Bij ons vindt u alles voor uw vrije tijd! Kerkelijke Diensten HANDBOOG tuin- en kampeer- meubels (kampeer- tafels, tuinstoelen in alle prijsklassen) pannensets v.a. 9.95 koeltassen v.a. 11.50 campinggaz slaapzakken v.a 29.75 kampbedden en matrasjes v.a. 12.50 kampbedjes stretchers v.a. 14.75 luchtbedden v.a. 18.75 opvouwb. afwasbakjes luchtkussentjes 2.95 luchtpompjes v.a. 3.25 plunjezakken v.a 7.50 bagagenetjes v.a. 3.25 tentstokken haringen scheerlijnen rubb. en hout. hamers speciale aanbieding tuin- en stoelparasols windscherm v.a. 22.50 mepal serviesgoed zeer gewild voor de vakantie ook voor uw kinderen: zwembaden, strand ballen, stoeltjes en tafeltjes enz. enz. CAMPINGSPORT Poststraat 8 tel. 1429 Leunseweg t.o. sportp. van 4 tot en met 10 juli Geestelijk artikel PAROCHIEKERK VENRAY II PAROCHiEKEKK OOSTRUM Priester v. d. week: Kapl. J. Bors Bevrij dings weg 12 - Tel. 1510 Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7 uur Johannes Maassen en Elisa beth Vermeulen; 8 uur Hub. Lau- rensse en Mathilda van Gerven; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 uur Eduard Camps en Petronella van Helden; 18 uur Jean van den Boom v.w. de buurt. Maandag: 7 uur uit dankbaarheid; 7.30 gest. jaarget. Helena Arnoldina Haenraets en deken Henricus Haen raets; 8.15 best. jaard. Piet Baeten; 9 uur overl. Mevrouw Driessen- Ariaens. Dinsdag: 7 uur tot bijz. intentie (fam. B.)7.30 Gertruda Schols-Vos- ters; 8.15 Piet Jacobs; 9 yur Gertru da Janssen. Woensdag: 7 uur Jos. Hendriks; 7.30 Theodorus Pouwels; 8.15 Anna van Haren-Rous; 9.00 dokter Bloe men. Donderdag: 7 uur Alfons Arts; 7.30 overl. mevr. Gossens-Kessels; 8.15 gest. jaarget. Hub. Janssen en zus ter Johanna; 9 uur Peter Janssen. Vrijdag: 7 uur tot zekere intentie: 7.30 Gerardus Arts en Johanna Klaassens; 8.15 Maria Voermans- Janssen; 9 uur Jacob Verhallen en overl. familie. Zaterdag: 7 uur Frans Dechnar; 7.30 overleden familie van Dijck- Cleophas; 8.15 Gerardus Martens: 9.00 Helena Haenraets. Biechtgelegenheid van 17.30-19.30; 19 uur lof. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 4e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Antonius Marie, be lijder. Dinsdag: Mis van de 4e zondag na Pinksteren. 7 uur Avondmis. Woensdag: H. Cyrillus en Metho dius, Bisschop en belijders Donderdag: H. Koningin Elisabeth - weduwe. Vrijdag: Feest van de Martelaren van Gorcum. 7 uur Avondmis. Zaterdag: Zalige Emmanuel Ruiz en gezellen, martelaren. 8.30 Gezins mis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontv^ gen. Jh- Misintent*'" «snrt W9"r non .rvoi-r-- Zondag: 6.30- Piet Thijssen; 7.45 overl. fam. Vollenberg-v. d. Broek; 9.00 Jan en Sjaak Jacobs; 10.15 Al- bertus v. d. Boogaard; 11.45 Johan nes Jeuken en Johanna Geurts. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 Lambert v. d. Kerk hof als jgt.; 8.30 Jan Derksen (St. Jozef). Dinsdag: 6.15 Piet Volleberg; 6.55 zekere intentie; 7.45 Peter Weys-van Ooi; 8.30 Theodorus Pouwels-Frie- zen; 7 uur avondmis uit dankbaar heid. Woensdag: 6.55 Piet Thijssen als jgt.; 7.45 Maria Manders-Elbers; 8.30 t.e.v. H. Geest. Donderdag: 6.55 Bertus Piek; 7.45 Mathilda Wasscher; 8.30 Jan Derk sen (St. Jozef). Vrijdag: 6.55 gel. zielen (Offerbus); 7.45 Peter Weys-van Ooi; 8.30 Con- stans Rojer; 7 uur avondmis overl. fam. Jeurissen-Gielen. Zaterdag: 6.55 geen int.; 7.45 ter ere van de H. Geest; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Jan Meesters, Henk Arts; 7.45 Arno Sanders en Ant. Claassens; 9100 Pieter Ewals en Ro land Vastert; 11.45 Pieter Wijnands en Lex Faessen. De opbrengst van de zondag ge houden kollekte voor de kerkenbouw in Maastricht bracht het grote be drag van 800,op. Namens de Maastrichter parochie hartelijk dank. VREDESKERK VENRAY Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Francisca Hendriks-Seykens; 9.00 leesmis voor overl. Hendrina Franssen-van Ger ven; 10.00 hoogmis voor alle paro chianen; 11.30 leesmis voor overl. Jo- ihan Jansen en Catharina Arts. Maandag: 7.30 leesmis tot voor spoedige beterschap; 8.00 leesmis voor overl. Piet Emonts. Dinsdag: 7.30 leesmis tot zekere intentie (S.); 8,00 leesmis tot zekere intentie; 9.00 1T. Mis bij het beëindi gen van het schooljaar van de huis houdschool. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens; 8.00 leesmis tot zekere intentie (S.). Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. Zwanik v. d. Berg; 8.00 leesmis voor overl. Willem Manders, echtgenote en kinderen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Harry van Meyel en overl. fam.; 8.00 leesmis tot zekere intentie; 10.00 pl. gezongen H. Mis bij gelegenheid van 25-jarig huwelijk fam. van Lierop- van Hoven. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Arts-v. d. Aa; 8.00 leesmis tot bijzondere intentie. Biechtgelegen heid van 57 uur. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8.30 Piet en Ger- rit Camps; 10 uur Hoogmis Gerardus Hoex en Petronella Custers. Geen lof. Maandag: 7.30 Maria Muyres-Du- pont. Dinsdag: 7.30 gez. jrd. Martinus Peeters en echtg. Woensdag: 7.30 overl. fam. Wilms- Cox. Donderdag: 7.30 overl. fam. Weijs- Litjens. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Peter Joh. Achten, Anna Maria Feijen en kinderen. Zaterdag: 7.30 Maria Joosten- Camps. Biechten van 6,307.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Eerste zondag der maand. H. Missen om 6.30,-7.30, 8.30, parochiehoogmis 10 uur; 3 uur aanbiddingsuur. Eerste kollekte is buitengewone kollekte die bijzonder is aanbevolen; tweede kol lekte Bisdom. Na de H. Missen gelegenheid om de bankenpacht te "betalen in de sa cristie, tevens het nummer van de plaats mee opgeven. Maandag: 7.30 sieledienst Gerardus Peters. Dinsdag: 7.30 jaardienst overleden ouders V. B. Woensdag: 7.30 zieledienst Jan Linskens, Elisabeth Heiligers, Mi chael Linskens. Donderdag: 7.30 zieled. overl. fam. V ogelsangs-J eurissen. Vrijdag: 7.30 maanddienst Petro nella van Dijck. Zaterdag: 7.30 H. Mis overleden fam. Ewals-van de Loo. A.s. zondag onder de H. Mis van 7.30 uur zullen de kinderen die de school verlaten hun hernieuwing der doopbeloften doen. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Verjaardag van de Kerkwijding. 7.30 leesmis Ant. Roelofs; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 j I Maria Dor oe zeswekendienst T- - tiIders-Hoedemakers. Dinsdag: 7.30 gez. jrd. Gertruda Classens-Versteegen. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. jrd. Huber- dina Camps-v. d. Vorle. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis Josephina Seykens-Collin. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van fam. Ram- bags-Vullings. Biechtgelegenheid van 6.30-7.30; om 7.30 lof. Kerkpoetsen: Bertha en Helena Duykers. Misdienaars: F. Swinkels, T. Vul- lings H. Dinghs, P. Roelofs N. Janssen, G. Rambags. Donderdag, vrijdag en zaterdag is er een TRIDUUM voor hen die de plechtige Hernieuwing zullen doen. Donderdagavond om 8.30 verwach ten we de ouders van deze jongens en meisjes in 't patronaat. Zondag a.s. is de Hoogmis om 7. Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Verjaardag van de kerkwijding. Om 6.45 gestichte leesmis voor Martinus Claessens; om 8 uur leesmis voor Pe tronella Reintjes-van Megen; 9.15 u. hoogmis voor de parochie; 10.30 lees mis voor de overleden familie^ Ver- straelen-Weijs. Maandag: 6.45 leesmis voor Wil helm Loonen en Johanna Loonen- Cruijsen; 7.30 gezongen jaargetijde voor Johanna Jenniskens. en beide echtgenoten. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Henri cus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet; 7.30 leesmis voor Gertruda Pijpers-Sijbers (kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Eli zabeth Lucassen en Hendrina Lucas- sen-Jacobs; 7.30 gezongen jaargetijde voor Gertruda Pijpers-Sijbers. Donderdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Janssen-Michels; 7.30 leesmis voor Martinus van de Poel en Maria van de Poel-van den Bergh (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor de over leden familie Litjens-Claessens; 7.30 gesticht jaargetijde voor Gerardus Smits, Hendrina Meijers en. „dochter Maria. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Jo hanna Ewals-Pouwels; 7.30 leesmis voor Maria Buijssen-Lamers. Van 45 uur biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Mia Hendriks. Accolythen: 6.45 G. Jenniskens en Henk Baltussen; 8 uur Gerrit en Martin Cornelissen; 9.15 P. Heesen, H. Litjens, Ant. en Herman Loonen; 10.30 P. Stevens en M. Janssen. Wij vragen nog sieeds PERSjONEE L geschoold en =1^ ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na weikïijd aan I de fabrie^;, bij de portier kv N.V. INALFA VENRAY PA&pCHliEKtRK MfcrtStlO Zondag: 4e zondag na Pinksteren, 7.00 H. Mis tot int. van fam. Michels- Janssen; 8.15 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis, gest. jgt. Theo dorus Hendrix en Wilhelmina Enge len. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jan en Martha Gielen. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor. Johanna Janssen-Janssen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Maria Arts-v. d. Bembt. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van de H. Joseph uit dankbaarheid. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Maria Ewals-van Enckevort. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. Hendriks-Marcellis. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis v. d. overl. van fam, Boumans en Egelmeers; 10 uur hoog mis tot bijz. intentie. Vandaag maan delijkse kollekte voor eigen kerk. Maandag: uit dankbaarheid na mens fam. Cornelissen-Hendriks. Dinsdag: t.i.v. fam. van Bakel-Pe- ters. Woensdag: t.i.v. fam. van Vegchel- Peeters. Donderdag: v. d. overl. ouders J anssen-Winnen. Vrijdag: t.i.v. fam. Cornelissen-Ja- cobs. Zaterdag: v. d. zielerust van over ledenen. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag 89 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor Jan Huisman; 10 u. Hoogmis uit dankbaarheid. Accoly then: Jan Ewals en Jacques Derikx. Misdienaars van de week: Jos van Rens en Jos Janssen. Maandag: 7.30 leesmis voor Leo v. Meijel. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Maria Eibers-Manders; 10 uur plechtige huwelijkshoogmis voor het bruids paar van Dijck-Geurts. Woensdag: 7.30 leesmis voor Harry Muijsers. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. van Rens-Litjens. Vrijdag: 7.30 leesmis t.b.i. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw uit dankbaarheid. Gele genheid om te biechten van 78 uur. Kerkpoetsen: Tilly Linders. RECTORAAT VEULEN Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Verjaardag van de Kerkwijding. Kollekte voor 't ziekentriduum. 7.30 Ism. voor de bekende_intentie^ Hoogmis voor zal. Jacobus Geurtis; 2.30 lof. Maandag: 7.45 leesmis voor overl. ouders fam. Willems. Dinsdag: 7.45 Ism. ter ere van de H. Antonius van Padua (intentie of fer). Woensdag: 7.45 Ism. voor zal. Rec tor J. Geurts. Donderdag: 7.45 Ism. overl. fam. van Meyel-Poels. Vrijdag: 7.45 Ism. tot intentie fam. Kuipers-Wolters. Zaterdag: 7.45 Ism. voor overl. fam. van Wylick-Engelen en kinderen. Accolythen voor 4 juli: Jan Clas sens, Harry Geelen en Mart. van Sta veren. Kerkpoetsen: Willy van Staveren en Anny Classens. RECTORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag na Pinksteren. .15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 Christina Gerrits-Asselberghs. Ka pel: voor de schooljeugd. 10 uur Hoogmis voor Hubertus Weijs; 11 u. Hoogmis bedevaart Waspik. Maandag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Maria Theodora Linssen. Dinsdag: 6.30 tot zekere int.; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Cre- mers. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor Lamb. Winters. Donderdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 uit dankbaarheid. Vrijdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 Joh. v. d. Winkel. Zaterdag: 6.30 ec 7.30 gel. H. Mis sen. Gelegenheid om te biechten van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur. IN HET KORT - Te Well is de 19-jarige C. Kr. met zijn bromfiets tegen een boom gebotst en werd naar het ziekenhuis te Venray overgebracht, waar hij een dag later overleed. - Te Asselt sloeg een rubberboot je in de Maas om, waarbij een Duit se familie te water geraakte. De 37- jarige kon zich zwemmend redden; de rest verdronk. GESLAAGD Voor het examen HBS A slaagde de heer F. Janssen. Aan het R.K. Lyceum voor Jon gens te Venray slaagden op zaterdag 26 juni voor Gymnasium A: H. van Boekei, Mill; M. Hanssen, Broekhuizenvorst. Gymnasium B: J. Direks, Oirlo; J. v. d. Pas, Ys- selsteyn; V. Pinkse, Gouda; J. Pou wels, Horst; H. Schönberger, Oos trum; J. de Vrind, Leiden en H. Zijl mans, 's Hertogenbosch. Op donderdag 24 juni 1965 slaag- WERKEN WE VOOR ONS PLEZIER OF VOOR ONS VERDRIET? Onze vaders en moeders werken allemaal, om het brood voor zich en hun kinderen te verdienen. En die niet-getrouwd zijn werken ook voor hun brood. En voor het beleg op hiffi. brood en voor een fiets of een brom mer en voor een eigen huis en voor alles wat erin is. En we werken ook om te sparen voor een fijne vakantie. En we werken vaak met plezier, zelfs als we heel hard werken. Van de andere kant is ons altijd voorgehouden, dat iedereen de ar beid op zijn schouders gelegd heeft gekregen als „straf voor de erfzon de." We hebben altijd geleerd, dat wij „in het zweet van ons aanschijn" ons brood zullen moeten verdienen. Terecht vraag je je dus af of we nu alleen maar voor onze straf wer ken en of dat nu allemaal waar is, die sombere opvatting over een hard leven. Het schijnt ergens niet helemaal te kloppen. Het zal wel waar zijn in tijden van crisis, in jaren van oor log. Maar behalve „magere" jaren zijn er in ons leven en in het ge schiedkundig gebeuren ook „vette" jaren. Bovendien weten we uit ervaring, dat onze arbeid een vreugde kan zijn. Lees er de moderne adverten ties maar op na, waarin-aan jong en oud bij die of die onderneming als het ware een paradijs op aarde wordt aangeboden. Churchill bood de wereld in de oorlog bloed en tranen aan, de mo derne werkgever vreugde en plezie rig werk. Terecht zoeken we dus naar een oplossing voor de schijnbare tegen strijdigheid van beide opvattingen. En die oplossing is er. Absoluut. Er zijn bepaalde vaststaande zaken, die we daarbij in het oog moeten hou den, zaken die tot de essentie van het menselijk en het christelijk be staan behoren. Ten eerste: het leven op aarde is en blijft een voorberei ding op het verheerlijkt bestaan. On ze voorbereiding moet geschieden door gedrag van ons ieder persoon lijk, dat wordt gekenmerkt door hoop op de hemel, door liefde tot de naaste, door een leven van bereid heid de wisselvalligheden van het leven nobel als gaven Gods te aan vaarden. Als mens, vooral als arbeidend mens moet men met overgave en toewijding, met ijver .en nauwgezet heid werken, men dient de mense lijke verhoudingen in Christus' Geest te beleven. Men dient het ver diende geld te besteden naar sociale en niet naar egoïstische normen, waarbij het verdisconteren van recïïTmatïge voorzorgen"redelijk ge schiedt. Verwacht in dat geval ook onaan genaamheden, zegt de Christelijke leer reeds in het Oude Testament, verwacht zweet, oppositie, ellende zelfs. Aanvaardt die. Maar aanvaardt ook het plezier, dat geboden wordt en de vreugde bij Uw arbeid. En laat hij die in de put zit en in ellende leeft, mee profiteren van het plezier en de vreugde die U ten deel valt. Zo gezien is de arbeid een veelzij dig verschijnsel in ons leven. Maar het geloof geeft er een zeer dragelijk, zelfs een zinvol perspectief aan. den voor Gymnasium A: L. Crijns, Maastricht, P. Emonts, Merselo; P. Euwals, Wanssum; R. Hoogenboom, Den Haag; G. Jacobs, Vierlingsbeek; J. Janssen, Venray; J. Klaassen, Overloon; G. Peters, Meer- lo; P. Pouwels, Ysselsteyn; G. ten Velde, 's-Heerenberg; J. Verbeek, Overloon; C. de Vocht, Venray. Gymnasium B: A. Bothé, Amsterdam, R. Heijns- broek, C. Hoedemaekers en Th. Jeu ken, Venray; J. van Meijel, Yssel steyn; G. Mulder, Oudewater; F. Pee ters, Venlo. Te Rotterdam slaagde voor arts de heer Karei Bloemen. - Voor het pedagogisch getuig schrift N.O. slaagde de heer P. Duij- kers, Castenray, thans wonende te Geleen. Per 1 sept, is hij benoemd als leraar werktuigbouwkunde aan de LTS te Venlo. 40-JARIG JUBILEUM HANDBOOGSCHUTTERIJ ST. ODA Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de handboogschutterij St. Oda te Venray wordt er een Na tionaal Concours gehouden op 32 ba nen van het sportterrein van St. Servatius. Een vporproefje konden de handboogsportliefhebbers reeds zondag ervaren maar de grotere deelname wordt a.s. zaterdag en zondag verwacht. NOODSPORTHAL LYCEUM I.C. VENRAY Binnenkort zal worden begonnen met de oprichting van een nood- sporthal aan de Leunseweg door het R.K. Lyceum der Paters Francisca nen. Doordat de hoogte van deze sporthal hoger is dan de bestaande sporthallen is deze hal uitermate ge schikt voor de beoefening van de volleybalsport. CLAESSEI1S

Peel en Maas | 1965 | | pagina 6