Opening Boerenleenbank Lennen I 5 5 Si 425 125 49 49 /ie/omarkt Rank Xerox bouwde I i s EXTRA BERICHT! Wegens enorm suk- ses van onze reklame ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van onze zaak in Yenray ontvangt u nog t.m. maan dag 22 nov. bij aankoop van 10.- ct ol ct of ct of ct ol let TEXTILIA Henseniusplein 4 YENRAY JEIJliD Halse rosbief Ossenstaart Snijworst Gebraden gehakt ftnvj De bouw van het Rank Xerox complex op het industrieterrein van onze gemeente is een opmerkelijk staaltje bouwkunst geweest. Op de eerste plaats al is het ontwerp van het grote architecten en ingenieurs bureau Austin van opmerkelijke durf en grootsheid. Het moge dan geinspireerd zijn op de nieuwe fa brieken. die ditzelfde bureau inder tijd voor de Xerox Corporaton in Rochester (USA) ontworpen heeft, mede dank zij de inschakeling van het architectenbureau Postma uit Gorssel heeft het nieuwe complex toch ook een Nederlands uiterlijk. Maar al de fraaie plannen, die het Amerikaanse bureau gemaakt heeft en die het Europese kantoor van Austin in Frankrijk kreeg uit te voe ren, moesten ook verwezenlijkt wor den. Bij de aanbesteding van dit com plex, dat met de interieur-inrichting rond 40 mijoen Nederlandse guldens zou kosten werd die taak op de schouders gelegd van de IBB uit Rotterdam, die op 10 augustus 1964 met het grondwerk begon. Sindsdien hebben gemiddeld 325 mensen iedere week hun steentje bijgedragen tot de totstandkoming van het huidige complex. Men had via ingewikkelde com puter-berekeningen gepland, dat het complex in juni van dit jaar zou zijn opgeleverd, maar ook computers leg gen het af tegen de rauwe werke lijkheid, waarin nu eenmaal gebrek aan bouwvakkers was. En daar had de computer te weinig rekeing mee gehouden. Zodoende is men wel en kele maanden later klaar, maar de prestatie is er desniettemin niet min der om. Meer als 7000 m3 beton moest worden gestort als fundering, waar in alleen al 250 ton betonijzer voor wapening gebruikt werd en meer dan 8000 m2 bekisting moest worden klaar gemaakt. Op 5 oktober van het vorig jaar kon men beginnen met de staalconstructie. Want het gehele gebouw bestaat uit een staalcon structie, behaalde het gedeelte waar de compressoren staan. Dit stuk is van gewapend beton. Aan deze staalconstructie, die is uitgevoerd door Hollandia in Kem pen zit liefst 1500 ton ijzer. Op 5 november kon men al met de dakconstructie beginen, die bestaat uit een metalen dak bedekt met 5 cm isolatiemateriaal. De dakdekkers hadden liefst 32.000 m2 te behande len. Intussen waren de metselaars al druk bezig met het metselwerk en zij hadden de opdracht 12.000 m2 steen te verzetten. Maar ook op an dere plaatsen zat men niet stil. Op 6 oktober was al stoom be schikbaar uit de machtige ketels, die Bronswerk Amsterdam geplaatst had, terwijl op 21 oktober eigen ma chines al voor samengeperste lucht en warm water zorgden. Met de bouw van het kantoor en de kan tines werd begin van dit jaar ge start. In de fabrieken en magazijnen kreeg het metselwerk een metalen bovenwand van 4500 m2, maar aan de buitenkant van kantoren en kan tines werd aluminium gebruikt. Ook nog altijd 280 meter. Het gehele fabriekc- en aluminium- complex heeft praktisch geen ra men. Men zorgt voor eigen air-con ditioning en meer dan 3000 lampen zorgen voor de verlichting. In het bouwwerk zit voor verwarming en andere doeleinden 4,5 km leidingen, die ook weer allemaal geïsoleerd moesten worden en dat heeft de fir ma van Rooy uit Venray voor haar rekening genomen. Trouwens meer Venrayse firma's hebben meege werkt aan de totstandkoming van deze bouw. Zo heeft de fa. Jacobs zijn bemoeienissen gehad met het grondwerk en dat was geen kleine klus. De firma H. Smits heeft het hang- en sluitwerk verzorgd, terwijl de fa. Rob van Haaren getekend heeft voor de vloerbedekking van kantoren en kantines. Spreekt men met de twee hoofd opzichters van Austin-Europe over deze bouw dan zijn de heren Lind- quist en v. d. Oettelaar best tevre den. Er is goed gewerkt geworden en er is in prettige onderlinge sa menwerking een goed stuk werk ten einde gebracht. Dat men door de computers berekende eindpunt niet gehaald heeft, ligt niet aan de ijver, maar zuiver aan het gebrek aan mensen. Waar mogelijk zijn Nederlandse firma's en Venrayse bedrijven inge schakeld en met allen is de samen werking zeer pretig geweest. Alleen de heer Lindquist een Amerikaan van Zweedse afkomst, ziet het einde van deze bouw niet zo graag komen. Hij heeft namelijk de pensioen gerechtigde leeftijd gekregen en ziet zij het met lede ogen het tijd stip naderen dat hij zijn opzichters loopbaan, die hem op bouwwerken in de gehele wereld gevoerd hebben, zal moeten beëindigen. Ook hem is deze bouw ondanks het feit dat hij met Nederlanders en Duitsers moest werken, wier taal hij niet kende, goed bevallen en hij ver zekerde ons, dat hij altijd nog met plezier aan Venray zal terug denken. „Maaraldus de heer Lind quist, „ik ben nog niet wegAl met al is er in goed 14 maanden een project gereed gekomen, dat wat zijn produktie-gedeelte betreft 10.960 m2 groot is, wat zijn machine-ka mers 4.490 m2 in beslag neemt, waar aan opslagruimten 11.564 m2 be schikbaar is en de kantoren en kan tines bijna 3000 m2. Een stukje werk, waarvoor op de openingsdagen door autoriteiten en bezoekers dan ook eerbiedig le hoed werd afgezet. Foto hieronder: De 2 Bronswerk stoomketels, elk met een capaciteit van 10.000 kg per uur. Zij zorgen voor alle in het bedrijf benodigde stoom en de gehele verwarming. Nadat Ysselsteyn, Merselo, Oirlo en Venray-kom al waren voor gegaan, heeft nu ook Leunen ztfn nieuwe boerenleenbankgebouw in gebruik genomen. Ruim twee jaren heeft by de kerk een aan kondiging gestaan: hier bouwt de boerenleenbank Leunen, maar het heeft tot dinsdag geduurd, voordat het aannemingsbedrijf Gebr. Dinghs N.V. het door architect H. Martens uit Leunen ont worpen gebouw geopend kon worden En daarmede heeft de boerenleen bank van Leunen de volwassen leef tijd bereikt. In 1918 immers werd deze instelling in Leunen opgericht en werd Jacobs kassier. Hij en zijn opvolger de heer G. Reintjes, behan delden alle bankzaken thuis. Maar na de oorlog namen die zo'n vlucht, terwijl ook het ledenaantal intussen gestegen was van 50 tot bijna 300, dat naar een nieuwe behuizing moest worden uitgezien. Men vond die in een kantoortje van de boeren leenbank, waarheen kassier H. Rein tjes dan ook de bank deed verhui zen en waar men sinds al die tijd zich toch wel erg heeft moeten be helpen. Nieuwbouwplannen waren er al lang, maar het duurde tot 1964 voor dat de rijksgoedkeuring af kwam en het nieuwe gebouw verwezenlijkt kon worden, dat nu met de kerk en het gemeenschapshuis een mooi middelpunt vormt van Leunen. INZEGENING Pastoor Jonkers zegende het nieu we gebouw in, nadat vooraf in een koude kerk (de verwarming is de fect) in een H. Mis Gods zegen was afgesmeekt voor de leden van de boerenleenbank. Na de inzegening sprak hij een woord van gelukwens en verraadde dat door de verkoop van de grond aan deze bank het kerkbestuur de kans gekregen had om de kerk uit te breiden. Er werden dus twee vlie gen in een klap gevangen. Hij hoopt dat het nieuwe gebouw voor Leunen een zegen zal mogen zijn. WELVAART In zijn openingswoord wees Bur gemeester mr. Custers op het feit dat de kern van Leunen, voorstad van het centrum, nu met het ge meenschapshuis, bank, vergrote kerk en nieuwe kleuterschool een nieuwe en moderne kern heeft gekregen. Hij meende uit al die nieuwe bankge bouwen, die Venray de laatste jaren heeft gekregen, te mogen conclude ren, dat de welvaart toegenomen is in onze gemeente, hetgeen trouwens ook blijkt uit de enorme spaarcijfers die de gezamenlijke boerenleenban ken iedere maand publiceren. De voorzitter van de Raad van bestuur, le heer Claessens, die met een kort geschiedkundig overzicht van het wel en wee der Leunse bank de gasten had begroet, kon na de officiële opening de bezoekers het 3 leuk verpakte DAMES-ZAKDOEKJES j in doosje, voor 1 4 losse dames zakdoekjes verschillende kleuren j voor 1 1 pr NYLONS zonder naad merkkous 4 30 dn. alle m. 1 THEEDOEK super-droger div. kleuren j royale maat 1 1 nylon JUPON streep dessin diverse kleuren voor Voelt Uzich moe? Futloos, dag in dag uit? Laat Sanatogen U helpen. Neem het dagelijks en merk hoe Uw oude energie en levenslust terugkeert. 9 Sanatogen Het versterkend middel voor jong en oud KAMPIOEN JEUGD-BUUTREEDNERS 1965 NAAR VENRAY De Venrayse jeugd gaat het nieu we carnavals jaar inzetten met een zitting onder leiding van de jeugd- Raad van Elf en zijn gloednieuwe (nog jeugdige) vorst. Zaterdag 20 november a.s. gaat om 7 uur in zaal Wilhelmina het feest van start met muzikale medewer- kng van de Venrayse Hofkapel. Het programma vermeldt verder vier buutreedners allen jeugdi gen, waaronder de kampioen 1965 Math. Haaken uit Maastricht (15 jr.) „Sjeng" uit Venlo zal ook weer present zijn met nog een stadsgenoot. De eer van Rooy. zelf wordt hoog gehouden door „Bertje" de portier van 't C.C. De Min-broeders en Trees en Ser- vaas zullen het zanggedeelte verzor gen. En Antoinette als Tanzmarie- chen zal met de charmante nieuwe garde het geheel een feestelijk aan zien geven. Op deze avond zal ook aanwezig zijn Jeugdprins René I met zijn ad judanten en nar, die tijdens de zit ting op originele wijze zijn doorluch tig jaar zal beëindigen. Alle jongeren van Venray worden verwacht op deze speciaal voor de jeugd georganiseerde carnavals avond. Ouders zijn uiteraard ook welkom. De toegangsprijs is. 1, voor niemand een bezwaar. Tot za terdag 20 november in Wilhelmina. Voor de zitting van a.s. zaterdag 20 november zijn kaarten in voor verkoop verkrijgbaar vrijdag en za terdag bij de Sigarenzaken Jansen, Grote Markt en Wed. Janssen, Pa- tersstraat. Wij viagen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY fraaie nieuwe gebouw tonen. Maar niet voordat hij allen, die op enger- lei wijze hadden meegeholpen aan de totstandkoming van dit gebouw, namens het bestuur dank had ge zegd. Namens het bestuur van de cen trale bank in Eindhoven bood drs. v. d. Linden gelukwensen aan. ver gezeld van een cadeau voor de be stuurskamer. RECEPTIE EN FEESTVERGADERING Later in de midag recipieerde het bestuur van de- Leunse boerenleen bank, terwijl in de avonduren in het gemeenschapshuis van Leunen voor de leden der bank een feestvergade- ring was^ nadat vooraf de Leunse fanfare een serenade had gegeven en namens de Leunse gemeenschap een muzikale felicitatie aan bestuur en leden gebracht had. y ju wmwmwmwmw* vmwmwmw i 500 gram fijne nu slechts 500 gram voor 100 gram 200 gram Bananen kilo 99 Mandarijnen zonder pit tien voor 99 Goudreinetten le soort 11/2 kilo 89 Glorie van Holland 11/2 kilo 99 Witlof extra kwaliteit halve kik 85 Extra grote bloemkool 89 Deze aanbiedingen zijn vrijdag en zaterdag geldig in I GROTESTRAAT 29 - VENRAY ZIEKE KINDEREN UIT VENRAY NAAR LOURDES Deze week zijn er weer enkele be dragen binnen gekomen Allereerst een zeer fraai resultaat van de kol- lekte in Ysselsteyn: 338,86 en nog enkele giften op onze rekeningen. Er zijn er nog altijd meer, die hier voor in aanmerking kunnen komen. Zorg, dat zij niet teleurgesteld moe ten worden. Stort uw bijdrage op de volgende rekeningen of geef ze aan de leden van het aktiecomité. Boerenleenbank Venray 1068514 Boerenleenbank Merselo 1031996 Amro Bank N.V. Venray Ned. Credietbank Venray 1032741 Bij voorbaat zeer veel dank. Hebt U al zo'n mooi verzilverd speldje? Wij hebben ze nog! Hier volgt dan onze verantwoor ding: Vorig saldo 3142,08 Kollekte Ysselsteyn 338,86 K. M. 10,— N.N. 1,— N.N. 5,— Totaal 3496,94 VENRAYS MANNENKOOR Na de geslaagde kerstviering ver leden jaar ligt het in de bedoeling dat ook dit jaar een Kerstmis door het Venrays Mannenkoor wordt ge zongen in de kapel van Mariann- hill, welke H. Mis zal worden bijge woond door genodigden en de dames van de leden. Na afloop zullen de aanwezigen een koffietafel worden aangeboden. Vrijdag 19 november komt het be stuur in vergadering bijeen ter be spreking van aktuele werkzaamhe den. Voorts zijn bestuur en leden van het koor reeds enige tijd doende voor het verkrijgen van de zo nood zakelijke financiële steun. Het be- stuur spreekt de hoop uit, dat ge- vraagden zich spontaan zullen aan sluiten tot de „vrienden van Venrays Mannenkoor". Nieuwe leden zijn nog altijd wel kom. Belangstellenden kunnen zich melden via elk lid of iedere woens dagavond tijdens de repetitie in café In d'n Engel. „Zingende mensen gelukkige mensen". CENTRALE NJLV. AGENDA Dinsdag 23- november, 8 uur in Hotel Kemps vergadering mediale groeperingen. Donderdag 25 november werkver gadering, aanvang 8 uur in Hotel Manders, Maasheseweg. IN HET KORT De gemeente Beesel wenst een einde te maken aan de toestand die vele buitenlandse arbeiders veroor zaken. Zij die niet in Beesel werken, mogen er ook niet wonen. In Kerkrade werd een drieling geboren, drie meisjes, die het gezin Op den Kamp heeft doen uitgroeien tot negentien kinderen! Plannen bestaan om een DAF- autofabriek in de buurt van Geleen of Beek te vestigen. Burgemeester Janssen van Ot- tersum gaat 1 december a.s. met pensioen. De vroeg ingevallen winter is voor duizenden bouwyakkers een, niet aangename verrassing, daar een uitgevroren man minder geld beurt in de week dan gewoon. De vorst - uitkering bedraagt 90 pet., terwijl overgeld uit tariefwerk en andere toeslagen er helemaal niet meer bij zijn. En dat ook nog met St. Nico- laas en de kerstdagen in het voor uitzicht.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6