in Ueniay ONVER DRAAG ZAMER... s.v.v. JEUGD V.C.R00Y WANDELSPORT DUIVENSPORT ZWEMMEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN BILJARTEN Mater Amabilisschool De afgelopen week VRIJDAG 8 JULI 1966 No. 27 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 10506S2 ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KW ART AAI 1JJ (buiten V.nroy t-| SPORT Uitslagen: Castenray 1Venray 5 2—0 Door deze 20 nederlaag in de beslissingswedstrijd tegen Casten ray is de kans op het kampioen schap verkeken. Onder een temperatuur, die de spelers waarschijnlijk liever naar het zwembad gevoerd zal hebben dan naar het voetbalterrein werd begonnen aan deze uitermate be langrijke wedstrijd. Al spoedig bleek dat de Castenrayers kennelijk minder last hadden van de warmte dan de SWers, waardoor zij in een hoog tempo van start gingen. Door een foutje in de Venray-achterhoede werd het voor de rust 10. Ook na de pauze wist Castenray nog een maal te doelpunten en de wedstrijd met 20 in hun voordeel te beslis sen. Door deze overwinning is Cas tenray kampioen geworden in de derde klasse afd. Limburg en zal volgend seizoen uitkomen in de 2e klasse afd. Limburg. Programma zondag 10 juli: Venray 1Mill 1 2.30 uur Venray 2—Mill 2 12.30 uur Uitslagen: In een vriendschappelijke ont moeting van een B-combinatie tegen BI van Overloon verloor ons elftal met 91. Beter verging het ons BI elftal op het toernooi van BEVO. In de voor ronde werd achtereenvolgens ge wonnen van Helden 4-2, BÈVO 1-0, MVC 3-0, BVC 2-0. In de finale te gen Thom werd gewonnen met 5-1, zodat Venray winnaar van het toer nooi werd. Een prachtige beker kon aan le prijzenkast worden toegevoegd als mede ontvingen we een tegoedbon voor sportartikelen. Programma zaterdag 9 juli: Voor de C-spelers (van 9-12 jaar) wordt er a.s. zaterdag een fiets- cross gehouden, de zogenaamde „Venray-Tour". We zijn nieuwsgie rig of er tussen onze voetballers ook nog talent aanwezig is voor de wie lersport. Let op het raambiljet voor de bij zonderheden van het programma. Zaterdag j.l. speelden de SVV- veteranen thuis tegen GFC vetera nen uit Grubbenvorst. In de eerste helft liepen de gasten vrij gemakke lijk uit naar een 03 voorsprong, maar na de rust legden de Venrayse veteranen de Grubenvorsters volko men de wil op. Dat het een 23 werd. was niet zo belangrijk tegen deze sterke tegenstanders. A.s. zaterdag gaan wij naar Deur- ne. Aanvang wedstrijd en vertrek wordt nader bekend gemaakt. ZWEMCLUB SPIO Zaterdag en zondag heeft onze trainingsploeg de vuurdoop door staan bij de zwemwedstrijden voor de Limburgse kampioenschappen in Geleen. Een zeer sterk team van te genstanders wist hen daar van de prijzen weg te houden. Tegenstan ders die dank zij een binnenbad, zo mer en winter hebben kunnen trai nen. Maar ondanks dat mag Spio tevreden terug zien op deze wed strijden. Enkele leden verbeterden aanmerkelijk hun tijden en beloven veel voor de Limburgse kampioen schappen voor open baders, welke 7 aug a.s. in Swalmen worden gehou den. Daar zullen zij tegen meer gelijke tegenstanders zeker meer succes hebben. Intussen is het voor hen trainen geblazen om hun conditie te behou den of te verbeteren en wij ver wachten hen dan ook trouw elk zon dag, woensdag en vrijdag in het Venrayse bad. Het door VC Rooy georganiseer de toernooi, waaraan ongeveer 60 teams deelnamen, begon met een openingswoord van de voorzitter, waarna onder schitterende weers omstandigheden de eerste wedstrij den een aanvang namen. Dank zij de sublieme organisatie, de accurate medewerking van vele VC Rooy-leden en de uitstekend be speelbare velden van het sportter rein aan de Leunseweg, verliep dit toernooi magnifiek. In de hoofdklasse heren verover de een fanatiek en goed spelend Hovoc (Horst) de eerste plaats. Tweede en derde werden resp. RMC (Eindhoven) en Flamingo's (Gennep). Overige uitslagen: Hoofdklasse dames: 1. R.M.C. (Eindhoven) 2. W.V.C. (Wychen) 3. Flamingo's (Gennep) Eerste klasse dames: 1. Montagnards (Bergen) 2. SDO (Nieuwenhagen) 3. Cuvoc (Cuyk) Tweede klasse dames: 1. Swift (Roermond) 2. TVC 2 (Venlo) 3. TVC 1 (Venlo) Eerste klasse heren: 1. Rapid 1 (Maastricht) 2. Advendo 1 (Vortum-Mullem) 3. Lyceum 1 (Venray) Tweede klasse heren: 1. Advendo 2 (Vortum-Mullem) 2. SDO 2 (Nieuwenhagen) 3. Artex (Aarle-Rixtel) >-r B.C. V.O.P. Ter opening van het nieuwe bil jart wordt a.s. vrijdag aanvang 8 u. in café Halfweg de wedstrijd VOP BGroene Laken gespeeld, terwijl vrijdag 15 juli de wedstrijd VOP A Bestuur VBB gespeeld wordt. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL Zondag 10 juli a.s. gaat St. Chris- toffel wandelen in Mill. Om kwart voor twaaf vertrekken we van de gymzaa Langeweg. Zorg dat ieder een op tijd is. P.D.V. DE ZWALUW Deze week maar liefst drie uitsla gen: van P. St. Max, St. Vincent en Chatauroux. Op deze laatste vlucht was het de comb. De Riet-Sijbers die voor een pracht uitslag zorgden, terwijl zij van P. St. Max de vol gende dag nogmaals met de eerste prijs gingen strijken. Een prachtige prestatie. Op St. Vincent was het J. Janssen V. die de eerste won. De uitslagen waren als volgt: Wedvlucht P. St. Max 344 km. Los 9.30, aankomst le duif 13.47 uur, laatste duif 14.15 uur. Aantal duiven 315. De Riet-Sijbers 1 26 72; P. Hen driks 2 4 29 53 62; J. Boom en Zn. 3 9; M. de Bruyn 5 7 76 78; E. Oudenhoven 6 16 32; P. Manders 8 11; E. Vermeulen 10; Br. Drabbels 12 21 35; A. Hendriks 13 50; J. Jans sen V. 14 46; Br. Staps 15 54; Joop Janssen 17; J. Bastiaans 18 30 67 79; A. Smits 19; A. Willems 20 33; M. van Houdt 22 28 63; H. Lucassen 23 45 68; M. de Lauw 24 39 64 69 W. Peeters 25 43 52 66 75 77; Coop- mans 27 37 58; Gebr. Voesten 31 56 60; A. Wijnen 34; Munckhof-Poels 36 74; J. Gommans 38 42 70; J. Ver sieyen O. 40 59; G. Hendriks 41; J Arts 44 48; Lormans 47; P. Philipsen 49; H. Philipsen 51; J. van Haren 55; H. L. Willems 57; P. Willems 61; G. Boom 65; Voermans 71; J. Cus- ters M. 73. Wedvlucht Chateauroux 610 km. 94 duiven. Los 9.30, eerste duif 16.20, laatste duif 16.45. De Riet-Sijbers 14 5; Munckhof- Poels 2 21 23; Lormans 3; P. Philip sen 6 7; J. Arts 8 22; J. van Haren 9 19; P. Schwachöfer 10; J. Bas tiaans 11; P. Hendriks 12 18; J. Jans sen V. 13; W. Peeters 14 17; E. Ver meulen 15; A. Smits 16; Coopmans 20. Wedvlucht St. Vincent 17 juni. Af stand 1033 km. Eerste duif zondag morgen 8.33 uur. J. Janssen V. 1 4 16; L. Coopmans 2; J. Bastiaans 3; Munckhof-Poels 5; P. Philipsen 6 12; J. van Haren 7 15; A. Loonen 8; G. Boom 9; A. Smits 10; Joop Janssen 11; Gebr. Voesten 13; M. de Bruyn 14. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht St. Vincent. Afstand 1032 km. Aantal duiven 31. Aan komst eerste duif 8.57.28, laatste duif 14.16.09. P. Janssen K. 1 2 6; J. Ewalts 3; P. Strijbosch 4; J. Janssen K. 5 7 8. P. Janssen K. was wederom de grote favoriet, tevens won leze lief hebber de medaille die plaatselijk beschikbaar was gesteld voor de twee snelste duiven. Aan de schen ker onze hartelijke dank. J. Janssen K. maakte op deze wedvlucht even eens een goede uitslag. Wedvlucht Chateauroux. Afstand 610 km. Aantal duiven 48. Aankomst eerste duif 16.28.43, laatste duif 16.51.54. H. Kleuskens 1; P. Janssen K. 2; Gebr. Hermans 3 5 11 12; J. Strij bosch 4; J. Verstegen en Zn. 6; J. Janssen K. 7; H. Crooymans 8 9; P. Strijbosch 10. H. Kleuskens was op deze wed vlucht de grote overwinnaar. Ook de Gebr. Hermans maakten een prachtige uitslag. Wedvlucht Pont St. Max, 26 juni. Afstand 343 km. Aantal duiven 109. Aankomst eerste duif 13.49.10, laat ste duif 14.13.37. J. Verstegen Zn. 1 5 15 18 25; J. Janssen K. 2 9 12 13 14 17; J. Ewalts 3 1 020; P. Janssen K. 4 6 7 24 26; H. Crooymans 8 11 21; P. Strijbosch 16 19; Gebr. Willems 22 23; H. v. d. Heuvel 27; P. Janssen H. 28. Ditmaal was het J. Verstegen Zn. die niet de eer gingen strijken. Aan de overwinnaars van deze drie vluchten onze gelukwensen. -Jrtl VENRAY Donderdag 30 juni was in St. An na de sluitingsavond van de M.A.- school. Deze druk bezochte avond werd door mevr. de Kroon de voor zitster van de school geopend, waar na Mej. Drs. C. Herberichs, lid van de Nationale Stichting voor M.A.- scholen te Utrecht, een inleiding hield met als titel: „Voor een kleu rige toekomst" en zich in haar be toog speciaal tot de cursisten richt te. Deken Loonen prees de mogelijk heid die de Venrayse jeugd heeft om de vormingsinstituten te kunnen be zoeken. Nadat de leidster, mej. Ver- berkt het afgelopen cursusjaar had gememoreerd, spraken afgevaardig den van de 2e en 3e jaars woorden van dank in een leuke samenspraak en boden zij alle docenten en be stuursleden een prachtige corsage aan. Na de pauze, welke in het restau rant werd gehouden, voerde de to neelclub van de school o.l.v. Kapl. Driessen het stuk: „De fluwelen handschoen", op. Een stuk in drie bedrijven van Rosemary Cassy. On der de zeer bekwame leiding van kapl. Driessen, kwam dit stuk, wat van de speelsters en spelers veel in spanning had gevraagd, geheel in perfecte vorm tot z'n recht. Het was een grcot succes. Omdat de Ven rayse M.A. verleden jaar omscha kelde naar een 2-jarige cursus reik te de leidster thans aan 60 tweede jaars en aan 37 derde jaars het eind-getuigschrift uit en wel aan de volgende mesijes: 3-jarige cursus: Paula Cuppen. Maria Smedts, Riek Verstraelen, Nellie Janssen-Beer- kens, Dien Ponjée, Thea Rijbroek, Marian Rutten, Truus Smits, Corrie Smits, Mieny van Veghel. Nelly Jeucken, Thea Peeters, Tonnie Voer mans, Jeasne Willemse uit Venray; Tcos Arts, Nellie Hendriks, Nellie Jacobs, Tillie Kessels. Jeanne Stip hout, Nellie Stiphout, Toos Ver- haeg uit Merselo; Lenie Heidens uit Oirlo; Maria Peeters uit Heide; Mientje Spreeuwenberg, Maria San ders, Maria Verheyen, Tillie van Ass, Diny Pouwels. Nellie van Veg- chel, Truus Verheyen uit Ysselsteyn; Betsy van Dijck, Mia Kuenen, Mien Litjens, Gerrie Stevens uit Leunen; Mieny Eibers uit Overloon; Riek Kuypers en Riek Lemmen uit Blit- terswijok. 2-jarige cursus: Oda van Houdt, Tilla Linders, Oda Weymans. Nellie Buyssen, Wil- ma Custers, Maria Ewals, Thea Goumans, Annie Jeucken, Mariet Lenssen, Ali van Rijswijck, Tinie Sanders, Marijke Sijbers. Gerrie Swinkels, Ellie de Bruyn, Thea van Bracht, Bep Breyer, Nellie Heidens, Mieke Janssen, Annie van Kempen, Carla Noy, Marlies Troisfontaine, Nellie van de Ven, Toos Verstegen uit Venray; Corrie Arts, Piëta Bots, Truus Cox. Bertha Gellings, Leida Tijssen uit Merselo; Rieny Arts uit Vredepeel; Nellie Willems en Jo Cox uit Leunen; Ria Steeghs en Ans Versteegen uit Oirlo, Mieke Custers, Wilma van Hout, Mia Manders uit Oostrum; Nelly van Asten, Joke Emonts, Annie Horrevoets, Jet Hel lens, Nellie Janssen. Toos Poels, Thea Smeets uit Ysselsteyn; Nelly Schattefor uit Velden; Jeanne Bos, Jeanne Lenssen, Els Zegers uit Holthees; Marjan Gerrits uit Smakt; Tillie Noy, Helma Stappers, Nellie Stappers, Joke Verhoeven, Els de Rijck. Dinie de Rijck uit Overloon; Koos Rutten, Bets van de Ven, Bets Wolters uit Wanssum, Phielien Aerts en Door Kuypers uit Blitters- wijek. Toneelclub M.A.-school De toneelcubs van de Venrayse M.A.-school heeft maandagavond 4 juni het stuk „De fluwelen hand schoen" van Rosemary Cassy opge voerd in klooster de Weyer te Box meer. De aanwezigen waren bijzon der enthousiast over dit aan inhoud zo rijk en goed gespeelde stuk. In le namiddag had de club een bustochtje gemaakt en een gezellige pick-nick gehouden is de Bergense bossen. Na de opvoering werd in klooster de Weyer aan alle speel sters en spelers een souper aange- bolen. Er valt een toenemende onver draagzaamheid in onze huidige sa menleving te ontwaren. Op alles wat maar mogelijk is wordt kritiek uit- geoefenl, in kranten, voor radio en televisie, in ingezonden stukken, in brieven en vragen van kamerleden aan ministers of van raadsleden aan colleges van b. en w. Het uitoefenen van kritiek is natuurlijk gezond en ons fundamenteel recht, maar het hakketakken wat men thans ont waart. maakt de indruk dat het mid del hoger aangeslagen wordt dan het doel wat men er mee wil berei ken. Men kritiseert en stelt kritische vragen vaak meer om zichzelf te laten horen, om op deze wijze toch maar van zijn gezindheid blijk te geven, dan omdat men daar enig re sultaat van verwacht. Wanneer men let op de vragen die kamer- en raadsleden soms aan de overheid stellen, dan moet men toch wel concluderen, dat dit vaak geen andere zin heeft dan om stem ming te maken, d.w.z. stemming voor het eigen- of partijstandpunt. Vragen 'louter dus om 'n beetje gra tis propaganda te voeren, want de vragensteller weet van tevoren, dat het antwoord vaak weinig zeggend zal zijn en in elk geval niets aan de situatie zal veranderen. Ook bij interviews, vooral voor de televisie, gedragen sommige journa listen zich als „harde" ondervragers. Ze stellen vragen alsof ze tot de ge heime politie van een dictatoriaal land behoren, zonder enig pardon voor hun slachtoffer. De samenleving schijnt steeds ar mer te worden aan humor en aan begrip voor het individu. Men denkt en men handelt massaal, altijd rede nerend vanuit een organisatie standpunt, waarin men voorbij gaat aan het gewone menselijke, het ge nuanceerde verschil in denken van ieder individu. Er zijn geen twee mensen gelijk, maar men wil ze toch, in organisatorisch verband, ge lijk laten denken volgens de prin cipes die men toèdicht aan de be- troken partij of organisatie. Het is akelig om te zien hoe ook de jongeren zonder enige humor protestmarsen organiseren en ern stig en hard provoceren. Men zal ons tegenwerpen, dat een protest nu eenmaal altijd ernstig is, ernstig be doeld en dus ernstig uitgedragen moet worden. Waarom? Waarom die alleen maar harde leuzen en uit roepen, die spandoeken met een kreet? Zou er van die protesten niet veel meer uitgaan als men er de humor in wist te betrekken, de satyre des noods? Wat zeggen die in het En gels gestelde leuzen tegen de Ame rikanen. die er helemaal niet op let ten? Als men die stoeten aankijkt, lijkt het alsof die jongeren hun eigen jeugd aan het begraven zijn en ze al het verdriet van de wereld in zich omdragen. Het is 'n arme wereld waarin men steeds zo hard tegen elkaar tekeer gaat, zo ernstig en fantasieloos pro testeert, zo alleen maar er op uit is het eigen straatje schoon te vegen en zichzelf als een braaf ethisch denkend mens voor te doen. Een samenleving zonder humor is als pap zingen de weerslag hiervan wel eens zonder zout of suiker. kunnen ondervinden. Misschien ontstaat dit alles door de overorganisering van ons maat schappelijk leven. Het individu, van zijn denken en doen, vermindert We worden steeds meer overgele verd aan de denkorganen van de organisaties, die een massaal belang behartigen en noodgedwongen voor bij gaan aan het persoonijke. In die massale behandeling is geen plaats voor humor, alleen maar voor een hard zakelijk denken en handelen. De mens weet er zich door gevan gen en bevangen, zodat ook het in dividu de humor wel vergaat. We zijn verder gevorderd in de dictatuur van de massa-staat dan we wél beseffen, ondanks alle scho ne democratische principes. Het gaat hard tegen hard en ook tegen het hart. In onze vertegenwoordigende lichamen, in de bedrijven, op straat hoort men nauwlijks meer eens een kwinkslag. We zijn bezig geestelijk te verarmen en te verharden. AANGEVOCHTEN ONTSLAG Het ontslag van hoofdcommissaris Van der Molen vormde de aanlei ding van een nogal verhitte discus sie binnen en buiten ons parlement. Waarom hij wel en burgemeester Van Hall niet? Deze vraag werd door velen opgeworpen. Toch is dit het kardinale probleem niet Waar om het gaat is de orde in Amster dam zodanig te herstellen, dat ge beurtenissen zoals die de 14e juni plaatsgrepen, niet meer zullen ge beuren. Dat de hoofdcommissaris de bons kreeg, is zeker niet ten onrechte. Natuurlijk is de man van goeden wille geweest, maar zijn contactuele eigenschappen bleven duidelijk on der de maat. Het is een publiek ge heim dat hij niet alleen slecht kon opschieten met de heer Van Hall, maar dat ook de verhouding met de andere leidinggevende politiefunc tionarissen in de hooflstad niet al te best was. Helaas is zijn ontslag nu een beetje in de politieke sfeer getrokken en krijgt de man allerlei bloemstukken toegezonden van men sen. die niet zozeer bewonderaars van Van der Molen alswel politieke tegenstanders van burgemeester Van Hall zijn. Als men met alle geweld bloemen wil sturen, zouden die beter be steed zijn aan de politieagenten, die onder zeer moeilijke omstandigheden temidden van 'n revolterende mas sa hun werk hebben gedaan, en da gelijks de kastanjes uit het vuur moeten halen. HET HOGE AMBT De burgemeester van Amsterdam is niet bepaald het prototype van een krachtfiguur. Hij had, om maar iets te noemen, zijn ontevredenheid over de heer v. d. Molen eerder bij minister Smallenbroek kenbaar kunnen maken. Weliswaar heeft de heer Van Hall 4 jaar geleden wèl getracht een an dere politiecommandant te krijgen, maar toen was de heer Toxopeus minister en onder diens bewind schijnt het de gewoonte geweest te zijn dat futiliteiten als een conflict tussen de burgemeester en hoofd commissaris van 's lands hoofdstad door lagere ambtenaren werden af gedaan FOUTIEVE „BOEREN"? De Boerenpartij is onverwachts in moeilijkheden geraakt, die voor de verdere uitbouw van deze succes volle partij konsekwenties kunnen hebben. Twee van zijn kandidaten voor de Eerste Kamer zouden geen vlekkeloos oorlogsverleden hebben. Nu schrijven kranten wel 'ns meer wat achteraf niet met de werkelijk heid blijkt de corresponderen, maar het curieuze was dat dit bericht werd gelanceerd door de gezagheb bende NRC, een dagblad dat zich altijd veire pleegt te houden van elke vorm van sensatiejoumalistiek. Bovendien staat zijn hoofdredacteur mr. Stempels, bekend als een man, die streeft naar een zeer genuan ceerde berichtgeving en weloverwo gen commentaren. De betrokken kandidaten van de Boerenpartij willen nu een proces aanspannen tegen de hoofdredacteur van de NRC. Mocht het werkelijk zover komen, dan kan dit proces 'n belangrijke rol in ons politieke le ven spelen. Zou de rechter van me ning zijn dat de NRC zich schuldig heeft gemaakt aan smaad of laster, dan zou de Boerenpartij hieruit voordeel kunnen trekken omdat zij dan kan stellen dat politieke tegen standers proberen een hetze tegen haar te ontketenen. Zou de rechter de NRC in gelijk stellen en daar mee dus het feit onderstrepen dat sommige vooraanstaande „boeren" in de oorlog fout waren, dan zou de Boerenpartij bij de komende verkie- BEZUINIGINGSPLAN Minister Vondeling heeft bij de Tweede Kamer een bezuinigingsplan ingediend Het effect van deze maat regel zal zijn. dat nog in het lopen de jaar 159 miljoen kan worden bezuinigd terwijl in totaal een he sparing van 651 miljoen is becij ferd. Deze bedx-agen zijn dus heel wat hoger dan de 70 miljoen, die het kabinet eind vorig jaar op aan dringen van het parlement aan het rode potlood offerde. Kennelijk heeft de regering de financieel- economisce toestand van ons land nu zwaarder laten wegen dan haar voornemen haast te zetten achter de realisering van talrijke noodzakelij ke gemeenschapsvoorzieningen. Ofschoon dit bezuinigingsplan meer gewicht in de schaal legt dan dat van vorig jaar, kan men zich afvragen of de bezuinigingen niet verder zouden kunnen wordeix door gevoerd. Teleui-stellend zijn bijvoor beeld de bezuinigingen op de uit gaven van het ministerie van bui tenlandse zaken. Ons kleine landje heeft een buitenlandse dienst, die in verhouding met andere landen veel te groot is en jaarlijks vele, deels overbodige tonnen verslindt. Ook op de post defensie, waar nu overigens het mes flink is ingezet, zou nog meer kunnen worden bespaard (kor tere diensttijd en meer efficiency). Het is te hopen, dat de Kamer op nog grotere bezuinigingen zal aan dringen en dat de regering maat regelen zal nemen om de loon- en prijsspiraal in de hand te houden. Wij denken hier bijvoorbeeld aan een uitstel van de aangekondigde huuxrverhoging. LAGERE STUDIETOELAGEN? In studentenkringen heerst be zorgdheid, omdat het ministerie van onderwijs en wetenschappen zou gaan bezuinigen op de rijksstudie toelagen. Zo circuleert het gerucht, dat een deel van de studenten het komende jaar een lagere toelage zal krijgen dan het afgelopen studie jaar. Een aanwijzing in deze richting gaf minister Diepenhorst dezer da gen nog op schriftelijke vragen van de heer Tans. Tot dusverre werden de studie toelagen vastgesteld op basis van het inkomen van ouders van stu denten. Hierbij werd echter niet ge let op wat de ouders aan „indirecte stuliehulp" ontvangen in de vorm van extra kinderaftrek en kinder bijslag. Thans zou men deze facto ren wel in zijn overwegignen gaan betrekken en dit heeft tot gevolg dat in vele gevallen de studietoeage omlaag zal gaan. Wij achten dit volkomen op zijn plaats en begrijpen niet, dat dit niet veel eerder is gebeurd. Extra aftrek in de fiscale sfeer en dubbele, soms drievoudige kinderbijslag zijn toch in zekere zin ook baten, die de fi nanciële positie van de ouders zo danig verbeteren, dat zij in ruimere mate in de studiekosten van hun kinderen kunnen bijdragen. Het is eigenlijk absurd, dat men zich dit nu pas is gaan realiseren. Veel studen ten hebben, gezien de financiële positie van hun ouders, een te gro te studietoelage. Dat er onder de ouders van studenten flink zal wor den gemopperd, lijkt overigens wel voor de hand te iggen. Zodra de overheid weigert Sinteildaas te spe len, deugt zij niet RAZZIA'S Afgelopen zaterdag heeft de Am sterdamse politie op het Leidseplein waar provo's aanstalten maakten 'n happening te organiseren, 89 aan houdingen verricht. In legertrucs werden de arrestanten naar het po litiebureau gebracht Daar bleek, dat verschilenden van hen niet eens Ne- derands sprakenHet waren buitenlandse toeristen, die in de om singelde menigte terecht waren ge komen en tegen wil en dank een tochtje naar het politiebureau moes ten maken. De Amsterdamse politie wilde preventieve maatregelen nemen om als het ware de oorzaak van de on geregeldheden weg te nemen. Daar toe heeft zij de bevoegdheden. Dat er van die bevoegdheid op tactische wijze gebruik is gemaakt, kan men echter moeilijk beweren. BOSBRAND Zondagmiddag werd de Venrayse brandweer gealarmeerd voor een begin van bosbrand op de grens van de gemeenten Venray en Horst ter hoogte van Castenray. De vrijwillige brandweer kon met de grootste in spanning uitbreiding voorkomen. Toch ging een perceel bos in de vlammen op, maar de schade bleef beperkt. Van bevoegde zijde wordt nogmaals het publiek eraan herin nerd de uiterste voorzichtigheid te betrachten daar het bos uiterst brandbaar is door de droogte van de laatste dagen.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 13