wat gaat er gebeuren op het Rosendaal Venrayse onderduiker loste oude schuld in 9 mei moederdag De balans van een oorlog Sportraad vergaderde VRIJDAG 7 MEI 196S No. 18 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG WEEL EN MAASB DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFKRIAH VOflR VFNRAY FN DMSTRFKFN AD VERTENTIEPRUS 81/. d p. mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 "<r<IV DLAiJ VUUA V EfllIxA I Crlv WlflO 1 A UliCrll PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2. GEBOORTEPLAATS VAN EEN NIEUW VARKEN Vorige week hebben wij bericht dat de grote vleesverwerkende in dustrieën Hartog en ZwanenlSurg de boerderij 't Roosendaal onder Mer- selo hebben gekocht, waarop zij een onderzoekcentrum willen stichten. Een centrum voor een miljoenen- onderzoek naar een beter vleesvar ken. De kern van het onderzoek is, dat men langs fundamenteel weten schappelijke weg door inteelt, vast leggen van erfelijke eigenschappen, veterinair pharmaceutisohe begelei ding en wijziging van fundamentele factoren in het stofwisselingsproces tot de-fok van een beter dus ma gerder vleesvarken wil komen, dat zich beter in de vleeswarenfabrieken in Oss laat verwerken. Tot nog toe hebben Homburg en Koudijs ook al iets op dit gebied opgezet, maar wat Zwanenburg met Organon en Hartog met de hele Unilever en veevoeder fabrieken achter zich nu doet, gaat veel verder. Veel verder omdat deze fabrieken de nodige tientallen mil joenen en wetenschappelijke staven hebben om dit werk goed te doen. Ze hebben op elk terrein de deskun digen voor deze opgave, die volgens deskundigen zes tot tien jaar onder zoek en selectie zal vragen op het proefbedrijf 't Roosendaal, waar 5000 dieren gehuisvest kunnen worden. Ook de grote boerencoöperaties vol gen deze ontwikkeling op de voet. Het huidige veredelde Nederland se landvarken is van prima kwali teit met goede voederconversie. Maar de vraag is of met varkens door in teelt en vastleggen van erfelijke eigenschappen kan worden bereikt, wat ook al met kippen is gebeurd. En als deze machtige industrieën er in slagen een veel beter slachtvarken te ontwikkelen, dan heeft dit conse quenties ook voor andere export- slachterijen, mesters, vermeerde raars en voederleveranties. Wel niet onmiddellijk, maar dan toch in de naaste toekomst. Het moet gezegd dat geleerden in Nederland zoals prof. Hirschfeld uit Utrecht, ver maard geneticus, al enkele tientallen jaren geleden op de noodzaak van dit fundamenteel wetenschappelijk onderzoek hebben gewezen. De we tenschappelijke concentratie van Hartog en Zwanenberg heeft meer dan wie ook in Europa kans op sla gen in de opzet een beter mager vleesvarken te maken met weinig of geen spek en meer marge tussen kostprijs en opbrengstprijs. De vraag waarom de grote coöperaties via een vereniging van fokkers, rijks steun en financiering door economi sche instellingen, nog geen eigen on derzoek gaan plegen is tot heden on beantwoord. Duizenden boeren in dit gewest zal deze zaak belang inboezemen. De on derzoekers zijn van plan moederdie- ren te fokken die aan de met hen samenwerkende vermeerderaars be schikbaar worden gesteld, de biggen gaan naar de boerenbedrijven, die de kontrakten met de fabrieken voor vlesleveranties afsluiten. Maar ach ter dit nieuwe betere varken van de toekomst, dat nu in de maak is in de laboratoria, staat de kwesties van le vering van wetenschappelijk bereide voeders enz. In kringen van de co- operaties maakt men zich nog niet bang. Tot nog toe is bewezen, dat de la ge kostprijzen van de varkens mede te danken zijn aan de lage voeder- prijzen van de coöperaties. Ook op kuiken-gebied heeft de coöperatieve fokkerij de particuliere ondernemin gen gevolgd zoals een Hylyne en Bo- vans. Toch is het O.sse plan een klei ne revolutie tegen de achtergrond van het bestaande varkensstamboek. Hartog en Zwanenburg gaan de zaak fundamenteel wetenschappelijk aan pakken. Zij gaan op zoek naar een beter vleesvarken, dat in de naaste toe komst de roem van onze vleespro- dukten op de EEG-markt moet ver hogen. „Gedurende de achter ons liggen de jaren en vooral sinds het in wer king treden van de EEG-verordenin- gen voor varkens, varkensvlees en -produkten heeft de Nederlandse varkenshouderij, alsmede de afzet en bestemming van de door haar voort gebrachte dieren een aantal belang rijke wijzigingen ondergaan. Volgens de december-tellingen is gedurende de laatste 5 jaar het aan tal varkens op de Nederlandse be drijven met 20 pet. toegenomen (van 2.934.000 tot 3.525.000), terwijl het aantal bedrijven met varkens met Wier is een oud Fries dorpje, waar het leven zo'n beetje stil schijnt te staan. Zulke plaatsen wa ren onder de laatste oorlog juist de geschikste voor onderduikers. Zo be landde daar .de Haagse student IroHkr. J. de Bruyn, die na het behalen van zijn gymnasium-diplo ma naar Duitsland moest, maar lie ver onderdook dan voor de vijand te gaan werken. Deze Hagenaar had een hobby, namelijk de sterrenkun de en kon verder uitstekend over weg met wekkers, horloges ed. En in de vele en lange uren dat hij -als onderduiker niets kon doen, besloot hij een zgn. astronomisch uurwerk te gaan bouwen, waarop men dus de loop der sterren kon volgen en dit aan te bieden aan de kerkvoogden van dit Friese plaatsje als een dank betuiging voor wat de inwoners van deze plaats voor hem als onderdui ker hadden gedaan. Nu was dat plan gauwer opgezet dan gedaan, want Dinsdag was het een grote dag voor het Friese dorpje Wier. Maar ook een grote dag voor de Venrayse horloger Manta Schim van der Loeff. Het waarom hopen we hieronder duidelyk te maken. ruim 20 pet. is afgenomen (van 148.800 tot 117.300). Ook het primaire afzetpatroon van de slachtrijpe varkens heeft belang rijke wijzigingen ondergaan. Het aantal baconvarkens is van 18,6 pet. van het totaal in 1955 via 12,5 pet. in 1960 teruggelopen tot 2,6 pet. in 1964. De uitvoer van levende en geslach te varkens, die behalve in jaren met zeer ruime aanvoer, zoals in 1960, al tijd van ondergeschikte betekenis is geweest, vertoont een zeer sterke stijging in de afgelopen 2 jaren. In 1963 werden reeds 474.000 varkens uitgevoerd ,in 1964 was dit zelfs meer dan 1 miljoen. Deze werden vrijwel* geheel in de EEG afgezet. De ezport van vleesconserven naar onze traditionele afzetmarkten, de Verenigde Staten van Amerika en het Verenigd Koninkrijk wordt door diverse oorzaken moeilijker. De kwalitatieve verbetering van de Amerikaanse hammen, de scherpe konkurrentie van Deense zijde en de als gevolg van de EEG-regelingen te verwachten problemen rond de ex port naar niet-Euromarktlanden zijn er boorbeelden van. De Nederlandse varkenshouderij, die plm. lVs maal de Nederlandse behoefte aan varkensvlees produ ceert, zal dan ook voor de afzet van haar produktie in steeds toenemende mate op onze EEG-partners zijn aan gewezen. Daar bovendien bij het tot stand komen van de EEG-verordeningen de marktordende mogelijkheden van het Produktschap voor Vee en Vlees verminderen, zal de Nederlandse varkenshouderij zowel als de vlees verwerkende industrie in het stre ven naar handhaving of verbetering van haar positie meer dan voorheen gesteld worden tegenover problemen die slechts door eigen kracht, eigen doelmatigheid en eigen vindingrijk heid kunnen worden opgelost. De momenteel schijnbaar gunstige positie vindt haar oorzaak mede in de voorsprong, die wij nu nog heb ben. Ten opzichte van de overige EEG-landen beschikken wij over een goed varken, een doelmatige var kenshouderij en een efficiënt han dels- en verwerkingsapparaat. Of Nederland in 1970 slechts de varkens produceert, die in eigen land kunnen worden afgezet óf dat Ne derland een bloeiende varkenshoude rij zal hebben met een grote export naar de ons omringende gebieden, is vooral afhankelijk van de mate, waarin ons land erin slaagt het fok ken, vermeerderen, mesten en ver werken van deze varkens zodanig aan te passen en te verbeteren, dat wij in 1970 en volgende jaren die voorsprong nog hebben. Reeds vorige week schreven we dat in Frankrijk en Duitsland reuze fokbedrijven in de maak zijn. Daar moet Nederland tegen kunnen blij ven concurreren. Om aan deze te verwachten ont wikkeling, waarvan de gevolgen pijnlijk voelbaar zouden zijn voor al le geledingen van het Nederlandse varkens produktie- en verwerkings apparaat het hoofd te bieden, dient te worden gestreefd naar een var kensstapel, die beter is aangepast aan de veranderende omstandighe den. Met name door de meest econo mische produktie van mager var kensvlees van een kwaliteit, die in het bijzonder geschikt is voor ver werking. Dit is de taak die de deskundigen in 't Roosendaal op krijgen te lossen. materialen daarvoor waren er niet. Hij kreeg met veel moeite metaal voor de zes buiten-wijzerplaten maar voor alles wat binnen de toren zoals de tandwielen moest gemasS* worden van multiplex, waarbij tand na tand, wiel voor wiel uitgezaagd moest worden. Een karwei, zoals de gewezen onderduiker later zelf zei, waar je stapelgek bij werd. Het begin was er echter en onze student - sterrenkundige - klokken maker bleef aan de gang. Maar zijn schuilplaats werd verraden en hij belandde in het kamp van Amers foort, waar hij uiteindelijk werd be vrijd. De eenmaal op zich genomen taak werd toen toch ten uitvoer ge legd, ondanks het feit, dat de Bruyn intussen moest gaan studeren en in 1946 kregen de kerkvoogden dit as tronomische uurwerk namens een dankbare onderduiker van Wier aan geboden. Het vormde sindsdien eerj der bezienswaardigheden van het Friese land en was het enige in onze Lage Landen. Maar multiplex is geen metaal en weer en wind deden hun werk, ook in het torenuurwerk van Wier. Dit unieke werk scheen verloren te gaan, totdat het vakblad van horlo- gers er de aandacht op vestigde. Toen sprong Manta Schim van der Loeff in. Hij was zelf onderduiker geweest onder de oorlog en had na de bevrij ding toch wel eens bij zichzelf ge dacht, dat je in tijd van nood van alles wilt doen, om geholpen te wor den, maar als dan het gevaar voorbij is, dan vergeet je de mensen, die je geholpen hebben en die door die hulp te geven zelf hun leven riskeerden. Hier had nu een onderduiker iets gepresteerd, dat voor de betrokken gemeenschap van belang was en dat dreigde nu verloren te gaan. Een mooie kans om de oude „schuld" te vereffenen en zo bood hij zich aan om bepaalde onderdelen voor dit uurwerk gratis in metaal te vervaar digen. Hij kreeg hulp van nog zeven andere horlogemakers, die zich wel wat om moesten schakelen omdat een torenuurwerk nu eenmaal wat anders is dan een horloge, maar die met evenveel enthousiasme aan het werk gingen om de houten kamwie len en rondsels te vervangen door het meer weer en wind bestendige metaal. Er was gelukkig nog een werktekening en zo hebben in de af gelopen maanden 8 Nederlandse hor- logers o.l.v. de heer Schim van der Loeff zich gezet aan'het grote kar wei. Al de gemaakte onderdelen zijn netjes in elkaar gezet en dinsdag de herdenkingsdag was dan het grote ogenblik gekomen dat acht oud-onderduikers het geheel ver nieuwde astronomische uurwerk van Wier opnieuw aan konden bieden als een bewijs van dank voor alles wat voor de onderduikers is gedaan. Wier behoudt zijn kostbaar uur werk, dank zij dit gelukkig initiatief dat nu tot in lengte van dagen het bewijs zal leveren dat niet alleen kundige horlogemakers ook toren uurwerken kunnen bouwen, maar ook, van de dank die onderduikers willen brengen aan degenen, die le ven en goed riskeerden om in die donkere dagen anderen te helpen. Wij vragen oq PERSONAL geschoold en ongescho- ld Aanmelden dagelijks - ook na werktijd aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY GEDIPLOMEERDEN LAND- EN TUINBOUWSCHOOL Op maandag 26 en dinsdag 27 april zijn de eindlessen gehouden voor de Land- en Tuinbouwschool. J. Ram- baghs uit Castenray haalde het di ploma Landbouw. De volgende jongelui behaalden het diploma voor Tuinbouw: J. v. d. Berg, H. Claessen en J. Ebben, Groeningen; A. Vogelsangs, Maashees; J. Bremmert, Venray; W. Heidens, Castenray; Th. Litjens en G. Thielen, Oostrum. Het diploma land- en tuinbouw behaalden: J. Arts, H. Holtackers, G. Litjens, J. Loenen en L. Willems, Leunen; L. van Dijk en M. Linders, Venray; W. Ewals en H. Peeters, Heide; G. Fokke, Venlo; H. Gellings, Merselo; J. Weyers, Wanssum; L. Camps en F. Janssen, Oostrum; W. Classens en H. Ewals, Veulen: L. v. Dijck, J. Janssen, A. Pouwels en M. Spreeuwenberg, Ysselsteyn; en M. Dinghs, Castenray. Vier herexamens werden verder opgelegd. DE VERLIEZEN Zoals bij iedere oorlog is er uit eindelijk een verliezer en een over winnaar. Zowel in de eerste als in de tweede wereldoorlog hebben de geallieerden gewonnen en de „cen- tralen" of, zoals zij in de tweede wereldoorlog werden genoemd, de „As-mogendheden" verloren. Maar in beide oorlogen heeft het woord overwinnaar een „wanklank" gekre gen. Laten we eens nagaan wat het betekent om overwinnaar te zijn. De oorlog kostte 322.000 Ameri kaanse soldaten het leven, 741.000 militairen werden gewond Het Britse rijk bracht in verhou ding met de bondgenoot Amerika wel zeer zware offers. 303.000 solda ten sneuvelden, ruim 60.000 burgers werden gedood, 30.000 man van de koopvaardij vonden een graf in de golven. De R.A.F. verloor 70.000 man. 13 Miljoen Engelse huizen werden vernield, 4,5 miljoen beschadigd. De Canadezen verloren, voor het me rendeel bij de bevrijding van Neder land, 18.000 man. 55.000 Canadezen raakten gewond Ook de Franse verliezen waren erg hoog. 1.125.369 Fransen werden door oorlogshandelingen gedood Ook ten aanzien van de verliezen ontbreken Russische cijfers. Gene raal Zjoekow vertelde eens aan Eisenhower: „Alleen al in de bezette gebieden zijn zoveel burgers gedood, dat wij niet in staat zijn het totaal bij benadering te schatten Wij geloven de Russische generaal. En de verliezers Duitsland betreurt ruim 4 miljoen doden, vermisten en invaliden Japan verloor 1.219.000 soldaten, 240.000 werden invalide. De oorlog kostte aan bijna een kwart miljoen Japanse burgers het leven1,3 miljoen burgers werden gewond 'Hirosjima 80.000, Nagasaki 40.000 jloden...O.JDe gehele Japanse vloot ging ten onder. NEDERLAND En hoe hoog was de tol, die ons land betaalde? 270.000 landgenoten maakten de bevrijding niet mee als gevolg van de oorlogshandelingen. Van dit aantal werd het grootste gedeelte het slachtoffer van Duitse terreur. Bij deportatie en in concen tratiekampen stierven ruim 126.000 Nederlanders. 2800 verzetstrijders werden gefusileerd. 30.000 arbeiders werden in Duitsland gedood. De hon gerwinter en ondervoeding eisten 83.000 doden. 4600 militairen sneu velden. De koopvaardij verloor 1900 zeelieden, 270 militairen stierven in krijgsgevangenschap. 20.400 burgers werden tijdens bombardementen en gevechtshandelingen gedood. 490 Nederlandse schepen gingen verloren. In Nederlandsch Oost-In- dië verloren 45.000 landgenoten het leven. Bij de bevrijding van ons land sneuvelden 50.000 geallieerden. De balans van een oorlog En ondanks de „oorlogs"-uitvin- dingen, die misschien op de debetzij de kunnen worden geschreven: Nieu we geneesmiddelen, betere bestrij- dingsmethoden tegen allerlei kwalep, nieuwe uitvindingen, gewijzigde vaak betere o.a. arbeidsverhou dingen, verhoudingen tussen mensen onderling, geestelijke toenadering tussen de kerken Ondanks we kunnen hier niet meer van uitvindingen spreken verbeteringen, welke het gevolg zijn van de oorlog, kan er niet van winst worden gesproken. Want ook heeft dezelfde oorlog de mens ten kwade veranderd, verruwd, harder gemaakt. Bovendienop de creditzijde van de balans staan „posten", welke nimmer kunnen worden uitgewist, want zij zijn met bloed geschreven: .Warschau, Rotterdam, Coventry, Auschwitz, Bergen Belsen, Javazee, Okinawa, Lidicé, Oradour, Putten, Birmaspoorweg, Normandië, Stalin grad, Ardennen, Hirosjima, Nagasa ki". Wegens plaatsgebrek kon het ver slag van de vergadering van de Sportraad in ons blad van vorige week niet volledig zijn. Op deze vergadering kwam nl. verder ter sprake de medische sport keuring, die volgens verschillende jeugdleiders beslist onvoldoende is. Men zal hierover kontakt opnemen met de betreffende doktoren. Het verzoek van de Kath. Jeugd raad Nederland om de programma's op te willen zenden van oriëntatie- ritten, wandeltochten e.d., georgani seerd door de aangesloten leden, werd naar de betreffende verenigin gen terugverwezen. Deze moeten die zelf opsturen. De heren Rippe en Keysers, Yssel steyn, werden herkozen resp. als voorzitter en als vertegenwoordiger van de kerkdorpen. De heer Vosbeek blijft secretaris. Het verzoek van St. Lidwina om in het nieuwe zwembad ook voor zieningen te treffen voor de gehan dicapte zwemmers zal doorgegeven Worden en ondersteund. De financiële toestand van de Sportraad kwam ter sprake bij de begrotingsbehandeling, die een te kort aanwees van 1100,Nu is er eindelijk een gemeentelijke subsidie van 500,uit de bus gekomen, maar hier kan men de eindjes nog niet bijeen knopen. De vergadering was unaniem van mening dat gezien het vele wat de sportraad doet deze gemeentelijke subsidie wel erg aan de krappe kant is. Men zal pogen die groter te krij gen. Het concept voor de jeugdsubsidie zal verder nauwgezet worden be studeerd om er uit te halen, wat er uit te halen is voor verschillende verenigingen. Na al deze feestdagen nog een moederdag? Natuurlijk. Wie het gro te voorrecht heeft nog een moeder te bezitten, beseft soms maar half wat deze eerste vrouw in het gezin be tekent. Kinderen waarderen moeder on voldoende, omdat ze er niet bij na denken wat ze allemaal aan haar te danken hebben: het leven zelf, de hele opvoeding, de eerste troost- woordjes, de heerlijke spelletjes van de jeugd, de eerste wankele stappen op hun levenspad, het voedsel, de verpleging bij die akelige kinder ziekten, een beetje begrip bij de moeilijkheden op latere leeftijd. Moeder zorgt toch elke dag maar weer, dat ieder op tijd op en goed gekleed, gewassen en gevoed het huis uit kan; moeder verstelt de kle ren en wast, moeder zorgt voor het eten en voor de lekkere hapjes; moeder deelt haar huishoudgeld zo in, dat er kleren gekocht kunnen worden, dat er altijd iets goeds op tafel komt en dat de snoeperijtjes niet vergeten worden. En wat heeft vader allemaal aan moeder te danken! Zonder haar zou hij maar een droevige figuur slaan in zijn eigen gezinnetje, zou hij het huishouden niet baas kunnen en de kinderen geen verzorging kunnen geven, jazou hij ook het geld niet op de juiste wijze weten te be steden. Een huis zonder moeder is een ka le, lege, ongezellige, koude en onbe woonbare woning. Wie zijn moeder verliest, zou al het andere wat hij heeft willen geven om zijn moeder terug te krijgen. Maar helaas, het is niet mogelijk. En dan komt de wroe ging en de spijt, dat hij of zij moe der niet eerder en meer gewaardeerd heeft. En dat hij moeder niet wat meer verwend heeft. Daarom is deze moederdag een goed ding, al mag hij dan door han dige zakenlieden uitgevonden zijn. Op deze dag kan men iets van de waardering doen blijken jegens haar, die in ieder mensenleven zo'n grote rol speelt. Op deze dag kan men eens bewust denken aan wat zij alles doet en deed en men kan dan proberen met een kleinigheid iets terug te doen. Een bloemetje, een boek, een ander geschenk zal de dank vertol ken van heel het gezin, van de aller kleinsten tot de groten toe, van wie geen de moeder missen kan. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen I ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS ZR. A. JANSSEN Pr. Bernhardstraat 66 Tel. 1504 GROENE KRUIS Dinsdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray TeL 1152 (04780) b.g.g. 1061 ZILVEREN PROFES SIEFEEST A.s .zondag zal de Eerw. Zuster Mathilda (mej van Overveld) in het ziekenhuis alhier het feit herdenken dat zij voor 25 jaren haar professie- feest heeft gedaan bij de congregatie van de Zusters van Roosendaal. SPAAROVERZICHT VAN DE ZES BOERENLEENBANKEN IN VENRAY In de maand april werd bij de Boerenleenbanken in de gemeente Venray op spaarboekjes ingelegd een bedrag van 1.056.541,33 en terugbe taald een bedrag van 1.212.030,39. Het saldo tegoed op de spaarreke ningen bedroeg 30 april 1965 30.121.967,22. EERSTE PRIJS VOOR MERSELOSE BLAASKAPEL Op een te Rijckevoort gehouden Boerenkapellenconcours zaterdag j.l. wist de Boerenblaaskapel van Mer selo o.l.v. F. Muijzers in de le afd. met 243V2 p. een eerste prijs te be halen met promotie naar de afd. Uitmuntendheid. Wederom dus een prachtig resultaat voor Fanfare St. Oda. (Advertentie) ALGEMENE BANK NEDERLAND Hierdoor delen wij U mede, dat wij met ingang van 3 mei 1965 in Venray tijdelijk kantoor houden in ons rijdend bankkantoor, dat mo menteel is geplaatst op het Hense- niusplein-hoek Grotestraat Onze kas is tot nadere aankondiging geopend van 912.30 uur. ZIEZO-MARKT UITGEBREID Nog maar enkele maanden na de opening van de nieuwe zelfbedie ningszaak heeft de N.V. EDAH haar ZieZomarkt weer danig uitgebreid. Een bijbouw met liefst 174 m2 vloer oppervlakte heeft meer ruimte ge schapen voor de duizend-en-een ar tikelen welke dit bedrijf biedt op het gebied van kruidenierswaren en vers vlees. Voorlopig is de zaak thans overgebracht in de zaterdag geopen de nieuwbouw, waarna men direct begonnen is met de verbouw van de „oude' winkel, die geheel wordt aan gepast en later ook een geheel zal gaan vormen met de nieuwbouw. Men hoopt dit werk voor Pinksteren gereed te hebben, zodat dan meer dan 300 m2 vloeroppervlakte ter be schikking komt. Is thans in het nieu we gedeelte al o.m. kaas en vers vlees-afdeling uitgebreid en een nieuwe diepvries afdeling gecreëerd, als de gehele winkel gereed is, zal daar ook nog een aparte groente-af deling in komen, die het volledige assortiment gaat brengen. Daarvoor is intussen al een grote koelcel ge bouwd met de nodige ruimten voor snij- en schilmachines, terwijl bo vendien de magazijnruimte thans ook flink is uitgebreid en al bere kend is op de nieuwe zaak. Het nu geopende gedeelte geeft nog beter dan voorheen de klant een duidelijk overzicht over het vele, vele, wat de ZieZomarkt biedt en hij of zij kan thans nog beter een keuze maken. Dat men daar gretig gebruik van maakt blijkt wel uit de grote be langstelling die deze zelfbedienings zaak trekt. Vraagt men de bedrijfs leider de heer J. Brouwers of hier mede een einde gekomen is aan de bouwplannen, dan knikt deze beslist van neen. Als dit allemaal achter de rug is en de nieuwe zaak kant en klaar is, dan komt uitbreiding num mer drie aan de beurt, die het mo gelijk maakt dat deze supermarkt nog meer artikelen onder een dak zal brengen. Maar voorlopig blijven we het nog even doen met de nood- winkel, die al met al toch wel laat zien, welk een enorme winkel bin nenkort hier klaar zal komen.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 1