z HENGELSPORT KEUPAK e amps o PS tri pa a:s n n sr S3 Nieuw Merengebied tussen Well en Bergen Met de hele dag praten verdien je niet veel met de hele dag werken wel vooral als je handig bent Wij hebben veel werk, te veel daarom kunnen er nog 5 meisjes bij 04780-2001 ve rpakkin gsi nd ustrie Maasheeseweg 75 Venray Burgerlijke Stand EU tr C O O Tl IT IT ■1 <T> O- P> 0) CL O *1 O P P QTQ P 9Q O 03 E Advertenties WIJZIGING ZONDAGSDIENST PAROCHIEGEESTELIJKEN In afwijking van hetgeen op de voorpagina van dit blad wordt ge publiceerd, wordt de zondagsdienst van de parochiegeestelijken a.s. zon dag waargenomen door KAPELAAN J. DRIESSEN Westsingel 68 Tel. 2385 PATER BRIELS NAAR KATWIJK Pater Martinus Briels o.f.m. is dinsdag vertroken met bestemming Katwijk aan de Rijn voor zijn wel verdiend „otium cum dignitate" in het klooster der Paters Francisca nen aldaar. Paters Briels heeft gedurende 40 jaar zijn krachten gegeven als le raar aan het Gymnasium der Pa ters Franciscanen, het later R.K. Ly ceum, in het vak tekenen. Venray en een deel van Noord-Limburg heeft jarenlang van de deskundig heid van pater Briels mogen profi teren als voorzitter van de wel standscommissie en duizenden bouw vergunningen hebben in Venray het signatuur van deze Franciscaan. Op cultureel gebied maakte Pa ter Briels zich zeer verdienstelijk als regisseur van de revue „De Mens Hioob" wat op de ruïnes van het verwoeste Jerusalem door Hioob ten tonele werd gebracht. DUITSER AANGEHOUDEN Bij een verkeerscontrole hield de rijkspolitie in de nacht van maan dag op dinsdag de 18-jarige K. uit Goch (Did.) aan, die in het bezit bleek te zijn van een gestolen brom fiets. De Duitser' is woensdag voor geleid aan de officier van justitie te Roermond. 40 JAAR COUPEUSE Omdat dergelijke jubilea zelden voorkomen heeft de Castenrayse ge meenschap de gelegenheid gaarne aangegrepen om Ida Roelofs in de bloemetjes te zetten voor het feit dat zij 40 jaar als coupeuse werk zaam was en wel speciaal voor de Castenrayse dames. GROTESTRAAT GESTAGNEERD Dinsdagmiddag was in een omme zien de Grotestraat als het ware hermetisch afgesloten voor alle ver keer, toen daar een botsing ont stond tussen de personenauto be stuurd door L. v. V. uit Ysselsteyn en de vrachtauto bestuurd door B. uit Venray. Bij dit botsing was ook nog een derde wagen betrokken. Het bleef bij materiële schade, maar het duurde nog even voordat de Rijks politie de verkeerskluwen in de Grotestraat had ontward. AANRIJDING De bestuurder van de vrachtauto B. Fr. uit Venray stond voorgesor teerd om links af te slaan op de Leunseweg. De achter hem rij dende luxe auto bestuurd door B. B. uit Venray hield braaf in teneinde deze voorgesorteerde wagen rechts te passeren. Door een verkeerde ma noeuvre botste hij echter tegen de voorgesorteerde wagen. Het bleef gelukkig bij materiële schade. AUBADE Juist terug van het concours te Merum-Herten waarop zij een goede eerste prijs behaalden, stond de gehele fanfare „St. Catharina" zondagmorgen weer aangetreden voor de deur van wethouder A. van Dijck te Leunen om deze „vroede vader" een aubade te brengen van wege zijn herbenoeming als wethou der en loco-burgemeester der ge meente Venray. Namens de Leunse bevolking voer de voorzitter A. de Kroon het woord en schetste uitvoerig de taak van een wethouder die naast interessant zeer verantwoordelijk en verre van gemakkelijk is. „Eenieder is het er over eens dat U Uw belangrijke taak in het ver leden goed hebt vervuld en belang rijk werk voor Venray en voor Leu nen hebt verricht", aldus de heer de Kroon. Nog even haakte hij in op de in stallatierede van burgemeester Cus- ters, die daarin stelde dat de ge meente Venray moeite genoeg zal hebben het hoofd financieel boven water te houden. „Wat dat betreft varen wij met onze fanfare in het zelfde schuitje", was zijn diploma tieke opmerking. Hij besloot zijn speech met de hoop uit te spreken dat wethouder van Dijck ook in de komende ambts periode zijn beste beentje voor Ven ray en Leunen zou bijzetten, waar hij overigens niet in het minst aan twijfelde. In hartelijke woorden dankte de heer van Dijck de Leunse gemeen schap voor deze onverwachte huldi ging en zei het op hoge prijs te stel len dat dit hem te beurt was geval len. Hij stak zijn dankbaarheid niet onder stoelen of banken en bood de fanfare een royale traktatie aan als- meed een enveloppe met inhoud. TEGEN GEPARKEERDE WAGEN In de Kastanjestraat te Venray stond de personenwagen van V. uit Venray geparkeerd terwijl D. in de parkeerstrook wilde parkeren. Deze bestuurder vergat echter de hand rem aan te zetten waardoor de wa gen de kans kreeg zonder bestuur der te gaan rijden en voordat de eigenaar kon ingrijpen ramde hij de geparkeerde wagen. Materiële scha de. MUZIKAAL SUCCES Fanfare St. Catharina van Leu- nen-Veulen wist op het bondscon- cours te Merum-Herten, zaterdag j.l. een eerste prijs te behalen. Deze fanfare die onder de bezielende lei ding staat van de heer A. Schellens speelde als verplicht werk voor de eerste afdeling de „Sonatine" van Gerard Boedijn; het keuzewerk, een suite van A. den Ahrend heette „Airs and Graces". De jury honoreerde de uitvoering van deze werken met 27lVa pnt., het geen de leden en de aanwezige mu- ziekvrienden tot grote vreugde stemde. A.s. zaterdag zal de fanfare de concours werken tijdens een recep tie nogmaals ten gehore brengen. Alle muziekvrienden en belang stellenden uit onze streek zullen dan vanaf 20.00 uur in zaal A. Martens te Leunen gelegenheid vinden de muziekwerken te beluisteren en van hun belangstelling blijk te geven. Tussen Well en Bergen is een recreatiegebied aan het ontstaan, dat in z\jn eerste aanzet al veelbelovend is. De gemeente Bergen is in samenwerking met de N.V. Centrale Industriezand Voorziening uit Nijmegen hier bezig met ontgrinding. Het resultaat hiervan is dat per week 30.000 ton zand en grint beschikbaar komen voor de Nederlandse bouwwereld en dat reeds nu een grote waterplas ontstaan is tussen Rijksweg en Maas. Het Leukermeer, zoals deze plas wordt genoemd, wordt is thans reeds 25 ha groot, met een gemiddelde diepte van 15 tot 20 meter. Bij gelegenheid van het feit dat een nieuwe brug in de Kampweg werd geopend door de echtgenote van Bergen's burgemeester, heeft de gemeente Bergen iets meer meege deeld over dit grootse ontgrindings- plan. Deze brug moest gebouwd worden om zo de baggermolens in staat te stellen onder de Kampweg door het laatste gedeelte van het Leukermeer te ontginnen. Terwijl de baggermolens in dit deel van het immense ontzandings- gebied op volle toeren draaien, wordt reeds gewerkt aan de volgen de fase van het project: De door steek onder de Rijksweg Venlo-Nij- megen naar het gebied van de Ber- gerheide; weer een nieuw object. WATERSPORT Via sluizen hoopt men dan de stand in het ontstane merengebied (en daarmee ook de grondwater stand in de omringende gebieden) te kunnen regelen. Waar het kanaal de Rijksweg zal kruisen is nog niet be kend: Men bestudeert momenteel 'n drietal tracé's. Overigens zal men met de aanleg van dit kanaal niet wachten tot de voorraden aan de westzijde van de Rijksweg uitgeput zijn: Men hoopt tijdig met de uit voering van de plannen gereed te zijn, zodat de grondwinning niet hoeft te stagneren. Overigens zijn alle gronden, die nodig zijn voor de aanleg van het verbindingskanaal nog niet in han den van de grintmaatschappij. De maximum-prijs bij de aankoop van de gronden is 30.000,per ha. Ovor ongeveer 20 jaar zal hier, in het zuidelijke gedeelte van de ge meente Bergen, een merengebied zijn ontstaan met een totale water oppervlakte van .ongeveer 500 ha. Zoals bekend wil men dit meren gebied tot recreatie-centrum om bouwen. Men vergeleek het ontstane meren gebied met een totale oeverlengte van 19 km, terecht met de Loos- drechtse plassen. WELVAARTSBRON De gemeente Bergen vaart wel bij al deze bagger-aktiviteiten. De grint maatschappij legt kanalen aan, bouwt bruggen, om dit alles na be ëindiging van de baggerwerkzaam- heden zonder betaling over te dragen aan de gemeente Bergen. Daarnaast ontvangt de gemeente nog een be drag voor iedere afgevoerde ton specie. Het bedrag dat hiermee ge moeid is, kan in enkele jaren tijds oplopen tot om en nabij het miljoen gulden per jaar, terwijl het, wanneer dit hele gebied in volle exploitatie is, ongeveer twee miljoen per jaar zal bedragen. Natuurlijk wordt een deel van dit bedrag gereserveerd voor landschappelijke voorzieningen terwijl ook een deel gereserveerd wordt voor aanspraken van derden die door de ontzanding schade zou den kunnen lijden. Het grootste deel van de som komt echter vrijelijk ter beschikking van de gemeente, en vooral wan neer met de ontzanding in de Ber- gerheide wordt begonen, is dit de moeite waard: De Bergerheide is namelijk voor een groot deel eigen dom van de gemeente. Wat opviel was dat bij deze ont grinding het uitgebaggerde terrein meteen afgewerkt wordt en o.m. landschappelijk weer deskundig wordt „aangekleed". RIJKSPOLITIE SLOOT CAFE OP DE LAATSTE KERMISDAG Woensdagmiddag, op de laatste kermisdag van Oostrum heeft de Rijkspolitie in samenwerking met de inspecteur van het Drankwezen café Halfweg te Oostrum gesloten, om dat de eigenaar L. niet in het bezit was van een verlofvergunning. Alle drank werd in beslag genomen en per politiewagen naar het politiebu reau vervoerd. De aanvrage voor een verlofvergunning was afgewezen en van de beroepsmogelijkheid was geen gebruik gemaakt. De Rijkspoli tie liet de cafégasten nog een laat ste consumptie gebruiken, waarna de zaak werd ontruimd. Dat is de eerste maal in de Venray se geschie denis dat een café op een dergelijke wijze wordt gesloten. GECOMPLICEERDE BOTSING Op de Horsterweg te Venray stond de bestelwagen bestuurd door T. v. L. uit Helmond stil om af te slaan. De achter deze wagen rijden de luxe auto bestuurd door H. H. uit Bunde moest afremmen omdat hij niet de reeds stilstaande wagen kon passeren wegens tegemoetko mend verkeer, maar de achter deze bijna stilstaande wagen rijdende lu xe auto bestuurd door D. v. A. uit Weert zag de stilstaande wagens te laat en botste tegen de laatste wel ke weer door schoot tegen de eer ste. Grote materiële schade, maar persoonlijk letsel van betekenis be hoefde niet te worden geregistreerd. TRACTOR TEGEN TRUCK Op de Beekweg raakte de be stuurder van de tractor met aan hangwagen (aardappelrooier) be stuurd door H. uit Venlo bij het pas seren de stilstaande truck met oplegger bestuurd door M. uit Veg- hel waardoor een botsing ontstond. Het bleef bij materiële schade. TEGEN GEPARKEERDE AUTO In de Leeuwstraat botste de luxe auto bestuurd door de Heerlenaar S. tegen de geparkeerde wagen van de Venrayer van R., welke ter linker zijde was geparkeerd. De schade bleef bij het materiële beperkt. KINDERBEWAARPLAATS Vanaf komende zondag is de kin derbewaarplaats onder de H. Mis van half twaalf weer in de kleuter school bij de Christus Koningkerk. De leidster zal tegen een kleine vergoeding op de kinderen passen. EXCURSIE XANTEN Bij voldoende deelname zal de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray en omgeving a.s. zondag 25 september een excursie naar Xanten organiseren. Deze excursie zal alleen 's middags plaats hebben. Belangstellende leden en niet-le- den kunnen zich thans reeds bij het bestuur opgeven. Adres van het be stuur is Postbus 38 te Venray. VENRAY OP ZIJN KOP Rijkspolitie met loeiende sirenes door de straten Woensdagmorgen omstreeks half elf stonden twee Rijkspolitiemannen belast met de verkeerscontrole op de Leunseweg. Beide politiemannen zagen een scooterberijder, die bij het zien der politiemannen rechtsom keer maakte. Dat vonden deze ver dacht en zetten de achtervolging in. Toen de scooterberijder een wagen verkeerd passeerde, een bocht ver keerd nam, ging de politiesirene loeien en dit bracht in Venray-kom de nodige mensen op de been, die dachten dat een bankroof of iets dergelijks zou zijn gepleegd en de politie de achtervolging had ingezet. Anderen spraken weer van de voort vluchtige Piet Lugters. Dank zij een tip van een dame dat de scooterberijder het Schouten straatje was ingevlucht kon de politie de scooterberijder aanhouden op het terrein achter de Grote straat. Het bleek een bekende van de politie te zijn, nl. C. uit Afferden die niet in het bezit was van een rijbewijs, verzekeringspapieren en bij het zien van de politie terug was gereden om een bekeuring te ontlopen. De scooter had hij reeds weggestopt, maar dank zij de tip van bovenvermelde dame kon ook deze worden opgespoord. Bij de vlucht had C. nog verwondingen opgelopen. Na verhoor en het op maken van de nodige processen- verbaal kon C. huiswaarts keren. S. R. 65 - VENRAY Vrijdag: sociëteit normaal geopend. Om 9.00 uur een korte bespreking met de leden m.b.te. een groots opgezette campagne. Zaterdag: Kookwedstrijd voor heren. Zondag: sociëteit normaal geopend. Dinsdag: 7.008.00 uur sociëteit ge opend voor jongens, beneden de 16 jaar. Woensdag: 7.008.30 uur sociëteit geopend voor meisjes beneden de 16 jaar. 9.0010.45 uur sociëteit geopend voor leden boven 16 jaar. Op de maandag j.l. gehouden ver gadering van de K.J.M. Limburg is ons bestuurslid mej. Elly de Bruin gekozen in het provinciaal bestuur. De kookwedstrijd voor heren be gint om 8.00 uur. Degenen, die zich opgegeven hebben, krijgen bericht over de gang van zaken. De deelne mers krijgen ieder een hoeveel in grediënten en moeten daaruit iets smakelijks produceren onder het geluid van beatmuziek of protest songs (naar keuze) en ronkende ventilatoren. De wedstrijd wordt niet in de keuken gehouden. Er zal een jury zijn uiteraard alleen uit dames bestaand die de culinaire wonderen zal beoordelen. TERUG NAAR DE MISSIE De broeders Servatius en Jozef Nabuurs zullen binnenkort hun vakantie op het Veulen beëindigen en weer teruggaan naar hun missie in Ghana en Kongo. VASTELAOVESLIEDJES Zoals uit achterstaande adverten tie blijkt doet de betreffende com missie van de vasteltovesvereniging een oproep voor nieuwe vastelaoves- liedjes. Deze op originele melodie getoonzette werkstukken dienen uiterlijk voor 15 oktober a.s. inge diend te zijn bij het bureau van dit blad. ONOPLETTENDHEID In de Min. Ch. Ruysstraat lette een vrachtwagenbestuurder bij het teruguitzetten te weinig op het ach teropkomend verkeer. Dit had tot gevolg dat zijn wagen een volkswa gen ramde van mej. C. die nogal schade opliep. PROFESSIE Donderdag deden hun plechtige professie in de orde der Minder broeders in de Paterskerk alhier de eerw. broeders H. Lemaire en L. Smit, alsmede de eerw. fraters C. Groenewegen uit Pijnackér, L. Derk- sen uit Haarlem, L. Hagendoorn uit Den Haag, J. v. d. Horst uit Woer den, P. Bots uit Oestgeest, J. Bou- wens uit Veldhoven, G. Danckaarts uit Den Haag, G. Dilweg uit Gorssel en Th. v. d. Broek uit Nijmegen. COMBINATIE PRIESTEROPLEIDING Donderdag is in het Minderbroe dersklooster alhier de gecombineer de priesteropleiding begonnen, waar bij de fraters van de Oblaten van Maria, Carmelieten van de Smakt, de Passionisten van Mook, de Kruis heren van St. Agatha, de Oblaten van Franciscus en de Minderbroe ders hun studies gezamenlijk doen in het klooster alhier. Men is tot deze combinatie geko men enerzijds om de beschikbare leerkrachten zo effectief mogelijk in te kunnen zetten, anderzijds om het studierendement te verhogen. De op leiding krijgt een meer pastorale oriëntatie en een meer op de prak tijk gerichte gespecialiseerde trai ning voor de toekomstige zielzorgers. Deze gecombineerde opleiding is het vorig jaar bij de Kruisheren be gonnen en wordt dit jaar nu uit gebreid met de fraters Passionisten en Oblaten voortgezet in Venray. Het komende jaar denkt men te komen tot een nog grotere combi natie namelijk met de paters Jezu- ieten en de Groot Seminaries van de vier noordelijke bisdommen. Dan zal het werk wat in Cuyk en Ven ray begonnen is, in Utrecht en Am sterdam worden voortgezet en het klooster alhier vrijkomen voor an dere doeleinden. DE ROERDOMP Zaterdag 17 september laatste on derlinge wedstrijd met 't Alvertje uit Oostrum. Deze wedstrijd wordt gehouden in de Maas te Geysteren. Bijeenkomst om 3 uur n.m. bij café Lenssen, Geysteren. Na afloop van de wedstrijd prijsuitreiking in ge noemd café. Wij hopen op een grote deelname. HONKBAL Nederland heeft vorige week de Europa-cup in handen gekregen. De honkballers van de „Harlem-Ni- chols" behaalden in een boeiende wedstrijd deze beker, die reeds door vele clubs uit welke tak van sport ook, in de prijzenkast gewenst werd. Een prestatie van Harlem Nichols en van het Nederlandse honkbal in het algemeen, die nog door geen en kele vereniging of sport overtroffen is. Tijdens de algemene ledenverga dering waarbij de heer De Zee als adviserend bestuurslid het bestuur en alle leden aanwezig waren, me moreerde de heer Vroomen nog eens het afgelopen jaar: „Opgericht in een voor honkbal ongunstig jaargetijde, bovendien in een streek, waar deze zomersport nog niet die waarde wordt toege kend, die, ze in bijna alle andere delen van ons land geniet, is het een prestatie van deze kleine vereni ging hier in Venray gedurende een jaar te bestaan. Enthousiasme, gepaard aan door zettingsvermogen van elk lid afzon derlijk zijn zeker de hechte basis geweest voor het overwinnen van deze moeilijkheden.' Vervolgens werd Roelof Pij ls tot secretaris gekozen, waarbij hij on middellijk de notulering van de ver gadering op zich nam. Verder werd Henk de Römph, zon der tegenstemmen, tot materiaal- commisaris benoemd. Tenslote werd de donateursaktie en de aktie „Overloon" besproken, die waarschijnlijk voldoende finan ciële middelen in de kas zullen bren gen om al het nieuwe materiaal en eventueel een zelf-gemaakte werp- machine aan te schaffen. in de week van 8 t.m. 14 sept. 1966 GEBOREN: van Casteren, Sophia, Tederstr. 71 Verhoeven, Maria, Heidse Peelw. 2d Keijzers, Johanna, Gerbrandystr. 8 van Haren, Chantal, Langstraat 61 Obermüller, Astrid, St. Antonius- straat 8 Peeters, Johannes, v. Broekhuizen- straat 37. Swinkels, Helena, Arkstraat 21 Pluk, Johanna, Haag 26 van Drumpt, Henricus, Bergen L. Kessels, Johannes, Mgr. Hanssen- straat 41. OVERLEDEN: Ebben, Elisabeth, wed. van Jacobs Mathias, 85 jr., Venray. ONDERTROUWD: Willems, Petrus, Venray, Groene- woltsepad 12 en Madou Martina, Venray, Daland 8. Hendrix, Martinus, Venray, Spra- landweg 2 en Hendrickx, Maria, Venray, Horsterweg 18. Ariaens, Jozef, Venray, Grotestraat 18 en Heidens, Aleida, Venray, Schoor 1. GETROUWD: Beeks, Peter, Kesel en Verheijen, Antonia, Venray. Giantsios, Stefanos en Ariëns, Regi- na, beiden te Venray. Peeters, Pieter, Horst en Stiphout, Wilhelmina, Venray. Janssen, Lambertus en Bovee, Ma ria, beiden te Venray, de sierlijke verlovingsring Juwelier - Herloger Opticien z pa m Z Geboren CHANTAL dochtertje van J. J. H. G. van Haren en J. P. J. van Haren- Gommans Venray, 11 sept. 1966 Langstraat 61 Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoon tje en broertje HANSJE Bij het H. Doopsel ontving hij de namen: Johannes Antonius Peter Maria J. KESSELS P. KESSELS-COENEN Tonnie, Martin, Mariet, Annie, Marian, Jacqueline Oostrum, 13 september 1966 Mgr. Hanssenstraat 41 Tijd. adres: St. Elisabeth- ziekenhuis, Venray, kamer 48 INE ARIËNS en STEFAN GIANTSIOS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de slui ting zal plaats vinden op zondag 25 september om 2 u. n.m. in de Grieks-Orthodoxe kerk te Rotterdam. Venray, Kemp weg 33 Venray, Marktstraat 2 Dagadres: San Damiano, Venray. Receptie van 6.30-7.30 uur Toek. adres: Molenhoek 2, Wanssum. MARIET BOVEE en LAMBERT JANSSEN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op vrijdag 23 september a.s. om 10 uur in de parochiekerk van St. Oda te Ysselsteyn. Ysselsteyn, Meerselsepeel 1 Ysselsteyn, Peelweg 13 Receptie van 14.00-15.00 u. Lovinckplein 1, Ysselsteyn. Toek. adres: Boodenstr. 1, Leunen. Voor de vele blijken van deel neming bij het plotseling overlijden en begrafenis van mijn dierbare echtgenote, onze moeder, behuwdmoeder en oma CATO WILHELMINA BERTRAMS-VERMEULEN betuigen wij onze oprechte dank aan de H.H. Geestelij ken, H.H. doktoren, Eerw. Zusters en verplegend perso neel van het ziekenhuis, spe ciaal dr. Vercauteren en de buurt, begrafenisonderneming Dela te Eindhoven en de heer J. Noijen voor de keurige ver zorging van de begrafenis. M. Bertrams kinderen en kl. kinderen Venray, sept. 1966 Pr. Bernhardstraat 70 Dankbetuiging Voor de vele blijken van medeleven, welke wij mochten ontvangen bij het overlijden en de begrafenis van onze dierbare man, vader en opa FRANS VAN DEN HEUVEL betuigen wij onze oprechte dank. J. v. d. Heuvel-Dommeck en kinderen Venray, september 1966 Hoenderstraat 94 welks TELEFONISCH zijn opgegeven en waarin mogelijk een fout voorkomt, komen NIET voor HERPLAATSING in aanmerking. Geef daarom uw opdrachten zoveel mogelijk SCHRIFTELIJK aan ons door! VEEVERZEKERING „EENSGEZINDHEID" PREMIEBETALING op zondag 18 september a.s. na de Hoogmis bij L. van Gassel, Veulen. De premie bedraagt Vf% en voor pinken 14% HET BESTUUR

Peel en Maas | 1966 | | pagina 2