Kerkelijke Diensten van 23 tot en met 29 mei Leef mee - deel mee WERELDMISSIEDAG DER KINDEREN woensdag, 26 mei Geestelijk artikel VRIJDAG 21 MEI 1965 No. 20 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG DRUK EN GROTESTRAAT PEEL EN MAAS UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFKRT an VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 8'/. ct. p. mm. ABONNEMENTS- IAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 DtlulVDLAU V UUI\ V LriiAÜ I Gil iVlO X IXuIVCrll PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2. parochiekerk venray Priester v. d. week: Kapl. Bors Be vrij dings weg 12 - Tel. 1510 Zondag: 7 uur overl. fam. van de Vegt-van denBogaart; 8 uur Wim Clephas; 9.30 hoogmis voor de paro chie; 11 uur Anna van Haren-Rous. Maandag: 6.30 Mathijs Paules; 7.30 gesticht jaarget. Philip Esser en echtgenote; 8.15 overl. ouders Schols- Leers; 9 uur overl. mevr. Driessen- Ariaens. Dinsdag: 6.30 int. fam. Seelen (T.) 7.30 deken Haenraets; 8.15 gezongen dienst voor Godefridus van Opber gen en Petronella Theeuws; 9 uur uit dankbaarheid v.w. fam. Gooren- Voermans; 10 uur plechtig huwelijk Denen-Noyen. Woensdag: 6.30 Peter J. Siebers, Margaretha Munsters en zoon Piet; 7.30 overl. fam. Lenssen-Huisman (v.w. fam. W. Lenssen en kinderen te Antwerpen); 8.15 Maria Voer- mans-Janssen; 9 uur dokter Bloe men. Donderdag: Hemelvaartsdag. 7 uur overl. fam. Janssen-Klaassens en zoon Harrie; 8 uur Martina Reyn- ders-Seykens; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur overl. ouders Nobe- len-Hoefnagels; 18 uur overl. fam. Voermans-Peeters en zoon Jozef. Vrijdag: 7 uur Gertruda Janssen; 7.30 Piet Siebers v.w. de buurt; 8.15 Peter Janssen; 9 uur Jean van den Boom v.w. de buurt; 10 uur plechtig huwelijk Westheim-Schuurmans. Zaterdag: 7 uur Jo Pelzer-Rongen v.w. buurtvereniging; 7.30 Jozef van Gestel, echtgenote en zoon Jo; 8.15 bestelde jaardienst Marinus van Es en kleinzoon Marinus; 9 uur Marti- nus Barents; 9.30 levende en overl.1 leden schutterij „St. Anna"; 10 uur plechtig huwelijk Arts-Schepers. Biechtgelegenheidwoensdagavond van 78; zaterdag van 17.3019.30; 19.00 lof. Maandag, dinsdag en woensdag „Kruisdagen"; na de eerste mis, die een half uur eerder begint dan an ders, processie. Woensdag wereldmissiedag der kin deren. Alle kinderen worden ver wacht in de mis van 8.15, waaronder zij hun offergave brengen. rectoraat paterskerk Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 5e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 7 uur lof met Rozenhoedje. Maandag: H. Gregorius, Paus en belijder. 6.30 Kruisprocessie, waarna gez. H. Mis. Dinsdag: Wijding der Basiliek van onze H. Vader Franciscus, 7e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius; 7 u. avondmis waaronder voorbede voor de aanbevolen intenties, 's Morgens 6.30 Kruisprocessie, waarna gez. H. Mis. Woensdag: Vigilie van 's Heren Hemelvaart. 6.30 Kruisprocessie waarna gez. H. Mis. 's Middags van 58 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Donderdag: Hemelvaartsdag. H. M'issen als op zondag. 7 uur lof met rozenhoedje. Vrijdag: H. Augustinus, bisschop en belijder. 7 uur avondmis. Zaterdag: H. Maria Magdalena van Pazzie maagd. 8.30 gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacra ment der biecht te ontvangen. Mededelingen Woensdag 26 mei 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen. Wereldmissie dag. De kinderen brengen dan hun gespaarde gaven mee. Vrijdag 28 mei begint de novene voor Pinksteren. Deze week iedere avond 7 uur meimaandoefening, behalve dinsdag en vrijdagavond. Rcute Kruisprocessie Maandag: Kruisstraat, Antonius- straat. Dinsdag Leunseweg, Beuken laan, Vlierstraat, Oude Oostrumse- weg. Woensdag: Oude Oostrumseweg Beatrixstraat, Pr. Bernhardstraat, Julianasingel, Oude Oostrumseweg. Misintenties Zondag: 6.30 geen int.; 7.45 Antoon Cremers; 9.00 overl. fam. Jeurissen- Siebers; 10.15 overl. fam. Linders- Woldenberg als jgt.; 11.45 Nelly Pot ten. Maandag: 6.55 Frans Schaeffers; 7.45 overl. ouders Boom-Vullings; 8.30 Martinus Wijnhoven. Dinsdag: 6.55 overl. ouders v. Oir- schot; 7.45 Wed. Hoeymaker.s-Claas- sens; 8.30 Petrus Janssen; 7 uur avondmis. Woensdag: 6.55 Karei Hendriks; 7.45 overl. echtgenote; 8.30 uit dank baarheid. Donderdag: 6.80 Pater Cassimirus en ouders; 7.45 Johan Janssen en Catharina Arts; 9.00 overl. ouders Sanders-Lemmen; 10.15 Emiel Beer- kens als jaargetijde; 11.45 overl. ouders Claessens-Wijnhoven. Vrijdag: 6.55 Mevr. v. d. Heyden; 7.45 Maria Manders-Elbers; 8.30 Jan Derksen (St. Jozef); 7 uur avondmis. Zaterdag: 6.55 overl. fam. Ambro- sius; 7.45 Johan Fila; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Jan Meesters en Henk Arts; 7.45 Arno Sanders en Ant. Claassens; 9.00 Wim Timmer mans en Paul Pop; 11.45 Jan Naus en Roland Vastert. Hemelvaartsdag. 6.30 A. Derks en P. Philipsen; 7.4q. Cor en Jan Evers; 9.00 Gerrit en Karei Jeuken; 11.45 Chr. v. d. Heuvel en Pieter Ewals. vredeskerk venray Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor overl. Martinus Tonen; 9.00 leesmis voor overl. Fran- cisca Hendriks-Seykens; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. fam. KusterS' Loonen. Maandag: 7.15 processie van de Kruisdagen; 7.30 leesmis voor overl. Theodorus Engels, beide echtgenoten en dochter Maria; 8.00 leesmis voor overl. Piet Emonts. Dinsdag: 7.15 processie van de Kruisdagen; 7.30 leesmis tot zekere intentie voor fam. Pelzer-Hesen; 8.00 leesmi9 voor overl. kinderen van 'Teeffelen. Woensdag: 7.15 processie van de Kruisdagen; 7.30 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens. In deze H. Mis worden alle school kinderen verwacht, omdat vandaag de Wereldmissiedag der kinderen wordt gevierd. Na de H. Mis wordt de kinderzegen gegeven. 8.00 leesmis voor overl. Carolina Janssen-de Bruyn; biechtgelegenheid van 57 u. n.m. Donderdag: Feest va nde Hemel vaart des Heren. Diensten als op zondag. 7.30 leesmis voor overl. Jaap Min; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor overl. Martin Rongen vanwege re serve Rijkspolitie groep Venray. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Martinus Glaudemans en Petronella Leeijen; 8.00 leesmis voor overl. va der (W.); 's avonds 6 uur plechtige huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar Heymink-Hendriks. Zaterdag: 7.30 leesmis tot dankzeg ging; 8.00 leesmis voor overl. vader Thielen en zonen Aloys en Bennie. Biechtgelegenheid van 57 uur n.m. De Hernieuwing der Doopbeloften of plechtige H. Ccmmunie wortit voor onze parochie gehouden op 3 jü- li 's morgens om 9 uur en dus niet avonds zoals de vorige week werd vermeld. De vclgende zondag 30 mei zijn de H.H. Missen om half zeven, half acht half negen in verband met de con secratie van de kerk. Om half tien wordt de bisschop Mgr. Moors af gehaald door alle verenigingen aan de pastorie. Bij de hoofdingang van de kerk blijven allen buiten de kerk staan totdat de Bisschop de buiten muren heeft gezegend. Daarna trek ken allen achter de bisschop de kerk binnen, waar de verdere plechtig heden van de consecratie plaats heb ben. Om elf uur draagt Mgr. Moors de Pontificale Hoogmis op. ATTENTIE In verband met het feest van 's Heren Hemelvaart a.s. donder dag 27 mei moet de kopy voor advertenties en berichten in PEEL EN MAAS één dag vroeger dan nor maal in ons bezit komen. ADVERTENTIES dus inleveren uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur. MATRIJZEN voor advertenties uiterlijk maandagmiddag 12 uur. BERICHTEN, verslagen enz. uiter lijk dinsdagavond 6 uur. De bezorging van Peel en Maas blijft gewoon op vrijdagmorgen. Zondag: 5e zondag na Pasen. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 Hoogmis Peter Jeuken; 10 uur Harry Kessels; 3 uur lof waaronder het ro zenhoedje gebeden wordt voor Hen- drica Verstegen-Hoeben. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen; 's avonds om 8 uur kruisprocessie en H. Mis. Maandag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks; 8 uur kruisprocessie en gest. gez. jrd. Peter Joh. Vullinghs en Gertrudis Wilms. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Wilms- Cox; 8 uur kruisprocessie en gez. mnd. Willem Janssen. Woensdag: Wereïdmissiedag der kinderen. 7.30 H. Mis voor alle mis sionarissen; 8 uur kruisprocessie en gest. gez. jrd. Gerard Verschuren, echtg. en kinderen. Donderdag: Feest van Onze Heer Hemelvaart. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 overl. fam. van Dijk- Lemmens; 10 uur Hoogmis Joep Janssen; 3 uur lof met preek en om megang over de Vlasakker. Vrijdag: 7.30 Maria Thielen-Rut- ten. Zaterdag: 7.30 ter ere van O.L. Vrouw tot dankzegging (V.); 10 uur gez. H. Mis tot dankzegging 25-jarig huwelijk Litjens-Hendriks. Biechten van6.307.30; om 7.30 Marialof. parochiekerk oirlo Zondag: 5e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30; paro chiehoogmis 10 uur. Geen lof. Eerste kollekte voor de kerk; twee de kollekte Bisdom. Maandag: 7 uur H. Mis voor over ledenen. Dinsdag: 7 uur zieledienst Gerard Peters, besteld door de buurt. Woensdag: 7 uur zieledienst Wil lem Jenneskens. Donderdag: feest van 's Heren He melvaart, geboden feestdag. H. Mis sen 6.30, 7.30, kindermis 8.30, hoog mis 10 uur; 3 uur Rozenkrans en lof. Vrijdag: 7.30 jaardienst voor Jo Swinkels. Zaterdag: 7.30 H. Communie en om 8 uur H. Mis vooral voor de kinde ren wegens de wereldkindheidsdag. Zij brengen in die H. Mis zakjes mee waarin zij hun offergaven hebben gedaan. Zaterdagavond biechtgelegenheid v. 57 uur. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen. Na de H. Mis die om 7 uur is, volgt aansluitend de Kruisprocessie. Woensdag is van 57 uur biecht gelegenheid vanwege het feest van 's Heren Hemelvaart. •parochie castenray Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen. Om 6.30 misvie ring, waarna kruisprocessie. Maandag: 6.30 gez. maanddienst v. Willem Classens. Dinsdag: 6.30 gez. H. Mis tot int. fam. Tielen-Janssen. Woensdag: 6.30 gez. H. Mis voor Josefina Seykens-Collin; 11 uur lees mis voor de Missie bij Wereldmis siedag der kinderen. Biechtgelegen heid van 78 uur. Donderdag: Hemelvaartsdag. Ver plichte feestdag. 7.30 leesmis M. Elis. Geurts-Zanders; 10 uur Hoogmis v. d. Parochie; 3 uur Lof. Begin van de Pinksternoveen. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis Piet Phi lipsen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die daarvoor offerden. Biechtgelegen heid van 78 uur; om 8 uur lof. Kerkpoetsen: Bertha en Helma Duykers. Misdienaars: J. Emonts, J. Kunen G. Vullings, J. Steeghs M. Wis- mans, J. Geerets. Zondag: 5e zondag na Pasen. Om 6.45 leesmis voor Maria Loenen- Thielen v.w. de bejaardenvereniging; 8 uur leesmis voor Johannes Voer- mans; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor de overleden fa milie Achten-van Dijck. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen. De eerste mis om 7 uur en daarna processie. Maandag: 7 uur gezongen H. Mis voor Willem Loonen en Johanna Cruijsen; 8 u. leesmis voor de overl. fam. Vissers-Thielen. Dinsdag: 7 uur gezongen jaargetij de voor Frits Martens, Anna Maria Jacobs en overleden familie; 8 uur leesmis voor Petronella Asselberghs. Woensdag: 7 uur gezongen H. Mis voor de overleden familie de Bruijni- Jeucken; 8 uur leesmis voor de mis sie voor de schoolkinderen. Zij vie ren die dag wereldmissiedag en brengen hun offer mee naar de mis: 10 uur gezongen Mis van dankzeg ging bij het 40-jarig huwelijksjubi leum van het echtpaar Peeters-Raay- makers. Van 78 biechtgelegenheid. HET CONCILIE EN DE SPIJKER De kruidenier in zijn wir^kel, de draaier aan zij-n draaibank en de onderwijzer in zijn klas zal zijn werk niet anders hebben gedaan, omdat er een Concilie aan de gang is. Hij zal er waarschijnlijk ook niet over ge peinsd htebben, om er iets aan te veranderen. Hij heeft zijn werk té doen, zoals het behoort te worden gedaan. De treinenloop zal niet veranderen, noch de handelsbetrekkingen tussen de partners van de E.E.G. Het water van de zee klotst op dezelfde manier voort alh het duizenden jaren ge daan heeft, winters en lentes zullen elkaar onveraminderd blijven afwis selen, ook als besloten zou worden het Paasfeest in de christenwereld op een en dezelfde zondag te vieren. De boeddhisten houden hun niuewjaar anders, maar steeds hetzelfde, zoals ook de Mohammedanen het hunne weer anders vieren. Verandert er in deze wereld dan iets door het Concilie? Zal het aan schijn van de aarde veranderen ten gevolge van het Concilie? Moeten we als dat dan niet zo zou zijn, er lak aan hebben? Moeten we het dan maar als een overbodige luxe be schouwen, goed voor een paar sen sationele verhaaltjes in luchtige pe riodieken en voor zware, vaak onge lezen beschouwingen in katholieke bladen? Zo is het ook weer niet, in het kort gezegd is het dit, waarnaar de we reld en vooral de Kerk uitziet, dat de gelovigen hun leven als gewone mensen zullen verder leven, maar zich meer bewust van het perspec tief, van het uitzicht op wat eens voor ons allemaal, voor ons als ge meenschap van volk en wereld ko men zal. Het is niet de bedoeling dat wij de doelmatigheid van ons werken zullen veranderen. Om een spijker in het hout te krijgen moet je hem op zijn kop slaan. N ooit zal het doel matig zijn op je duim te slaan. Maar wel kan het slaan van die spijker, het verrichten van een handeling ge zien worden in het licht van de eeu wigheid. Ook kan het zijn, dat we een of andere doelmatige handeling (iemand op zijn kop slaan, die las tig is) achterwege laten uit chris telijk perspectief. Wel kan het zijn, dat we een misslag van een spijkei- niet met een g.v.d. begroeten, maar als een klein lijden aanvaarden, zo als het Evangelie leert. In dit licht gezien kunnen dezelfde economische betrekkingen een perspectief op de hemel krijgen, een dienstbetoon wor den, een hulp aan gebrekkigen. De wapenindustrie zou hoe doelmatig ook wel eens kunnen worden in gekrompen, omdat we liever geen oorlog maken, omdat we liever vre de hebben. Die vrede kunnen we al lemaal willen, God of geen God. Maar die vrede kan voor de katho liek, die naar ontwapening streeft, de vervulling van Gods en Christus' wens zijn. Het Conciile kan moeilijk iets aan de doelmatigheid van iedere mense lijke handeling apart veranderen. Dat doet de techniek. Het kan wèl de zin ervan in het volle licht plaat sen. Het kan ook maken dat onze reacties anders worden op eenzelfde gegeven. Maar dat toch alleen, als we let ten op wat dat Concilie zegt. ASSURANTIE en' FINANCIERINGSKANTOOR KRUIJSEN - MEESTERS y julianasingel 41 „ook goed en goedkoop js VENRAY Tel. 1 061 (04780) voor autoverzekering" Ook nu nog concurerende autopremies. Vrijwel elk bedrag beschikbaar voor HYPOTHEEK, rente 5'/s Yo Donderdag: hoogfeest van 's He ren Hemelvaart. Geboden feestdag. De eerste mis om 7 uur; de tweede om 8.30; de derde om 9.30 en de vier de om 10.30. Om 8.15 worden de kin deren die plechtig hun doopbeloften hernieuwen met muziek afgehaald, aan de meisjesschool. De parochianen worden verzocht aan beide kanten de eerste 15 banken vrij te laten voor de communicanten en hun ouders: om 9.30 hoogmis voor de parochie; om 10.30 leesmis van dankzegging tot intentie van de familie Duijkers- Tacken. Geen lof. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Willem Arts en Gertruda Niessen; 7.30 lees mis voor Antoon Loonen, echtgenote en dochter Johanna Verheijen-Loo> nen; 10 uur huwelijksmis voor het bruidspaar Giessen-Claessens. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Jozef Martens; 7.30 leesmis voor Maria Ja- cobs-Nissen; van 78 biechtgelegen heid; om 8 uur lof. Kerkpoetsen: Anny Claessens. Accolythen. Zondag: 6.45 P. Heesen en M. Janssen; 8 uur Antoon en Her man Loonen; 9.15 J. van Ooi, P. Ste vens, H. Litjens en M. Cornelissen; 10.30 G. Cornelissen en G. Jennis- kens. Donderdag: 7 uur G. Cornelissen en G. Jenniskens; 8.30 P. Heesen en J. van Vegchel; 9.30 Ant. en Herman Loonen, J. van Ooi en H. Litjens; 10.30 M. Cornelissen en M. Janssen. parochie ysselsteyn Zondag: 5e zondag na Pasen. 6.30 leesmis uit dankbaarheid v. d. fam. Peters-Michels; 8.10 maandd. v. Peter Joh. Philipsen; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen, waarop processie ge houden wordt tijdens welke bijzon der gebeden wordt voor de tijdelijke noodwendigheden. Maandag: 7 uur maanddienst voor Wim Bus, na de Mis kruisprocessie. Dinsdag: 7 uur maanddienst voor Anna Smits-Weys, na de mis kruis processie. Woensdag: 7 uur leesmis voor de overl. ouders Fleurkens-Jenniskens; kruisprocessie. Donderdag: Feest van 's Heren Hemelvaart, verplichte feestdag. 6.30 leesmis v. Gerrad Deters; 8.10 lees mis uit dankbaarheid v. d. fam. van Dijck-Derikx; 9.15 leesmis; 10.15 Hoogmis, jaarg. v. Martinus Arts. Op Hemelvaartsdag is er dus geen kindermis en kunnen de kinderen en de groten naar alle missen komen. Men wordt verzocht om de banken in de zijbeuken in alle missen voor zover nodig vrij te laten voor de kin deren die zonder hun ouders naar de kerk komen. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Deters-Maas. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Wismans-Verstegen. Gele genheid om te biechten van 7 tot 8 uur. parochiekerk merselo Zondag: 5 e zondag na Pasen. Deze week maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen. Zondag: 7.00 H. Mis voor de beke ring van de zondaars; 8.15 H. Mis voor overl. fam. Gellings-Jilesen; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. van Meyel-Janssen; 7.00 Avondmis t.e.v. O.L. Vrouw van Fatima. Maandag: 7.00 gest. jgt. voor Jan Engels en Elisabeth Roberts; Kruis processie; 8.15 H. Mis voor Maria Arnoldina Ewals-van Enckevort. Dinsdag: 7.00 gest. jgt. voor Wil- helmina Verlinden-Bistervels; Kruis processie; 8.15 H. Mis voor Eerw. Zuster Raphaëla Marcellis. Woensdag: Wereldmissiedag van de kinderen. 7.00 H. Mis voor Petrus Pubben; Kruisprocessie; 9.00 gez. H. Mis t.i.v. kinderen. Onder de H. Mis zullen de kinderen hun spaarcenten voor de missie offeren en na de H. Mis Kinderzegen. Donderdag: Feest van 's Heren He melvaart. Geboden feestdag. 7.00 H. Mis voor overl. fam. Muysers-van Tilburg; 8.15 H. Mis voor overl. fam. d. Hoogenhof; 10.00 Hoogmis voor de parochie ;7.0Ó Avondmis voor Z.E. Heer Pastoor Vercoulen. Vrijdag: 7.00 gest jgt. voor Gerar- dus van Dijck en echtgenote; 7.45 H. Mis voor Gerrit Borssen. Zaterdag: 7.00 gest. jgt. voor Jose ph ina Verhaag; 7.45 H. Mis voor Jo hannes Noyen v.w. kleinkinderen; 67 uur biechtgelegenheid. Vrijdag begint de novene voor Pinksteren. rectoraat vredepeel Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 vroegmis t.i.v. fam. Muijsers- Janssen; 10 uur hoogmis v. d. ziele- rust van een overledene. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de Kruisdagen. Maandag: 's Morgens geen H. Mis. 20 uur kruisprocessie, waarna gezon gen H. Mis v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: 's Morgens geen H. Mis. 20 u. Kruis-processie, waarna (stille) H. Mis t.i.v. fam. Huijs-v. Encke vort. Woensdag: Vigilie van Hemelvaart. Wereldmissiedag v. d. kinderen. 7.30 H. Mis, speciaal voor de kinderen bij gelegenheid van Wereldmissiedag: 20 u. kruis-processie, waarna (stille) H. Mis t.i.v. fam. Baten-Michels. Donderdag: Hemelvaart des Heren (geboden feestdag). 7.30 vroegmis tot int .van fam. Peeters-Janssen; 10 u. vroegmis t.i.v. fam. Peeters-Janssen; 10 uur hoogmis t.b.i.; 20 u. plechtig lof. Vrijdag: t.i.v. fam. van Keijsteren- Geurts. (Vandaag begin van de Pink sternoveen). Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene (Horst). 20 uur mei maand-lof. Biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; woensdag van 19-20 uur; zaterdag voor en na het Lof. rectoraat heide Zondag: 5e zondag na Pasen. Plechtige Doopgedachtenïs. Te 7.45 u. worden de kinderen die de Plechtige Doopgedachtenis doen aan het veld- kapelletje afgehaald. Te 8 uur plech tige Doopgedachtenis waarna Hoog mis voor de, overl. familieleden Droesen; Te 10 uur leesmis voor het rectoraat. Misdienaars van de week: Leo Muijsers en Frans Vousten. Geen lof. Maandag van de Kruisdagen: 7 u. processie waarna leesmis voor Ma ria Elbers-Manders. Dinsdag van de Kruisdagen: 7 uur processie waarna leesmis voor Har ry Muijsers. Woensdag van Kruisdagen: 7 uur processie waarna leesmis uit dank baarheid. Onder de heilige Mis op dracht van de kinderen aan het Je- zus-Kind vanwege de Wereldmissie dag der kinderen; gelegenheid om de gespaarde gelden te offeren. Donderdag: Hemelvaart des Heren. 7.30 leesmis voor de overl. ouders Meijboom-Janssen. 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Geen lof. Vrijdag: Begin van de Pinkster noveen. 7.30 leesmis voor een overl. vader. Zaterdag: 7.30 leesmis t.b.i. Biecht gelegenheid van 78 uur. Kerkpoetsen: Maria Geurts. rectoraat veulen Zondag: 5e zondag na Pasen. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 10 uur hoogmis gest. jgt. voor zal. Franciscus Aarts; 2.30 Meilof. Maandag, dinsdag en woensdag wegens de Kruisdagen begint de H. Mis om 7 uur. Maandag: 7 uur leesmis tot bijzon- 'dere intentie fam. van Staveren. Dinsdag: 7e dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 7 uur lees mis tot dankzegging fam. Classens. Woensdag: 7 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (J.)'s avonds van 89 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Hoogfeest van 's He ren Hemelvaart. 7.30 Hoogmis voor de plechtige communicanten; 10.30 leesmis voor zal. Jac. Geurts en Wil- helmina Croymans; 3 uur lof, oef. communicanten. Vandaag kollekte voor de jeugdbeweging (meisjes). Vrijdag: Wereldmissiedag der kin deren. 7.45 leesmis fam. Burgers- Heesen. Begin van de Pinkster noveen. Zaterdag: 7.45 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes tot zekere intentie. Kerkpoetsen: Jet Burgers en Mia van Wylick. Accolythen voor 23 mei: Jan Gee- len .Gerard Koenen en Harry Ver hoeven. rectoraat smakt Zondag: 5e zondag na Pasen. 6.15 gel. H. Mis; 7.30 jrd. voor overl. fam. Bonants-Brons; 10 uur hoogmis fam. Wijnhoven-Braun. Kapel: 7.30 voor de schooljeugd; 9.30 processie uit Nijmegen. Maandag, dinsdag en woensdag zijn de kruisdagen. 6.30 en 7.30 gel. H. Missen. Om 7.30 in de kapel te Hol thees: Avondmis, daarna proces sie voor de vruchten der aarde. Dinsdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen; 's avonds om 7.30 Avondmis, daarna processie voor de vruchten der aarde. Woensdag: Wereldmissiedag. 6.30 gel. H, Mis; 7.30 voor Lamb. J. E. Winters; 8 uur H. Mis voor de schooljeugd. Donderdag: Hemelvaartsdag. 6.15 gel. H. Mis; 7.30 voor Maria Theo dora Linssen; (kapel) voor de school jeugd; 10 uur Hoogmis. Vrijdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Cremers. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 uur gelegenheid om te biechten.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9