arbeidsmarkt De afgelopen week TH. v. THIEL 'v Stille Omgang 19-20 maart Filmnieuws Burgerlijke Stand De politie meldt: NIEUWS UIT VEI 'ENIuJr EN OMOTVING li huisartsen Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VAN Til IEL Pateraatraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZIEKENAUTO BW 04780-1802 b.g.g. 3110 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. COX Telefoon 1260 of 04701-382 ORORNE KRUIS ZUIORITN GEN BIR R A U kerkdorpen van 23 uur Maandag: Oostrum. Leunen, Helde, Veulen. Dinsdag: Oirlo, Castenray, Mcrselo, Smakt. ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Stavcns-Helnen Morselooeweg 23 - Venray Tel. 1182 (04780) b44 1001 Arts Afwezig vanaf 4-11 ma^rt waarneming voor spoedgevallen door plaatsel^ke collegae HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in het Protestants jeugdhuis. Hoenderstraat 12. om tien uur. Predikant is de Welecrw. Heer Kecrs. In dc Hervormde Kerk aan Maasweg te Blitterswijck geen dienst. APOSTOLAAT DES GEBEDS Zondag vergadering op Jerusa lem om kwart voor 12. 8AMEN OP RETRAITE Opnieuw wordt in het Retraite huis Manresa te Venlo een retraite gehouden voor verloofde paren en wel van donderdagavond 17 maart tot zondagmiddag 20 maart. Een ge legenheid tot voorbereiding op je komend huwelijk, zeker geen over bodige luxe in deze tijd van snelle ontwikkeling. Immers ook hier geldt: „Een goed begin is het halve werk" en „Als de Heer het huis niet bouwt, dan is daaraan voor niets gebouwd." De verblijfkosten zijn 25,per persoon. Opgave kan geschieden recht streeks aan het Retraitehuis „Man resa" te Venlo, tel. 04700-2461 of via de geestelijkheid van uw parochie. Wacht niet te lang met de opgaven om teleurstellingen te voorkomen. BIJEENKOMST VOOR BEJAARDEN Donderdag om 3 uur is in St. An na een bijeenkomst waar alle Ven- raysc bejaarden en gepensioneerden worden uitgenodigd. SNOEK VAN 80 CM Dinsdag j.l. wist Harry Janssen in het viswater te Geysteren een snoek van 80 cm. lengte te over meesteren. Na deze kanjer niet min der dan drie kwartier „aan het lijn tje" t« hebben gehouden werd hij op het droge gebracht Een week eerder ving deze sportvisser een snoek van 56 cm. lengte. UIT.GOED VOOR U Twee 15-jarige Duitse jongens uit Bochum wilden wat meer van de Nederlandse carnavalsviering zien en kwamen maandag met de bus naar Venlo. Daar schenen ze zulke goede berichten uit Venray gekre gen te hebben, dat zij bij sluiting van de cafó's aldaar meteen besloot naar Venray te vertrekken. Ze gap ten een onafgesloten brommer en daar ging het mee op Venray aan. Hier was echter bij hun aankomst niets te beleven en ook geen bed meer te krijgen. Derhalve braken zij in bij de barak in de Patersstraat en rustten daar uit van de vermoeienis sen. Dinsdagochtend bi' het ontwaken, merkten ze honger te hebben en daarom besloot men eerst te gaan kijken of er nog geen cafetaria of bakker open was. Bij die tocht door Venray op hun brommer letten ze meer op de cafetaria's en bakkerijen, dan op het verkeer. Dat werd hen noodlottig, want op dc hoek Eind- straat—Marktstraat gaven ze geen voorrang aan een uit dr» Eindstraat aankomende personenauto. Ze wer den bij de botsing zodanig gewond dat ze in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. De brommer zo wel als dc personenauto werden be hoorlijk beschadigd. Toen de politie zich in het zieken huis vervoegde voor een voorlopig verhoor over het ongeluk, kreeg een der Duitse jongens de schrik in de benen en vluchtte door een raam weg. Hij werd weer aangehouden toen hij met de stationsbus het fees tende Venray wilde verlaten. Aange zien men zijn gedrag wel wat vreemd vond voor een verkeers slachtoffer werd hij nader aan de tand gevoeld, waarop bovenstaand verhaal tevoorschijn kwam. Via de Duitse politie kon de jongeman later door zijn ouders worden opgehaald, terwijl de ander nog in het zieken huis mag nadenken over de wel wat vreemde manier van feestvieren, die ze hebben toegepast. RIKKEN Maandag a.s. om 8 uur rikken ten bate van de jeugd in café Kemps, Henseniusplein. S.R. '65 De soos is nu weer op de normale dagen cn uren geopend. CURSUS 15 - 20 JAAR GEHUWDEN Voor hen die 15-20 jaren ge huwd zijn wordt door de parochie kerken in Venray-kom een cursus georganiseerd, waar in een drietal avonden verschillende sprekers hu welijk cn gezin nader zullen belich ten. De avonden zijn voor wat betreft de Parochie St. Petrus-Banden in de zaal van het Minderbroeders- klooster op maandag 7 maart, don derdag 17 en 24 maart. Hier spre ken Drs. Gresnigt, dr. Marlet en aalmoezenier Heymans. Voor de parochie O.L. Vrouw van Zeven Smarten worden de avonden gehouden in San Damiano op dins dag 8, 15 en 22 maart. Hier spreken Drs. Gresnigt, dr. v. d. Hombergh en Dr. v. d. Klei o.f.m. In de Christus Koningparochie zijn de dinsdagavonden van 1, 8 en 15 maart voor dit doel gereserveerd in het parochiezaaltje Hier spreken drs. Gresnigt, dr. Marlet en Pater Gardiaan. De betrokkenen ontvangen voor deze avonden nog een speciale uit- ■rfódiging. STATION VIERLINGSBEEK Met ingang van 1 maart zal het station van Vierlingsbeek alleen ge opend zijn op zondag van 8.30-11.00 en van 14.00-20.15 uur; op maandag van 6.15-11.00 cn van 14.00-18.15; op dinsdag t.m. zaterdag van 7.30-11.00 en van 14.00-19.30. De treinen bib ven normaal stoppen. In de gesloten uren zullen de rei zigers plaatsbewijzen kunnen ver krijgen bij de hoofdconducteur van de betreffende trein, bij wie ook eventuele bagage ter inschrijving kan worden aangeboden. Ter plaat se van het station zullen worden be kend gesteld de regelingen voor het aanbieden/afhalen van expresgoed, treinbrieven en dergelijke, alsmede ten aanzien van de stationsrijwiel- stalling welke vanaf genoemde da tum kosteloos zal zijn. PLAATSELIJKE COMMISSIE VOOR DE RUILVERKAVELING „LOLLEBEEK" Tijdelijke ingebruikgeving van per ceel boomgaard te Venray De Plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling „Lollebeek" deelt mede. dat een perceel boomgaard gelegen te Venray-Leunen voormalig eigendom van de heer Baltussen. in tijdelijk gebruik zal worden uitge geven tot kavelovergang. De aanvrage tot ingebruikneming dient te geschieden op de daartoe bestemde formulieren welke ver krijgbaar zijn bij het lid van de Plaatselijke Commissie, de he<* M. W. Michels. Aibionstraat 57 te Ven ray-Leunen en dienen voor 2 maart a.s. te worden toegezonden aan het Secretariaat van de Ruilverkaveling „Lollebeek". Castenraysestraat 10 te Castenray. De Plaatselijke Commissie. Door de grote toeneming van het gebruik van patatesfritus met mayonnaise staat Nederland aan de top van de vet verbrui kers in Euro pa met 38.6 kilo per hoofd van de bevolking. In de week van 17 tm. 23 februari GEBOREN: Martens, Yvonne, Aibionstraat 3 Thissen, Jacobus, Veulenseschool- weg 3. Pouwels. Eric, Wilgenstraat 3. Martens. Jacoba. Boodenstraat 12. van Ooi. Anna, Schoor 9 (Piëlhaes- ke 1966). Peters, Edward, Bergen van den Mungkhof, Eric. School straat 33 van de Ligt. Joscpha, Lorbaan 14 van den Berg. Maria. Wanssumse- weg 19. de Haart, Gerardus, Helden van Riswick. Robert, Bergen Lemmens, Diana, Westsingel 54 Schaminée, Maria. Grotestraat 17a Coppos. Anna. Aibionstraat 12 Keijsers. Michèle. van Broekhuizen- straat 15. OVERLEDEN: Maessen. Johanna, echtgenote van Verlinden P. J., 74 jr., te Venray. Aarts. Johannes, echtgenoot van Ja cobs E. J.. 69 jr.. te Venray. Szymkow, Pa rank awed. van Sur- minski Michael. 82 jr., Meerlo. Bloem, Jan, weduwn. van Berke laar H. en Budding D., 53 jr.. fabr. arb. te Vierlingsbeek. Hcndrix, Martinus, 70 jr.. landbou wer te Venray. van Diest, Jacobus, geh. m. Lock, Johanna 30 jr.. bankwerker te Amersfoort. ONDERTROUWD: Hendriks. Lambertus te Venray. Haag 23 en Flinsenberg Maria. Venray, Jan Poelsweg 9. Thoonen, Petrus, Bergen en Reijn- ders, Adeleida. Venray, Maashese- weg 103. Basten. Mathijs, Venray. Wester Thicnweg 7 en Voesten, Wilhelmi- na, Venray, Tolstraat 10. GETROUWD: Blok. Albertus Venray en Perree, Hendrina. Rotterdam. Cabooter, Henricus. Venlo en Ste vens, Hendrina, Venray. Hoex. Petrus en Swinkels, Wilhel- mina. beiden te Venray. Uw vtrlooM* blijft loch niet achter? Volgens de directeur van de Ned. Bioscoopbond hebben 60 be drijven in de laatste drie jaren hun deuren gesloten. Er zouden nog hon derd cinema's op de rand van de ondergang staan. Alleen in Amster dam daalde vorig jaar het bezoek met 600.000 mensen. De Ned. Bios cooptheaters brengen per jaar 12 miljoen gulden aan belasting op. In ons land is het verbruik van suiker van I9601963 gestegen met meer dan 43 kilo per hoofd van de bevolking. In Engeland is het nog erger. Daar schommelt al tien jaar het verbruik om de 50 kilo per hoofd van de bevolking, wat nog door geen ander land bereikt werd. Vrijdagavond werd een dame bij het oversteken van de rijbaan langs de Grote Markt aangereden door een brommer. De dame werd licht ge wond. In de nacht van zaterdag op zon dag werd een Helmondse en een Venrayse jongeman getrappeerd, toen ze hun begeleidende dames wilden imponeren door het uitstam- pen van straatverlichting op de Kempweg. Met veel geweld werd tegen de lichtmasten geschopt, tot dc politie ingreep en aan deze stoer- doenerij een einde maakte. Met de vastelaovend-dogen heb ben zich meer van deze jongelui aan deze misselijke grappen bezondigd, maar de rekening, die ze thuis krij gen zal er niet om liegen. Wie niet horen wil, zal moeten voelen. In de nacht van zondag op maan dag reed een personenauto op de Horsterweg tegen een boom. De 23- jarige bestuurder bleek de slagzin: Glaasje op, laat je rijden, niet op gevolgd te hebben, met gevolg dat zijn wagen vernield werd en hij ge wond. Maandagmorgen werd op de krui sing nabij de Smak terveldweg-Sta tionsweg een 30-jarige Amersfoortse wielrijder onwel, viel van zijn fiets en toen men hulp wilde verlenen, bleek de man reeds overleden te zijn. In de avonduren van die dag reed in de Eindstraat een personenauto tegen een boom, waarbij een 17-jari- ge inzittende zo door glasscherven werd getroffen, dat hij naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Dinsdagavond ging mevr. H. nog vastelaovend vieren met liefst 700,- in haar portemonnaie. Thuis geko men bleek de portemonnaie ver dwenen. Politie werd ingeschakeld, maar ook dit had er toch wel een zwaar hoofd in. Janssen, Overloon- seweg 28 was de eerlijke vinder, die toen hij de portemonnaie om 2 urn 's nachts vond die meteen naar het politiebureau bracht, dat op zijn beurt de radeloze dame weer kon helpen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: le zondag van de vasten. 7.30 vroegmis voor de overl. ouders van fam. Arts-Franssen; 10 uur hoogmis voor de zielerust van over ledenen. Maandag: tot int. van fam. Poels- Duijkers. Dinsdag: begin van de maand maart, gewijd aan de verering van de H, Jozef. H. Mis voor de overl. ouders Vullings-v. d. Broek. Woensdag: tot int. van fam. Jans- sen-Timmermans. Donderdag: v. d. zielerust van overledenen (Horst). Vrijdag: eerste vrijdag, 's Morgens geen H. Mis. 19.30 (stille) H. Mis ter ere van het H. Hart tot int van fam. Cornelissen-Hendriks. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd a^an het Onbevlekt Hart van Maria, priesterzaterdag: H. Mis tot int. van fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: da gelijks vóór H. Mis; zaterdag van 1920 uur. PAROCHIE YSSEISTEYN Zondag: le zondag van de vasten. 7 uur leesmis voor Harry Goumans; 8.15 leesmis voor Johanna Verlin- den-Maassen, besteld door de buren; 9.15 leesmis uit dankbaarheid ter ere van de H. Gerardus; 10.15 Hoogmis voor de parochie. Maandag; geen H. Mis. Dinsdag: 7.30 leesmis v. d. overl. ouders Coenen-Spreeuwenberg. Woensdag: 8.15 leesnps uit dankb. v. d. fam. In 't Hulst-Peeters. Donderdag: 7 uur avondmis uit dankb. v. d. fam. Gcurts-Peeters. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 week- dienst v. Johanna Verlinden-Maas- sen. Zaterdag: 7.30 leesmis v. Anna Smits-Weys. Deze week zijn woensdag, vrijdag en zaterdag quatertemperdagen. Al leen vrijdag is geboden vasten- en onthoudingsdag. ONTWIKKELING VAN DE RAYON VENRAY INLEIDING Het rayon Venray omvat de ge meenten Horst, Meerlo. Sevenum, Venray cn Wanssum. De economische ontwikkeling werd het afgelopen jaar gekenmerkt door een levendige aktiviteit in de meeste bedrijfsklasen. Dit had een voortgaande expansie van de werk gelegenheid tot gevolg, met name in de nijverheid en de dienstensector. De landbouw gaf evenals in de voor afgaande jaren door structuurver anderingen e.d. een daling van de gemiddelde personeelsbezetting te zien. Ondanks een flinke groei van de beroepsbevolking bleven de tekorten aan arbeidskrachten aanzienlijk. Bo vendien werd de druk op de ar beidsmarkt nog geaccentueerd door de relatief grote uitgaande pendel naar het Duitse grensgebied. De gemiddelde geregistreerde ar beidsreserve lag dit jaar iets hoger dan in 1964, als gevolg van de zwakke winter in het voorafgaande jaar. waardoor de seizoenwerkloos heid toen abnormaal laag was ge legen. BEROEPSBEVOLKING Het rayon Venray vertoont een aanhoudende bevolkingsgroei, die zich ook in 1964 en 1965 heeft voort gezet. Deze groei wordt veroorzaakt enerzijds door een snelle natuurlijke aanwas, zij het de laatste jaren in iets minder uitgesproken mate en anderzijds door een vestigingsover schot tengevolge van de zich uitbrei dende werkgelegenheid. Mannelijke bevolking en beroeps bevolking in 1964 en 1965: mann. bevolking mann. ber. bev. 1964 24515 11840 48.3°/o 1965 25080 12070 - 48.1°/o De mannelijke bevolking stijgt re latief iets sterker dan de mannelijke beroepsbevolking, hetgeen als volgt is te verklaren. a. Het aantal jeugdigen beneden 14 jaar is nog steeds betrekkelijk groot en vormt nog altijd bijna 1/3 van de totale mannelijke be volking; b. Het aantal jeugdigen, dat een vorm van voortgezet onderwijs geniet, neemt snel toe; c. De relatieve toename van het aantal personen zonder beroep in de produktieve leeftijdsklasse veroorzaakt door de aanwezig heid van enkele grote gestichten. WERKGELEGENHEID Voor de jaren 1964 en 1965 ziet de verdeling van de werkgelegenheid er als volgt uit: Jaren Nijv. Landb. Dnst. M V M V M V 1964 4320 685 3435 1230 3905 2085 1965 4400 715 3395 1220 4035 2130 Uit bovenstaande tabel valt af te leiden, dat voor mannen en vrou wen tezamen de dienstensector, met in 'totaal 6165 (38,8%) bezette ar beidsplaatsen. de belangrijkste bron van werkgelegenheid is. De nijverheid komt met een werk gelegenheid voor 5115 (32,2%) per sonen op de tweede plaats, maar is voor de mannen de belangrijkste sector. De land- en tuinbouw neemt met 4615 (29,0%) bezette arbeids plaatsen de laatste plaats in, maar niettemin is haar betekenis voor de werkgelegenheid in het rayon Ven ray niet onbelangrijk. Het aantal in het rayon bezette arbeidsplaatsen steeg van 15.660 in 1964 tot 15.895 in 1965. In de sector nijverheid bedroeg de toename 80 mannen en 30 vrouwen, in de diens tensector 130 mannen en 45 vrou wen en in de la'ndbouw nam het aantal af met 40 mannen en 10 vrou wen. SLOTBESCHOUWING De groei van de beroepsbevolking vertoont een gunstige ontwikkeling. Deze is het resultaat van een ge boorte-overschot en een vestigings overschot. De werkgelegenheid in de nijver heid en de dienstensector heeft zich zodanig ontwikkeld, dat beide sec toren, gezien de bestaande arbeids tekorten. ruimschoots in staat blij ken de groei van de beroepsbevol king op te vangen. maken. Een triomftocht is het inderdaad geworden, want reeds nu, zeer kort na het totale roulement dat eigen lijk pas met Kerstmis begonnen ls staat deze film reeds aan de top van alle films die ooit ergens ter wereld werden gemaakt. My Fair Lady is uitbundig amuse ment van hoogste formaat dat met niets tot op heden vertoond te ver gelijken is. Het verhaal is zo simpel en eenvoudig, maar daardoor zo ont wapenend en amusant, dat er vóór My Fair Lady reeds 3 films over dit onderwerp werden gemaakt, o.a. dc Nederlandse film Pygmalion. Tel kens waren de films grote succes sen. maar My Fair Lady slaat alles. De muziek is zo bekend en populair dat daarover nauwelijks iets gezegd moet worden. Wie kent niet „I could have danced all night (Kom terug en dans met mij), „The rain in spain" (Het spaanse graan groeit en groeit). „Would it be lovely" (Zou het niet zalig zijn). En dan de aankleding en rolbezet ting. 60 miljoen gulden heeft de film studio er tegenaan gegooid. De be kroonde kleurenopnamen werden gemaakt middels het nieuwe supe rieure technirame 70 mm systeem. Audrey Hepburn en Rex Harrison zijn de hoofdvertolkers en moet over deze rasartiesten nog een woord ge zegd worden? De vertoningsduur is bijna drie uur maar dat worden drie verruk kelijke uren. Zelfs U die nooit naar de bioscoop gaat. zal nu toch een uitzondering moeten maken. Dit is geen film meer. maar zonder meer schouwburg in hoogste perfectie. De toegangsprijzen zijn dan ook schouwburgprijzen want alle rangen worden verdubbeld. aLat U dat echt niet weerhouden, want amusement zo waardevol en ontspannend als My Fair Lady is zeldzaam. Het zou jammer zijn indien U dit moest mis sen. Velen hebben in de Nederlandse schouwburgen deze operette gezien. Het zien van de film is zeker voor deze mensen een openbaring, want wat de film presteert grens aan het ongelooflijke. We denken alleen al aan het grootse bal en aan de luxe van de renbaan te Ascot. My Fair Lady een film voor men sen die hoge eisen stellen. En voor de jeugd een bewijs, dat er ook an dere aantrekkelijke muziek is dan het beat lawaai. Wij vragen .:og *ie*d* PERSONPPl jyk geschoold nn orgeschooH 1 Artr..nelden degelijk* - ock na werktijd - >n de labile*, bij de po.'.ier N.V. INALFA VENRAY MY FAIR LADY IN VENRAY Op 5 april 1965 spatte een vuur werk van oscars uiteen over My Fair Lady. De 8 hoogste onderschei dingen uit de hedendaagse film voorspelden toen de triomftocht die deze film over de gehele wereld zou DE 20 MILJOEN De aktie „Eten voor India", die zich afgelopen zaterdag via televisie en radio afspeelde, heeft bij het Ne derlands publiek een formidabel succes geboekt. Met enthousiasme, zonder hysterie en sentimentaliteit, werd een bedrag opgebracht, dat in middels de twintig miljoen gulden heeft overschreden. Het Nederlandse volk heeft zich van zijn beste zijde leren kennen. Wederom is gebleken, hoe groot de invloed is van de moderne commu nicatiemiddelen, vooral van de tele visie. Alle televisie- en radiomede werkers verdienen een pluim voor de nuchtere en doelmatige wijze, waarmee zij de zaken hebben aan gevat. Van een massale geestverhit- ting bleek geen sprake. Men appel leerde aan de gevoelens van de kij kers en luisteraars, maar men deed dit op zulk een sobere wijze, dat de mensen zich toch vrij voelden om wel of niet te geven. Degenen die zich in de afgelopen jaren nogal somber hebben uitgela ten over de invloed der moderne communicatiemedia, zagen deze dag hun sombere conclusies niet beves tigd. Deze media worden tenslotte door mensen bediend en het hangt geheel van de instelling van deze mensen af. welke aard de invloed van de communicatiemidelen zal zijn. In de moderne publiciteit is al les mogelijk. Ook dat men voor een goed doel onwaardige middelen ge bruikt. Het behoort tot de taak van de communicatiemiddelen, dat zij voorlichten, inspireren, belangstel ling wekken, maar uiteindelijk het publiek de ruimte zelf tot een oor deel te komen. Dat hebben de tele visie- en radiomedewerkers, die zich zaterdag hebben ingezet voor „Eten voor India" goed begrepen. Als zij het altijd zo goed begrepen ZO IS HET Eens in de zoveel weken wordt T.V.-kijkend Nederland vergast op het satirisch programma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer." Elke uitzending bevestigt weer op nieuw hoe moeilijk het is een sati risch program op aanvaardbaar peil te houden. En hoe langer de uitzen dingenreeks voortduurt, des te meer stapelen de bewijzen zich op, dat de VARA-groep daarin niet slaagt De laatste uitzending met haar eindeloos uitgesponnen en vervelen de grappigheidjes rond het huwelijk van Beatrix en Claus von Amsberg en de onbehoorlijke persiflage op Mgr. Bekkers' toespraak in Eindho ven was een toppunt van platvloer se lolbroekerrigheid. De ideeënbus van de Zo-is-het provo's is leeggespoten. Wat er nu nog uitkomt is alleen maar het vie ze luchtje van het anti om het anti. vooral het anti-godsdienst anti-Ko ningshuis, anti allerlei hobbies, die bij de oude Vara en bij het oude socialisme vooral opgeld deden. BETER JOHNNY HOES AVRO's Willem O'Duys en de om streden Carel Briels hebben deze week voor een televisierel gezorgd. Briels is een van die typische figu ren, die voortdurend rondlopen met het gevoel dat zij door iedereen wor den miskend en daarom alsmaar een verongelijkte houding aannemen. Karakteristiek voor deze mensen is, dat zij elk splintertje opmerken, maar nooit de balk in hun eigen oog. Een dergelijke bewustzijnsvernau wing is de voedingsbodem voor een grote dosis ontevredenheid en een onvoldoende bedwongen agressie. Er lopen duizenden van zulke mensen rond in onze samenleving en het moet gezegd worden dat zij het in de eerste plaats moeilijk hebben met zichzelf. Haalt men dergelijke mensen voor de televisie en laat men ze uitgerekend interviewen door een man als Duys, die misschien van goeden wille is maar het geestelijk overwicht en de reserve mist die de goede interviewer nodig heeft, dan ontstaan er brokken. Het zingen van ons volkslied na de ondoordachte oprispingen van de heer Briels was een domme zet. Zul ke praatjes bekroon je niet met het Wilhelmus. Johnny Hoes had beter bij deze sfeer aangesloten. Nadien heeft de Vara onthuld dat de zo oranjegezinde Briels destijds een der eersten was. die zijn enthou siasme betuigde met de aktie tégen het huwelijk van Beatrix en Claus. Dat ontkende Carel prompt, maar helaas voor hem is toen mr. Stem pels. hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamse Courant en in deze een wel zeer onverdachte bron, opge sprongen om te vertellen dat Briels ten onrechte ontkent, kortom smoes jes verkoopt. De „aardige omroep" in Hilversum mag overwegen, of het verstandig is zulke mensen voor het scherm te halen, en om dergelijke interviews toe te vertrouwen aan een man, die al vaker bewezen heeft dit niet te kunnen. ARBEIDSONGESCHIKTE ZELFSTANDIGEN Enkele parlementsleden van de V.V.D. hebben te kennen gegeven dat zij het betreuren dat er wel een arbeidsongeschiktheidsverzekering voor loontrekkenden komt, maar dat de zelfstandigen bij gebleken ar beidsongeschiktheid niet voor een uitkering in aanmerking komen. Wel is er op dit terrein ook voor de klei ne zelfstandigen iets in de maak, maar dat heeft betrekking op een minimale uitkering. Het zou inderdaad een goede ge dachte zijn, dat de zelfstandigen via een arbeidsongeschiktheidsverzeke ring gevrijwaard worden tegen in komstenderving. die voortvloeit uit de gevolgen van ziekte of invalidi teit. Tenslotte moeten zij flink mee betalen aan de premies voor sociale uitkeringen en lijdelijk toezien, dat in de meeste gevallen alleen de werknemers recht hebben op een uitkering. C.A.O. - PERIKELEN Werkgevers en werknemers in de bouwwereld kunnen moeilijk tot overeenstemming komen over een nieuwe c.a.o. Het ziet er zelfs naar uit dat men na 1 maart aan een c.a.o.-loos tijdperk zal beginnen. De vakcentrales eisen een loonsverho ging van 8%. Deze eis zou door de werkgevers nog wel worden inge willigd. ware het niet dat de werk nemers tevens een hele serie bijko mende verlangens hebben als werk tijdverkorting, loontoeslagen, uit breiding van vakanties e.d. Het wekt de indruk, dat de eisen van de vakbonden toch wel enigs zins overtrokken zijn. Met name lijkt de tijd voor een verdere ar- beidsverkorting momenteel nog niet rijp. Daarnaast wil men dus ook nog uitbreiding van de vakantie. Voor werken blijft kennelijk niet veel ruimte meer overEn in de tijd dat er gewerkt moet worden is het ziekteverzuim stijgende. Juist in de ze bedrijfstak. DE NEDERLANDSE HUISVROUW IS GELUKKIG De huisvrouw zijn ijverig en wer ken hard. Dat heeft een onderzoek uitgewezen, dat door Philips N.V. Is ingesteld. Gebleken is, dat een huis vrouw gemiddeld 9 uren per dag werkt, maar zondags vanzelfspre kend minder. Van de negen uren, die zij aan haar arbeid wijdt, gaan er twee en een half naar het eten koken, maar ze heeft dan ook nog meer dan een half uur nodig om de inkopen te doen. Is de vrouw nu in haar leven ge lukkig. is het haar allemaal niet te zwaar? De Nederlandse huisvrouwen zijn voor 51 pet. gelukkig met hun werk en zelfs voor 29 pet. zeer ge lukkig. Nou, dat cijfer mag er wezen, dachten we. En als men de vrouwen die zo gelukkig zijn vraagt: waarom? dan antwoorden zij 38 pet. met de kinderen, 33 pet. met het gezin en 26 pet. met de man. Het varieert wel eens weer een beetje, maar het komt ongeveer wel op hetzelfde neer, waarbij wel blijkt dat de man niet in alle gevallen een even beangrijk element is in het geluk van de vrouw. Dit onderzoek, dat een commer cieel doel had. blijkt op deze manier toch ook een aardig sociaal resultaat te hebben. We kunnen gerust zijn over de Nederlandse vrouwen. De mannen in het bijzonder over hun vrouw en gezin.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 2