Boerenleenbank Kerkelijke Diensten Concilie in Nederland MARTENS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 2 tot en met 8 januari BLAUPUNKT televisie komt van Sanatogen VRIJDAG 31 DECEMBER 1965 No. 52 PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 12 et p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) PAROCHIEkERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Grote Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. 7.00 Marinus van Dijck; 8.00 Hendrika Fleurkens- Broeks; 9.30 Hoogmis voor de paro chie; 11.00 Ferd. van Els en Antoi nette Willems; 18.00 Herman de Bruyn en echtgenote. Maandag: 7.30 gest. jgt. Petronella J. van Megen, echtgenote van J. Bouten; 8.15 Johanna Maria There- sia van Rijn; 9.00 Hendrika Thuyls- Muysers; 18.00 pl. huwelijk Dries- sen-Verschuuren; geen avondmis om 19.00 uur. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Backus- Thuyls; 8.15 Petronella van Megen; 9.00 Wim van Gastel; 19.00 Piet Ja cobs. "Woensdag: 7.30 overl. ouders; 8.15 Frans Dechnar v.w. de Ned. Kath. Werknemers Bond St. Jozef; 9.00 uit dankbaarheid; 19.00 Hans Nooten. Donderdag: Feest van Driekonin gen. 7.30 ouders Kersten-Verblakt; 8.15 Martina Reijnders-Seykens; 9.00 Hoogmis gest. jgt. Th. v. d. Boogaart. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 6.30 W. Broers, echtgenote en overleden kinderen; 7.00 overl. ouders van Soest-van Bracht; 7.45 Hoogmis ter ere van het H. Hart gest. jgt. Jan Poels en beide echt genoten; 19.00 Anna Theuws v.w. de buurt. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. Johannes Fr. Maassen en El. M. Vermeulen; 8.15 overl. fam. Peeters-Drabbels; 9.00 overl. fam. Kersten-Staal; 10 u. pl. huwelijks Broers-Schellen; 19.00 Fr. Vermaaten. Biechten van 18.00 19.00 uur. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: l^ater Primald Tel. iy73 D.g.& Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. H. Missep: om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: Mis van octaafdag van Kerstmis; 8.30 gez. jgt. voor Gerar dus Peeters en Elisabeth Derks. Dinsdag: Mis van Octaafdag van Kerstmis. Woensdag: Mis van Octaafdag van Kerstmis. 8.30 gez. jgt. voor Jacobus Philipsen en Francisca Goossens; 11 uur pl. gez. H. Mis, waaronder huwelijkssluiting van het bruids paar Snijders-van Huët. Donderdag: Feest van Driekonin gen. Van 58 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ont vangen. Vrijdag: 1ste vrijdag van de maand. 7.45 H. Mis voor alle school kinderen. Zaterdag: Mis van Maria op zater dag. 8.30 gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededeling Deze week iedere avond 7 uur avondmis, behalve zaterdag. Misintenties Zondag: 6.30 Johanna Coenen- Janssen als jgt.; 7.45 Harry Lenssen; 9.00 Adriana Oudenhoven; 10.15 overl. zuster; 11.45 Wilhelmina Veer huis-van Egmond. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- 6CHOOLSTRAAT VENRAY Claassens; 7.45 Willem van den Munckhof-Tammerveld; 8.30 gez. jrd Gerardus Peters en Elisabeth Derks; 7 uur avondmis Tiny Waterreus. Dinsdag: 6.15 Henriëtte Duynstee- Sassen; 6.55 Peter Weys-van Ooi; 7.45 Johanna Smits-Litjens; 8.30 Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avondmis Herman Jans Beken (bu ren). Woensdag: 7 uur Pater Casimirus en ouders; 7.45 Catharina Müller- Ehren; 8.30 jaardienst Jacobus Phi lipsen en Francisca Goossens; 7 uur avondmis Herman Strijbosch en Sj. van Bergen. Donderdag: 6.55 overl. fam. Claas- sens-Poels; 7.45 overl. fam.; 8.30 overl. ouders van Well-Peters; 7 uur avondmis Henricus Johanna Coe- nen-Jans. Vrijdag: 6.55 Wilhelmina Rojer; 7.45 Jan Derksen; 8.30 Gerardus Smedts; 7 uur avondmis voor over ledene. Zaterdag: 6.55 Constans Rojer; 7.45 Joh. Hendriks als lid der D.O.; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Gerrit en Karei Jeu ken; 7.45 Wim Timmermans en Paul Pop; 9.00 A. Derks en P. Philipsen; 11.45 Cor en Jan Evers. VREDESKERK VENRAY Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam van Jezus. 7.30 leesmis voor overl. Jan Assen (buurt); 9.00 leesmis voor overl. Hendrina Frans- sen-van Gerven; 10 uur Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Martinus Tonen. Maandag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (voor v. B.); 19.00 avondmis voor overl. ouders Lensen-Jacobs. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Pelzer-Heesen; 19.00 avondmis als jaargetijde voor Agnes Vaske- jviaessen. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Alphons Arts en zoon Harry; 11.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor bruidspaar Erades-Thielen; 19.00 avondmis voor cverl. Meohtilda van Rooy-Jeuken. Donderdag: Feest van Driekonin gen. 8.00 leesmis voor overl. Jan Assen; 16.00 plechtige huwelijksinze gening en eucharistieviering voor bruidspaar Opsteegh-Donders; 19.00 avondmis voor overl. fam. Erades- Thielen. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand, bijzonder toegewijd aan de verering van het H. HaYt. 8 uur lees mis voor overl. J'ohan van Lankveld. In deze H. Mis worden alle school gaande kinderen verwacht; 19.00 u. avondmis voor overl.'ouders Koop- mans-Loonen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Heesen-Kusters; 10 uur plech tige huwelijksinzegening en eucha ristieviering voor bruidspaar v. Ar- kel-Willems; 19.00 avondmis voor cverl. Comelis Linders en kinderen. Biechtgelegenheid van 57 uur n.m. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. 7.30 Parochiemis; 8.45 Hoogmis, gest. jrd. Willem Loo- nen en Elis. van Heijster; 10 uur overl. fam. Camps-Wolters. Maandag: 8 uur Martinus Reijn- ders en Petr. Kleuskens-Verheijen. Dinsdag: 8 uur overl. fam. Jans sen en Tacken. Woensdag: 8 uur overl. fam. Pou- wels-Minten. Donderdag: Feest van Driekonin gen. 8 uur gez. mnd. Rosalia Camps- Hillen. Vrijdag: eerste vrijdag. 8 uur gez. H. Mis tot int. fam. Derks. De school begint om half tien. 7 uur avond mis Maria Joosten-Camps. Zaterdag: 8 uur Theodorus Verste gen en Henrica Hoeben. Biechten van 67 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. 7.30 leesmis overl. fam. Duyckers-Rambags; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur gez. jrd. Elis. Emonts-Lemmen. Dinsdag: 8 uur gez. jrd. Jan Hou wen. Woensdag: 8 uur gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: Driekoningen, feest van devotie. 8 uur leesmis van hen die vandaag sterven; 7 uur 's avonds gez. H. Mis Josephina Seykens-CoJ- lin. Vrijdag: 8 uur gez. H. Mis Piet Philipsen. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offeren. Biechtgelegenheid \Wmmmm WENNEKER - SCHIEDAM van 56 uur. Kerkpoetsen: Riet Dinghs ën El- ly Vul lings. Misdienaars: P. Roelofs-N. Jans sen G. Rambags-J. Emonts. Accolythen: J. Houwen, Jef Ram- bags, J. Strijbos, H. Vissers. Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Gerard en Theo- door Voesten; om 9.15 hoogmis voor de parochie; om 10.30 leesmis voor Johanna van Cuijck-Verhoeven. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Gerard Lucassen; 8 uur leesmis voor Maria Loenen-Thielen. Dinsdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Antoon Derks, echtgenote en P. J. Derks; 8 uur leesmis voor An toon Loonen. Frederica Loonen-de Ponti en Johanna Verheijen-Loonen. Woensdag: 7.30 gezongen jaarget. voor Johanna Beclet; 8 uur leesmis voor Antonia Croijmans-Peeters. Donderdag: feest van de ver schijning des Heren. Dag van devo tie. 's Morgens om 7.30 leesmis voor Petronella Reintjes-van Megerv- 7.30 avondmis, gest. jaaifjc ïüor Lambertus en Henries-Rei. en Johannes Reintjes en echtgei^e Vrijdag: eerste vrijdag der morgens om 7.30 leesmis; 10 uur gezongen mis van dankzegging bij het zilveren huwelijksfeest van de familie Cox-Vervuurt; 's avonds om half acht gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offe ren. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Piet Emonts; 8 uur leesmis voor een overledene; van 45 uur biechtge legenheid. Kerkpoetsen: Mientje Litjens (Overbroek). Accolythen: 6.45 P. Heesen en J. van Ooi; 8 uur P. Stevens en M. Janssen; 9.15 H. Baltussen, Ant. en H. Loonen, J. van Vegchel; 10.30 Mart. en G. Cornelissen. PARpCHlEKERK MERSELO Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. 7.00 H. Mis uit dankbaarheid ter ere van de H. Jo seph (Michels-Beerens); 8.15 H. Mis vjoor de parochie; 10 uur Hoogmis v(x>r overl. van de fam. Janssen-van 0|sch. Maandag: 7.30 best. jgt. voor Pe tronella Bouten-van Megen. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Gertru- d;'a Engels-Potten. Woensdag: 7.30 best. jgt. voor Pe te ïr Muysers en Theresia van Meyel. Donderdag: Feest van de Verschij ning des Heren - Driekoningen. 7.30 best. jgt. voor Hendrica Custers. Vrijdag: eerste vrijdag van de niaand. 7.30 Hoogmis ter ere van het H. Hart voor hen die geofferd heb ben; 19.30 Avondmis voor Jan Martha Gielen. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 Hoogmis tot dankzegging tot int. van fam. Hoenselaar-Thijssen. Gele genheid om te biechten van 5 tot 6 uur. RECTORAAT VREDEPEEL RECTORAAT HEIDE Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam van Jezus. 7.30 leesmis voor Harry Muijsers; 10 uur jaar getijde voor Hubertus Janssen. An na Maria Philipsen en Johannes J anssen. Accolythen: Wim en Sjraar Loo nen. Misdienaars van de week: Jan en Joop Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor Leo- nardus Spee en Lamberdina Arts. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. familieleden van Rens-Litjens. Woensdag: 7.30 voor Johannes van Kempen. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Voesten-Gielen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis tot int. van fa milie Derikx-Voesten; 7.45 Avond mis voor de Heidse jeugd. Biechtge legenheid vóór de Avondmis. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 u. leesmis uit dankbaarheid. Biechtge legenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Mia en Paula Jans sen. Geeft nieuwe energie Sterkt lichaam en geest van jong en oud. jSAHA; Neem het elke dag. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. Eerste zondag der maand. H. Missen om 7, 8, 9 uur; parochiehoogmis 10 uur. Geen lof. Eerste kollekte is buitengewone kol- lekte; tweede kollekte is voor het Bisdom. Maandag: 7.30 jaardienst Bernar dino "7T- 30 zieledienst overleden tam. van Rijswijck-van de Ven. Woensdag: 7.30 zieledienst overl. fam. Heidens-Snellen. Donderdag: 7.30 Stichting Arnold de Ponti en Petronella Duyf. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus. T uur H. Communie; 7.30 Hoog mis stichting Baeten-Jeurissen. Na de Hoogmis uitstelling acte van toe wijding. Tantum Ergo en zegen; JULIANASINGEL 3 - VENRAY wenst U allen een zalig nieuwjaar en dankt U voor het geschonken vertrouwen PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. 7 uur leesmis voor de overl. fam. Lemmens-Poels; 8.15 leesmis voor Hans van Dierendonck best. door de van Montfortstraat; 9.15 leesmis voor Antoon van Bakel; 10.15 hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 gesticht jgt. voor Anna Fleurkens-Pouwels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Rongen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Hen- drikus van de Ven. Donderdag: Feest van de Verschij ning des Heren. Driekoningen, feest dag van de votie. 7.30 maandd. voor Aldegonda Janssen; 7 uur avondmis voor Petrus Joh. van Dijck, best. door de Boerenleenbank. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 lees mis voor Peter Joh. Philipsen. Zaterdag: 7.30 gesticht jgt. v< Maria Janssen-Droesen. Zondag: Feest van de Allerheilig- s' te Naam Jezus. 7.30 vroegmis voor d e zielerust van Anna M. Poels- Cjeurts; 10 uur hoogmis tot bijz. int. Vandaag maandel. bijzondere kol lekte voor de kerk. Maandag: v. d. overl. van fam. iloemen-Brienen. Dinsdag: v. d. overl. ouders Arts €;n Franssen. Woensdag: v. d. zielerust van lenri Bloemen en Antonia Jennis- eens. Donderdag: Verschijning des He- i en: 7.30 vroegmis tot int. van fam. 1 ^eters-Claessens; 19.30 gez. avond- r nis v. d. zielerust van een over- 1 edene. Vrijdag: eerste vrijdag van de inaand: 's morgens geen H. Mis; .9.30 gez. avondmis v. d. zielerust /an een overledene. Zaterdag: v. d. zielerust van over- 1 edenen (Horst). Biechtgelegenheid: iagelijks vóór H. Mis. Zaterdag: Nieuwjaar, diensten als op zondag. 8 uur leesmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Accolythen voor 1 jan.: Harry Geelen, Mart. van Sta veren en Piet Mulders. Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jezus. 8 uur leesmis voor overl. ouders Houben-Deriks; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 lof. Maandag: 8.15 leesmis uit dank baarheid int. fam. Kunen. Dinsdag: 8.15 leesmis ter ere van de H. Antonius van Padua intentie offerblok. Woensdag: 8.15 leesmis overl. fam. Bovee-Broekmans. Donderdag: feest van Openbaring jdes Heren. 8 uur leesmis ter ere van •de H. Jozef, intentie offerblok; 10 u. Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.15 leesmis voor zal. Theodorus Jacobs fam. Hendrix; 7 u. avondmis leesmis voor zal. Rector J. Geurts (R.). Zaterdag: 8.15 leesmis overl. fam. Drabbels-van Meyel. Accolythen voor 2 jan.: Jan Gee len, Gerard, Koenen. Harry Verhoe ven. Kerkpoetsen: Mariet Geerits en Mien Ewals. 's avonds om 7 uur avondmis, ge zinsmis voor de parochie. Zaterdag: 7.30 maanddienst Ger- trudis van de Sterren; zaterdag avond biechtgelegenheid van 5-7 u. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 1 januari: Nieuwjaars dag. 7 uur H. Mis tot zekere onten- tie; 8.30 voor Gerrit Janssen (kapel: voor de schooljeugd); 10 uur Hoog mis voor geestelijk en tijdelijk wel zijn van onze gemeenschap. (Na de Hoogmis: receptie). Zondag: Feest van de Allerheilig ste Naam Jesus. 7 uur H. Mis; 8.30 voor Wilh. Janssen en overl. ouders; (kapel: voor de schooljeugd); 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Koenen- Coppus. Maandag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor Leo Koopmans. Dinsdag: 7 uur en 7.30 gel. H. Missen. Woensdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor Maria Theodora Linssen. Donderdag: Feest van Driekonin gen of Verschijning des Heren. 7 u. H. Mis; 7.30 voor Jozef Gooren en echtgenote; 10 uur gel. H. Mis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7 uur H. Mis; 7.30 uur gez. H. Mis. ird. Joh. Asselberghs en Ag nes Bos. Na de H. Mis litanie, uit stelling en zegen; 12 uur pl. huwe lijksmis voor het bruidspaar Jan Loonen en Trudi Asselberghs. Zaterdag: 7 uur en 7.30 gel. H. Missen. PARA LOS ESPANOLES DE VENRAY Y ALREDEDORES El padre Juan astara ausente has- ta el dia 31 de diciembre para pre- dicar ejercitios espirituales. La pró- xima Misa dominical con plética en espanol habra lugar domingo el 2 de enero. Para todos los espanoles pues ahora ya feliz y prospero ano nuevo. Espero que Vds. empezarón muy bien el ano nuevo con la asis- tencia regular en la Misa dominical. Sedan todos, también los recién- venidos, que cada domingo a las diez y media se celebra una Misa en espanol en la Ermita de San Jose de Smakt-Venray. Siemo*-- hay ser- vicio de coches y autobuses que es gratis. Saldran de Venray a las 10 y ruart.o: si aleuien auie^f eefuë antes de la Misa suba en el c de Padre Juan que parara cav. domingo frente al Janny Bar, Sta tionsstraat a las diez menos cuarto; asi puede confesarse facilmente an tes de la Misa. Viernes el dia 31 de diciembre: dia de acción de eracia por todos los beneficios recibidos durante el aho pasado. Para todos los Espanoles, Portugueses, Italianos y sus amigos: feliz y prospero ano nuevo. Vrijdagavond 31 december is ons kantoor gesloten. de spaarbank vaar iederéén Venray Julianasingel 32 Tel. 04780-2348 De bisschoppen hebben in hun her derlijke brief op Tweede Kerstdag een concilie voor de Kerk in Neder land aangekondigd. Het doel van dit concilie is de resultaten van het Va- tikaanse concilie aangepast aan de situatie in ons land in de praktijk te brengen. Als belangrijke punten noemen de bisschoppen het leven van de priesters en religieu zen. de priesteropleiding, de zielzorg voor huwelijk en gezin en met name voor het gemengde huwelijk, de pas toraal der sacramenten, de oecumene en de gezamenlijke verantwoorde lij kheid voor de wereld en de we reldkerk. De bisschoppen stellen uitdrukke lijk, dat dit concilie geen uitsluitend episcopale aangelegenheid zal zijn, waarin „zonder ons over ons" beslist wordt, maar dat juist op de samen werking van allen een beroep zal worden gedaan. Dit laatste is inderdaad wel voor waarde voor het welslagen van ons eigen concilie. Immers nog meer dan bij het Vaticaanse concilie het ge val was, zullen de Nederlandse ka tholieken zich rechtstreeks bij het Nederlandse concilie betrokken die nen te voelen. De openheid van Vaticanum II is een gunstig voorteken. Ook in het komende overleg ten behoeve van de Nederlandse Kerkvergadering zal die openheid een plaats moeten heb ben. welke overeenstemt met de goe de Nederlandse tradities. De oecumene zal een belangrijke plaats in het Nederlandse concilie innemen, omdat het een praktische zaak met veel gevoeligheden betreft. Wij moeten zegen, dat de tenen hier nog ongemeen lang zijn. Wij hopen dan ook, dat het Nederlandse con cilie minstens het voorbeeld van Vaticanum II volgt en waarnemers uitnodigt. Misschien zullen er zelfs meer mogelijkheden zijn. Een andere gewichtige zaak zal het zijn de leken te interesseren en praktisch in te schakelen in het werk voor het wel en wee van de zorg voor de mens. De theoretische erkenning van de leek is er, nu de praktijk. Zal de deskundigheid der Teken op hun eigen terreinen bij voorbeeld vorm kunnen vinden in adviesposities of anderszins bij de bisdommen, de dekenaten en paro chies. Het uur van de leek heeft ge slagen. zegt men wel. Men zou er ook aan toe kunnen voegen: maar een uur duurt maar kort. Het ziet er overigens niet naar uit, dat dit soort pessimisme gerechtvaardigd is. Het zou wel aanbeveling verdie nen, dat het onderwerp „concilie in Nederland" nu reeds gesprekstof wordt in gespreksgroepen, welke overal in Nederland bestaan. KERSTVIERING SPANJAARDEN De Spaanse gastarbeiders in Ven ray hebben op originele wijze hun kerstfeest kunnen vieren in het pel grimshuis Sint Jozef in Smakt. Op de vooravond van Kerstmis werd hun door de fabrieken Blitta. Inalfa en Robur een kerstdiner aangeboden waaraan de Spaanse ambassade in Den Haag de nodige typische Spaan se zoetigheid had toegevoegd. Aan sluitend bij dit diner werd om mid dernacht de nachtmis gecelebreerd in de Kapel van Sint Jozef door pa ter J. Peters; de Spaanse kerstliede ren gaven de deelnemers de indruk in Spanje te zijn. Zij danken allen die meegewerkt hebben aan het sla gen van dit Kerstfeest.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 13