biljarten wandelsport s.v.v. nieuws duivensport o- P* <ro P cd P o P P o o p DE NIEUWE SCHILDER TAFELTENNIS oT p Net meisje gevraagd in Weniay K K a>' P? o Qpti van Kjpmïqm j AUTORIJSCHOOL 'DE ZUIL' DE MOLENWIEKERS leerplichtige jeugd (D '-S QTQ P O P 'i <5* Een goed corset DE CAMP-GAINE Ebberink hk Marktstr.-Schcoistr. SPELDJES Constructiebedrijf G. Cusiers Zonen Constructie-bankwerkers-Lassers Banketbakkerij Verbeugen tweede banketbakkersbediende Hypotheken en financiering Assurantiekant. C. J. Blonk SPORT Zondag j.l. speelde het eerste elf tal thuis tegen America 1 en verloor met 32. Vanaf 't begin was 't dui delijk dat men hier met een sterke tegenstander te doen had. Reeds na 10 min. spelen keek men tegen een 01 achterstand aan. Een voorzet van de America rechtsbuiten werd op onfortuinlijke wijze door back Linders in eigen doel gewerkt. Niet ontmoedigd door deze tegenslag trok men ten aanval en wist America op eigen helft terug te dringen. Aanval op aanval golfde op 't doel der be zoekers en na 20 min. spelen wist rechtsbuiten Pelzer met een onver wacht schot de America-doelman te verschalken: 11. Toch kwam Ame rica 5 min. voor rust opnieuw aan de leiding. Een voorzet van de links buiten werd door doelman Bouw meester foutief beoordeeld waarna de midvoor geen moeite had om te scoren: 12. Na de rust ging men bij de Molen- wiekers meteen fel in het offensief maar de America-defensie hield het hoofd koel en sloeg iedere aanval af. Na 10 min. spelen wisten ze zelfs bij een snelle uitval via hun linksbin nen de voorsprong tot 13 te ver groten. Noch gaf men de moed niet op en toen 8 min. later rechtsbuiten Pelzer de achterstand via een penal ty tot 23 wist terug te brengen was er nog van alles mogelijk. Maar wat men in de resterende tijd ook probeerde, het lukte niet meer om tenminste ook maar één puntje uit het vuur te slepen, zodat uiteinde lijk de betere ploeg de volle winst in de wacht sleepte. Molenwiekers 2 was te gast bij Kronenberg 1 en moest met een 5-i nederlaag genoegen nemen. Het eni ge doelpunt werd gescoord door W. Linders. Molenwiekers 3 had Oostrum 3 op bezoek en behaalde een ruime 81 overwinning. Voor de doelpunten zorgden: De Jong 4x, J. Franssen 3x en M. Arts lx. Programma zondag a.s.: Geijsteren 1Molenwiekers 1 America 2Molenwiekers 2 Meterik 4Molenwiekers 4 Molenwiekers 3 is vrij. Het biljartseizoen 1965-'66 begint a.s. vrijdag 24 sept. Door het toetre den van 5 nieuwe verenigingen tot de VBB is er voor 'het eerst een klasse-indeling gemaakt. Deze is ge maakt aan de hand van de gemid delden die door de diverse vereni gingen in hun aanmeldingsformulier ren zijn opgegeven. De indeling is voor het seizoen 1965-'66 als volgt: le klasse: VOP, Ons Genoegen, BCY, KOT, ONA en OBK. 2e klasse: VOP, Wanssum, ONA, Gr. Laken, Los Band, Pommerans, Onder Ons. 3e klasse: Onder Ons 1, Gr. Laken. Pomme rans, Onder Ons II, Biljartic, OBK. Het programma voor de a.s. week is als volgt: le klasse: VOPOns Genoegen; BCY—KOT; ONA—OBK. Voor de tweede klasse: Wanssum- VOP; Gr. LakenONA; Los Band— Pommerans. Onder Ons vrij. 3e klasse: PommeransOBK; On der Ons BOnder Ons C; Biljartic- Gr. Laken. Willen de commissie-leden er wel voor zorgen dat de wedstrijdformu lieren tijdig in het bezit zijn van de competitieleider en wel het originele gedeelte, dus niet het duplicaat. Wij hopen dat het seizoen 1965-'66 mag uitblinken door goed spel en sportiviteit en wensen elke vereni ging veel succes toe. Er is een medaille gevonden tus sen het Brukske en Oostrum. Er staat geen naam of iets op, alleen le prijs. Aan de voorzijde is een bil jarter afgebeeld. Deze is terug te be komen op het adres Gasstraat 4. Biljartclub O.B.K. Vlij dagavond a.s. spelen wij nog geen competitie en gaan daarom door met de 2e ronde voor de beker. Afgelopen week hebben we bericht ontvangen van de N.T.T.B. dat ons le team mee zal spelen in de 4e klasse en ons juniorenteam in de B- klasse. Onze bedoeling was echter om een klas hoger te spelen, doch het bestuur van de NTTB achtte het wenselijk om ons een klasse lager in te delen, zodat we middels een kam pioenschap een hogere klas moeten zien te behalen. Van het afdelingsbestuur Noord- Limburg ontvingen we bericht dat Rudi Verblakt nog in de junioren klasse mag uitkomen. Hij was eigen lijk een paar maanden te oud. doch in verband met een tekort aan ju nioren hebben we toestemming ge- kregen, zodat het juniorenteam nu ook compleet is. De competitie zal waarschijnlijk starten op 9 oktober. De juiste da tum en speeltijden worden nog na der bekend worden gemaakt. Verder willen wij allen er nog eens op wijzen dat de trainings avonden worden gehouden op don derdag van 7.3010.30 en op zater dag van 69 uur in de gymzaal aan de Beukenlaan. Iedereen is van har te welkom. Ook degenen die eerst eens een kijkje willen komen nemen, kunnen gerust een van deze avonden bezoe ken. De wedstrijden en trainingen wor den altijd gehouden in de gymzaal aan de Beukenlaan (achter de Pa terskerk). W.S.V. HET MOLENPLEIN Zondag 19 sept, wist WSV „Het Molenplein" in Weert de tweede prijs te behalen op de 10 km. Uitslagen: Venlo 1Venray 1 12 Venray 2De Ster 2 23 Venray 3—Hegelsom 3 60 Ysselsteyn 2Venray 4 32 America 3Venray 6 52 Venray 1 reisde zondag j.l. naar Venlo waar een zware en moeilijke uitwedstrijd te wachten stond. Dat deze wedstrijd voor Venray goed verlopen is, danken we aan de enor- rpe inzet die de SW'ers aan de dag legden. Ook de grote schare suppor ters die in Venlo aanwezig waren hebben door hun enthousiaste aan moedigingen hun steentje bijgedra gen tot dit Venrayse succes. Nadat scheidsrechter Janssens het beginsignaal had gegeven begonnen de teams eikaars krachten af te tas ten. Venray toonde zich al spoedig de betere ploeg. Na 1 min. spelen was het al bijna raak: een ingescho ten bal werd door de Venlo-doelman verkeerd beoordeeld, miste, doch linksback van Elderen wist de bal nog net op tijd van de doellijn te halen. Er waren nauwelijks 13 mi nuten gespeeld toen P. Smits een hard ingeschoten bal door de paal gekeerd zag. Een prachtige combina tie tussen J. Schrooten en P. Volle- berg ontwrichtte de gehele Venlo- achterhoede. Deze aanval werd door P. Volleberg afgerond met een on houdbaar schot: 10 na 18 min. spe len. Groot was de vreugde onder de Venray-spelets en supporters, maar jammer genoeg maar van zeer korte duur. Na 20 min. spelen kwam een foutieve terugspeelbal in het bezit van de Venlo-midvoor, die alleen op doel afstevende. Doelman De Kerf kwam uit zijn doel, beide spelers botsten tegen elkaar op en kwamen ten val. De scheidsrechter meende een fout geconstateerd te hebben ten nadele van Venray en bestrafte die met een penalty. Xhofleer benutte deze unieke kans om de stand in evenwicht te brengen: 11. Gesteund door dit onverwachte succes trokken de Venlonaren fel ten aanval. Venray daarentegen was even aangeslagen. De achterhoede hield echter het hoofd koel ei% sloeg elke aanval resoluut af. Venray kwam terug en er deden zich voor het Venlo-doel enkele goede kansen voor, die echter onbenut bleven. De tweede helft was nauwelijks twee minuten oud toen P. Volleberg een keiharde kopbal afvuurde op 't Venlo- doel, doch ging juist over de lat. Venlo ging de zaken hierna wat „steviger" aanpakken en wist een kleine veldmeerderheid te nemen, maar hoe en wat zij ook probeerden de Venray-verdediging was niet te passeren. Enkele hoekschoppen was het karige resultaat wat dit over wicht de Venlonaren opleverde. Ondanks het keiharde spel van de Venlonaren wist Venray het initia tief toch weer over te nemen. Het resultaat hiervan is U inmiddels be kend. Juist voor het einde, in de 42e min., was het wederom het duo Schrooten-Volleberg dat succes had. P. Volleberg speelde zich op de rech tervleugel keurig~-vrij, omspeelde enkele tegenstanders en plaatste op het juiste moment de bal door naar J. Schrooten, die de Venlo-doelman geen kans gaf: 12! Hoewel de scheidsrsechter kort hierna het eindsignaal gaf, bleek dit 1 minuut te vroeg te zijn, zodat de spelers nog 1 minuut in het strijd gewoel moesten. In de stand kwam geen verandering meer, zodat Ven ray deze zeer lastige tegenstander met 12 de baas blqgf. Venray 2 heeft het er lelijk bij la ten zitten. Zij speelden thuis tegen De Ster ,2. Hoewel de SW'ers bijna voortdurend een veldoverwicht had den kwamen ze toch met 03 ach ter te staan. In de eindfase van de strijd wisten onze reserves nog twee maal doeltreffend in te schieten, hetgeen juist te weinig was om ook maar één winstpuntje thuis te hou den. VenrayJJ speelde thuis tegen He gelsom 3. Met 60 werd van deze zwakke tegenstander gewonnen. Venray 4 ging in Ysselsteyn op bezoek. Hoewel de SW'ers 10 min, voor het einde nog met 12 de lei ding hadden, zijn de Ysselsteyn-re- serves toch met de volle winst gaan strijken. De Venray-stopper raakte geblesseerd, waardoor een omzetting in het team noodzakelijk was. Dit is de SW'ers noodlottig geworden getuige de 3—2 eindstand. Venray 6 speelde uit tegen Ameri ca 3 en kreeg daar een gevoelige, doch verdiende 52 nederlaag te in casseren. Programma zendag 26 september: Venlose Boys 1Venray 1 2.30 uur Venray 2Groene Ster 2 2.30 uur Venray 3FCEB 2 2.30 uur Kronenberg 1Venray 4 2.00 uur Ysselsteyn 3Venray 5 12.00 uur Venray 6 is vrij. Het is de spelers van Venray 1 in tussen wel bekend dat ze elke zoo dag op flinke tegenstand kunnen re kenen. Het SW-team heeft echter bewezen dat het in staat is om een flinke vuist te maken. We hopen maar dat ze daartoe ook a.s. zondag als ze naar Venlose Boys gaan, staat zullen zijn, dan is de kans op een kleine overwinning beslist aan wezig. Venray 2 speelt tegen nieuwkomer Groene Ster 2. Onze reserves heb ben nog geen winstpunten, maar moeten a.s. zondag toch in staat zijn om de gasten minstens een gelijkspel af te dwingen. Venray 3 is o.i. favtoriet tegen FCEB 2. Venray 4 gaat op bezoek bij oud- bekende Kronenberg. Met een pun tenverdeling mogen we bij voorbaat tevreden zijn. Venray 5 tenslotte kan in Yssel steyn tegen het 3e elftal van die club twee puntjes bemachtigen. P.D.V. DE ZWALUW A.s. zondag alweer de laatste vlucht van het officiële vluchtprogramma. Op deze vlucht wederom een prach tige beker, te winnen door de twee snelste late jongen van een liefheb ber. Aan schenker J. Booiri Zn. hartelijk dank. Zondag 3 oktober wordt wederom de traditionele vlucht vanaf Rode- school gehouden. Zij die hieraan meedoen moeten hun duiven inzet ten zaterdags v.m. tussen 8 en 9 uur. Deze vlucht wordt in C.C. verband gehouden. De prachtige beker die geschonken werd door Sporthuis Ariaens-Royers en vervlogen werd met 2 snelste dui ven, op iedere eerste vlucht van elke tour werd gewonnen door de comb. Munckhof-Poels met 6236 punten. Onze gelukwensen. De vlucht van j.l. zondag had een bijzonder vlug verloop, waarop Br. Staps zegevierde, terwijl Jac. Arts z'n aanspraak op toekomstig gene raal kampioen nog eens duidelijk onderstreepte. De uitslag was als volgt: Br. Staps 1 53 54; P. Hendriks 2 12 29 51; P. Willems 3 17 41; M. de Lauw 4 7 33; A. Loonen 5 13; De Riet-Sijbers 6 25 66; G. Boom 8 27; W. Lor mans 9; Joh. Gommans 10 58; M. de Bruyn 11 14 21; J. Boom Zn. 15 61; Br. Drabbels 16 22 38; C. Ba rents 18 55; J. Arts 19 34 35 47 49 50 F. Schellen 20; J. Bastiaans 23 28; Chr. van Hoof 24; J. Hendriks 26 30 31 57; P. Schwachöfer 32 42 70; J. Versieyen V. 36; R. Janssen-37 J. Janssen St. 39 44; Gebr. Basten 40; J. Ousters M. 43 45; P. Philipsen 46 56 62; H. L. Willems 48; Jos. Ver meulen 52; J. Janssen V. 59 64; W. Peeters 60; A. Smits 63 67; P. Man der s 65. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Chatelet. Afstand 160 km. Aantal duiven 92. Aankomst le duif 12.46.59, laatste duif 13.00.28. Oude duiven: P. Janssen K. 1 3 4 5 9 10 13 19; J. Maas 2; J. Janssen K. 6 16 23; J. v. d. Laar 7; J. Ewalts 8; J. Verstegen Zn. 11 17; J. Creemers 12 21; P. Strijbosch 14; H. Kleuskens 15 18; Jac. Verstegen 20; Chr. Cup pen 22. Een goede uitslag maakte P. Jans sen door liefst 6 prijzen bij de eer ste tien te spelen. Jonge duiven: Aankomst le duif 12.49.03, laatste duif 13.00.25. Jac. Verstegen 1 31 41; J. v. d. Laar 2; J. Janssen K. 3 10 43; P. Strijbosch 4 7 20 35 37 47; J. Ver stegen Zn. 5 12 21 40; J. Ewalts 6 22 26 30; J. Strijbosch Zn. 8; Chr. Cuppen 9 34 39; P. Janssen K. 11 14; H. Strijbosch Zn. 13 17 48; M. Sie- bers 15; Gebr. Kusters 16 23 27; H. Ewalts 18 45; Gebr. Willems 19 29 36; F. Vermeulen 24 33 38 44 46; P. Janssen H. 25; H. Vermeulen Zn. 28; J. Cremers 32; A. Koenen 42. Op deze vlucht was Jac. Verste gen de overwinnaar. Tevens won hij de beker die beschikbaar was ge steld. Proficiat. Leden opgelet! Zondag 3 oktober houden wij een vlucht vanaf Rode- school. Hiervoor zijn prachtige prij zen beschikbaar gesteld. Volgende week komen we hierop nader terug. Deze wedvlucht wordt in CC-ver- band gespeeld. Inzetten der duiven zaterdagmorgen 2 oktober van 8.30- 00 uur in het clublokaal van de Vredesduif. SAMEN OP RETRAITE Opnieuw wordt er in het Retraite huis „Manresa" te Venlo een retrai te gehouden voor verloofde paren en wel van donderdagavond 21 oktober tot zondagmiddag 24 oktober. Een gelegenheid tot voorbereiding op je komend huwelijk, zeker geen overbodige luxe. Immers ook hier geldt: „Een goed begin is het halve werk" en „Als de Heer het huis niet bouwt, dan is daaraan voor niets gebouwd". Verblijfkosten f 25,per persoon. Vele werkgevers geven vrij met behoud van loon. Denk ook aan eventuele reducties door de bonden e.a. Opgaven kunnen geschieden rechtstreeks aan het Retraitehuis „Manresa" te Venlo, tel. 04700-2461 of via de geestelijkheid van uw pa rochie. Wacht niet te lang met de opgaven om teleurstellingen te voor komen. BEDRIJFSKADER EN VORMINGSWERK Het afgelopen jaar heeft het be drijf skader uit Venray zich intensief bezonnen op de problemen van de bij hen werkende jeugd. In verschil lende gesprekken over „Jeugd en Bedrijf" ontstond het verlangen zich ruimer te oriënteren over dit onder werp en vooral het vormingswerk van onze werkende jeugd nader te laten belichten. De heer Hermans, consulent van de landelijke Stichting der R.K. Le vensscholen, behandelde zaterdag jl, voor een groot aantal bedrijfsleiders, personeel chefs en maatschappelijk werkers deze materie op een bijzon der verhelderende wijze. Na de oorsprong en het ontstaan van het vormingswerk aangehaald te hebben, kwam de spreker aan de vraag „Wat is het nut van Levens school?" „De jongen komt vanuit de school situatie in de arbeidssituatie. Het schoolleven is op de kinderen afge stemd, het beschermt hen als het ware tegen vreemde invloeden en 't werk is er betrekkelijk aangepast aan hun kinderlijke vermogens, zo wel door de aard van het werk als de duur van de schooltijden. Het arbeidsleven is echter voor alles op de produktie afgestemd. De jeugdige arbeider krijgt een andere opdracht, die geen drie kwartier duurt (zoals vroeger rekenen, taal, enz.), maar nu een dag, soms wel 'n paar weken duren kan. Dit is voor al voor een jongen, die graag afwis seling wil, een zware opgave. Ver der is er de andere ruimte, de werk ruimte. Vroeger was het de meester, die zowel leiding als bescherming gaf. Nu is daar de baas, die wel lei ding geeft en zakelijke verantwoor delijkheid draagt, maar voor het overige weinig betrekkingen heeft met de jongen. De verhouding in het gezin veran dert. Hij krijgt loon. Er ontstaat het probleem van het zakgeld. Voorts de kwestie van liefde-verkering. De in vloed van de televisie. De vrijetijds besteding. Deze jeugdige is niet in staat van wege zijn onvolwassenheid over al deze nieuwe dingen te oordelen, ter wijl hij aan de andere kant enorm open staat voor al deze nieuwe in drukken. Deze nieuwe en ongekende wereld voor de jeugd is het werkterrein van elke Levensschool. Het doel van dit vormingsinstituut is het geven van een verantwooqrde begeleiding van af de intrede in het ai'beidsleven en het vergroten van de weerbaarheid in geestelijke, affectieve en lichame lijke zin. Het is een geven van hulp naar een echte, eerlijke volwassen heid. Het is een openzetten van een deur, die bijna dicht was. Het is een appèl doen op zijn eigen initiatief, op eigen creativiteit, op eigen ver antwoordelijkheid. Deze pedagogische doelstelling mo tiveert de keuze van het programma en vormt er tevens de verbindende eenheid van. De hoofdelementen, waaruit het programma in de Le vensscholen is opgebouwd zijn: In troductie in de nieuwe levenssitua tie, Aktualia, Culturele Vorming, Handenarbeid en Sport. Het is een samen met de jongen, antwoord vinden op zijn problemen, een bekijken van zijn konkrete si tuatie. Hem deel laten nemen aan de cultuur. Voor hem de weg openen in het genieten van iets moois. Hem kritisch laten worden in wat waarde heeft en wat niet. In de sport zal hij zijn eigen li chaam leren ontdekken. Hij zal door het aktieve bedrijven van spel, sport, atletiek en zwemmen ook begrip krijgen voor samenwerking, team geest, kameraadschap, en hygiëne. Verder zal de jongen op de Le vensschool in de omgang met ver schillende materialen zijn creatieve mogelijkheden leren ontdekken en ontwikkelen. In die handenarbeid worden de jongen concrete mogelijk heden geboden voor zijn vrijetijds besteding en zijn zelf-realisering (de broer of de vader straks „die alles kan")". Na deze toelichting op het vor mingswerk ontstond tijdens de fo rumzitting 'n levendige discussie over de levenssituatie van de jeugdige arbeider. Niet alleen het economi sche aspect, maar vooral ook het in termenselijke kon takt zal een bedrijf gezond houden. In de arbeidssfeer moet toch een open houding voor el kaar mogelijk blijven, een houding, die plaats laat voor menselijke waar dering en respect^jvaardoor voor elk van ons een leefbare, gezonde maat schappij ontstaat. i p dat tevens Uw lichaam de juiste steun geeft vervaardigd van soepele, maar toch stevige elastiek, steunt Uw figuur op een aangename wijze door haar fantastische pasvorm - Laat U vakkundig voorlichten door onze gediplomeerde CAMP-verkoopsters. Een uitgebreide sortering panty's, step-ins, gains, corselets, in wit, zwart, gebloemd Maxis - S8nbella - Leeore en Camp B.H.'s bij emmertjes veegvaste muurverf 4 kg a f 3.75 met gratis speldje. Uitzoeken uit 20 verschillende soorten bij Paterslaan 7 Venray 8en werkelijk unieke collectie japenstofóen, waarin alle moderne en klassieke soorten en kleuren in uitzonderlijke mooie kwaliteiten brengt ook dit seizoen Qroteitzaat 24 Denray Langstraat 62 a - Tel. 1428 VRAAGT Prettige werkkring vraagt zo spoedig mogelijk een Bekendheid met de keuken strekt tot aanbeveling. Grotestiaat 7 Venray voor dag en nacht Prettige werkkring, eigen kamer. Loon f 200.- p. mnd. Aanm. Mevr. Schelvis, Geldersepoort 15 Venlo, tel. 6207 i Voor Uw rijbewijs naar: V.W. 1500 Rijles f 8.- per uur Theorie gratis A. van Soest - Imkerstraat 2 - Venray inlichtingen geheel vrijblijvend Venray Stationsweg 139 telefoon 0 4780-2121 het vletste adteS veel al uui a&Sulatttiên

Peel en Maas | 1965 | | pagina 10