t LYCEUM '64 -'HL* Lfy amfis V A Philipsen Burgerlijke stand A.S Voor alle soorten uurwerken van perfecte kwaliteit en Vakkundig uitgevoerde reparaties staat U gaarne persoon lijk ten dienste: Kempweg 6 Venray tel. 1665 UITSPRAAK RECHTBANK ROERMOND De rechtbank te Roermond heeft B. uit Venray dinsdag tweemaal veroordeeld. Eenmaal tot 1 maand en twee weken voorwaardelijk en eenmaal tot 14 dagen plus voorwaar delijke terbeschikkingstelling we gens valsheid in geschrifte. De man stond 14 dagen geleden terecht omdat hy hypotheek had opgenomen op een boerderijtje, dat hij op listige manier per notariële akte op zijn naam had weten te krijgen, ofschoon de eigenaars ner gens van wisten. Ook heeft hij geld losgepraat voor het kopen en verko pen van een stukje land terwijl er helemaal geen transacties plaatsvon den. Twee mannen die B. geld hadden geleend, maar hem een verklaring hadden laten tekenen dat hij dit met goederen zou compenseren, werden vrijgesproken van de beschuldiging van afpersing. AANRIJDINGEN Op de kruising Ripseweg Vredepeel zakte de auto bestuurd door H. N. uit Gemert aan de lin kerzijde door, waardoor de wagen begon te slingeren en het midden op de weg geplaatste verkeerszuil en verkeersbord ramde. De materië le schade was groot, maar persoon lijk letsel vond niet plaats. Op de Maasheseweg begon ten gevolge van de gladheid van het wegdek de wagen bestuurd door J. S. uit Wychel (Fr.) te slingeren en belandde tegen een rechts van de weg staande boom. De materiële schade was aanzienlijk. In de Albionstraat te Leunen vergewiste de bestuurder van de luxe auto J. S. uit Weert zich niet voldoende over het naderende ver keer toen hij van het tankstation wilde wegrijden. Bestuurder Tr. Kr. uit Cuyk werd hiervan slachtoffer, daar een botsing met behoorlijke materiële schade het gevolg was. NA AANRIJDING DOORGEREDEN Op de Maasheseweg ter« hoogte van de Smakt vond een verkeers ongeval plaats tussen een luxe auto en een bestelauto. De luxe wagen bestuurd door J. L. H. uit Boxmeer ramde de bestelauto, bestuurd door ^P. W. uit Boekei. De bestuurder van e luxe auto maakte zijn identiteit bekend en reed zonder de komst van £>6litie af te wachten naar Box er. Uit getuigenverklaringen éek dat de doorrijdende bestuur der dronken zou zijn geweest, maar daaromtrent wordt een gestreng on derzoek ingesteld. Beide wagens werden behoorlijk beschadigd. Erkend Autorijschool ^idsingel 165 theorie avonden Venray café v. Laar Dinsdag 8 uur Leunen, Martens vanaf vrijdag 8 uur IN NOORD-LIMBURG NOG 2,5 MILJOEN KG FRUIT IN VOORRAAD De voorraad aan appelen in Nrd.- Limburg wordt op het ogenblik nog op ongeveer 2,5 miljoen kg geraamd. Bijna 1.500.000 kg daarvan zijn opgeslagen in de koel- en gascellen van de Coöp. Veiling aan de Hors- terweg te Grubbenvorst. Ongeveer 80 procent van deze in de koelcellen opgeslagen appelen bestaat uit Gol den Delicious. Men schat, dat bij de telers in Nrd.-Limburg nog ongeveer 1.000.000 kg appelen in voorraad zijn die in de komende weken op de CW worden aangeboden. De aanvoer van appelen bedroeg in de afgelopen week ongeveer 210.000 kg, waarvan het belangrijk ste kwantum uit Golden Delicious bestond. Er werden namelijk 112.000 kg van deze variëteit onder de vei- lingklok gebracht. BRUG TE WANSSUM WAS TE SMAL De bestuurder van de luxe auto Th. Chr. uit Volkel moest voor de kleine bayleybrug te Wanssum af remmen, maar geraakte door de gladheid in een slip. Zijn onbestuur baar geworden auto botste tegen de rechter brugleuning aan. Een achter deze auto rijdende auto zag de brandende stoplichten en stopte eveneens en kwam ook in een slip. Deze auto botste niet tegen de rechter brugleuning aan, maar tegen de linker. Beide auto's werden behoorlijk beschadigd en het ver keer van deze Maasovergang werd danig ontwricht. Persoonlijk letsel van betekenis werd niet berokkend. GESLAAGD Te Utrecht slaagde voor het apo thekers-assistente examen mej. M. Knapen uit Venray. PATRONAAT VENRAY Zaterdag 3 dec. a.s. om 2 uur n.m. hebben wij in de LTS onze St. Ni- colaasviering. Alle groepen, alsook de drumband, worden verzocht tij dig aanwezig te zijn. De Sint heeft dit jaar voor een grote verrassing gezorgd. Laat daarom niemand ont breken en vergeet je lidmaatschaps kaart niet. ROTARY CLUB VENRAY De Rotaryclub Venray zal op 10 december a.s. uit handen van Ir. C. G. J. Meyerink, Gouverneur van het 160e district het charter ontvangen. De club hoopt bij die gelegenheid vele gasten uit binnen- en buiten land, alle rotarians met hun dames, om 13.15 uur in het cultureel cen trum welkom te mogen heten. De charteruitreiking geschiedt tij dens een plechtige zitting in de schouwburgzaal om twee uur. Omstreeks 15.30 uur vangt een bustocht aan, welke voert door een gedeelte van het clubgebied. Dit clubgebied beslaat de gemeenten Venray, Horst, Wanssum, Meerlo, Broekhuizen en Broekhuizenvorst. Om 16.30 uur wordt het gezelschap door het gemeentebestuur ontvan gen op Huize St. Servatius. Om 18.45 uur begint het diner dansant, waar na om 23.00 uur de officiële sluiting plaats vindt. BRUIDSPARENCURSUS DEKENAAT VENRAY Allen, die binnenkort gaan trou wen en degenen, die pas getrouwd zijn en niet in de gelegenheid zijn geweest om zo'n cursus te volgen, hebben thans de gelegenheid de bruidsparencursus voor het Deke naat Venray mee te maken. Deze wordt gehouden op zaterdag 3 dec. van 46 uur: Dhr. van Lierop; zon dag 11 dec. van 9.3011.30 (met H. Mis): Dr. Hermans; zondag 18 dec. van 9.3011.30 (met H. Mis): Aalm. Dings. Allen in San Damiano. De kosten bedragen 15. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de gemeentesecretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van M. H. van Meijel, Hofstraat 4, Venray, om ver gunning tot oprichting van een brood- en banketbakkerij annex ijs- salon in de Grotestraat 8a, kadas traal gemeente Venray sectie C, nr. 6815. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 12 december 1966 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 28 november 1966 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. BEJAARDENVERENIGING De kaartliefhebbers van de Be jaardenvereniging worden ervan in kennis gesteld, dat vanaf maandag 5 december ook gelegenheid is om te kaarten in de bovenzaal van de schouwburg, ingang Jan Hensen- straat en wel maandag-, woensdag en vrijdagmiddag van 15 uur. Kosten consumpties: koffie 30 ct., borreltje 60 ct. CECILIA-AVOND DRUMBAND Zaterdag hield de Patronaats- drumbad haar Cecilia-feest, waarop de voorzitter van Toor de heer Schellens en van Eijck dank bracht voor hun instructies. Hij vertelde dat komend jaar zal worden deel genomen aan een concours en ver zocht de leden hiervoor goed te oefenen. Ook de instrumenten, waarvoor nieuwe koffers beschikbaar komen, beval hij in de zorg van de jonge lui aan, die tevens gevraagd werden om leden te werven. Kapelaan Driessen, directeur van deze band, stak de leden een hart onder de riem, terwijl hij het be stuur dank bracht voor het vele werk wat zij verzetten voor dit soort jeugdwerk, dat de jeugd een zinvolle vrijetijdsbesteding en hoby geeft. Met toneelstukjes en voordrachten werd de avond verder gezellig door gebracht. DE QUAY: SNELWEG NIJMEGEN—VENRAY ZEER URGENT Zes Kamers van Koophandel en Fabrieken hebben zich gezamenlijk tot de Minister van Verkeer en Wa terstaat gewend om de spoedige aanleg te bepleiten van een nieuwe autosnelweg die vanaf Nijmegen via oostelijk Noord-Brabant en de Lim burgse Peel zou moeten lopen en in Midden-Limburg dient aan té slui ten op de E9 (AmsterdamEisden). Zij vestigen er de aandacht op dat de plannen die thans bestaan, voor zien in twee Oost-West-verbindin- gen (terwijl een noord-zuid verbin ding gepland is van Roermond naar Eisden (gedeelte van de E9). De genoemde Kamers zijn van mening, dat het patroon van rijks wegen echter in de noord-zuidrich ting nog een duidelijke leemte ver toont wegens het ontbreken van een autosnelweg tussen de gebieden in oostelijk Noord-Brabant en Limburg ten westen van de Maas aan de ene kant en het noorden en oosten van het land aan de andere kant. Zij wijzen er op, dat de aanleg van deze autoweg van nationaal belang is, te meer omdat de Nederlandse over heid de ontwikkeling van oost-Bra bant en de Limburgse Peel in het kader van het planologisch beleid^ bewust en aktief stimuleert. De realisering van bedoelde weg verbinding betekent nog eens een extra stimulans voor de industriali satie van de noordelijke provincies en de industriële herstructurering van Limburg, aldus de brief. Bovendien zal de verdere indus trialisatie van de jonge industriege bieden rond Cuyk, Boxmeer, Venray en Helden hierdoor ten zeerste zijn gediend. Vooral, omdat deze gebie den na de verkregen eerste ontwik kelingsimpulsen in verband met de regionale industrialisatiepolitiek nu voornamelijk op eigen kracht voor verdere ontwikkeling moeten zor gen. Het Rijkswegenplan voorziet in de verbetering van de Rijkswegen 54 (VenloNijmegen) en 73 (Napo- leonsweg), Naar de mening van de zes Kamers kunnen deze verbindin gen op de duur niet meer in de be hoeften van het toekomstig verkeer voorzien. De doorgaande noord-zuidverbin dingen in Noord-Limburg kunnen overigens al reeds enkele jaren de steeds toenemende verkeersstroom niet meer verwerken. De vaak smal le en bochtige wegen met regionale of zelfs lokale funktie betekenen voor het doorgaande verkeer veel kostbaar tijdverlies. Daarom is een spoedige aanleg van een autosnelweg, die vanaf Nij megen het gebied van oostelijk Nrd. Brabant en de Limburgse peel door snijdt om vervolgens in Midden- Limburg op de E9 uit te monden, bijzonder urgent. Zoals bekend wordt ook in het streekplan voor Venlo en omgeving het noodzaak van een dergelijke weg onderstreept. VOLLEYBAL Uitslagen afgelopen weekend: HovocLyceum '64 30 Concordia 2Lyceum '64 2 03 Lyceum 1 trok naar Hovoc (Horst) in de hoop het sterke Hovoc een puntje af te snoepen. Maar het le kwam van een kou we kermis thuis. Nadat in het begin van de eerste set enkele aanvallen van onze zijde vlot waren verlopen, wilde het niet meer lukken. Hovoc liep steeds ver der uit en won deze set gemakkelijk (157). Mede door het feit dat het blok van Lyceum slecht fungeerde kwam laatstgenoemde er ook in de 2e set niet aan te pas (15-3). On danks de morele „opdoffer" die het eerste team te verwerken kreeg, nam het in de derde set een kleine voorsprong (68) maar deze bleek niet voldoende om nog een ernstig gevaar voor Hovoc te betekenen, want ook de derde set ging naar Hovoc, wat beide puntjes dus in Horst hield. In de slecht verlichte zaal, hetgeen echter geen excuus is voor het vertoonde slechte spel, in casseerde Lyceum haar 3e nederlaag van dit seizoen. Lyceum 2 speelde tegen Concordia 2, wat geen partij voor hen bleek te zijn. Aanvallend en verdedigend stak het 2e team met kop en schou ders boven hun tegenstander uit. Programma voor a.s. zaterdag: Lyceum 3Speed Birds 16.15 Lyceum 3RAS 2 17.00 Hovoc 4Lyceum 2 PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Noticia importante Hoy, viernes, el dia 2 de diciem- bre a las ocho de la tarde, hay peli- cula en la cantina de Inalfa para todos los Espanoles, Portugueses y también los Italianos que tienen in terés. Es una pelicula de la Emba- jada en color entitulada Espana es diferente. Asi se puede ver su patria a lo mas bonito. En la cantina se servira algo gratis. Repito: ya es hoy, el viernes a las ocho en la can tina de Inalfa. No tengo otro reme- dio para comunicarselo. El domingo, el dia 11 de diciem- bre la Embajada nos ofrece en el teatro de Eindhoven un acto artistico de coros y danzas, presentado por un grupo de 70 de los mejores de la Television y Radio Espanola que viendran especialmente de Espana para este acto. Habra emission en Espano por television y Radio en Espana. Habra un autobus especial de Venray-Eindhoven, ida y vuelta que es gratis. Mas noticias puedo darle el domingo proximo después de la Misa. El domingo proximo a las diez y media habrè Misa en la Ermita de San Jose en Smakt con platica en Castellano. Quienes de Vds. tienen interes pa ra empezar con un Cursillo de Cris- tianidad? Que los que quieren confesarse antes de la Misa me avisen para que pueden aprevechar de la coche que saldra cada domingo a los diez me nos cuarto de Venray. V.V.V. VERGADERDE Naar aanleiding van de oprich ting van een vereniging voor vreem delingenverkeer Noord Limburg vergaderde ook de VW Venray. Verslag werd gedaan van de be sprekingen n.a.v. deze oprichting, waarna besloten werd dat ook de Venrayse VW tot deze streek-VW zal toetreden. Dat impliceert dat ook dat plaatselijke afdeling tot nieuw leven gewekt zal moeten worden, te meer waar gebleken is, dat ieder jaar de belangstelling voor plaats en streek groter wordt en service zal geboden moeten worden aan de vele bezoekers. Recreatieoord Vlakwater, de campings, het nieuwe zwembad, de schouwburg en het Duitse kerk hof blijken steeds meer mensen naar Venray te brengen. Op korte termijn zal een plan de campagne worden opgesteld, ook al om te zien hoe de financiën voor nieuwe aktiviteiten verkregen kun nen worden. Mogen we vertrouwen op een nieuwe stap voorwaarts? PASTOOR LINSSEN De Z.E. Heer Linssen, thans pas toor te Velden, gaat rusten. Pastoor Linssen was van 1934 tot 1939 kape laan van de St. Petrus-Bandenparo chie. LOTTO Er is eindelijk een commissie in gesteld, die zal onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om in Neder land het Lotto-spel naar Duits voor beeld mogelijk te maken. Deze com missie, onder voorzitterschap van de commissaris van de Koningin in Gelderland, mr. Bloemers, wil de baten van deze Lotto bestemmen voor cultuur, recreatie en natuurbe schermingsprojecten. in de week van 24 t.m. 30 nov. 1966 GEBOREN: Verhoeven, Anna, Timmermanns- weg 42, Ysselsteyn Fleurkens, Norbert, Lovinckplein la Ysselsteyn Siroo, Johannes, Paardekopweg 30a, Ysselsteyn Dijkmans, Maria, Hardeweg 3 Peters, Peter, Hoopweg 6 de Mulder, Martinus, Zandhoek 17, Oirlo. OVERLEDEN: Jeuken, Lodevicus, 22 jr., metaalbe werker te Venray. Smits, Jacoba, echtgenote van Leen- dert, Antoon, 56 jr., te Meerlo. ONDERTROUWD: Broers, Leonardus, Venray Beekweg 2 en Clephas, Oda, Venray Over- loonseweg 43. van der Tier, Antonius, IJsselstein, Kon. Wilhelminalaan 22 en Ho- vens Dingina, Venray Eikenlaan 68 Jeuken, Peter, Venray St. Antonius- veldweg 2 en Mommen, Petronella Venray, Paterslaan 1. Custers, Mathias, Venray Doorman straat 72 en Bonants, Elisabeth, Venray, St. Jozeflaan 52. GETROUWD: van Opbergen, Antonius, Overloon en Emonts, Elisabeth, Venray. de Zee, Focko en Sala, Sophia, Ven ray. Verstegen Karei en Rutten Jacom^- na, Venray. Truijen Lode wijk en Asselberghs Johanna, Venray. Vonk Adrianus en van Kempen PeA tronella, Venray. Sanders Jozef en Rello Nicole, Ven ray. Hendrix Theodorus en Verberne, Adriana, Venray. TANJA de sierlijke verlovingsring Juwelier Herloger Opticien GEVRAAGD NET KOSTHUIS liefst met garage. Bripvën ohcler nr. 48T .bureau vén dit blad. GEVRAAGD HULP IN DE HUISHOUDING voor 1 dag per week. Mevr. Theunissen, Kolkweg 3, Venray, Tel. 1221. jtEVRAAGD blj-^K. Pgstoor HUISHOUDSTER Brieven onder nr."483vbureau '"van dit blad.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 16