caballero SVV M.H.C.V. Wat weet Yenrays jeugd van de bevrijding....? Venray herdacht bevrijding S.y.V. NIEUWS S.V. LEUKEN v.c.ROor maak de kuip vol van het zwembad DUIVENSPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DE M0LENWIEKERS VRIJDAG 7 MEI 1965 No. 18 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N. V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS 8Vi ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (bulten Venray f 2.—) Wat weet Venray's jeugd van de bevrijding, is een vraag, die on willekeurig by je opkomt als je kinderen bloemen ziet leggen op corlogsgraven, ziet mee doen aan een bevrijdingswandeltocht, feest ziet vieren bij de herdenking? Het is een vraag, waar 't antwoord moeilijk op te vinden is. Vast staat dat een groot deel van Venray's bevolking en dat deel is dan Venray's jeugd geen weet heeft van wat 20 jaren geleden ge beurd is. Ze hebben dit niet persoon lijk meegemaakt, niet ondervonden, noch ondergaan en wat zij van oor log en bevrijding weten hebben ze van anderen moeten horen. Thuis van vader of moeder, op school van de onderwijzer, gelezen in kranten, boeken of tijdschriften, ge hoord via radio of gezien via tele visie. Maar algemeen wordt geklaagd in den lande dat de jeugd zo weinig weet van wat er 20-25 jaren geleden is gebeurd. Gaat dat ook op voor ons Venray, waar in menig gevel nog de sporen te vinden zijn van kogels, van granaatscherven, waar verschillende open plekken nog duiden op voorbij oorlogsgeweld, waar oorlogskerkho ven de aandacht vragen en de we deropbouw van een toren als die van de Petrus-Banden nog maar pas ge reed is? We hebben eens een poging ge daan het antwoord op die vraag te vinden. Hebben daartoe met kinde ren gepraat van de lagere school en de mulo, met onderwijzers en lera ren Het antwoord is moeilijk te vin den. Degenen, die de laatste oorlog aan de lijve hebben ondervonden en meegemaakt hadden toch ook maar een vrij vraag begrip van wat oor log was. Toen de eerste Duitsers, zwaar gewapend, op hun fietsje Venray veroverden, zoals dat dan heette, hebben velen zich verwon derd afgevraagd, of dat oorlog was. Vijf man op een fiets met een ge weer. Eerst later toen de eerste ge- En wat zei ons toen het bericht, dat hof begraven werd, toen de foto's los kwamen van het bombardement van Rotterdam, toen we hoorden van de strijd van de Grebbeberg, eerst toen begon men enig idee te krijgen,1 wat het was in oorlog te zijn. En weer veel later, toen' de mannen naar Duitsland moesten, de distribu tie steeds minder gaf, we het gebral van NSB'ers voor de enige waarheid te nemen hadden, we stiekem en achterbaks naar een steeds maar ge stoorde uitzending van Radio Oranje moesten luisteren om tenminste een klein beetje op de hoogte te blijven, toen we Joden een ster zagen dra gen, toen begonnen we te voelen wat het was niet vrij te zijn We hebben een harde les te leren gekregen. Een les, die eindigde met de vernietiging van Venray, met de evacuatie en met honderden doden. En wat ze ons toen het bericht dat er in het noorden van ons eigen land mensen van honger stierven? Dit alles nu de jeugd bij te bren gen is zo verschrikkelijk moeilijk. Zeker er wordt geklaagd dat men aan de Griekse en Romeinse geschie denis meer aandacht besteedt als aan die van 25 jaren terug, maar met de Grieken, Romeinen begint nu eenmaal de geschiedenis van onze beschaving en dat men slechts ge deeltelijk toekomt aan de allerjong ste geschiedenis ligt meer aan het te overladen lesprogramma als aan on wil. We hebben leerboekjes gezien waarin inderdaad alle aandacht ge schonken wordt aan de jongste ge schiedenis. Niet alleen in de geschie denislessen, maar ook in de leeslesjes en bij aardrijkskunde en zelfs bij re kenen, hoe vreemd dat dan ook klnkt. We hebben echter ook scholen ontmoet, die boekjes gebruiken, waarin totaal niets van het jongste verleden staat. De boekjes zijn zelf museumstukken geworden. Maar dat is dan weer een financiële kant van de zaak, waarmede sommige hoof den te kampen hebben. Over het al gemeen is er bij het onderwijzend personeel beslist wel de echte wil de kinderen wat meer te leren van wat het betekent vrij te zijn, van wat het betekend heeft voor ons land in oor log te zijn geweest, iets meer te le ren van wat eigen plaats en streek in die jaren heeft geleden en door staan. Maar het blijkt ontzettend moeilijk. Zelfs met behulp van de moderne schoolboekjes, met behulp van schoolradio en met wat de jeugd op de televisie over dit onderwerp ziet, is het maar moeilijk hen die be grippen bij te brengen, die wij oude ren op zo'n pijnlijke manier zelf hebben moeten leren. Voor vele kin deren is oorlog net zo iets als een cowboy-film. Er wordt in geschoten en als er nu flink herrie is, dan is die film het spannendst. Zo stelt men zich oorlog voor, om dan van begrippen als concentratiekampen, gedwongen tewerkstelling in Duits land, het verzet e.d. nog maar te zwijgen. Het ligt veel aan de juffrouw of de onderwijzer. Vraagt men kinde ren of ze weten wie Frans Michels is, naar wie toch een straat genoemd is, dan blijkt het gros hier niets van te weten (evenmin trouwens als van Hensenius), maar een bepaalde groep wel. Die heeft dan een onderwijzer gehad die met zijn kinderen hier over gesproken heeft, hiervan heeft verteld en zo concreet een voorbeeld gegeven heeft van het verzet. Een andere onderwijzer is met zijn jongens langs wat huizen gelopen, heeft hen gewezen op kogelgaten en vernielingen door granaatsplinters, is met hen naar de Loobeek gefietst en heeft daar het verhaal verteld van de bloedbeek, heeft hen daar meteen gewezen op de rol van de Venrayse kerktoren in die strijd om Overloon en Venray en heeft hen gewezen hoe het bevrijdingsleger naar Venray is getrokken. Maar de meeste leerkrachten ko men er niet toe. Het leerprogramma is zo overladen, zeggen ze, dat ze daar eerlijk geen tijd voor vrij kun nen maken. We kunnen hier niet over oordelen, maar wijzen van de andere kant op een flanel-bord, dat we in e envan Venrays scholen za- we in een van Venrays scholen za- soonsbewijs hing (meegebracht door een jongen, die dat thuis nog had ge kregen) waar een zij het dan re clame-bonkaart hing, waar foto's van he verwoeste Venray waren opge- kleefd en waar dus zo'n "hele week lang de jeugd zelf aan het werk ge zet was om materiaal te verzamelen voor dat bord, naar aanleiding waar van dan de jeugd verteld kon wor den over wat hier 20-25 jaren gele den gebeurde. De klacht van een on derwijzer, niet uit Venray geboortig, dat hij maar zo moeilijk aan mate riaal kan komen om iets meer van die Venrayse geschiedenis te vertel len, mogen we ook niet onvermeld laten, evenmin als 's mans opmer king, dat als er Venrayers over de oorlog beginnen, hij maar gaat, want daar staat hij totaal buiten. In zijn geboortedorp is niets gebeurd. Daar zijn 25 jaar geleden enkele Duitsers binnengekomen, op het moment dat hij ter wereld kwam en 5 jaren la ter, toen hij naar de kleuterschool ging, werden ze afgelost door Cana dezenHoe moet ik die kinderen nu iets kunnen vertellen van Ven rays oorlogshistorie? Men hoort wel eens de vraag stel len of het nu nodig is de tegenwoor dige jeugd te vertellen en te leren dat er 20 jaren geleden zo'n 300.0QP1 Nederlanders gestorven zijn, geval len in en door een oorlog. De leer krachten vinden het allemaal zeker zo noodzakelijk als dat men de lieve jeugd leert dat Jan van Schaffelaar indertijd van een toren sprong, maar het schijnt alleen maar zeer en zeer moeilijk te zijn Waarbij dan ook rustig de klacht van enkele onderwijzers mag worden herhaald, dat ook de ouders, die in deze een taak hebben, maar al te dikwijls verstek laten gaan en zelfs geen enkele moeite doen om hun kinderen in voor hen te bevatten taal toch iets bij te brengen van wat ze zelf beleefd en meegemaakt hebben en naar welke tijd ze onder geen enkele voorwaarde meer terug verlangen. De jeugd viert bevrijding en het is hen van harte gegund. Maar dat ze weten, waarom ze nu feesten, is be slist voor een deel van de kinderen niet waar. Ze hebben er totaal geen benul van, terwijl de kennis van an deren nog maar vrij miniem is. Hoe dit in de toekomst veranderd kan worden? Het zal een verandering van het overladen lesprogramma vragen en gelukkig wijzen daar de eerste teke nen op. Daarnaast zal het van de goede wil afhangen van het onder wijzend personeel, dat ook de ge schiedenis van eigen plaats en streek hierin een ruim aandeel krijgt en van die goede wil zijn we wel over tuigd. Daarnaast mag de vraag ge steld worden of het niet nuttig en noodzakelijk is, dat hier gebeurt, wat men elders ook wel toepast, dat namelijk van gemeentewege een kor te geschiedenis van die periode be schikbaar wordt gesteld, eventueel vertaald in de taal, die het kind be grijpt. Slechts op die manier zal men kunnen bereiken dat ook de jongeren meer begrip krijgen en dus meer waardering voor wat zij als bevrijding vieren. anders dan andere CONSTANT!- KWALITEIT - 25 STUKS f 1.25 Hoewel Venray zelf zijn bevrijding herdenkt in de oktobermaand, heeft men de nationale herden kingsfeesten niet zonder meer voorbij willen laten gaan. Intgeen- deel ook hier had het Oranje comité in samenwerking met vele anderen een programma voor sa mengesteld, dat er zijn mocht. We willen ons in dit artikel be perken tot de bevrijdingsherdenking die een voorspel had in de Herden kingsdienst door de Ned. Hervormde Gemeente in de kapel van Veltum. Hier hield de Weleerwaarde Heer Keers zondag een herdenkingsplech tigheid, waarbij hij inging op het verzet der kerken onder de oorlog en verhouding van kerk en staat in de ze tijd. Dinsdagavond de avond van de nationale herdenking droeg De ken Loonen een stille Avondmis op in de Dekenale kerk, die goed be zocht werd. Daarna werd, ondanks het slechte weer, een stille tocht ge houden naar het Engelse kerkhof, waaraan honderden deelnamen. De stoet werd geopend door Burgemees ter Custers, Deken Loonen, de he ren wethouders en raadsleden, het bestuur van het Oranjecomité, de Weleerwaarde Heer Keers en echt genote. Het kerkhof was stemmig versierd o.a. met de halfstok waaien de vlaggen van Nederland, Enge land, Limburg en Venray. De Zangertjes van St. Frans, het Mannenkoor en het Dameskoor zon gen om beurten een toepasselijk lied, terwijl voor de graven van de En gelse gevallenen de kinderen uit al le scholen van onze gemeente zich hadden opgesteld met Wat bloemen. Op het ogenblik dat de autoriteiten een krans legden bij het grote mo nument namens Gemeentebestuur en Oranjecomité legden zij hun kleine en stille hulde op de graven van de meer dan 300 hier begraven Engelse soldaten. De Kon. Harmonie Euterpe besloot deze plechtigheid met het Wilhel mus, waarna iedereen zijnsweegs ging. Uitslagen zondag 2 mei; De Ster 2Venray 2 13 Venray 3Griendtsveen 72 Sevenum 2Venray 4 61 Hegelsom 3Venray 7 21 Venray 2 maakte zondag j.l. de verre reis naar Stein, waar de Ster reserves hun opwachting maakten. Op een klein en keihard, effectvol veld, dat de naam voetbalterrein be slist niet waardig is, moest de strijd worden aangebonden. De Venrayers hadden dan ook even tijd nodig om zich aan deze situatie aan te passen. Hierdoor namen de gastheren na het beginsignaal een ogenblik het heft in handen, maar de zeer sterk spe lende Venray-defensie hield stand. Geleidelijk aan nam Venray het initiatief over. Na 17 min. spelen plaatste M. Hermans de bal naar de vrijstaande Teunissen, die de Ster doelman beheerst passeerde: 01. Drie min. was het wederom raak. M. Lucassen nam op links een vrije trap en plaatste deze scherp voor doel, precies op de blonde kuif van W. Teunissen, die onhoudbaar inkopte; 02. Even waren de gastheren be duusd onder dit Venray-geweld, doch zij herstelden zich prima en kwamen terug. Na 41 min. spelen, nadat Ven ray nog enkele kansen had gemist, scoorden zij uit een vrije trap, die in eerste instantie werd afgeslagen, de verdiende tegengoal: 12. Hoewel we verwacht hadden dat De Ster in de tweede helft flink zou toeslaan, bleek het tegendeel waar. Venray nam wederom een duidelijk veldoverwicht. Na 25 min. spelen kwam W. Teunissen oog in oog met de doelman, maar schoot juist naast. Na 35 min. werd de strijd beslist. De ijverige J. Jacobs passeerde en kele tegenstanders en schoot via de binnenkant paal raak: 13. Dezelf de speler had enkele min. later be paald pech toen een keiharde schui ver de doelman nog op het nippertje met de voeten kon stoppen. Ook in de laatste fase van de strijd toonde Venray zich duidelijk de betere ploeg, maar tot doelpunten kwam men niet meer. Het bleef bij een verdiende 13 zege voor Ven ray 2, dat hierdoor weer is opge klommen tot de 3e plaats van de ranglijst. De wedstrijd Venray 3Griendts veen 1 is door de geringe tegenstand der gasten een matige vertoning ge worden. Ondanks het feit dat Ven ray 3 in de beginfase een nume rieke minderheid had (9 man), wist Verkuylen direct na de aftrap uit 'n hoekschop te doelpunten. Enkele mi nuten later werd het zelfs 20 door dat een achterhoedespeler van Griendtsveen de bal in eigen doel schoot: 20. Na ca. 20 min. wist Verkuylen nr. 3 in de touwen te de poneren. T. Linders maakte er voor rust met een afstandsschot 40 van. Na rust deed Venray 3 het een beetje rustiger aan. Door een mis verstand wist Griendtsveen 41 te scoren. Even later was 't echter weer Verkuylen, die de hattrick verrichtte en de stand op 51 bracht. Door nog 2 doelpunten van Verkuylen en een voor de tegenpartij werd de einduit slag 72. - "Venray 4 heeft het er zondag in Sevenum wel zeer slecht afge bracht. Met niet minder dan 61 moesten de Venrayers het onderspit delven. Venray 7 leed zondag een bijzon der onfortuinlijke nederlaag tegen onverslagen koploper Hegelsom 3. De vooral door Venray uitstekend gespeelde eerste helft werd afgeslo ten met een verdiende 01 voor sprong door een doelpunt van Piet Cortenbach. Na de thee trok Hegel som furieus ten aanval hetgeen na een kwartier resulteerde in de ge lijkmaker. Nadat nog een gaaf Ven ray's doelpunt was afgekeurd, ken de de scheidsrechter tot ieders ver bazing Hegelsom kort voor het ein de een strafschop toe, die de 2-1 eindstand opleverde. Een gelijkspel had de verhoudingen stukken beter weergegeven^ Programma zondag 9 mei: Venray 1Sanderbout 1 2.30 u. RKBSV 2—Venray 2 2.30 u. EWC 1—Venray 3 2.00 u. Venray 5Montagnards 2 12.00 u. Tienray 2Venray 6 12.00 u. Venray 7—EWC 3 12.00 u. VETERANEN I De wedstrijd tegen de S.S.S.-vete- ranen uit Overloon werd' door ons met 2-1 gewonnen, ondanks het feit dat wij een helft met 10 man speel den. A.s. zaterdag komt het sterke elf tal van de veteranen uit Duisburg (Did.) weer op bezoek; een zware op gave voor onze mannen. Aanvang 5 uur. Uitslagen: Leunen 1Merselo 1 02 Leunen 2Venray 5 111 Tienray 3Leunen 3 60 BW AlLeunen Al 20 Ysselsteyn B2Leunen B2 51 Programma: Zaterdag: Leunen AlMerselo Al 4.00 u. Merselo BILeunen BI 4.00 u. vertrek 3.00 u. Leunen B2Hegelsom B2 2.30 u. Zondag: Melderslo 2Leunen 1 12.00 u. vertrek 11.00 u. Meerlo 3Leunen 2 12.00 u. vertrek 11.00 u. In hun voorlaatste wedstrijd van dit seizoen waren De Molenwiekers te gast bij America 2. In een, voor al na de rust, goede wedstrijd wist men uiteindelijk de volle winst mee te nemen door een 32 overwinning America nam voor de rust door de rechtsbinnen een 10 voorsprong. Deze werd direct na de pauze door linsbinnen Elefterius teniet gedaan: 1-1. Toch kwam America via haar midvoor opnieuw aan de leiding met 2-1, maar midvoor L. Jenneskens zorgde met twee treffers voor de 3-2 eindstand. Voor 't begin van deze wedstrijd bood de aanvoerder van America blomeen aan vanwege het behaalde kampioenschap. Molenwiekers 2 had Merselo 3 op bezoek en behaalde na een matige wedstrijd een 70 overwinning. A. Vollenberg 4x ,M. Beerkens en Bos 2z zorgden voor de doelpunten. Molenwiekers 3 verloor met 21 van Merselo 2. J. Verheyen scoorde het tegendoelpunt. Molenwiekers 4 verloor met 63 van Melderslo 3. Hier scoorden J. de Bruyn lx en J. Franssen 2x. Tijdens deze wedstrijd kwam mid voor P. Willems van de Molenwie kers zo ongelukkig met een tegen stander in botsing, dat hij met een beenblessure en een hersenschudding in 't ziekenhuis moest worden op genomen. Van ruw spel was geen sprake. Programma voor zondag a.s.: Molenwiekers 1 en 3 zijn vrij. Molenwiekers 2 speelt om 2.30 thuis tegen EEV 1 met als inzet de boven ste plaats. Molenwiekers 4 spelen om 12 uur thuis tegen Kronenberg 3. Uw verslaggever haast zich dit maal naar de pen te grijpen om U de triomf te verkondigen, ofschoon de „mare" van de 70 overwinning op Push zeker tot in de verste uit hoeken zal zijn doorgedrongen! Het was weer een ouderwetse hockeyzondag op ons knusse veldje aan de Leunseweg en alle factoren voor deze geslaagde middag waren volop aanwezig: prachtig lenteweer, veel en enthousiast publiek en een belangrijke promotiewedstrijd. Bovendien hadden de veteranen een echt leuke voorwedstrijd tegen Nuenen gespeeld, een wedstrijd in ^slowmotion", in zeer laag tempo dus die evenals alle andere vetera nen wedstrijden onbeslist eindigde. Ook een veteranenwedstrijd trekt veel aanhang. De hoofdschotel vormde de wed strijd tegen Breda, dat door de over winningen op Geel Zwart Veghel en Tempo Roosendaal al naar de 2e klas gepromveerd was. De gemiddelde leeftijd van 34 jaar van dit uit ex- eerste elftalspeelsters bestaande elf tal wijst er al op dat het een wed strijd van techniek tegen snelheid en conditie was endat de balans ten onze voordele doorsloeg hebben we te danken aan onze grotere schot vaardigheid en aan de goede wed- strijdmentaliteit. En natuurlijk heb ben ook de bovenvermelde gunstige factoren van een thuiswedstrijd en vrouwe Fortuna meegespeeld, die ons al in het prille begin een doel punt (geen toevalstreffer overigens!) toestond, waardoor het team wat ge makkelijker ging spelen. Het Venrayse dameselftal speelde ook een uitstekende wedstrijd; er was geen enkele zwakke plek; de ballen werden vlot en met een goe de pass afgegeven; de techniek was goed verzorgd, soms briljant (zover men op een onegaal veld als het on ze de techniek al kan toepassen). Met de regelmaat van de klok werd de score opgevoerd, ruststand was 40 en na de pauze kwamen er nog 3 goals bij. Volgens de Bredase scheidsrechter haalde ons elftal in deze wedstrijd het peil van de pro motieklas. Maar laten we de dag niet voor de avond loven, m.a.w. wachten tot woensdag 5 mei en hopen dat we dan tegen Tempo tot hetzelfde spel komen De promotie kan ons dan bijna niet meer ontgaan! Ziet hem op. Wegens plaatsgebrek is het V.C. Rooy-nieuws in ons blad van vorige week niet opgenomen. Gaarne ne men we het hieronder op. Het tweede damesteam heeft za terdagavond de competitie besloten met een thuiswedstrijd tegen het Venlose Valuas 2. De Valuas-dames waren reeds enkele weken kam pioen. Na aanbieding van het ge bruikelijke bloemetje door de VC Rooy-aanvoersters, ontspon zich een aardige wedstrijd, waarin Valuas 2 duidelijk sterker was. Met 03 (4-15) (9-15) en (6-15) ging de volle winst naar Valuas 2. De VC Rooy-reserves zullen volgend jaar waarschijnlijk in de 2e klasse moeten uitkomen. Het le herenteam besloot zater dagavond de competitie met een uit wedstrijd tegen UVS Venlo. Hier waren het de VC Rooy-ers die de kampioensbloemen in ontvangst mochten nemen. In de eerste set nam VC Rooy met 615 de leiding, ook de tweede set was voor VC Rooy: 13-15. De derde set was duidelijk voor UVS. want met 158 kwam de stand op 1-2. De vierde set verliep bijzonder spare nend, tot 15-15 bleven beide ploe gen gelijk, toen drukte VC Rooy door naar 15-17 en won daarmee deze faire partij volleybal met 13. In de promotieklasse worden de laatste wedstrijden afgewerkt. De stand is; V.CT.'Rooy 22 21 1 42 65-8 Tupos 21 18 3 36 57-30 Flamingo 21 15 6 30 49-29 Con Brio 21 15 6 30 48-30 VCH 21 13 8 26 52-31 UVS 21 11 10 22 43-29 Valuas 2 21 10 11 20 41-42 Advendo 21 6 15 12 30-52 Forto 22 6 16 12 31-56 Sios 21 4 17 8 23-50 Cialfo 19 4 15 8 21-49 Appa 21 2 19 4 16-60 P.D.V. DE VREDESDUIF Uitslag Chatelet 18 apriL Aantal duiven 286. Aankomst le duif 11.05.24 laatstt duif 11.20.38. H. Crooymans 1 33 34 35 38 44 61 62 66 70; J. Janssen K. 2 8 10 19 21 22 25 27 28 30 37 40 41 65 71; J. Ewalts 3 29 47 57; J. Strijbosch 4 24 50; P. Janssen K. 5 12 18 32 46 72; H. Ewalts 6; H. v. d. Heuvel 7; H. Strij bosch Zn. 9 13 20 55 64 69; J. Ver stegen en Zn. 10 15 16 31 36 43 52 53 60 67; J. Creemers 14 39; J.' Maas 17 23 56 68; P. Strijbosch 26; P. Janssen H. 42 48 49 54; Chr. Cuppen 45; P. v. d. Laar 51; J. W. Dinjens 58; J. v. d. Laar 59; G. Janssen (L.) 63. Wedvlucht Chimay 26 april. Aan komst le duif 14.50.40; laatste duif 15.52.27. Aantal duiven 239. J. Janssen K. 1 4 8 12 14 28 34 40 46 48 53; H. v. d. Heuvel 2 7; P. v. d. Laar 3; P. Janssen K. 5 9 15 23 37 41 56 60; G. Janssen L. 6; P. Strijbosch Zn 10 55; J. Maas 11 54; J. Verstegen Zn. 13 21 30 31 33 36 39 59; H. Crooy mans 16 17 35 43 57; Gebr. Kusters 18 25; P. Janssen H. 19 38; J. v. cL Laar 20 42; J. Ewalts 22 32 45 47 5l 58; H. Kleuskens 24 50; J. Creemers 26 27; Gebr. Willems 9 52; J. W. Din jens 44; H. Strijbosch Zn. 49. Voor de wedvlucht Nat. Barcelo na is voor Venray en omstreken het inzetlokaal Vollenberg, Hensenius- straat. P.D.V. DE ZWALUW Nog eenmaal een vlucht als zon dag j.l. vanaf Pergnier en voor vele liefhebbers is het seizoen naar de maan. De hele zondag bedorven, plus tweederde van de duiven niet thuis, dat was het resultaat van een naar onze mening onverantwoord lossen der duiven. Toch werden ook ditmaal de prij zen verdiend en zien we de uitslag van onze C.C. dan heeft De Zwaluw het er nog zeer behoorlijk afge bracht. Acht prijzen bij de eerste 12 is een prachtige prestatie. Dat onze oudjes toch ook nog wel meetellen zien we aan de eerste twee prijswin naars. Voeg daarbij dat J. Gommans tevens winnaar werd van de extra hoofdprijs, een rijwiel, dan mogen we beslist tevreden zijn. Aan deze overwinnaar onze gelukwensen. De uitslag was als volgt: Tergnier 280 km. Eerste duif 14.54.02, laatste duif 17.02.00. J. Gommans 1 69 73 81; P. Kersten 2 9 27 68; P. Hendriks 3 11 21 44 59 67; J. van Haren 4 40; L. Voermans 5; A. Loonen 6 24 46 56 75; G. Boom 7; Munckhof-Poels 8 35; P. Philip- sen 10 25 80; Loekie Jenneskens 12 77; J. Arts 13 16 20 22 28 36; de Riet- Sijbers 14 72; Th. Brok 15; E. Ouden hoven 17 18 50; A. Smits 19 29 43 52; W. Lormans 23 60; P. Schwachöfer 26; J. Bastiaans 30 42 48; M. van Houdt 31 70; J. Versieyen O. 32; M. de Bruyn 33 57 66; P. Manders 34 53; E. Vermeulen 37; J. Janssen V. 38 49 54 65 74; A. Hendriks 39; P. Willems 41 76; L. Coopmans 45; Gebr. Basten 47 79; L. Thissen 51; J. Boom Zn. 58; Joh. Gommans 61 63; Jos. Vermeulen 55 62; H. Lucassen 64; W. Berge voet 71; J. Custers 78.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 5