KOOP VOOR (MOEDER EEN M. H. C. V. 1 Madurodam - 'T* It S.V.V. JEUGD v.v. OOSTRUM in \ymiay V.C.ROOY WANDELSPORT mi Zomerfeest rob van haaren 11 RIAENS-ROYERS DE MOLENWIEKERS Limburgs beste stomerij Bedden Dekens SPORTH UIS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Hl M. Zondagmiddag: werd de brandweer gealarmeerd voor een fel uitslaande brand in een noodwoning tegenover het ziekenhuis. Er was geen redden aan en zowel de noodwoning als de inventaris van de fam. P. werd een prooi van de vlammen. Venrays brandweer slaagde er in de aangren zende noodwoningen te behouden. De brand trok veel belangstelling. De fam. P. kon geholpen worden met een leegstaande noodwoning. SPORT Irene sel.Venray sel. 20 Venray A'HRC Al 31 America A2Venray A2 11 Venray BISparta BI 61 Wittenhorst B3Venray B2 L. 17 Venray B5 L.Meerlo BI 11 Castenray B2Venray B6 09 „Bisschopsbeker" Venray ADIS A 51 Hegelsom B-Venray B 16 Programma 7 mei: Tiglieja sel.Venray sel. 4.30 u. Montagnards AlVenray Al 4.00 u. Venray A2Ysselsteyn Al 4.00 u. Wanssum BIVenray BI 2.30 u. Venray B2 L.Wanssum B2 4.00 u. Molenwielcers Bl-Venray B3 4.00 u. Venray B4Oostrum BI 2.30 u. Ysselsteyn BIVenray B5 L. 4.00 u. Venray ClLeunen Cl 3.00 u. Leunen C2Venray C2 3.00 u. Zondag j.l. was Molenwiekers 1 en 2 vrij van competitie. Molenwiekers 3 had Geysteren 2 op bezoek. Hoewel de bezoekers in het eerste kwartier tot tweemaal toe de leiding namen, kwam de thuisclub toch via rechtsbuiten M. Siebers 4x en midvoor J. Franssen 2x aan een 62 voorsprong bij de rust. Ondanks vele goede kansen kwam er na de rust geen wijziging meer in deze stand. Eindstand dus 62 in het voordeel van Molenwie kers 3. Molenwiekers 4 verloor in Hegel som met 40 van Hegelsom 4. Programma zondag a.s.: America 1Molenwiekers 1 Molenwiekers 2Kronenberg 1 Holthees 2Molenwiekers 3 Molenwiekers 4Leunen 2 Oostrum 1 heeft weer één puntje weten te veroveren door een gelijk spel tegen HRC: 44. Oostrum 2 dat Leunen 3 op bezoek had, maakte er een doelpuntenregen van. Ze wonnen met liefst 190! Oostrum 3 dat RKLW 3 op be zoek heeft gehad, moest daarente gen een fikse nederlaag incasseren. Het was bij lange na niet opgewas sen tegen de veel sterkere tegen stander: 210. Voetballers van Oostrum: Zaterdag 7 mei gaan we weer oud ijzer op halen in Oostrum. Veel mensen heb ben het oud ijzer ld aar gelegd voor de voetbalclub. Laten wij er voor zorgen dat ze er niet mee blijven zitten Laat zien dat je wat voor je vereniging over hebt en kom zater dagmorgen om 9 uur bij café Camps. Vrijdag j.l. speelde het 6e heren team van VC Rooy de laatste com petitiewedstrijd tegen ONI (Vrede- peel). Deze wedstrijd was vlug be slist in het voordeel van VC Rooy. Uitslag: 3—0. Koninginnedag werden er vriend schappelijke wedstrijden gehouden tussen de damesteams van Horst, Beers en Venray. Het 1ste zestal van VC Rooy, dat niet op volle toeren draaide, wat gedeeltelijk aan wind, zon en terrein te wijten was. bracht het toch nog tot een eerste plaats. 2. Energo 1 (Beers) 3. Hovoc 1 4. V.C. Rooy 2 In Helden-Panningen waarom? moesten twee teams uit Venray, nl. VC Rooy 2 en Lyceum 1 (heren) de strijd aanbinden om de beker. Deze zeer spannende wedstrijd, waarbij weinig supporters van VC Rooy, vele van Lyceum aanwezig waren, werd in 5 sets beslist. Deze van beide kanten erg goed gespeel de wedstrijd werd uiteindelijk ge wonnen door Lyceum, dat gesteund werd door hun enthousiaste aan hangers. Internationaal toernooi Maashees Op een stralende lentedag, nl. zondag 1 mei, fietsten (bromden) vele VC Rooyers richting Maas hees. Dit groots opgezette toernooi werd zelfs door Duitse clubs bijge woond. Deze konden echter niet be letten dat V.C. Rooy 2 eerste en 1 tweede prijs in de wacht sleepte. De dames jeugd had slechts één puntje te weinig om over te gaan naar de tweede ronde. Het tweede damesteam, dat wel een compliment voor hun goed spel verdient, bracht het in de halve fi nale tot een 4e prijs. Het eerste dameszestal, dat in de zelfde klasse uitkwam, was geluk kiger en bereikte een eerste plaats. V.C. Rooy 1 (heren) speelde, na dat zij Flamingo's 1 verslagen had den, de finale tegen VC Rooy 2, die Flamingo's 2 een nederlaag hadden toegebracht. VC Rooy 1 eerste prijs; VC Rooy 2 tweede prijs. Het 3e herenteam kwam niet verder dan hun poule, evenals het 5e en 6e. Zij speelden niet zoals het echte kampioenen betaamt. Het vierde zestal kwam echter wel tot de halve finale, maar werd toen uitgeschakeld door en Duitse club. Let op Veranderde trainingstijden, in gaande 3 mei: Dinsdag: 19.0020.15 junioren meisjes Woensdag: 18.1519.15 junioren jongens en 5e en 6e team; 19.15-20.15 dames. Zaterdag: 15.0016.00 junioren jongens 16.0017.00 junioren meisjes 17.0018.30 3e en 4e herenteam 18.3020.00 dames 20.0022.00 le en 2e herenteam Zaterdag j.l., Koninginnedag, speelden een jongens- en een meis jesteam ieder tegen een elftal van VHC uit Venlo. Van deze gelegenheid was vooral gebruik om ook diegenen op te stellen die normaal geen vaste plaats in een elftal hebben. Het was daarom dan ook een waar genot te zien hoe vooral de jongens over de groene weide dartelden, daarbij hun hockey kunnen botvierende. Als eerste traden de jongens bin nen het krijt. Beide partijen waren goed aan elkaar gewaagd, maar het was toch VHC die na ongeveer een kwartier spelen gebruik maakte van een weifeling in onze achterhoede en scoorde: 10. Na de thee ging Venray direct in de aanval en al meteen kon Paul de Vries op fraaie wijze de score in evenwicht brengen: 11. Tien min. later was het dezelfde speler die al leen doorgebroken, Venray 'n voor sprong bezorgde: 21. Hierop kwam VHC opzetten, maar onze achter hoede was onvermurmbaar. Vooral keeper Jan van Lieshout hield me nigmaal op prachtige wijze zijn doel schoon, alhoewel hij ook even zovele malen gevaarlijke situaties schiep voor zijn doel door ver uit te lopen. Al met al een geanimeerde wed strijd, welke ook voor onze jongens een prettig verloop had; het was nl. lang geleden dat zij het zoet van een overwinning hadden geproefd. In ons team zitten echt wel jon gens met talent en met het nodige enthousiasme en training zijn hier wel hockeyers van te maken. Om 15.15 uur was fiet de beurt aan de iets oudere meisjes. Het team van Venlo was wat meer ervaren als het onze en dit kwam ook de he le wedstrijd in het spelbeeld tot uiting. Vooral onze achterhoede „lekte" nu en dan wel eens, maar dit is zuiver een kwestie van gebrek aan routine. Venlo stond met de rust al met 20 voor. Toen Venray na rust met een gewijzigde opstelling ging spelen kregen de Venlose dames niet zo veel scoringskansen meer. Mieke de Vries kon een keer te gen scoren, maar de Venlo-dames wisten onze keeper ook nog een keer te verschalken: 3. Ook hier een aardige wedstrijd die voor de beginnelingen zeer leerzaam is ge weest. Na de wedstrijden werden de door het Oranje-comité beschikbaar ge stelde prijzen uitgereikt. Iedere ver eniging ontving een fraaie prijs: Venray voor de heren en Venlo voor de dames. Hiermee mochten beide partijen tevreden zijn. W.S.V. HET MOLENPLEIN Zondag 1 mei wist WSV Het Molenplein bij Vrolijk Uit in Ble- rick de tweede prijs te behalen op de 10 km. Op de 15 km werd door een groep van Het Molenplein de eerste prijs behaald. HONKBAL Na een reeks vriendschappelijke wedstrijden begint dan nu voor de honkballers uit Venray de compe titie. A.s. zaterdag om 3 uur zal DAR zijn eerste negental in het veld brengen tegen JRC Ducks uit Box tel. De wedstrijd wordt gespeeld op het honkbal veld aan de Leunseweg. De veldopstelling is als volgt: Werper H. de Römph; achtervan ger B. Barents; le honk Fr. Ed wards; 2 honk W. Dommeck; 3e honk H. Janssen; korte stop R. Pijls; linksvelder H. Willems; midvelder J. Wijnen; rechtsvelder L. Thielen; coach: F. Vroomen. TAFEL TENNIS Afgelopen zaterdag, Koninginne dag heeft iedereen kunnen genieten van het prachtige zomerse weer. Degenen die hier niet zo mee inge nomen waren, waren de spelers van Red Stars, die om het clubkam pioenschap streden. Zij ondervonden veel hinder van de zon, doordat de ze de tafels in een glimmende op pervlakte veranderde, waardoor goed spelen praktisch onmogelijk gemaakt werd. Om 2 uur n.m. maakte men een aanvang met de eerste van de 112 te spelen wedstrijden. Begonnen werd met de damesjunioren A en B. Bij de dames werd W. Verblakt kampioen, doordat zij haar partij tegen M. Sedeë, die als 2e eindigde in 3 sets wist te winnen. M. Vollen- berg werd derde. De junioren B leverde ook een waardig kampioene. Th. Verhalle werd hier onbetwist winnaar, zon der zelfs een set prijs te geven. H. Barents eindigde als 2e. De volgende plaatsen werden bezet door J. Swag- Eindstraat 16, Venray tel. (04780) 1303 Dit bleef over van de wagen die op Koninginnedag op de W.estsingel plotseling van de weg schoot, een lichtmast ramde en zwaar bescha digd over het trottoir heen in de berm terecht kwam. De 17-jarige be stuurder zonder rijbewijs werd licht gewond, maar zün mede- passagiere moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Foto: G. Kruijsen, Venray. hoven en H. Thijssen. die gelijk ein digden op de derde plaats. Ook bij de junioren A kwam een duidelijke overwinnaar naar voren, nl. J. Verblakt. Ook hij kwam in alle wedstrijden als overwinnaar uit de strijd. Zijn voornaamste tegen standers A. Jeuken en J. Stevens werden resoluut teruggewezen .Ze eindigden resp. als 2e en 3e. Zeer spannend was het verloop bij de senioren. Tot de laatste mi nuten bestond er onzekerheid over wie de le prijs mee naar huis zou nemen. De grote kanshebbers voor de le plaats waren o.a. H. Theuws, R. Verblakt, J. Wijnhoven en B. Hendriks. In de spannende partij tussen J. Wijnhoven en R. Verblakt viel J. Wijnhoven terug uit de kopgroep doordat hij verloor. Ditzelfde lot verging H. Theuws. Doordat B. Hen driks een eerder verloren partij te gen H. Theuws goed wist te maken door een overwinning op R. Ver blakt, moesten deze twee spelers een slotpartij spelen om de le plaats. Na een zeer enerverende strijd wist B. Hendriks in 3 sets de over winning te grijpen. H. Theuws ein digde als 3e, terwijl J. Wijnhoven op de 4e plaats eindigde. Om 10 uur 's avonds werden de prijzen, die door het Oranje-comité beschikbaar waren gesteld, door de heer J. Manders van „Red Stars" uitgereikt. Zo kwam er een einde aan deze kampioenschappen die, dankzij de goede organisatie een vlot verloop hadden. Wij vragen nog '-seds PERSON c L geiclioold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - c°k na werktijd - aan JJ\\ de fabriek, bij de portier M U.V N.V. INALFA VENRAY PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag na Pasen. Herenigingszondag. Kerkdeurkollek- te voor het werk van de Hereniging. Vanaf heden is er zondags om 11.30 ook een H. Mis. 7.00 leesmis voor de parochie; 8.15 leesmis uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw (van Vegchel-Peeters); 10.00 Hoogmis tot int. van Z.E. Pater Jac. Janssen; 11.30 gest. lsm. voor Ge7 rardus Gommans en echtgenote. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor Ja cobus v. d. Heuvel, overl. ouders en kinderen. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Pe- tronella Emonts. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. van Rijswijck-Custers. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Eudoxia Michels. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. voor Jaco bus van Dijck. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis voor Christina Michels-v. d. Hoven; ge legenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. MATER AMABILISSCHOOL VENRAY Een groep cursisten van de Ven- rayse Mater Amabilisschool brengt maandag 9 mei een bezoek aan Hui ze Maria Roepaan te Ottersum en aan pottenbakkerij 'De Olde Kruük' te Milsbeek. Vertrek is om 1.45 uur vanaf het clubhuis. Maandagavond 9 mei is om 7.30 uur in de huishoudschool voor de M.A.-cursisten een demonstratie van Philips huishoudelijke appara ten. In het kader van het zomerpro- gramma zijn de volgende hobby clubs van start gegaan. De toneelclub en de handenarbeid- club op maandagavond in het clubhuis. De sportclub op maan dagavond in de gymzaal van de Mulo. De kook- en bakclub van af dinsdag 10 mei in de huishoud school. De gespreksgroep op don derdagavond in het clubhuis. Cursisten die deel willen nemen aan de geplande excursies kunnen zich hiervoor opgeven 'bij de leidster Maasheseweg 10. Voor alle reparaties la. MARTENS Schoolstraat 30 Tel. 2389 KRINGBEDEVAART L.V.B. TE OOSTRUM De kring Venray van de Limb. Vrouwenbeweging houdt haar kringbedevaart door omstandighe den niet op 6 mei, maar zaterdag 7 mei om 8 uur n.m. in de parochie kerk van O.L. Vrouw Geboorte te Oostrum. De intentie voor deze bedevaart is: Dat de gelovigen een moge blij ven in gehoorzaamheid, in trouw aan hun leiders en dat de herders van alle christelijke gemeenschappen daarbij trouw mogen blijven aan 't evangelie. BEZOEK OORLOGSKERKHOF Zaterdag 7 mei zullen Engelse gasten hun nabestaanden bezoeken op de oorlogskerkhoven in Overloon en Ysselsteyn. Ze zijn deelnemers aan de honderdste pelgrimage van uit Engeland naar Nederland, die mogelijk werden door de jaarlijkse Klaproosgelden. Op deze wijze zijn meer dan 40.000 nabestaanden in staat gesteld één of meer graven in Nederland te bezoeken. Donderdag 19 mei a.s. (Hemel vaartsdag) begint traditie-getrouw wederom het Zomerfeest en duurt t.m. 22 mei a.s. Het Zomerfeest wordt dit jaar voor het vijfde ach tereenvolgende jaar georganiseerd. Omdat velen zich wel eens afge vraagd hebben, wat het Zomerfeest precies inhoudt, willen wij hieron der een korte uiteenzetting geven. In verband met de bouw van de nieuwe Vredeskerk in Venray-West werden destijds allerlei akties ge houden met het doel geld in te za melen voor de nieuw te bouwen kerk. Enkele inwoners van Vel turn meenden een grote aktie op touw te moeten zetten en deze elk jaar te rug te laten komen. Efen aantal ini tiatiefnemers vormden een comité, dat uit 9 personen bestond en er werd gestart met een fancy-fair en dansen. Als ideale datum, om met dit feest elk jaar weer te starten werd Hemelvaartdag aangehouden. Het comité had hiermede veel succes en het Zomerfeest werd in de verre omtrek bekend. Eén jaar later werd ook nog be sloten om aan dit Zomerfeest een erwtensoep-aktie vooraf te laten gaan in de maand januari-februari. Thans omvat het zomerfeest du9 het volgende: a. erwtensoep-aktie in jan.-febr.; b. loterij, waarvan de verkoop en kele maanden van tevoren be gint; c. het eigenlijke feest, dat op He melvaartsdag begint. Voorheen was die opbrengst dus steeds bestemd voor de nieuwe Vredeskerk. Dit jaar ligt het echter in de bedoeling, de opbrengst aan 't jeugdwerk in de Christus Koning parochie te besteden, want in een jonge parochie als deze is het jeugd werk zeer belangrijk. De feestelijkheden vinden plaats op het Kennedyplein, waar twee feesttenten worden geplaatst, nl. een danstent en een fancy-fair tent. Op de laatste dag van het Zomer feest (22 mei) vindt weer de trek king der loterij plaats op het feest terrein in de fancy-fair tent. Het comité zal de vrijdagavond wederom reserveren voor de paro chianen, zodat deze avond niet toe gankelijk is voor niet-paroohianen. Tenslotte hopen wij. dat ook dit jaar het Zomerfeest weer druk be zocht wordt en met dit prachtige weer (laten we hopen dat het mooie weer aanhoudt) zal dat zeker het geval zijn. en Woninginrichling Telefoon 1334 Het is al een traditie aan het worden, dat de Derde Orde afd. Venray, één keer in het jaar een dagreis organiseert, waaraan zowel leden als niet-leden kunnen deelne men. Deze jaarlijkse reis zal plaats hebben op zondaf 5 juni a.s. Zoals gebruikelijk, vertrekken we om 8 uur uit Venray; rijden van hier naar Den Bosch, waar we samen de H. Mis vieren. Vandaar gaan we naar Haarzuilens bij Utrecht, waar de deelnemers een dinertje wordt aangeboden en we het prachtige kasteel „De Haar" kunnen bezichti gen; één van de mooiste kastelen van ons land. Daarna gaan we naar Madurodam. Werkelijk: het is fantastisch, zoals dat in elkaar gezet is. En elk jaar komen er weer bezienswaardigheden bij. Misschien gaan we ook nog naar De Pier" van Scheveningen (U weet wel: van dhr. Zwolsman). maar dat hangt af van de tijd. In elk geval gaan we van Den Haag weer terug naar Venray, waar we om plm. 9.30 uur hopen te arriveren. Het wordt ieder jaar moeilijker om een interessante reis te organi seren en tóch de kosten niet te hoog te laten oplopen. En dat, terwijl elk jaar de prijzen van alles en nog wat blijven stijgen. Toch menen we goed geslaagd te zijn en U een reis te kunnen aan bieden, die èn interessant èn niet te duur is. Bovendienwe blijven in eigen land. De kosten van deze reis bedragen 13.50. Geef U s.v.p. zo spoedig mogelijk op bij een van de bestuursleden of bij Br. Portier van het klooster, Leunseweg 1. De deelnemers krijgen daarna persoonlijk bericht. Bestuur Derde Orde

Peel en Maas | 1966 | | pagina 10