De winter door met Albert Heijn's 'menwe, lage prijzen! Albert Heijn Rookworst m Afwasmiddel Speculaas Krentenbro Margarine Zilvervloot Zoute Pinda's reuzczak 500 gram Celstofluiers Pollypat 15 sfuts Macaroni eMoogjes Nylons «a. 15 in Weniay TAFELTENNIS Kader studiedag Well S.V.V. NIEUWS S.V. LEUNEN Ook deze winter blijft Albert Heijn niet stilzitten. U vraagt om reëel voordeel. Hier is ons antwoord! MacQueen Thee Boterhamworst jf49 Mandarijntjes DE M0LENWIEKERS De klok voor Pater Thijs kom ook 'ns een boek uitzoeken uit onze sortering Geachte Redaktie. Uw aankondiging van de kader studiedag. die a.s. zaterdag door de Stichting Opbouw- en Vormings werk Noordelijk Limburg georgani seerd wordt in Kasteel Well, heeft bij mij en waarschijnlijk ook bij vele anderen vraagtekens doen rijzen. Op de eerste plaats zegt U dat deze stichting poogt met behulp van drie maatschappelijk werkers zelfs bij te dragen tot een brede ontplooiing van het maatschappelijk, cultureel en sociaal werk in streken. Maar bekijkt men dan de resul taten van deze bijdrage, dan moet me van het hart, dat de begeleiding van de heropbouw van het organi satieleven in Griendtsveen en dat van het jeugdwerk in Ottersum en Meerlo toch wel een vrij magere buit is. Zelfs als men de filmcursus daar nog bijtelt. Op de tweede plaats heeft men op de vorige kaderdag een aantal knel punten ontdekt als men dat zo zeggen mag die door verschillen de gespreksgroepen naar voren zijn gekomen. U noemde o.a. in uw aan kondiging van vorige week knel punten: overheid-bevolking; paro chiegeestelijken-parochianen; onder- wijs-ouders. Maar U zegt er zelf al bij, „we zijn nieuwsgierig of er op dit terrein al enige vorderingen zijn gemaaktEn U bedoelt dan of men aan de hand van nadere gege vens intussen een oplossing heeft weten te vinden voor alle of enige van deze knelpunten. Ik ben daar ook eens heel nieuws gierig naar, want knelpunten moet men niet lang laten zitten. Die moe ten uit de knoop Maar uit de aankondiging lees ik nergens dat deze kaderdag die ont knoping brengen zal, al zou men dat toch als vervolg op de voorgaande kaderdag mogen verwachten. Neen. men gaat zich thans bezig houden met het sociaal kultureel vormings werk voor volwassenen. Weer een probleem dus, dat aangesneden wordt maar zal het ook worden op gelost? De Stichting bestaat nu 4 jaren en zelfs de grootste optimist zal moei lijk kunnen vertellen, dat van uit het Wellse kasteel nu impulsen zijn uitgegaan, die het aanschijn van de ze streek veranderd hebben Ligt dit aan de organisatie, die het van formeel en informeel kader moet hebben, dat wil zeggen van een betrekkelijk kleine groep verant woordelijke mensen uit de streek, die weliswaar knelpunten kunnen aan duiden, maar ze daarom nog niet al tijd kunnen oplossen? Ligt aan het feit, dat men zich te weinig beperkt tot enkele concrete punten of feiten, die men eerst met man en macht poogt op te lossen en daarna het volgende probleem aan te pakken. Ligt het aan de werkgropeen, die om wat voor oorzaak ook te weinig actief zijn en te lange tijd no dig hebben om zich te beraden? Ik weet het niet, maar ik weet wel dat de Stichting met de lange en mooie naam haar doelstelling toch nog maar op heel summiere wijze aan het verwezenlijken is. En dat is niet alleen jammer voor deze stich ting, maar voor heel noord Limburg. Ik vraag me dan ook af, of men juist over werkwijze en opzet zich niet beter eens kan gaan beraden? H. L. Antwoord van de Redaktie: Inderdaad is het feit, dat deze Stichting nog maar weinig concrete resultaten kan laten zien, oo konder- werp van discussie geweest op de persconferentie, die aan deze kader dag vooraf is gegaan. Burgemeester Dittrich heeft als voorzitter der Stichting toen verschillende argu menten naar voren gebracht waar uit deels wel verklaarbaar is dat er weinig te vertellen is over concreet bereikte resultaten. Vorm en opzet van de Stichting is lang onderwerp van discussie geweest, de restauratie van het kasteel heeft het werken be moeilijkt. maar dat is nu gelukkig allemaal opgelost. Er zijn nieuwe krachten aangetrokken en men hoopt nu inderdaad tot meer specta culaire resultaten te komen (als men dat zo zeggen mag) al zal men moe ten bedenken dat dergelijk werk nu eenmaal veel tijd van voorbereiding en bestudering vraagt, terwijl de re sultaten eerst veel later zichtbaar gaan worden op de een of andere manier. Ook de kwestie van het ka der is ter sprake gekomen en men is zich bewust dat men hier ener zijds te doen heeft met mensen, die in hun posite een goed oordeel kun nen geven over verschillende facet ten van mogelijkheden en moeilijk heden in deze streek, maar dat an derzijds deze zelfde mensen het dik wijls toch al veel te druk hebben om een positieve bijdrage te kunnen le veren bij de oplossing Wat er van zij, in de Stichting zelf is men zich bewust dat een en Gelderse BSO GRAM Knijpflacon DUBBELE INHOUD Reuzepak 500 GRAM 99 f Groot patje Tafelbeschuit 31 ^«Roomboterl?7 010 AH-Pindakaas ".^«99 Koffie***»*^l?9 Cakemiz MuenSchouderham 100 gram 5 0 GrOtC Rep eil butterscotch 8 voor Fijne Snijworst,00^ 49 AH-Cakes 5 stuks 49 Soepballetjes blik A 30 stuks 44 Biscuits?»* MoIcn,rol± 225 gram 49 Gebr. Gehakt inMu^baucn 98 rui Choc. Reep .Hazelnoot 55 Prcmie-van-de-Maand Club: Vraag In de AH-wintel de nieuwe, volledige catalogus 39 Cola-drink UTERflcs 55 LITERfles 55 n een wip 12 heerlijke pannckoekjes Dropmenagerie Mentos™3„.69 üp-drink Kauwgomwr.gTcy,doubicrmn(£abje 19 PtmnBlioGliiiiocl zak 200 gr. 58 OtS Havermout snelkokend 500'gram 35 A| PUdding 7 smakenpakje 19 Hele Rijst S. 500 gram 62 500 gram 4 «f TomatenketchupT 98 met of zonder naad 1.95 en 55 67 RiOja Spaanse tafclwüo. .rood of wit 169 78 Appelsap.grotefles 59 WEEKAANBIEDINGEN (GELDIG T/M 13 OKTOBER) pakje ^69 250 blik 300 gram jur95 Maximum twaliteit Minimum prjjs 1 SPORT Elders in dit blad vindt U nog meer sportverslagen. Wij zijn gaarne be reid wekelijks van elke Venrayse sportvereniging een verslag(je) op te nemen. Er is slechts een voorwaarde n.l.: zorg dat de kopü uiterlijk om 10 uur 's woensdagsmorgens in ons bezit is. Waarvoor onze dank. Uitslagen zondag 3 okt.: Venray 1—VOS 1 1—1 Spel. Irene 2Venray 2 gest. Wittenhorst 4Venray 3 23 Venray 4America 2 22 Venray 5Hegelsom 4 171 Venray 1 nam het thuis op tegen koploper VOS. De wijziging, die in de voorhoede was aangebracht, heeft niet dat gebracht wat men ervan verwachtte. Jammer, want ook nu weer wist Venray een veldoverwicht te nemen, dat niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. Na 20 min. spe len hadden de SW'ers succes. P. Smits lanceerde J. Schrooten die in eens keihard inschoot: 10. Niet lang hebben we plezier van deze voorsprong gehad, want 5 min. later kwamen de Vossen vrij gemakkelijk aan de gelijkmaker. Een hoekschop werd door drie of vier SW'ers ge mist, waardoor de VOS-midvoor niéts meer in de weg stond om doel man Lucassen kansloos te passeren. Gesteund door de goed spelende halfs Smits en van Aalsum gingen de SW'ers opnieuw in de aanval, maar het duurde allemaal veel te lang om de Venlonaren voor onop losbare problemen te zetten. In de tweede speelhelft kwamen de gasten iets feller opzetten, maar de Venrayse verdediging wist alle aanvallen in de kiem te smoren. In tussen liep J. Arts een schouder blessure op en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Venray is echter nog dicht bij een overwin ning geweest. Tien min. voor het einde loste W. Peeters een hard schot op doel, dat buiten bereik van de doelman, de lat trof. Ook H. Cop- pus kwam nog enkele malen in goe de schietpositie, doch schoot over. Het bleef 1-1, waarmee VOS o.i. toch wel iets meer kreeg dan het verdiende. Nadat na deze wedstrijd die overigens zeer sportief was, de balans werd opgemaakt, bleek dat drie spelers een blessure hadden op- ander sneller en beter kón, maar o.a. juist door het contact, o.a. op de kaderstudiedag hoopt men te ei*varen hoe dat bereikt kan worden. Het bo venstaande had schrijver dezes wel licht dan ook beter op deze studie dag naar voren kunnen brengen. gelopen. Hopenlijk kan Venray a.s. zondag weer over deze mensen be schikken. Venray 2 speelde in Tegelen tegen Spel. Irene 2. Deze wedstrijd kreeg jammer genoeg een vroegtijdig ein de, doordat een der Tegelsen een beenbreuk opliep. De stand was op dat moment 32 in het voordeel van Irene 2. Mocht het van belang zijn dan zal de wedstrijd t.z.t. worden overgespeeld. Venray 3 heeft het in Horst legen Wittenhorst 3 bepaald niet gemak kelijk gehad. Twintig minuten na de rust stonden de oranjehetnden nog met 20 aan de leiding. Door doel punten van J. Michiels en M. Jans sen (2x) wisten onze mannen toch de volle winst mee naar huis te brengen. Venray 4 speelde thuis tegen Ame rica 2. De SW'ers hebben in de laat ste minuten van de wedstrijd nog een pracht kans gehad om de volle winst thuis te houden. Bij de stand 22 kende de scheidsrechter Venray een penalty toe, die werd gemist. Het bleef 22. Venray 5 heeft zondag j.l. tegen Hegelsom 4 een schuttersfestijn van gemaakt. De ruststand was al 110 voor de Venrayers. Na de hervatting werd nog zesmaal raak geschoten, terwijl de gasten hun moedig door zetten beloond zagen met een doel punt. Eindstand 171. Programma zondag 19 okt.: Quick Boys 1Venray 1 2.30 u. Miranda 2Venray 2 12.00 u. Venray 3—EWC 2 2.30 u. Wittenhorst 3Venray 4 12.00 u. Castenray 1Venray 5 2.30 u. Venray 6Ysselsteyn 4 12.00 u. Het is op dit moment nog: niet te zeggen in welke opstelling ons eer ste leftal a.s. zondag in Venlo tegen Quick Boys zal aantreden. Hopenlijk zijn de geblesseerde speler-s dan weer van de partij. Om geen achter stand te krijgen op de koplopers is het noodzakelijk dat Venray 1 daar minstens een gelijkspel behaalt. Dat zit er o.i. ook in. We verwachten weer dat vele supporters de SW'ers zullen vergezellen en de spelers door hun sportieve aanmoedigingen zul len steunen in de niet gemakkelijke wedstrijd die hen te wachten staat. Venray 2 reist naar Miranda. Ook zij zullen daar flinke tegenstand ondervinden. Met een puntenverde ling zijn we bij voorbaat tevreden. Venray 3 krijgt de reserves van EWC op bezoek en kan de volle winst thuis houden. Dat kan niet gezegd worden van Venray 4 dat Wittenhorst 3 in eigen huis moet bekampen. Met een ge lijkspel kan Venray 4 ruimschoots tevreden zijn. Venray 5 doet het goed. A.s. zon dag gaan zij naar Castenray. Beide ploegen staan gelijk aan de kop van de ranglijst. Wie hier als overwin- ar uit de bus komt is moeilijk te zeggen. We hebben échter vertrou wen in het kunnen van de SW'ers. Venray 6 ontvangt thuis bezoek ,van Ysselsteyn 4. Venray 6 moet in staat zijn de volle winst thuis te hou den. Verloting wedstrijdbal Op lot nr. 829 viel de wedstrijd bal waarmee de wedstrijd Venray VOS werd gespeeld. Alle loten wer den aan de man (vrouw) gebracht. De uiteindelijke winnares was Mevr. Arts, Oranjestraat 6, die de bal ge schonken heeft aan de jeugdafdeling van SW. Hartelijk dank. TOTO Zoals we in ons SW-hieuws van vorige week meldden, vielen 2 toto leden van onze vereniging bij het kansspel Drie in één in de prijzen. Ruim 675,zal hen ieder worden toegezonden. Ook deze week kan er weer worden deelgenomen aan deze extra toto, die naast toto nr. 8 kan worden ingeleverd. Zondag j.l. had het eerste elftal Wanssum 2 op bezoek en behaalde een 32 overwinning. Wanssum nam in deze wedstrijd na een kwar tier spelen de leiding via hun links binnen. Maar nog voor de rust scoorden de Mol en wiekers de gelijk maker. Een combinatié tussen L. Jenneskens en Tsitsis werd door laatstgenoemde doeltreffend afge rond. Na de pauze ging de thuisclub fel in het offensief en zette de Wans- sum-verdediging onder zware druk, voorlopig nog zonder succes. Ook de aanval van de gasten zat niet stil, maar verder dan een off-side doel punt kwamen ze echter niet. Na 25 min. spelen kwamen de Molenwie- kers aan de leiding toen. een schot van M. Beerkens zodanig door de Wanssum-spil van richting werd veranderd dat de overigens uitste kende doelman kansloos werd ge passeerd. Men drukt nu door en acht min. voor tijd scoorde Tsitsis met 'n fraaie kopbal 't derde doelpunt en stelde daarmee de overwinning vast. Wel wist Wanssum in de laatste min. de achterstand te verkleinen tot 3-2. Een corner van de linksbuiten werd door de mee naar voren gekomen spil in 't doel gekopt. Er werd nog wel afgetrapt, maar meteen hierna floot de goed leidende scheidsrechter Raedts voor de laatste maal. Molenwiekers 2 en 3 waren vrij. Molenwikeers 4 was te gast bij Meterik 3 en speelde gelijk 22. G. Relouw en Werrinussa zorgden voor de doelpunten. Programma zondag a.s.: Brughusia 1Molenwiekers 1 Molenwiekers 2Melderslo 2 HRC '27 2Molenwiekers 3 Molenwiekers 4 is vrij. Uitslagen: Melderslo 2Leunen 1 00 Leunen 3DIS 2 06 Leunen AlHegelsom A2 70 Wanssum B2Leunen BI 12 Leunen B2Wanssum B3 50 Wanssum CLeunen C 41 Programma zondag 10 okt.: Sevenum 2Leunen 1 2.00 vertrek 1.00 uur Merselo 2—Leunen 2 2.00 vertrek 1.30 uur Leunen 2 speelt misschien nog een oefenwedstrijd. Let dus op de op stelling bij het clublokaal. Zaterdag: America AlLeunen Al 4.00 vertrek 3.15 uur Leunen B3Sevenum B3 4.00 Afgelopen zaterdag zijn wij op be zoek gegaan in Hegelsom en speel den daar een vriendschappelijke wedstrijd. Onze senioren behaalden een glansrijke overwinning. De ju nioren moesten echter het loodje leggen. Zaterdag 9 oktober a.s. krijgen we bezoek van Genooi uit Venlo. Dit zal voor onze beide teams een zware wedstrijd worden. Toch zijn de verwachtingen, mits er zo gespeeld wordt als zaterdag j.l., vrij gunstig. Natuurlijk is iedereen op zaterdag welkom om deze wedstrijden te ko men zien. Verder willen we hieronder nog eens de aandacht vestigen op de trainingsavonden: donderdag van 7.3010.30 uur; zaterdag van 69 u. Tevens worden op zaterdag de com petitiewedstrijden gespeeld. De thuis wedstrijden worden altijd gespeeld in de gymzaal aan de Beukenlaan. Dank zij de gemeente kan nu op 5 tafels gespeeld worden. Dus ieder die interesse heeft in de tafeltennis sport kan zich nu nog opgeven aan de zaal. Ook degenen die geen com petitie willen spelen en toch graag tafeltennissen zijn van harte wel kom. Het inschrijfgeld bedraagt 2.50 en de contributie 2,per maand. Dit lijkt misschien veel, doch dat dit niet anders kan blijkt duidelijk uit onderstaande specificatie: Zaalhuur, per maand 39, Balletjes, per maand 5, Diversen 2,50 Per maand 46,50 Aangezien er 20 leden elke maand 40,binnen brengen kampen we nog altijd met een tekort. Door U aan te melden als lid van Tafelten nisclub „Red Stars", Venray, helpt U ons uit de zorgen. We mochten dan het voornemen gehad hebben om vorige week onze septemberaktie: „Een klok voor Pa ter Thijs Smits" in het verre Brazi lië af te sluiten, enkele milde" gevers hebben een behoorlijke streep door de rekening gehaald. Of zij van mening waren dat een klok van 500,te klein was en niet ver ge noeg de Venrayse klank over het Brazilaanse land zou doen horen, we weten het niet. Wel weten we dat deze week aan giften nog binnen kwamen de volgende posten: C. H. Venray N.N. Venray N.N. Venray N.N. Venray Mej. N. te Meterik N.N. Venray Vorig saldo 2,50 5,— 50,— 100,— 1,— 55,— 500,— 713,50 Maar dit is nu ook definitief het einde. Dt bedrag wordt overgemaakt naar Pater Thijs, die over deze laat ste week-meevaller nog best tevre den zal zijn. Laat nu de klok maar luiden BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 1512

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6