De lange weg... im Een apart kerststukje brengt sfeer in Uw woning „De fceumqe Jtente' martens WMmwmmwmmmmmmmmmmmmmmwmm J. Poels-Renkens Venray prettige kerstdagen en een nieuwjaar met radio en televisie van Café „d'n Dril" Coöp. Zuivelfabriek „Venray een zalig kerstfeest en een voorspoedig nieuwjaar 1 Fr. Jansen en Zoon Zalig Kerstfeest Gelukkig Nieuwjaar Annelies en Helmut Zalig Kerstfeest Voorspoedig Nieuwjaar een Zalig Kerstfeest en een gelukkig en voorspoedig 1966 fam. C. Nelissen-Loonbedrijf schoolstraat venray Zalig kerstfeest en gelukkig 1966 >DE ZONNEBLOEM* De Vriendenkring te Overloon 2aiig Slerst^eest en een QeLukkig. 3Jieuwjaar Prettige Kerstdagen wenst u POUWELS WARENHUIS Karachi, 20 nov. 1965. Beste vrienden in Nederland. Vanuit Pakistan wens ik U allen een Zalig Kerst feest en een Zalig Nieuwjaar. Gezien de gebeurtenissen hier in Pakistan van de laatste tijd, welke U zeker be kend zijn, is het er voor mijn arme mensen niet beter op geworden. Meer dan ooit heb ik Uw gebed nodig om mijn werk voor de arme mensen hier goed te kunnen doen. Ik denk vaak aan mijn goede vrienden in Nederland en aan de liefde welke ik bij mijn bezoek in '64 aan mijn Dierbaar Va derland heb ondervon den. Met de beste wen sen en groet van Zuster Truus Lemmens Wederom staan wij aan de voor avond van een Kerstmis. Een her denkingsfeest dat wij, gedachtig aan het gezang der engelen, zo gaarne willen vereenzelvigen met het stre ven naar vrede op aarde. Dan krijgt men de neiging om wat schamper te lachen om dit feest, want er is im mers geen vrede op aarde? Na twintig eeuwen christendom, dat uitgaat van de liefde voor God en voor de naaste, lijkt de mensheid eerder uit op een elkaar vernietigen. Dat kan dan echter niet aan dat christendom liggen, noch aan een andere godsdienst, maar uitsluitend aan die mensheid. De voorschriften en geboden voor een goed, een lief devol en vreedzaam leven zijn wel gegeven, door Christus, door Mo hammed, door Boeddha, over de ge hele wereld en aan ieder mens. Dat nochtans moord en doodslag, bedrei ging, oorlog en oneerlijkheid heer sen, komt dan alleen doordat de mens zich niet houdt aan de wijze voorschriften en geboden. Dat kan ook niet volledig, want wij zijn geen levende goden. Het streven naar het goede, het juiste handelen, vereist een ontwikkelings gang, die blijkens geen mens in zijn ene leven tot het einde toe bereikt. De een komt verder dan de ander, maar ergens blijft de mens toch in die ontwikkeling naar een hoger le ven steken. Maar wie ver gekomen is, heeft dit niet voor niets bereikt. Van zijn of haar levensinstelling, lessen en voorbeelden, blijft ook ergens iets hangen. Het zaad is uitgestrooid en er zullen nieuwe loten uit ontstaan. Sommigen daarvan zullen toch weer verstikt worden door het welig tie rend onkruid, maar enkele zullen zich toch tot nieuwe bomen, tot nieuwe voorbeelden ontwikkelen. En op hun beurt zullen zij weer vrucht dragen en uitstrooien. Zo gaat het proces door. Uiterst langzaam en soms nauwelijks merkbaar en tóch baant het goede zich een weg. Wij leven dan weliswaar nog in een wereld die vol is van dreiging en van gevechten, maar anderzijds heeft de mensheid reeds een enorme vooruitgang geboekt vergeleken bij tien of meer eeuwen geleden. We be hoeven dat hier niet allemaal te om schrijven, wie iets van de geschie denis der mensheid kent, ziet, on danks een misschien grotere onker kelijkheid, toch het principe van de liefde tot de naaste groeien. Het zaad is niet overal vergeefs gestrooid. De kerk is ook slechts een hulpmiddel tot de verwezenlijking van het hogere leven. Eén der hulp middelen. Ieder mens draagt echter het middel om tot een hoger en be ter leven te komen in zich. En dat geeft juist de glans aan het Kerstfeest. -Yoor de christenheid de herdenking van de geboorte van Christus, dat wil zeggen van het wé ten dat er het licht van de liefde is, ook in ons. In ieder mens, hoe hij ook handelt en doet, ligt dat vonk je verscholen. Soms laat men het verstikken, omdat geen vertrouwen heeft in de kracht van dat licht of zelf te zwak is om het aan te bla zen. Bij anderen echter gaat het vonkje wel gloeien en spreidt het licht zich uit naar anderen. Worden wij er door beroerd? Daar ligt het maar aan hoe de we reld zich toont. Er is in ieder geval in ieder mens het besef dat het kan. Ieder wil ook wel goed zijn, als de anderen hem, in zijn zwakheid, er maar de gelegen heid toe geven en hij zich niet be hoeft te verdedigen tegen wat hij meent dat anderen hem willen aan doen. Laten de kaarsen en andeer lich ten die wij nu met Kerstmis weer ontsteken, het symbool zijn van ons geloof in het bestaan van de lief de. Wanneer wij daarvan overtuigd zijn, dan bloeit de liefde tot de naas te reeds. Dan doen wij waartoe Je sus tot ons kwam. En in wezen is dat iets heel menselijks, want wij zijn allen geschapen met die godde lijke vonk van de liefde in ons. Hoe de wereld zich dan nu ook mag voordoen, er blijft alle reden om het kerstfeest te vieren. Want het blijft het getuigenis van de wil der mensen om tot het goede, het liefde volle te komen. En daar een wil is, is een weg. Zij het een zeer lange, omdat de mens zich slechts aarze lend en schuifelend over deze weg voortbeweegt. BESTUUR, DIRECTIE EN WERKNEMERS wensen leden, cliëntèle en allen Het afgelopen jaar was voor de meesten van ons voorspoedig. Ook onze fabriek „draaide" goed, wat deels ook gevolg was van de vergrote omzet van melk, melkprodukten en bijproduk- ten. Wij doen ons uiterste best om via assortimentsuitbreiding U een steeds grotere service te bieden. Per 1 januari a.s. heeft Uw verkoper elke dag de volgende produkten voor U voorradig. Roomboter Gepasteuriseerde flessenmelk Gesteriliseerde melk Gestandaardiseerde melk Karnemelk Karnemelksepap Rijstepap Havermoutpap Yoghurt Vanille-vla Chocolade-vla Slagroom Chocolademelk Santochoc chocoladedrank Santomei koffiemelk Nutricia koffiemelk Nutricia kindervoeding in fles en blik Bovendien vindt U in onze filialen in de Grotestraat en te Wanssum en Ysselsteyn nog een keur aan kaassoorten, kwark, braadkuikens en vele andere levensmiddelen en delicatessen. Wij spreken de hoop uit dat wij U het komende jaar steeds naar genoegen mogen bedienen en dat U met onze melk en andere produkten een goede gezondheid moogt behouden, zo dat 1966 ook in dat opzicht een goed jaar zal worden. Olvarit babyvoeding Olvarit kleutervoeding Rivella Cap vruchtenlimonade, tonic Freeh Up, gazeuse en Jus d'Orange Royal Crown coladrank Breda Beugelbier Heineken Bier Royco pakjes-soepen Margarine: Blue Band Kluitje Brio Zeeuws Meisje Leeuwenzegel Diamantvet Becel Eieren Schoolstraat Venray J SCHILDERSBEDRIJF wenst allen een en een Hoenderstraat 11 Stationsweg 33 Speciaal A 1/ II choenmakerij A. BVelleilcierS wenst aan alle cliënten een Zalig Kerstfeest en voorspoedig 1966 wensen U een en een Bar van Dijck-van der Leest Venray - Henseniusstraat 15 - Tel. 04780-2568 Loonbedrijf J. Verbruggen - Ysselsteyn wenst alle cliënten, vrienden en bekenden een Zalig Kerstfeest en een voorspoedig 1966 U behoeft niet verder meer te lopen, Want bij 't ziekenhuis kun je alles kopen. Fruitmanden en -schalen, in soorten en prijzen, U behoeft 't zo maar aan te wijzen. Wilt U iets anders, dat is ook al oké, Neem dan limonade of snoepgoed mee. Wij staan iedere dag voor U klaar, Ook met de Kerstdagen en Nieuwjaar. Fruitwinkel tegenover het ziekenhuis wenst aan allen een Zalig Kerstfeest en Gelukkig Nieuwjaar Wij wensen U een Zalig Kerstfeest en een Voerspoedig Nieuwjaar A. Jans-Verheggen Aan alle klanten, vrienden en bekenden toegewenst door Stationsweg 133 - Venray Harrie Wijnhoven Henseniusplein 2 Tel. 04780-2273 Venray Het bestuur van de Fanfare wenst langs deze weg alle leden, medewerkers, vrienden en begunstigers van de Fanfare van harte een zalig kerstfeest en een voorspoedig 1966 wenst alle cliënten, vrienden en bekenden prettige kerstdagen en voorspoedig nieuwjaar FAM. MARTENS aan alle bekenden en cliënten wenst U STUCADOORSBEDRIJF H. P. J. ARTS Past. v. d. Gaetstraat 71 - Venray

Peel en Maas | 1965 | | pagina 10