Kerkelijke Diensten van 18 tot en met 24 september Limburgs beste stomerij Geestelijk artikel PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Bongaerts Westsingel 1 Tel. 2044 Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.00 moeder Flinsenberg en dochter Annie; 8.00 overl. fam. Aben-v. d. Laar en Verdijk-Voesten; 9.30 Hoog mis voor de parochie; 11.00 Lambert van Haren; 18.00 Piet Jacobs. Maandag: 7.30 gest. jgt. Gerardus Cleophas; 8.15 Gerardus Arts v.w. Genootschap St. Joseph; 9.00 Ma- thieu Stoks; 19.00 Anna v. d. Linden v.w. de buurt. Dinsdag: 7.30 J. Gossens-Kessels; 8.15 Peter Bouten en zoon Gerrit; 9.00 Herman Jeuken; 19.00 Piet Geurts. Woensdag: 7.30 gest. jgt. Paul Kui pers en echtgenote Cath. Knippen berg; 8.15 Theodorus Pouwels; 9.00 Johanna Sijbers v.w. de buurt; 19.00 fam. Janssen-Klaassen en Harry Janssen. Donderdag: 7.30 pi. gest. jgt. Mgr. Dr. P. Hoefnagels en ouders; 8.15 A. v. d. Linden; 9.00 Antoon Cree- mers. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. Jan Jans sen, Maria Claessens en overl. kin deren; 8.15 Riet Derikx en Joop van Keeken; 9.00 overleden ouders; 19.00 Piet Jacobs. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. P. Custers en W. Oudenhoven; 8.15 Gerardus Arts v.w. Genootschap St. Joseph; 9.00 M. Paules; 19.00 mevr. Janssen- Derkx. Biechten van 18.00-19.00 uur. Mededelingen: 1. Zondag 18 september is er aan de kerkdeuren na alle H. Missen kollekte voor de Miva - de Missie Verkeersmiddelen Aktie. Wij be velen deze kollekte ten zeerste bij u aan. 2. Er is deze week geen bijeenkomst van de Christelijke Moeders. Dameskoor In de Petrus-Bandenkerk zouden we graag de trouw- en begrafenis missen een mooiere muzikale ver zorging willen geven. Daarom wil len wij graag zo spoedig mogelijk met een dameskoor beginnen. Er hebben zich al enkele mensen op gegeven, maar de groep is nog te klein om van start te gaan. Er zijn in onze parochie nog zeker dames die graag zingen. Kombineer deze persoonlijke liefhebberij met een dienst aan de gemeenschap en we komen tot een eigen dameskoor in onze parochie. Vanaf heden kunt U zich opgeven als lid bij kapl. Driessen, Grote Markt 5, tel. 1882, die ook alle ver dere inlichtingen wil geven. PAROCHIE PATERSKERK Pater van de week: Pastoor Pothof Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 16e zondag na Pinksteren H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45; hoogmis 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: H.H. Jauarius en gez. Martelaren. Dinsdag: H. Franciscus Maria, be lijder. Woensdag: H. Matthaeus, apostel. Donderdag: H. Thomas van Val- lanova, belijder. Vrijdag: Mis van Quatertemper vrijdag. 10 uur pl. H. Mis waaronder huwelijkssluiting van het bruidspaar Jans-Arts; 19 uur avondmis voor onze gezinnen. ZaterdagQuatertemper-zaterdag. Om 5 uur en om 6 uur en van 7 tot 8 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Mededelingen I. Deze week iedere avond om 7 u. avondmis, behalve zaterdag. 2. Wilt U zo goed zijn uw gezins bijdrage te blijven voldoen. 3. Donderdag 22 sept. a.s. en vrij dag 23 sept. komt Pater Roelink S.J. in San Damiano spreken v. d. ouders van de schoolgaande kinderen over de vernieuwing van het katechismus-onderricht op school. De bijeenkomst begint om 8 uur. Donderdagavond voor de ouders van de meisjes van de meisjesschool en vrijdagavond voor de'ouders van de jongens der jongensschool. 4. Zondag 18 sept.: Miva-zondag, wordt uw bijdrage gevraagd voor de missie verkeersmiddelen ak tie. Voor dit doel wordt van onze parochie een bedrag genomen uit de gezinsbijdrage. Maar we zul len natuurlijk graag uw extra vrijwillige gave voor dit doel in ontvangst nemen. Legt uw bij drage maar gewoon op de kollek- teschaal. Misintenties Zondag: 6.30 levende leden der F.M.B.; 7.45 Antoon Cremers; 9.00 Adriana Oudenhoven-Evers; 10.15 voor de parochie; 11.45 overl. moe der. Vandaag ook een H. Mis bijz. int. Jean Loenen. Maandag: 7.45 Gerardus Aarts en Maria Theodora Aarts-Martens; 8.30 t.e.v. St. Antonius en St. Gerardus zekere int.; 7 uur avondmis Maria Cornelia Jacobs-Duyf. Dinsdag: 7.45 ter ere van de H. Geest; 8.30 Maria v. d. Voort-Lins- kens (buren); 7 uur avondmis Her man Jans-Êeken. Woensdag: 7.45 Wilhelmina Hen driks; 8.30 ter ere van St. Antonius en St. Gerardus tot zekere int.; 7 u. avondmis Anna Manders-Hüpen. Donderdag: 7.45 overl. fam. Am- brosius; 8.30 Maria v. d. Voort-Lins- kens; 7 uur avondmis Annie van Dijk. Vrijdag: 6.55 ter eer van de H. Geest; 7.45 voor genezing van een zieke; 8.30 Gerardus Martens, echt genote en overl. kinderen; 7 uur avondmis voor onze gezinnen; 10 u. huwelijksmis. Zaterdag: 6.55 Wilhelmina Hen driks; 7.45 bij gelegenheid van een verjaardag; 8.30 Thei Willems (bu ren). Dienbeurten accolythen Zondag: 6.30 Arno Sanders en Ant. Claassens; 7.45 Peter Ewals en Ronal Vastert; 9.00 Peter Wijnands en Lex Faessen; 11.45 Jan Meesters Henk Arts. VREDESKERK VENRAY Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. ouders Hendrix-Seykens; 9.00 leesmis voor overl. Wilhelmina Siebers-Diele- mans en zoon Theo; 10.00 hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Mathias van den Bere ken. Maandag: 8.00 leesmis tot voor spoedige genezing (N.); 19.00 avond mis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurt j ens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Frans Sijbers; 19.00 avondmis voor overl. Herman Jeuken. Woensdag: Feest van de Mattheus Apostel en Evangelist. 8.00 leesmis voor overl. Petrus Thijssen; 19.00 avondmis voor overl. Wim Jeuken. Donderdag: 8.00 leesmis voor va der en kinderen en overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. fam. Lit- jens-Willems. Vrijdag: 8.00 leesmis voor een overl. vader (E.); 19.00 avondmis voor overl. Wim Jansen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Peter Oomens; 19.00 avondmis voor overl. Mathias van den Bereken. Biechtgelegenheid van 57 uur n.m. Mededeling: Zondag 18 september is het MIVA- zondag. Aan de kerkdeur wordt na de H. iMssen gekollekteerd voor de Missie Verkeersmiddelen Aktie. Wij bevelen deze kollekte, die is goed gekeurd door het Nederlands Epis copaat graag aan in uw vrijgevig heid. HERVORMDE GEMEENTE Zondag is er voor de protestanten weer dienst in de Veltumse kapel, aanvang tien uur. Predikant is Ds. J. Visscher uit Zwijndrecht. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Vandaag aan de kerkdeur kollekte voor de Miva (Missie Verkeersmid delen Actie). 7 u. Parochiemis; 8 u. Harrie Kessels; 9 uur Hoogmis, maanddienst Mart. en Wilh. Hen driks; 10 uur Hoogmis voor de deel nemers aan de processie van Oirlo. Maandag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. ouders Verschuren en kinde ren. Woensdag: 7.30 overl. fam. Jans sen en Tacken. Donderdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Vrijdag: 7.30 Theo Camps; 10 u. Huwelijksmis voor het bruidspaar Wijnands-v. d. Hoogenhof. Zaterdag: 7.30 Gerard Arts; biech ten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 16e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30 en 8 uur. Hoog mis om 10 uur in de kerk van Oos trum. 8 uur H. Mis voor Martin Rongen. Vandaag houden we onze jaarlijkse processie naar Oostrum; wij gaan op eigen gelegenheid en verzamelen ons in de kerk. Auto's parkeren bij Verheggen. Maandag: 7.30 zieledienst Jan Mathieu Jenniskens, Bernardina Thielen, Jean Thielen. Dinsdag: 7.30 stichting Wilhelmina Spreeuwenberg. Woensdag: 7.30 Stichting Henrica van de Ven. Donderdag: 7.30 maanddienst Wil helmus Wennekers. Vrijdag: 7.30 maanddienst Bernard van der Sterren. Zaterdag: 7.30 jaardienst Antonet- ta Swinkels. Zaterdagavond biecht gelegenheid van 57 uur. Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 lsm. overl. fam. Roelofs; 10 uur! hoogmis voor de parochie. Buskol- lekte aan de kerdeur voor de Miva, Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. Joh. v. d. Water en beide echtgenoten. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Wil helmina Cox. N.B. Deze week zijn de quater temperdagen: dagen van gebed voor de priesters en om priester-roepin gen. Zouden we eens extra de H. Mis komen meevieren? Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vandaag in de mis of feren. Donderdag: 7.30 gez. maandienst Elisabeth Smits-Friesen. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis van dankz. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand voor fam. Arts-Loonen. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur. Kerkpoetsen: Elly Vullings en Riet Dinghs. Misdienaars: P. Roelofs - J. Emonts P. Wismans - M. Keysers. Accolythen: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin kels. Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis, gest. jaargetijde voor Willem Vervuurt en echtgenote; 10.30 leesmis v. Johanna v. Cuijck- Verhoeven. Maandag: 6.45 gestichte leesmis voor Arnold Weijs, echtgenote en overl. kinderen; 7.30 leesmis voor Johanna Verheijen-Loonen. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Joh. Peeters en Petronella Loonen; 7.30 leesmis voor de overleden familie van Vegchel-Hoeijmakers (kinder mis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Ger rit Camps; 7.30 leesmis voor Anto- nia Croijmans-Peeters. Donderdag: 6.45 leesmis voor Chr. Gooren; 7.30 leesmis tot zekere in tentie (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor Hendrik Philipsen; 7.30 leesmis voor Jacob Reijnders en echtgenote. Zaterdag: 6.45 gestichte leesmis voor Peter Joh. Smits en Gertruda Derks; 7.30 leesmis voor Piet Rein- tjes. Van 45 biechtgelegenheid. Accolythen: 6.45 Bert Smets en Peter Bistervelts; 8 uur Theo Cor- nelissen; 9.15 Jan Voermans en Ton- ny Cornelissen; 10.30 Joost van Ooi en M. Janssen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis ter ere van O.L. Vrouw uit dankbaarheid v. d. fam. v. Osch- Verhaeg; 8.15 leesmis voor Louis Arts b.d.d. bejaarden; 9.15 leesmis voor de parochie; 10.30 Hoogmis v. Johanna Spreeuwenberg en Maria Jenniskens. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Piet Claessens, Mechtilda van Megen en hun dochter Maria. Dinsdag: 7.30 weekdienst v. Louis Arts. Woensdag: 8 uur maanddienst v. Pieter Luyten. Donderdag: 7 uur avondmis lsm. v. d. fam. Claessens-Poels. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de fam. Claessens-Poels. Vrijdag: 7.30 leesmis v. d. fam. Hendriks-Bus; 10 uur pl. huwelijks mis voor het bruidspaar Janssen- Bovée. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid v. d. fam. Thoone-Janssen; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Peeters-Janssen. A.s. zondag 25 sept. is Universi teitszondag. Kollekte voor het Ka tholiek Hoger Onderwijs. Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.00 gest. leesmis voor Gerardus Bistervels, Anna Maria Peeters en overl. familie; 8.15 leesmis voor Pe ter Johannes en Theodora v. Meyel. 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 leesmis voor Henricus Eyssen. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Christina Michels-v. d. Hoven. Dinsdag: 7.30 best. jgt. voor Ge rardus Arts en Maria v. d. Voort. Woensdag: H. Matthaeus Evange list. 7.30 gest. jgt. voor Petrus Poels en Wilhelmina van Vegchel. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Eudoxia Michels. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor Lambertus Verhoeven en echtgeno te. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof-v. Rijs- wijek. Biechtgelegenheid: Dagelijks na de H. Mis en zaterdagavond van 6.30 tot 7.00 uur. Zondag 18 september Miva-kol- lekte. "RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis voor de zielerust van Gerrit Janssen; 10 uur hoogmis, jgt. voor de zielerust van Anna Maria Poels-Geurts. Na de H.H. Missen kerkdeur-kollekte voor de MIVA. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: v. d. zielerust voor over ledenen (Horst). Woensdag: H. Mattheus Apostel en Evangelist: tot bijz. intentie. Donderdag: v. d. zielerust van Pa ter M. H. Muijsers. Vrijdag: v. d. zielerust van over ledenen. Zaterdag: v. d. zielerust van Hen ricus van Helden (Merselo). Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag 19.00-20..00 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis uit dankbaarheid; 10 u. gesticht gezongen jaargetijde voor Leonardus Spee en Lamberdina Arts. Accolythen: Naud Gielens Piet Rongen. Heden zondag kerkdeurkollekte ten bate van de Miva. Misdienaars van de week: Frans Vousten en Harry van Lierop. Maandag: 7.30 leesmis voor Jo hannes van Kempen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Maria Seijkens en Johannes Mommen. Woensdag: Quatertemperdag. 7.30 leesmis voor Jeanne Giezen-Swin- kels v.w. de buurt. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe ter Paul Janssen. Vrijdag: Quatertemperdag. 7.30 leesmis voor Martinus Ewals Wilhelmina Leijssen. Zaterdag: Quatertemperdag. 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Jans sen. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Anny en Nelly De rikx. RECTORAAT VEULEN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis ter ere van de H. Jozef (offerblok); 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 lof. Deze week zijn de quatertemper dagen. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hu- bert. Dinsdag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Antonius van Padua (Of ferblok). Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Jacobs en zoon Leo. Vrijdag: 8 uur leesmis tot dank zegging voor een 80-jarige. Zaterdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid fam. Willems. Accolythen voor 18 sept.: Mattie Kunen, Gert Geerits, Willy van Ooi, Kerkpoetsen: Riet Geurts en Mien Ewals. RECTORAAT SMAKT Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis voor Hendrik Coppis; 7.30 H. Mis voor Jozef Asselbergs. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd tot int. fam. Wijnhoven-Braun; om 10 uur Hoogmis voor Antoon van Dijck en zoon Ser. Na de H. Missen is aan de kerkdeur kollekte voor de MIVA. Maandag: 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis tot int. fam. Asselbergs. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Johanna Elis. Symons-Swemmers. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. familie. PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES El sabado, el dit 17. de septeimebre a las tres de la tarde se celebrara en la Iglesia de Sa José de Smakt- Venray el casamiénto ecleisiastico de José Luis Munoz y Hannie Sij bers. La pareja in vita a todos sus amigos estar presentes en esta so- lemnidad. Claro que el domingo proximo, el dia 18 de septiembrei, habra Misa al las diez y media de la manana. Otra vez vuestra atencion por la existencia de la bibliotheca que es tambien para todos los Espanoles y Portugueses; tiene ahora bastantes libros espanoles y llegaran mas si Vds. se aprovechan del servicio de la biblioteca, especialmente durante las noches largas del otono y del in- vierno, por su formacion cultural. Con mucha anticipacion les pido que ya se reserve en su calendario el sabado 19 de noviembre para cele- brar con una cena familiar el Santo del Padre Juan. Todos los Espanoles y Portugueses con sus huespedes son invitados. Habra también una peli- cula .espanola. Land- en tuinbouw HERFST- OF STOPPELBEMESTING Onlangs hoorden wij de herfstbe- mesting benoemen als: gemakkelij ker, doeltreffender en goedkoper. Dat wil nogal wat zeggen. Laten wij eens zien of dat zo is. Na herfstbemesting heeft men minder arbeid in het drukke voor jaar. Arbeidsspreiding is altijd wel kom, dat vergemakkelijkt het werkschema. In het najaar gestrooi de meststoffen worden beter door de grond verdeeld. Het effect, de plan ten voeding, wordt doeltreffender. Een voordeel is bovendien, dat gras land en wintergraan na herfstbe mesting minder vorstgevoelig wordt. Tenslotte de prijs van de mest stoffen. Deze is op dit moment lager dan in ht voorjaar. In geld gedacht is herfstbemesting ook daadwerke lijk goedkoper. Dat klopt dus allemaal. Maar stikstof en magnesium kunnen toch beter in het vroege voorjaar wor den gestrooid? Zeker, dat is zo. Het gaat hier echter om de basismest stoffen: kalk, fosfaat en kali. Die zijn in de herfst beter op zijn plaats. En de uitspoeling dan? In nor male, niet te nate winters, valt dat reuze mee. Alleen op het humus- arme zand doet men beter althans de kalibemesting uit te stellen tot laat in de winter. Op alle overige grondsoorten is een basisbemesting in de herfst „gemakkelijker, doel treffender, goedkoper" en dus wel het overwegen waard. Eindstraat 16, Venray tel. (04780) 1303 HET BELANGRIJKSTE STAAT VAST Er wordt in de Kerk al sedert ja ren flink gerommeld. Veel van het geen ervoor zo vast stond als een huis, blijkt nu te wiebelen of is al glorieloos gevallen. Van de rust is weinig meer over, of moeten wij zeggen, dat er van de gezapigheid weinig is overgebleven? Er zijn mensen die deze onrust betreuren en terug verlangen naar de rust van vroeger, zoals de Joden eens terugverlangden naar de vlees potten van Egypte. Over deze men sen willen wij het nu niet hebben, maar over anderen, die ook wat meer rust willen, maar dan rust in een andere betekenis. Het zijn de mensen, die echt wel oog hebben voor de veranderde tij den, die van harte instemmen met conciliaire vernieuwingen en die van harte experimenten ondersteu nen, ook al weten zij niet van te voren of ze zullen slagen. Met an dere woorden mensen, die open staan voor het nieuwe, maar die toch duidelijk daarin de lijn doorge trokken willen zien van Evangelie- Traditie-nu. De discussie of Maria nu biolo gisch maagd was of niet gaat aan hun koude kleren voorbij. Dat is hun vraagstuk niet. Hun vraagstuk is, dat zij in de rommelende kerk van nu door de bomen het bos niet meer kunnen zien. Zij betreuren het, dat in de prediking of vaag ge praat wordt of uitgeweid wordt over nieuwe onzekerheden, maar dat zo weinig het accent wordt gelegd op de wezenlijke dingen van Christus' Blijde Boodschap van verlossing en heil. Natuurlijk in de theologische ge schriften van onze grote moderne theologen als een Schillebeeckx, Rahner, Congar enz. enz. vinden wij dat wel. Maar het is alsof hun scho ne gedachten daarover geen verta ling kunnen vinden in alledaagse en voor gewone mensen verstaanbare taal. Wij bedoelen de boodschap, die Christus in parabels en gelijkenissen meedeelde en door Zijn kruisdood en verrijzenis bevestigde. De bood schap, waarin God zich solidair ver klaart met de mens, hem tot Zijn kind en erfgenaam maakt, niet zo maar in het vage, maar uitdrukke lijk. Dit is de grote zekerheid, die wij hebben en die alle onzekerheden van nu uiteindelijk onbelangrijk maakt. Waarom horen wij zo weinig over die zekerheid? Is het niet zo, dat wij pas vanuit de basiszekerheid van Gods genade, gegarandeerd door kruisdood en verrijzenis, eigentijdse oplossingen kunnen vinden voor al les wat ons nu bezig houdt in ons menselijke leven. INVOER VAN HAFLINGERPAARDEN UIT TIROL Door de Stichting „Haflingerclub" zal in oktober-november a.s. een aantal hoogwaardige Haflinger Keurstamboekmerriën uit het origi nele fokgebied in Oostenrijk worden aangekocht. Deze uit Tirol afkomstige kleine en charmante bergpaarden mogen zich, sinds hun verschijnen hier te lande, in een nog steeds toenemende belangstelling verheugen en zijn voor velen, hoewel sinds 5 jaren over het hele land verspreid, nog volkomen nieuw en een zeldzaam bezit! Wie weet wat de typische, kleine en edele Haflinger als gebruikspaard zowel als rijpaard kan presteren, ontkomt niet aan een gevoel van be wondering voor deze plm. 1.45 m. metende vosjes met weelderige wit te manen en lange witte staart. Het ras is ontstaan door paring van kleine koudbloed-bergmerriën met hengsten van Oosterse afkomst. Zo heeft ruim een eeuw geleden de beroemd geworden Arabische hengst EL BEDAVI een grote en verede lende invloed gehad op deze fokke rij en de grondslag gelegd voor het huidige ras. De Haflinger is een klein, stevig en harmonisch gebouwd paard met fraaie en lange lijnen, goede borst- diepte, droog, ruiver, glashard been- werk en beste voeten. Het kleine hoofd met de verstandige levendige ogen en de kleine oren verraden de Oosterse afstamming. De gangen zijn vlot en krachtig. Uiterst sober zeer vruchtbaar en onvoorstelbaar groot is zijn uithoudingsvermogen en zijn prestaties grenzen in verhou ding tot zijn grootte aan het onge looflijke. In de vijf voorgaande jaren wer den circa 600 Haflinger merriën en enkele hengsten in Nederland ge ïmporteerd, waarmede aan de tal rijke aanvragen slechts zéér ten de le kon worden voldaan. Teneinde aan de wens van vele belangstellenden tegemoet te komen wil de Stichting nogmaals trachten een aantal eerste klas Haflinger merriën aan te kopen en deze onder aantrekkelijke voorwaarden ter be schikking stellen. Zij die in aanmerking willen ko men voor toewijzing van een Haf linger merrie uit de in te voeren kollektie of nadere inlichtingen wensen gelieven zich zo spoedig mogelijk te richten tot de Stichting „Haflingerclub", Koninginnegracht 43 te 's-Gravenhage. Wij vragen nog steeds P E R S O N EE L geschoold eri ongeschoold Aanmelden dagelijks - - ook na werktijd -- aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALfA VENRAY BESPANNEN WAGEN TEGEN STILSTAANDE AUTO Op de Heidse Peelweg had een aanrijding plaats toen de met twee paarden bespannen wagen, welke gemend werden door de landbouwer V. uit Asten zich tussen geparkeer de wagens trachten te sturen. Te veel naar links en een geparkeerde wagen van S. uit Beesel werd ge raakt, maar de schade bleef bij het materiële beperkt. VENRAYER AANGEHOUDEN De Rijkspolitie te Venray hield de Venrayer C. aan, verdacht van diefstal van koper, dat hij voor een bedrag van 15,aan een opkoper had verkocht. Na verhoor is de Ven rayer op vrije voeten gesteld. BOTSING IN DE POSTSTRAAT Maandagmiddag had in de Post- straat te Venray een botsing plaats tussen een autobus van de Neder landse Handelsmaatschappij, be stuurd door D. uit Horst en de volkswagen bestuurd door v. G. uit Grave. Oorzaak was te ver naar links uitwijken. De schade bleef bij het materiële beperkt. AANBESTEDING MEDISCH CENTRUM De aanbesteding van het medisch centrum bij het psychiatrisch zie kenhuis St. Anna zal plaats vinden op 29 september a.s. Het is een ontwerp van het archi tectenbureau J. van Halteren Zn. uit Den Bosch en zal naast praktijk ruimten voor heren doktoren, rönt- genkamer, onderzoekkamer en ver gaderlokalen op de bovenverdiepin gen ook ruimten bieden voor flats bestemd voor interne verpleegsters. TÖT VANAVOND LX DE - JANNY BAR

Peel en Maas | 1966 | | pagina 10