-elna w ■elna Kerkelijke Diensten iiniiiïmiii'ïïn WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 16 tot en met 22 januari Geestelijk artikel I Stilt,!, I VRIJDAG 14 JANUARI 1966 No. 2 ZEVEN EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 ct p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 175 (bulrtn V.nroy 2.—) i PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Kapl. Peerlings Westsingel 68 - Tel. 2385 Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7.00 Peter Janssen; 8.00 Anna Catharina Backus-Jeuken: 9.30 Hgm. voor de parochie; 11.00 Wilhelmina Swaghoven en Antoinette Creemers en overl. kinderen; 18.00 Josephina Th eeuwen-Janssen. Maandag: 7.30 overl. ouders Ge- rardils Arts. Johanna Claessens; 8.15 J. Coenen; 9.00 Hendrikus te Fruch- te; 19.00 Gerardus Martens. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Kersten- Staal; 8.15 Maria Voermans-Janssen; 9.00 Peter Janssen; 19.00 Piet Ja cobs. Woensdag: 7.30 fam. van Dijck- Driessen; 8.15 Peter Janssen; 9.00 Piet Oudenhoven; 19.00 G. Vullings. Donderdag: 7.30 Martina Reijn- ders-Seykens; 8.15 An toon Cree mers; 9.00 Gerardus P. Martens. Vrijdag: 7.30 Anna Theuws v.w. de buurt; 8.15 best. jrd. Willem van de Vegt; 9.00 Peter A. Willems, Hen- drina Janssen, Maria Willems en Peter Willems; 19.00 fam. Creemers- Maassen. Zaterdag: 7.30 gest. jrd. Martin Wismans, echtg. Maria en Bemar- dina Wismans; 8.15 Martina Reijn- ders-Seykens; 9.00 overl. fam. Kers ten-taal; 19.00 Anna Theuws v.w. de buurt. Biechten van 18.00-19.00 uur. Van 1825 januari heeft de inter nationale Bidweek plaats. Wij spo ren de gelovigen aan bijzonder in deze week de H- Mis bij te wonen. De avondmissen zullen in deze da gen in het teken van de Bidweek staan. Voor de kinderen van de lagere scholen zouden we ouders willen aansporen hen deze week naar de mis van 8.15 te sturen. Woensdag 19 januari verwachten we in elk geval alle meisjes om 8.15 en vrijdag alle jongens. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. H. Missen om 6.30, 7.45. 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Antonius Abt, belij der. Dinsdag: Mis van de 2e zondag na Driekoningen of Votiefmis. Woensdag: Mis van de 2e zondag na Driekoningen of Votiefmis. Donderdag: H.H. Fabianus, Paus en Sebastianus, martelaren. Vrijdag: H. Agnes, maagd en mar telares. Zaterdag: H. Vincentius en Anas- tasius, martelaren. 8.30 gezinsmis en van 38 gelegenheid om het Sacra ment der biecht te ontvangen. Mededelingen 1. Deze week elke avond om 7 uur avondmis, behalve zaterdag. 2. Zondag 16 januari is Memisa- zondag. De kollekte voor de Me- misa zit in onze parochie opge sloten in de gezinsbijdrage. Maar wie niet meedoet aan de gezins bijdrage. of wie toch wil geven aan de Medische Missie-actie kan dit op de kollekteschaal werpen. 3. Heeft U allemaal uw retour- enveloppe voor de gezinsbijdrage al ingeleverd? Zo niet, wilt U het dan spoedig doen? 4. Van dinsdag 18 jan. t.m. dinsdag 25 jan. is de internationale bid week om eenheid. Doen we alle maal mee door de Mis samen te vieren. Misintenties Zondag: 6.30 Johanna van Cuyk- Verhoeven; 7.45 An toon Cremers; 9.00 Herman Jans Beken; 10.15 Ge rardus Hoeymakers; 11.45 overl. fam. Rongen-van Meyel. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 voor overledene; 8.30 Johannes Kelders; 7 uur avondmis Gerard en Ellie Smedts. Dinsdag: 6.55 Peter Weys-van Ooi; 7.45 Johannes Pouwels; 8.30 voor de gezondheid van de fam.; 7 u. avond mis Herman Jans Beken (buren). Woensdag: 6.55 ter ere van de H. Geest; 7.45 zekere intentie; 8.30 Jan Derksen; 7 uur avondmis Pater Flo- rentius Lucassen. Donderdag: 6.55 Karei Hendriks; 7.45 Johannes Burgers D.O.; 8.30 ze kere intentie; 7 uur avondmis overl. fam. Spee-Gielen. Vrijdag: 6.55 zekere int.; 7.45 Mar- tien van Aarssen; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avondmis Lambert Nymeyer. Zaterdag: 6.55 zekere int; 7.45 ze kere int.; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen 6.30 Cor en Jan Evers; 7.45 Gerrit Karei Jeuken; 9.00 Wim Timmer mans en Paul Pop; 11.45 A.'Derks en P. Philipsen. VREDESKERK VENRAY Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis voor overl. Piet Hermans; 9.00 leesmis voor overl. Wilhelmina Siebers-Dielemans; 10 u. hoogmis als jaarget. voor Pierre Lit- jens; 11.30 leesmis voor overL Ge rardus Arts. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Harry Swinkels; 19.00 avondmis voor overl. Leonardus Jenneskens; 9.30 II. Mis in de kapel van Vellum ter ere van de H. Antonius Abt, tot intentie van overl. fam. Vollenberg- Verstegen. Dinsdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johan na Pijpers. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Trees Roeffen (kleuterschool); 19.00 avondmis voor overl. Martinus Ron gen. Donderdag: 8.00 leesmis voor de gelovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Hendrix en Antonia Seykens. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Assen; 19.00 avondmis voor overl. Harry Swinkels. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. moeder Gossens; 19.00 avondmis voor overl. Cornelis Linders en kin deren. Biechtgelegenheid van 57 u. Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7.30 Parochiemis; 8.45 Hoogmis, gest. jrd. overl. fam. Lemmens- Poels; 10 uur overl. ouders Jennes- kens-Gielens. Maandag: 7.30 overl. fam. Ver- heijen-Loonen. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. overl. fam. Grispen. Woensdag: 7.30 overl. fam. Loo- nen-van Rens. Donderdag: 7.30 Theodora Derks- Janssen. Vrijdag: Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 gest. gez. jrd. fam. Ber- den-van Deurzen. Zaterdag: 7.30 int. fam. M. Ver meulen. Biechten van 67 uur. Van dinsdag 18 tot 25 jan. wordt de bidweek gehouden voor de een heid van de christenen. Kerstgave voor zuster Lemmens in Pakistan bedroeg 530, Na de H. Missen wordt aan de kerdeur 'a kollefcte gehouden voor de Memisa (Medische Missie Actie). Deze wordt bijzonder aanbevolen in uw milddadigheid. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 2e zondag na Drie-konin gen. H. Missen om 7 uur. 8 uur kin dermis; 9 uur jrd. Marticn Rongen; 10 uur Hoogmis voor de overleden familie Mulder-Kemmelings. Eerste kollekte voor de kerk; tweede kol lekte Bisdom. Maandag: 7.30 H. Communie uit reiken; 9 uur Hoogmis voor de Sint Antoniusgilde. Dinsdag: 7.30 H. Communie uit reiken; 9 uur Hoogmis voor de over leden leden St. Antoniusgilde. Woensdag: 7.30 jaardienst Anto- nitta Teeuws. Donderdag: 7.30 jaardienst Joan na Loonen. Vrijdag: 7.30 maanddienst Henri- cus Ophey. Zaterdag: 7.30 zieledienst overl. fam. Joosten-Martens; zaterdag avond biechtgelegenheid van 5-7 u. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. Buskollekte voor Memisa. 7.30 leesmis tot int. van Onderl. gaar den verzekering; 10 uur Hoogmis v. d. parochie. Maandag: 8 uur gez. jrd. M. Gertr. Peeters-Spreeuwenberg. Dinsdag: 8 uur gest. gez. jrd. Bern. Vullings en M. Elis. v. d. Broek; om 10 uur pl. huwelijksmis bruidspaar Haegens-Roelofs. Woensdag: 8 uur gezinsmis tot int van hen die in deze mis offeren; 7 uur avondmis voor de eenheid. Donderdag: 8 uur gez. jrd. Piet v. Rhee. Vrijdag: 8 uur gest. gez. jrd. W- Thielen en Lamb. Weys. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offerden. Biechtgelegenheid van 5.30-6.30. Kerk poetsen: Gonny Weys en An- ny Donders. Misdienaars: T. Vullings-H. Dinghs P. Roelofs-N. Janssen. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram- BRUILOFTSFEEST Het bekendste bruiloftsfeest in de wereldliteratuur, is wel de bruiloft van Ka na. ofschoon de namen van de hoofdfiguren bruid en bruide gom niet eens bekend zijn. Het ontleent zijn bekendheid aan een van de honderden feestvierders, die naar goed gebruik het bruidspaar op hun grote dag omringen. Christus was namelijk ook een van de genodigden. Hij was er sa men met Zijn Moeder en Zijn leer lingen. Op die bruiloft trad hij voor het eerst in het openbaar op, of schoon. zoals hij zei, zijn uur nog niet gekomen was. En zijn eerste wonderdaad werd gesteld om de feestvreugde niet te verstoren door gebrek aan wijn. Hij veranderde water in wijn en het feest kon doorgaan. Er zijn knappe schrijvers, die aan dit optreden van Christus zeer die pe gedachten ontlenen en het in verband brengen met het bloed, dat Christus op het kruis zou ver gieten tot verlossing van de wereld. Zeer diepe gedachten inderdaad, waarop wij, eenvoudige mensen, niet zouden komen bij het lezen van het bruiloftsverhaal in het evangelie van Johannes. Eerder zijn wij geneigd te glim lachen en ons te verheugen over de zeer menselijke Jezus, die de feest vreugde teloor zag gaan en daarom een wonder deed om de vreugde te redden. Het is een verrukkelijke gedachte, dat God feest de moeite waard vindt, om er een wonder voor te doen. Wij zijn hier wel heel ver ver wijderd van het moraliserende den ken. waarmee wij, Nederlanders, ons nogal eens graag zwaarwichtig en doodernstig bezig houden. Het ver haal van de bruiloft van Kana kan ons dan ook wel leren, dat wij het feest niet met een ietwat schudig gevoel moeten bedrijven, maar dat wij er in op kunnen gaan, vol ple zierige blijheid. Het wijnwonder van Kana is een wonder ter bevordering van de levenskunst, een vaak ver- geten deugd. bags. J. Strijbos en H. Vissers. Van 18-25 jan. is Bidweek om een heid. Bidden we thuis mee en komt de H. Mis meevieren tot de intenties van deze bidweek, vooral ook woensdagavond om 7 uur dan vie ren we votiefmis voor de Eenheid. Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis ge sticht jaargetijde voor Antoon Mi- chels en Johanna van de Voort. Om 10.30 leesmis voor de overleden fa milie Holtackers-Vullings. Maandag: 7.30 gezongen jaargetij de voor Peter Johannes Bistervelts; 8 uur leesmis voor Antonia Croij- mans-Peeters. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Gerard Verkoeijen en Petronella Verkoeijen- Creemers, kindermis; 8 uur leesmis voor Johanna Asselberghs-Buggems. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Antoon Jenniskens en Wilhel mina van de Pasch; 8 uur leesmis voor de overl. fam. Emonts-Wis- mans. Donderdag: 7.30 leesmis voor Hen drik Philipsen (kindermis); 8 uur leesmis voor Willem Arts en Gertru- da Niessen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Harry Martens; 8 uur leesmis voor de overleden leden van de paardenver- zekering. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie de Mulder-Hen driks; 8 uur leesmis voor Gerard Willemse. Van 45 biechtgelegen heid. Kerkpoetsen: Anny Willems (Brienshoek). Accolythen: 6.45 J. van Vegchel en H. Baltussen; 8.00 Gerrit en Martin Cornelissen; 9.15 P. Heescn, G. Jen niskens, P. Stevens en M. Janssen; 10.30 Antoon en Herman Loonen, Deze week van 1825 januari bid week voor de eenheid onder de christenen. Vandaag aan de kerk deur kollekte voor de Memisa. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7 uur leesmis voor Hans van Dierendonck best. door het personeel Gooren; 8.15 leesmis voor de paro chie; 9.15 leesmis voor int. van de fam. Knippenberg-Janssen; 10.15 Hoogmis best. jgt. voor Frans van Soest en Anna van Bracht. Maandag: 7.30 maanddienst v. Pe ter Joh. van Dijck. Dinsdag: 7.30 lsm. voor de fam. Nellen-Rutten- Woensdag: 8.15 maandd. v. Hans van Dierendonck. Donderdag: 10 uur huwelijksmis bruidspaar Verhoevcn-Philipsen; 7 u avondmis voor Antoon Jenniskens en Wilhelmina v. d. Pas. Vrijdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Philipsen-Groetelaers. Zaterdag: 7.30 leesmis fam. Fleur- kens-Theunlssen; 10 uur huwelijks mis bruidspaar Goumans-Verheyen. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7.00 H. Mis voor Gerrit Klaas- scn; 8.15 H. Mis voor de parochie; ^10.00 Hoogmis voor overl. fam. Eys- sen-Dressen. Maandag: 7.30 gest. jgt. voor An tonius Wismans en Maria Michels. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Gertru- da Engels-Potten. Woensdag: H. Mis voor Johannes Janssen en Johanna Janssen. Donderdag: H. Mis voor Mechtil- da de Mulder-Aerts v.w. L.V.B. Vrijdag: 7.30 gest. jgt. voor Anna Maria Wismans-Pocls. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Gerrit Borssen. Biechtgelegenheid van 5-6. Vrijdagavond 8 uur Gehuwden- cursus in het Jeugdhuis, inleider dr. L. Lorrain. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7.3o vroegmis tot int. van fam. van Bakel-Peters; 10 uur Hoogmis voor de zielerust van overledenen. Maandag: tot int. van fam. Egel meers-Hermens. Dinsdag: v. d. overl. ouders Vul- lings-v. d. Broek. Woensdag: v. d. overl. fam. van van Tilburg-Muijsers. Donderdag: v. d. zielerust van Gertruda Muijsers-v. d. Sterren. Vrijdag: v. d. zielerust van Gerrit Janssen. Zaterdag: jaarget. v. d. zielerust van Martinus en Gerardina Arts. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór de H. Mis; zaterdag van 79 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7.30 leesmis voor overl. ouders Fleuren-Ewals; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Paul en Jos Derikx. Misdienaars van de week: Jos Janssen en Theo Arts. De MEMILSA houdt vandaag haar jaarlijkse kerkdeurkol lekte. Heel bijzonder bij U aanbevolen. Maandag: 7.30 leesmis voor Leo van Meijel. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Ger truda Poels-Voesten. Van 18-25 jan. Bidweek voor de eenheid van de christenen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Peter van Meijel. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes van Kempen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Harry Muijsers. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Jeanne Engels-Potten. Biechtgelegenheid v. 78 uur. Kerkpoetsen: Wies van Osch en Tilly Linders. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 8 uur leesmis ter ere van de H. Gerardus. intentie voor een zie ke-, 10 uur Hoogmis voor de paro chie; 2a.30 lof. Bijzondere kollekte voor de memisa: voor zieken, me laatsen en ondervoede kinderen. Maandag: 8.15 leesmis overl. fam. Groetelaars-Stroeken. Dinsdag: begin van de int. bid week. 8.15 leesmis ter ere van de H. Antonius van Padua (offerblok). Woensdag: 8.15 Hoogmis, zes we- kendienst voor zal. Sj. Burgers. Donderdag: 8.15 Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Vrijdag: 8.15 leesmis voor zal. Jacobus Geurts. Vrijdag: 8.15 leesmis voor zal. Theodorus Jacobs. Zaterdag: 8.15 leesmis overl. fam. Drabbels-Klaassen-van Meyel. Kerkpoetsen: Anny Classens en Jet Geerits. Accolythen voor 16 jan.: Harry Geelen, Mart. van Staveren en Piet Mulders. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e zondag na Driekonin gen. 7 uur H. Mis voor Gerrit Cop- pis; 8.30 voor Gerrit Janssen (kapel voor de schooljeugd, t.Lv. fam. Wijn- hoven-Braun); 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Koenen-Coppes. Tijdens de H. Missen preek en kollekte voor de MEMISA. Maandag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Dinsdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor overl. moeder. Woensdag: 7 uur ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor Maria Theodora Linssen. Als men in onze plaats over be jaarden praat, dan denkt men aller eerst aan de kaartmiddagen. die de zgn. bejaardensoos organiseert en waaraan een deel van onze gepen sioneerde medeburgers iedere week opnieuw zijn genoegens beleeft Men wijst dan op het bejaardenrapport, waar via verschillende commissies nog eons duidelijk de behoefte voor onze plaats naar voren zijn gebracht Er moeten speciale bejaarden woningen komen, een speciaal ver zorgingscentrum. eventueel een ver pleeghuis met speciale bejaarden- dienst. En dat alles wil men nu gaan verwezenlijken. Men wijst op de vele bejaardenwoningen in de nieuwe woonwijken, die al gebouwd zijn en nog gebouwd worden. Men wijst op enkele houten huizen op onze kerk dorpen, waarin bejaarden bij eigen bedrijf en familie toch hun eigen le ven kunnen leiden, kortom men krijgt de indruk dat de bejaarden in onze Venrayse gemeenschap zo niet aan hun treken komen, dan toch ze ker in het middelpunt van de be langstelling staan. Men vraagt hen zelfs, waar men banken langs de wegen moet zetten, opdat ze kunnen rusten op hun da gelijkse wandeling. Met Kerstmis krijgen ze namens de parochie een kerstpakket en de middenstand zorgt voor een jaarlijks uitstapje.. Inderdaad zal. als eenmaal een be jaardenhuis in Vcnray ook de oude re om de een of andere reden hulpbehoevende mens een plaats in de eigen gemeenschap geeft, wel licht alles gedaan zijn om het de be jaarden zo goed mogelijk naar hun zin te maken Wellicht....? Want wat weten we feitelijk van de bejaarde Venrayse mens. We we ten hoeveel er zijn. hoe oud ze zijn. waar ze wonen, of ze naast hun AOW nog een pensioentje hebben. Maar dat is het dan ook.... Heeft men zin in interesse in kaarten, dan kan hij of zij naar de kaartmiddag komen, maar voor het overige We hoeven er beslist geen drama van te maken en bepaalde beroerde omstandigheden waarin Venrayse oudjes verkeren voor te stellen of dat algemeen is. want dat Ia niet waar. Die mensen worden trouwens. waar mogelijk, geholpenMaar waar het om gaat is dat vele men sen met hun 65 jaren feitelijk bui ten de gemeenschan geplaatst wor den. waarin ze altijd verkeerd heb ben. Ze mogen nog eens een keer terug komen, maar ze horen er niet meer bij. Anderen hebben hun plaats in- hier is de nieuwe zó veelzijdig I zó volmaakt! zó eenvoudig in 't gebruik de meest praktische èn de meest geraffi neerde werkjes op de meest een voudige manier dat brengt U da nieuwe (*n ZWITSERS prsclsls- produkt van topklasse binnen het bereik van Iedere beur* I) kVINMtUNMICI Donderdag: 7 uur H. Mis; 7.30 jrd. voor Joh. Asselberghs en Agnes Bos. Vrijdag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Zaterdag: 7 uur en 7.30 H. Mis. Kapel: 4 uur huwelijksmis voor bruidspaar Fhnna-van Leuken. Gele genheid om te biechten van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur. genomen en ze staan er buiten. Ze moeten iels anders gaan vinden voor hun handen, voor hun geest. Voor de een valt dat proces erg tegen, een ander heeft er minder moeite mee. maar voor allemaal betekent het „met pensioen gaan" een afscheid nemen. Een afscheid, dat soms al leen maar gecompenseerd wordt met wandelen, kaarten cn achter de ka chel zitten. Want eigenaardig genoeg ziet men ze ook verdwijnen uit liet vereni gingsleven cn men vraagt zich zo nu en dan af. waar deze of gene toch gebleven is Hij of zij blijkt dan ergens rustig van de oude dag te genieten, zoals dat heet Het zal misschien aan het feit lig gen. dat wij nog niet zo oud zijn. maar we kunnen dit toch moeilijk begrijpen. Voor een deel van onze bejaarden zal het zeker zijn nut hebben dat ze het wat rustiger en kalmer aan gaan doen. maar anderen, die nog vitaal genoeg zijn en met hun vrije tijd geen raad weten, konden toch op ve lerlei manieren de gemeenschap die nen. Op de eerste plaats hun eigen leeftijdgenotenWant dat men alle problemen oplost van onze Ven rayse bejaarden met bovengenoemde op zich uitstekende middelen, dat gelooft geen mens. die hierover wel eens met doktoren, priesters, wijkzusters e.a. gesproken heeft. Ze konden zich dienstbaar maken op velerlei manieren voor andere be jaarden en niet alleen door het or ganiseren van een kaartmiddag, hoe prettig en plezierig, die dan voor sommige mensen ook ia. Ze konden zorgen dat in eigen kring vele on nodige tobberijen van deze mensen worden opgelost, want de krachten daarvoor zijn aanwezig. Ze konden ook andere mogelijkheden tot ont spanning zoeken, juist voor hun leef tijdgenoten voor ontplooiing van hobby's, voor onderlinge dienstver lening. Ze konden ook naar buiten uit Venrayse bejaarden eens presente ren en zorgen dat behalve over hen ook met hén gepraat wordt als het hun belangen aangaat Ze konden het misschien onjuiste beeld wat we tju hebben over Ven- ra ys bejaarden verbeteren door met kennis van zaken op verschillende problemen te wijzen, waar nu over heen gekeken wordt. Er zit in deze groep mensen nog zoveel ..vakkennis'' op allerlei terrein en zoveel „energie", (die daarnaast ook nog voor het overige Venrayse verenig.ngsleven van belang kan zijn), dat "we niet kunnen nalaten hier toch nog eens op te wijzen. Is het niet zonde en jammer dat die nu dikwijls onverbryikt ergens bij een kachel zit. We laten In het midden of boven genoemde aktiviteiten in vereni gingsverband moeten gebeuren, zo als op zovele andere plaatsen op ge lukkige wijze gebeurt, of dat men tvn of andere commissie samenstelt. jiMar laat men toch in het belang van onze bejaarden zelf eens begin nen met die vakkennis en energie niet ongebruikt verloren te laten gaan INGEZONDEN Geachte Redaktie. Hoort men hoe links en rechts in deze gemeente al iets gedaan wordt ter voorbereiding op de komende vastelaovend, van het Oirlose vastel- aovendfront komt geen nieuws. Is in dit kerkdorp vorig Jaar al geen offi ciële vastenavondviering geweest, ook dit jaar schijnt er niets te ge beuren. Gaat men de oorzaken hier van na dan zegt de oude Raad van Elf officieel te rijn afgetreden, om dat er door de plaatselijke Contact commissie een nieuwe Raad van Elf zou worden geformeerd. Vraagt men deze Contactcommissie, dan blijkt men inderdaad met een dergelijke formatie bezig te zijn geweest, maar hiertegen is door de oude raad of leden hiervan een dergelijke ob structie gevoerd, dat men de poging heeft laten rusten en er niets ge beurde. De oude raad is toen op zijn beurt weer niet in het geweer gekomen, omdat men geen overeenstemming kon krijgen met de plaatselijke zaal- houder die intussen op eigen houtje het vorig Jaar voor de jeugd enkele bals en tractaties verzorgd heeft. Het afgelopen jaar schijnt noch de nodige rust voor overleg, noch de mogelijkheden geschapen te hebben om te komen tot een vastelaovend - viering 1966 zoals die in vele andere kerkdorpen van Venray wel moge lijk is. Wij Jongeren van Oirlo, die graag in eigen plaat» plezierig carnaval willen vieren, betreuren dit, even zo goed als we het betreuren dat de vastelaovend vereniging Oirlo zater dag wel acte de presence kon geven op een vastclaovendbijecnkomst in Lieshout, maar niet in staat is orde in eigen huis te brengen en een ge organiseerde vastelaovcndviering in hun eigen dorp mogelijk te maken. Misschien dat men alle mogelijke eigenbclangeljes en zo meer eens ter zijde kan schuiven en rich nu eens bewust wordt dat men ten op zichte van eigen plaats cn Jeugd ook verantwoordelijkheid te dragen heeft Enkele Oirlose Jongeren. (Namen ter redaktie bekend).

Peel en Maas | 1966 | | pagina 13