rob van haaren I I van den Nlunckhof nv Fraaie Perzische Tapijten in diverse maten en dessins en tegen zeer voordelige prijzen bij Schoolstraat Tel. 1534 TEKNISSEN Burgerlijke Stand amp& I t X l I i t t biedt U een grote sortering in: t Advertenties HERVORMDE GEMEENTE Zondag is er weer dienst in de ka pel te Veltum, aanvang negen uur. Predikant is de Weleerw. Heer J. G. Keers. Dan begint de dienst in de Herv. Kerk aan de Maasweg te Blitters- wjjck om half elf, waar de Heer Keers eveneens zal voorgaan. 's Avonds om half acht is er nog een korte dienst voor de protestant se gasten in het raadhuis te Arcen. PAARD EN WAGEN OP DE RAILS Zaterdagmorgen wilde de land bouwer St. uit Oirlo met paard en wagen vier runderen vervoeren, welke runderen achter de wagen ge bonden waren. Op de onbewaakte overweg Oirlo-Oostrum werden de runderen schuw en wilden niet de overweg over. Toen de landbouwer het paard wilde keren naderde een personentrein waarvan le bestuurder wagen met dieren op de overweg zag staan. Met het keren kwam het paard met een van zijn hoeven tus sen de rails. De machinist kon de trein tijdig tot stilstand brengen. Voordat het paard was losgemaakt had de trein echter 8 minuten ver traging. Van een en ander werd pro ces-verbaal opgemaakt. ROGGE IN BRAND Circa 10 are ongemaaide rogge ten nadele van de landbou wer C. uit Oirlo werden een prooi der vlammen toen het vuur van een stoppelveld oversloeg. Toen het brandweercorps arriveerde was het vuur reeds geblust. GROENE KRUIS VERANDERING ZONDAGSDIENST Zondagsdienst Groene Kruis: Zr. G. Hendrix, Tel. 04763-267 of 1269. R.K. HANDELSAVONDSCHOOL TE VENRAY Binnen enkele weken openen de scholen hun deuren. Zo ook begint het nieuwe schooljaar van de Han delsavondschool op vrijdag 3 sep tember met de lessen en het toela tingsexamen. De Handelsavondschool, die reeds vanaf 1916 bestaat, heeft reeds vele jongelui een diploma bezorgd, dat hun vaak verder geholpen heeft op de maatschappelijke ladder. Boven dien geeft het diploma vrijstelling van het Middenstandsdiploma. Zowel jongens als meisjes kunnen, als zij de lagere school met vrucht doorlopen hebben, in 3 jaren het di ploma behalen. Ook jongens en meisjes, die op de Mulo-school e.d. niet langer kunnen blijven wegens doubleren, kunnen op de Handelsavondschool terecht. Leerlingen, die het Mulo-diploma behaald hebben, maar niet geslaagd zijn voor de Handelsvakken, kunnen op de derde klas geplaatst worden. De lessen worden gegeven in de Mulo-school in de avonduren van 6.15-8.45 uur op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Het lesgeld bedraagt 30,per jaar. Voor aanmelding en verdere in lichtingen zie advertentie elders in dit blad. OPENING BANKGEBOUW Maandag a.s. zal loco-burgemeester A. van Dijck het nieuwe gebouw van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. aan de Julianasingel alhier of ficieel openen, nadat Deken Loonen het nieuwe gebouw heeft ingezegend. Het door de bekende architect Kraayvanger uit Rotterdam ontwor pen en door het aannemingsbedrijf Akerboom alsmede verschillende Venray se onderaannemers verwezen lijkte gebouw vormt niet alleen een prachtige afsluiting van de hoek Ju- lianasingel-Wilhelminastraat, maar betekent ook de definitieve vestiging van deze bankinstelling in onze ge meente. Zoals bekend is de Amsterdam- Rotterdambank ontstaan uit een fu sie van de Amsterdamse Bank en de Rotterdamse Bank. die beide reeds een bijkantoor in Venray ge vestigd hadden. In 1960 richtte de Amsterdamse Bank een noodgebouw op aan de Ju lianasingel, terwijl de Rotterdamse Bank in 1962 een kantoor betrok op de Grote Markt, nadat reeds van 1949 tot en met 1950 hier een bij kantoor gevestigd was. De geplande eigen-bouw van de Amsterdamse Bank is ook door de fusie overge nomen en zo is Venray-kom thans in het bezit gekomen van een stijl vol en schitterend uitgevoerd nieuw bankgebouw, waarin het bestuur re- cipieert op de openingsdag van 16.00 tot 17.30 uur. GESLAAGD Aan de Modevakschool „Haarlem" te Haarlem slaagde mej. Willy Geurts, Oude Oostrumseweg 55, voor coupeuse-lerares. NIEUWE SCHOOL IN GEBRUIK De laatste hand wordt gelegd aan de nieuwe meisjesschool in West, die onder architectuur van Gebr. de Vries aldaar gebouwd is door Aan nemingsbedrijf Gebr. Janssen N.V. Deze nieuwe 5-klassige school, toe gewijd aan St. Clara, stelt orde op zaken bij het onderwijs in deze pa rochie. De jeugd die o.m. was on dergebracht in het nood\ebouw in de Patersstraat en in café Het Molen plein. krijgt nu normale scholen ter beschikking. Zowel Henseniusschool als kleuterschool krijgen nu wat meer armslag. Tot hoofd van de St. Claraschool is benoemd de heer A. J. Alberts. De datum van inzegening der school is nog niet bekend. VENRAY'S WOLKENKRABBER Door de woningbouwvereniging St. Oda is aan architectenbureau Lerou opdracht gegeven een flatgebouw te ontwerpen met 80 flats, dat gebouwd zal worden aan de Beekweg. Het gebouw zal tien verdiepingen krijgen en de verschillende flats met 3 slaapkamers zijn bereikbaar met twee liften. Alle woningen en het gehele gebouw worden centraal ver warmd. Besprekingen zijn thans gaande of een en ander verwezenlijkt kan worden in het kader van woning wetwoningen. IN HET KORT Ongeveer een uur lang woedde dinsdagavond een hagel- en regen bui boven Echt, die huizen onder water zette en de helft van de te velde staande oogst vernielde, daar het graan volledig werd afgedorst. De hagel lag daags daarna nog in grote hopen in de zon. In Maastricht komen op ver schillende plaatsen stalen bakken staan, waarin men vuilnis kwijt kan, dat niet in de gewone vuilnisemmers kan of mag. In Den Bosch is een benzine tank ontploft. Zes mensen werden door een grote steekvlam gewond, waarvan een ernstig. Te Noordwolde vierde een echt paar zijn 70-jarige bruiloft, bij wel ke gelegenheid zij een taart van H.M. de Koningin ontvingen. De nieuwe betonbrug over de Maas te Wessem is gereed. Men heeft er drie jaren aangewerkt. De opening zal in de herfst plaats heb ben. De brug is 506 meter lang en 28.5 meter breed. DE POLITIE MELDT De week begon met een aanrij ding in de Poststraat, waarbij een personenauto een andere passeerde, op het moment, dat de een portier dichtsloeg. Het portier werd geraakt en vernield terwijl ook de passeren de wagen schade kreeg. Een wagen komende uit de Wil- helminastraat gaf geen voorrang aan een op de Julianasingel rijdende per sonenauto met het gevolg dat ook hier behoorlijk wat schade te note ren viel. Zaterdag was minder fortuinlijk voor een Helmondse jongeman, die me zijn meisje achter op de brommer naar Overloon wilde rijden. Op de Overloonseweg lette hij schijnbaar onvoldoende op de weg, raakte hier van af, kwam aan het slingeren en belandde tegen een boom. De brom fiets had toen zijn beste dagen ge had, want hij werd behoorlijk be schadigd. Op de Maasheseweg zette een per sonenauto teruguit, zonder te letten het achteropkomende verkeer. Dat had een botsing tengevolge, om dat een volkswagen er achterop reed. Beide wagen werden behoorlijk be schadigd. Zondag reed een personenauto met een flinke vaart van de Lang straat de Langeweg op, raakte in een slip en kon niet meer vermijden dat hij tegen een andere wagen opreed, die van de Langeweg naar de Lang straat wilde. Het rseultaat was een behoorlijke schade aan beide wagens. Slippen deed ook de wagen die van de Oude Oostrumseweg de Juliana singel opreed. Ook ried reed de per sonenauto te hard en ook hier werd een tegemoetkomende wagen geraakt en ontstond schade. Maandag was er op de Horster- weg een internationaal gebeuren. Daar reed een Belgische auto, be stuurd door een Spanjool, wonende in Venray, tegen een Duitse perso nenauto. De Spanjool had niet vol doende opgelet. Maar na de aanrij ding reeds de Spanjool door. wat voor de Duitser aanleiding was een achtervolging in te zetten. Hij slaag de er in de wagen terug te vinden en de politie kon de Spanjool van bed halen. Dinsdag was er mist en dat had tot gevolg dat een vrachtwagen, die van de Paardenkopweg de Midden- Peelweg opreed te laat het Volks wagenbusje zag, dat op de Midden- Peelweg reed. Een botsing was het gevolg, waarbij niet alleen de wa gens werden vernield, maar ook de bestuurder van het volkswagenbusje naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. In de nacht van dinsdag op woens dag werd ingebroken in het kantoor van houthandel J. aan de Pastoor Ruttenstraat. De bureaux werden overhoop gehaald en men mist een bedrag van 20, Woensdag konden ook de twee jon gelui gepakt worden, die vorige week met een bromfiets van Vierlings- beekse kermis kwamen, doch op de Maasheseweg verongelukten omdat ze te laat het einde van het fietspad gezien hadden en boven op de stoep rand vlogen. Ze hebben de verniel de bromfiets toen laten liggen en zijn naar Venlo vertrokken. Doch de politie heeft deze jongelui thans te pakken. Het bleek een bromfiets te zijn van een Siebengewalder, die de ze voor een Vierlingsbeekse café ge- jstald had, maar later niet meer te rug vond. Woensdagmiddag is wederom aan gifte gedaan dat een onbekende in een personenauto op de Stationsweg twee kinderen mee heeft willen lok ken zijn wagen in. Dank zij het feit dat de kinderen weigerden, omdat moeder hen gezegd had nooit bij vreemde mensen in een auto of op een brommer te gaan en dank zij het feit, dat er toevallig enkele fietsers passeerden, is de man onverrichter zake verder gereden. Men is dus weer eens gewaarschuwd en de po litie verzoekt met klem de ouders hun kinderen er op te wijzen nim mer mee te gaan met vreemde lie den, welke smoesjes die ook hebben. Er zijn de laatste tijd; veel te veel van zulke gevallen gerapporteerd in onze gemeente. De ouderen vraagt men er op te letten en zodra iets verdachts is, hiervan direct melding te maken. Liever tien meldingen, die onschuldig blijken, dan helemaal niets. TENNISCLUB VENRAY Om mee te helpen aan het slagen van de sportdagen, die op het Ven- rayse sportpark gehouden zullen worden, heeft het bestuur van TCV besloten een toernooi voor de club leden te organiseren. Het is een onderling toernooi, waaraan zowel junioren als senioren aan deel kunnen nemen. De sportdagen worden gehouden op zaterdag 28 en zondag 29 augus tus. Op zondag 29 aug. zulllen de fi nales worden gespeeld. Mocht de deelname minder goed zijn dan we verwachten, dan zullen de voorron des op donderdag of vrijdag begin nen. Zou de deelname echter behoorlijk zijn, dan zullen de voorrondes woensdag 25 aug. van start gaan. Hiervan krijgt U nog bericht. Leden die zich op willen geven voor dit toernooi kunnen zich opge ven, liefst na 18.00 uur bij M. Cup, Stationsweg 75, tel. 1402 of bij M. Houba, Overloonseweg 4, tel. 1757. Men kan zich inschrijven voor al le nummers: óók voor dames-dubbel. Zou er voor dit laatste echter te wei nig ambitie zijn, dant wordt dit van het programma geschrapt. Wij wensen iedereen veel succes. Belangstellenden zijn natuurlijk van harte welkom. De toegang is vrij in de week van 12 t.m. 18 aug. 1965 GEBOREN: Lamberts, Gijsbertus, St. Ambrosius- straat 6 Groot, Franciscus, Vierlingsbeek Marcellis, Helene, v. Montfortstr. 12 Hoex. Yvonne, Valkenkampstraat 11 Peeters, Hendrikus, Heuvelstraat la van Ham, Maria, Zuidsingel 29 Schoonderbeek, Astrid, Bergen L. Klaassen, Marcus, Grootdorp 42 Dings, Cornelia, Tedderstraat 8 Bouten, Huberta, Eikenlaan 60 Smetsers, Angelina, Lindenstraat 22 Janssen, Maria, Brienshoekweg 1. OVERLEDEN: Hendriks, Bernardina, echtgenote van Huebers, Peter, 62 jr., Venray Bovee, Servaas, echtgenoot van Bur gers Maria, 92 jr., Meerlo. ONDERTROUWD: Steeghs, Antonius, 24 jr., bouwvak arbeider te Venray, Zandhoek 4 en Houwen, Johanna, 18 jr., Ven ray, Zandhoek 16. Verhaegen, Oswald, 28 jr., tandarts te Venray, Maasheseweg 6 en Sala, Maria, 23 jr., te Venray, Oostsin gel 14. van de Pas, Johannes, 23 jr., onder wijzer te Venray, Rouwkuilenweg 4 en Bovee, Aldegonda, 21 jr., te Venray, Meerselsepeel 1. Hagenaars, Walterus, 25 jr., chauf feur te Tegelen, Geldersebaan 77 en Maurer, Reindina, 23 jr., kan toorbediende te Venray, Paters straat 27. van As;s, Jacobus, 25 jr., chauffeur te Venray, Veltum 21 en Poels, Huberdina, 19 jr., verkoopster te Venray, Horsterweg 28. van Es. Jozef, 26 jr., ambtenaar pos terijen te Venray, St. Ursulastraat 12 en van Goch, Oda, 22 jr, be wegingstherapeute te Venray, Overloonseweg 45. GETROUWD: Wilms, Jacobus, 24 jr., tuinder te Amby en Janssen, Maria, 22 jr., kleuterleidster te Venray. Hijlkama, Herman, 34 jr., pikeur en Coursey, Juanita, 24 jr., beiden te Venray. Aarts, Johannes, 24 jr. tuinder te Horst en Steeghs Maria 23 jr., te Venray. Juwelier Horloger Opticien Dankbetuiging. Namens mijn overleden echt genote bedank ik hierbij Dr. Termote en verpleegsters van het St. Elisabeth-ziekenhuis te Venray voor de goede en lief devolle zorgen aan haar be steed. J. FIuebers-Hendriks Venray, „De Berk" Vlakwaterweg Op 27 augustus a.s. hopen on ze lieve ouders A. J. Schwachöfer F. G. Schwachöfer-v. Gestel hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Op die dag zal in de St. Pe trus-B andenk erk te Venray om 9.30 uur een H. Mis tot dank worden opgedragen. Dagadres: Heuvelstraat 13, Venray. Wij vragen nog steads PERSONEEL geschoold en 1 ongeschoold Aanmelden dagelijks - - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY SCHOOLARTIKELEN voor alle richtingen van onderwijs. Zie onze speciale etalages. Zie onze advertentie met extra aanbiedin gen. SCHOOLBOEKEN Bestel NU uw boeken voor school en cur sussen. Wacht niet tot het laatste ogenblik. HUWELIJKSAANKONDIGINGEN een hele nieuwe serie. Ook in Oud Hollands grote keuze. VISITEKAARTJES We drukken ze voor U, vlug en leuk onmisbaar in elk gezin. IN ONZE BOEKHANDEL gezellige romans spannende detectives uitgebreide standaardwerken ONZE AFDELING BINNEN- EN BUITENLANDSE TIJDSCHRIFTEN brengt iedere week wat nieuws, ook op het gebied van modeplaten. VENRAYSE ZORGENKINDEREN HADDEN GOED KAMP Traditiegetrouw zo mag men onderhand wel zeggen hebben de mensen van „Voor het Zorgenkind" ook dit jaar weer de zorgenkinderen een prachtige vakantieweek bezorgd. In het kamp Ysselsteyn hebben van woensdag tot woensdag 30 zor genkinderen een wat beste week ge had, mede dank zij het opofferend werk van 11 leiders en leidsters, die hun vrije tijd voor deze kinderen ter beschikking stelden. Ze hebben pret tig kunnen spelen in de hei, hebben gewandeld en uitstapjes gemaakt o.m. naar de speeltuin in Elsendorp. Voor hun lichamelijk welzij p. zorg den de dames Pijpers en Gerrits, ter wijl een kok van de Deutsche Bun des wehr de pollepel zwaaide en zijn prachtige medewerking gaf. Zondagmiddag zijn de ouders van de kinderen op bezoek geweest, waarbij tevens te gast waren de H.E. Heer Deken Loonen, loco-burgemees ter A. van Dijck en wethouder Fr. Janssen, alsmede de Zusters van St. Jozef. Anderhalf uur hebben de kin deren hun gasten onderhouden met spelen. Het weer is goed geweest voor dit kamp, dat allen buitengewoon vol daan heeft. MANRESA Bent U erg geschokt door al die vernieuwingen in onze kerk? Of gaat het nog niet snel genoeg naar uw zin? Of heeft U alleen maar moeite om te begrijpen wat er met onze kerk allemaal aan het gebeuren is? De kerk is bezig zich te her-oriën teren op de wereld. Zij is gaan be seffen dat een levende dynamische God een levende dynamische wereld alleen verbonden kunnen worden door een levende dynamische kerk. In dit besef meent zij niet meer tot U te moeten spreken, maar ook naar U te moeten luisteren. Wij nodigen U daarom gaarne uit om mee te doen aan deze dialoog tussen kerk en we reld en daartoe deel te nemen aan een van de navolgende weekends: Vrijdagavond 8 oktober; 21 janua ri, 4 februari, of 4 maart. WIE HUISDIEREN HOUDT EN WELKE SOORT „Bondsburgers, die zangvogels houden, zijn in de meeste gevallen tussen 35 en 44 jaar oud. van beroep vakman, ambtenaar of employé met familie. Dit heeft het Divo-Instituut in Frankfort bij een enquête over huisdieren vastgesteld. Zeer veel zangvogelliefhebbers bevinden zich in Hessen en Nordrhein-Westfalen en wel in het bijzonder in plaatsen met honderdduizend tot vijfhonderd duizend inwoners. Deze gevederde huisvrienden zijn de enige dieren, die in de laatste vier jaar hun positie in de Duitse huis gezinnen konden verbeteren. Terwijl in 1961 van elke honderd ondrvraag- de huisgezinnen er zeven een zang vogel in de kooi hadden, bedroeg 't aantal in het begin van dit jaar acht. Het aantal der papegaai- en siervis liefhebbers is daarentegen met twee van elke honderd huisgezinnen ge lijk gebleven. Minder goed is het met de vier voeters gesteld. Toenemende gemak zucht, die door het houden en ver zorgen van dieren in de weg wordt gestaan, de wens naar meer woon- komfort of zelfs een afnemend ver langen daartoe zo vermoedt het instituut hebben er toe geleid, dat honden en katten in de huishoudin gen zeldzamer zijn geworden. Van elke honderd huishoudingen hebben tegenwoordig slechts nog 10 (1961: 14) een hond en zeven (vroe ger 10) een kat. Het aantal huishou dingen, waarin geen dieren worden aangetroffen, is daardoor van 64 t|>t 71 van elke honderd verhoogd. Hoe hoger het inkomen of hoe gro ter het huishouden, des te meer wor den volgens het onderzoek ook huis dieren aangetroffen. Van alleenstaanden heeft nauwe lijks iedere vijfde een huisdier. Ook onder de verschillende be roepsgroepen vertonen zich tamelijk grote verschillen: bij de huishoudens der landbouwgezinnen is het bezit van huisdieren (78 pet.) natuurlijk het grootst. Is het hoofd van het ge zin echter hoofdambtenaar of -em ployé, dan worden huisdieren be trekkelijk zelden (21 procent) gehou den". welke TELEFONISCH zijn opgegeven en waarin mogelijk een fout voorkomt, komen NIET voor HERPLAATSING in aanmerking. Geef daarom uw opdrachten zoveel mogelijk SCHRIFTELIJK aan ons door!

Peel en Maas | 1965 | | pagina 2