Wie heelt tijd APPELS Kinder vakantiewerk De AMRO-Bank heeft (vanaf 23 augustus 1965) een nieuw kantoor in Venray: Julianasingel 7A AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK a.s. ZONDAG DANSEN a.s. ZONDAG DANSEN Dancing van Moorsel - Deurne Fa. v.d. Munckhof INGEZ0MDEN De afgelopen week R.K. Handel savondscliool met driejarige cursus te Venray in zaal Parkzicht te Deurne a.s. Zondag Dansen te Oirlo in zaal De Ruif A.S. ZONDAG DANSEN in zaal Reijntjes - Oploo Ondertrouwkaarten Ondertrouwbrieven Huwelijksaankondigingen Menukaarten Receptiealbums Gazongraszaad Stoppelknolzaad DUET NYLONS Voor de 14e maal heeft Venray's jeugd van het kindervakantiewerk kunnen profiteren. Twee weken van blijdschap en plezier, en zelfs de weergoden hebben zich voor de eer ste keer deze zomer laten verleiden 14 dagen achter elkaar zon te bren gen. Zon, waarvan de 340 jongens vorige week en de 350 meisjes deze week fijn hebben geprofiteerd. Men had ook dit jaar weer een nieuw en afwisselend programma voor de jeugd opgesteld. Maandags werden de kinderen ingedeeld in verschillende groepen en werden sportwedstrijden gehouden. Dins dags zijn de jongens naar de speel tuin in Tegelen, de meisjes met bus sen naar de speeltuin in Elsendorp gereden. Woensdagmorgen was er een etalagewedstrijd, die veel ver tier bracht en 's middags werden de deelnemers in een bus gezet en el ders in onze gemeente ergens afge zet. waarna ze te voet naar huis moesten. Echt avontuurlijk en flink moe kwamen ze opgetogen weer in Venray aan. Donderdag was het in het Vlak water te doen, waarbij in verschil lende wedstrijden leuke prijsjes te verdienen waren. Men had dit jaar een soort oudermiddag georganiseerd in zaal Wilhelmina, waarop de lei ders en leidsters zelf voor amuse ment voor de jeugd zorgden door enkele leuke toneelstukjes. Het straattekenen wat voor vrij dag was voorzien mislukte omdat de Venrayse jeugd in tekenen schijn baar weinig fiducie heeft. Men speelde liever Indiaantje e.d. in de bergen nabij het Vlakwater en dat heeft men toen maar gedaan. Met een oriëntatie op zaterdag sloot en sluit de week, waarbij de jeugd dan nog verschillende opgaven te vervul len krijgt, die de jongens de vorige week met veel plezier en vinding rijkheid hebben opgelost. Zo'n 700 Venrayse kinderen want ook de deelname van de kin deren uit de kerkdorpen wordt ieder jaar groter hebben een goede en plezierige week achter de rug. Dit is mogelijk geworden o.a. door het feit dat 40 leiders en leidsters niet alleen een of twee weken van hun eigen vakantie voor het kinderva kantiewerk beschikbaar stelden, maar ook de instructie- en oefen avonden van te voren hebben wil len volgen. Dit is mogelijk geworden dank zij de financiële hulp van de gemeente, die 1,50 per kind als subsidie voor dit werk beschikbaar stelt. Als men bedenkt dat de kinderen zelf al naar gezinsgrootte daalt de bijdra gen ongeveer 1000 bijeenbrach ten, dan is het duidelijk dat ook nog van particuliere zijde verschillende giften binnengekomen zijn om de 3.000,vol te maken, die deze twee weken nu eenmaal kosten aan entree's, filmhuur, vervoer, prijsjes en een snoepje. Er is veel werk verzet al maanden van te voren om ook dit jaar de kin deren een genoeglijke week te bezor gen en de ouders te ontlasten. De resultaten waren er ook naar. Er is veel plezier geweest en men heeft lekker kunnen spelen. Daar voor zij voor de 14e maal alle men sen hartelijk dank brengt, die hier op wat voor wijze ook, hun steentje aan hebben bijgedragen. Uw artikel over het hondenasyl in Venray in Peel en Maas van vorige week behoeft enige aanvulling. Op de eerste plaats onderschrijven we de goede zorgen van Mevr. Creemers voor de in dit asyl geplaatste hon den. Mede door haar heeft het Ven rayse asyl een zeer goede naam ge kregen. Op de tweede plaats heeft de Vereniging voor Dierenbescher ming inderdaad toegezegd dat asyl nog op te knappen, maar heeft dat op zijn beurt weer gedaan, nadat het van verschillende vaklieden de be loften gekregen had, dat zij b.v. voor het schilder- en ander werk zouden zorgen. Doordat deze mensen hun beloften niet na kwamen, kon ook de Vereniging haar toezegging niet gestand doen. Ze betreurt het dat voor de fam. Creemers aanleiding geworden is om het asyl op te hef fen. Op de derde plaats zit de vereni ging voor Dierenbescherming niet met de handen in het haar om het asyl elders ondergebracht te krij gen. Reeds eerder is contact opge nomen met de familie de Groot, Broekweg 10, tel. 1534, die bereid is de zorg voor zwerfhonden op zich te nemen, terwijl ze daarnaast ge durende de vakantie ook honden in pension op wil nemen. Men gelieve er wel aan te denken dat het asyl op de eerste plaats be stemd is voor honden, die geen te huis hebben. De pension-verlening voor zgn. vakantie-honden is een particuliere overeenkomst tussen de vakantiegangers en de asyl-houder. Misschien mogen we er even op wijzen, dat het aantal „zwerfhon den" altijd het grootst is, als de tijd van controle op de hondenbelasting nadert! van Dierenbescherming telt thans ongeveer 50 leden, de contributie is 5,per jaar. Daarvan moet het grootste deel aan de landelijke ver eniging worden afgedragen, zodat met 500,jaarlijkse subsidie uit de gemeentekas alle aktiviteiten moeten worden betaald. Dit zou zelfs ontoereikend zijn als niet het afma ken van de honden gratis gebeurde en des winters voor de vogelvoeding niet spontaan de granen en vervoer middelen werden ter beschikking ge steld. Een dringend beroep om zich als lid van onze vereniging op te geven bij de penningmeester, de heer A. Sanders, Min. Ch. Ruysstraat 3 is daarom niet overbodig. Dit lidmaatschap zal oorzaak zijn dat meerdere aktiviteiten kunnen worden ondernomen door het Be stuur van de Dierenbescherming afd. Venray. Geachte redaktie. Als trouwe lezer van Peel en Maas heb ik me geërgerd over uw vette letters van „Venrayse Bouwvakkers namen ruim 400.000 mee op va kantie". Een buitenstaander zal den ken dat een bouwvakarbeider, een zeer rijk vakantiebestaan heeft. Dit is echter niet waar, want de feiten liggen anders. Een bouwvakarbeider moet 50 weken werken en krijgt dan 2 weken vakantie, dit is toch heus niet te veel. Voor de vakantie kan men bonnen verzilveren. Dit bedrag wat men ontvangt is normaal gesproken een dubbel week geld. Want de feestdagen en ver plichte snipperdagen worden niet uitbetaald en moeten van het va kantiegeld af. Als een bouwvakar beider normaal zijn bonnen verzil vert op de daarvoor aangegeven tij den heeft hij na 50 weken hard werken aan onze opbouw 2 weken vakantie met aan vakantiegeld 150 tot 200,-. Dit is voor een groot of klein gezin toch 'heus niet te veel. En toch nog maar een klein restje van die 4000.000, Gaarna zou inzender het bedrag wel eens willen lezen van de zaken mensen uit Venray die op vakantie gaan. Met dank voor plaatsing. o.z.o. Antwoord van de Redaktie: Wat zal OZO zich dan geërgerd hebben aan zijn eigen vakblad, dat met een vijfmaal grotere kop ver telde dat de Nederlandse bouwvak arbeiders maar liefst 250 miljoen gulden mee op vakantie namen. En dat terwijl hij in diezelfde krant had kunnen lezen, dat zich ergeren slecht voor de gezondheid is. Maar in ernstWie nu in 's he melsnaam uit dit artikel enige kri tiek heeft kunnen lezen uit 't feit dat Venrayse bouwvakkers vakan tiegeld kregen, die moet toch wel een bijzonder vreemde manier van lezen hebben. Hij leest namelijk dingen die nergens staan. We hebben in dit artikel alleen maar de nadruk ge legd op het feit, dat in tegenstelling tot 4050 jaren geleden thans de bouwvakkers de kans krijgen om op vakantie te gaan dank zij een in genieus stelsel van bonnen, die op gezette tijden verzilverd kunnen worden in eigen organisatie. Deze methode, die men bij de meeste an dere vakken niet kent, hebben we alleen willen laten zien en zelfs bij herhaald overlezen van genoemd ar tikel hebben we niets anders kunnen vinden als bewondering voor de ma nier waarop een en ander in zijn werk gaat. Of de buitenstaander de indruk krijgt dat de bouwvakarbeider een zeer rijke vakantie heeft, betwijfe len we. We hebben met opzet trouwens de heer Pon jee heeft noch cijfers genoemd, noch laten zien geen enkel cijfer genoemd van wat ieder voor zich kreeg. Dat hangt van allerlei factoren af. Daar om gaan we dus niet in op het ver dere verhaal van OZO, die daarin wel cijfers noemt, evenmin als we ingaan op de praatjes van de bouw vakker, die met een kwitantie van ruim 800,aan het zwaaien was. En die dus, zelfs na aftrek van twee weken loon, beslist meer overhoudt dan 200,vakantiegeld. Dat zijn particuliere dingen, even zo goed als wat een Venrayse za kenman in zijn vakantie besteedt. Daar zijn even goed uitschieters bij als bij de bouwvakkers. Maar daar hebben en hadden we het niet over. Lezen blijkt nog steeds een kunst! BRIEFPOSTVERHOGING? De PTT heeft ernstige tekorten. Het vorig jaar moest de PTT een te kort van niet minder dan 50 miljoen constateren. Het ziet er niet naar uit, dat de jongste briefpostverhogin gen, namelijk die van enkelvoudig druwerk van 7 op 8 cent en van bin nenlandse brieven van 15 op 18 cent, dit aanzienlijk tekort zullen ophef fen. Daarom zint men op een nieuwe verhoging en wel een die het enkel voudig binnenlandse briefport brengt op 20 cent. Het is evenwel zeer de vraag of 't voorstel bij het kabinet in goede aarde zal vallen. Men verwacht on der andere ernstige bezwaren van de minister van Economische Zaken, die juist de prijsstijgingen in ver schillende sectoren wenst tegen te gaan. De aanvrager der centrale directie PTT zal stellig onderwerp van diep gaande besperiknen in de minister raad gaan uitmaken. INDONESIË Scheepsbouwer Verolme werpt zich op als bemiddelaar die tracht de goede betrekkingen tussen Neder land en Indonesië te bevorderen. In verband met de grote transac ties die hij met Indonesië sloot is de ze Nederlandse industrieel samen met de heer Zwolsman naar „Gordel van Smaragd" vertokken voor nade re besperinken. Bij zijn vertrek deel- dede de heer Verolme mede, dat hij voornemens was president Soekarno voor een bezoek aan Nederland uit te nodigen. Hij meende dat nu de tijd rijp was om te vergeten en te vergeven. Wat Duitsland betreft hebben we dit al in zekere zin ge daan en waarom niet ten aanzien van Indonesië, meende hij. Volgens de heer Verolme heeft Indonesië in geen land ter wereld meer vertrou wen dan in Nederland. Het klimaat is nu gunstig om tot een grotere sa menwerking te komen in het belang van onze beide landen. Uiteraard staat het nog te bezien in hoeverre de Nederlandse regering deze plannen tot een snelle ontwik keling van de vriendschapsbanden tussen Nederland en Indonesië zal steunen. HUWELIJK PRINSES BEATRIX Men verwacht, dat het huwelijk van onze kroonprinses met de heer Claus von Amsberg in het komende voorjaar zal worden voltrokken. Minister-president Cals is reeds druk bezig dit huwelijk wettelijk voor te bereiden en zal na het zo merreces contact opnemen met de fractievoorzitters. Een goedkeurings wet is reeds in een vergevorderde staat van voorbereiding en zal aan de Raad van State worden gezonden. Over de titel welke de heer Von Amsberg eventueel zou krijgen be staat nog geen zekerheid. Wel staat vast, dat de heer Von Amsberg be slist geen functie bij de strijdkrach ten ambieert. WERELDTENTOONSTELLING Amsterdam koestert plannen om een aanvrage in te dienen tot ver zorging van de wereldtentoonstel ling 1975. Reeds enkele jaren is men in de hoofdstad bezig met het ma ken van berekeningen ten aanzien van de kosten van deze onderne ming. Het tekort dat deze tentoon stelling waarschijnlijk zal opleveren wordt geraamd op 156 miljoen. De kosten van de werken die ten be hoeve van de expositie moeten wor den uitgevoerd schat men op ruim een miljard gulden. Men verwacht dat ongeveer 50 tot 60 miljoen bezoekers de tentoonstel ling zullen bezoeken, waarvoor een net van wegen en straten aanzien lijk zal moeten worden verbeterd. De oppervlakte van het terrein moet ongeveer 400 ha bedragen en men denkt in dit verband aan het gebied tussen Europaboulevard en Amstel met enkele stroken in Nieuwer- en Ouder-Amstel. Voorlopig heeft Amsterdam nog voldoende tijd om een en ander na der onder de loupe te nemen, want eerst in 1968 zal een aanvrage tot het verzorgen van de wereldtentoonstel ling 1975 te Parijs moeten worden ingediend. Vanaf 23 augustus ontvangen directie en mede werkers van de AMRO-Bank te Venray U in hun nieuwe, moderne kantoor. Het nieuwe adres: Julianasingel 7 A. U bent er van harte welkom. Want evenals de honderden andere AMRO-kantoren in ons land, biedt ook het kantoor te Venray U een attente en vooral vertrouwelijke service bij de beharti ging van al Uw financiële zaken. Om er maar enkele te noemen: de AMRO-Bank biedt U ver schillende spaar-mogelijkheden, een nachtkluis en safeloketten. Zij bemiddelt voor U bij alle verzekeringen. Geeft advies bij beleggingen. Helpt U aan reisdeviezen, maar ook bij inter nationaal betalingsverkeer en kredieten. Kort om, de AMRO-Bank kan U steeds van dienst zijn. Wij adviseren U daarvan gebruik te maken. Voor iedere tractor leveren wij op proef en onder volle garan tie uit voorraad, door tussen komst van Uw handelaar of rechtstreeks traciorploegen tractorcultivatoren 4-scharige tractorploeg 495.- Er zijn wel duurdere, maar geen betere. Fa. M. Smits Maashees Tel. 04782-212 of 211 De fabriek met de meeste sortering. Prijscourant gratis' Aanmelding van nieuwe leerlingen vóór 3 september aan onderstaande adressen, waar ook alle inlichtingen worden verstrekt P. Janssen Oostsingel 2 P. Janssen Patersstr. 18 W. Eibers Hoeberweg 30 Venray tel. 1264 Venray tel. 1789 Venray tel. 1116 Toelatingsexamen op vrijdag 3 sept. om 6.15 uur. Jongelui, profiteert van de geboden gelegenheid en U zult er in de toekomst voordeel van hebben. of weet iemand anders om de drumband van St. Christoffel te leiden. Adres s.v.p opgeven kantoor Peel en Maas a.s. Zondag is de jeugdcollecte voor St. Christoffel Bij voorbaat hartelijk dank OrkestWoud van Os H. v. d. Eijnde - St. Jozefstraat 26 - Deurne Orkest: René Verstappen Tel. 04787-237 - H. Rongen Orkest: „The Spiders" Muziek„The Sunstreams" in grote sortering Grotestraat 28 Tel. 1512 Venray Voorradig M.S.G. PRIMA KWALITEIT Verheijen's zaadhandel Leunen, Tel, 1550 OLIE- EN AARDGAS gestookte Luchtverhitters, zeer laag in prijs v.a. ƒ1350,- Visschedijk, St. Gerai-duslaan 27, Eindhoven, tel. 04900-17759 VOORRADIG (andijvieblad) Brabo, Gelria-R, Mommer- steeg, Jobe. 4 prima rassen Verheijen's zaadhandel Leunen, tel. 1550 185/ 198/293 MET WAARDEZEGEL VAN 15 OF 25 CENT Grote keuze in donkere en lichte tinten. naast Raadhuis Hofstraat 2 - tel. 1473 De afdeling Venray van de Ver.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 10