BS m m Kerkelijke Diensten Dr., W. Oosterbaan land- en tuinbouwschool S.V. 1 .EUNEI HANDBOOG DUIVENSPORT van 12 tot en met 18 juni Geestelijk artikel PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week: Kapl. Driessen Westsingel 68 Tel. 2385 Zondag: 2e zondag na Pinksteren. 7.00 A. Loonen; 8.00 Leonardus Noyen, Petronella Zeegers en zoon Simon; 9.00 pi. H. Mis b.g.v. 50-jarig bestaan van Herwonnen Levens kracht; 10.00 pl. concelebratie ter ere van het H. Sacrament; 11.00 Theodoras Pouwels; 18.00 Gerardus Vullings. Maandag: 7.30 Antoon Laurensse 8.15 Theodoras Camps; 9.00 Mathieu Stoks; 19.00 Nelly Linders v.w. de buurt. Dinsdag: 7.30 mevr. Aben-Fleur- kens; 8.15 Johanna Verstraelen: 9.00 M. Stoks v.w. de buurt; 19.00 Piet Jacobs. Woensdag: 7.30 Theodoras Camps: 8.15 Theodoras Arts; 9.00 G. Oden- hoven-Swinkels; 19.00 mevr. Mar tens-Toll. Donderdag: 7.30 Leonardus Stip hout; 8.15 A. Sijbers en dochter Ca- rolientje; 9.00 Jean Gossens v.w. de buurt. Vrijdag: Feest van het Allerheilig ste Hart van Jezus. 7.30 Theodoras Camps; 8.15 J. v. d. Boom; 10.00 Hoogmis b.g.v. 25-jarig huwelijk Janssen-Graat; 11.00 pl. Hoogmis b.g.v. 25-jarig huwelijk G." Peeters- Arts; 19.00 H. Mis ter ere van H. Hart van Jezus, int. Theo Siebers v.w. de buurt. Zaterdag: 7.30 J. Gossens-Kessels 8.15 Arnoldina Aben-v. d. Mond; 9.00 Mevr. Kawinkels; 19.00 mevr. Poels-Schots v.w. de buurt Sta tionsweg. Biechten van 18.00-19.00. Mededelingen 1. Zondag om 10.00 uur pl. Open luchtmis op het Henseniusplein, tezamen met de twee andere pa rochies van. Venray-kom. De dienst van het Woord wordt ge houden in de drie parochiekerken afzonderlijk, waarna (na het evangelie) in processie naar het Henseniusplein wordt getrokken hier heeft dan een concelebra tie plaats. Wij roepen allen die maar enigszins kunnen op (aan deze plechtigheid deel te nemen als uitdrukking van ons geloof in Jezus tegenwoordigheid in de H. Eucharistie. 2. Zondagmiddag om 4 uur bijeen komst van de H. Familie. 3. Vrijdag feest van 'het H. Hart. Wij vragen uw bijzondere aan dacht voor de avondmis op deze dag. Om 9 uur 's morgens is er geen H. Mis. H. FAMILIE Zondag 4 uur vergadering van de H. Familie. PAROCHIE PATERSKERK Priester der week: Pater Scraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 2e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30. 7.45, 9.00 11.45; de hoogmis om 10.00 uur. Om 7 uur lof met overweging. Maandag: Feest van de H. Anto- nius van Padua, 's avonds om 7 uur avondmis met voorbede. Dinsdag: H. Basilius, bisschop en kerkleraar. Woensdag: Mis van zondag j.l. of votiefmis. Donderdag: Mis van zondag j.l. of votiefmis. Vrijdag: Feest van het H. Hart. 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen; 7 uur gezinsmis. U komt naar de gezinsmis omdat u weet, dat u Gods hulp om een goed gezin op te bou wen, niet kunt missen. Zaterdag: H. Ephrem, belijder en kerkleraar. Van 38 gelegenheid om het sacrament der Biecht te ontvan gen. Mededelingen I. Deze week iedere avond om 7 u. Avondmis behalve zaterdag. 2. Zondag 12 juni is de Hoogmis om 10 uur. De voormis t.m. Evan gelie viert elke parochie van Venray-kom in zijn egien kerk, daarna trekken we zingend en biddend naar het Henseniusplein. Daar zingen de parochianen van de drie parochies gezamenlijk het Credo, daarna offermis. Het duurt dus niet lang op het Hen seniusplein. Maken we er een grote huldiging van door onze massale aanwezigheid. Volgorde der stoet: 2e hoogste Wassen der lagere school, Zan gertjes van St. Frans, Gidsen, Welpen, Klooster-communiteit, vrouwen en mannen. Misintenties Zondag: 6.30 Wilhelmina Adriana van Polanen; 7.45 Antoon Cremers; 9.00 Herman Jan-s Beken; 10 uur voor de parochie; 11.45 Johanna van Cu ijk-Verhoeven. Maandag: 6.55 Ida van Weelden- Muringen; 7.45 overl. eohtgen. Her man Janssen; 8.30 Maria van Well- Peters; 7 uur avondmis overl. ouders Sjang Gossens-Kessels. Dinsdag: 7.45 Wilhelmina Hen driks; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avondmis Michiel Lenssen, echtgenote en Anna. Woensdag: 7.45 overl. fam. Am- brosius; 8.30 Hendrika v. d. Beuken- Peters; 7 uur avondmis voor een jarige moeder. Donderdag: 7.45 Martinus Hen driks; 8.30 overl. fam. Janssen-Cup; 7 uur avondmis Jqfaanna van Teef- felen-Dekker (buren). Vrijdag: 7.45 Martinus Hendriks D.O.; 8.30 overl. fam. v. d. Tillaert- Lurvink; 7 uur avondmis als Ge zinsmis. Zaterdag: 6.55 overl. ouders Her- mus-van Oers; 7.45 Wilhelmina Hendriks; 8.30 Gerardus Aarts en Maria Aarts-Martens. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Cor en Jan Evers; 7.45 Gerrit en Karei Jeuken; 9.00 Wim Timmermans en Paul Pop; 11.45 A. Derks en P. Philipsen. VREDESKERK VENRAY Zondag: 2e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Wim Jan sen; 9.00 leesmis voor overl. Johan Jansen; 10.00 plechtige eucharistie viering voor de parochie. Na de woorddienst vertreken we om 10.15 naar het Henseniusplein. waar voor de drie paroehies van Venray samen de Offerdienst zal worden gevierd, We hopen dat heel veel parochianen deze nieuwe vorm van de sacra mentsprocessie zullen bywonen. 11.30 leesmis voor overl. Jacomina Thijs- sen-Geurts. Maandag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (Aben); 19.00 avondmis voor overl. Johannes Gossens Elisabeth Kessels. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Martinus Martens; 19.00 avondmis voor overl. Grad Sinten. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Willem Mandors; 19.00 avondmis voor overl. Harry Swinkels. Donderdag: 8.0 leesmis voor overl. Jaap Min en fam.; 19.00 avondmis voor overl. Johannes Stevens Johanna Pijpers. Vrijdag: Feest van het Allerheilig ste Hart van Jezus. 8.00 leesmis voor overl. Wim Jeuken; 16.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor bruidspaar Jacobs- Evers; 19.00 avondmis voor overl. Hubertus Lucassen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Jacobs-Janssen en Leo Stip hout; 19.00 avondmis voor overl, Maria Loonen-Kusters. Biechtgele genheid van 57 uur. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck om half elf. Predi kant is Ds. Sprey uit Nijmegen. Viering H. Avondmaal. In Venray geen dienst. Zondag: 2e zondag na Pinksteren. 7 uur parochie-mis; 8.30 overl. fam. Basten-Voesten; 10 uur Hoogmis v. Mar tien Moorrees (buurt). Maandag: GEEN H. Mis. Dinsdag: 7.3Ö -gest. gez. jrd. Ger- trudis Derks. Woensdag: 7.30 Aleida Claessens- Teuws. Donderdag: 7.30 int. fam. Loonen. Vrijdag: Feest van het H. Hart van Jezus. 7.30 gest. gez. H. Mis. Zaterdag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 2e zondag na Pinksteren. Sacraments-zondag. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30; Hoogmis om 9.30. Na de Hoogmis Sacramentsprocessie naar de St. Annakapel. Eerste kol- lekte voor de kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 jaardienst Engel- bertus Martens. Dinsdag: 8 uur speciale kindermis tot zekere intentie. Woensdag: 7.30 maanddienst Peter van Rhee. Donderdag: 7.30 zieledienst fam. Hesen-Heiligers en Kessels-Heili- gers. Vrijdag: feestdag van Allerheilig ste Hart van Jezus. 8 uur speciale kindennis; 7.30 H. Communie; 'sav. om 8 uur lof met oefening van eer herstel. Zatredag: 7.30 maanddienst Hen- ricus Ophey; zaterdagavond biecht gelegenheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis Henricus Strijbos en Henrica Friesen; 9.30 Hoogmis voor de parochie, waarna H. Sacraments processie. Maandag: 7.30 leesmis overl. fam. Tielen-J anssen. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot dank van Reynders-Willemsen. Woensdag: 7.30 gezinsmis tot int. van hen die vandaag offeren. Donderdag: 7.30 leesmis tot int. van Wed. Emonts. Vrijdag: Feest van het Allerheilig ste Hart van Jezus. 7.30 leesmis Ger. Camps en Rosalie Hillen; 20 uur 6e zeswekendienst Elis. Smits-Friesen. Zaterdag: 7.30 gest. H. Mis t.e.v. O.L, Vrouw van Altijddurende Bij stand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 7-8. Kerkpoetsen: Berfca en Helma Duy- kers. Misdienaars: G. Rambags-J.Emonts G. Vullings-J. Steeghs. Accolythen: J. Rambags (Gz); J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin- kels. 1 SACRAMENTSDAG De sacramentsprocessie is niet meer. De hele parochiegemeenschap met haar rijk geschakeerde vereni gingen, al dan niet in uniform, trok dan uit in één groot eerbetoon aan Christus in het Altaarsacrament. Het Kerkbestuur liep mee, de har monie, de schutterii een lange stoet bruidjes met witte bloemen en een bijna even lange rij van misdie naars. Het was feestelijk midden in de zomer. De processies trekken niet meer. Zij is bijna geschiedenis ge worden en is bijgezet in de grafkel der der afgedane tradities van het rijke roomse leven. Er zijn mensen die deze vroegere processies missen. Zij beschouwen het als een groot verlies. Anderen zijn er blij om, omdat zij zich niet meer met hart en ziel erachter kon den stellen. Het zou inderdaad een verlies zijn, wanneer er niets anders voor in de plaats gekomen zou zijn. Maar dat is wel het geval. De aandacht voor de Eucharistie is heel anders gericht. Niet zozeer het uiterlijk feestbetoon alswel de persoonlijke, helemaal niet opvallende deelneming eraan in de Mis. Nooit hebben de mensen in ons land zo vaak gecommuniceerd als in onze tijd. Een misviering is oncom pleet geworden, wanneer men niet tevens communiceert. Dit is een grote winst. En wij geloven, dat dit ook dichter de bedoeling van Chris tus benadert. Lezen wij maar in het Evangelie. Christus zegt daarin niet, dat wij Zijn Lichaam en Bloed moeten vereren, maar dat wij het moeten eten en drinken. „Mijn vlees is waarlijk spijs en mijn bloed is waarlijk drank." En Christus voegt eraan toe: „Wie dit brood eet, zal leven in eeuwigheid," Duidelijker kan het toch niet. Wij zullen dan ook eerijk moeten toegeven, dat voor de devotie tot het Sacrament des Altaars zoals die uit de processie sprak, iets beters in de plaats is gekomen, namelijk een vroomheid, welke rechtstreeks haar voedingsbodem in het Evangelie heeft. Er is uiterlijkheid verdwenen om plaats te maken voor innerlijke verrijking. Dat men daaraast iets van die oude traditie wil handhaven en een of tweemaal per jaar in een plech tige Eucharistieviering op een van onze pleinen Christus aanwezigheid midden onder ons, in ons doodge wone dagelijkse leven, uitdrukkelijk wil stellen, is toch een goede ge dachte, We belijden dan onze dank en erebetuiging aan Hem, die mid den onder ons is en die ons leven zegent, want alle goeds komt van boven. Ook voor onze 'hele gemeen schap. Zondag: 2e zondag na Pinksteren. Om 7 uur leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis voor Petronella Jans- sen-Martens; 9 uur leesmis voor de overleden fam. Janssen-Michels; om 10 uur gestichte jaardienst ter ere van O.L. Vrouw, daarna processie. De processie wordt beëindigd op 't plein voor de meisjesschool. Maandag: 6.45 leesmis voor Hen ricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet; 7.30 leesmis voor Petronella Reintj es-van Megen. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Peter Joh. Peeters en Petronella Loonen; 7.30 leesmis voor de overleden fam. Arts-van Cuijck (kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Voesten-Claes- sens-Nijssen; 7.30 leesmis voor Jean Loenen. Donderdag: 6.45 leesmis tot inten tie van de familie Direks; 7.30 lees mis voor Gerardus Jenneskens (kin dermis). Vrijdag: Feest van het H. Hart van Jezus. 6.45 leesmis tot intentie van de familie Voermans-van Mil; 7.30 gestichte dienst ter ere van het H. Hart voor P. J. Wilms en Anna Maria Thielen. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Ma ria Loenen-Thielen en Jan Loenen; 7.30 leesmis voor Maria Jacobs-Nis- sen, A.s. zondag onder de H. Mis van uur plechtige hernieuwing van de doopbeloften. De tijd van de oefe ningen wordt uit de school bekend gemaakt. Accolythen: 7 uur Jan Voermans en Tonny Comelissen; 8 uur A. Loo nen en G. Jenniskenis; 9 uur H. Bal- tussen en P. Heesen; 10 u. M. Jans sen,, J- van Ooi, M. Cornelissen, P. Stevens. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag na Pinksteren, uur leesmis voor de overl. fam. Vogels-Jeurissen; 8.15 leesmis voor de communicanten; 9.15 leesmis voor Anna Janssen-Smeets; 10.15 Hoog mis v. d. overl. fam. Philipsen- Groetelaars. Na de hoogmis de H. Sacramentsprocessie. Maandag: 7.30 maanddienst voor Theo Geerets. Dinsdag:. 7.30 maanddienst voor Hans van Dierendonck. Woensdag: 7.30 leesmis voor Anna Arts-Janssen best. d.d. buurt. Donderdag: 7 uur avondmis jaarg. v. Aldegonda Janssen. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Peter Joh. van Dijck. Zaterdag: 7.30 maandd, v. Marinus van Dijck. PAROCHIEKERK MERSEI.O Zondag: 2e zondag na Pinksteren. 7.00 gest. lsm. voor Jan Arts en Hermina Fr. Goumans; 8.15 leesmis voor overl. fam. Gellings-Jilesen; 10.00 Hoogmis voor Johanna Ver hoeven en overl. ouders van Rijs- wijck-Verhoeven. Na de Hoogmis Sacramentsprocessie. 11.30 geen H. Mis. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Hen rica Arts, geb. van Vegchel. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Pe ter van Enckevort en overl. ouders Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor Eudoxia Miehels. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. ouders fam. Meyer-Zeegers. Vrijdag: Feest van het Allerheilig ste Hart van Jezus. 7.30 gest. Hgm. ter ere van het H. Hart tot int. van Eerw. Zusters Wismans; 8.00 Avond mis, hoogmis ter ere van het H. Hart voor de parochie. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis tot int. van leden van de Veeverzekering. Biechtgelegenheid van 6 tot 7 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag -na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Huijs-van Enckevort; 10 uur hoog mis v. d. zielerast van overledenen. Maandag: v. d. zielerast van een overledene. Dinsdag: tot int. van fam. Poels- Duijkers. Woensdag: v. d. zielerast van over ledenen (Horst). Donderdag: tot int. van fam. Jans sen-Timmermans. Vrijdag: Allerh. Hart van Jezus, 's Morgens geen H. Mis; 20 uur gez. avondmis t.b.i. Zaterdag: v. d. overl. van fam. Botden-Geurts. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 2021 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts; 2.30 Derde Orde. Maandag: Feest van de H. Anto- nius van Padua, patroon van onze parochie. 8 uur Hoogmis ter ere van de H. Antonius van Padua. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Sj. Burgers, echtgenote en zoon Hu- bert. Woensdag: 8 uur leesmis voor zal, Theodoras Jacobs en zoon Leo. Donderdag: 8 uur leesmis afgest. fam. Groetelaars-Stroeken en zoon Theo. Vrijdag: Feest van 't Allerheilig ste Hart van Jezus; 8 uur leesmis voor zal. Theodoras Willems. Zaterdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid (G.). Accolythen voor 12 juni: Harry v. Rijswijck, Gerrit Reintje® en Piet Cox. Kerkpoetsen: Jo Bovee en Willy van Staveren. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis fam. Willems-Ewals; 9.30 Hoogmis voor het rectoraat. Misdienaars: Jan Gielens, Jos van Rens, Jos Janssen, Frans Vousten, Harry Claes, Gerrit Spee. Na de Hoogmis Sacramentsprocessie. Volg orde van de stoet: schoolkinderen, sportclub, boerinnenbond, vrouwen, mannen, zangkoor, bruidjes, misdie naars, Allerheiligste, begeleid door de kerkmeesters. Dragers van de hemel in toog en superblie: Piet van Lierop, Paul en Jos Derikx, Jan Ewals. Misdienaars van de week: Gerrit Spee en Rinus Stevens. Maandag: 7.30 leesmis voor Peter Paul Janssen. Dinslag: 7.30 leesmis voor Johan nes van Kempen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Wil helmus Loonen en Elisabeth van Heijster. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ma ria Elbers-Manders. Vrijdag: Allerheiligste Hart van Jezus. 7.30 leesmis voor de overl. familieleden van Rens-Litjens. Na de Mis oefening van Eerherstel met litanie van het H. Hart. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. ouders Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen en overl. kinderen. Biechtgelegenheid van 7—8 uur. Kerkpoetsen: Toos Janssen en Ti ny Poels. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis; 7.30 H. Mis voor fam. Bonants-Rutten; 10 uur: vertrekt de processie vanaf de kerk naar het schoolplein en vanaf de kapel te Holthees, waarna plechtige Eucha ristieviering tot int. van Antoon van Dijck. Na le H. iMs aanbidding en zegen. Maandag: 7 uur H. Mrs ter ere van de H. Jozef; 7.30 H. Mis. Kapel: 10 H. Mis; 's avonds om 7 uur hu welijksmis. Dinsdag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Woensdag: 7 uur H. Mis ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor welsla gen van examen. Omstreeks half 11 pl. H. Mis voor bedevaart Den Haag. Donderdag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Kapel9 uur H. Mis voor Wed. Mi- chiels-Versteegen. Vrijdag: Feest van het H. Hart. 7 uur gel. H. Mis; 7.30 gez. H. Mis. Zaterdag: 7 uur en 7.30 H. Mis; gelegenheid om de biecht te spreken van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur. 25 JAREN WERKZAAM IN HUIZE SERVATTUS As. woensdag herdenkt Dr. W. M. Oosterbaan, dat hij voor 25 jaren in dienst trad als geneesheer van Huize Servatius in Venray. Dit feit dat op vrijdag 17 juni a.s. gevierd zal worden met o.m. een receptie, die Dr. Oosterbaan van 3 tot 5 uur wordt aangeboden. Dr. W. Oosterbaan is in 1915 ge boren in Amsterdam en studeerde in Utrecht, waar hij in 1941 zijn arts-examen deed. Na even in een huisarts-praktijk geweest te zijn, kwam hij als vierde geneesheer naar Huize Servatius, dat toen een klei ne 900 patiënten telde. Hij maakte hier moeilijke oorlogsjaren mede, de bevrijding, die tevens betekende een evacuatie van de hele inrichting, eerst naar de kazerne in Weert, la ter naar Dave in België en het was einde 1945 dat de opbouw van Hui ze Servatius begonnen kon worden. Einde 1947 tot april 1949 kwam Dr. Oosterbaan in marinedienst en in Indonesië, waarna hij wederom in Venray terug kwam en zich kon wijden aan de uitbouw van het hui dige psychiatrische centrum, waarin hij een groot aandeel had. Hij is daar thans wnd. geneesheer-direc teur, chef de clinique en E.E.G. spe cialist. Daarnaast is hij nog psychia trisch deskundige bü de Sociaal Psy chiatrische Dienst in Venlo en kon- trolerend geneesheer van het So ciaal Fonds voor de Bouwnijver heid. Verder is hij kommandant van de Roode Kruis-colonne Venray, waarvoor hij de zilveren medaille van verdiensten verwierf en voor zitter van de Rotary-club in Venray. R.K. MIDDELBARE HORST NIEUW PROGRAMMA EN DOORSTROMING Met ingang van het komende schooljaar zal aan een groot aantal Middelbare Landbouwscholen (o.a. Horst) naast het bestaande leerplan een meer uitgebreid en zwaarder programma worden ingevoerd. De enorme veranderingen die zich •de laatste tientallen jaren in heel onze samenleving -en speciaal ook in de agrarische bedrijven hebben voorgedaan vragen een gewijzigde voorbereiding op -het agrarische be roep. De studieduur van de huidige Middelbare Landbouwschool wordt voor vele leerlingen tekort geacht om zich voldoende te kunnen voor bereiden voor de positie, die zij la ter in het bedrijf en in de samen leving zullen moeten innemen. Anderzijds wil men de structuur van het landbouwonderwijs meer afstemmen op de verschillen in be gaafdheid en belangstelling der leerlingen. Daarom wordt een gedif ferentieerde structuur van het Mid delbaar landbouwonderwijs inge voerd, waardoor toekomstige onder nemers -de keuze wordt geboden het onderwijs te volgen, dat zo goed mogelijk past bij hun begaafdheids- structuur, hun belangstelling en him toekomstige taak. In de praktijk resulteert een en -ander in twee programma's, ge noemd B en E programma. Aan de B richting zal gedurende 35 weken 5 dagen les worden gegeven, aan de leerlingen van de E richting 35 we ken 4 dagen. Het groter aantal uren in de B richting zal hoofdzakelijk worden besteed aan -maatschappe lijke en culturele vorming, econo misch onderwijs en aan meer onder wijs in kennis van motoren en land bouwwerktuigen. Ofschoon het eerste doel der Mid delbare Land- en Tuinbouwscholen blijft het voorbereiden tot onder nemers in land- en tuinbouwbedrij ven blijken deze scholen ook een goede opleiding voor diverse func ties op land- en tuinbouwgebied. Vele oud-leerlingen (van de school in Horst voor de afgestudeerden tus sen 1951 en 1961 ongeveer 40 pet.) hebben, -doordat zij dit -onderwijs volgden, de -kans gekregen in de pe riferie, in het randgebied, van land- of tuinbouw een mooie betrekking te verwerven. DOORSTROMING In tegenstelling tot voorheen kun-» nen vanaf dit jaar afgestudeerden der Middelbare Landbouwscholen toelaten worden tot het Hoger Agra risch Onderwijs (b.v. Hogere Agra rische Scholen te Den Bosch). In beginsel kunnen zowel leerlingen van E als van B richting doorstro men, maar de B richting is voor de ze doorstroming toch wel de meest aangewezen weg. Uitslagen: Leunen 1Venray 4 54 Leunen 3Hegelsom 4 17 Leunen AScham A 11 Leunen BISoharn BI 37 Leunen B2Scharn B2 05 Leunen B3Scharn 3 31 Leunen ClSoharn Cl 0—7 Leunen C2Scham C2 11 Programma zondag 12 juni: Molenwiekers 2Leunen 1 2.30 vertrek 2.10 uur Leunen 2Meterik 2 2.00 Leunen 3Oostrum 2 12.00 Zaterdag 8.30 uur vertrekt de B- jeugd naar Scharn. Om 1.30 uur de A-jeugd. Verdere bijzonderheden op het programma, dat elke jeugdspe ler werd toegezonden. SELECTIE-SCHIETEN Na de twee ziftingswedstrijd wel ke door District XI werd gehouden is de stand van de zes hoogste schutters, welke nog een kans heb ben zich te plaatsen bij de 36 hoog- sten van Nederland als volgt, na 100 pijlen: J. Wijnhoven, St. Anna 910 p. Th. Smits. St. Jozef 886 p. W. Smits, St. Anna 876 p. Th. Thielen, St. Oda 875 p. Jac. Siebers, Diana» 871 p. M. Millen, Diana 861 p. KONINGSCHIETEN Op de banen van St. Oda werd zaterdag 4 juni onder prachtig zo merweer het jaarlijks koningschie- ten gehouden. Na een spannende wedstrijd wist J. Thijssen met 358 punten in 40 pijlen het koningschap te behalen. Na een toepasselijk woord van de voorzitter werd hem de koningsmedaille opgestoken en de koningsbeker aangeboden. -De uitslag was: J. Thijssen 358 p. Th. Thielen 355 p. A. Loonen 351 p. Jos Bonants 349 p. P. Lemmens 320 p. P. Janssen 309 p. PJXV. DE ZWALUW Ook nu weer waren het ideale weersomstandigheden waaronder deze vlucht vanaf Pont St. Max ge houden werd. Ook nu weer werd het een mooie wedvlucht, waarop P. Hendrix de eerste won en er verder nog een mooie serie prijzen bij klokte, onze gelukwensen. De leden worden er nogmaals op attent gemaakt dat de inkorftijden, in verband met vroeger vertrek van de container als volgt zijn: Franse vluchten van 89 uur; Belgische vluchten van 10.30-11.30. Voor Orleans deze week inkor- ven op vrijdagavond van 6.30 tot 7 u. Kom zo vroeg mogelijk. De uitslaig was als volgt: Pont St. Max. 29 mei. Afstand 344 km. Aan tal duiven 401. Eerste duif 13.48 uur, laatste duif 14.31 uur. P. Hendrix 1 17 29 54 58 71 98; W. Lormans 2 91; Bastiaans 3 12 18 19 31 5 53 74; P. Kersten 4 36 93; Munckhof-Poels 5 20 21 30 39 43 55 59 87; P. Schwachöfer 6 82 83 95; E. Oudenhoven 7 65 97; F. Schellen 8 24 61; P. Philipsen 9 15 16 79; G. Boom en Zn. 10 27 46 70; de Riet- Sijbers 11 28 45 63 69 75; M. de Lauw 13 22 33 41 67; E. Vermeulen 14 35 56 86 96; J. Hendriks 23 66 85; Br. Staps 25; J. Arts 26 48 90; J. van Haren 32; M. Versieyen O. 34; W. Peeters 37; M. van Houdt 38 52; M. de Bruyn 40 64 80 88 101; P. Wil lems 42; G. Boom 47 94; J. Janssen V. 49 60 76 89; Voermans 50; A. Loonen 57 100; Coopmans 67 77 99; Gebr. Basten 68 81; Gebr. Voesten 72; J. Gommans 78; A. Smits 84; A. Willems 92. Onderstaande prijzen zijn op de komende vluchten te winnen, zowel voor leden van De Zwaluw als voor leden van De Vredesduif. Telkens met de twee snelste duiven. Inmiddels is de eerste beker al vervlogen en zal P. Hendrix de ver moedelijke winnaar zijn. Aan schen kers, onze hartelijke dank. 4 juni Moulin Beker 12 juni Orleans 25 juni Chateauroux 26 juni Pont St. Max Damesprijs 9 juli Ruffec Beker 31 juli Tergnier 7 aug. Pont St. Max 20 aug. Orleans le get. Konijn 23 sept. Chatelet Damesprijs 2e en 3e vlucht jongen Beker St. Vincent en Dax op iedere vlucht voor de eerste, prijs een me daille. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Pont St. Max. Afstand 343 km, aantal duiven 180. Aankomst eerste duif 13.49.07, laatste duif 14.28.19. H. Crooymans 1 2 21 38; P. Jans sen K. 3 9 29 30 36 40 44 45; J. Ver stegen Zn. 4 15 19 28 33; P. Janssen H. 5 22 37; H. Kleuskens 6 7 14 20; J. Janssen K. 8 24 25 35; J. Kusters 10; H. v. d. Heuvel 11; Chr. Cuppen 12 31; J. Maas 13 41; P. Strijbosch 16 26 32 34; J. Creemers 17 39; J. Ewalts 18 43; Gebr. Willems 27; J. Strijbosch Zn. 42. Evenals de vorige week speelde H. Crooymans weer de le en 2e. De ze liefhebber schijnt zijn duiven weer in prima conditie te hebben. Ook P. Janssen K. maakte weder om een goede uitslag. Aan beide koplopers onze gelukwensen. Vrijdag 10 juni Orleans inzetten van 18.30-19.00 uur; zaterdag 11 ju ni Chatelet inzetten van 12.30 tot 13.00 uur. Inkorven voor nationaal St. Vin cent op dinsdag a.:s. van 7 tot 8 uur. Wij vragen nog steeds P E R S O N E EL geschoolden Q ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1966 | | pagina 10