Rank Xerox breidt zich uit Vergadering van de Gemeenteraad Na 10 maanden JANNY BAR Autozegening INGEZONDEN BETERE KONTAKTEN MET VEV«A*.T Ruim 9 nadat de Rank Xerox fabrieken, magazijnen om Kantoren officieel geopend werden door de Gouverneur van Limburg (18-10-1965) heeft Ir. L. A. Stierman, de directeur van de Venrayse vestiging, verslag gedaan over de afgelopen 9 maan den. Verslag gedaan tegenover hoge ambtenaren van het Minis terie van Economische Zaken, tegenover leden va Ged. Staten van onze provincie, tegenover het college van B. en W. van onze ge meente, de H.E.H. Deken en tegenover leden van Ged. Staten van Limburg, van de Industriële Club Venray, va de pers en tegen over andere gasten. VREEMD? Was het omdat Venray Rank Xe rox nog ziet als een geheimzinnig bedrijf aan de Maasheseweg, waar nauwelijks enig kontakt bestaat met de Venrayse gemeenschap en waar men ondanks uitgebreide kran tenverslagen, bezoekdagen, adver tenties nog te weinig vanaf weet? In ieder geval belichtte Ir. Stier man ook dit facet. Hij zei dat de mensen van dit bedrijf graag deel uit maken van Venrays gemeen schap, maar het eenvoudig te druk gehad hebben met de opbouw van dit nieuwe bedrijf en de vervaardi ging van de eerste verbruiksartike- len, die op 23 juni j.l. in aanwezig heid van de presidenten van het Amerikaanse bedrijf en dat van het Europese bedrijf verscheept werden. Maar Rank Xerox wil deel uit maken van Venray en is werkelijk van plan hieraan meer te gaan doen! PRODUKTEN Was dit verslag om nog eens te wijzen op de bij velen nog te onbekende produkten van het Venrayse Rank Xerox. Aan de hand van demonstraties op verschillende Rank Xerox ko pieermachines werden de gasten gewezen op wat de in Venray gefa briceerde selenium drums en druk- poeder voor nodige en noodzakelijke rol spelen bij het maken van ko pieën op deze zo wonderbaarlijke kopieermachines. In ieder geval hebben ze de Stan dard Xerox de 813 met 300 kopieën per uur en de 914 met 350 aan het werk gezien en de nieuwe 2400 aan gekondigd gekregen, waarvan een proto-model onlangs in een aparte show-vliegmachine in Nederland ge toond werd en waarvoor Venray de verbruiksartikelen ook gaat maken. REVISIE Of was deze bijeenkomst om nog eens te benadrukken het grote nieuws dat Rank-Xerox enkele maanden geleden bracht. Namelijk dat het Venrayse bedrijf naast de vervaardiging van verbruiksgoede- ren voor kopieerapparaten ook zal beginnen met de revisie van alle Xerox apparaten in Europa? UITBREIDING FABRIEK Nieuws was in ieder geval dat voor deze revisie afdeling een nieuwe hal gebouwd zal moeten worden. Aanvankelijk was name lijk de bedoeling, 3.000 vierkante meter van het bestaande vloer oppervlak voor deze revisie-afde ling te reserveren. Een nadere studie, mede gebaseerd op de laatste verkoop-cijfers van Rank Xerox Ltd. als geheel resulteer den in het cijfer van 5500 vier kante meter vloeroppervlak, ter wijl bovendien het bestaande ge bouw geheel voor de produktie van verbruiksartikelen van de nieuwe kopieermachine 2400 zal moeten worden gereserveerd. Een nieuw gebouw zal hiervoor nodig zijn. Gepland is een nieuw gebouw met 5000 m2 oppervlakte, waarvan de bouw- en inrichtings kosten ruim 5 miljoen gulden zullen bedragen. Rank Xerox hoopt, aldus Ir. Stierman, dat de autoriteiten ook wat deze bouwvergunning betreft hun volle medewerking zullen ver lenen. In deze revisie-afdeling zal Rank Xerox 85 man nodig hebben. Dat betekent dus 85 man extra. PERSONEEL Sprekend over het personeelsbe stand wees Ir. Stierman er op dat op 19 aug. j.l. in de onderneming 213 personen werkzaam waren, waarvan 183 mannen en 30 vrou wen. Ruim een jaar geleden, in juli 1965, bedroeg dit aantal 15. Van dit totaal van 213 genieten 95 personen weekloon en 118 maandsalaris. De personeelsvoorziening is niet gemakkelijk verlopen. De onbekend heid met de process-industrie en de overspannen situatie van de locale arbeidsmarkt heeft hoofdbrekens gekost. De angst dat de bestaande Ven rayse industrieën te lijden zouden hebben van de komst van Rank Xe rox, is wel door dit feit achterhaald. Integendeel zelfs, de verstandhou ding met de andere Venrayse in dustrieën is uitstekend. Ir. Stierman wees er op dat het gemeentebestuur van Venray prach tig heeft meegewerkt o.m. door het beschikbaar stellen van huizen. Van waar komen nu de 213 men sen? Ook dit werd toegelicht. 3,3% is afkomstig uit de Venrayse me taalindustrie, van andere industrieën 4,7 pet. Direct van militaire dienst of van school komend 9.5 pet. Van buiten Venray 172 personen, 81 pet. Bijzonder opvallend noemde Ir. Stierman dat uit de agrarische sec tor maar 1.5 pet. van de Rank-werk- nemers afkomstig is. 97 werknemers hebben zich in Venray gevestigd; 20 pet. afkomstig van Venlo, 23 pet. van Helmond - Eindhoven; uit Duitsland 6 pet; Zuid Limburg, Heerlen 6 pet.; verder uit alle delen van het land: Amsterdam, Middelburg, Leeuwarden en zelfs daarbuiten: Londen. Er is een inko mende pendel van 83 personen, Hel mond 15, Venlo 34, Well 5, Cuyk- Boxmeer 19, Wanssum en Horst 7, andere plaatsen 3. TOEKOMSTIG BELEID In dit verband noemde de Rank Xerox directeur de structuur van de beroepsbevolking Noord-Limburg belangrijk. Ruim 40 pet. hiervan is werkzaam in de nijverheid, 30 pet. in de dienstensector en een kleine 30 pet. in de landbouw. De percen tages werkzaam in de dienstensec tor en de landbouw zijn boven, ver boven het landelijk gemiddelde. Het hoge percentage van de diensten sector kan verklaard worden door de psychiatrische ziekenhuizen al hier. Met het percentage in de land bouw is het een ander geval. Men kan verwachten uit de landelijke trend, dat het aantal mensen werk zaam in de landbouw ook in deze contreien af gaat nemen en vrij komt voor de industrie. Opmerkelijk noemde Ir. Stierman het dat tot he den de gehele Venrayse industrie en met name Rank Xerox, er te wei nig in geslaagd is deze groep te be reiken. Is het door onbekendheid? Is het omdat men deze mensen te weinig voorlicht? Een onderzoek naar de oorzaken achtte hij wel be langrijk. Een ander aspect voor de samen stelling van de bevolking in Noord- Limburg is dat een derde van de bevolking jonger is dan 14 jaar. Op deze categorie rekent Rank Xerox voor een deel om in zijn personeels behoefte te voorzien in de nabije en verdere toekomst. Rank Xerox zal die jeugd scho lingsmogelijkheden gaan bieden en kansen geven een carrière op te bouwen. ZUID-LIMBURG Ook meent Rank Xerox een steen tje te kunnen bijdragen om de moei lijkheden in Zuid-Limburg op te lossen. Hiervoor zal echter noodza kelijk zijn: de huizenbouw die op het ogenblik moeilijk ligt. Daarnaast wees Ir. Stierman op de moeilijkhe den in de textiel, waardoor b.v. in Helmond arbeidskrachten vrij ko men. Ook voor hen is bij Rank plaats. De afstand hier is nauwelijks een bezwaar. GROTE KANSEN Ir. Stierman besloot zijn uiteen zetting met nog eens te wijzen op het speciale karakter van deze nieu we fabriek. Hier is de chemische in dustrie vermengd met de fijn-me chanische industrie, waarin het ge hele scala van beroepen een plaats vindt. Hij benadrukte dat niet alleen de internationale leiding van dit concern maar ook de Venrayse ves tiging bouwt aan een groeiende en bijna niet te voorspellen toekomst en een zeer positieve bijdrage kan leveren tot de ontwikkeling van ge heel Noord-Limburg. GASTEN Namens het Provinciaal Bestuur waren bij deze uiteenzetting aanwe zig de deputé's Ensinck en v. d. Voort, terwijl van het Ministerie van Economische Zaken aanwezig waren dr. De Meyer en drs. den Hartogh. De hoofdinspecteur invoer rechten en accijnzen te Venlo, Mr. van Soest, was verhinderd wegens ziekte, doch een inspecteur van de ze dienst nam de honneurs waar. Namens de Industriële Club Ven ray was aanwezig drs. Horbach, ter wijl het volledige gemeentebestuur, alsmede de heer sekretaris en de direkteur Gemeentewerken eveneens tot de gasten behoorden. Gasten, die, na de uiteenzetting van Ir. Stierman, de volledige fabriek konden bezichtigen en naderhand in de gelegenheid waren verschillende punten die de Rank Xerox directeur naar voren had gebracht, uitvoerig te bediscussiëren. Een werkbezoek dat door gasten en gastgevers op hoge prijs werd gesteld, waarvoor Burgemeester mr. Custers namens de gasten nog eens uitdrukkelijk dank bracht op het einde van deze bijeenkomst. TOT VANAVOND IN DE VOOR DE LAATSTE MAAL IN DEZE SAMENSTELLING Ja daar zaten dan weer de raadsleden voor de traditionele maandelijkse raadsvergadering. Maar ditmaal voor de laatste maal in deze samenstelling. Dat betekent dat in de komende eerst volgende vergadering de zetels van de heren Steeghs, Colsen, Hotiben en v. d. Sterren ingenomen worden door de heren G. Janssen, van Oers, Achten en Timmermans. Dat betekent natuur lijk een andere zetelopstelling en dat betekent ook de intrede van de Partij van de Arbeid in Venrays raad. Maar voordien heeft de „oude" raad nog even schoon schip gemaakt door een aantal raadsbesluiten Het feit dat onder de ingekomen stukken schrijvens van Ged. Staten waren, waarin bepaalde raadsbeslui ten verdaagd en zelfs verworpen werden, duidt er echter al op, dat zowel de „oude" als de „nieuwe' raad het beslist niet gemakkelijk zal krijgen. Verdaagd hebben Ged. Staten de aankoop van grond van L. Coop- mans en M. Loonen in Veltum, als mede de aankoop van grond van Th. Kusters en G. van Sinten. De verkoop van grond aan H. Cox in Ysselsteyn en de aankoop van grond met opstallen van J. Mom men in Veltum mogen helemaal niet doorgaan. De raad ging hier echter niet op in. Wel vroeg MEVR. RUTTEN naar aanleiding van de jongste notulen, waarin te lezen stond dat o.m. COL SEN nieuwsgierig was hoe in de toe komst enig zinnig beleid te voeren was, als men niet vanuit Maastricht of Den Haag aanwijzingen kreeg, wat wel of niet kan, of er al derge lijke aanwijzingen gekomen zijn. De VOORZITTER draaide hier heel diplomatiek om heen door te vertellen dat er een urgentielij st zal worden opgesteld, die dan via Maas tricht naar Den Haag zal gaan. En dan is het afwachten geblazen. Wat er op die urgentielijst komt is niet duidelijk geworden, maar daar vroeg verder dan ook niemand naar. AAN- EN VERKOPEN Reeds eerder kocht de gemeente van M. Derickx in Ysselsteyn 5000 m2 grond aldaar voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Nu blijkt dat dit stuk te klein is en dat men nog zo'n kleine 1050 m2 er bij moet hebben. De raad besloot deze ontbrekende grond nog aan te kopen voor 'n bedrag van 16.557,80. Ten behoeve van de verbetering en verbreding van de Hoenderstraat kocht de gemeenteraad 271 m2 grond aldaar aan de Woningbouwvereni ging St. Oda voor 2635,terwijl aan de bewoners van het pand Hoenderstraat 62, die een heg kwijt raken en een garage moeten ver plaatsen nog eens extra 425,zal worden vergoed. Aan G. H. Schols werd 84, m2 grond aan de Oostsingel verkocht, waarvan ook het pand Pr. Marijke- straat 1 nog profiteren kan, doordat op dit stuk een erfdienstbaarheid gevestigd wordt. De grondprijs is 3,— per m2. Indertijd heeft de gemeente 415 m2 grond verkocht aan de Heren- pasweg in Oostrum aan een zekere v. d. Bel, die hierop een bungalow zou bouwen. Die bungalow is in tussen gebouwd en weer verkocht aan van Kempen. Doch de kavel, benodigd voor de bungalow moet niet 415 m2 doch 718 zijn. Thans verkocht de raad de resterende m2 aan G. van Kempen voor de prijs van 8,— per m2. Nelissen verpakkingsindustrie, Ne- lipak, had gedurende 5 jaren het recht van voorkeur van koop op een gedeelte van het industrie-ter rein. Die termijn loopt voorjaar 1967 af. Nu had Nelipak gevraagd om de 4000 m2 te kunnen aankopen voor de prijs van 3.per m2. De raad had hiertegen geen bezwaar. BARTELS vroeg of dit bedrijf bij eventuele uitbreiding nu nog kan profiteren van de prijs-reductiere- geling, maar kreeg ten antwoord, dat dit uitgesloten is. Deze premie regeling geldt voor een eerste uit breiding en dan nog binnen een be paalde tijd. Alleen Rank Xerox kan hiervan nog profiteren. Voor ande ren is het ofwel te laat of men heeft er al van geprofiteerd. Ten behoeve van het centrumplan kan de gemeente aankopen het pand Jan Hensenstraat 6 met een kleine 150 m2 grond. Een en ander moet kosten 15.782,Ook hiertegen reeds bij de raad geen bezwaar. Van P. A. H. Thijssen, Merselo- seweg 40 kan worden aangekocht het woonhuis met de daarbij gele gen grond (1415 m2). Woning en grond zijn nodig voor de verdere uitvoering van het plan West gele gen tussen Hoenderstraat en Mer- seloseweg, terwijl ook de verbete ring van de Merseloseweg hierbij betrokken is. De raad keurde de aankoop goed voor een bedrag van 53.000,—. DE BRUYN wilde wel weten of dezelfde grondprijs ook uitbetaald was of werd aan de andere grond bezitters in die buurt. Dit had na melijk de Commissie van Openbare Werken als eis gesteld. Aan die eis is voldaan, aldus de VOORZITTER, ook de andere verkopers hebben 12.50 per m2 gekregen. DE BRUYN vroeg zich wel af waarom nu feitelijk al die herrie om deze aankoop nodig was geweest. Ze heeft alleen tot gevolg gehad, dat de gemeenschap meer heeft moeten betalen, omdat de riolering van 'de Merseloseweg is verlegd moeten worden, de trottoirs konden niet worden afgemaakt en dat kost allemaal extra. En wanneer begint men nu? De VOORZITTER stelde dat die herrie niet van de kant van de ge meente is gekomen. Integendeel, hier is menig gesprek over geweest en zelfs nadat de zaak al in de ont eigening „lag" is geprobeerd tot een minnelijke schikking te komen. Wel nu, die is er nu en de minder pret tige dingen moet men op de koop toe nemen. Wanneer men beginnen kan, weet nog geen mens. COLSEN vroeg of dit dan geen zaak van de meeste urgentie was en kreeg te horen dat ze als zodanig zal worden voorge dragen in Maastricht. Per slot van rekening moeten in die buurt 44 wo ningwetwoningen gebouwd worden, moeten nieuwe wegen komen plus 't bejaardencentrum, waarvoor eer daags de plannen op tafel komen alsmede het nieuwe medisch cen trum. Alle reden dus om aan dit project de voorkeur te geven. Maar het is en blijft afwachten of ook Den Haag deze mening is toegedaan en eerst na die beslissing kan de Merseloseweg verder worden afge werkt en de nieuwe straat worden aangelegd. G. H. Pon jee kreeg van de raad toestemming aan te kopen 110 m2 grond achter zijn woning op de Kampweg 9, die de gemeente toch niet nodig heeft voor het plan Vel tum. De koopprijs bedraagt 6, per m2. BETERE VERLICHTING De afgelopen zomer heeft wel be wezen dat de verlichting van de Kampweg vanaf de Vlakwaterweg tot aan het recreatieoord Vlakwater onvoldoende is. Behalve de kam peerders hebben ook de bewoners van de huizen langs deze weg last van de te weinig lampen aldaar. De PLEM heeft nu een plan opgesteld voor een betere verlichting, wat in houdt dat in die buurt 10 stalen- lichtmasten komen met een HPL- lamp van 80 watt. Een en ander gaat 6449,kosten en het jaar lijkse stroomverbruik wordt ge raamd op 587, De raad had tegen deze verlich ting-uitbreiding nogal bezwaar. VERMEULEN voelde hier bar weinig voor. Reeds veel eerder heeft de raad gewezen op de slechte verlichting van de Smakterweg, maar daar is tot heden niets aan gebeurd. Nu verzoekt het Recreatie oord Vlakwater om een betere ver lichting van de Kampweg en nu is er opeens zo maar 6.000,voor beschikbaar. VAN VALKENGOED wees er op dat in 1964 de verlichting van de Smakterweg al op het programma stond, alsmede de verlenging van de Wilhelminastraat en een verbetering van de verlichting in de Prinsessen- buurt. In 1965 stonden die plannen er weer op. Nu is het midden 1966 en er is nog niets gebeurd. Hij meende dat het College eerst die al jaren in het vooruitzicht gestelde verbeterin gen eerst maar eens moest aanbren gen voordat men aan nieuwe plan nen begon. De VOORZITTER moest beamen, dat inderdaad de door Vermeulen en Valkengoed genoemde plannen lan ger geduurd hadden dan verwacht werd, maar de Dienst Gemeente werken heeft vele dingen onderhan den. Dat was echter toch geen reden om dit karwei achterwege te laten. Maar ook DE BRUYN was met deze gang van zaken weinig tevre den. En verlichting van de Kamp weg, hoe nuttig en noodzakelijk ook krijgt nu bepaalde voorrang, zoals ook MEVR. RUTTEN zei. Maar dit ontkende weer de VOOR ZITTER. Dit was geen kwestie van voorrang, maar men dacht deze verlichting er tussendoor aan te kunnen brengen. WETHOUDER JANSSEN wees er op dat hier nu wel gesteld wordt als zou het alleen maar gaan om wat lichtmasten in genoemde stra ten, insiders weten dat het hier gaat om de verbetering van hele straten, met aanleg van trottoirs, riolering enz., alsmede verlichting. En dan komt de zaak wel iets anders te lig gen. Want voor dergelijke projecten is geen geld. Na nog lang en breed hierover doorgebabbeld te hebben, besloot men uiteindelijk deze ver lichting door te laten gaan, mits B. en W. binnen twee maanden ver beteringsplannen voor genoemde straten ter tafel zou brengen. En dat beloofde B. en W. dan ook van har te. VERPACHTINGEN J. Janssen, Haag 14, Merselo heeft gevraagd of hij de 4 ha gemeente grond aan de Ossendijk kan pach ten, die eertijds in pacht gegeven was aan J. Stiphout in Ysselsteyn. Deze pachter heeft bericht gegeven dat hij met ingang van 1 november j.l. de pacht wil beëindigen. De raad had geen commentaar op het feit 'lat Janssen de pacht voor 7*50,^ per ha per pacht]aar. BIJKANTOOR SECRETARIE Geen bezwaar had de raad ook tegen de aanwijzing van het bureau Ruilverkaveling Lollebeek in Cas- tenray als hulpsecretarie tot 31 de cember 1966. De ruilverkavelingswet gebiedt namelijk dat stukken be> trekking hebbende op de ruilverka veling kosteloos ter inzage moeten liggen op de secretarieën van de be trokken gemeenten. Aangezien het organisatorisch en praktisch beter is dat zulks geschiedt op het bureau in Castenray, waar ook de deskun digen aanwezig zijn, die de kijkers nadere inlichtingen geven, had de raad er vrede mee, dat in Casten ray een bijkantoor van Venrays se cretarie gevestigd wordt. Daarmede was dan de vergade ring feitelijk ten einde. Een verga dering, waarin in het begin VER MEULEN nog zei het een vreemde zaak te vinden dat einde juli geen vergadering van de raad gehouden kon worden omdat er feitelijk niets aan de orde was. Nauwelijks een week later moest er echter een spoedeisende vergadering gehouden worden. De VOORZITTER legde uit dat door een „interne storing" niet voor zien was, dat de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden voor 10 augustus onderzocht moesten worden. Maar afgezien daarvan maakte het feit dat men geldlenin gen kon sluiten toch een spoedeisen de raadsvergadering nodig omdat men maar een week bedenktijd kreeg. Zelfs al had men de juli vergadering gehouden, dan had de ze spoedeisende vergadering toch gehouden moeten worden. AFSCHEID Aan het einde van deze vergade ring wilde de VOORZITTER niet sluiten alsvorens een klein over zicht te geven over de vier verlopen zitingsjaren, waarin de raad liefst 50 keren vergaderde. Hij bracht in herinnering dat t.a.v. de RUIMTE LIJKE ORDENING in deze zittings periode het centrumplan klaar was gekomen, alsmede de bestemmings plannen Veltum, Wieën en de Brier. Wat betreft de WONINBOUW wees hij er op dat in de afgelopen vier jaren liefst 822 woningen ge bouwd waren, waarvan 538 woning wetwoningen en 284 in andere sec toren. DE OPENBARE WERKEN kre gen een bijzonder accent door de brand in de brandweerkazerne, die het nodig maakte geheel nieuw ma teriaal voor de brandweer aan te schaffen en plannen op te stellen voor een nieuwe brandweerkazerne. In dit verband wees hij nog op het herstel van landbouwwegen, de aanleg van de Beekweg en de ver betering van de Stationsweg. Hij wees op de aanschaf van een veeg- machine en herinnerde aan de plan nen voor een rioolwaterzuiverings installatie in Ysselsteyn. In de SECTOR ONDERWIJS is veel gebeurd. Hij releveerde de nieuwe scholen in West en de uit breidingen in Zuid. Hij wees op de bouw van twee gymnastieklokalen en de mogelijkheid die de aanstel ling van vakkrachten voor gymnas tiek en muzikale vorming voor de toekomst gaan bieden. Onder SOCIALE ZAKEN rang schikte de VOORZITTER de aan schaf van een nieuwe dental-car voor tandheelkundige behandeling op de scholen. Hij memoreerde het totstandkomen van de streekwerk- plaats voor mindervaliden en zou hierbij graag ondergebracht zien 't bejaardenhuis en het verplegershuis van Huize Servatius. Waarom het nieuwe verpleegstershuis van het ziekenhuis er niet bij genoemd werd, is niet duidelijk. Wel vestigde hij de aandacht op de plannen voor 'een bejaardencentrum, terwijl hij verder wees op de nieuwe Bijstands wet die op dit terrein grotere moge lijkheden biedt. De medewerking aan een regio naal woonwagenkamp te Venlo en de aansluiting van superonrendabe- aansluitingen op de waterleiding hoorden ook onder deze sector. De RECREATIE had wel de groot ste aandacht getuige de opening van het sportpark, het openlucht zwem bad en het cultureel centrum. Doch daarnaast is er de oprichting van het recreatieschap Peel en Maas, de oprichting van een gemeentelijke sportstichting en de subsidieregeling voor de aanleg van sportvelden op de kerkdorpen. Met het nieuwe ge meenschapshuis- in Leunen besloot hij dit hoofdstuk, na nog eerst de bungalow-vakantiewoningen in het recreatieoord Vlakwater genoemd te hebben. Hij wees verder op de SUBSIDIE REGELINGEN, die in de afgelopen jaren tot stand zijn gekomen en die behalve een algemene subsidierege ling o.m. gelden beschikbaar stelden voor het jeugdonderzoek, culturele organisaties, het jeugdwerk, de sport en de recreatie. De bevordering van de WERK GELEGENHEID had ook de zorg van deze raad. Voor wat betreft de Landbouw wees de voorzitter op de ruilverkaveling Lollebeek, waarbij nu ook Oostrum zich had aangeslo ten, terwijl een ruilverkavelingsplan voor Merselo in voorbereiding is. Voor wat betreft de industrie wees hij op de vestiging van Rank Xerox, een bedrijf dat hopenlijk van groot gewicht voor Venray zou zijn. WETGEVENDE ARBEID is ook een onde^fje©1 gc-weest van het werk van déze raad, gezien de nieuwe le gesverordening, de nieuwe bouw- exploitatieverordeningen en ver schillende andere regelende orde ningen. Voor wat de AMBTENAREN be trof wees Mr. Custers op de reor ganisatie die is doorgevoerd en de benoeming van een archivaris, die door de scheidende raad is aange steld. De oprichting van een ge meentelijk grondbedrijf is ook een beslissing, diè van groot belang zal blijken. Voor wat betreft FINANCIEN wees hü er op dat in de afgelopen kalenderjaren deze raad opdracht gegeven had voor meer dan 24 miljoen kapitaalsuitgaven. In die tijd had de gemeente ontvangen 13 miljoen, wat inhoudt dat per jaar 4,25 miljoen ten laste van de gemeente kwam. DANKBAAR Hij meende na deze summiere opsomming toch wel aangetoond te hebben, dat er in de afgelopen vier jaren veel ten goede is gebeurd. Dat is mede kunnen gebeuren door een goede samenwerking in de gemeen teraad, die hij dank bracht voor hun inzet. Dankbaar was hij vooral de scheidende leden t.w. de heer Hou- ben, die sinds 1946 lid van de raad was, de heer van der Sterren, die sinds 1953 raadslid was en de heer Colsen, die sinds 1958 in de raad was, waarvan van 1960 tot 1964 zelfs als wethouder. Met hen had de raad prettig samengewerkt en daarvoor was hij hen allen hartelijk dank baar. De heren COLSEN, HOUBEN en v.d. STERREN spraken tot slot nog een kort afscheidswoord en toonden ook hun dank voor de goede geest en de prettige samenwerking ten behoeve van de gehele gemeente en de gemeenschap die zij als raadslid hadden ondervonden. Met de wens dat het Venray ook in de toekomst goed zou mogen gaan, werd deze laatste vergadering besloten. En nu maar wachten op dinsdag 6 september, wanneer de nieuwe raad voor het eerst aantreedt en zijn nieuwe wethouders gaat kiezen. In de nog tussen liggende tijd zal t.a.v. deze laatste kwestie nog wel hier en daar een woordje gespro ken worden. Maar dat is interne politiek van de raad en daar haalt men de pers niet bij. Tot 6 september dus en dan we ten we welk potje thans op het vuur wordt gezet. S. R. 65 - VENRAY Vrijdag 2 sept.: 8.00 uur ledenver gadering. Zaterdag 3 sept.: 8.00 uur Inlei ding tot „eigen" kunst, door mevr. Reuser. Vrijdag 9 sept.: Discussieavond. Zaterdag 10 sept.: 7.009.00 uur sociëteit geopend voor leden bene den 16 jaar. Zondag 4 september zal weer de jaarlijkse autozegening plaats heb ben. Autobezitters en -bestuurders dienen daartoe ongeveer kwart voor twaalf aanwezig te zijn op de Grote Markt nabij de Petrus-Bandenkerk. Christoffelplaquettes zijn ter plaat se verkrijgbaar. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold -Aanmelden dagelijks ook na werktijd aan de fabiiek, bij de poriiei N V. INALFA VENRAY VENRAY 1966 Al gedurende vele jaren is in Venray een vaste gewoonte inge burgerd, welke traditie a.s. zondag weer wordt voortgezet. Of is het voor U geen bijzonder feit. Nu voor de organisatoren ergens ook niet. Die zorgen namelijk liever dat hun mid delen zonder deze noodzakelijke be zigheid toereikend waren. Maar een plm. 3000,per jaar gooit men niet weg. Het gaat hier om de maandelijkse kollekte voor het jeugdwerk. De jeugd doet weer een beroep op de ouderen voor hun eigen jeugdwerk. Naast de zorgen van een goed ge leid jeugdwerk en verzorging van programma's, wat vele middagen en avonden vraagt, bestaat ook nog de zorg voor de ping-ping. Aan U Ven ray ers een verzoek hierin de jeugd en jeugdleiding te helpen. Zondagmorgen rond het middag uur start weer de kollekte. Niet het leukste werk van de jeugd om te vragen, maar wel noodzakelijk. Maakt U het vrolijk en interessant door Uw goede bijdrage. Ieder geeft royaal en met vreugd, Voor onze eigen Rooyse jeugd! Een jeugdleider.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 6