Plan Molenklef in gemeenteraad pijls pijls Kerkelijke Diensten BSBBBI ZWEMMEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 2 tot en met 8 oktober JANNY BAR VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1966 No. 39 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG p PEEL EN MAAS t DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 2» POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 11 d p. mm. ABONNEMENTS- PRUS PER KWART AAI 1.7S (boitmn V.nroy 2.I PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Grote Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7.00 Johanna Maria Theresia van Rijn; 8.00 Jacobus v. d. Bogaert; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11.00 overl. fam. Peters-Kerstjens; 18.00 Fr. v. d. Heuvel. Maandag: 7.30 Antoon Creemers; 8.15 Anna v. d. Linden; 9.00 mevr. Jacobs-Eben v. w. de buurt; 19.00 W. Swinkels en zoon Harrie. Dinsdag: 7.30 tot int. van de Paus en v. d. leden van het Apostolaat des Gebeds; 8.15 Herman Jeuken; 9.00 Joop Biesenbroek; 19.00 Anna v. d. Linden v.w. de buurt. Woensdag: 7.30 J. Gossens-Kes- sels; 8.15 Antoon van Meyel en Wil- helmina Arts; 9.00 Johanna Sijbers v.w. de buurt; 19.00 Antonia Verste- gen-Bongaerts. Donderdag: 7.30 best. jrd. Wim Vermeulen; 8.15 b.g.v. een verjaar dag; 9.00 J. Lenssen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Feest van de Rozenkrans. 7.30 gest. jgt. Ant. Joseph Janssen en Josephina Esser; 8.15 overl. fam. Gooren-Bouten; 11.30 J. Coenen; 19.00 Piet Jacobs. Zaterdag: 7.30 tot zekere intentie; 8.15 tot zekere intentie; 9.00 gest. jgt. Jac en José van Opbergen-Ver- heugen; 19.00 Joh. Franc. v. d. Heu vel v.w. de buurt; biechten van 18.00-19.00 uur; donderdag van 19.00- 20.00 uur. Mededelingen: 1. Zondag 2 oktober tijdens alle H. Missen preek en kolekte door pa ter Goumans. 2. Op eerste vrijdag zijn voortaan de diensten om 7.30, 8.15 en 11.30, speciaal voor de schoolkinderen, maar ook andere gelovigen' zijn hier welkom en om 19.00 uur. 3. Denkt U nog eens aan de zater dagavondmis in deze oktober- gebedsmaand. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 18e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45; hoogmis 10.15; 7 uur lof met rozen hoedje. Maandag: Feest van de kleine H. Theresia, maagd. Dinsdag: Feest van de H. Fran- ciscus van Assisië. Woensdag: Mis van vorige zon dag of votiefmis. Donderdag: H. Bruno, belijder Om 6 uur en van 7 tot 8 uur gelegen heid om het sacrament der biecht te ontvangen. Vrijdag: 1ste vrijdag van de maand 7.45 H. Mis voor alle schoolkinde ren; 19.00 H. Mis voor al onze ge zinnen. Zaterdag: H. Birgitta, weduwe. Om 5 uur en om 6 uur en van 7 tot 8 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Mededelingen. I. Deze week iedere avond om 7 u. avondmis, behalve zaterdag. 2. Zondag 2 okt. Universiteits-zon- dag Het geld voor dit werk wortd in onze parochie genomen uit de gezinsbijdrage. Wie voor dit grote doel iets extra's wil ge ven, kan deze gift gewoon op de kollekteschaal leggen. 3. In de oktobermaand 's avonds om kwart voor zeven rozenhoedje voor de vrede in de wereld, op verzoek van Z.H. de Paus. 4. Maandagavond 3 okt.: om half 8 (dus niet om 8 uur) bijeenkomst van de Derde Orde in de zaal van San Damiano. Misintenties Zondag: 6.30 overl. ouders Gode- fridus Philipsen-Thijssen; 7.45 Har ry Lenssen; 9.00 overl. ouders Jans- sen-Maurus; 10.15 voor de parochie; 11.45 Wilhelmus Aarts. Maandag: 7.45 voor een overlede ne; 8.30 Peter Smedts, echtgenote en kinderen; 7 uur avondmis Johannes Thomassen. Dinsdag: 7.45 Frans Pluym; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 u. avondmis Herman Jans Beken. Woensdag: 6.55 Pater Casimirus en ouders; 7.45 Frans Sijbers; 8.30 Theodorus Pouwels en Johanna Friezen; 7 uur avondmis Maria Cor nelia Jacobs-Duyf. Donderdag: 7.45 zekere intentie; 8.30 Martinus Hendriks; 7 u. avond mis Anna Manders-Hüpen. Vrijdag: 7.45 Wilhelmina Hen driks; 8.30 overl. fam. Vink-Ver- voort-Willems; 7 uur avondmis voor onze gezinnen. Zaterdag: 6.55 overl. ouders Her- mus-van Oers; 7.45 Martinus Hen driks; 8.30 Gerardus Aarts en Maria Theodora Aarts-Martens. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Jan Meesters en Henk Arts; 7.45 Arno Sanders en Ant. Claassens; 9.00 Peter Ewals en Eric Vastert; 11.45 Peter Wijnands en Lex Faessen. VREDESKERK VENRAY Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Noud van Lin en Martien Janssen; 9.00 lees mis voor overl. Hendrina Franssen- van Gerven en Martinus Barents; 10.00 hoogmis voor ale parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Mathias van den Bereken; 18.30 (half zeven) avondmis voor overl. fam. Emonts- Nellen. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. fam.; 19.00 avondmis voor overl. An toon Nijs (buurt). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Loonen-Lenssen; 19.00 uur avondmis voor overl. Wim Jansen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. vader (E.)19.00. avondmis voor overl. Frans Sijbers. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. fam.; 10 ur plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor bruidspaar Klönder-van der Veer; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens (van petekind Marcel). Vrijdag: Feest van O.L .Vrouw v. d. Rozenkrans en eerste vrijdag van de maand, bijzonder toegewijd aan de verering van 't H. Hart. 8.00 lees mis tot voorspoedige genezing (E.). In deze H. Mis worden alle school kinderen verwacht; 19.00 avondmis voor overl. ouders Leonardus Wil- lems en Johanna Janssen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Leo Koopmans; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johanna Pijpers. Biechtgelegenheid van 57 uur. Mededelingen: 1. Wij maken U er nogmaals op merkzaam op dat vanaf zondag 2 oktober een avondmis is inge last om half zeven. 2. A.s. zaterdag begint de oktober maand. Paus Paulus VI heeft ons allen opgeroepen om deze maand i eens heel bijzonder te bidden i voor de vrede in de wereld. Als j het kan probeert U dan deze I maand 's morgens om 8 uur of 's avonds om 7 uur een H. Mis j mee te vieren tot deze intentie. 3. Denkt U bij 't begin van de maand ook weer aan uw gezins bijdrage? HERVORMDE GEMEENTE Zondag is er voor de Protestanten weer dienst in de Veltumse kapel, aanvang tien uur. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. Zondag: 18e zondag na Pinksteren. Rozenkranszondag. 7 uur overl. ouders Jenneskens-Poels; 8 uur Me- ta Hulsman; 9 uur Hoogmis, gest. jrd. Martinus Verheijen en echtg.; 10 uur Hoogmis voor de deelnemers aan de processie van Leunen; 3 uur Lof waaronder gebeden wordt voor de vrede. Gedurende de oktober maand wordt het rozenhoedje ge beden 's morgens vóór de H. Mis. Maandag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Aleida Claessens-Teuws. Woensdag: 7.30 Hub. Janssen en Wilhelmina van Dijk. Donderdag: 7.30 overl. fam. Rut- ten-Kockelkoren. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 gez. mnd. Theodora Derks-Janssen; 7 uur avondmis voor alle zieken van de parochie. Zaterdag: 7.30 overl. ouders Pou- wels-Minten; biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRIO Zondag: 18e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30; paro chiehoogmis 10 uur. Vandaag hou den wij de uitgestelde kollekte voor de R.K. Universiteit. Deze is bijzon der aanbevolen. Maandag: 7.30 geen H. Mis, wel H. Communie; 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid bij gelegenheid van een gouden huwelijksfeest tot inten tie van het huwelijkspaar Swinkels- Fleurkens. Dinsdag: 7.30 jaardienst Henrica Verstapen. Woensdag: 7.30 Hoogmis tot zeke re intentie (L.). Donderdag: 7.30 Hoogmis uit dankbaarheid tot intentie familie Nelissen-van Lipzig. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7 uur H. Communie; 7.30 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (M.); 's avonds om 7 uur avondmis. Zaterdag: 7.30 maandienst Henri- cus Ophey; zaterdagavond biechtge legenheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis overl. fam. Philipsen- Vousten; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 gest. hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van 't H. Hart en H. Theresia. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Leo nard Classens, Gertr. Hendriks en Wilh. Voermans. Woensdag: 7.30 gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. P. J. Strijbos. Biechtgelegenheid van 6.006.30 uur. Vrijdag: Eerste vrijdag. Feest van O.L. Vrouw van de Rozenkrans. 7.30 gest. H. Mis ter ere van het H. Hart; 7 uur 's avonds gest. gez. jrd. Joh. van Eindt en W. Cox met preekje over Pauselijke maandintentie. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offerden. Biechtgelegenheid v. i—7 uur. Kerkpoetsen: Gonny Weys en An- ny Donders. Misdienaars: P. Roelofs-J. Emonts - P. Wismans-M. Keysers. Accolythen: J. Rambags (Gz.), J. Rambags (Jz.), L. Rambags, J. Swin kels. Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 6.45 leesmis; 8.00 leesmis voor Ant. Pijpers, echtgenote en Harry Pij pers; 9.15 leesmis voor Joanna van Cuyk-Verhoeven; 10.30 leesmis voor de overl. fam. Swinkels-Pauwels; 8.45 vertrek van de processie naar Oostrum. Daarom 10 uur Hoogmis voor de parochie. Maandag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Cath. Geeraets; 7.30 gest. jrd. voor Jan Albert Heesen. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Elisa beth Lucassen en Hendrina Lucas- sen-Jacobs; 7.30 leesmis voor Anto nia de Mulder v.w. de buurt (kinder mis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Mar tinus Claessen, echtgenote en Ge rard; 7.30 leesmis voor Hendrik Phi- lipsen. Donderdag: 6.45 leesmis voor Wil lem Arts en Gertruda Niessen; 7.30 leesmis voor Willem Goumans (kin dermis). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, feest van O.L. Vrouw van de Rozenkrans. 6.45 uur leesmis v. Ant. Loonen, Frederica de Ponti en Joanna Verheyen-Loonen; 7.30 Hgm. als gest. jrd. voor Peter Joh. Wilms en Joanna Wismans. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Wil helmina Philipsen-Rongen; 7.30 lees mis voor Antoon Michels en Joan na v. d. Voort. Biechtgelegenheid van 4 tot 5 uur. Acolythen: 6.45 uur Bert Smets; 8 uur Theo Cornelissen; 9.15 uur J. Voermans en Tonny Cornelissen; 10.30 J. van Ooi en M. Janssen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis uit dankbaarheid v. d, fam. Verhoeven-Mennen; 8.15 jaarg. v. Renier Swinkels; 9.15 leesmis v. d. parochie; 10.30 Hoogmis v. d. overl. fam. Janssen-Bovee. Maandag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Willems-Verheyen. Dinsdag: 7.30 leesmis v. d. fam, Potten-Coopmans. Woensdag: 8 uur jaarg. v. Antoon van Asten. Donderdag: 7.00 avondmis maand- dienst voor Louis Arts. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 mnd. voor Johanna Verlinden-Maessen. Zaterdag: 7.30 maanddienst voor Theo Geerets. Biechtgelegenheid van 67 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis voor Maria Loenen-Thielen 10.00 Hoogmis voor Theodora van Osch-Poels; 11.30 gest. leesmis voor Theodorus Verheyen en Antonia Poels; 3.00 Lof en processie naar Mariakapel Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Mar tinus en Gerardina Arts. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. Peter Ja cobus Evers. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor Johannes Verhoeven. Donderdag: 7.30 gest. jgt. voor overl. fam. van Meyel-van Rijs- wijek. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Feest van O.L. Vrouw van de Rozenkrans. 7.30 geen H. Mis; 10.00 pl. Huwelijksmis voor het bruidspaar Willems-Madou; 19.00 Hoogmis tot int. van leden van de L.V.B. Aansluitend in het jeugdhuis bijeenkomst voor leden van de LVB. Spreker Eerw. Pater van Lieshout. Zaterdag: 7.30 gest. Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw. Biechtgelegenheid: dagelijks na de H. Mis en zaterdagavond van 6 tot 6.30 uur. LECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis v. d. zielerust van overledenen (Horst); 10 uur Hoog mis tot bijz. intentie. Vandaag maandel. bijzondere kollekte voor eigen kerk. Maandag: v. d. zielerust van Jo hannes en Johanna Janssen (Merse- lo). Dinsdag: v. d. zielerust van over ledenen. Woensdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Donderdag: tot int. van fam. J anssen-Achten. Vrijdag: O.L. Vrouw van de Ro zenkrans, eerste vrijdag van de maand: 's morgens geen H. Mis; 19.30 gez. avondmis tot int. van fam. Janssen-Timmermans. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene; biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; zaterdag 19.30 20.00 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de overl. vader Harry Rutten; 10 uur gest. gezongen jaargetijde voor Sibertus Muijsers en Mechelina Martens. Accolythen: Jos van Rens en Jan Gielens. Misdienaars van de week: Joop en René Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Derikx-Voesten. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jeanne Giezen-Swinkels. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes van Kempen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pq- ter Paul Janssen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand: Feest van O.L. Vrouw van de Rozenkrans. 7.30 leesmis voor Andreas van der Sterren; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór de Avond mis. Zaterdag: 7.30 leesmis tot int. van fam. van Kempen-Friesen; biecht gelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Grada Geurts en Betsy Janssen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 18e zondag na Pinksteren. Rozenkranszondag. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis, jgt. voor zal. Jan Hendrikus Reintjes en echtgenote. Bijzondere kollekte voor de Miva. 2.30 Oktoberlof, speciale gebedsdag voor de vrede. Maandag: 8 uur Hoogmis jgt. voor zal. Theo Groetelaars. Dinsdag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Franciscus int. Derde Orde. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hu- bert. Donderdag: 8 uur leesmis fam. Nyssen-Coolen. Vrijdag: O.L. Vrouw van de Ro zenkrans, 1ste vrijdag, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Wil- lems; 10.30 plechtige Hoogmis en in zegening van het huwelijk van het bruidsp. Direks-Slangen; 's avonds 7.30 uur Hoogmis ter ere van het H. Hart van Jezus, bijzondere in tentie fam. Cr. Zaterdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid fam. Fleurkens. Accolythen voor 2 okt.: Rijswijck, Gerrit Reintjes Cox. Kerkpoetsen: Jo Bovee Willems. De gemeenteraad heeft dinsdag j.l. het bestemmingsplan Molen- klef zijn definitieve vaststelling gegeven en daarnaast tevens het besluit genomen de daarin gelegen gronden te onteigenen. Dit houdt dus in dat de gronden gelegen tussen WestsingelBeek- weg en Hoenderstraat (met als Westgrens het Gemmadal) nu de finitief hun bestemming gekregen hebben als plan waarin kleine bungalows en zgn. patiowoningen verwezenlijkt kunnen worden. van Piet Mi a RECTORAAT SMAKT Zondag: 18e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 H. Mis als jrd. voor Peter An toon Philipsen en zoon Albert. In de kapel H. Mis voor de schooljeugd; 10 uur Hoogmis voor Antoon van Dijck en zoon Ser. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. familie. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor bijzon dere intentie. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Ger rit Janssen; 11 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Leo Poels en Annie Koopmans. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd., feest van O.L. Vrouw van de Ro zenkrans; 7.30 gez. H. Mis voor overl. Slits; 's middags om 5 uur Huwelijksmis. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw. BEZWAREN Er waren bezwaren tegen dit plan. Op de eerste plaats van H. Gerrats, Hoenderstraat 90, die het maar moeilijk kan verkroppen dat door zijn tuin, die hij terecht een der mooiste van Venray noemt, een weg komt lopen. Niet alleen zijn tuin, maar ook zijn huis wordt hierdoor in waarde minder, terwijl het vele werk aan de tuin gedaan, thans waardeloos wordt. B. en W. bleven op het standpunt staan dat het bestemmingsplan Mo lenklef door deze tuin een aanslui ting moet krijgen op de Hoender straat, ook al omdat dit de meest logische ontsluiting is, Zou men die weg ergens anders neerleggen, dan zou waarschijnlijk een huis opge offerd moeten worden, waarbij nog altijd niet zo'n goede oplossing ver kregen wordt dan door de tuin-weg. Natuurlijk wordt de tuin betaald naar rato van de schade, terwijl de eventuele waardevermindering van het huis ook vergoed zal worden. UITLICHTEN H. Kunzler, Hagelweg 14, had een bezwaar ingestuurd namens zijn va der, die op de Molenklef woont in een houten woning. Hij stelde dat zijn ouders door dit plan gedwongen worden hun huisje op te geven en elders in een flat te gaan wonen. Dit zou de betrokkenen behalve finan ciële ook lichamelijke schade kun nen berokenen en derhalve was zijn vraag of het bestemmingsplan niet zodanig veranderd kan worden, dat deze woning kan blijven staan. B. en W. stelden dat de betrokken woning goed past in het Molenklef- plan. Een voortgezette bewoning staat dus niets in de weg. Zou deze woning echter moeten verdwijnen, dan kunnen de ouders nog altijd be dingen in dit plan, dus in dezelfde buurt, waarin ze altijd gewoond hebben, een ander bouwperceel te krijgen en eenzelfde of iets andere woning te bouwen. Verhuizing naar elders is derhalve niet nodig. MEDE-UITVOERENDEN De Handels- en Exploitatiemaat schappij Venrode had andere be zwaren. Deze onderneming heeft in dertijd de terreinen aangekocht rond het thans reeds jaren gesloten café Buitenlust (Drikus Willems). Begin 1962 diende zij bij de ge-1 meente een plan in, om op dat stuk zgn. patio-woningen te bouwen, wo ningen, die dus rond een binnen plaats gebouwd zijn. Aangezien er toen nog geen bestemmingsplan was, hoopte deze handelsmaatschappij 'n beginsel-uitspraak van de gemeen teraad te krijgen of deze bereid was daar die woningen te laten bouwen en of dat gebeuren kon, samen met de gemeente. Het heeft bijna twee jaren geduurd, voordat aan de be- troken handelsmy meegedeeld kon worden, dat de stedebouwkundige bezig was met een plan voor patio woningen, dat verder de Provinciale Planologische Dienst bezwaar zou kunnen hebben tegen patio-wonin gen daar ter plaatse, maar dat van de zijde van het gemeentebestuur gepoogd zou worden alsnog tot een principe-uitspraak daarover te ko men, waardoor o.m. de situering van bedoelde woningen verder zou kun nen worden uitgewerkt. Nu is dat plan gekomen en de voorgenoemde handelsmy maakt er nu bezwaar tegen als mede-uit voerder van dit bestemmingsplan zoals ze zelf schrijft dat haar goedkeuring niet is gevraagd, dat met haar niet gesproken is over de financiële consequenties en dat in een deel van dit plan geen mogelijk heid is om grotere patio-woningen te bouwen. B. en W. stellen dat zij nooit en te nimmer enige toezegging gedaan hebben om samen het door de han delsmy ingediende plan uit te voe ren. Het opstellen van dit plan, voordat ter plaatse nog van enige bebouwingsmogelijkheid sprake was, geeft geen recht aan betrokkene om in het overleg betrokken te worden, als daar later wel een bestemmings plan voor wordt gemaakt. Het op maken van een bestemmingsplan is een taak van een gemeentebestuur en van niemand anders. Het ge meentebestuur behoeft derhalve ook geen goedkeuring te vragen. Verder wijst het college erop dat het be stemmingsplan Molenklef uitdruk kelijk is bedoeld voor de bouw van ook kleinere bungalows door parti culieren. Verruiming van bepalingen over de minimum-inhoud of bebou wingsdichtheid doen het plan geweld aan en komt derhalve nicht im Fra- ge. Wie grotere bungalows wil bou wen of betrekken, kan terecht op het Biezenvenneke. SOCIAAL EN MOREEL Het bestuur van het Zedelijk Li chaam Ursula's Zusters had ernsti ge sociale en morele bezwaren tegen de in dit plan gewenste bebouwing. De gewenste woningen zijn over het algemeen slechts geschikt voor be woning door echtparen zonder of met ten hoogste twee kinderen, waardoor gedwongen kinderbeper king in de hand wordt gewerkt en vaak een gezonde gezinsontwikke ling en een gezond gezinsleven wordt tegengegaan. Tenslotte meent dit bestuur dat de geprojecteerde woningen uiterlijk op noodwoningen lijken, waardoor aan het landschapsschoon ter plaatse onherstelbare schade wordt toege bracht. B. en W. antwoorden hierop dat het bezwaar tegen de te kleine wo ningen alsmede tegen het noodwo ning-uiterlijk noch uit het plan noch uit de voorschriften is te conclude ren en daarom niet staande gehou den kan worden. Integendeeler blijkt behoefte aan bouwplaatsen voor kleinere bungalows, die aan minimum-eisen moeten voldoen, doch aan te passen zijn aan in de praktijk blijkende behoeften. Ze worden dusdanig gegroepeerd dat juist het landschapsschoon ter plaat se behouden blijft. B. en W. waren van mening dat het ingediende bezwaarschrift van genoemd bestuur uitgaat van veron derstellingen, welke geheel voor haar rekening dienen te blijven en die overigens elke grond missen. TOT VANAVOND IN DE DAMESZWEMCLUB HZPC Winterprogramma 1966-'67 Trainingscommissie De trainingscommissie, die in het komende winterseizoen het les ge ven in het Venlose Sportfondsenbad zal verzorgen is samengesteld uit de volgende dames: L. v. d. Heuvel - Nelissen, L. Janssen-Baltussen, M. L. Linssen-Vaessen, M. Litjens- Vousten, L. Ottenheim-Smits, J. Phi- lipsen-Cuppen, J. Tillemans-Duijf, Th. van Well-Roothaert, C. Craen- mehr, H. Cuppen, T. Hoebers, M. Peters, A. Poels en T. Verheijen. Trainingen Voor de oudere leden is er iedere woensdagavond zwemmen in het Sportfondsenbad te Venlo. Vertrek om kwart voor acht n.m. vanaf het Wilhelminaplein te Horst. Voor de jongere leden zijn er ge durende de maanden oktober tot en met april 2 maal per maand trai ningen op zondag. Conditietrainingen Iedere dinsdag is er voor de jeug dige leden een conditietraining van 5 tot 6 uur n.m., te beginnen dins dag 6 oktober, in de gemeentelijke gymnastiekzaal in de Groenewoud- straat. De lessen staan onder leiding van mej. P. Janssen. Nog steeds grote belangstelling voor het zwemmen Dat in Horst en omgeving voor het zwemmen nog steeds een enor me belangstelling bestaat, blijkt uit het feit, dat in het afgelopen zomer seizoen in het zwembad „Wilgert" (door scholen en zwemverenigingen) ruim 400 diploma's werden behaald. Ook de oudere leden van de da- meszwemclub deden weer mee. Het eerste diploma werd behaald door de dames N. Maes-Veugen, G. Snel len-van Kempen en mej. van Rens (Hegelsom). De dames M. Litjens- Vousten en L. Ottenheim-Smits slaagden voor het vierde diploma, het zgn. zwemvaardigheidsdiploma II.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 5