msmsm Overpeinzingen Kerkelijke Diensten Filmnieuws WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PR^RPER KWARTAAL 1/75 (bulten van 6 tot en met 12 juni Geestelijk artikel VRIJDAG 4 JUNI 1965 No. 22 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE GROTESTRAAT 28 POSTBUS ABONNEMENTS- Venray 2. PAROCHIEKERK VENRAY Priseter v. d. week: Pater A. Nuyten Hoebertweg 1 - Tel. 2044 Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur Gerard Goumans en Elisabeth Vermeulen; 8 uur Martinus Barents v.w. buurtvereniging; 9.30 plechtige hoogmis voor de parochie; 11 uur Harrie Janssen en Jo van Vegchel; 18.00 Jean van den Boom vanwege de buurt. Pinkstermaandag: 7 uur overl. fa milie Janssen-Klaassens en zoon Harrie; 8 uur overl. ouders Luijpers- Coppus; 9.30 hoogmis voor de paro chie; 11 uur José Kremer-Vullinghs. Geen avondmis. Dinsdag: 7 uur Piet Siebers v.w. de buurt; 7.30 gest. jaarget. fam. v. d. Voort en Camps; 8.15 gest. jaarget. "Willem Poels, echtgenote, kinderen en behuwdkinderen; 9 uur Piet Ja cobs. Woensdag: 7 uur Peter J. Beer kens en echtgenote; 7.30 Jacob Verhallen en overl. fam.; 8.15 Wilhelmina Ron gen-van Kessel en dochter Jo; 9 uur dokter Bloemen. Donderdag: 7 uur Gerardus Mar tens; 7.30 Martina Reynders-Seykens; 8.15 uit dankbaarheid v.w. fam. Schreurs; 9 uur Mathilda van Rooy- Jeuken. Vrijdag: 7 uur overl. fam. Jans sen-Klaassens en zoon Harrie; 7.30 Johannes Maassen en Elisabeth Ver meulen; 8.15 gest. jaarget. Godefri- dus van Tulburg, Gerardus van Mill en Jan Oudenhoven; 9 uur overl. fam. Peeters-Kerstjens. Zaterdag: 7 uur Maria Voermans- Janssen; 7.30 best. jaardienst Theo- dorus Arts; 8.15 Peter Janssen; 9.00 overl. fam. Rous. Biechtgelegenheid van 17.30-19.30; 19.00 lof. Met Pinksteren zal er een kerk- deurkollekte zijn voor onze Neder landse missionarissen. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: 2e Pinksterdag. H. Mis sen als op zondag. GEEN Lof. Dinsdag t.m. zaterdag mis van de dag. Dinsdag: laatste der 9 dinsdagen ter ere van St. Antonius. 7 uur Avondmis met voorbede voor de aan bevolen intenties. Vrijdag: Geboden vasten- en ont houdingsdag. 7 uur avondmis. Zaterdag: 8.30 gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ontvangen. Mhintenties Zondag: 6.30 Pater Casimirus en ouders; 7.45 Johan Janssen en Catha- rina Arts; 9.00 Nelly Potten; 10.15 Cornelia en Jacoba van de Winkel en zoon Arie en Helena Peters. Maandag: 6.30 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 Mevr. Litjens-Jacobs, 10.15 zekere intentie Zr. Ansfridus; 11.45 Gerard Nielen. Dinsdag: 6.55 overl. vader; 7.45 gel. zielen (offerbus); 8.30 Jan Derksen (buren); 7 uur avondmis overl. fam. Jeurissen-Gielen. Woensdag: 6.55 t.e.v. H. Geest; 7.45 Peter Weijs-van Ooi; 8.30 Martinus v. d Poel en Maria v. d. Poel-v. d. Berg. Donderdag: 6.55 geen int.; 7.45 Jo han Janssen; 8.30 Petrus Janssen. Vrijdag: 6.55 gel. zielen; 7.45 Peter Weijs-van Ooi; 8.30 Jan Derksen (St. Jozef); 7 u. avondmis Johannes Fila. Zaterdag: 6.55 zekere int.; 7.45 geen int.; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Jan Naus en Roland Vastert; 7.45 A. Derks en P. Philip- sen; 9.00 Cor en Jan Evers; 11.45 Gerrit en Karei Jeuken. Maandag: Chr. v. d. Heuvel en Pie- ter Ewals; 7.45 Peter Wijnands en Leo Faessen; 9.00 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Arno Sanders en Ant. Claassens. Voor alle reparaties la. MARTENS Schoolstraat 30 Tel. 2389 VREDESKERK VENRAY Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7.30 leesmis voor overl. Francisca Hendriks-Seykens; 9.00 leesmis voor overl. Hendrina Manders en kinde ren; 10 uur hoogmis voor alle paro chianen; 11.30 leesmis voor overl. Martien Voesten en Petronella Wil- lems. In alle H.H. Missen wordt ge beden voor priesterroepingen. Maandag: Tweede Pinksterdag, diensten als op zondag. 7.30 leesmis voor overl. Noud van Lin; 9.00 lees mis voor overl. Martinus Tonen; 10 uur Hoogmis voor ovrel. Zwanik van de Berg; 11.30 leesmis voor overl. Pierre Litj ens. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. Piet Emonts; 8.00 leesmis voor overl. fam. Volleberg-Arts en dochter Jo hanna. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens; 8.00 leesmis voor de gelovige züeen. Donderdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Koopmans-Loonen; 8.00 leesmis voor overleden gelovigen. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. 7.30 leesmis voor ovrel. Mar tinus Janssen en Josepha Janssen- Krijns; 8.00 leesmis voor overleden gelovigen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Jacobs - Groëtersen - Adriaans; 8.00 leesmis voor Jacob Oudenhoven, Antonetta van Osch en overl. fam. Biechtgelegenheid van 57 uur. Wij hebben bijna geen misintenties meer ook hierdoor steunt u de kerk. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur H. Mis voor Gerrit Claessens; 8.15 afhalen van de kinderen aan het Parochiehuis; daarna H. Mis, waaronder Hernieuwing der Doopbe loften; uur 'ff. "Mis voor Fled ën Gerrit Camps; 3 uur plechtig lof waaronder toewijding aan O.L. Vrouw. Maandag: 2e Pinksterdag. 7 uur H. Mis tot zekere intentie (T.); 8.30 Ma ria Joosten-Camps; 10 uur Hoogmis, mnd. Rosalia Camps-Hillen. Geen lof. Dinsdag: 7.30 Hendrika Fleurkens- Broeks. Woensdag: 7.30 Maria Thielen- Rutten; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Verbeme-Muyres. Donderdag: 7.30 overl. fam. Rut- ten-Botden. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jrd. Gertru- dis Derks. Zaterdag: 7.30 Leida Claessens- Teuws. Biechten van 6.30-7.30; 7.30 Marialof. Deze week zijn de quatertemper dagen; vrijdag vastendag. Een offer voor de Nederlandse mis sionarissen kan gestort worden in de offerblokken achter in de kerk. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. Eerste zondag der maand. H. Missen 6.30, 7.30, 8.30, Hoogmis 10 uur; 3 u. vespers van Pinksteren. Eerste kol- lekte is buitengewone kollekte, bijz. aanbevolen; 2e kollekte Bisdom. Maandag: Pinkstermaandag, de H. Diensten als op zondag: 6.30, 7.30, 8.30 en 10 uur Hoogmis; geen lof. Dinsdag: 7.3Ö H. Mis ter ere van St. Machutus (G.). Woensdag: 7.30 stichting Piet Steegs, Henrica Hagens, Joanna Biesterfels, Maria Steegs. Donderdag: 7.30 maanddienst Jo anna Petronella van Dijck. Vrijdag: 7.30 maanddienst Peter Swinkels. Zaterdag: 7.30 maanddienst Mar tinus Classens. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. Aan de kerkdeur kollekte voor de Nederl. missionarissen. 7.30 leesmis 10 uur hoogmis voor de Parochie; 3 uur plechtig Lof. Maandag: 2e Pinksterdag, feest van devotie. 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis, 2e zeswekendienst Maria Donders- Hoedemakers. Dinsdag: 7.30 gez. mnd. Gertr. Classens-Versteegen. Woensdag: Vandaag, vrijdag en za terdag quatertemperdagen. Vrijdag is vasten- en onthoudingsdag. 7.30 Ge zinsmis tot int. van hen die offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Maes-Baeten. Vrijdag: 7.30 gez. H Mis Piet Phi- lipsen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hiervoor PINKSTEREN, EEN ONBEGREPEN FEEST? Als er één feest in de Kerk is, waarmee we niet goed raad weten, dan is dat wel het hoogfeest van Pinksteren. Op die dag is de belang stelling der Kerk in het bijzonder gericht op de derde persoon van de H. Drievuldigheid, die in tegenstel ling tot de Orthodxie binnen 't ka tholicisme al vele eeuwen vergeef me deze populaire uitdrukking niet zo goed uit de verf komt. Wij geloven allemaal in de H. Geest. Niemand van ons zou erover pein zen zelfs maar te veronderstellen, dat de H. Geest een vroom verhaal is of een bepaalde manier van zeg gen. Maar wij zouden ook niet graag willen beweren, dat de H. Geest een even grote betekenis voor ons heeft als Christus. Toch was het nodig, dat de Geest zou komen om Christus' werk af te maken en voort te zetten. De H. Geest moest over de apostelen ko men voordat Christus' Mystieke Li chaam, de Kerk, tot stand kwam. Het Pinksterfeest is aldus de ver vulling van het verlossingswerk, dat Christus volbracht. Deze feiten kennen wij uit de Bij bel en uit de 2000 jaar oude predi king der Kerk. Toch brengt dit ons de Geest niet zo nabij als het geval was bij de eerste Christenen, waar van gezegd wordt, dat ook zij de Geest ontvingen en begonnen te pro feteren. Voor hen was de werking van de H. Geest een klaar blijkende tast bare werkelijkheid. Toch zijn er ook nu nog feiten, die wij niet kunnen verklaren dan als een ingeving van de Geest. Paus Joannes bijv. noemde zijn plan voor een concilie van de Kerk een ingeving van de H. Geest. Hij wist er anders geen zinnig motief voor te vinden. En wij in de Kerk, die inmiddels een paar jaar verder zijn, zijn allen geneigd hem na te zeggen: ja, hier is de Geest aan het werk. Het concilie is het werk van de H. Geest, die de Kerk drijft waar Hij wil. Of leven wij nu in een tijd, die de H. Geest geschikt acht om Zich meer dan in afgelopen eeuwen aan ons te manifesteren? Dan leven wij in een waarlijk gezegende tijd! Een tijd, ge kenmerkt door „vuur en liefde". ~soor Henr. Janssen. Zi offerden. Biechtgelegenheid van 7.30-8 uur; om 8 uur lof. Kerkpoetsen: Riet Dinghs en Elly Vullings. Misdienaars: N. Janssen, G. Ram- bags J. Emonts, J. Kunen G. Vullings, J. Steeghs. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Petronella Reintjes-van Megen v.w. de Boerinnenbond; 9.15 Hoogmis v. d. parochie; 10.30 leesmis voor Wil helm Loonen en Johanna Loonen- Cruijsen. Om 3 uur lof. Maandag: tweede Pinksterdag. H. diensten als op zondag. Om 6.45 lees mis voor Gerard Willemse; 9.15 hoogmis gesticht jaargetijde voor Pe ter Johannes Smits en Gertruda Derks; 10.30 leesmis voor Petronella Reintjes-van Megen v.w. de buurt. Geen lof. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Willem Arts en Gertruda Niessen; 7.30 lees mis voor Johannes Voermans. Woensdag: 6.45 leesmis voor Hen- ricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet; 7.30 leesmis voor Willem Gommans. Donderdag6.45 leesmis voor Frans Swinkels; 7.30 leesmis voor Piet Emonts. Vrijdag: 6.45 leesmis voor overle den ouders Loenen-Lemmen; 7.30 leesmis voor Eduard Asselberghs. Zaterdag: 6.45 leesmis voor overl. familie Janssen-Midhels; 7.30 leesmis voor de overleden Gertruda Pijpers- Sijbers. Van 45 biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Mientje Litjens. (Laagriebroek). Accolythen zondag: 6.45 J. v. Ooi en H. Litjens; 8 uur M. Cornelissen en M. Janssen; 9.15 G. Cornelissen, G. Jenniskens, P. Heesen en J. van Vegchel; 10.30 Antoon en Herman Loonen. Maandag: 6.45 Ant. en Herman Loonen; 8 uur J. van Ooi en H. Lit jens; 9.15 M. Janssen, P. Stevens; G. Cornelissen en G. Jenniskens; 10.30 P. Heesen en J. van Vegchel. Deze week vrijdag geboden vas tendag. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 30 leesmis v. d. overl. fam. Pou- wels-Vousten; 8.10 leesmis v. d. overl fam. Fleurkens-Claessens; 9.15 leesmis v. d. overl. fam. Janssen-van Lipzig; 10.15 Hoogmis v. d. parochie. 3 uur plechtig lof Maandag: 2e Pinksterdag, feest van devotie. 6.30 leesmis v. d. overl. fam. Flinsenberg-Arts8.10 leesmis v. d. overl. fam. Swinkels-Claessens; 9.15 leesmis; 10.15 Hoogmis v. Peter Joh. Philipsen. Dinsdag: 7.30 leesmis ut dankb. v. d. fam. Swinkels-Wismans. Woensdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Nellen-Rutten. Donderdag: 7.30 avondmis voor Francien Janssen-Swinkels. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Gerard Deters. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. d. fam. Derks-Arts. Gelegenheid om te biechten van 7 tot 8 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. Woensdag, vrijdag en zaterdag zijn quatertemperdagen, waarvan vrijdag geboden vasten- en onthoudingsdag. Zondag: 7.00 H. Mis voor Maria Amoldina Ewals-van Enckevort; 8.15 H. Mis voor Gerrit Borssen; 10 uur Hoogmis ter ere van de H- Geest voor alle parochianen; 7.00 avondmis voor Z.E.H. Pastoor Vercoulen. Maandag: Tweede Pinksterdag. 7.00 H. Mis voor Theodorus Arts; 8.15 H. Mis voor overl. fam. Arts- v. d. Zanden; 9.30 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en H .Gerardus tot zekere intentie. Dinsdag: 7.00 H. Mis voor Jan en Martha Gielen; 7.45 H. Mis voor Henricus van Helden. Woensdag: 7.00 best. jgt. voor An tonius van Vegchel; 7.45 H. Mis voor Wilhelmina Ewals-Emonts. Donderdag: 7.00 gest. lsm. voor Jan Arts en Hermina Goumans; 7.45 H. Mis voor Maria Pubben. Vrijdag: Geboden vasten- en ont houdingsdag 7.00 gest. jgt. Henri. Mi- chels en Gertr. Friezen; 7.45 H. Mis Z aterdag: TOO gest. jgt! voor Hen rica Arts-van Vegchel; 7.45 H. Mis voor Lambertus van Meyel. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. van Keijsteren-Geurts; 10 uur hoogmis tot int. van fam. Arts-Ploegmakers. Onder de hoogmis pl- hernieuwing van de doopbeloften. Vandaag maan- del. kollekte voor de kerk. 20 uur pl. lof. Maandag: 2e Pinksterdag. 7.30 uur vroegmis tot int. van fam. Bloemen- Seijkens; 10 uur hoogmis tot bijz. in tentie. Dinsdag: v. d. zielerust van een overledene. Woensdag: t.i.v. fam. Egelmeers- Hermens. Donderdag: t.i.v. fam Nabuurs-v. d. Broek. Vrijdag: (qua tertemper-vrijdag: vasten en onthouding): v. d. ziele rust van Henri Bloemen en Herman Eibers. Zaterdag: ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes namens fam. Nabuurs- v. d. Broek. RECTORAAT HEIDE Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7.30 leesmis voor Jan Huisman; 10 u. Hoogmis, gesticht jaargetijde voor Petrus Mathijs Janssen. Accolythen: Jacques en Jan Janssen. Kerkdeur- kollekte voor onze Nederlandse mis sionarissen. Te 3 uur lof. Misdienaars van de week: Bennie en Harry van Lierop. Maandag: Tweede Pinksterdag. 7.30 leesmis voor Maria Elbers-Manders; 10 uur Hoogmis voor Leonardus Wil- lems en Martinus Janssen. Woensdag: Quatertemperdag. 7.30 leesmis voor overl. fam. Peeters- Gerrits. Donderdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid. Vrijdag: Quatertemperdag, vasten dag. 7.30 leesmis t.z.t. Zaterdag: Quatertemperdag. 7.30 leesmis t.b.i. Biechtgelegenheid:- van 78 uur. Kerkpoetsen: Mia Janssen. RECTORAAT VEULEN Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. Zaterdag 5 juni biechten voor het Hoogfeest van Pinksteren: van 3-4 u. in een biechtstoel en van 7-9 u. in twee biechtstoelen. Zondag: 7.30 leesmis voor de be kende intentie; 10 uur Hoogmis, jgt. voor zal. vr. Hendrix-van Dijk; 2.30 Pinksterlof. Maandag: 2e Pinksterdag. 7.30 lees mis voor zal. Gerardus Smits; 10 u. Hoogmis voor zal. Jacobus Geurts. Dinsdag: 9e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 7.45 Hgm. jgt. voor zal. vr. Creemers-de Lauw. Woensdag, vrijdag, zaterdag: qua tertemperdagen. Woensdag: 7.45 leesmis voor zal. Rector J. Geurts (J.). Donderdag: 7.45 leesmis tot inten tie fam. Kuipers-Wolters. Vrijdag: vast- en onthoudingsdag;. 7.45 leesmis ter ere van St. Jozef tot intentie fam. S. Zaterdag: 7.45 leesmis uit dank baarheid Fleurkens. Accolythen 2e Pinksterdag: Jan Classens, Harry Geelen en Mart. van Staveren. Kerkpoetsen: Miet Geelen en Bet sy Coenen. RECTORAAT SMAKT Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 6.30 H. Mis, jrd. Maria Gommans- v. d. Ven; 8 uur Hoogmis tot intentie van de Plechtige Communicanten en hun familie; 10 uur gel. H. Mis tot intentie fam. Kersten-Asselberghs. Kapel: 8 uur voor de schooljeugd. 3 uur Plechtig Lof met Vernieu wing van de Doopbeloften. Pinkstermaandag: 6.15 H. Mis; 7.30 voor Maria Linssen; 9 uur bedevaart Stein; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Koopmans-Beaumont; 11 uur Bedevaart. Dinsdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 uur Anna Geertrui de Haart-Cremers. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor Lamb. J. E. Win ters. Donderdag: 6.30 tot zekere inten tie; 7.30 Antoon Janssen en Theodora Vermeulen. Vrijdag: 6.30 voor welslagen van examen; 7.30 voor Gerrit Janssen. Zaterdag: 6.30 en 7.30 ter ere van O.L. Vrouw. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur gelegenheid om te biechten. INGEZONDEN Ik woon sinds enige tijd met ple zier in deze gemeente en heb een mooi benedenhuis met tuin. Doch er is een grote „maar" en dat is, dat wij, de öefïedenbewoners, de vuilnis bak zijn van de bovenburen. Vuile lopers, matten, stofdoeken, zwabbers, alles wordt maar over het balcon in onze tuin gedeponeerd. Als we de buitenboel gedaan hebben, klopt de bovenbuur nog net „even" de vuile keukenloper uit, ondanks wij ge vraagd hebben of ze niets meer te kloppen heeft. Bij de andere bene denburen wordt met volle emmers water gesmeten tegen de ruiten, zo dat de benedenruiten vol vuile spat ten zitent. Nu is mijn vraag uit naam van vele benedenburen: „Mag dat nu allemaal maar?" Ook worden de as- emmers op het balkon geplaatst. Het vuil stuift dan naar beneden in on§ huis. De bovenburen hebben van ons totaal geen last. U dankend voor de plaatsruimte. Een abonné. ERKENTELIJKHEID KOST WEINIG Het vele mooie en schone, dat we de afgelopen zondag hebben mogen beleven in en rond de Vredeskerk heeft velen toch niet die voldoening gegeven, die men van dit feest voor heel onze gemeenschap had mogen verwachten. Men grijpt niet gauw naar de pen, noch naar de telefoon om zijn week blad zijn misnoegen te kennen te ge ven of teleurstelling, maar ditmaal zijn we van meerdere kanten bena derd om toch eens dat te zeggen, wat bij al die plechtigheden jammer genoeg niet uitgesproken is, namelijk een woord van hartelijke erkenning voor het werk van de bouwpastoor de Zeer Eerwaarde Heer W. Geerits. De consecratie en de wijding van de nieuwe Vredeskerk moet vooral voor hem een dag geweest zijn van grote voldoening. Het werk, waar voor hij 6 jaar geleden geroepen werd, is klaar. Wat het deze priester gekost heeft, zal nooit geen mens err varen. Men is als priester geroepen om middelaar te zijn tussen God en de mensen. Men is als bouwpastoor geroepen om met oude kranten-ak- ties, met verkoop van erwtensoep, met zomerfeesten, met schooien en bedelen de nodige gelden met dub beltjes en kwartjes bijeen te halen, naast het andere werk, dat niet wachten kan. Dat hij Venray alle eer gunt en dankbaar de hulp aanvaard heeft van mensen, die hem hielpen met die akties, doet niets af aan het feit dat hij de grote promotor en de ziel van alles was. Dat er op die grote dag geen woord van erkente lijkheid af kon voor zijn werk en voor het grote aandeel dat b.v. het Dekenaat bij deze kerkbouw had, heeft velen teleurgesteld, zo niet ge- ergerd. Evenals het feit, dat hem geen kans gegeven werd zijn dank uit te spreken voor alle hulp, die hij kreeg bij de bouw van een kerk, die hem opgedragen is en die hij vol tooid heeft En „ergens" is dat een gelukkig teken. Want het blijkt dat het Ven- 'rayse publiek wel degelijk begrip heeft voor alles wat hij gedaan heeft en hem oprecht dankbaar is voor het vele, dat hij naast zijn gewoon pries- terwerk heeft gedaan om zijn kerk niet alleen klaar te krijgen, maar hier een waardig Godshuis van te maken. Die dank en erkentelijkheid zij dan hier nog eens naar voren gebracht. Op de eerste plaats jegens Pastoor Geerits Op de tweede plaats tot het Dekenaat, dat hem hielp steunde, waar het maar mogelijk was. En op de derde plaats jegens die mensen, die hem hielpen en daardoor vele vrije tijd geheel ter zijner beschik king te stellen. AANBEVOLEN FILMS Onlangs publiceerden wij een ar tikel „Film en sex", waarin wij de op geld beluste en de op wansmaak van het publiek terende producenten aan de kaak stelden. We hebben ons toen duidelijk gericht tegen de film- handel in het algemeen, niet tegen de Venrayse programma's in het bij zonder. Het Venrayse biscooppubliek schijnt dit niet goed te hebben be grepen. De bioscoop-directie heeft ons en kele films bekend gemaakt, die in de komende maanden zullen worden vertoond en waar wij graag uw spe ciale aandacht voor vragen. Op de eerste plaats het fel-om- streden Franse filmwerk „Les Amants", waar we nog nader op te rug komen. Verder kunt U onthou den: Room at the top - The Train - Topkapi en de hervertoning van Die Brücke (B. Wicki), allen films van klasse, die er toch ook nog altijd wel zijn. Wij waarderen de goede wil van deze directie hier ter plaatse, die tel kens opnieuw probeert, om betere kwaliteit aan de man te brengen, maar ook telkens opnieuw moet er varen, dat waardevolle films een kassa-tekort veroorzaken. De handhaving der vermakelijk heidsbelasting bij dergelijke pro gramma's is ook al niet bemoedigend, om te blijven streven naar de goede waar. Is het niet bedenkelijk te moeten constateren, dat Venray, dat zich de culturele weelde van een schouw burg gaat veroorloven, voor de goede film niet in de rij gaat staan? De ware filmliefhebbers moeten de genoemde titels alvast maar eens noteren! Werkgroep Filmvorming A. N. IN HET KORT Maandag reed een 16-jarige jon gen uit Helden met zijn bromfiets in Neerkant tegen een vrachtauto. Zwaar gewond werd de jongen naar het zeikenhuis te Deume overge bracht. In de toelichting op het plan- Cals voor een niuew omroep-bestel is voorgesteld voor reclame per ra dio 24 minuten per zendernet en voor televisie 15 minuten per net. De re clame wordt in blokken van één tot drie minuten voor en na de nieuws uitzendingen uitgezonden. - Gelukkig is de moordenaar van de 5-jarige Corrie Hofman te Eind hoven nu gearresteerd. Het is de 24- jarig vertegenwoordiger J. K. uit Bu- del. Voorgesteld is om een extra kin derbijslag te geven voor het tweede tot en met het zevende kind van 5 ct. per dag. Denkt er aan dat vanaf dinsdag 1 juni de briefpost 18 cent bedraagt, ook voor het postverkeer binnen de Benelux en de West. Ook de andere aangekondigde stijgingen zijn dins dag ingegaan. De kans bestaat dat de aardap pelprijzen hun hoogste peil hebben bereikt. Maandag daalden deze prij zen op de aardappelbeurs te Rotter dam met 6 ct. per kildo. De vraag was zo klein, dat de uit Polen en Denemarken aangevoerde partijen moesten worden opgeslagen. In de maand juni worden in Limburg in 111 plaatsen kermissen gehouden, waarbij inbegrepen de ge huchten en niet zelfstandige gemeen ten. De fruitoogst in Limburg zal dit jaar matig tot slecht zijn. De ker- senoogst zal bij voorbaat slecht zijn. De Kon. Harmonie uit Horst zal 2e Pinksterdag deelnemen aan het Muziekconcours te Gulpen in de su perieure afdeling.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9