Overpeinzingen Kerkelijke Diensten mus MARTENS van 28 nov. tot en met 4 dec. Geestelijk artikel St. op Nicolaas bezoek BLAUPUNKT televisie komt van De Vlasbloem presenteert VRIJDAG 26 NOVEMBER 1965 No. 47 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY \A/ CC VDI An X/nflD WFKIDAV C KI OMQTDCITCM ADVERTENTIEPRIJS 8"/. ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 LtllDLnU V UUI\ VtllUMT C. IX VJ IVI O I f\ C f\ L I* PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (bulten Venray 2.—) PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week: kap. P. Bongaerts Mariannhill - Tel. 2044 Zondag: le zondag van de Advent. 7.00 Bernard Kronenberg; 8.00 overl. fam. Delauw-van Herpen; 9.30 Hoogmis voor de parochie en voor de levende en overleden leden van de Handboogschutterij St. Oda; 11.00 Frans Poulissen en ouders Voesten- v. d- Putten; 18.00 ter ere van de H. Oda (v. E-K). Maandag: 7.30 gest. jgt. Peter Ous ters en Maria Gertruda v. d. Ven; 8.15 José Kremer-Vullinghs; 9.00 J. Henckens; 19.00 Theo Vermeulen. Dinsdag: 7.30 Gerardus Gossens en echtgenote; 8.15 overl. fam. Graat- Minten en overl. dochter Christina; 9.00 Regina Janssen; 19.00 Piet Ja cobs. Woensdag: 7.30 overl. fam. Kus- ters-Rutten; 8.15 J. van Lankveld en overl. ouders v. d. Crommen- acker; 9.00 Antoon Poels; 19.00 Peter Janssen. Donderdag: 7.30 Martina Reijn- ders-Seykens8.15 Antoon Creemers; 9.00 Piet Oudenhoven. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 6.30 overl. fam. Janssen- Klaassens en Harrie Janssen; 7.00 Gerardus P. Martens; 7.45 Hoogmis ter ere van het H. Hart voor ouders Barens-Verhaegh en zoon; 19.00 fam. Creemers-Maassen. Zaterdag: 7.30 Johan te Bog't en Miena te Früchte; 8.15 Piet Siebers v.w. het zangkoor; 9.00 Elisabeth Oudenhoven-Arts; 19.00 Harrie Janssen en Jo van Veghel; biecht gelegenheid donderdag van 78 uur; zaterdag van 67 uur en na de H. Mis. Zondag 28 november is het feest va de H. Oda; op deze dag wordt jaarlijks het Allerheiligste ter aan bidding uitgesteld. Dit jaar is die aanbdding van 16.30-17.30 uur. Om 17.00 is er in verband hiermee een plechtige Gebedsdienst. N.B. Let U op de veranderde mis tijden door de week: geen H. Mis meer om 7 uur; elke avond om 7 uur een avondmis, behalve op donderdag. Voortaan zal het biechten op zater dag met een half uur verkort wor den. Zie hiervoor de wekelijkse me dedeling. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Seraphinus Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: le zondag van de Advent. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15 uur. 7 uur Ad- ventsoefeiiing. Maandag: Allerheiligen van de Franciscaanse Orde. Dinsdag: H. Andreas, apostel. 7 u. avondmis. Woensdag: Allerzielen van de Franciscaanse Orde. Donderdag: H. Bibiana, maagd en martelares. Vrijdag: H. Franciscus Xaverius, belijder. 7 uur avondmis. Zaterdag: H. Petrus Xrysologus, bisschop en kerkleraar. 8.30 gezins mis. Van 3'8 uur gelegenheid om het sacrament der Biecht te ontvan gen. Advent Bereiden wij ons goed voor op het Kerstfeest. Vieren we de H. Mis goed mee. Om u daarvoor de ge legenheid te geven, is er in de Ad vent door de week elke avond om 7 uur avondmis, behalve zaterdag. En komen we zondagsavonds naar de Adventsoefening, die opgeluisterd wordt door de Zangertjes yan St. Frans. Misintenties Zondag: 6.30 Petronella Aarts- Martens; 7.45 overl. fam.; 9.00 overl. fam. Emonts-Hanssen; 10.15 René Troisfontaine; 11.45 Albert Fleur- kens, echtgenote en zoon. Maandag: 6.15 zekere intentie; 6.55 om uitkomst in moeilijkheden; 7.45 overl. ouders Reynders-Sjamin; 8.30 overl. fam. Janssen-Bardoel-Kusters; 7 uur avondmis Maria Haenen-Lau- men. Dinsdag: 6.15 Mathilda Wasscher; 6.55 Peter Weys-van Ooi; 7.45 overl. fam. Peeters-Derks en Arts-Janssen; 8.30 Maria van Well-Peters; 7 uur avondmis overl. fam. van Ass-Del- hofen. Woensdag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 overl. fam. Luypers- Philipsen; 7.45 overl. fam. Verheyen- Droesen; 8.30 overl. fam. van Ass- Delhoofen; 7 uur avondmis voor overledene. Donderdag: 6.55 overl. fam. Ver- heggen-van Haren; 7.45 overl. fam. Beerkens-Pelzèr; 8.30 overl. ouders Jan Arts en Everdina Janssen; 7 u. avondmis gel. zielen (Offerbus). Vrijdag: 6.55 overl. fam. Ambro- sius; 7.45 overl. fam. Peeters-Derks en Arts-Janssen; 8.30 Johanna Don kers-van Vegchel; 7 uur avondmis overl. fam. van Lieshout-Ardts. Zaterdag: 6.55 overl. fam. Drab- bels-van Vegchel; 7.45 Johanna Don kers-van Vegchel; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Arno Sanders en Ant. Claassens; 7.45 Peter Ewals en Ro land Vastert; 9.00 Peter Wijnands en Lex Faessen; 11.45 Jan Meesters en Henk Arts. Heren Accolythen. Donderdagavond om 8 uur St. Nicolaasviering voor de Accolythen in het klooster. VREDESKERK VENRAY Zondag: le zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor overl. Johanna van Rooy-Hendriks en zoon Harry; 9.00 leesmis Wilhelmina Siebers-Diele- mans; 10 uur hoogmis voor alle pa rochianen; 11.30 leesmis voor overl. Francisca Hendriks-Seykens; 4.00 n.m. eerse Advents-oefening: Bid- en boeteviering voor de vervolgde kerk achter het ijzeren gordijn. Maandag: 7.30 leesmis voor overl. Jos. van Lierop; 19.00 avondmis v. overl. ouders W. R. en kleinkind. Dinsdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie (J.); 19.00 avondmis voor de overl. fam. van den Berg-Sengers. Woensdag: 7.30 leesmis tot voor spoedige beterschap (L.); 19.00 uur avondmis voor overl. Martinus To nen. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. Mathijs van den Broek; 19.00 avond mis voor overl. fam. Delauw-Thijs- sen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, bijzonder toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8 uur leesmis voor overl. Piet Ste vens-Min. In deze H. Mis worden al le schoolgaande kinderen verwacht; 19.00 avondmis voor overl. fam. van Dijck-Reinen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. Johanna Stevens-Pijpers; biechgele- genheid van 57 uur. Zondag: le zondag van de Advent. 7.30 Parochiemis; 8.45 Hoogmis, gest. jrd. Jan Hendriks; 10 uur overl. ouders Thoone-Lamers. Maandag: 7.30 voor overl. familie. Dinsdag: 7.30 gest. gez. H. Mis tot zekere intentie. Woensdag: 7.30 overl. fam. Jans sen en Tacken. Donderdag: 7.30 overl. fam. Jeu- ken-Niessen. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gest. gez. jrd. Leonard Maas; 7 u. avond mis Maria Joosten-Camps. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 Theodorus Verstegen en Henrica Hoeben. Biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO 1 Zondag: le zondag van de Advent. H. Missen om 6.30 ,7.30, 8.30; paro- chie-hoogmis 10 uur. Eerste kollekte jvoor de kerk; tweede kollekte Bis dom. Geen lof. Maandag: 7.30 maanddienst Ger truda van der Sterren. Dinsdag: 7.30 maanddienst Ge rardus Peters. Woensdag: 7.30 zieledienst overl. Janssen, Driessen en Pater Wilhelm Driessen. Donderdag: 7.30 Hoogmis ter ere van St. Machutus tot intentie van de familie Verstappen-Verhaegh. I Vrijdag: eerste vrijdag der maand, oegewijd aan het H. Hart van Jesus. 17 uur H. Communie; 7.30 Hoogmis ter ere van het H. Hart van Jesus: na de Hoogmis uitstelling, acte van toewijding, Tantum Ergo en Zegen; 's avonds om 7 uur avondmis, ge zinsmis voor de parochie, hopend dat van ieder gezin iemand aanwe zig is. Zaerdag: 7.30 zieledienst overl. familie Versleyen-Joosten. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone kollekte. Zaterdagavond biechtgelegenheid 'van 57 uur. Uitgevloerd Bent u gauw vermoeid, ook na de geringste inspanningen? Neem dan Sanatogen Het versterkend middel voor jong en oud. MENSEN Er gebeurt iets ongehoords bij de KRO. Het laat de werken van barm hartigheid, welke zij steeds als iets typisch christelijks hebben be schouwd. voor de microfoon bespre ken door een humanist, een protes tant, een maxist en tenslotte ook nog een keer door een katholiek. Zo iets zou 30 jaar geleden volko men onmogelijk zijn geweest. Toen zagen wij elkaar nauwelijks staan, tenzij als tegenstanders, als gevaar lijke tegenstanders soms. Nu is dat anders aan het worden. Wij komen tot de uitdrukkelijke ontdekking, dat wij allemaal iets gemeen hebben, na melijk het doodgewone en tóch op zienbarende feit, dat wij allemaal mensen zijn. Mensen met dezelfde tekortkomin gen, mensen ook met hetzelfde ver langen naar een wereld, waarin het goed is te leven. Ook in het christendom is die ont wikkeling waar te nemen ten aan zien van Christus, van Wie wij thans wederom goed beseffen gaan, dat Hij behalve God ook volledig, maar dan ook volledig mens was. In Christus zien wij hoe God zich solidair verklaart met de mensen, hoe Hij zelf mens wordt en al het menselijke deelt. En Christus zelf leert ons dat God voortdurend in ons menselijke handelen aanwezig is. De Bijbel is een en al verwijzing daarnaar. De menselijke solidariteit, welke in onze dagen steeds me.er na druk krijgt, vindt in God een voor beeld zonder weerga: „Zozeer heeft God de mensheid lief gehad, dat hij zijn enige Zoon overleverde Deze menselijkheid maakt ons meer en meer wakker voor de bij bel. De waarheid, dat God voortdu rend met de mensen bezig is, dat de mens zelf gebrekkig is en dat wij onder de mensen voortdurend moe ten speuren naar God. Vandaar dat wij eenvoudigweg verplicht zijn te luisteren naar wat de mens te zeg gen heeft. Wij speuren bij de mens of hij nu christen, humanist of com munist is, naar Gods handelen met ons, d.w.z. naar Gods bedoelingen, welke erop gericht zijn om onze ge brekkigheid te genezen en het eeu wige geluk te schenken. Onze men selijke solidariteit vindt haar hoog ste voorbeeld in Christus, die niet alleen stref voor het uitverkoren volk, maar voor de gehele wereld. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: le zondag van de Advent. 7.30 leesmis overl. fam. Heidens- Arts; 10 uur Hoogmis voor de paro chie; 3 uur Gebedsdienst voor de vervolgde kerk. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Peter van Rhee. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor Jos. Seykens-Collin. Woensdag: 8 uur gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren; om 6 uur 's avonds gez. H. Mis ter ere van de H. Caecilia voor de levende en overl. leden van het kerkkoor. N.B. Met ignang van 1 december is de misviering op werkdagen om 8 u. Hopelijk is dit voor velen, ik denk aan kinderen en bejaarden, een re den om de misviering te komen mee doen. Donderdag: 8 uur gez. H. Mis En- gelbert Emonts; biechtgelegenheid van 66.30 uur. Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan het Goddelijk Hart; 8 uur gest. H. Mis t.e.v. het H. Hart; 7 uur n.m. gez. avondmis voor Piet Philipsen met preek je over paus. maandint. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 56 uur; om 6 uur lof. Kerkpoetsen: Wies Kuypers en El- ly Cremers. Misdienaars: P. Roelofs-N. Janssen G. Rambags-J. Emonts. Acolythen: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags, J. Swin- kels. Zondag: le zondag van de Advent. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Antoon Loonen; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor Riky Reynders. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Mathijs Goumans, P. J. Gou- mans en Elizabeth Pubben; 8 uur leesmis voor Wilhelm Loonen en Jo hanna Loonen-Cruijsen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Voesten-Claessens Nijssen; 8 uur leesmis voor Nella Kmsters. woensdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Loonen en Johanna Wilmsen; 8 uur leesmis voor Johan nes Voermans. Donderdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Petrus Andreas Peeters, Theodora Thielen en Godefridus Litjens; 8 uur leesmis voor Willem Gommans. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. Om 7.30 leesmis voor Maria Loenen- Thielen; 's avonds om 7.30 gezongen diens ter ere van het H. Hart voor hen die offeren. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Jo hanna van Cuijck-Verhoeven en dochter Anna; 8 uur leesmis voor Elizabeth Janssen-Jenniskens; van —5 uur biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Mia Litjens (Over broek). Accolythen: 6.45 Antoon en Her man Loonen; 8 uur Henk Baltussen en G. Jenniskens; 9.15 P. Stevens, H. Litjens, N. en G. Comelissen; 10.30 J. van Vegchel en M. Janssen. PARpCHIEKERK MERSELO Zondag: le zondag van.de Advent, dag van gebed en boete voor de Vervolgde Kerk. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.15 H. Mis voor overl. fam. Wilms-Claes; 10 uur Hoogmis, gest. H. Mis ter ere van de H. Oda; 5 uur Adventsoefening. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor de leden van de L.V.B. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor An toon Poels, echtgenote en zoon Hen- ricus. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Jo hanna de Mulder-Aerts. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Mar tinus Poels. Vrijdag: eerse vrijdag der maand. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart voor hen die geofferd hebben; 19.30 avondmis ter ere van het H. Hart tot bijz. intentie (J.). Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 H. Mis voor overl. fam. Hendrix-Enge- len; biechtgelegenheid van 5-6 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: le zondag van de Advent. 7|30 vroegmis tot int. van fam. Arts- ierkhof; 10 uur hoogmis tot bijz. iht.; 19.30 Adventoefening en lof. i Maandag: v. d. zielerust voor An- r:-L- Noij-Janssen. Dinsdag: H. Andreas, apostel: v. d. zielerust van Johannes Braks. Woensdag: v. d. zielerust van Ge rard Baten. Donderdag: v. d. zielerust van overledenen (Horst). Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, 's morgens geen H. Mis; 19.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart v. d. zielerust van overledenen. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priester-zaterdag: tot int. van fam. Hersig. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag van 19 - 20 u. A.s. donderdag 8 uur kontakt- avond voor vrouwen. RECTORAAT VEUIEN Zondag: le zondag van de Advent. uur leesmis voor de parochie; 10 u. Hoogmis voor zal. Theodorus Jacobs v. d. de buurt; 2.30 lof voor de ver volgde kerk. Maandag: 8.15 lsm. tot bijzondere intentie IJ.). Dinsdag: 8.15 leesmis overl. fam. van Meyel-Poels. Woensdag: 8.15 Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Donderdag: 8.15 Hoogmis voor zal. Theodorus Jacobs, zeswekendienst. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.15 Hoogmis, gest. jgt. voor zal. Jan Nabuurs en Hermina Reynen; 's avonds 7 uur leesmis voor zal. Jacobus Geurts. Zaterdag: 8.15 leesmis voor de ge lovige zielen (Sm.). Kerkpoetsen: Nella Heidens en Theo Koenen. Accolythen voor 28 nov. Harry van Rijswijck, Gerrit Reintjes en Piet Cox. RECTORAAT HEIDE Zondag: le zondag van de Advent. 7.30 leesmis tot bijz. intentie; 10 urn- jaargetijde voor Martinus Peeters. Accolythen: Martien Derikx. Misdienaars van de week: Jos van Rens en Wim Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor overl, familieleden van Rens-Litjens. Dinsdag: 7.30 leesmis tot int. van fam. Claessens-van Kempen. Woensdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes van Kempen. Donderdag: 7.30 leesmis voor An dreas van der Sterren. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd., 7.30 leesmis voor overl. familieleden Voesten-Gielen; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór Avondmis. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 u. leesmis voor Leonardus Willems. Biechtgelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Mia van der Sterren en Martha Willems. RECTORAAT SMAKT Zondag: le zondag van de Advent. 7 uur H. Mis voor overl. van de fam. Bonants-Brons; 8.30 voor Th. Bas ten. Kapel: H. Mis voor de school jeugd (M. Wijnhoven); 10 uur Hoog mis voor overl. fam. Koenen-Derks. Maandag: 7 uur en 7.30 H.H. Mis sen. Dinsdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor Martinus Bonants en echtgenote. Woensdag: 7 uur ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor Fam. Aarts. Donderdag: 7 uur H. Mis; 7.30 H. Mis uit dankbaarheid, van 55.30 en van 77.30 gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd. 7 uur gel. H. Mis voor H. Slits en zoon Theo. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart (voor J. v. d. Win kel). Zaterdag: 7 uur ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor Maria Theodora Linssen; 6 uur avondmis bij gele genheid van het jaarlijks feest van ons kerkelijk zangkoor. 6CHOOLSTRAAT VENRAY KVP GROSLIJSTVERKIEZINGEN Reeds vroeger hebben we het on ze gezegd over de zgn. groslijstver kiezingenvoor de KVP. Nu de Sta tenverkiezingen dicht voor de deur staan, moet ook dit nummer we?r opgevoerd gaan worden. Een nummer, waarbij het leden aantal een rol speelt, plaatselijke grootheden hun kansen weer wagen, chauvenistische tendenzen en \yat dies meer zij weer alle kansen krij gen. Valkenburg heeft al het eerste voorbeeld gegeven. Een nummer ook, waarbij zo heel dikwijls vergeten wordt, waarom het nu feitelijk gaat. De boeren willen een boer in de Staten, de midden standers een middenstander en de overigen vinden dat hun standje er toch ook dik vertegenwoordigd moet zijn. Dat praktisch alleen de boeren lid zijn van de KVP en derhalve de dienst kunnen uitmaken, dat verge ten die andere groepen maar liever. Want een lidmaatschap kost geld. Maar waar het in feite om gaat en draait, dat wordt jammer genoeg zo heel dikwijls vergeten. En spe ciaal voor deze Staten-verkiezing geloven we dat juist dit vergeten 'n ramp zal betekenen. Met name in de komende vier. ja ren zal het voor Noord-Limburg gel den: boer pas op je ganzen Want zonder het zuiden van onze provincie ook maar iets tekort te willen doen met zijn problemen rond de; mijnen, kan de Noord-Limburger zich maar moeilijk aan het idee ont trekken dat alle aandacht juist op dat zuiden valt. En op dat zuiden blijft vallen de komende jaren. Het zij nogmaals gezegd die pro blemen liggen daar zwaar in het zui den, maar dat beduidt allerminst dat het in he noorden allemaal maar ge lukzaligheid is. De nieuwe indus- trialisatiepolitiek, de structuurveran deringen in handel en landbouw zul len nog meer dan in het verleden de komende zittingsperiode de aandacht van de Statenleden vragen, om van verkeer e.a. nog maar niet te praten. En daarom is het nodig dat deze streken en contreien vertegenwoor digers in die Staten krijgen, niet om dat ze toevallig middenstander zijn of bij een stand horen, maar mensen. Het is een beetje vervelend gelo pen vorige week, toen we de foto van St. Nicolaas in Venray plaatsten in plaats van het gilde-zilver van het St. Nicolaas-gilde, waarover ons artikeltje ging. Hierbij dan de af beelding, waarop duidelijk te zien is dat dit glde al gerume tijd bestaat (351 jaren) en waarop nog de voor- selling voorkomt van St. Nicolaas zonder baard. Wat er van zij, dank zij dit gilde zal St. Nicolaas zondag a.s. zijn jaarlijks bezoek aan Venray bren gen. Hij wordt om 2 uur op het Ge meentehuis verwacht, waar burge meester Custers hem welkom zal heten. Voordien heeft de Deken van het Gilde de heer C. Pijls de Goed Heilige Man in Huize Servatius be groet, vanwaar uit hij zijn tocht door Venray gaat maken. De volgende route wordt daarbij gevolgd: Stationsweg, Hofstraat (ontvangst gemeentehuis), Marktstraat. Eind- straat, Jerusalem, St. Jozef weg, Lan- geweg, Langstraat. Paterslaan, Pa- tersstraat en Grotestraat. In tegen stelling tot andere jaren komt Sin terklaas dit jaar niet op de Kemp- weg en Leeuwstraat. Men gelieve hier aan te denken. Pakjes moeten voor zaterdagavond 6 uur zijn afgegeven bij Bakkerij van Meijel, Hofstraat. Na de succesvolle opvoeringen ('n Limb, dagblad durft het zeer ten onrechte te betwijfelen, gebaseerd op een uitzonderlijk persoonlijke me ning) van het blijspel: „Hoogheid, uw kameel staat voor", door speej- groep De Vlasbloem uit Oostrum voor ruim 450 bezoekers aldaar, heeft genoemde speelgroep voor het lopende seizoen een tweede toneel spel in studie genomen, geheten: Het spook van de Vrijburcht", vro lijk spel in 3 bedrijven door Marinus Janssen en Gerard Nielen. De regie is wederom in handen van G. Lem- mens sr. De uitvoeringen van dit ko mische toneelspel zullen plaats vin den in samenwerking met harmonie „Sub Matris Tutela", die dan haar jaarlijkse traditionele winterconcert zal presenteren en wel medio janu ari 1966. Wij hopen hier naderhand alsnog uitvoeriger op terug te ko men. IN HET KORT Zaterdag herdacht de heer P. J. Stroeken, directeur van het Dag blad voor Noord-Limburg te Venlo. dat hij 40 jaren geleden in dienst trad van de toenmalige Nieuwe Ven- lose Courant. Het afgelopen weekeinde heeft ons land zwaar te lijden gehad van de te vroeg ingevallen winter. Trei nen met uren vertraging, geen vlieg tuigen op Schiphol en ongelukken met slippartijen en stilstand van het verkeer op de wegen waren er het gevolg van. Ten behoeve van de schippere op de Maas is te Maasbracht een drijvende slagerswinkel in gebruik gesteld. die willen vechten om voor streek en plaats die aandacht te vragen, die nodig en nuttig is voor de oplossing van problemen op elk terrein. Dat moge men bedenken, zolang men geen andere midelen heeft om een kandidatenlijst samen te stellen dan de o.i. uit-de-tijdse groslijstver kiezingen.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9