Boerenleenbank KELTUM CAMPS v.v. OOSTRUM a> dansen DUIVENSPORT HENGELSPORT V.C.R00Y GYMNASTIEK HANDBAL CL 3 O) D CL sr Wegens vakantie gesloten KERMIS Holthees- Smakt STEENWOL EN TEMPEX FIRMA W. J. DE LA R0Y jenaiessc Fa. v.d. Munckhof Peel en Maas uw krant Voor jeugdsparen „Zilvervloot' met 10 procent Rijkspremie DE MOLENWIEKERS M.A.C. ROOY van Opbergen s°'"' Fa. J. TUSSEN Z0MER VOORDEEL A. VISSERS 4 t/m 11 juli ASSELBERGHS - LEUNEN zondag a.s. ZONDAG DANSEN Dancing van Mooisel - Deurne GRATIS DANSEN aanvang 6 u. in 't Pelgrimshuis „Zaal Wismans" a.s. Zondag Dansen in zaal Parkzicht te Deurne EBBERÏNK couverts Ondertrouwkaarten Ondertrouwbrieven Huwelijksaankondigingen Menukaarten Receptiealbums de spaarbank voor iederéén Venray Leunen Ysselsteyn Oostrum Oirlo Merselo S P O R u RIAENS-ROYERS P.D.V. DE ZWALUW Allereerst enkele mededelingen. Zij die deelnemen aan de wedvlucht vanaf Barrelona, moeten hun duiven op zondag 4 juli inzetten tussen 8 er 9 uur in het lokaal van de Vredes duif. Hopenlijk zijn er deelnemers genoeg, zodat hier in Venray ieder jaar opnieuw een inkorfcentrum ge vestigd wordt. Zaterdagmiddag van 2.30 tot 4.30 u. inmanden der jonge duiven. Wacht niet tot het laatst, maar kom vroeg mogelijk, dan kunnen we 's avonds tijdig afslaan en kunnen onze functionarissen ook nog even naar huis. Zoals' ieder'jaar wordt de eerste wedvlucht met de jonge dui ven gehouden ten bate van het sana torium St. Jozefheil te Bakel. We hoeven hier niet verder over uit te wijden, maar we rekenen er op, dat alle leden enkele van hun duiven zullen zetten voor dit goede doel. Prijs 25 ct. per duif, aantekenen in de blanco kolom. En nu de resultaten van afgelopen weekeinde. Nog nimmer hadden we dit seizoen zo'n prachtig vliegweer. Het werden dan ook twee goed ge slaagde vluchten zonder verliezen. Op Ohatauroux was het W. Peters die de eerste won, terwijl P. Philip- sen op Pont St. Max, nog eens laat zien dat z'n duiven de vorm te pak ken hebben. P. Schwachöfer was hier de meest succesvolste met een prach tige serie prijzen. De uitslagen waren als volgt: Pont St. Max 347 km. Los 5.30 uur, le duif 9.48.26, laatste duif 10.13.47. P. Philipsen 1 14 20 25 28; M. van Houdt 2 16 55 57; J. Boom Zn. 3; P. Schwachöfer 4 8 19 31 35 52 59; P. Kersten 5; Munckhof-Poels 6 7 46; W. Lormans 9 15 39 47 53; J. Bas- tiaans 10 50; J. Arts 11 13 24; L. Thissen 12; P. Hendriks 17 54; A. Smits 18 43; W. Peters 21 27 42; J. tmmz I.»».--»»-*—i on/l matte- AOP n -.x-ïrrr- van Haren 22; L. Coopmans 23 26 33 40 48 51; E. Vermeulen 29; de Riet- Sijbers 30 49 56; A. Loonen 32 38; H. L. Willems 34; A. Hendriks 36; M. de Lauw 37 41; J. Versleijen 44; H. Lu- cassen 45; Jan Gommans 58; P. Man- ders 60. Afgelopen zondag heeft Oostrum de voetbalvereniging uit Hinsbeck (Did.) op bezoek gehad. Met drie elf tallen en nog de nodige supporters waren ze naar Oostrum gekomen voor de jaarlijkse krachtmeting op 't sportveld. De eerste wedstrijd Oostrum 2 Hinsbeck 2, werd een overwinning voor Oostrum. Nadat beide ploegen enige tijd de stand gelijk hadden we ten te houden, wist Oostrum in het laatste gedeelte van de tweede helft nog tweemaal te scoren. Zo wist Oostrum de eerste wedstrijd te win nen met 53. Hierna traden de veteranen in het strijdperk. Van 't begin af aan waren de Duitsers sterker, maar 't duurde toch ruim twintig minuten voordat ze tot een doelpunt kwamen. Hoewel zich aan beide zijden nog enkele kansen voordeden bleef 't bij dit ene doelpunt, zodat Hinsbeck won met 1—0. Een feestelijk tintje kreeg de mid dag door het optreden van de Oos- trumse Harmonie. Na deze muzikale opluistering traden de eerste elftal len tegen elkaar in het veld. Aan vankelijk waren de beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar uit een enigszins verwarde situatie ontstond •het eerste Duitse doelpunt. De Duitsers raakten ondertussen steeds beter ingespeeld en nu bleek toch ook wel duidelijk, vooral na de rust, dat ze sterker waren. In totaal wisten ze vijfmaal te scoren, terwijl Oostrum 't niet verder kon brengen dan schoten tegen paal en lat. Zo won Hinsbeck met 50. Na de wedstrijd kregen de be zoekers een koffietafel aangeboden in het clublokaal. De dag werd be sloten met een gezellige dansavond in het parochiehuis. Hierna vertrok ken de gasten voldaan weer naar de ai&ï "^uoér- Veteranen Oostrum Wedvlucht Chatauroux 613 km. 52 duiven. Los 5.45 uur. Eerste duif 14.51.59, laatste duif 16.36.13. W. Peters 1; M. de Bruyn 2; P. Philipsen 3 5; P. Schwachöfer 4; A. Loonen 6 9; W. Lormans 7 8; J. Janssen V. 10; J. Arts 11 12; P. Ber trams 13. C.C. DE VRIENDENKRING DEURNE VENRAY E.O. A.s. zondag wederom de bekende jaarlijkse wedvlucht t.b.v. het sana torium St. Jozefheil te Bakel. Het bestuur rekent er op dat alle leden enkele duiven hiervoor zullen inzetten, zodat deze vlucht evenals voorgaande jaren weer een mooi voordelig saldo voor dit goede doel zal opleveren. Hij die nog een ereprijs beschik baar wenst te stellen, kan deze bij verenigingsecretaris inleveren. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. zaterdag inkorven van 3 tot 5 uur. Zondag 4 juli inkorven Barce lona van 8 tot 9 uur. Wedvlucht St. Vincent, 18 juni, af stand 1032 km. Aantal duiven 35. Aankomst eerste duif 13.34.59 uur, laatste duif 18.07.14 uur. J. Strijbosch en Zn. 1 7; J. Janssen K. 2; J. Ewalts 3 4; J. Maas 5; P. Strijbosch 6; H. Crooymans 8; P. Janssen K. 9. Wedvlucht St. Denis 20 juni. Aan tal duiven 85. Afstand 387 km. Aan komst eerste duif 10.44.04, laatste duif 11.14.01. H. Crooymans 1 4 5 7 10 12 16; J. Janssen K. 2 15 22; P. Strijbosch 3 11 19; J. Maas 6; P. Janssen K. 9 18 21; J. Ewalts 13; J. Verstegen en Zn. 14 17; M. Siebei-s 20. H. Crooymans maakte op deze vlucht een prachtige uitslag en werd tevens winnaar van de stofzuiger. Zaterdag 3 juli 3e kringconcours te Maashees, aanvang 17.00 uur. De deelnemers worden verzocht zich voor vrijdagavond 6 uur op te geven. Nogmaals worden controleur^ ge vraagd. Tevens kan men zich op geven voor het Int. Nationaal Con cours te Oostrum op 11 juli. De heer M. Janssen, Stationsweg, behaalde zaterdag j.l. het koning schap met de werphengel. Vrijdag 25 juni j.l. had in Café Camps een oriënterende vergadering plaats ter oprichting van een vetera- nenclub in Oostrum. Tot een definitieve oprichting is 't niet gekomen, al waren alle aanwe zigen vóór de oprichting van een dergelijke vereniging. Er werd een voorlopig bestuur ge kozen bestaande uit de heren: H. Maas, G. Pouwels, G. Lemmens en H. de Kleijn. De officiële oprichtingsvergadering zal plaats vinden op zaterdag 10 ju li a.s. in café van Dijck. Het voor lopig bestuur nodigt alle belangheb benden en belangstellenden van de oude garde uit dan aanwezig te zijn. Zondag speelden de Molenwiekers een vriendschappelijke wedstrijd tegen EWC 1. Ze moesten met een 42 nederlaag genoegen nemen. Bei de doelpunten werden gescoord door H. Pelzer. Zondag 4 juli a.s. speelt het 2e elf tal een huldigingswedstrijd ter ge legenheid van het behaalde kam pioenschap tegen de SW veteranen. Aanvang half drie op het sportpark aan de Leunseweg. Om 12 uur Molenwiekers 3 tegen Molenwiekers 4. Vrijdag 9 juli houdt V.V. de Mo lenwiekers hun jaarvergadering clublokaal Thielcn, aanvang 8 uur. Zaterdagavond 18.30 uur wordt weer het startsein gegeven voor de eerste deelnemers aan de oriëntatie- rit. Doordat we voor de eerste maal rijden volgens het KNMV reglement 1965 en de meeïte valletjes zijn uit gezet op dit nieuw reglement, krij gen de minder geroutineerden dit maal ook een kans een van de vele prijzen te winnen. Dit omdat de zg. cracks hier ook nog niet in thuis zijn. Schijnwerpers e.d. zijn beslist niet nodig, want voor donker is alles weer binnen. Zondag werd op het sportpark aan de Leunseweg onder zeer goede weersomstandigheden het jaarlijkse VC Rooy-toernooi gehouden. De be langstelling was zeer groot zowel van supportérs als spelers. De wed strijden verliepen in een vrij vlot tempo. In totaal haden zich 2Ï clubs aangemeld. Bij de heren werd er in hoofd-, le en 2e klasse gespeeld. Bij de dames in eerste en tweede klasse. Zowel bij de hoofdklase heren als bij de eerste en tweede klasse dames ontstonden soms spannende en zeer goede wedstrijden. Uitslagen: Hoofdklase heren: le prijs Valuas (Venlo) 2e prijs Madjoe (Eindhoven) 3e prijs SDO (Nieuwenhagen). Eerste klasse heren: le prijs VC Munster (Venray) 2e prijs Hovoc 2 (Horst) 3e prijs Advendo (Vortum) Tweede klasse heren: le prijs Artex (Aarle-Rixtel) 2e prijs Advendo 2 (Vortum) 3e prijs VC Munster (Venray) Eerste klasse dames: le prijs Madjoe (Eindhoven) 2e prijs SDO (Nieuwenhagen) 3e prijs Energo (Beers) Tweede klasse dames: le prijs Cuvoc (Cuyck) 2e prijs TVC (Venlo) 3e prijs Hovoc 1 (Horst) De prijzen werden uitgereikt dooi de voorzitter van VC Rooy. Na afloop werden de deelnemende teams uitgenodigd op een feestavond in Huize San Damiano, waar met de nodige dranken en plezier dit V.C. Rooy-toernooi besloten werd. Zaterdag 3 juli: Jeugdtoernooi te Boxmeer. Vertrek per trein om 1.30. Zondag 4 juli: Toernooi te Box meer. Het eerste damesteam neemt hier aan deel. Vertrek per trein om 12.30. Zondag 4 juli: Jeugdtoernooi in de Vredepeel. Vertrek per fiets vanaf het Henseniusplein om 2.15. ST. CHRISTOFFEL Het bestuur heeft toch besloten om het uitstapje op zondag 11 juli naar Wanroy door te laten gaan. Voor de genen die wegens de plechtige doop beloften niet mee kunnen gaan, zal het bestuur een bus op een andere zondag reserveren, zodat ook deze aan 't uitstapje kunnen deelnemen. In de loöp van de volgende week worden de registratiekaarten die nog niet binnen zijn opgehaald. Wen_st ïl j hog mee të doêriTïan 'de Toto 196^'6o geeft U dan een briefje aan de lei der of leidster met naam en adres, of bij de heer Verbeek, Prins Bern- hardstraat 52. De start is dus om 18.30 uur bij de camping Vlakwater waar vanaf 18.00 uur inschrijven. De prijzentafel is natuurlijk weer prima. Buiten de hoofdprijzen zoals tuinstoelen, auto plaids e.d. hebben we nog vele ande re artikelen, zodat de meeste deelne mers niet met lege handen naar huis gaan. Het belooft een mooie rit en een gezellige avond te worden welke beslist niemand mag missen. Uit de verschillende artikelen, die de laatste weken zijn verschenen in dit weekblad, hebben we kunnen le zen, dat er nogal wat keus is in de verschillende takken van sport. Op vallend is echter wel, dat het groot ste aantal dezer sporten een speci fiek mannelijke sport betreffen ei waar van gemengde sporten spra ke is, het aantal vrouwelijke leden dan praktisch steeds sterk in de min derheid is. Konklusie: de keuze voor onze dames en meisjes is niet al te groot'. Al enkele jaren geleden is bij de oprichting van de AVS gesproken over een afdeling handbal. Bij ge brek aan technische leiders, is het tot op heden nog steeds niet gelukt deze afdeling op te richten. Gelukkig zijn er de laatste jaren enkele ken ners van deze tak van sport in Ven ray komen wonen en in voorlopig gesprek met deze mensen, blijkt er bij hen nog voldoende belangstelling te bestaan voor een afdeling hand bal, al of niet opgenomen onder de A.V.S. Voordat er echter tot een defini tieve oprichting wordt besloten, wil men eerst eens onderzoeken of er ook onder de jeugd van Venray hierbij hebben we vooral de dames en meisjes op het oog, voldoende be langstelling voor handbal bestaat. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat de mannelijke liefhebbers niet welkom zijn, integendeel, ook zij zijn van harte welkom. Alle mannelijke vrouwelijke liefhebbers boven de 12 jaar kunnen zich voorlopig als lid opgeven. Bij voldoende belangstel ling zal dan zo spoedig mogelijk een begin worden gemaakt met de trai ningen, aangezien de voorlopige lei ding graag nog dit jaar aan de com petitie wil deelnemen. Handbal wordt 's zomers buiten gespeeld en 's winters in sportzalen, De meeste clubs spelen daarom dan ook zowel in de zomer- als in de wintercompetitie. Op het veld wor den de wedstrijden gespeeld met 11 spelers of speelsters, terwijl in de zalen sprake is van zeventallen. Het zou te ver voeren hier een uit eenzetting te geven hoe handbal ge speeld wordt. Het is echt niet zo moeilijk spel en spelregels onder de knie te krijgen. De opzet van dit ar tikel is echter om te peilen of er vol doende belangstelling voor handbal bestaat. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de heren G. Geurts, Scheperstraat 25 en G. A. Janssen, Kempweg 10, alhier. Nadere mededelingen zullen in dit blad worden opgenomen. MODE 1965 Mode van nuvoor u MONARDiA: een droom van een onderjurk in satijn-nylon met unieke garnering van geborduur de appliqué bloemen. Wit, rose of aqua 12.95. Jupon 9.25, bijpassend broekje 4.45. Grotestraat 24 - Venray Hoogglans? Zijdeglans? N,ee9t9 t, v/ast- SA0 Direkt dekkend? Wèt U ook van uw verf vraagt, er Is een RAL- STON-verf, die aan èi uw eisen voldoet, bij: Castenrayseweg 22 - Oirlo tel. 04787-256 n> Senga-Sengana, Red Goundlet, Gorella, Cambr., Vigour, Talisman America - Zwarteplakweg 71 Tel. 04764-768 Anihony and his skyfarts Orkest: „Kees and his Skyliners" Zondag 4 juli - woensdag 7 juli Muziek: „The Opcuna's" Orkest: Jan van Bokhoven Aanvang 5 uur H. v. d. Eijnde - St. Jozefstraat 26 - Deurne hoek Marktstraat-Schoolstraat LEVERT Gasstraat 6 - Venray - Telefoon 04780-1520 model in grote sortering Grotestraat 28 Tel. 1512 Venray

Peel en Maas | 1965 | | pagina 10