Koop daarom nu 'n philips televisie bii Nu kopen betekent veel geld besparen Wat gebeurt er met Centrumplan Venray NA 31 DECEMBER: OMZETBELASTING MET 7%0MH00G! i«S!V.S Iedereen kan nu kopen! Maak er gezellige kerstdagen van Pouwels Warenhuis - Hofstraat 10 (Vervolg van voorpagina) Jonge duiven: J. Reynen 1; E. Vermeulen 2; P. Thissen 3; J. Janssen K. 4 5 10; E. Tac 6; H. van Ass 7; P. Cox 8; Gebr. Basten 9; W. Zeegers 11 23; H. Wil- lems 12; De Riet-Sijbers 13; P. Jans sen H. 14 18; H. v. cl. Heuvel 15; P. Theeuwen 16; v. d. Walle 17; A. En gels 19; J. Janssen V. 20 22; H. Strij- bosch 21; J. Custers 24. Jonge duiven (bont): P. Hendrix 1 4; J. Janssen K 2 3; Jep Arts 5; A. Comelissen 6; J. Janssen V 7; De Riet-Sijbers 8 9; A. v. Bon 10; J. Maas 11; J. Reynen 12; P. Cox 13. Late duiven: J. Janssen K. 1 7; J. Versieyen 2; H. Henckens 3; P. Willems 4; J. Janssen V. 5; P. Cox 6; H. Strij- bosch 8 10; v. d. Walle 9. De P.D.V. De Vredesduif kan te rug zien op een geslaagde tentoon stelling. Als keurmeester fungeerden de heren P. de Haen uit Lent; P. Kersten, Venray en A. Jetten, Nij megen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag van de Advent. 7 uur leesmis voor de overl. fam. Lemmens-Poels; 8.15 leesmis voor Renier, Jo en Antoinette Swinkels; 9.15 leesmis voor Gerardus Vergeldt en Harry en Antonette Vergeldt; 10.15 Hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 leesmis voor Hen- ricus Maessen, Maria Maessen-Mans en Jacques. Dinsdag: 7.30 weekdienst v. Hans van Dierendonck. Woensdag: 7.30 leesmis voor An- toon van Asten. Donderdag: 7 uur avondmis voor de overl. fam. Verhalle. j Vrijdag: 7.30 leesmis voor de fam. Nellen-Rutten. Zaterdag: Hoogfeest van Kerstmis. 12 uur nachtmis voor de parochie; 5 uur 2e nachtmis voor zekere in tentie; 8 uur dageraadsmis: leesmis voor Marinus van Dijck; 10 uur Hoogmis best. jaarget. voor Gerrit van Dijck; 3 uur plechtig lof. Deze week zullen we weer boete vieringen houden en wel woensdag en donderdag van 6 tot 7 uur, ter wijl op deze dagen gelegenheid om privé te biechten is van 7 tot 8 uur. Vrijdag is gelegenheid tot privé biechten van 6 tot 8 uur. Het Centrumplan is in het afge lopen jaar voor het grootste gedeel te tenminste door Venrays gemeen teraad vastgesteld. Nu is de beurt aan Ged. Staten en andere instan ties om het goed te keuren. Voor dat gedeelte wat nog niet vastgesteld is, dient dat te gebeuren voor 30 maart a.s. en dan wordt ook dat ter goedkeuring verder gezonden. In de begroting 1966 heeft B. en W. al met enkele zinnen verteld, wat er intussen nog allemaal gebeu ren moet, voordat men dit omineuse plan kan gaan verwezenlijken. In 'n afzonderlijke nota aan de raad heeft dit college intussen nog eens uitvoe rig de komende gang van zaken uit de doeken gedaan. Want het is duidelijk dat de uit voering van dit centrumplan mil joenen guldens gaat kosten. Als we denken aan de doortrekking van de Julianasingel naar de Langeweg, de veranderingen in de Eindstraat, de doorbraak tussen Hoenderstraat en Jan Hensenstraat, met de sanering van beide straten, de veranderingen rond het Cultureel Centrum, de ver breding van de Leeuwstraat en Hen- seniusstraat en de doorbraak vanuit deze straten naar de Kempweg en Langeweg, de sanering van het stuk tussen de Henseniusstraat en de Langstraat en de veranderingen na bij de Paterskerk, dan is het duide lijk, dat dit alles niet kan zonder extra financiële medewerking van het rijk. SANERINGS-STEUN Nu is reeds in 1963 een rijksbij drage-regeling tot stand gekomen voor de uitvoering van sanerings plannen, die financiële hulp verleent bij sanering van stads- of dorpsker nen, in die zin, dat niet alleen hulp geboden wordt om de zich daarin bevindende krotten op te ruimen, maar ook voor verbetering van de stedebouwkundige structuur. De minister stelt zijn 80 pet. sub sidie in de verwervingskosten van gronden en gebouwen, nodig voor de sanering, echter afhankelijk van een aantal voorwaarden. Op de eerste plaats moet hij de nodige gegevens hebben van wat verdwijnen gaat. Daartoe is nodig een kaart 'van de kom. waarop alle percelen staan, die de gemeente voor dit nieuwe centrumplan nog moet verwerven. Daarnaast moet hij gegevens hebben over de opstallen, die verdwijnen moeten. Hoe is de bouwtechnische kwaliteit van elk pand en waartoe wordt het gebruikt. Is het winkel, een woning, wordt er een bedrijf in uitgeoefend enz. enz. Daarnaast moet door deskundigen een taxatie-rapport bijgevoegd wor den van al de te verwerven onbe bouwde en bebouwde percelen. Dan heeft hij dus een moment-opname van wat verdwijnen moet. En wat op dit moment die „verdwijning" kost. Maar daarnaast wil hij ook weten wat in het nieuwe plan de kosten zullen gaan worden van openbare werken ,als wegen, riolering, straat verlichting en andere nutsvoorzie ningen. Dat opstellen van kaarten, plan nen. taxaties en wat dies meer zij, kost ook al weer geld en ook dat moet op papier komen. Daarnaast moet de gemeente vertellen, wat zij met de te verwerven gronden gaat doen en wat die zullen opbrengen als ze later weer verkocht worden. Kortom, er moet een voorlopige exploitatie-opzet gemaakt worden van heel het plan en het is duide lijk dat dit in nauw overleg met alle betrokken instanties zal dienen te gebeuren. Met dat overleg is men intussen al lang bezig evenals met het ma ken van kaarten en wat dies meer zij. UITVOERING IN GEDEELTEN Het Centrumplan is bedoeld ruim te gaan scheppen in de kom van de gemeenten opdat men hier komt tot een logische en goede ontwikkeling voor het steeds groeiende Venray en om de centrumfunctie, die deze kom voor de gehele streek heeft ook in de toekomst te kunnen vervullen. Het is duidelijk, dat men niet zo maar even die hele kom op stelten kan gaan zetten om het nieuwe centrum te verwezenlijken. Op de eerste plaats is daar eenvoudigweg het geld niet voor, op de tweede plaats zou daardoor het gehele leven in die kom ontwricht gaan worden. De uitvoering van dit grootste plan gaat dus in gedeelten. Ook wat dit betreft blijkt het col lege van B. en W. bepaalde gedach ten te hebben. Het eerste gedeelte, waar men mee beginnen wil is het stuk kom dat ligt tussen Eindstraat en de Zuidkant van het Hensenius- plein. In dat gedeelte komt de saneij- ring voor van de Eindstraat en Hoenderstraat, de sanering van de Jan Hensenstraat en de omgeving van de schouwburg, maar ook de nieuwe straat, die evenwijdig loopt tussen Schoolstraat en Deken Thie- lenstraat. Aan deze nieuwe winkel straat komen dan gronden vrij, die eventueel uitgegeven kunnen wor den aan die zakenmensen, die elders hun bedrijf kwijt worden door deze sanering. Is men zover klaar na een bepaald aantal jaren, dan komt het stuk aan de beurt tussen Hensenius- plein en Pa terslaan, met de sanering van de hoek in de Henseniusstraat en het gehele blok, gelegen tussen Henseniusstraat-Zuid en de Lang straat. Ook dat kost natuurlijk tijd. maar is men eenmaal hiermee klaar dan gaat het weer terug naar de Eind straat, waar nu de doortrekking van de Julianasingel naar de Langeweg zijn beslag gaat krijgen, met de nieuwe entree naar de Grote Kerk, de beide grote parkeerterreinen, die daar komen liggen en de opruiming van de noodwoningen langs de St. Jozef weg. De doortrekking van de Juliana singel naar de Langeweg tot aan de kruising met de Hoenderstraat, vraagt ook een verlegging van de laatste gedeelten van de Maashese- weg en de Stationsweg. Is dat achter de rug (welk jaar schrijven we dan?) dan komt de ver andering in het gedeelte tussen Langstraat - Pastoor Ruttenstraat, Langeweg, Kempweg en Leeuw straat aan de beurt en gaat men de ring om Venray (Julianasingel - O. Oostrumseweg - Paterslaan - Lan geweg) twee-banig maken. En ten slotte zal dan de afronding komen van het totale plan, met doorbraken o.a. op de Grote Markt naar de Schoolstraat, met bedrijfswegen e.d. Hoe vlot en vlug een en ander verloopt ligt op de eerste plaats aan de financiën. Daarnaast speelt na tuurlijk de verwerving van de be nodigde gronden en opstallen ook een belangrijke rol. VERWERVINGSBELEID Ook hierover heeft B. en W. zich al beraden. Men hoopt binnen een half jaar alle door de Minister ge wenste gegevens op tafel te hebben, die aan hem op te sturen en dan van hem nog in 1966 te horen, hoe ver men kan gaan. Dan kan de gemeente beginnen met systematisch die gronden aan te kopen en die opstallen, die nodig zijn, naar mate men voortgaat met dé sanering. Dat houdt dus in dat men einde van het komende jaar verwacht te starten met de aankoop van gronden voor het eerste gedeel te (tussen Eindstraat en Jan Hen senstraat). Voor wat het overige deel van de kom betreft zal echter niet nagelaten worden, daar waar mogelijkheden aanwezig zijn vast die gronden en opstallen aan te ko pen, die men eerst later nodig zal hebben. Een en ander gebeurt na tuurlijk in overleg met de raad, die zich ook zal moeten uitspreken over mogelijk nodige onteigeningen. B. en W. benadrukken in deze nota neg eens nadrukkelijk dat men liefst komt tot aankopen-hs- der-mïnne, maar niet zal schro men tot onteigeningsprocedures over te gaan indien lopende on derhandelingen zo lang gerekt worden, dat daardoor de tijdige verwezenlijking van een bepaald gedeelte in gevaar komt. MOEILIJKHEDEN Om moeilijkheden uit een andere hoek te voorkomen bij de realisatie van dit centrumplan, is er het voor stel om te komen tot contact met de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Deze dienst is namelijk een lijst op aan het stellen van monumenten in alle plaatsen van Nederland. Staat een bepaald pand als monument op deze lijst, dan wordt het zeer moei lijk vergunning tot sloping of ver bouwing te krijgen, Voorkomen is dus beter dan genezen. Een ander punt is. dat B. en W. nu door deskundige specialisten nu wel eens een onderzoek willen laten instellen naar de te verwachten ver keerssituatie in ons Venray. Niet dat men nu allerlei schone dingen gaat doen, die later funest zouden zijn voor een vlot verloop van het steeds drukker worlend ver keer of dat nu met eenvoudige mid delen voorzieningen getroffen kun nen worden t.a.v. dat verkeer, die later kapitalen zouden gaan kosten. Wacht niet langer. Koop een Philips tv uit de serie 1966. Hetzelfde prach tige apparaat, dat binnenkort met 7% omzetbelasting wordt verhoogd. Daarom nü kopen: Philips tv met 1ste en 2de net. Natuurlijk 'n Philips, het merk van service en vertrouwen. Wacht niet te lang, de voorraad is beperkt. vice «Si'.Sjr; Kunt ^inruilen? aPpar£«Vr Voor u Dan zijn rekke- !yUamogel«M>eden telef oontl'e morsen al geni^ten^ De technische De inruil waarde van uw tv is nü hoog; J vraag inlichtingen en ruil in! -Jf Er zijn diverse betalings-mogelijkhe- den. Daarom kan iedereen nü profi- 2 teren. J Philips superontvanger. 59 cm beeldbuis. Met auto matische fijnafstemming en synchronisatie, Direct-Vision beeld en I Philips Gradatie-filter. I 928.- 1198.- jgg PHILIPS uw merk van service en vertrouwen.'© ,TEL.1638 WIJ HEBBEN DE ALLERNIEUWSTE SORTERING EN REUZE KEUZE Kunstdennen met standaard Pieken voor kerstboom Kaarsen in alle soorten Kerstservetten KerstbGomstandaards Paddestoelen Kerstbcomverlichting Kandelaars Grotpapier Sneeuw Pracht tafelversiering Lametten Crêpe papier, alle kleuren Slingers Kersttafellopers en Watten Tafellakens, ook in plastic Stallen Vuurpijlen Beeldgroepen Ballendraad Losse beeldjes Rood lint Kerstkaarten Kerstklokken Brieven Geweldige keuze Nieuwjaarskaarten Kerstboomballen en figuren Brieven Mos Kunstbloemen Wandversiering Tafeltjes Vanaf 20 december tot en met donderdag 23 december zijn wij elke dag tot 9 uur 's avonds geopend.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6