Kerkelijke Diensten Jong fcdrrliiiid DflBB Geef die man 'n schop... WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 20 tot en met 26 februari Geestelijk artikel VRIJDAG 18 FEBRUARI 1966 No. 7 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 cL p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL t 1.7S (buiton V.nroy l— PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Kapl. Bongaerts Westsingel 1 - Tel. 2044 Zondag Quinquagesima. 7.00 Hole- na Hanraets; 8.00 Wilhelmina Ver- dijk-Rutten; 9.30 Hoogmis voor de levende en overleden leden van de Carnavalsvereniging; 11.00 Mevr. Hawinkels; 18.00 Frans Aerts. Maandag: 7.30 gest. jgt. Oscar v. d. d. Loo; 8.15 José Kremer-Vullinghs; 9.00 Mevr. Hawinkels v.w. de kaart- krans. Dinsdag: 7.30 Anna Catharina Backus-Jeuken; 8.15 overl. fam. Bouten-van Megen; 9.00 gest. jgt. Philip Voermans en Jacoba Ver- sleijen. Woensdag: Aswoensdag. 7.30 Peter Bouten en zoon Gerrit; 8.15 Karei Jacobs; 9.00 Antoon van Dijck; 19.00 pl. Aswijding en Hoogmis int. uit dankbaarheid bij een 80ste verjaar dag. Donderdag: 7.30 gest. jgt. Gertru- da en Amolda Poels en ouders; 8.15 Deken Hanraets; 9.00 voor vader's verjaardag. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. Willem Berden; 8.15 Karei Jacobs v.w. de buurtvereniging; 9.00 Mevr. San- ders-Huys; 19.00 Piet Jacobs. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. Johan Claessens en echtgenoten Johanna Fleurkens en Theodora Bistervelds; 8.15 Helena Hanraets; 9.00 Jos Hen- drikx; 10.00 pl. Hoogmis b.g.v. zil veren huwelijk Brenters-Schwachö- fer; 19.00 Nellie Linders. Biechten van 18.0019.00 uur. Mededelingen 1. Maandag en dinsdag is er geen avondmis. 2. Op aswoensdag worden na elke H. Mis askruisjes gegeven. De pl. aswijding heeft plaats vóór de avondmis. Wij vragen de paro chianen zoveel moeglijk aan deze plechtigheid deel te nemen als een waardige inzet van de vas tentijd. 3. Vrijdag 25 februari om 19.30 bij eenkomst van de Christelijke Moeders. De leden worden ver zocht voor zover mogelijk ook de voorafgaande avondmis bij te wo nen. PAROCHIE PATERS FRANCISCANEN Priester der week Pater Seraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag Quinquagesima. H. Missen om ?.30, 7.45. 9.00 en 11.45. De hoog mis om 10.15. Geen lof. Maandag: H. Margarita van Cor- tona. Dinsdag: Primaatschap van St. Pe trus. Woensdag: As-woensdag. Donderdag: H. Mathias. apostel. Vrijdag: Mis van de dag. Zaterdag: Mis van de dag. 8.30 ge zinsmis. aVn 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ont vangen. Mededelingen Deze week iedere avond om 7 uur H. Mis, behalve zaterdag. Cursussen Donderdag na As-woensdag eerste avond jongerencursus om 8 uur voor 18 en 19-jarigen. Dinsdag 8. 15 en 22 maart cursus voor degenen, die 15-20 jaar gehuwd zijn, 's avonds 8 uur in San Damia- no. U krijgt nog bericht, houdt U die avonden vrij. het is meer dan de moeite waard. Tot slot. binnenkort een cursus van drie avonden voor degenen, die weten wanneer ze trouwen. Een vriendelijk, maar dringend verzoek aan alle trouwlustigen: Meldt U zich minstens twee maan den voor uw huwelijk bij de pas toor! Misintenties Zondag: 6.30 Johanna v. Cuijk- Verhoeven; 7.45 Herman Jans-Be ken; 9.00 Martinus Lensen en zoon Mathieu; 10.15 voor de Parochie; 11.45 Harry Swinkels. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 Jan Jenneskens; 8.30 Maria Haenen-Laurnen; 7 u. avond mis Pater Florentius Lucassen. Dinsdag: 6.55 Selida Virginia Ro- jer; 7.45 Pater Valerianus en overl. ouders; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avondmis Gerard Smedts. Woensdag: 6.55 Antoinette Ram melmans-Elsevier; 7.45 overl. ouders Hermus-van Oers; 8.30 zekere int; 7 uur avondmis Theodora Maria van Well-Peters. Donderdag: 6.55 Eva Wilhelmina Rojer; 7.45 overl. fam. Ambrosius; 8.30 zekere intentie; 7 uur avondmis overl. ouders Louis Wijnhoven en zoon Martien. Vrijdag: 6.55 Mathilda Wasscher; 7.45 zekere intentie; 8.30 gel. zielen (Offerbus); 7 uur avondmis overl. fam. Hecze-Franssen. Zaterdag: 6.15 overl. fam. Kusters- Cuppen; 6.55 Tonny Kennis; 7.45 ze kere int.; 8.30 gezinsmis. Dienbrurten Accolythen Zondag: 6.30 Peter Ewals en Ro nald Vastert; 7.45 Peter Wijnands en Lex Faessen: 9.00 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Arno Sanders en Ant. Claassens. VREDESKERK VENRAY Zondag: Quinquagesima. 7.30 lees- mis voor overl. Piet Hermans; 9.00 leesmis voor overl. Gerard us Re- louw; 10.00 hoogmis voor alle paro chianen; 11.30 leesmis voor overl. Harry Swinkels. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Lensen-Jacobs; 19.00 avond mis voor overl. ouders (N.). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Hermans; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Hendrix en Antonia Seykens. Woensdag: Aswoensdag: vóór de II. Mis van 8 uur wordt de as geze gend. Na de H.H. Missen worden de askruisjes gegeven. 8 uur leesmis voor overl. Theodora Willems en fam. Relouw-Vloet; 19.00 avondmis voor overl. moeder Gossens-Kessels. Donderdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Jansen); 19.00 avondmis v. overl. Wim Jansen. Vrijdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Jansen); 19.00 avondmis v. overl. Hendrik Huisman. Maria Pau wels en Johan. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Wim Jansen (buurt); 19.00 avondmis voor overl. Harry Swinkels. Biecht gelegenheid van 57 uur n.m. Zondag Quinquagesima: 7.30 Paro- chiemis; 8.45 Harrie Kessels; 10 uur Hoogmis. Rosalia Camps-Hillen. Maandag: 7.30 Martinus Reijnders en Petr. Kleuskens-Verstegen. Dinsdag: geen H. Mis. Woensdag: Aswoensdag. Vasten- en onthoudingsdag. 7.30 Hendrika Fleurkens-Broeks; 7 uur avondmis Maria Joosten-Camps. Donderdag: 7.30 overl. fam. Jans sen en Tacken. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. fam. van Heijster. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Loonen- van Rens. Biechten van 67 uur. FAROCHIEKERK OIRLO Zendag Quinquagesima. H. Missen om 7 uur; 8 uur kindermis; 9 uur; Parochiehoogmis om 10 uur. Na de Hoogmis uitstelling tot 1 uur. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kol- lekte Bisdom. Maandag: 7.30 wordt de H. Com munie uitgereikt; 9 uur maanddienst Peter van Rhee. Na de H. Mis uit stelling tot 1 uur. Dinsdag: 7.30 H. Communie uitge reikt; 9 uur Hoogmis, maanddienst voor Martin Rongen. Na de Hoogmis uitstelling tot 1 uur. Woensdag: Aswoensdag. 7 uur wijding der as. 7.30 H. Mis; 9 uur Hoogmis, zieledienst voor Wilhel mus Wenntkers. besteld door vrien den (kaartclub). Donderdag: 7.30 zieledienst Joan na Baltussen. besteld door de be jaardenvereniging. Vrijdag: 8 uur Kindermis. H. Mis ter ere van de H. Paus Pius X. Zaterdag: 7.30 zieledienst Engel- bertus Martens; zaterdagavond ge legenheid om te biechten van 5-7 u. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag Quinquagesima. Veertig uren gebed. 7 uur uitstelling van 't Allerheiligste; 7.30 leesmis voor Henricus Cox; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur Vespers en lof. Maandag: 7 uur uitstelling; 7.30 leesmis om christelijk meeleven te vragen; 9.30 hoogmis voor levende en overleden leden van handboog- schutterij; 3 uur vespers en lof. Dinsdag: 7 uur uitstelling; 7.30 voor een zieke; 9.30 gez. jrd. Alde- gonda van Kuyck-Knippenberg; 3 u. sluiting, completen met Te Deum. Aanbevolen aanbiddingsuren: 7 9.30 Castenraysestraat; 911 uur Horsterweg: 11-12 centrum en H. Stede; 123 uur KI. Oirloseweg en KI. Oirlo. Woensdag: Aswoensdag. Vasten dag. 8 uur aswijding. Gezinsmis tot intentie van hen die in deze mis of feren; 7 uur 's avonds: aswijding, gez. H. Mis overl. fam. Philipsen. Donderdag: Feest van de H. Mat- U kent toch Broeder Carel Kruitwagen O.F.M.? Half-maart ver trekt hU weer naar zijn Papoea's. IIU hoopt dan een vracht doodgewone schoppen, rieken en l>Ulen voor deze mensen te kun nen meenemen. Nü bewerken i|j hun veldje* nog met aange punte stokken Broeder Carel wil hen helpen een beetje menswaardiger te kun nen leven. ,.I>aarna", re*t hU. «kunnen we praten over de BIU- dr Boodschap, over christendom en naastenliefde, enz." U kunt hem helpen. Iedere schop kost vUf gulden, de verzend kosten meegerekend. I' hoeft alleen maar uw bUdragr in een enveloppe te doen. en dexe te deponeren in de brievenbus van het klooster: Leunseweg 1. Het bestuur van de Derde Orde. die al intern een aktie heeft gehouden, zorgt dan verder voor doorzending. laiat er geen gras over groeienDOET HET VANDAAG NOG tias. titelheilige van onze kerk. 8 u. gest. leesmis weldoeners van kerk: 7 uur 's avonds gest. gez. jrd. A. G. Philipsen. Vrijdag: 8 uur gest. gez. jrd. Ant Dinghs en iWlhelmina Kemmelings. Zaterdag: 8 uur gest. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur. Kerkpoetsen: Wies Kuypers en Elly Cremers. Misdienaars: T. VullinghsH. Dinghs P. Roelof»N. Janssen. Accolythen: J. Rambags (Gz.). J. Rambags (Jz.), L. Rambags, J. Swin kels. J! Zondag Quinquagesima. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de pa rochie; 9.15 hoogmis gez. jaargetijde voor Theodorus van Cuijck en beide echtgenoten; 10.30 leesmis voor Ar nold Pijpers, echtgenote en zoon Harry. Maandag: 7.30 leesmis voor Hen drik Philipsen; 9 uur hoogmis gest. jaargetijde voor Peter Gerard Wilm- sen en zoon Simon. Emanuel Ber nard Loonen en Anna Maria Pee tere. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan na van Cuijk-Verhoeven; 9 uur hoogmis gesticht jaargetijde voor Petronella Litjens. Woensdag: As-woensdag. 7.30 lees mis voor Gerard Verkoeyen, echt genote; 9 uur hoogmis voor Jean Loenen; 's avonds om 7.30 avondmis. Na de H. Missen uitdeling der as kruisjes. Donderdag: 6.45 leesmis voor een overledene; 7.30 leesmis voor Ger rit Camps (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor de overleden fam. Verheijen; 7.30 lees mis voor Elizabeth Janssen-Jennis- kens. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Maria Loenen-Thielen; 7.30 leesmis voor Piet Emonts. Van 45 biechtgele genheid. Kerkpoetsen: Maria Bouten. Accolythen: 6.45 J. van Vegchel en H. Baltussen; 8.00 G. Jenniskens en G. Comelissen; 9.15 P. Heesen. M. Cornelissen, M. Janssen en A. Loo nen; 10.30 P. Stevens en H. Litjens. JEUGD VINDT VASTEN IETS ECHTS Er is dezer dagen iets gebeurd, waarover wij allen wel eens mogen nadenken: de hele schoolgaande jeugd van Rhenen. beslist niet alleen die van een katholieke school of van een katholieke gemeente, heeft een dag lang gevast ten behoeve van de hongerenden in India. Dat is spon taan gebeurd. Een onderwijzer in een bepaalde klas van de openbare ULO-school had alleen maar ge vraagd om een offertje te brengen voor de hongergebieden in India. De tdelmoedigheid van de jeugd, om daarvan een dag vasten te ma ken is adembenemend. Voor hen die altijd wat af te dingen hebben op de moderne jeugd en haar van alles en nog wat verwijten, is het ook wel verbijsterend te ervaren, dat zij tot cffersb ereid is en dat zij met spon taniteit en met enthousiasme dat doet Wij weten dat de jeugd niet graag gedwongen wordt tot iets. Maar dat zij tot zulke min of meer heldhaftige zaken in staat is. geeft de burger moed. Daarnaast geeft het de ouderen, vooral onder katholieken te denken. Immer* in de katholieke Kerk moest het Vasten zo goed als wor den afgeschaft, omdat het uit de tijd zou zijn. Het zou de moderne mens niet meer aanspreken. De feiten be wijzen. dat dit argument niet op gaat. omdat jongeren het zelf ont dekt hebben als een geëigende ma nier om edelmoedigheid te demon streren. Zodoende wordt de aktie van de jonge mensen in Rh eden. jonge mensen die niet opvallen on der de Nederlandse en Europese jeugd van tegenwoordig, plotseling een voorbeeld voor heel de wereld. Hun aktie verwijst ons ineens naar het vlak van de opofferende liefde, het meeleven en het beleven van ons christendom op een menselijke ma nier. De jeugd van Rhenen heeft hier laten zien, dat als wij een ver andering in het aanschijn van de aarde willen verwachten en bevor deren het juist de jongeren zijn. die de tekortkomingen van de oudere generaties met vrucht cn succes zul len herstellen. De christelijke inspi ratie zal bij de mens van morgen zeker grote kansen hebben. Als we deze maar benutten. PAROCHIE YSSEISTEYN U RECTORAAT VREDEPEEl Zondag Quinquagesima: 7 uur lsm. voor Anna Smits-Weys; 8.15 maand dienst voor Marinus van Dijck; 9.15 maanddienst voor Allegonda Jans sen; 10.15 Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur maandd. voor Pe ter Joh. van Dijck. Dinsdag: 8 uur maanddienst voor Hans van Dierendonck. Woensdag: Aswoensdag, geboden vastendag. 8uur wijding van de as. waarna uitdeling van de askruisjes. evenals na de Mis. 8.15 leesmis uit dankbaarheid v. d. fam. Rongen- Wismans; 7 uur avondmis voor de overl. fam. Wismans-Gooren, waar na uitdeling van de askruisjes. Donderdag, vrijdag en zaterdag geen H. Mis. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag Quinquagesima: 7.00 int. Z.E.H. Pastoor Vercoulen (Ewals); 8.15 int. gest. lsm. Gerrits-Arts en Arts-Jeuken; 10.00 Hoogmis tot int van alle parochianen. Maandag: 8.30 int. gest jgt. voor Lambertus van Meyel. Dinsdag: int voor Johanna van Cuijk-Verhoeven. Woensdag: Aswoensdag, vasten dag. 7.30 aswijding. int. gest jgt. v. Johannes van Osch en Joanna Arts; 19.30 gez. avondmis tot int van Jon ge Boeren. Donderdag: 7.30 int. gest jgt voor Herman Zegers, echtgenote en kin deren. Vrijdag: 7.30 int. voor Jan en Mar tha Gielen. Zaterdag: 7.30 int. voor fam. Poels. Biechtgelegenheid van 5 tot 6 uur. Zondag Quinquagesima. 7.30 vroeg mis tot int. van fam. Peeters-Jans- scn; 10 uur vroegmis voor het gees telijk en tijdelijk weizijn van de pa rochianen. Maandag: H. Mis 8.30 voor de zie lerust van Gertruda Muijsors-v. d. Sterren. Dinsdag: H. Mis 8.30 v. d. overl. ouders van fam. Arts-Franssen. Woensdag: Aswoensdag (vasten en onthouding). 7.30 Aswijding en H. Mis voor de zielerust van Anna M. Poels-Geurts; 19.30 Aswijding en gez. H. Mis voor de zielerust van een overledene. Donderdag: H. Matthias. Apostel, tot intentie van de familie van Ba- kel-Peters. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene namens fam. van Keijs- teren-Geurts. Zaterdag: tot int van fam. Bot- den-Geurts. Biechtgelegenheid: da gelijks vóór H. Mis; zaterdag 19.00- 20.00 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag Quinquagesima: 7.30 lees mis voor overl. moeders Petronella van Dijck-Wismans en Jacoba Mi- chels-Jacobs; 10 uur hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Martien Stevens en Naud Gielens. Maandag: 8 uur leesmis voor Pe trus Mathijs Janssen. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Woensdag: Aswoensdag (vasten dag) 7.30 wijding van de as en uit deling van de askruisjes. waarna leesmis uit dankbaarheid en bijzon dere intentie; 7.45 uur wijding en uitdeling der askruisjes. waarna de avondmis voor Johannes van Kem pen. Donderdag: 7.30 leesmis tot int van familie Derikx-Vocstcn. Vrijdag: 730 leesmis tot bljz. int Zaterdag: 7.30 leesmis voor Leo van Meijcl. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Mia en Marga Lin ders. RECTORAAT SMAKT Zondag Quinquagesima. 7 uur H. Mis voor overl. moeder; 8.30 voor Mart Geurts en Anna M. Heidens; (Kapel: H. Mis voor de schooljeugd. LLv. fum. Wtjnhovcn-Braun); 10 u. Hoogmis voor Peter Antoon Koenen. Maandag: 730 en 8 uur H. Mis Dinsdag: 7 .30 H. Mis; 8 uur H. Mis voor fam. Kers ten-Asselberghs Woensdag: Aswoensdag. 6c wow dag tc.v. St Jozef. 7 uur en 730 H. Mis ter ere van St Jozef; 's avonds om 7 uur avondmis voor Jozef Cop- pes. Donderdag: 7 uur H. Mia; 7.30 voor Maria Theodora Linsscn. Vrijdag: 7 uur H. Mis; 730 voor Maria Zegers-Emusts. Zaterdag: 7 uur en 7.30 H. Mis; gelegenheid om z'n biecht te spre ken: van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag Quinquagesima. 8 uur lsm. voor de parochie; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Jenneskens-Wilms. Maandag: 9.00 leesmis voor zal. Johannes Jeu rissen. Dinsdag: 9.00 leesmis ter ere van de H. Jozef, intentie offerblok. Woensdag: vasten- en onthou dingsdag. 9.00 leesmis voor zal Theo dorus Jacobs en zoon Leo; 7.30 avondmis voor zal. Johannes Bur gers. Na de H. Missen askruisjes. Donderdag: 8.15 leesmis voor zal. Cornells van Oers. Vrijdag: 8.15 Hoogmis voor zal. Ja cobus Geurts. Zaterdag: 8.15 Leesmis afgest fam. Jenneskens-Poels; 's avonds bij de opening van de aanbiddingsdagen om 7.30 leesmis voor zal. vr. Hcn- drix-van Dijck. Na de H. Mis wordt 't Allerheiligste uitgesteld tot 10 u. Aanbidding: van 88.30 Brecvenne- weg. Drabbelsweg. Veulenscwater- weg. Puttcnweg. Steegse Peelweg. Volenseweg; 8.30-9.00 Lorbaan. Jca- gershofweg. Paardcnkopweg; 9.00 9.30 Veulenseschoolweg en Veulen- s<-weg (verder af): 9.30-1000 Veu lenseschoolweg en Veulensewcg (die dichtbij wonen). Accolythen: Harry van Rijswijck. Ben Burgers en Mart van Staveren. Kerkpoetsen: Jet Burgers cn Ma- riet Geer its. STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Venray brengt In verband met de op 23 maart 1966 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten ter openbare ken nis. dat gelegenheid bestaat tot het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stemmen. Het stemmen bij volmacht is mo gelijk voor de kiezer, die vermoede lijk niet in staat zal zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift wordt uiterlijk 9 maart 1966 ingediend bij burge meester en wethouders van dc ge meente. waar de verzoeker op de dag van de kandidaatstelling (8 februari 1966) in het kiezersreglster is op genomen. Ter secretarie van elke gemeente zijn formulieren voor het verzoek schrift kosteloos verkrijgbaar; wor den nadere inlichtingen verstrekt. Venray. 8 februari 1966. De Burgemeester. Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN Stemmen in een andere gemeente De burgemeester van Venray brengt in verband met de op 23 maart 1966 te houden stemming ter verkiezing van de leden der pro vinciale staten van Limburv ter openbare kennis, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een andere gemeente in d«e pro vincie aan de stemming deel te ne men. De kiezer, die van deze bevoegd heid gobnuk wenst te maken, dient zich uiterlijk op 9 maart 1966 in per soon te melden ter secretarie van een gemeente voor het doen opma ken van een schriftelijke verklaring Wanneer het verzoek door de bur gemeester is ingewilligd heeft dc kiezer de keuze aan de stemming deel te nemen in de gemeente, waar hij op de dag van dc kandidaatstel ling (8 februari 1966) ln het kiezer* - register is opgenomen of in dc door hem aangewezen gemeente. Venray, 8 februari 1966. De Burgemeester, Mr. M. M. L G. M. CUSTERS JONGEREN CURSUS Tijdens de Carnavalsdagen zal het clubhuis van de Mater Amabllls- school en Jongeren Cursus gesloten zijn. Op aswoensdag. 23 februari a.a. zullen dc lessen van de Jongeren Cursus weer op de vastgestelde tij den beginnen. Tevens zal de instuifavond voor leerlingen en oud-leerlingen van de Jongeren Cursus op dinsdag 22 fe bruari komen te vervallen. MATER AMABII.ISSCHOOL VENRAY Gedurende dc Camavalswcek zijn er geen lessen van de Mater Amabi- lisachool. Wel is er donderdag 24 fe bruari een clubavond voor dc cur sisten in het clubhuis Maashcseweg 10. Aanvang half acht. Maandag 28 februari is er 's avonds na de lessen in 't clubhuis een be spreking met de groepsleidsters van de 2e jaars groepen. BUBEL-CURRU8 In verband met de Vastenavond vieringen is de achtste avond van de Bijbelcursus niet a s maandag 21 fe bruari. maar een weck later: 28 fe bruari. om 7.30 uur in San Da mia - no. Op verzoek van dc cursisten ts er c-on aparte slultingsavond. Deze zal zijn op maandag 7 maart, even eens om 730 uur. De deelnemers worden verzocht attent te zijn op dc verandering van de laatste cursusavond. INSTALLATIE In de barak welke al voor zovele gelegenheden onderkomen heeft ver schaft cn welke eigenlijk al lang verdwenen moest zijn hield de St. R"gg«gilde van Jong Nederland van de Christus Koningparochie een in stallatie van een 15 tal nieuwe leden welke installatie meer dan geslaagd kan worden genoemd. Aalmoezenier kapl. Snijders wees op de betekenis van de opname in het SL Roggoagilde en feliciteerde niet alleen dc nieuwe leden van Jong Nederland, maar ook de talrijk opgekomen ouders. Jeugdbeweging in de Christus Koningparochie staat in dc kinderschoenen en deze instal latie Is eigenlijk dc eerste grote groep, maar het zal hard werken zijn om die jeugdbeweging rond te krij gen op financieel terrein. Vooral de nog net schoolgaande en schoolvrije Jeugd te boeien met het mengsel van verkennerij en jeugd beweging De uitgeleefde barok waar wij nu nog onderdak in heb ben kunnen vinden moet voor de grond en waar wij dan naar toe tul len gaan is nog een open vraag. Hopman Ben Swaghoven speldde bij dc te installeren leden de teke nen der waardigheid op. waarna kapelaan Snijders de jongens zegen de. Temidden van deze jeugd was ook Ton van de Vorle welke tJ)dens spel bij Jong Nederland enkele maanden geleden zo ongelukkig kwam te val len dat zijn enkel gedeeltelik ver brijzelde. Nu ontving hij uit handen van Hopman en Aalmoezenier zijn tekenen, al was deze Jong Nederlan der dan ook behoorlijk in het gips. Koffie met koekjes, stemmige mu ziek en zang door het duo Harry en Frans Vullings uit Venray was voor de aanwezigen een openbaring wat deze Vcnrayse jongen» op een zo hoog niveau wisten te brengen Jong Nederlanders brachten tot slot ern aardig toneelspel, terwijl een quiz de installatie-avond besloot. De Jong Nederlanders kunnen trots zijn op deze leiders en aalmoezenier welke zich met hun gehele persoon inzetten om iets van de glorie van I vanhoe te brengen onder dc jeugd van dc Christus Koning-parochie.

Peel en Maas | 1966 | | pagina 9