Burgerlijke Stand Het was een riante brand, maar hij werd even riant geblust. Bedankt Venrayse brandweer, wij hebben gezien wat jullie waard zijn. J. P. A. Nelissen Aannemingsbedrijf N.V. HERVORMDE GEMEENTE Zondag begint de dienst in de Veltumse Kapel om tien uur. Predi kant is de Weleerw. Heer J. G. Keers. In de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck geen dienst. WANNEER ZIJN KOMENDE WEEK DE WINKELS OPEN Komende week kunnen van maan dag tot en met donderdag de win kels geopend zijn tot 9 u. 's avonds. Ook de winkelsluiting op dinsdag of dinsdagmiddag kan vervallen. Op de vooravond van Kerstmis, vrijdag 24 december, vervalt de koopavond. De winkels sluiten dan om 6 uur. PRIESTERJUBILEUM Op 8 april 1966 zal de Z.E. Heer E. P. M. Asselbergs em. pastoor van Oostrum in Grubbenvorst zijn gou den priesterfeest vieren. BENOEMING Tot opperwachtmeester met de standplaats te Overloon is benoemd de heer van Rooy uit Rijen N.Br. Opperwachtmeester Rijen zal opper wachtmeester Smulders opvolgen, die onlangs werd overgeplaatst. PATER DR. CASSIANUS HENTZEN O.F.M. t De bij velen in Venray goed be kende Pater Dr. Cassianus Hentzen o.fm. is in de ouderdom van 83 ja ren overleden. Hij was officier in de orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de orde van Oranje Nas sau. GALEREI TAM-TAM De schrijver van de Wetering heeft het initiatief genomen om van een oude gerestaureerde schuur op de Enge Steeg nr. 6 in Leunen een kunstgalerei te maken, waarin hij werken van eigentijdse beeldhou wers, schilders en grafici, niet alleen wil tentoonstellen, maar ook verko pen. Hij wil van deze galerei die hij de naam geeft TAM-TAM, een ontmoe tingspunt maken tussen kunstenaars vooral uit deze streek en 't publiek. Het ligt in de bedoeling dat deze galerei voornamelijk in de middagen geopend zal zijn en dat iedereen zon dereen zonder enige verplichtingen het daar tentoongestelde zal kunnen gaan bezichtigen. Hij hoopt hiermede tevens te ko men tot een vaste expositieruimte, die thans voor deze streek nog een vrome wens is, aangezien men zich nu nog steeds moet behelpen met scholen of een raadszaal. In januari hoopt hij de galerei te openen met een tentoonstelling o.a. van de kruiswegstaties van Sjef Hutsemakers uit Eysden. ANDERHALF MILJOENSTE TELEFOONAANSLUITING De directie Telefoondistrict Maas tricht en de burgemeester van Ar- cen zullen de anderhalfmiljoenste telefoonabonnee in Nederland, de heer Hermans, Maasstraat 33A te Arcen officieel hun gelukwensen aanbieden. WACHT U VOOR BONNETJES Teveel marktgangers weten nog steeds niet dat gedurende de maan dagmorgen die gedeelten van de Schoolstraat en van de Merselose- weg. dit uitmonden op het Hense- niusplein, alsmede de straten langs het Henseniusplein gesloten zijn voor alle rijdend verkeer. Men fietst en bromt rustig langs de waarschu wingsborden heen en is dan nog verontwaardigd als men door de po litie gewaarschuwd wordt of een bon krijgt. Er wordt niet meer gewaarschuwd. Al wie 's maandagsmorgens fietst of bromt of rijdt nabij het Hensenius plein brengt zichzelf en andere marktgangers in gevaar en gaat op de bon. PTT BEKERTOERNOOI Zaterdag 18 en zondag 19 decem ber wordt een PTT-libre toernooi gehouden in Hotel Deriet, Overloon. Deelnemers: J. v. d. Sterren, Mill; J. Lucassen, Venray; A. Giezen, Overloon; J. van Haren, Boxmeer; G. Troisfontaine, Venray. Aanvang beide dagen 14.00 uur. KATH. VROUWENGILDE AFD. VENRAY De eerstkomende bijeenkomst van de afdeling Venray van het Katho liek Vrouwengilde is op dinsdag 21 december en gewijd aan: „Het reli gieuze lied van deze tijd." De Zangertjes van St. Frans, on der leiding van de heer W. Buis, zullen na een korte inleiding liede ren laten horen uit verschillende landen, zoals Spaanse, Italiaanse, Negro Spirituals e.a. Natuurlijk staan ook Nederlandse liederen op het programma. Vooraf zal de heer F. Linssen aan de hand van dia's enkele bijzonder heden vertellen over de Apostelbeel den uit de Grote Kerk. Deze bijeen komst is op Huize St. Anna en be gint om 8 uur. Let op de juiste da tum DINSDAG 21 december, dus niet op maandagavond. ZWEMCLUB SPIO A.s. zondag 19 december houdt Spio een onderlinge wedstrijd in het Sportfond'senbad te Venlo. Degenen die een formulier ontvangen hebben en die ook ingeschreven staan, zor gen er voor om 13.00 uur op 't Hen seniusplein te zijn. Natuurlijk ver wachten wij veel belangstelling van de kant van de ouders. We zijn he laas niet in staat deze met de bus der zwemmers te vervoeren. Na deze wedstrijd blijven we in 't Sportfondsenbad om de vierkamp Mosa - Aegir - PSV - Nijmegen te bekijken. OVERNAME VAN ST. ELISABETH-ZIEKENHUIS In een dinsdag gehouden confe rentie heeft de generaal-overste van de Zusters Franciscanessen uit Roo sendaal de Eerw. Moeder Gabriël de commissie geïnstalleerd, die tot taak krijt de overname voor te bereiden van het St. Elisabeth-ziekenhuis al hier van genoemde Congregatie. In deze commissie hebben zitting naast de H.E. Heer Deken Loonen en Burgemeester mr. Custers, de heren E. Knoet, L. Laurensse en Mr. M. Receveur uit Venray en Drs. P. van Haaren uit Roosendaal. Voorzitter van deze commissie werd de heer L. Laurensse. Deze commissie is begon nen met het onderzoek op welke wijze de overname van het plaatse lijk ziekenhuis kan plaats hebben door een nieuw op te richten Stich ting. Daartoe zal allereerst een Stichting in het leven worden ge roepen, in wiens samenstelling o.m. de streekfunktie van dit ziekenhuis tot uitdrukking zal komen. Deze overname beduidt beslist niet dat de Zusters Franciscanessen uit Venray zullen gaan vertrekken. In navolging van andere zustercongre gaties zijn ook zij van mening dat de exploitatie van een ziekenhuis een dergelijke economische aangele genheid geworden is, dat dit beter en efficiënter door leken gedaan kan worden, waardoor zij zich meer kunnen concentreren op de verple ging, die zij ook na de overname in het Venrayse ziekenhuis blijven ver zorgen. RIJKSGOEDKEURINGEN Huize Servatius ontving bericht dat de benodigde Rijksgoedkeurin gen zijn afgegeven voor de verbouw van de oude toneelzaal tot een meer aan de tijd aangepaste schouwburg. Daarnaast is ook de goedkeuring verkregen voor de bouw van een nieuw gebouw voor bewegingsthera pie. Dit gebouw zal komen te lig gen op het grote voetbalveld, dat dus zijn langste tijd de Venrayse voet ballers gediend zal hebben. Een nieuw is intussen al ingezaaid. Men hoopt èn met de verbouwing èn met de nieuwbouw nog dit jaar te begin nen. GEMEENTERAADS VERGADERING Dinsdag a.s. is er wederom een of ficiële raadsvergadering. Op de agenda komen o.m. de volgende pun ten voor: beëindiging van de pachtovereen komst met M. de Bruyni, Steegse Peelweg 23, Ysselsteyn, t.a.v. 3,5 ha in Ysselsteyn. Uit 3 liefheb bers wordt nu G. van Asten, Paardenkopweg 15 voorgesteld als de nieuwe pachter voor dit stuk voor 40,per ha. De verkoop van een bouwterrein voor een te stichten jeugdhuis aan het kerkbestuur van het rec toraat van O.L. Vrouw van Zeven Smarten en wel 1559 m2 op de hoek Beukenlaan-Vlierstraat voor 20,per m2. Het voorbereidingsbesluit van 't bestemmingsplan Oostrum. Dit nieuwe bestemmingsplan zal in de loop van 1966 gereed komen,. Om te verhinderen dat voordat dit plan klaar is, daar gebouwd of getimmerd wordt, dient dit voor bereidingsbesluit. Accoordverklaring met het plpn om het leerplan van de Lagere Technische School uit te breiden met een afdeling autoherstellen. Accoordverklaring met een ver hoging van de salarissen van se cretaris. gemeente-ontvanger en ambtenaren van de burgerlijke stand met 1.5 pet. over het jaar 1965. De uitvoering van openbare wer ken als wegenaanleg, straatver lichting, riolering, verkeersvoor- zieningen en beplanting in het bestemmingsplan De Brier. Akkoordverklaring met een kre diet van 3127,aan de Hense- niusschool voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen voor gods dienst, aardrijkskunde en biolo- gie-onderwijs. samenstelling van een nieutve plaatselijke welstandscommissie. De heer P. Lerou, die sinds 1945 lid is van de Welstandscommissie heeft om ontslag als zodanig ge vraagd. Het voorstel ligt er nu om de welstandscommissie als volgt samen te stellen: de heren van den Acker, Deume; Croonen, Den Bosch; van Dongen. Venray; Ruyters, Venlo en Turlings uit Roermond. Deze heren kunnen wisselen en zullen voor hun werkzaamheden 90,per halve dag en 130,- per hele dag, met vergoeding van reiskosten ontvangen. Verkoop van de grond behorende bij de woning Valkenkampstraat 3 aan de bewoner van die wo ning. K.I. NIEUW LEVEN Maandag houdt de K.I.-verenigimg in het gemeenschapshuis in Leunen een algemene voorlichtingsvergade ring, waarop o.a. Ir. van Oers uit Roermond zal spreken over het fok-, waarde-onderzoek van K.I.-stieren. Ook de begroting voor 1966 komt ter sprake. GEDECOREERD In een gezellige bijeenkomst in café Manders werden de leden A. Nelissen en W. Verheyen gehuldigd door hun medeleden van het kerk koor van St. Petrus-Banden. Namens de Ned. Gregoriusvereni- ging ontvingen zij een medaille met oorkonde voor hun 25-jarig lidmaat schap van dit koor. Zowel Deken Loonen als voorzitter Poels dankten hen namens de gehele parochiege meenschap voor hun onbaatzuchtig werk en hun trouw. WERKGEVERS EN -NEMERS IN DE CLINCH Loonoverleg op centraal niveau blijkt in ons land niet meer moge lijk. Dat is de afgelopen week in de Stichting van de Arbeid duidelijk gebleken, toen werkgevers en werk nemers niet tot overeenstemming konden komen over het meest be grijpelijke en minst gecompliceerde onderdeel van een landelijke af spraak: het minimumloon. Het minimumloon bedraagt in Ne derland thans 110,per week. Iedereen zal moeten toegeven, dat dit uiterst schrale minimum te laag is in een land, dat men nota bene wel eens als een welvaartsstaat pleegt af te schilderen. De werkne mers vroegen om een minimumloon van 125,een bedrag dat althans de redelijkheid meer nabij komt. De werkgevers kwamen met het voor stel uit te gaan van 90,per week en daar bovenop de loonontwikke ling sinds 1963 in te cajculeren. Dat zou betekenen dat het minimumloon nog onder de 100,zou blijven! Dat de werknemers dit niet heb ben genomen, ligt voor de hand. Desnoods wilden de werkgevers nog overwegen of ten aanzien van ge huwde arbeiders (kostwinners) een andere mogelijkheid zou kunnen worden overwogen. Een waarlijk ab surd standpunt. Hier wordt een ele ment in het loonbeleid gebracht, dat er helemaal niet in thuis hoort. Waarom zou een ongehuwde werk kracht minder moeten verdienen dan een gehuwde, die in de fiscale sfeer toch al vele voordelen heeft? DE ASSEPOESTERS Gelukkig- zijn er werkgevers ge noeg, die in de praktijk een grotere verantwoordelijkheid ten aanzien van de laagstbetaalden aan de dag leggen. Kennelijk moesten de werk geversorganisaties wat tegemoet ko men aan de middenstands- en land- bouwafgevaardigden. Maar het is bedenkelijk dat de loonvoet wordt bepaald naar de draagkracht van de zwakste broeders. Even goed zou men dan de leerstof op onze scholen kunnen aanpassen aan de leerlingen met het laagste intelligentiequotiënt. Sociaal bezien is dit breukpunt het meest onaanvaardbare van alle mo gelijke breukpunten. Hiervan wordt immers die groep loontrekkenden de dupe. die nog altijd een assepoester- plaats innemen aan de welvaartsdis. Het wordt tijd dat het minimum loon bij de wet wordt geregeld en opgetrokken wordt naar een aan vaardbaar niveau. Blijkens een rapport van de EEG- commissie zou de werkelijke stijging van de lonen in 1964 in Nederland het grootst zijn geweest. Het gemid delde reëele inkomen in ons land steeg in dat jaar met circa 7,4 pet. De stijging in de andere EEG-lan- den bleef hierbij achter. In West- Duitsland bedroeg ze 6.5 pet., in Ita lië evenwel slechts 2 pet. DE POLITIE MELDT Het feest begon donderdagavond met een verkeersongeval bij het zie kenhuis, waar bij het achteruitzetten een bestelauto een personenauto de nodige builen en deuken bezorgde. Dan bleef het rustig tot zaterdag, maar toen was het in Castenray raak, waar 's morgens om 7 uur een truc van de weg raakte en in de berm terecht kwam. Er moest een trekker aan te pas komen om de be schadigde wagen weer op het rechte spoor te helpen. Was dit goed en wel gebeurd, reed een truc met aan hanger met 15,5 ton invrieskippen ook van de weg af de berm in en reed zich daarbij zo vast, dat eerst de hele lading overgeladen moest worden, voordat ook deze uit zijn benarde positie bevrijd kon worden. Daarbij had men nog al het moge lijke moeten doen om de zwaar gela den wagens voor omslaan te behoe den. Zaterdagnacht werd ingebroken bij de zelfbedieningswinkel van Raaymakers aan de Maasheseweg. waar door indrukken van een ruit ongewenste bezoekers binnen kwa men en o.m. geld uit de kassa weg haalden. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Zondagnacht werd een snoepauto maat meegepikt van zelfbediening Peeters uit de Past. Ruttenstraat. De opengebroken automaat, waaruit geld en snoep verdwenen was vond men later in Veltum terug. Ook hier zijn de daders nog niet gegrepen. Maandag zette een vrachtwagen terug van de Ursulastraat in de St. Petrusstraat en had geen erg in de personenauto die achter zijn wagen aan was komen rijden. De vracht wagen zette door en de personen auto kreeg de volle laag. In de avonduren van die dag ont stond brand in een schildersopslag- plaats^op de terreinen van aanne- Irijf Nelissen. Venray's was er als de kippen bij ;laan te verhinderen, Ttoch het gebouwtje ver- uitgebrand achterlaten. Zc^P. de schade als de oorzaak van deze brand zijn tot heden nog onbekend. Woensdagavond werd geen voor rang verleend op de hoek nabij het postkantoor. Een van het Hensenius plein komende wagen dwong een uit de Patersstraat komende wagen, die een botsing wou vermijden de trot toir op bij Café In den Engel, waar bij enkele afrasteringspaaltjes de dupe werden. in de week van 9 t.m. 16 dee. 1965 GEBOREN: Schrover, Monique, Bergen L. Jeuken. Marcel, Past. v.d. Gaetstr. 42 Hendriks, Martinus, van Broekhui- zenstraat 9. Duijkers, Josephina, Horsterweg 35 Bol, Nicole, Gerbrandystraat 6 van Els, Catharina, Oude Oostrumse- weg 64. Hendrikx, Carolina, Veulenseweg 16 van Kuijck, Rob, Churchillstraat 18 Kroon, Carolina, Tedderstraat 69 Litjens, Petronella, van Montfort- straat 20 Luijpers, Marcus, Steegse Peelweg 3 Cox, Maria, Hoofdstraat 7 Nellissen, Gerardus, Veulenseschool- weg 25 Kessels, Maria, Eikenlaan 15 Ramil Cano, Maria del Carmen, Min. Ch. Ruysstraat 6a ONDERTROUWD: Rongen, Peter, Venray, Brukske 4 en van Meijel, Francisca, Venray, Paterslaan 1. Loonen, Johan, Venray, Oude Oos- trumseweg 62 en Beerkens. Johan na, Venray, Bosweg 3b van Ooi, Johannes, Venray, Oude Oostrumseweg 36 en Smits, Johan na, Venray, Stationsweg 145. Karman, Geerlig, Meerlo, Postbaan 3 en Geraats, Maria, Venray, Maasheseweg 69. van Meijel, Wilhelmus, Venray, Haag 6 en Linders, Elisabeth, Ven ray, Imkerstraat 1. Loonen, Peter, Venray, Oude Oos trumseweg 62 en van der Meer, Janna. Venray, Eikenlaan 7. Beerkens, Karei, Venray, Julianasin- gel 44 en Heidens, Maria, Venray, Schoor 1. Verstegen, Peter, Sevenum, Grub- 'benvorsterweg 47 en Koenen, Ge- rardina Venray, Paterslaan 1. Visschedijk, Antony. Munstergeleen, Holleweg 6 en van Ingen, Eliza beth, Venray, Pr. Irenestraat 3. Claessens, Wilhelmus, Venray, Post- straat 8 en Flinsenberg, Jacoba, Venray, Paterslaan 1. GETROUWD: Vullings, Hendrikus, Gennep en Cle- phas, Petronella, Venray. Peeters, Johannes, Nieuw-Ginneken en Hulsman, Johanna, Venray. van Bommel, Alphonsus en Vermeu len, Maria, Venray. Beerkens, Gerardus, Bergen en van Kempen, Gertruda, Venray.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 2