Kerkelijke Dienstèn Venray se zieke kinderen naar Lourdes MARTENS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN [van 14 tot en met 20 november Geestelijk artikel Baron de Weichs de Wenne overleden BLAUPUNKT televisie komt van VRIJDAG 12 NOVEMBER 1965 No. 45 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS 8V« ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) PAROCHIEKERK VENRAY VREDESKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Peerlings Westsingel 68 - Tel. 2385 Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.00 overl. fam. Franssen-Graat; 8.00 overl. ouders Linssen-Poels en zoon Wim; 9.30 Hoogmis voor de paro chie; 11.00 Wim van Gastel v.w. de buurt; 18.00 J. v. d. Boom. Maandag: 7.00 Gerardus Gossens en echtgenote; 7.30 gest. jgt. Hen drik Hermans, Anna Klaassens en Herman Gerrits; 8.15 Piet Rongen, zoon en dochter; 9.00 pater Gerard Pouwels, ouders en broer. Dinsdag: 7.00 voor eeuwig en tij delijk welzijn van Harrie te Fruch- te en Christien Schuurmans; 7.30 gest. jgt. Antoon Claassens en Hen- drina Jenniskens; 8.15 fam. Cree- mers-Maassen; 9.00 overl. fam. Sij- bers-Thijhuis. Woensdag: 7.00 Peter Janssen; 7.30 Anna Catharina Backus-Jeuken; 8.15 M. Wismans en echtgenote; 9.00 Antoon Poels;. Donderdag: 7.00 Piet Pouwels en echtgenote; 7.30 W. Crooymans; 8.15 Frans Janssen en Maria Gossens; 9.00 Wim Sijbers. Vrijdag: 7.00 Piet Jacobs; 7.30 Piet van Hoof; 8.15 Antoon Creemers; 9.00 Theodoor Pouwels. ouders en heerbroer; 10 uur pl. huwelijk De Lauw-Jansen; 18.00 pl. huwelijk Linskens-Thijssen. Zaterdag: 7.00 Johanna Maria Goumans-Hendrickx en kinderen; 7.30 Jo van Vegchel en Harrie Jans sen; 8.15 Martina Reijnders-Seij- kens; 9.00 Willem Loonen en Elisa beth van Heijster; 10 uur pl. huwe lijk Peters-Verkoeyen. Biechtgele genheid van 17.3019.30; 19.00 lof. Zondag 14 november om 4.00 uur bijeenkomst van de H. Familie. Dinsdag om 19.30 bijeenkomst van de Christelijke Moeders. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 23e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Albertus Magnus, belijder. 8.30 gez. jgt. voor Hendrika v. d. Beuken-Peeters. Dinsdag: H. Agnes van Assisië, Maagd. 7 uur avondmis. Woensdag: H. Nicolaas, martelaar. Donderdag: Wijding van de Basi liek van de H. Petrus en Paulus. 8 uur avondmis voor de leden der D.O. en andere belangstellenden ter viering van het feest van de H. Eli sabeth. Vrijdag: H. Elisabeth, weduwe. 7 uur avondmis. Zaterdag: H. Felix van Valois. be lijder. 8.30 gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament dei- Biecht te ontvangen. Mededeling Ter viering van het feest van de H. Elisabeth, patrones der Derde Or de, is er donderdag 18 november een avondmis om 8 uur. Daarna is er voor de D.O. leden een bijeenkomst in San Damiano. Misintenties Zondag: 6.30 Johannes Swinkels- Michels. 7.45 Wim Volleberg (buren) 9.00 overl. ouders Fila-Alberts; 10.15 overl. fam. Theuws-Beterams; 11.45 overl. ouders Thelozen-v. d. Broek. Maandag: 6.15 overl. ouders Geurts; 6.55 overl. fam. Arts-Hey- mans; 7.45 Nelly v. Gorp; 8.30 jgt. Hendrika v. d. Beuken-Peeters. Dinsdag: 6.15 ter ere van de H. Geest. 6.55 Wed. Hoeymakers-Claas- sens; 7.45 overl. ouders Philipsen- Linders; 8.30 overl. ouders Jan Arts en Everdina Janssen; 7 uur avond mis overl. fam. Emonts-Hanssen. Woensdag: 6.15 Selida Virgina Ro- jer; 6.55 Peter Weys-van Ooi; 7.45 Sjaak Mommen; 8.30 Antoon Jennis- kens-v. d. Pasch. Donderdag: 6.55 Peter Bouten en zoon Gerrit; 7.45 overl. fam.; 8.30 Jo hanna Heeze-Franssen. Vrijdag: 6.15 Constans Rojer; 6.55 overl. fama Bouten-Verschuren; 7.45 Antonius Martinus Janssen; 8.30 Theodorus Pouwels en Anna Frie zen; 7 uur avondmis Willem Lem- men. Zaterdag: 6.55 zekere int.; 7.45 overl. fam. Mommers-Hoedemakers; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Peter Ewals en Ro land Vastert; 7.45 Peter Wijnands en Lex Faessen; 9.00 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Arno Sanders en Ant. Claassens. Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. ouders Jo hannes Stevens en Johanna Pijpers; 9.00 leesmis voor overl. Antoon Coopmans; 10 uur Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Pierre Litjens. Maandag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Janssen-van Gevelt; 19.00 uur avondmis voor overl. Martinus To nen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. Andries Barents en zoon Jo; 19.00 avondmis voor overl. Johanna Ste vens-Pijpers (buurt). Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Elbers-Franssen; 19.00 avond mis voor spoedige beterschap (R.). Donderdag: 7.30 leesmis voor spoe dige beterschap (P.); 19.00 avondmis voor overl. fam. Janssen-Loonen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Johan v. Lankveld (bejaardensoos); 16.00 plechtige huwelijksinzegening voor bruidspaar Schulz-Vermeulen; 19.00 avondmis voor overl. Jaap Min (B.B.). Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. moeder; 19.00 avondmis voor overl. ouders Johannes Stevens en Johan na Pijpers. Biechtgelegenheid van 57 uur. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.30 parochiemis; 8.45 Hoogmis, gest. jrd. overl. fam. Camps-Verhoeven; 10 uur overl. fam. Camps-Wolters. Maandag: 7.30 overl. fam. Ver- heijen-Loonen. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Broe der Alphons (Willem Claessens). Woensdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Donderdag: 7.30 Petronella Kleus- kens-Verheijen. Vrijdag: Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 gest. gez. jrd. Willem Loonen en Elisabeth van Heijster. Zaterdag: 7.30 Maria Thielen-Rut- ten. Biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 23e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30, paro chiehoogmis om 10 uur. 3 uur Lof ter opening van het octaaf van St. MachutW Eerste kollekte voor de kerk; tweed© kollekte Bisdom. Maandag: Feestdag van de H. Ma- chutus, sinds eeuwen vereerd in de parochie, iedere dag gedurende het octaaf zijn 2 H. Missen om 7.30 en 9 uur. Gelegenheid om water en brood te zegenen en relikwie-ver ering. Maandag: 7.30 H. Mis voor de le den van de broederschap; 9 uur Hoogmis, zieledienst voor Josef en Josefina Versieyen. Dinsdag7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus voor de overledenen van de broederschap; 9 uur zieled. overl. familie Peters-Kemmelings. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus tot intentie van de familie van de Berg; 9 uur ziele dienst Harry Heben. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus zieled. Arnold de Rooy; 9 uur maanddienst Martinus Rongen. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor zaliger P. J. Moorrees; 9 uur geen H. Mis; 10 uur Huwelijksmis bruidspaar Voermans-Baten. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus; 9 uur jaardienst Aloy- sius Gommans; zaterdagavond ge legenheid om te biechten van 57. A.s. zondag feest van St. Machu tus, de zondag onder het octaaf. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30, Hoogmis om 10 uur met feestpreek. Dinsdagmiddag om 3 uur plech tige ziekenmiddag ter ere van St. Machutus, vooral ook voor de be jaarden. Na afloop is een bijeen komst in zaal Linskens. Ook buiten de parochie wonenden zijn hartelijk welkom. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis tot zekere intentie (v. H.); 10 uur Hoogmis voor de paro chie. Maandag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Classens-Linders. Dinsdag: 7.30 gez. jrd. Antoon Roelofs. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. Leonard Heidens en Gertruda Dries- sen. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. M. Gertr. Peeters-Spreeuwenberg. Zaterdag: 7,30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offeren. Biechtgelegenheid van 5.306.30; om 6.30 lof. Kerkpoetsen: Miep Emonts en Truus Kuypers. Misdienaars: G. Rambags - J. Emonts G. Vullings - J. Steeghs. Accolythen: J. Rambags (Gz), J. Rambags (Jz), L. Rambags en J. Swinkels. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de parochie; 8 uur leesmis; 9.15 hoogmis voor Martinus Heesen; 10.30 leesmis voor Petronella Francissen-Thijssen. Maandag: 7.30 leesmis voor Wil lem Gommans en ouders; 8 uur lees mis voor Gertruda Pijpers-Sijbers. Dinsdag: 7.30 leesmis voor over leden familie Timmermans-Ver- vuurt-Koenen (kindermis)8 uur H. Mis; 10 uur plechtige H. Mis van dankzegging bij gelegenheid van de inzegening van de Boerenleenbank. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Theodorus Asselberghs en echtgenote; 8uur leesmis voor An toon Loonen, Frederica Loonen-de Ponti en Johanna Verheijen-Loonen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo hanna van Cuijck-Verhoeven (kin dermis); 8 uur leesmis voor Gerard Willemse. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Johannes Voermans; 8 uur leesmis voor Antoon Phjlipsen en Wilhelmina Custers. Zaterdag: 7.30 gezongen jaarget. voor Hendrik en Lena van Soest; 8 uur geen H. Mis; 10 uur huwe lijksmis voor bruidspaar Emonts- Smets; van 45 uur biechtgelegen heid. Kerkpoetsen: Riet Koonings. Accolythen: 6.45 M. en G. Come- lissen; 8 uur P. Stevens en H. Lit jens; 9.15 J. van Vegchel, M. Jans sen, Ant. en Herman Loonen; 10.30 J. van Ooi en H. Baltussen. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.00 H. Mis voor de bekering van de zondaars; 8.15 H. Mis voor Z.E.H. Past. Vercoulen v.w. Voetbalclub; 10 uur Hoogmis gest. jgt. voor Z.KH. Henricus Bloemen. Maandag: '7.30 H. Mis voor Jan en Martha Gielen. Dinsdag: 7.30 gest. jgt. voor Henr. van Meyel en Gertr. Poels. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Jo hanna Mecht. de Mulder-Aerts. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Jac. Poels en overl. ouders. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Martinus Poels. Zaterdag: 7.30 gest. jgt. voor Frans Michels. Biechtgelegenheid van 56 uur. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis voor genezing van een zieke; 10 uur hoogmis voor de ziele- rust van overledenen. Na de H. Mis sen kerkdeur-kollekte t.b.v. Caritas. Maandag: v. d. genezing van een zieke moeder. Dinsdag: v. d. zielerust van Ger truda Muijsers-v. d. Sterren. Woensdag: v. d. zielerust van Mar tha Reijnders-Seijkens. Donderdag: v. d. overl. van fam. Bloemen-Brienen. Vrijdag: v. d. zielerust van over ledenen (Horst). Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene. Biechtgelegenheid: dage lijks voor H. Mis;'zaterdag van 7-8. RECTORAAT VEULEN Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Caristaszondag. 7.30 leesmis voor de overleden ouders Weys-Houben; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 Derde Orde novemberlof. Kollekte voor soc. caritatief centrum. Maandag: 8 uur leesmis overl. fam. Nyssen-Coolen. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Leo Jacobs. Woensdag: 8 uur leesmis tot zeke re intentie fam. v. d. Goor. Donderdag: 8 uur Hoogmis zes- wekendienst voor zal. Theodorus Ja cobs. Vrijdag: 8 uur leesmis voor overl. leden Derde Orde. Zaterdag: 8 uur Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Accolythen voor 14 nov. Mattie Kun, Gert Geerits, Willy van Ooi. Kerkpoetsen: Mariet Geerits en Mien Ewals. VERTICAAL EN HORIZONTAAL Voor elke kruiswoordpuzzle heb ben wij de beschikking over een reeks horizontale en verticale gege vens om die puzzle te kunnen op lossen. De woorden horizontaal en verticaal, gebruikt om een bepaald type van christelijke beleving aan te duiden, hebben met het kruiswoord puzzle gemeen, dat zij ons kunnen helpen om de vele puzzles van ons tegenwoordige leven als christen mens op te lossen. Met verticaal christendom bedoelt men ruwweg gezegd de alleen op God gerichte vroomheid, maar dan niet in de goede betekenis van het woord. Men probeert daarmee een soort christendom te typeren, dat zich tevreden stelt met een Godsverering, welke geen oog heeft voor de naaste. In de geest van „wat kan mij de mensen schelen, wanneer ik God lief heb. vereer en dien". Zo'n verticale christen ziet alleen God, niet zijn medemens. Heel lang heeft dit type christen dom onder invloed' van liberaal den ken opgeld gedaan. Heel eenvoudig gezegd is het christendom van een mens, die keurig zijn kerkelijke plichten vervult, maar zijn mede mens verwaarloost; het christen dom van een mens, die aalmoezen geeft voor zijn eigen zaligheid, maar de sociale rechtvaardigheid laat voor wat ze is. Met horizontaal christendom wordt een godsdienstbeleving be doeld, welke God wil dienen in de dienst aan de evenmens. Op het ogenblik bevinden wij ons als christenen midden in een scherpe overgang naar horizontaal christen dom. Bewegingen als communisme en socialisme hebben de christenen in harde lessen met hun neus op lang verwaarloosde plichten gedrukt, de plichten tegenover de medemens. De Kerken hebben deze lessen ver staan en ter harte genomen. Wat is het spontane gebaar van paus Jo hannes. om de vensters der Kerk, wplke uitzicht geven op de wereld, wijd open te gooien, anders dan "^openstelling voor de wereld, d.w.z. voor al onze medemensen? Maar in ons privé godsdienstig le ven is dat niet zo eenvoudig. On willekeurig botsten in onszelf dat verticale en horizontale christen dom op elkaar met als gevolg veel onzekerheid, veel vraagtekens. Heel duidelijk botst het soms in onze wij ze van misvieren. Hoe vaak stellen wij daarin persoonlijke vroomheid niet boven het besef, dat wij als ge meenschap bijeen zijn om Gods ge heimen te vieren. Onze schuldbelijdenis in de biecht willen wij onwillekeurg beeindigen met het persoonlijke, rouwmoedige gebed, maar zonder het dwingende besef, dat wij onze zonden mees tal onze medemens schade toebren gen en dat het dus onze eerste plicht is die schade aan onze medemens overvloedig te herstellen. Met ande re woorden: een onbillijke ruzie tus sen man en vrouw kan niet afge kocht worden met een weesgegroet je, maar moet gevolgd worden door een hartgrondig goedmaken van de verstoorde verhouding. De voorbeelden zijn op allerlei ge bied uit te breiden: in onze verhou ding tot onze medearbeiders in fa- brek, op kantoor, in onz everhouding van werkgever-werknemer, in onze verplichting jegens onderontwikkel de gebieden in onze plicht belasting te betalen enz. De voorbeelden zijn legio. Iedereen heeft zijn eigen leitje. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en - yY_ v*" ongeschoold Aanmelden dagelijks - fc/Tj I ook na weikiijd - aan ƒ7 \i fabnek, bij de portier M N.V. "iNALFA VENRAY RECTORAAT HEIDE Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Christiaan Jans sen en Gertruda Wijnhoven; 10 uur Hoogmis voor de overl. fam.. Poels van Vegchel. Eerste kollekte t.b.y. de Caritas. Accolythen: Piet Rongen en Martien Stevens. Misdienaars van de week: Gerrit Spee en Rinus Stevens. Maandag: 7.30 leesmis voor Harry Muijsers. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan nes van Kempen. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overl. familieleden Geurts-Gellings. Donderdag: 7.30 leesmis voor An dreas van der Sterren. Vrijdag: H. Elisabeth. 7.30 leesmis voor overl. familieleden Claes-De- rikx. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Biechtgelegenheid van 7-8 uur. Kerkpoetsen: Truus en Gerrie Gie- lens. RECTORAAT SMAKT Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis voor overl. van fam. Bonants-Brons; 8.30 voor Martinus Verstegen en Bemardina Theunis- sen. Kapel: H. Mis voor de school jeugd (Mia Wijnhoven). 10 u. Hoog mis voor Gerrit Janssen. Maandag: 7 uur voor Maria Theo dora Linssen; 7.30 vpor Martinus Bonants en echtgenote. Dinsdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor overl. fam. Rutten-Bonants. Woensdag: 7 uur ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor Karei Janssen. Donderdag: 7 uur H. Mis; 7.30 jrd. voor Jozef en Piet Versteegen. Vrijdag: 7 uur H. Mis; 7.30 voor Johannes van de Winkel; 's mid dags om 5 uur: huwelijksmis voor 't bruidspaar Smits-Renkens. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 H. Mis voor overl. van de fam. Geurts- Verschure. Gelegenheid om te biech ten van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30. PARA LOS ESPANOLES Y PORTUGUESES DE VENRAY Y ALREDEDORES El sabado proximo, dia 13 de no- viembre Padre Juan les ofrece a Vds a las 7 de la noche en el Pel grimshuis al lado de la ermita en Smakt una cena festiva con ocasión de su Santo. Los autobuses y coches saldran de Venray desde las paradas ordinarias a las siete menos cuarto. Habra müsica espanola y dos peli- culas: una documental en colores sobre Espana; otra sobre Holanda. El sabado durante la tarde, desde las dos hasta las seis y media pue- den confersarse con el Padre Juan. El Padre Juan (tel. 4782-232) cele- bra cada domingo a las diez y media una Misa con platica espanola. Es una ocasión excelente para el cum- plimiento de su obligación domini cal; después de la Msa hay ocasión de una charla con sus amigos y con el padre Juan y su asistente, don Juan Jacobs. El dia 10 de diciembre la Radio Nacional Holandesa «.(emisora mun- dial) estara en la cantina de la Inal- fa para hacer un programa espanol con la colaboración de todos Vds. Sus familiares en Espana pueden escuchar este programa suyo. Du rante _la cena del sabado proximo podemos arreglar este asunto. Les comunicaremos a tiempo cuando habra lugar la emisión por la Radio Espanola asi que a tiempo pueden avisar a sus familiares. Woensdag is onder grote belang stelling in Geysteren het stoffelijk overschot ter aarde besteld van Jo seph Maria Hubertus Franz Johan nes Baron de Weichs de Wenne. Het stoffelijk overschot werd door pacht boeren aan het sterfhuis opgehaald en ter kerke begeleid, waar schut ters van het St. Willibrordus-gilde de dodenwacht hielden. Baron de Weichs de Wenne is za terdagmorgen stil ingeslapen, nadat hij reeds geruime tijd ziekelijk was. Als zoon van Caspar de Weichs de Wenne en Maria Gravin von Schmising Kerssenbrock werd hij in 1888 geboren in het Duitse Ellhohe. van waaruit hij in 1890 meY zijn fa milie naar het landgoed in Geyste ren verhuisde. Hij volgde na zijn studies zijn vader op als baron van Geysteren en huwde in 1921 Jonk vrouw Francisca Maria van Rijcke- vorsel. In 1923 werd de overledene opvolger van Burgemeester Tervoo- ren in Wanssum, nadat hij tevoren op de secretarie in Maashees werk zaam was geweest. In 1937 werd hij burgemeester van de gemeente Meerlo. In deze kwali teit ook heeft hij voor de ontwikke ling van beide plaatsen grote ver diensten verworven. Onder zijn stu wende leiding kwam in Wanssum Zoals U vorige week in dit blad hebt kunnen lezen, is er al voor 12 kinderen geld binnen gekomen. Dit is echter nog lang niet voldoende. Wij willen graag zoveel mogelijk kinderen van alle rangen en standen mee laten gaan. Liefst allemaal. Geef die gebrekkige kinderen een kans! Ze moeten al zo veel missen. Gezonde kinderen kunnen op straat spelen en ravotten of grotere kun nen dansen en ander vertier zoeken. Zij, die het ongeluk hebben van een lichamelijke handicap moeten dat maar aanzien. Geef deze kinderen een klein beet je licht in hun ongelukkig bestaan. Zorg dat ze hun troost kunnen zoe ken bij de grot van Lourdes. Troost en hoop is het enige waarop zo'n mensen zich staande houden. Bezorg hen die door een bijdrage te storten op een der navolgende rekeningen: Boerenleenbank Venray nr. 1068514; Boerenleenbank Merselo 1031996; Amro Bank Venray of de Ned. Cre- dietbank te Venray nr. 1032741. ten name van Zieke Kinderen uit Ven ray naar Lourdes. U kunt uw gaven ook eventueel afgeven bij: L. Janssen, Westsingel 22; H. van Soest. Bevrijdingsweg 46; W. Jacobs, Tolstraat 17; J. Arts, Hoenderstraat 21; W. Peeters, Lan- geweg 36. Bij voorbaat hartelijk dank. Er zijn nog steeds verzilverde speldjes verkrijgbaar a 50 cent op de bekende adressen. (Kenbaar aan het raamaffiche). INWONERS VAN MERSELO EN VREDEPEEL De komende dagen zullen er bij U zakjes worden bezorgd met de vraag hier iets in te doen voor de zieke kinderen uit Venray naar Lourdes. Geef met gulle hand. Het is voor uw en onze kinderen. Het aktiecomité dankt U bij voor baat. SCHOOLSTRAAT VENRAY o.m. de haven tot stand, terwijl het kasteel van Geysteren zodanig werd gerestaureerd dat het een der be kendste werd in Zuid-Nederland. In 1934 werd Baron de Weichs de Wenne Kamerheer in buitengewone dienst bij H.M. de Koningin en rid der van de souvereine orde van Mal ta. Hij maakte zich verdienstelijk in vele organisaties o.a. Grond- en Bos- bezit, de vereniging het Limburgs Landschap, terwijl hij ook op poli tiek terrein zijn sporen verdiende. Hij was o.m. verschillende perioden lid van Provinciale Staten van Lim burg en voorzitter van de kieskring der R.K. Staatspartij. In 1953 legde hij het burgemeestersambt in Wans sum en Meerlo neer en trok zich te rug op zijn landgoed „De Landweer" te Geysteren, dat hij daar had laten bouwen nadat het Geysterse kasteel dusdanig was verwoest in de jongste oorlog, dat opbouw en herstel niet meer mogelijk was.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 17