Boerenleenbank Kerkelijke Diensten ms&sis Interkring sportdag van 26 juni tot en met 2 juli Geestelijk artikel Voor al Uw bankzaken PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Kapl. Bongaerts Westsingel 1 - Tel. 2044 Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.00 G. Odenhoven-Swinkels; 8.00 PI. Eucharistieviering, waaronder PI. Hernieuwing der Doopbeloften, Wit. Antoon van Dijok; 9.30 Hoogmis voor de parochie: 11.00 voor de le vende en overleden leden van de Schutterij „Het Zandakker", Gilde St. Jan; 18.00 Lambert van Haren. Maandag: 7.30 Arnoldina Aben- v. d. Mond; 8.15 mevr. Drenth- Holthuis; 9.00 J. v. d. Tillaart v.w. de buurt; 19.00 Theo Siebers v.w. de buurt. Dinsdag: 7.30 Theodorus Camps; 8.15 H. Lucassen v.w. het zangkoor; 9.00 overl. fam. Sijbers-Tijhuis; 19.00 mevr.Martens-Tol 1 Woensdag: Feest van St. Petrus en Paulus. 7.30 Hoogmis ter ere van St. Petrus en Paulus; int. J. Gossens- Kessels; 8.15 mevr. Drissen-Ariaens; 9.00 Piet Rongen, zoon Sjang en dochter Anna; 19.00 Pierre van Op bergen. Donderdag: 7,15 gest. jgt. Jozef Aerts en Antoinette Janssens; 7.30 tot zekere intentie; 9.00 Wilhelmina Rongen-van Kessel en dochter. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Feest van het Kostbaar Bloed. 7.00 Gerardus Aarts v.w. Ge nootschap St. Joseph; 7.45 Hoogmis ter ere van het H. Hart, voor An toinette van Meyel en Wilhelmina Arts; 9.00 Mevr. Aben-Fleurkens; 19.00 Piet Jacobs. Zaterdag: 7.30 Johanna Maria Theresia van Rijn; 8.15 overl. fam. Franssen-Hubbers; 9.00 mevr. Poels- Schots v.w. de buurt Stationsstraat; 19.00 Piet Geurfcs en Theo Siebers v.w. S.V.V.; biechten van 18.00-19.00 uur; donderdag van 19.00-20.00 uur. Mededelingen 1. Men gelieve tijdens de H. Dienst van 8.00 uur zondag de gereser veerde plaatsen vrij te laten. 2. Na de Hoogmis Te Deum b.g.v. de verjaardag van de Kroning van Paus Paulus VI. 3. Woensdag feest van St. Petrus en Paulus. Om 7.30 Hoogmis. PAROCHIE PATERSKERK Priester der week: Pater Seraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 4e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: Mis van vorige zondag of votiefmis. Dinsdag: Vigilie van 't feest van de H. Petrus en Paulus. Woensdag: Feest van de H. Petrus en Paulus, Apostelen. Donderdag: Gedachtenis van de H. Paulus, apostel, 's Middags van 58 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen; 10.30 pl. H. Mis waaronder'huwelijksslui ting voor het bruidspaar Janssen- Hoedemaekers. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, tevens feest van het Aller heiligste Bloed van onze Heer Jezus Christus. 10 uur H. Mis bij gelegen heid van het 25-jarig huwelijk Fel ler-Jacobs; 16 uur pl. H. Mis waar onder huwelijkssluiting voor het bruidspaar Mols-Scholten; 19 uur Gezinsmis. Zaterdag: Feest van O.L. Vrouw Visitatie. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ont vangen. Mededelingen I. Deze week iedere avond om 7 uur avondmis behalve zaterdag. 2. Zondag 26 juni a.s. hernieuwen de kinderen die de school veria- laten hun Doopbeloften. Dit ge beurt onder de Mis van 7.45. Wilt U zo goed zijn de banken van de voorste helft dei- kerk vrij te la ten voor de kinderen en hun ouders. De kinderen gaan met •hun ouders rechtstreeks naar de kerk. 's Middags geen plechtig heid. De kinderen bereiden zich nog speciaal voor op dit gebeu ren door een driedaagse oefening op 23, 24, 25 juni. 3. De derde Mis op zondag 26 juni a.s. begint niet 9 uur, maar 9.15. Mis intenties Zondag: 6.30 Hubertus Lucassen; 7.45 Gerardus Aarts (Handboog schutterij Diana); 9.15 Karei Hen driks; 10.15 voor de parochie; 11.45 Jozef v. d. Heuvel. Maandag: 6.55 Ida v. d. Weelden- Muringen; 7.45 Martinus Hendriks; 8.30 bijzondere intentie; 7 u. avond mis Ant. Nijs als lid der D.O. Dinsdag: 6.55 Antoinette Rammel- man-Elsevier; 7.45 overl. ouders Sjang Gossens-Kessels; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avondmis P. Spee, echtgenote en kinderen. Woensdag: 6.55 Eva Wilhelmina Rojer; 7.45 Wilhelmina Hendriks; 8.30 voor slagen van een examen; 7 uur avondmis Wilhelmus Aarts. Donderdag: 6.55 Mathilda Was- scher; 7.45 ter eer van St Antonius voor bijzondere int.; 8.30 slagen van een examen; 7 uur avondmis Johan na van Teeffelen-Dekker (buren). Vrijdag: 6.55 ter ere van de H. Geest; 7.45 Piet Thijssen; 8.30 Wil helmina Hendriks; 10 uur 25-jarig huwelijk; 16 uur huwelijksmis; 7 u. avondmis als gezinsmis. Zaterdag: 6.55 ter ere van O.L. Vrouw; 7.45 Martinus Hendriks; 8.30 zekere intentie. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 A. Derks en P. Phi- lipsen; 7.45 Cor en Jan Evers; 9.15 Gerrit en Karei Jeuken; 11.45 Wim Timmermans en Paul Pop. VREDESKERK VENRAY Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. fam. Jans- sen-Michels-Wijnhoven; 9.00 leesmis voor overl. Betsie van Zwamen; om 10.00 hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Henricus Driessen. Maandag: 8.00 leesmis voor een zalige dood; 9.00 H. Mis bij gele genheid van 't 40-jarig dienstjubi- leum van L. Koppers, hoofd van de Henseniusschool; 19.00 avondmis voor overl. Peter Oomens (leerlin gen LTS). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Martinus Martens; 19.00 avondmis voor overl. fam. Willems-Tijssen. Woensdag: Feest van St. Petrus en Paulus. 8.00 leesmis voor overl. An toon Nijs; 19.00 avondmis voor overl. Wim Jansen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Peter Oomens (leerlingen LTS); 19.00 avondmis voor overl. Wim Jeuken. Vrijdag: Feest van 't Kostbaar Bloed van onze Heer Jezus Chris tus en eerste vrijdag van de maand, bijzonder toegewijd aan de verering van 't H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. Anna Lenssen-Kemp. In deze H. Mis worden alle schoolkinderen verwacht; 19.00 avondmis voor overl. Hubertus Lucassen. Zaterdag: Feest van Maria Visita tie. 8.00 leesmis voor overl. Peter Oomens (leerlingen LTS); 9.00 lees mis uit dankbaarheid; 19.00 avond mis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johanna Pijpers. Biecht gelegenheid van 57 uur. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck om tien uur. Predi kant is Ds. Mondt uit Gennep; te vens bediening van de H. Doop. In Venray geen dienst. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis voor Martinus Moor rees; 8.30 gest. lsm. Antoon Broeren; 10 uur Hoogmis, gest. jrd. fam. Ver- heij en-Hendriks. Maandag: 7.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 7.30 Petronell-a Tacken. Woensdag: Feest van de H. Apos telen Petrus en Paulus; 7.30 gez. H. Mis Michel Vennekens en ouders. Donderdag: 7.30 int. fam. Derks- Ewals. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gez. H. Mis Theo Camps; 7 uur avond mis Maria Joosten-Camps. Zaterdag: 7.30 overl. ouders Pe tei's-Verstegen. Biechten van 6-7 u. Vandaag aan de kerkdeur kollekte voor het Ziekentriduum en de Lim burgse Blinden. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Feest van de hernieuwing der doop beloften voor degene die de school verlaten, in de H. Mis van 7.30 uur. Om 6.30 eerste H. Mis; 8.30 2e H. Mis; parochiehoogmis om 10 uur. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 Hoogmis tot dank zegging tot intentie familie Peters- Ja nssen. Dinsdag: 8 uur speciale mis voor de schoolkinderen. Woensdag: feest van de apostelen Petrus en Paulus. 7.30 Hoogmis, zie- ledienst Petronella van Dijok. Donderdag: 7.30 Hoogmis tot zeke re intentie E. L. Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan het H. Hart van Jesus. 7.30 H. Communie; 8 uur H. Mis; 's avonds om 8 uur avondmis. Zaterdag: 7.30 H. Communie; 10 u. Huwelijksmis: 25-jarig huwelijks feest de Rijck-Classens; 's avonds biechtgelegenheid van 57 uur. Deze week de H. Communie aan de zieken. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Wilhelmina Weys; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis fam. Martens-Philipsen. Woensdag: H.H. Apostelen Petrus en Paulus, feest van devotie. 7.30 gezinsmis tot int van hen die van morgen offeren; 20.00 gest. gez. jrd. Louis Roelofs. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw tot dankzegging v. fam. Seykens-Ewals. VRAAGTEKENS WAAR MUZIEK IN ZIT Wanneer we zondag in de kerk zitten en de gebeden bidden van die dag en bovendien daarover nog wat nadenken, dan kan het gebeuren, dat wij zeggen: hé. daar klopt iets niet. Daar staat bijvoorbeeld in de col- lectaHeer, maak dat onder Uw leiding de wereld voor ons vreed zaam haar gang volgeEn bij Paulus staat: „De schepping is im mers onderworpen aan de verwor ding...." en verderop „want ook de schepping zal bevrijd worden van die dienstbaarheid aan het be derf." Over al deze dingen wordt de laat ste tijd veel nagedacht en nog meer overhoop gegooid, zodat niemand eigenlijk maar enige zekerheid heeft hoe het allemaal in elkaar zit. Er zullen niet veel mensen onder ons zijn, die dat gebed en de woor den van Paulus willen af danken. Meer dan wij weten voelen wij dat er in die teksten grote waarheids- kernen zitten, maar dat de mens in deze tijd er niet helemaal mee uit de voeten kan. Dat gebed bijvoorbeeld doet de mens nogal passief aan. Die wereld, dat weet hij, dat is hijzelf, niet een abstract ding. En hij wil niet passief zijn. Hij kan dat niet. De mens is namelijk tot het besef gekomen, dat de vrede voor het grootste deel mensenwerk is, letterlijk en figuur lijk. Hij moet zelf de vrede bewer ken. Het is niet zo, dat God dat zo maar even voor ons doet op ons ver zoek. De vrede in de wereld is een menselijke opdracht. Paus Paulus noemde die opdracht bij zijn bezoek aan de Verenigde Naties in oktober vorig jaar zelfs de belangrijkste, die de mens van deze tijd heeft. Dat ge bed in de kollekta moeten wij dan ook op onze manier uitleggen. Mis schien zou een moderne versie zo kunnen luiden: Heer. geef dat wij trouw zijn aan onze opdracht tot vrede in de wereld, en dat wij die trouw beleven naar het voorbeeld van onze Heer Jezus Christus De woorden van Paulus zijn he lemaal duister. Wat betekent zijn gezegde.„ook de schepping zal bevrijd wordenBedoelt hij daarmee alleen de mensheid of wer kelijk al wat God geschapen heeft? Hierop zou ik geen antwoord kun- kunnen geven. Er zullen knappere koppen zijn, die dat misschien kun nen uitleggen. Maar wel kijken wij sinds het conocilie met nieuwe eer bied naar alles wat ons omringt. Niet meer een abstracte, vreemde en vooral vijandige wereld, maar ons levens- en werkterrein. Maar om uit de woorden van Paulus een toe komstverwachting op te bouwen, lijkt mij nogal gevaarlijk. De toe komst voorspellen is eenmaal een hacheijke zaak. Wij weten alleen, dat de schepping eens bevrijd zal worden. Hoe en wanneer, dat blijven vraagtekens, maar vraagtekens waar muziek in zit, krachtens de belofte van Christus door de H. Geest, die alles zal vernieuwen. 25.000,— y 1 kost een nieuw instrumentarium voor Venray's Harmonie. 15.000,— is daarvan al bijeen 10.000,— moet er nog komen. Help dat bedrag bijeen te krijgen door UW bijdrage NU I I I I Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan het Goddelijk Hart. 7.30 gest. H. Mis ter ere van het H. Hart; 10 uur pl. huwelijksmis bruidspaar Reintjes-Tacken. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offeren. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Riet Dinghs en EUy Vuillings. Misdienaars: P. Roelofs - N. Jans sen G. Rambags - J. Emonts. Accolythen: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin kels. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis voor dr. Wim Jans sen; 9.15 hoogmis voor P. J. van Rens en Gertruda van Rens-Litjens. Om 10.30 leesmis voor de afgestor ven familie van Cuijk-Gooren. Maandag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Verkoeij en-Jans sen; 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus Direks. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Willem Loonen; 7.30 leesmis voor de over leden familie Reintjes-Litjens. Woensdag: feest van St. Petrus en Paulus. 6.45 lèesmis voor Henricus Bomm. echtgenote en Johanna Be- det; 7.30 leesmis voor P. J. van Rens en Aleida Poels. Donderdag: 6.45 leesmis voor de afgestorven familie Peeters-Rayma- kers; 7.30 gezongen jaargetijde voor Gerard Willemse. Vrijdag: feest van het Kostbaar Bloed van O.H. Jezus Christus. Eer ste vrijdag van de maand. Om 6.45 geen H. Mis. 7.30 leesmis voor de overleden familie Janssen-Michels; 10 uur huwelijksmis voor 't bruids paar Keijzers-Thuijls. Zaterdag: feest van O.L. Vrouw Visitatie. 6.45 leesmis voor de over leden familie van Hees-Voesten; 7.30 leesmis voor Arnold Pijpers, echtge note en zoon Harry. Accolythen: 6.45 P. Heesen en P. Stevens; 8 uur J. van Ooi en M. Cornelissen; 9.15 A. Loonen, G. Jen- niskens, P. Stevens en M. Janssen; 10.30 Tonny Cornelissen en Jan Voermans. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor Martinus Jans sen, Francisca Swinkels en Frans Bressers; 8.15 leesmis voor Antoon van Asten; 9.15 leesmis voor Peter Joh. van Dijck best, door P. J. Poels; 10.15 Hoogmis voor de paro chie. Maandag: 7.30 leesmis voor een zieke. Dinsdag: 7.30 maanddienst voor Anna Arts-Janssen. Woensdag: 8 uur leesmis voor de fam. Fleurkens-Jenneskens. Donderdag: 7 uur avondmis voor Albert Fleurkens en Elisabeth Claessens. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 lees mis voor Anna Arts-Janssen best. door de buurt. Zaterdag: 7.30 geen mis; 10 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Rongen-van Asten. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Kermiszondag. 7.00 leesmis voor de overl. fam. Wilms-Claes; 8.15 lees mis voor overl. fam. Muysers-van Tilburg; 10.00 Hoogmis voor de pa rochie; 11.30 leesmis voor overl. fam. Kessels-Claes. Maandag: 8.30 gest. jgt. voor Jo hannes Henr. Arts, echtgenote en kinderen. Dinsdag: 8.30 gez. H. Mis voor le den van de Veeverzekering. Woensdag: H.H. Apostelen Petrus en Paulus. 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Arts-Driessen. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Martinus Poels. Vrijdag: Kostbaar Bloed van O.H. Jezus Christus. Eerste vrijdag van de maand. 7.30 gest. Hoogmis ter ere van het H. Hart. Zaterdag: O.L. Vrouw Visitatie - Priesterzaterdag. 7.30 gez. H. Mis v. Johannes Lambertus Michels. Biechtgelegenheid van 6 tot 7 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Pub- ben-Janssen; 10 uur hoogmis voor de zielerust van een overledene. Na de hoogmis Te Deum ter herden- ding Paus-kroning. Maandag: tot int. van fam. Loe- nen-Cruijsen. Dinsdag: v. d. zielerust van Ma ria Pubben (Merselo). Woensdag: H.H. Petrus en Pau lus: 's morgens geen H. Mis; 20 uur gez. avondmis tot bijz. int. Donderdag: v. d. zielerust van Henricus van Helden (Merselo). Vrijdag: Kostbaar Bloed van O.H. Jezus Christus, 1ste vrijdag, 's Mor gens geen H. Mis; 20.00 avondmis t.e.v. H. Hart tot bijz. int. Zaterdag: O.L. Vrouw Visitatie, eerste zaterdag, gewijd aan het On bevlekt Hart van Maria, priester zaterdag, tot int. van fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 20.00-21.00 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. ouders Lit- jens-Swinkels; 10 uur Hoogmis voor 'het rectoraat. Accolythen: Joost en Toon Droesen. Misdienaars van de week: Jos van Rens en Wim Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen. Dinsdag: 7.30 uur leesmis voor Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Woensdag: H.H. Petrus en Pau lus. 7.30 leesmis voor Peter Paul J anssen. Donderdag: 7.30 leesmis t.b.i. Vrijdag: Kostbaar Bloed van On ze Heer Jezus Christus. Eerste vrij dag van de maand. 7.30 leesmis uit dankbaarheid en bijzondere intentie. 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór de Avondmis. Zaterdag: O.L. Vrouw Visitatie. 7.30 leesmis voor Johannes van Kempen. Biechtgelegenheid van 7-8. Kerkpoetsen: Truus en Gerrie Gielens. RECTORAAT VEULEN Zondag: 4e zondag na Pinksteren, 7.30 leesmis voor de vervolgden B.; 9.30 Hoogmis voor de parochie. Na de hoogmis sacramentsprocessie. Geen lof. Maandag: 8 uur Hoogmis jgt. voor zal. Leo Heidens en echtgenote. Dinsdag: 8 uur leesmis ter ere van de H. Antonius van Padua, uit dankbaarheid; 10 uur pl. hoogmis en inzegening bij 't huwelijk van het bruidspaar Jonkers-Hagens. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal. vr. Clephas. Donderdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgei's, echtgenote en zoon Hu- bert. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. Feest Kostbaarf Bloed; 8 uur leesmis uit dankbaarheid fam. Weys; 's avonds 7.30 leesmis voor zal. Gerardus Smits. Zaterdag: 8 uur leesmis voor zal- Theodorus Will ems. Kerkpoetsen: Mia van Wylick en Miet Geelen. Accolythen voor 26 juni: Mattie Kunen. Gert Geerits en Willy van Ooi. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis; 7.30 H. Mis. Kapel: H. Mis voor de schooljeugd (tot int. v. Wljnhoven-Braun). 10 uur Hoogmis voor Antoon van Dijck. Maandag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor zegen in gezin. Woensdag: Feest van de H.H. Pe trus en Paulus. 7 uur H. Mis; 7.30 voor welslagen van examen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 7.30 overl. Zeegers-Emonts. Vrijdag: Feest van het Kostbaar Bloed, 1ste vrijdag van de maand. 7 uur gel. H. Mis; 7.30 gez. H. Mis, daarna uitstelling, litanie en zegen. Zaterdag: Feest van O.L. Vrouw Visitatie. 7 uur en 7.30 H.H. Missen ter ere van O.L. Vrouw. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeen te Venray ligt ter inzage een ver zoek met bijlagen van G. J. M. Lin- ders. Peter Janssenstraat 20. Yssel- steyn-Venray om vergunning tot het oprichten van een pluimveefokin- richting annex propaangasinstallatie aan de Peter Janssenstraat 20. ka dastraal gemeente Venray sectie H nr. 2060. Een tweede verzoek met bijlagen ligt ter gemeentesecretarie ter in zage en wel van Kusters P. J-, Hoop- weg 4, Venray om vergunning tot het oprichten van een boerderij - pluimveemesterij met propaantank- installatie aan de Hoopweg 4, ka dastraal gemeente Venray sectie B nr. 3215. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendma king inbrengen bij het gemeentebe stuur. waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 27 juni 1966 om 15.00 u. in het gemeentehuis. Venray, 13 juni 1966. Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris de bank voor iederéén Vrijdag j.l. had op dc- Puttenweg in Ysselsteyn een verschrikkelijk auto ongeluk plaats waarbij 2 doden te betreuren waren en twee ernstig ge wonden uit de auto-restanten moesten werden bevrijd. De oorzaak van deze frontale botsing was een inhaal-manceuvre in dichte mist, waar bij de tegenligger niet of te laat werd opgemerkt. De begrafenis van de twee slachtoffers, de heren Janssen en van Zoest, vond dinsdag j.l. plaats, onder zeer grote belangstelling, vanuit de Vredeskerk. Foto: G. Kruijsen, Venray. JBTB EN MBL Zondag kan Venray een sport evenement beleven wanneer na melijk 1100 jonge agrariërs hier in de interkring-sportdag hun krach ten met elkaar komen meten. Een gebeuren, waarvoor grote belang stelling bestaat, ook buiten agra rische kringen. De agrarische jongeren, verenigd in de afdelingen van de Jonge Boe ren en Tuindersbond en van de or ganisaties voor de meisjes besteden veel aandacht in deze organisaties aan sport en spel. De ruiterclubs zijn daarvan wel het meest spreken de voorbeeld, maar ook de sport clubs, die geregeld in afdelings- en kringverband wedstrijden organise ren. Welnu zondag a.s. wordt een in- terkring-dag gehouden waarop de winnaars van liefst 4 kringsport dagen in Limburg tegen elkaar in het krijt treden. 1100 JONGEREN Dat betekent dat op die dag 1100 sporters elkaar zullen ontmoeten op het sportpark. Liefst 64 leiders en leidsters zullen zorgen, dat alles zo vlot mogelijk verloopt en dat de 12 juryleden geen ogenbik rust krijgen. De dag wordt begonnen met een H. Mis in de openlucht, die om 11.00 gevierd za'l worden. Om half 2 opent de heer G. Mertens, voorzitter van de LLTB en KNBTB de feitelijke sportdag. HET PROGRAMMA Het programma brengt, zoals we boven reeds zeiden, de beste spor ters uit vier kringen tegen elkaar. De beste 100 m lopers zullen van start gaan. maar ook op de 400, de 800 en 1500 m verwacht men goede prestaties. Die besten zijin nu een maal aan elkaar gewaagd, de uitsla gen lagen in de verschillende krin gen niet ver van elkaar en men kan op dit onderdeel beslist op een fer me strijd rekenen, voordat de kam pioenen uit de bus komen. Het wagenrennen, een specifiek onderdeel van de sportbeoefening van de agrarische jongeren, komt ook aan bod en belooft ook nu een attractie apart te worden. Trouwens op de overige atletieknummers kan men rustig een hard gevecht om de bovenste puntjes verwachten. Als het weer wil meewerken be looft het een kleurige en fleurige sportdag te worden met veel afwis seling, met verschillende nummers en met mooie oefeningen. Het beste zal het fleurige nog te zien zijn bij de gecombineerde oefeningen, waar aan 1100 sportlieden deel zullen ne men. De kleurrijke uniformen zul len dan. evenals bij het défilé, zor gen voor de nodige afwisseling en fleur. Dat er intussen het een en ander te organiseren is, zal iedereen wel duidelijk zijn, maar gezien het orga nisatievermogen van deze jongelui die in het verleden getoond hebben op dit terrein him mannetje te staan, menen voorshands reeds te kunnen zeggen, dat komende zondag een mooie sportdag te genieten zal zijn.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 6