruim 1100 jonge mensen deelnamen. Het plan Molenklef werd ter inza ge gelegd waar op 125 ha ruimte geschapen zal worden voor eenge zinswoningen, patio-woningen en kleinere bungalows. Drie Duitse sportvliegtuigen maak ten een noodlanding op het vlieg veld De Peel. Een nieuwe bouwexploitatie-ver- ordening werd aangenomen, die de kosten van de ontsluiting van be paalde gronden gaat verhalen op de bezitters van die gronden. De gemeente besloot het probleem van de sportvoorzieningen op de kerkdorpen op te lossen door o.m. 3 ton conjunctuur-reserve voor dit doel beschikbaar te stellen. De raad besloot eveneens de aan trekking van vakkrachten voor li chamelijke oefeningen en muzikale vorming voor het lager onderwijs mogelijk te maken. JULI 2 juli begonnen de Zangertjes van St. Frans aan hun 16 dagen duren de concertreis door de Harz in Duitsland. Ze hebben door hun ak tie Pastoor v. d. Borek in Bad Grund geholpen „er tussen te komen". Op 1 juli opende Burgemeester Custers de eerste vakantiebungalow van de 12, die in het recreatie-oord Vlakwater gebouwd zijn. De Jeugdvierdaagse wandelde ju ni uit en juli in met meer dan 1000 jeugdige tippelaars. Jos Wijnhoven prolongeerde zijn landskampioenschap handboogschut ters terwijl, Jac. Siebers reserve kampioen werd. Meer dan 100 Venrayse zieken na men deel aan het jaarlijkse zieken- triduum in Huize St. Anna, dat ook bezocht werd door Mgr. E. Beel, de nieuwe hulpbisschop van ons bis dom. Limburgs invaliden hielden we derom een weekend in Mariannhill, terwijl ook de aktie „verzoening over de graven heen" weer een aan tal Duitse jongeren naar Venray bracht. Deze Duitse jongeren boden later bij een officiële ontvangst op het gemeentehuis een koekoeksklok aan. Circus Boltini sloeg zijn tenten een dag in Venray op. Kapelaan J. H. Driessen vierde zijn zilveren priesterfeest. Het Minderbroederklooster werd met ingang van 1 september 1967 verkocht aan de St. Martinusstich- ting in Den Bosch. Deze stichting zal het klooster omvormen tot een verpleegtehuis voor lichamelijk en geestelijk chronisch zieke ouden van dagen. De bouw van het nieuwe varkens onderzoekcentrum op het Roozen- daal in Merselo werd door de combinatie Zwanenberg en Hartog uit Oss opgedragen aan Aanne mersbedrijf Linskens uit Blitters- wijck voor 1.8 miljoen guldens. De aspergestelers hebben het druk met de rijke buit die deze teelt dit jaar opleverde, ondanks alle regen misère en het tekort aan stekers. Het kindervakantiewerk gaf vele honderden kinderen een leuke va kantieweek en de moeders wat rust. In Leunen droeg de Z.E. Pater Fr. Hendriks zijn eerste plechtige H. Mis op. AUGUSTUS Th. van Els werd gefeteerd voor zijn gouden lidmaatschap van de bond van sigarenmakers. Een druk bezochte Venrayse ker mis luidde de augustusmaand in, maar de Venrayse landbouwers had den de „pee" in omdat ze door al de regen niet oogsten konden. De gemeenteraad werd met de neus op het feit gedrukt, dat de cen ten op beginnen te geraken. Ver schillende aankoopbesluiten voor het plan Veltum werden door Ged. Sta ten afgewezen. Eerst centen op tafel. Gussen Wie en A. Grosfeld expo seerden bij de boerderij aan de En ge Steeg. De Nederlandsche Credietbank nv kreeg belangen in de Amerikaanse Chase Manhatten Bank. S.V.V. nam de nieuwe sportvel den bij Huize Servatius in gebruik. Op het oude veld wordt het nieuwe gebouw voor bewegingstherapie ge bouwd. In Ysselsteyn werd wederom de jaarlijkse wielerronde gehouden voor de nieuwe kerk. De sportverenigingen koliekteer den in een bliksemaktie voor het instrumentenfonds van Harmonie Euterpe. Hoge ambtenaren van het Mini sterie van Economische Zaken en Ged. Staten brachten een werkbe zoek aan Rank Xerox, waarbij de directeur Ir. Stierman o.m. beloofde nieuwe scholingsmogelijkheden te bieden voor de jeugd. De heren Colsen, Houben en v. d. Sterren namen afscheid van Ven rays gemeenteraad. De gemeente gaf in samenwerking met het tijdschrift de Maasgouw een extra nummer uit van dit blad, ge wijd aan Venray. SEPTEMBER Een onderzoek naar kruisen en beelden in het Venrayse land toon de aan dat over het algemeen deze cudc dingen slecht onderhouden worden en zelfs voor een deel ai verdwenen zijn. De nieuwe gemeenteraad ging op de derde dinsdag van september aan de slag met dezelfde wethouders als voorheen. Wenszittingen van de ruilverkave ling geven de deelnemers de kans hun wensen en verlangens t.a.v. de ruilverkaveling naar voren te bren gen. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken gaf Venray toestemming alsnog een lening aan te gaan van 5 ton voor de afbouw van het zwembad met een binnenbad. Einde december waren alle for maliteiten vervuld en nu kan ook hier gebouwd worden, mits het Venrays publiek de kuip vol wil maken. Leunens fanfare behaalde op het concours te Herten een le prijs in de eerste afdeling, terwijl enkele weken later de drumband van deze fanfare eerste werd. De Leunse voetbalclub organi seerde internationale skelterraces bij het ziekenhuis. 29 september opende Minister Vroljjk het nieuwe Cultureel Cen trum alhier, met zijn schouwburg, zijn bibliotheek en leeszaal en zijn vergader- en hobbyruimten. Mgr. P. Moors zegende het nieuwe ge bouw in. De uitvoeringen in de Schouwburg waren praktisch al len geheel uitverkocht. Een der besten waren ongetwijfeld de streekavonden, waarin de gehele streek zich presenteerde. Een nieuwe hoogspanningslijn wordt aangekondigd. Het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur werd opgeheven. En de raad was de erfenis van 54.000,al aan het verdelen, voordat men het ge.ld had. De heer A. J. Heyl werd benoemd tot directeur van de L.T.S. Plan Molenklef werd vastgesteld. OKTOBER Zaterdag 1 oktober kreeg de Kon. Harmonie Euterpe 23.000,aange boden voor haar nieuw instrumen tarium. Vrijdag 7 oktober opende burge meester Mr. Custers de nieuwe fa briekshal van Blitta N.V. 10 oktober opende de Gouverneur van Belgisch Limburg de heer Rop- pe de Belgische vestiging van N.V. Inalfa in Hamont. 11 oktober herdacht de heer H. Vorst zijn robijnen ambtsjubileum. Zaterdag 15 oktober herdacht het N.K.V. afd. Venray zijn 60-jarig be staan. In de tweede nota over de ruim telijke ordening, die de regering het licht deed zien wordt een krachtige ontwikkeling bepleit van het streek- centrum Venray. Dc instelling van een voorberei dingscommissie voor de ruilverka veling Merselo wordt een feit. De fa. Thomassen opende aan de Wilhelminastraat een nieuwe riante meubelzaak. Burgemeester Custers heide de eerste palen voor de uitbreiding van het St. Jozefklooster. 22 oktober herdacht de Mater Amabilisschool haar 10-jarig be staan. Mgr. Moors consacreerde de ver nieuwde en uitgebreide parochiekerk van Leunen. Op het vliegveld De Peel stortte een Pipercup neer, waarbii de piloot gedood werd en een inzittende werd zwaar gewond. Het vliegtuig brand de uit. Voor de vluchtelingen van Tibet werd door Venray 10.000,bijeen gebracht. De gemeentebegroting over 1967 werd aangeboden met een tekort van 545.644,Een record-be drag. NOVEMBER Een beroepententoonstelling bracht een groot aantal kinderen en hun ouders naar de schouwburg. 60.000 ton bieten werden in Wans- sum verladen. Het oorlogskruis en 182 grafstenen op het Engelse kerkhof werden beklad met schutting-taal en ha kenkruisen. Gespreksgroepen in het kader van het Pastoraal Concilie werden in verschillende parochies gevormd. De firma Custers opende aan de Langstraat een nieuw bedrijfspand en showroom. De kandidaatstelling voor de Tweede Kamer voor de KVP had z~»r wp'.pi? belangstelling en een venrayse kandidaat konden en wil den we met z'n allen niet naar voren brengen. Vlootalmoezenier Buyssen herdacht in Leunen zij het wat laat zijn zilveren priesterfeest. Het Castenrayse kerkkoor her dacht zijn 50-jarig bestaan en direc teur H. Kuypers kreeg het Pro Ec clesia et Pontifice voor al zijn werk voor kerk en koor. Venrays VW sloot zich aan bij de nieuw opgerichte streek VW Noord Limburg. Jacqueline Kerkhoff werd Lim burgs jeugdkampioene van de Lim- brugse Gymnastiekbond. Toneelvereniging Comedia in Leu nen herdacht zijn 9e lustrum. De grondprijzen in de uitbreidings plannen Oostrum en Leunen werden evenals die van plan Ysselsteyn reeds eerder in het jaar, belangrijk verhoogd. De dames van het NKV besloten 'uit de diocesane organisatie te tre den. De Kamer van Koophandel richt te een schrijven aan de Minister over de reconstructie van de Deurneseweg. Einde december be loofde de staatsecretaris dat voor de verbreding een verbetering van deze weg in 1967 gelden beschik baar komen. DECEMBER Ondanks slechter wordende werk gelegenheid bleek St. Nicolaas toch nog gul en goed. Er werd goed ge kocht. Het recreatieschap Peel en Maas kreeg het recreatieplan in opzet voorgelegd, dat de landschapsarchi tect Ir. J. Vallen in haar opdracht heeft opgesteld. De Fokvereniging Vooruit uit Oirlo-Castenray herdacht op 14 de cember haar 50-jarig bestaan. De P.v.d.A. hield voor het eerst een openbare vergadering in Venray. De heer Wijnhoven nam op 22 de cember afscheid als hoofd van de Lagere School van Holthees-SmakL Het jaarverslag over 1965 eerst in december 1966 gereed toonde aan dat Venrays Zuivelfabriek een gezonde groei vertoont en met melk ook meer mans wordt Pim Janssen werd Limburgs kam pioene bij de badminton kampioen schappen. P.D.V. De Vredesduif organiseerde een nationale duivententoonstelling. Aan de Rotary-club Venray ver leende gouverneur Meyerink on der grote belangstelling het offi ciële charter.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 1