W M Kerkelijke Diensten BES! Natuurzuivere van 28 aug. tot en met 3 sept. Gaeslelijk artikel fBIERJ frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapelaan Bongaerts Westsingel 1 - Tel. 2044 Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.00 overl. fam. Sijbers-Tijhuis; 8.00 fam. v. d. Vegt-v. d. Boogaard; 9.30 voor de parochie; 11.00 M. Arts-Cor- nelissen; 18.00 Piet Geurts en Theo Siebers vanwege S.V.V. Maandag: 7.30 Herman Jeuken v.w. fam. L.; 8.15 Antoon Jans-Be- ken; 9.00 Anna Catharina Backus- Jeuken; 19.00 Henricus Oudenhoven. Dinsdag: 7.30 fam. Janssen-Klaas- sen en Harrie Janssen; 8.15 tot ze kere intentie; 9.00 mevr. Oudenho ven-S winkels; 19.00 dokter Bloemen. Woensdag: 7.30 Piet Jacobs; 8.15 Riek Derikx en Joop van Keeken; 9.00 Theodora Arts; 19.00 Anna v.d. Linden v.w. de buurt. Donderdag: 7.30 J. Gossens-Kes- sels; 8.15 best. jrd. Helena Goumans- Peters; 9.00 Gerardus Aarts v.w. Genootschap St. Joseph. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 7.00 Johanna Maria Theresia van Rijn; 7.45 Hoogmis ter ere van het H. Hart, gest. jgt. P. Willemsen- van Dijk; 10.00 pl. huwelijk Camps- Hermsen; 11.00 pl. huwelijk Koe nen-Janssen; 17.00 pl. huwelijk Or- nik-Smits. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. A. J. Haenraets, echtg. Fr. Roefs en doch ter Marie; 8.15 gest. jgt. C. en A. Hellen; 9.00 Herman Jeuken v.w. de buurt; 11.00 pl. huwelijk v. d. Kar- Kortman; 19.00 mevr. Janssen- Derkx; biechten: donderdag van 19.00-20.00 uur; zaterdag 18.00-19.00. Mededelingen: 1. Zondag 28 augustus onder alle H. Missen preek en kollekte voor Pater P. van Ooi en zijn missie in Brazilië. 2. Vanwege het tweejaarlijkse uit stapje van het zangkoor is er op deze zelfde zondag geen Hoog mis. Om 9.30 zal een gelezen H. Mis gevierd worden. 3. Vrijdag is er geen H. Mis om 9.00 en 19.00 uur. Willen de ouders nu de vakantie voorbij is hun kinde ren weer wijzen op de H. Mis van 7.45 uur op de eerste vrijdag. H. FAMILIE Zondag a.s. om 4 uur bijeenkomst van de leden van de H. Familie. PAROCHIE PATERSKERK Pater der week: Pastoor Pothof Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 13e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. Hoogmis 10.15 uur. 7 uur lof met overweging. Maandag: Onthoofding van de H. Johannes de Doper. Dinsdag: H. Rosa van Lima, maagd. Woensdag: H. Raymundus, belij der. Donderdag: Mis van zondag of vo- tiefmis. OM 6 UUR en van 78 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, H. Koning Stephanus, belij der. 7.45 H. Mis voor alle school kinderen. 11 uur pl. H. Mis waaron der huwelijkssluiting voor het bruidspaar Campstein-Linders; 19.00 avondmis voor onze gezinnen. Zaterdag: H. Pius en Paus. 18.00 pl. H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de bruidsparen Ewalts-Boom en Boom- Jacobs. Om 5 uur en 6 uur en van 78 uur gelegenheid om het sacra ment der Biecht te ontvangen. Mededelingen I. Deze week iedere avond 7 uur avondmis, behalve zaterdag. 2. Voortaan is donderdag voor de eerste vrijdag biechten om 6 uur en van 78 uur. Misintenties Zondag: 6.30 Gerard Berkens; 7.45 overl. fam. Claessens-Peeters; 9.00 Adriana Oudenhoven-Evers; 10.15 als jgt. voor Jan van Meyel; 11.45 voor de parochie. Maandag: 6.55 Mathilda Wasscher; 7.45 Martinus Hendriks; 8.30 Gerar dus Aarts en Maria Theodora Aarts- Martens; 7 uur avondmis Martinus Peters (buren). Dinsdag: 6.55 ter ere van de H. Geest; 7.45 Theodora en Harry Arts; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avondmis Herman Jans Beken. Woensdag: 6.55 ter ere van de H. Geest; 7.45 Wilhelmina Hendriks; 8.30 gel. zielen (offerbus); 7 uur avondmis Anna Manders-Hüpen. Donderdag: 7.45 Martinus Hen driks D.O.; 8.30 fam. Jeuken-Claas- sen; 7 uur avondmis Piet en Harry Hermans Oostrum. Vijrdag: 7.45 Gerardus Aarts en Maria Theodora Aarts-Martens; 8.30 Maria Cornelia Jacobs-Duyf; 11 uur huwelijksmis; 7 uur avondmis voor de gezinnen. Zaterdag: 7.45 Wilhelmina Hen driks D.O.; 8.30 Martinus Hendriks D.O.; 18 uur gez. H. Mis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Wim Timmermans en Paul Pop; 7.45 A. Derks en P. Philipsen; 9.00 Cor en Jan Evers; 11.45 Gerrit en Karei Jeuken. VREDESKERK VENRAY Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Noud van Lin en Martien Janssen; 9.00 lees mis voor overl. Theodorus Pouwels, Anna Friezen en overl. fam.; 10.00 hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Karei Janssen en Theo van Zoest (Bruns en Bonke). Maandag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (overl.); 19.00 avondmis voor overl. Theo Siebers. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Nijs-Coppers; 19.00 avondmis voor overl. M. Jeuken, echtgenote en kinderen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. fam.; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Martens. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Gossens en Elisa beth Kessels; 19.00 avondmis voor overl. Petronella Kusters-Ewalts. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, bijzonder toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 lees mis voor overl. ouders v. d. Beke- rom-Wijnen. In deze H. Mis wor den de kinderen van de lagere school verwacht; 19.00 avondmis voor overl. Theodorus Thielen, echt genote en kinderen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Peter Oomens; 19.00 avondmis voor overl. Mathias van den Bereken; Biechtgelegenheid van 57 uur. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck om half elf. Predi kant is de Weleerw. Heer Keers. In de Veltumse kapel geen dienst. Zondag: 13e zondag na Pinksteren. Onder de H. Missen preek en kol lekte door een missionaris van Ma- riannhill. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, gest. jrd. Gerard v. d. Berg en Gertrudis v. d. Broek; 10 uur Martinus Moorrees. Maandag: 7.30 overl. fam. Hen driks. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. overl. fam. van Rens-Litjens. Woensdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Donderdag: 7.30 gest. lsm. ter ere van O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gez. mnd. Theodora Derks-Janssen; 7 u. avondmis Maria Joosten-Camps. Zaterdag: 7.30 int. fam. M. Ver meulen. Biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 13e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30, paro chiehoogmis 10 uur. Maandag: 7.30 maanddienst Hen ricus Ophey. Dinsdag: 7.30 maanddienst Peter Antonius Direx. Woensdag: 7.30 Hoogmis tot dank zegging (L.). Donderdag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 7 uur H. Communie; 7.30 H. Mis met acte van toewijding; 's avonds om 7.30 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 7.30 stichting Piet Steegs, Henrica Steegs, Maria Hae- gens, Maria Steegs en Joanna Ma ria Bisterfels. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. WAT IS ONZE ONZEKERHEID TEGENOVER DE GROTE ZEKERHEID? Ze praten tegenwoordig veel over onzekerheid. De mensen weten het niet meer. Dat geldt zowel voor de politieke verhoudingen in de wereld, als voor de verhouding tussen ouders en kinderen. Ook de Kerk deelt in die wij-we- ten-het-niet-meer malaise. Het is zo'n beetje de mode geworden het niet meer te weten. Het behoort tot de „goede toon" aan vele zaken te twijfelen: huwelijksmoraal, de maagdelijke geboorte van Christus, zelfs de Eucharistie. Deze onzekerheidsperiode is hele maal niet erg. Wanneer zij goed wordt opgevangen, kan zij een ver dieping in de hand werken van het geen wezenlijk is in de verlossings boodschap van Christus. En dat is veel meer dan wij denken. Deze week was ik bij de begrafenis van een goede kennis. Hij was niet christelijk. Zijn begrafenis was dan ook een neutrale aangelegenheid. Alleen de muziek, die met een druk op de knop op gang werd gebracht, was ontleend aan de rijke christe lijke cultuur. Toevallig was er in die stemmige begrafenismuziek ook een melodie, die elke katholiek kent. Een polyphone toonzetting op La tijnse woorden. Terwijl de overledene zonder woorden van wezenlijke troost uit geleide werd gedaan, klonk in die muziek de oude zekerheid door: Christus is voor ons geboren, ge storven en verrezen. En hier is een zekerheid, die ons niemand kan ont nemen: de zekerheid van de verlos sing, de zekerheid van het leven na de dood. En al weten wij dan niet precies hoe wij de maagdelijke ge boorte van Christus moeten ver staan, hoe Christus tegenwoordig is in de Eucharistie, hoe het leven in het hiernamaals is, wij weten wel met zekerheid, dat Hij geboren is, dat Hij aanwezig is in de Eucharis tie, dat Hij ons de belofte van het „huis met de vele woningen" heeft gegeven en dat Hij die belofte heeft bezegeld met Zijn bloed en ver rijzenis. Tegenover die grote zekerheden verdwijnen alle onzekerheden in het niet, zijn al die onzekerheden menselijke pogingen tegenover het grote werken van de algoede God, die ons Zijn leven meedeelt, zodat wij in Zijn leven delen en wij ons met volkomen zekerheid Kinderen Gods kunnen noemen. I •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.30 gest. leesmis overl. weldoeners van onze kerk; 10 uur hoogmis voor de parochie. Tijdens de kermisdagen door de week is de MISVIERING OM 9 uur. Daarna verering van de relikwie van de H. Brigida. Maandag: 9 uur hoogmis tot zeke re intentie (W. T.). Dinsdag: 9 uur gez. H. Mis Leon. Peeters en M. Gertr. Spreeuwen- berg. Woensdag: 9 uur Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. Mart. Verhoeven en Theodora Geurts. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd., toegewijd aan het Goddelijk Hart. 7.30 gest. H. Mis ter ere van het H. Hart; 7.30 's avond gez. H. Mis tot dank ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand van fam. Philipsen-Aerts. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offerden. Biechtgelegenheid v. 6—7 uur. Kerkpoetsen: Truus Swinkels en Gerda Wismans. Misdienaars: H. Steeghs-J. Tielen J. Geerets-P. Dinghs. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram- bags, J. Strijbos, H. Vissers. A.s. zondag buskollekte aan de kerkdeur voor het Priesterstudie fonds. (Opleiding van priesters). Zondag: 13e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis tot intentie van de fa milie Timmermans; 9.15 Hgm., jgt. voor Chris Gooren; 10.30 leesmis v. overl. familie Hermans-Manders. Maandag: 6.45 leesmis voor Anto- nia Croijmans-Peeters; 7.30 gesticht jaargetijde voor P. J. van Rens en Gertruda Litjens. Dinsdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Willems-Loonen; 7.30 leesmis tot intentie van de fa milie Croijmans-Michels (kindermis) Woensdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Voermans-Rooij- akkers; 7.30 gesticht jaargetijde voor Lambert Willems en echtgenote. Donderdag: 6.45 leesmis voor Ma ria Buijssen-Lamers; 7.30 leesmis voor Johannes Voermans (kinder mis). Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 6.45 leesmis voor Hendrik Philipsen; 7.30 gezongen dienst ter ere van het H. Hart, jgt. voor Peter Joh. Litjens en Bernardina Peeters. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Eliza beth Lucassen en Hendrina Lucas- sen-Jacobs; 7.30 leesmis voor Willem Gommans. Van 45 biechtgelegen heid. Accolythen: 6.45 Bert Smets en Jac. Koenen; 8 uur Jan Voermans Tonny Cornelissen; 9.15 H. Baltus- sen, P. Heesen, M. Janssen en P. Stevens; 10.30 J. van Ooi. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis voor de fam. Bus-Meu- lendijks; 8.15 leesmis voor Louis Arts, best. door de buurt; 9.15 lees mis voor de parochie; 10.15 Hoogmis v. d. overl. fam. Driessen-Konings. Maandag: 7.30 maanddienst voor Pieter Luyten. Dinsdag: 7.30 weekdienst voor Louis Arts. Woensdag: 8 uur weekdienst voor Pieter Luyten. Donderdag: 7 uur avondmis voor int. van de fam. Philipsen-Lemmen. Vrijdag; eerste vrijdag. 7.30 lees mis uit dankb. v. d. fam. Linders- van Hoof. Zaterdag: 7.30 maanddienst voor Louis Arts. Gelegenheid om te biech ten van 7 tot 8 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 13e.zondag na Pinksteren. 7.00 gest. leesmis ter ere van St. Jan; 8.15 leesmis voor Petrus Pubben; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Flinsenberg-Gooren en Manders- Gooren; 11.30 leesmis voor de paro chie. Maandag; 7.30 gez. H. Mis voor Lambert Michels. Dinsdag: 7.30 best. jgt. voor Mar tinus van Dijck en Francisca Steeghs. Woensdag: 7.30 gest. H. Mis voor Sebastiana Engels-Potten. Donderdag: 7.30 gest. jgt. voor Jo hannes Noyen en overl. kind. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 Hoogmis t.e.v. H. Hart voor hen die geofferd hebben. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 gest. jgt. voor Antonius Poels en Maria van Helden. Biechtgelegenheid: dagelijks na de H. Mis en zaterdagavond van 7-7.30. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis voor genezing van een zieke. 10 uur hoogmis v. d. zie- lerust van een overledene. Maandag: tot int. van fam. Loe- nen-Cruijsen. Dinsdag: tot int. van fam. Derikx- Willems. Woensdag: v. d. zielerust van Ge rtruda Muijsers-v. d. Sterren. Donderdag: v. d. zielerust van Henricus van Helden (Merselo). Vrijdag: eerste vrijdag, 's Mor gens geen H. Mis; 19.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart tot bijz. int. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priester-zaterdag: tot int. van fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 19.30- 20.30 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis overl. fam. van der Meer- van Wylick; 2.30 lof. Maandag: 8 uur leesmis jgt. voor zal. Martinus van Staveren. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers. Woensdag: 8 uur leesmis voor het geestelijk en tijd. welzijn gezin B. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Theodorus Willems. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan 't H. Hart van Jezus. 8 uur Hoogmis jgt. voor zal. Drini van Rijswijck; 7.30 avondmis tot bijz. intentie ter ere van het H. Hart van Jezus (Cr.). Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur gest. Hoogmis voor zal. Rector J. Geurts. Accolythen voor 28 aug.: Harrie Geelen, Martien van Staveren en Piet Mulders. Kerkpoetsen: Anny Classens en Jet Geerits. RECTORAAT HEIDE Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Johannes van Kempen; 10 uur Hoogmis voor de overl. familieleden Maas-Opsteeg. Accolythen: Jan Ewals en Jacques Derikx. Misdienaars van de week: Gerrit en Jan Michels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Marti nus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Tho mas Michels. Donderdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis voor de overl. familieleden van Rens-Litjens; 7.45 avondmis voor de Heidse jeugd. Ge legenheid om te biechten vóór de avondmis. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Biechtgelegenheid v. 7—8 uur. Kerkpoetsen: Lea Rutten en Mia van der Sterren. RECTORAAT SMAKT Zondag: 13e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis; 7.30 H. Mis voor Jose- phien Aselbergs (buurt). Kapel: H. Mis voor de schooljeugd. 8.30 H. Mis voor bestuur en leden van de voet balvereniging „Excelsior", bij gele genheid van het 30-jarig bestaan; 10 uur Hoogmis voor fam. Verstee- gen-van Kempen. Maandag: 7.30 H* Mis voor zegen in gezin. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor welsla gen van studie. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor zalige dood (F. J.). Donderdag: 7.30 H. Mis voor Jo hanna Elisabeth Symons-Swemmers. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart, uitstelling, litanie en zegen; H. Mis tot int. van overl. Slits. Zaterdag: 7.30 H. Mis. PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES En la Ermita de San José en Smakt hay cada domingo a las diez y media una Misa con plètica en Castellano. Hay un servicio de auto buses y coches que les hace posible a todos los Espanoles y Portugueses asistir cada domingo a esta S. Misa. El domingo proximo, después de la Misa, habra una pequena solemni- dad: la velacion del matrimonio de José Ramirez y su Senora Donna Belén. La biblioteca en Paterslaan 1 esta otra vez abierta, también para to dos los Espanoles y Portugueses: hay libros espanoles y revistas. La mis- ma sala de lectura y lambiin el ser vicio de libros son abiertos todos los lunes, miér coles y viernes desde las siete hasta la nueve y media. Que todos aprovechen de este servicio. Los dias laborabeles el Padre Ju an esta en Nimeuga desde las nueve de la manana hasta las seis de la tarde. Su numero de telefono en Nimega es: 08800 -25525. Después de las siete y el sabado y el domin go esta en Smakt: 04782-232. HET BIER WAAR LIMBURG TROTS OP IS BEKENDMAKINGEN HINDERWET openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de Directie van Fina Nederland N.V., Stadshouders- plantsoen 214 's-Gravenhage om vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van pompinstallatie voor de opslag en aflevering van vloei bare motorbrandstoffen aan de Zuidsingel (nieuwbouw), kadastraal gemeente Venray sectie L nr. 174, 175 (ged.). Een verzoek van M. W. Michels, Albionstraat 57, Leunen-Venray om vergunning tot het oprichten van 'n kuikenmestbedrijf annex propaan- tankinstallatie aan de Albionstraat 57, kadastraal gemeente Venray sec tie D nr. 4004. Een verzoek fa. Gebr. Pluk, Haag 26, Merselo-Venray om vergunning tot oprichting van een pluimvee- opfokinrichting annex propaangas- installatie te Haag 26, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 902- 1396. Een verzoek van H. L. Michiels, Daland 8a, Merselo-Venray om ver gunning tot het oprichten van een pluimveeopfokinstallatie met huis aansluiting ten behoeve van pro- paangasopslagplaats (tank) te Da land 8a, kadastraal gemeente Ven ray sectie B nr. 2324. Een verzoek om vergunning van H. Peeters, Ripseweg 1, Vredepeel- Venray om vergunning tot het op richten van een pluimveeopfok- inrichting annex propaangasinstal- latie aan de Ripseweg 1, kadastraal gemeente Venray sectie H nr. 1918. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van een of meer van bo vengenoemde vergunningen kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 12 september 1966 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Venray. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 22 augustus 1966. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester H. P. L. VORST, secretaris. RAADSVERGADERING De raad der gemeente Venray komt a.s. woensdag in maandelijkse vergadering bijeen. De vergadering begint om 6 uur. Wegens uitstedig- heid van de burgemeester is afge weken van de traditionele dinsdag vergadering. GESLAAGD Voor de acte Ni (Nijverheidsacte lassen en constructie bankwerken) slaagde de heer C. Th. v. d. Kolk, leraar aan de LTS te Venray. Wij viagen ,-.og PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de po.*tier N.V. INALFA VENRAY GESTOLEN FIETS GEVONDEN De rijkspolitie heeft een fiets in bezit gekregen, welke van diefstal afkomstig is, terwijl tevens de da der van deze diefstal bekend is. Op het groepsbureau van de rijkspolitie te Venray bevinden zich nog ver schillende fietsen waarvan de eige naars niet bekend zijn. Wie zijn kar retje mist kan daar een kijkje kó men nemen en in het bezit van zijn rechtmatige eigenaar worden ge steld. OVERSTEKEND KIND OORZAAK VAN BOTSING Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur stak plotseling een 10-jarig meisje van de fam. B. de Maasheseweg over zonder te letten op het ver keer. De bestuurder van de perso nenauto V. uit Helmond moest krachtig afremmen en raakte het meisje nog even. Een achter deze wagen rijdende auto, bestuurd door S. uit Venray, zag de voor zich remmende wagen te laat en botste tegen deze aan. De materiële schade was groot, maar persoonlijk letsel van beteke nis was er niet. BOSBRAND Zondagmiddag brak door onbe kende oorzaak brand uit in een per ceel heide en jonge bosaanplant op het Schoor tussen Leunen en Cas- tenray. Venray's vrijwillige brand weer heeft hard moeten werken om uitbreiding van brand te voorko men. Toen de balans werd opge maakt bleek bijna 1 hectare natuur schoon te zijn verloren gegaan. AUTO OVER DE KOP Op de Hoopweg sloeg de luxe auto bestuurd door de 20-jarige H. P. uit Horst Over de kop. Hij verklaarde dat een tegenligger hem niet vol doende doortocht gaf en daardoor in de wegberm terecht kwam. De wa gen werd vrijwel totaal vernield, maar de bestuurder kwam er zon der noemenswaardig letsel van de buiteling af. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de onsportieve bestuurder van de tegenligger. NA 26 JAAR GEBORGEN Op 12 mei 1940 werd boven de gemeente Ossendrecht door een Franse jager een Duitse bommen werper neergeschoten. Een der in zittenden kon levend gevangen wor den genomen, terwijl de Oberluit. Herb. Klabunde per parachute zo hard neerkwam dat hij aan de ver wondingen overleed. Het vliegtuig stortte neer en zonk in een moeras met nog twee inzittenden. Na 26 jaar werd door de Lucht- machtwrakkendienst, de bergings- dienst van de Koninklijke Lucht macht, het 462 pontonniers bataljon uit Keizers veer en het 402 bataljon van de Gravendienst begonnen met de berging van dit vliegtuigwrak. In het wrak werden naast een vier tal bommen nog de stoffelijke res ten aangetroffen van de hauptman Friedrich Sanade en de onderoffi cier Foke Maete Dethlefsen. Zij kon den worden geïdentificeerd. Bij de stoffelijke resten werden o.m. aan getroffen herkenningsplaatjes, twee polshorloges en enkele andere per soonlijke bescheiden. De stoffelijke resten van de drie zijn nu begraven op het Duits sol- datenkerkhof te Ysselsteyn waar deze temidden van de ruim 31.000 een meer waardige rustplaats heb ben gevonden. Via de Deutsche Volksbund Kriegsgraberfürsorge zijn de nabestaanden van de herbegra ving en identificering in kennis ge steld.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 10