Overpeinzingen Camps ZWEMMEN Geen prettige zomer voor de Venrayse boeren Arbeidsinspectie 5 jaar Levensschool a tr I B Ui a o o er K O a v B a c o pr <n o NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. A. PEELEN Tel. 1468 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU Maandag 2 augustus: Kom, letters A tm L van 2 tot 3 uur. Dinsdag 3 augustus: Kom, letters M tm Z van 2 tot 3 uur. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Kermiszondag, kermisdinsdag en kenniswoensdag Vroedvrouw Kruqsen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 Kermismaandag: Vroedvrouw Stcvens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray HERVORMDE GEMEENTE Zondag 1 augustus is er weer dienst in de Veltumse Kapel, aan vang negen uur. Predikant is de Weleerw. Heer Keers. Dan begint de dienst in de Rer- vormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck om half elf, waar de heer Keers eveneens voorgaat. Om half acht des avonds is er ten slotte nog een dienst voor de Pro testantse gasten in het raadhuis te Arcen. INWONERS VAN VENRAY! Zorg dat volgend jaar vele zieke en gebrekkige kinderen uit ons eigen Venray naar Lourdes kunnen gaan. Geef goed en geef gul als de collec tebussen bij U langs komen. U kunt plezier maken met de kermis. Gun deze kinderen ook wat. Zij zullen U dankbaar zijn, en U zelf zult tevre den zijn omdat U iets goeds gedaan hebt. Dus als de bus komt, weet U wat U te doen staat. Geef, geef! Het aktiecomité. OPENSTELLING POSTKANTOOR 1. In verband met de kermis zal de 2e bestelling op 2 en 3 augustus a.s. vervallen. 2. Gelegenheid voor afhalen post wordt gegeven op die dagen van 16.30—17.00 uur. 3. Verder is het P. en T. kantoor normaal opengesteld. GESLAAGD Aan de R.K. UTS te Nijmegen slaagde voor de afdeling Werktuig bouwkunde de heer Gerard Haegens uit Oostrum. Te Nijmegen gehaalde J. van Ham, Julianasingel 7 de diploma's Rijksmiddelbare Tuinbouwschool en Bloemsierkunst. Op het te Dordrecht gehouden examen voor Bouwkundig uitvoer der slaagde de heer J. Jeuken uit Venray. GESLAAGDEN VAN DE R.K. MULO-SCHOOL VOOR JONGENS EN MEISJES VENRAY Voor het Mulo-diploma B slaag den te Eindhoven de volgende 6 kan didaten: H. Arts. W. Janssen, J. van Heyster, P. Kreutzer, J. Verheyen, H. van Wanroy. Van de 74 kandidaten, die te Ven- lo deelnamen aan het Mulo-examen slaagden de volgende 74 jongens en meisjes voor het Mulo-diploma A: Uit Venray: J. Bastiaans, M. Vol- leberg, M. van den Bosch, J. Brou wers, G. de Bruyn, D. Jeuken, M. van Houdt, C. Evers, P. Jacobs, J. Evers, J. Janssen, Ohr. van Goch, C. Appels, J. Janssen. A van den Boom, J. Taanman, R. Gooren, B. Cuppen, Jacq. Eibers, J. Custers, Th. Naus, H. Berkers, M. Houba, J. Voermans. J. Hendriks, D. Janssen, J. Lenssen, L. Lenssen, P. Schaeffers, W. Schaef- fers, N. Bartels, Th. Claessens. H. Kersten, R. van Lieshout, D. Man- ders, M. van Mil, H. Verstegen, M. Wilms, J. Sijbers. Uit Meerlo: D. M. J. Peters, J. Hendriks. J. Maat, T. Hendriks, M. Poels, W. Raedts, J. Willems, W. Rouschop, H. Swinkels en J. Vermeulen. Overloon: M. L. Weide. Vierlingsbeek: A. Bongers, M. Jacobs, J. Smits, M. Ermers. Wans- sum: G. Vennekens. P. Timmermans, M. Dick. Well: Fr. Koppers. Leunen: B. Loenen, L. Litjens. Heide: F. De- rilcx. Merselo: J. Engels. A. Poels. Oirlo: Th. Houwen, B. Willems. Cas- tenray: M. Rambags, E. Versteegen, T. Gooren. Oostrum: A. Linssen, G. Volleberg, G. Weys. Ysselsteyn: R. Horrevoets, P. Pouwels. AMOK IN HET RECREATIEOORD Woensdagavond heeft in het re creatieoord Vlakwater een der gas ten amok gemaakt. Hij vernielde wat ruiten, sloeg links en rechts om zich heen en smeet o.m. een fiets bov<%' op een personenauto. De man is met politiehulp bedaard en kreeg 't ver zoek elders zijn tenten op te slaan. Sinds eind vorige week zijn de tomatenprijzen op de Nederlandse veilingen sterk gedaald. De prijzen van exportkwaliteiten zijn nu terug gelopen van 1,tot 40 en 50 cent per kilo. DE POLITIE MELDT: Zondag begon de week weer met een botsing in de Henseniusstraat, waar een rode Mercedes boven op een geparkeerde wagen reed en de ze beschadigde. De Mercedes-be- stuurder reed vlug door, maar werd opgespoord en dat door-rijden zal hem waarschijnlijk duur komen te staan. Maandag was het wederom in die hoek te doen, toen een Volkswagen niet voldoende voorrang verleende aan een andere personenauto, met het gevolg een aanrijding. Dinsdag reed een 5-jarig kind op de Castenraysestraat in Oirlo op zijn fietsje, toen er een bestelauto aankwam. Het kind zwenkte plotse ling de straat op. liet zijn fietsje val len en liep weg. De bestelauto had intussen het fietsje niet kunnen ont wijken en maakte er oud-blik van, terwijl ook de wagen zelf licht be schadigd werd. In Wanssum hielden op die dag een stelletje vakantiegangers van 11-13 jaren zich onledig met het in gooien van ruiten. Voor 370,g werd kapotgesmeten, voordat de jongelui tot reden konden worden gesteld. De verschillende vaders zullen de rekening en een extra bon wel als souvenir van een verregaan de vakantie thuis krijgen. Woensdag was het wederom in Wanssum te doen, waar aan de klei ne brug twee auto's met elkaar in botsing kwamen. Ondanks het feit dat een wagen al op de smalle brug reed, reed ook de andere wagen er toch nog vlug op, met het gevolg dat er de nodige blikschade na enkele minuten te noteren was. Op de Overloonseweg kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing, omdat de bestuurder van de ene wagen teveel gedronken had en de witte scheidslijn niet meer kon onderscheiden en links van de weg ging rijden, waardoor hij de andere wagen fiks beschadigde. De stemming bij veel Venrayse boeren is bepaald niet best. Ook zij zullen him tol moeten betalen aan de steeds maar vallende regen, die veel van hun landbouwgrond dus danig in disorde heeft gebracht, dat de opbrengsten dit jaar minimaal zullen zijn. Dat geldt op de eerste plaats voor de voederwinning, voor het hooi, waarmede men deze winter de bees ten op stal zal dienen bij te voe ren. Van die hooiwinning komt wel zeer weinig terecht. Op de eerste plaats zorgt het koude en natte weer dat er weinig goed gras is, maar zelfs na het maaien is er geen kans op behoorlijke hooi-vorming. Het is slechts een enkele boer gelukt wat goed hooi op schuur te krijgen, maar op verschillende plaatsen in onze gemeente ziet men het op de ruiters rotten, terwijl op andere plaatsen het nog steeds op het land ligt, zwart en bedorven. De voortdurende regen maakt het binnenvaren van het hooi praktisch onmogelijk. Dat er, als dit wel lukt, de nodige kans op hooibroei zal zijn, is eenieder duidelijk, die het onappe- teitelijke en vochtige spul ziet. De kwalijke toestand vooral van veel lage weiden in onze gemeente heeft niet alleen consequenties voor het wintervoer, reeds nu zijn er ver schillende veehouders in moeilijk heid omdat zij hun dieren niet meer op de natte en voortdurend onder water staande weiden kunnen hou den en ze over moeten brengen naar andere, hoger gelegen, maar al lang kaal gevreten weiden. Verschillende boeren moeten reeds bijvoeren, ter wijl de melkgift kleiner is geworden en het duidelijk merkbaar is dat de vleesproduktie ook terug blijft, waar weer consequenties heeft voor de toekomst. Wat de akkerbouw betreft, de boe ren, die rond Venrayse kermis hun rogge binnen hadden, staan nu voor de minder prettige taak aan een oogst te beginnen, waarvan zelfs een leek kan zien, dat het de nodige technische moeilijkheden met zich zal brengen. Op veel plaatsen is het koren door de voortdurende regen buien en windvlagen neergeslagen. Dat zou nog zo heel erg niet zijn, maar de ondergrond is bovendien qp vele plaatsen zo nat, dat men er niet op kan komen met maaimachines. Bovendien is de kwaliteit van de rogge min-belovend. Er is laat inge zaaid, ook al vanwege het natte najaar en de korrel heeft praktisch voortdurend in het water gestaan, wat aan de vruchtvorming geen goed gedaan heeft. Er zijn plaatsen in onze gemeente aan te wijzen, waar het koren zelfs niet tot vruchtvor ming is kunnen komen. Dan is de toch al zwakke aar neergeslagen op de modderige grond, is op de ene plaats als het ware verstikt, op een andere plaats gaan schieten, zodat op beide akkers de opbrengst mini maal is. „Ik haal er zelfs nog geen goed stro meer van!" is een klacht, die men herhaaldelijk tegenkomt. Voor wat de aardappelen en de suikerbieten betreft is men nog niet zo bang, al zou wat zon voor beide produkten welkom zijn. Niet alleen zal het de vruchtvorming dienen, maar de verzopen akkers meer ste vigheid kan geven. Stevigheid, die nu op vele roggevelden ontbreekt en de oogst zeer sterk zal vertragen, ja, op enkele plaatsen, zelfs onmogelijk zal maken. Met dit vooruitzicht Venray se kermis te moeten gaan vieren» is geen pretje en menig landbouwer verzucht al even hard als de vakan tieganger naar wat meer zon, hoewel het voor enkele van zijn produkten waarschijnlijk toch al te laat is DRIEKWART EEUW ZORG VOOR DE WERKENDE MENS Misschien wordt zo hier en daar, door de werkgevers en soms zelfs nog door de werknemers, de Ar beidsinspectie gezien,, als een lastige bemoeial. In het algemeen is ieder zich ech ter bewust van het zegenrijke werk, dat begon toen op 1 maart 1890 door de regering een drietal „Inspecteurs van de Arbeid" werd benoemd, welk trio uitgroeide tot een apparaat, dat onder leiding van de Directeur-Ge neraal van de Arbeid, niet slechts controleert, maar ook adviseert en stimuleert. Dertig jaren nadat de ingenieur van het Stoomwezen, De Vries Rob- bé, adviseerde tot de benoeming van een inspecteur vooral ten aanzien van de kinderarbeid, ging de rege ring over tot wat kan worden be schouwd als de stichting van „De Arbeidsinspectie". Dat de kinderarbeid het voornaam ste probleem was, dat De Vries Robbé tot zijn advies bewoog, is duidelijk wanneer men weet hoe zelfs zeer jonge kinderen niet alleen werden geëxploiteerd, maar daar door ook de gelegenheid misten on derwijs te genieten, waarmee een verpauperd proletariaat tot voortbe staan werd gedwongen. Nog in 1857 kwam er, als ant- woord op een prijsvraag, door de Maatschappij van Nijverheid over de Kinderarbeid uitgeschreven, een ge schrift, waarin enkel de voordelen van deze arbeid werden genoemd. De kinderen werden gewend aan orde en stiptheid. Zij leerden de on dernemers als hun meerderen be; schouwen, hetgeen hen „van revo- |lutonaire wensen zou afhouden". Een „prijzenswaardige naijver" zou worden gekweekt door de ervaring, dat oppassende geschikte werklieden I vooruitkomen. Vooral niet te onder schatten waren de heilzame gevol gen van het „vroeg wennen zich in |hun lot te voegen zonder er over te (murmureren" en „het ontttrekken van de kinderen aan de lediggang." Niet alleen de kinderen, ook de (volwassenen ondervonden de nadfcr (len van zeer zware en zeer langdu rige arbeid tegen gering loon. in be drijfsgebouwen, welke zelden volde den aan de minimale eisen van hy giëne, laat staan bevorderlijk waren voor de arbeidslust. Vele gevaren waren aan de arbeid verbonden, vooral toen de mechanisatie haar in trede deed, en sociale voorzieningen waren er niet. Wat gedaan werd, was barmhartigheid, „Liefdadighed naar Vermogen". Oók dat was een voor recht, weggelegd voor de rijken, die er diep van overtuigd waren, dat de Schepper het zó en niet anders had [gewild. GENOEG TE DOEN I |Een vrijwel onoverzienbaar ar beidsveld lag voor de Arbeidsinspec- (tie uitgestrekt. Zij had niet alleen [toe te zien op de arbeid van jeugdi gen, maar ook op de werk- en rust tijden van de arbeiders, op nalevirg van de veiligheidsvoorschriften (niet alleen door de werkgevers, maar ook door vaak gemakzuchtige arbeiders), welke de een na de ander werden (vastgesteld, op de hygiëne iri de be drijfsgebouwen. Niet alleen de fabrieken, maar met [name ook de havens eisten de aan dacht van de Arbeidsinspectie op. Verscheidene wetten gaven haar [een taak en regelden die taak. Zij (beschermden o.a. de arbeid van de steenhouwers, de chauffeurs, de caissonarbeiders, de huisarbeiders, Izelfs de toonkunstenaars. De geweldige technische vooruit- [gang dwong tot steeds nieuwe voor- (zieningen, o.a. op het vervo.er van (gevaarlijke stoffen, op het gebruik jvan chemische bestrijdingsmiddelen (en op de toepassing van de kern energie. Men moet steeds op nieuwe ont- jwikkelingen bedacht zijn en daarbij zowel de lichamelijke als de geeste lijke gezondheid van de werknemer (beveiligen. ijWant het gaat allang niet meer al léén om de voorkoming van bedrijfs ongevallen en de naleving van werktij d voorschriften. Het is in het belang van de werk- [gever en de werknemer beiden, dat de arbeider zich ten volle in de ver vulling van zijn taak kan ontplooien (en daartoe kunnen de omstandighe id en. waaronder hij werkt, zeer veel bijdragen. HjDaardoor is de taak van de Ar- (beidsinspectie met de jaren uitge stegen boven die van een „politie- |man". Veel meer verschuift zich thans het accent naar voorlichting, (naar adviseren en stimuleren, met name ook van de bedrijfsleiding. ■Voorlichting is nodig, ook van de fwerknemer, die het nogal eens ge makkelijk opneemt met de te zijnen I behoeve getroffen veiligheidsvoor schriften. Soms gebeurt dat uit ge makzucht, soms uit een zekere bra- (voure. Een medische dienst helpt de be- [drijfshygiëne bevorderen, werkt ter (voorkoming van beroepsziekten; een scheikundige afdeling onderzoekt |niet alleen eventuele gevaarlijke as pecten van chemische en giftige stof- |fen, maar neemt maatregelen ter voorkoming van brand- en explosie gevaar; de electroteehnische afdeling bestrijkt het gehele veld der electro- techniek. de werktuigkundige afde ling houdt zich bezig mt de beveili ging van machines, de landbouwkun dige afdeling heeft een steeds uit-! breidende taak op agrai-isch terrein. Verder omvat de Centrale Dienst een hoofdafdeling wetgevingsbeleid, een documentatie-afdeling, een biblio theek en een uitgebreid administra tief apparaat. Zo staat de Arbeidsinspectie, drie kwart eeuw na een bescheiden be gin, toegerust voor een taak, welke nog dagelijks aan betekenis toe neemt. Het probleem van de kinder arbeid is opgelost. De huidige pro blemen zijn minder uit de nood dan uit de welvaart geboren. Op de jaarlijkse getuigschriften uitreiking der levensschool werden ditmaal aan 35 jongens het getuig schrift uitgereikt. Daar deze gebeur tenis tevens de afsluiting van het vijfde schooljaar vormde had men deze avond een enigszins feestelijk karakter gegeven. De heer P. Burgman, voorzitter van het schoolbestuur heette een groot aantal gasten welkom, onder wie Deken Loonen en de wethouders Janssen en Schols. Hij zei een dankwoord aan de di rectie en leiders der school voor het voortreffelijke werk dat zij in goede teamgeest in de afgelopen jaren heb ben verricht e_n sprak de verwach ting uit dat het aantal cursisten dat thans 130 bedraagt, in de komende jaren belangrijk zal gaan toenemen als gevolg van het voorw. arb. ver bod voor veertienjarigen. De heer A. Hermans, Consulent der Landelijke Stichting Levens scholen hield vervolgens een inlei ding over de problematiek waar mede het vormingswerk voor leer- plichtvrije jeugd in Nederland te maken heeft. Men heeft bij werk gevers en ouders aldus de heer Her mans, niet altijd het juiste begrip voor dit bijzonder belangrijke vor mingswerk. Vervolgens kwamen de levens schooljongens zelf in aktie. Na een sportdemonstratie o.l.'v. de heer Vroomen, gaven zij een goede vertol- tolking van de samenspraak van Pierrot en Harlekein op teksten van Mart. Nijhoff. Tot slot ospeelde zij met goed succes de eenacter: „Hoe Peerke Kustermans toch nog in de Hemel kwam", van G. Pierik. Na een toespraak van de H.E.H. Deken Loonen waarin hij de hoop uitsprak dat ouders en werkgevers de werkelijke waarde van dit levens schoolwerk zullen gaan onderkennen reikte het schoolbestuur de getuig schriften uit. Direkteur van Batenburg besloot de avond met een dankwoord voor de vele blijken van medewerking die in -de afgelopen jaren het moge lijk maakten dit levensschoolwerk van de grond te krijgen. Hij sprak de hoop uit dat de overheid dusdanige verbeteringen in haar subsidiebeleid zal aanbrengen dat het levensschool- werk niet meer een beroep zal be hoeven te doen op het bedrijfsleven. De geslaagden 1965 zijn: C. Cuppen, L. Jeucken en T. Ja cobs, Horst; W. Arts, A. Vermeulen, L. Gielen, M. Arts, G. Evers, M. van Zijl. L. Zweden, G. van Kempen, W. Dericks, B. v. d. Munckhof, W Lin- ders, C. Cornelissen, H. Linskens, G. Volleniberg, G. Kroon, W. Heijl, T. Arts, G. Janssen, H. v. d. Heuvel en T. Linskens uit Venray; P. van Ber- licji™_Wübertqord_i Verrijt, M. Poels en W. Pluk uit Oostrum; F. Logtens, Hol thees; A. Janssen en L. Spreeuwenberg uit Ysselsteyn; L. Kerstjens, Sevenum; J. Wolters, Oir lo en J. Philipsen, Sevenum. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschooid en qngeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY WAARSCHUWING Reeds eerder waarschuwden we dat dit jaap de arbeid van 14-jarige scholieren bij boeren of ondernemin gen aan bepaalde regels is gebon den. Met ingang van 1 april 1965 is, voor wat betreft de arbeid door deze jongens, de .Arbeidswet ingrijpend gewijzigd zoals bekend was ar beid door 14-jarige meisjes reeds eerder verboden. Met ingang van bovengenoemde datum is namelijk arbeid door 14- jarige niet meer leerplichtige jon gens alleen nog toegestaan onder de volgende voorwaarden: 1. Een 14-jarige niet leerplichtige jongen, die men arbeid wil laten verrichten, moet in het bezit zijn van een verklaring van een ge neeskundige ambtenaar der Ar beidsinspectie, of een door het districtshoofd aangewezen ge neeskundige, waaruit blijkt, dat aan het verrichten van arbeid voor hem geen nadelen zijn ver bonden. 2. Hij mag niet langer arbeid ver richten dan acht uren per dag en 32 uren per week. De werkgever is voor de naleving van deze, voorwaarden verantwoor delijk. Nadere inlichtingen worden' door de Arbeidsinspectie verstrekt. Zowel voor ouders als voor even tuele werkgevers is het dus van erg groot belang met het bovenstaande rekening te houden, wanneer het om een 14-jarige jongen gaat, die in zijn vacantie wil gaan werken. Voldoet de jongeman niet aan de gestelde voorwaarden, dan zal hij met het werken in de vacantie nog 'n jaartje moeten wachten. Jongelui boven deze leeftijd kun nen echter, wanneer ze aan de nor male administratieve verlangens van de overheid voldoen, wel ergens een baantje aannemen. RESPECT Venray bergt in deze vakantietijd vele vreemde vogels. Vakantiegan gers die hier nieuwe krachten op kunnen doen voor de komende tijd en die van harte welkom zijn, mits ze zich aan de regels vn het spel houden. Ze moeten geen schouwburg eisen en niet zeuren over een zwem bad, want ze hadden kunnen weten, dat we zo ver nog niet zijn. Dan hadden ze naar een andere plaats moeten gaan, die zulke dingen wel te bieden heeft. Ze hebben ook te respecteren, wat hier de mensen respect inboezemt en de opgeschoten lummel, die met een stel bromfiet sen en potsierlijk uitgedoste kame raden tegen een minderbroeder, „dag mevrouw" riep, mag dan misschien een hilariteit opgewekt hebben van zijn niet-wijzer zijnde tochtgenoten, hij gaf blijk van een mentaliteit, die we hier liever niet zien. Een menta liteit, waarin nog altijd iets door schemert van minachting voor dat „donkere zuiden", dat men tot heden nog steeds bij verschillende Hollan ders tegenkomt IN HET KORT Bergen krijgt een nieuwe Ulo school. Architect de Vries uit Ven ray heeft het plan ontworpen voor een zevenklassig schoolgebouw. Nu nog de rijksgoedkeuring. Door de slechte fruitoogst van dit jaar hebben de jamfabrieken be sloten de jamprijzen met drie tot vijf cent te verhogen. Het Landbouwschap heeft be sloten de miinster van Landbouw te verzoeken een inventarisatie te laten houden naar de omvang der schade, die veel land- en tuinbouwbedrijven lijden door de waterschade. Dan kan inzicht worden verkregen van de schade en kunnen maatregelen wor den genomen ten behoeve van de ernstig gedupeerde bedrijven. In Auckland (Nieuw-Zeeland) heeft een vrouw een vijfling ter we reld gebracht. Moeder en kinderen maken het goed. Ter verwarming van de bad gasten kan men te Bergen aan Zee dagelijks erwtensoep bekomen. - Te Sittard wordt een nieuw kantongerecht gebouwd voor 502.700. MEDEDELINGEN VAN DE SPORTRAAD De Sportraad Venray heeft plan nen om zaterdag 28 en zondag 29 augustus a.s. twee sportdagen te or ganiseren. Het is de bedoeling dat in de toekomst ieder jaar één of twee sportdagen door de Sportraad geor ganiseerd worden. Het bestuur van de sportraad wil tijdens deze sportdagen vooral aan dacht schenken aan die takken van sport, die voor de jeugd belangrijk zijn. De voorbereidingen van de sport dagen in de komende maand zijn reeds in een vergevorderd stadium. In verband met het belang van de ze sportdagen voor de jeugd doet het bestuur van de sportraad een beroep op de sportverenigingen van de ge meente Venray, om geen wedstrijden op deze dagen te organiseren. ZWEMCLUB SPIO Volgende week vrijdag, 6 augus tus. wordt het nieuwe zwembad ge opend. Bij deze gelegenheid zullen verschillende leden van de selectie- ploeg en onze kleinste zwemsters en zwemmers, verschillende zwemsla gen demonstreren. Alle leden worden erop attent ge maakt, dat zij allen welkom zijn om bij de opening aanwezig te zijn, mits zij om kwart vóór vier in het zwem bad zijn. A.s. maandag (kermis) is er geen conditietraining. Het zwembad van de Paters is voor ons iedere zaterdagmiddag ge durende maand augustus nog be schikbaar. VOOR VIJFTIG JAREN TERUG De vleeschprijzen blijven schrik barend stijgen. Wat het worden moet valt niet te zeggen. Regeeringsvar- kens zullen volgens mededeeling van de directeur van het Rijks Centraal Bureau in de eerste volgende week niet geleverd worden, wijl er geen voorraad is. De exportslagers willen voorloopig den uitvoer van varkens- vleesch staken. Dit zal den prijs van het varkensvleesch wel wat doen dalen1, maar men doet goed zich dienaangaande geen illusies te ma ken. De slagers klagen steen en been er is bij de boeren aan varkens zoo goed als niet te komen. Wie nog voorraad aan spek heeft bewaard dient er zuinig op te zijn. Er wor den enorme prijzen besteed. Men be taalt reeds tot 1 gulden en meer per K.G. levend gewicht, dat is ongeveer driemaal zoo duur als vroeger. Aan gezien het brood hier ter plaatse, wat prijs en kwaliteit betreft, nogal te wenschen overlaat, aldus de Gld.. zal door tusschenkomst van het raadslid Zijlstra getracht worden goedkoop regeeringstarwe a 12 ct. p. KG. verkrijgbaar te stellen. 3 B (/Q (C i-i (D CfQ (D <T> (D ■I O S3 0) n cu S3 r-+" (tl o* 5' S3 (D S3 Er S3 (t> S3 K> (B B 3 (D (D B QTQ O (t> i-i <T> h •I CU CU to co (D B •1 CU Burgerlijke Siand in de week van 22 t.m. 28 juli GEBOREN: Swinkels, Lodewijk, Past. v. d. Gaetstraat 55. Janssen, Wilbert, Veulense- schoolweg 7 Lamers, Hendrik, Molenhof weg ongen. van Dijk, Petronella en van Dijk, Maria, Wanssumseweg 21, Oostrum Voermans, Johanna, Gussen- straat 35 v. Kempen, Elisabeth, Meerlo. Bloemen, Petronella, Gasstr. 3 Steeghs, Gertruda, Castenray sestraat 16 Cremers, Johannes, Vierlings beek. van Well, Hendrikus, Laag- heidseweg 23. Koonings, Elisabeth, St. Catha- rinastraat 14. Huggers, Gerard, Scheperstr. 29. van Lin, Monique, Past. v. d. Gaetstraat 73. Mommen, Eleonora, St. Anto- niusstraat 4a OVERLEDEN: van Kempen, Johannes echt genoot van Willems, Johan na, 74 jr., landbouwer te Venray. ONDERTROUWD: Manders, Adrianus, 29 jr., be drijfsleider pluimveebedrijf te Deurne, Walsbergseweg 7 en Nooijen, Petronella, 29 jr demonstratrice te Venray, Hoofdstraat 39. Wilms, Jacobus, 24 jr., tuinier te Amby, Kloosterstraat 32 en Janssen, Maria, 22 jr., kleuterleidster te Venray, Puttenweg 33. Peeters, Peter, 27 jr., timmer man te Meerlo, Mgr. Aerts- straat 15 en Kuijpers, Anna, 21 jr., te Venray, Horster- weg 60. van Meijel, Karei, 25 jr., con structiebankwerker te Ven ray, St. Apolloniastraat 4 en Aben, Theodora, 23 jr., ver koopster te Venray, Oranje straat 28. GETROUWD: Spaan, 27 jr., verpleger, Weert en Bonants, Elisabeth, 27 jr., verpleegster, Venray. Guinea Quijorna, Francisco, 22 jr., metaalbewerker, Venray en van Es, Wilhelmina, 23 jr naaister, Venray. Juwelier Horloger Opticiën ARIE heeft weer 25 dubbele SPELDJES. Hij wil ze graag ruilen. Schoolstraat 35 Venray. De Heer en Mevrouw P. CAMPS-VAN WIEL geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon en broertje HENRI Venray, 21 juli 1965. Grotestraat 16 Verloofd: HANNY VAN HAM en THEO VAN BAARS Venray, Julianasingel 39 Deurne, Stationsstraat 113 29 juli 1965

Peel en Maas | 1965 | | pagina 2