SVV koos nieuw bestuur Venrayse Verkenners S.V.V. JEUGD S.V.V, NIEUWS WANDELSPORT HONDENSPORT DUIVENSPORT BILJARTEN a RIAENS-ROYERS M.A.C. ROOY M.H.C.V. Brabanders protesteren DONDERDAG 29 APRIL 1965 No. 17 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAASÜ DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFICRTAn VOHP VFNRAY FM OM^TRFlfFN ADVERTENTIEPRIJS 8'/. ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ÏT V WL/I\ V 1 UrH WIVIO 11\ UiVCrll PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) Grotesiraai 18 Tel. 1253 Ook voor tennissport Wie naar de SW-vergadering van maandag gegaan was met de ge dachte nog enig vuurwerk mee te maken, kwam bedrogen uit. In zo verre tenminste dat de bestuursver kiezing, waar kennelijk heel wat voorbesprekingen aan vooraf gegaan waren, heel kalm en rustig verliep. Maar vooraf had de heer P. Geurts afscheid genomen van SW, dat hij 13 lange jaren als voorzitter gediend heeft. Hij sprak woorden van dank en erkentelijkheid tegen jeugd- en clubleiders, tegen de met hem schei dende bestuursleden, maar gaf daar naast ook enkele waarschuwingen weg, die voor de toekomst van SW wel van belang kunnen zijn. Zo wees hij er op dat als het slecht gaat, als prestaties uitblijven en men teleur gesteld is, zo dikwijls 't bestuur als de zondebok de wosetijn wordt in gejaagd. Kritiek is goed en moet er zijn, maar moet vooral opbouwend zijn en niet bedoeld zijn tot meer dere eer en glorie van het eigen-ik of een afreageren van als men zich op zijn teentjes getrapt voelt. Hij waarschuwde ook de suppor ters die van groot belang zijn voor 'n club, maar die ook bepaalde spelers kapot kunnen maken met onbarm hartige kritiek en daarmede de geest in een elftal aantasten. En tenslotte deed hij een dringend beroep op geestelijke en wereld lijke overheid om toch het grote belang van een sportvereniging te willen zien. Teveel wordt voetbal len nog beschouwd als de een of andere vermakelijkheid, terwijl het in feite een prachtig middel is om de jeugd op te vangen, ze te leiden en een gezonde vrijetijdsbesteding te geven. Na dit afscheidswoord konden dan de stembriefjes uitgereikt worden en de 91 aanwezige leden van SVV stemden als volgt: M. W. Arts 90 stemmen, G. Gossens 87 stemmen, H. Roosen en H. Stevens 84 stemmen, A. Rooij akkers 77 stemmen, W. Tummers 74 stemmen, J. van Daal 70 stemmen en T. Baldwin en Chr. Schmeitz 65 stemmen. Bij de later gehouden voorzitters verkiezing werd de heer A. Rooij - akkers met1 80 stemmen gekozen als de nieuwe voorzitter, die met ge noemde heren dan SVV naar een nieuwe toekomst moeten leiden. Beschermheer L. Laurensse maak te een einde aan deze vergadering," die een ontroerend slot kreeg. Hij sprak namelijk een woord van af scheid en dank tot de bestuursleden Dr. Coenen, J. Janssen, Verberkt en Pouwels, maar wel heel speciaal tot de heer P. Geurts, die in 13 jaren veel ups en downs van „zijn" voet balclub heeft meegemaakt en onder soms bijzonder moeilijke omstandig heden leiding heeft moeten geven. Men verwijt de jongelui va ntegen- woordig wel eens onverschilligheid en nonchalance, maar toen het af scheidscadeau ter sprake kwam, dat men de scheidende voorzitter wilde overreiken, speelden diezelfde jonge lui het klaar om met z'n allen een prachtig televisietoestel bijeen te brengen, dat de heer Laurensse hem dan ook namens de gehele vereni ging kon aanbieden. Een ontroerde ex-voorzitter, die 'n dergelijk vorstelijke geste beslist niet verwacht had, maakte met zijn dankwoord 'n slot aan deze avond, die hopenlijk voor SVV een nieuw en goed begin zal zijn. Later vernamen we dat de heer A. Gommans, om wiens royement door het bestuur indertijd nog al wat te doen is geweest en die de crisis fei telijk veroorzaakt heeft, zich bedankt had als lid van de Sportvereniging Venray. TOTO In verband met Koninginnedag moet tot nr. 36 ingeleverd worden op HEDEN woensdag 28 april op de normale uren. Uitslagen 24 april: Venray AlPanningen Al 21 Leunen AlVenray A2 00 Wanssum A2Venray A4 04 Oostrum BIVenray B3 31 Leunen B2Venray B5 50 Venray B4Wanssum B2 08 Programma 30 april: Oranje-toernooi 1 uur Uitslagen zondag 25 april: De Ster 1Venray 1 afgelast Venray 2Tiglieja 2 12 YsselsteynVenray 3 afgelast Venray 4Wittenhorst 3 24 RKDEV 3—Venray 5 2—2 Venray 6—FCEB 2 1—0 Venray 7Melderslo 3 21 Programma zondag 2 mei a.s.: De Ster 2Venray 2 2.30 uur Venray 3Griendtsveen 2.30 uur Sevenum 2Venray 4 2.00 uur. Hegelsom 3Venray 7 12.00 uur Programma 1 mei: Venray AlWittenhorst Al 5.00 uur Tienray AlVenray A2 3.00 uur Venray A3Wittenhorst A3 1.30 uur HRC AlVenray A4 3.00 uur DIS BIVenray B3 3.00 uur Venray B4Wittenhorst B4 1.30 uur W.S.V. VENRAY's GLORIE Venray's Glorie begint weer met 't zomerseizoen. A.s. zondag 2 mei is het trainen voor het parcours van 5 mei dat gehouden wordt in Ven ray. Bijeenkomst voor de training bij Café Buitenkist. De training begint om kwart voor tien. Alle kinderen worden verzocht aanwezig te zijn. Verdere mededelingen hoort men op de training. W.S.V. HET MOLENPLEIN Zondag 25 april wist W.S.V. Het Molenplein in Horst-America de 2e prijs te behalen op de 10 km. Afgelopen zondag was het M.A.C. „Venlo" dat een 50 km lange oriën- tatierit organiseerde. Onder de 53 deelnemers waren maar liefst 16 M.A.C. Rooy leden. En hoe kon het anders, de beste prijzen gingen na tuurlijk weer mee naar Venray. In de A klasse behaalde G. Bom de eerste prijs en Fr. Janssen de 2e prijs. In de B-klasse werd de 2e prijs voor P. Janssen en de 5e prijs voor A. van Dijck. Voor hen die de komende zonda gen nog een oefenritje willen rijden als voorbereiding op de grote „Burg- graafrit", vermelden we nog enkele wedstrijden: 30 april Volkel; 2 mei Wanssum, Venlo (Veilig Verkeersrit), Roermond en St. Oedenrode. Veel succes. Op de gehouden nationale politie hondenwedstrijd te Helden-Pannin- gen-Grashoek, waar de vereniging „Buitenkist" Venray met twee hon den deelnam, werden prachtige re sultaten behaald, getuige de uitslag: 1. J. Barends met bouvier Cas 281,5 2. L. Janssen, met M. herder Nero 275 p. De heer Barends behaalde een ex tra prijs in het stel werk en de heer Janssen in de vooroefenignen. P.D.V. DE ZWALUW De vlucht van j.l. zondag zullen we trachten maar zo spoedig moge lijk te vergeten. Hopenlijk zullen de diverse achterblijvers nog terecht gekomen zijn, anders zullen we zon dag beslist een aantal duiven min- dtr hebben. Laten we hopen op ein delijk eens behoorlijk weer. E. Vermeulen werd met de 3e en 10e prijs winnaar van de prachtige beker. Morgen vrijdagavond van 7 tot 8 uur inkorven voor Tergnier. Hierop als extra hoofdprijs te winnen een rijwiel ter waarde van 200,Aan tekenen in de blanco kolom a 50 cent per duif. Dinsdag 4 mei inkorven voor Gel denaken, eveneens van 7 tot 8 uur, terwijl vrijdagavond van 7 tot 8 uur ingekorfd moet worden voor Pont St. Max. De uitslag van zondag j.l. was als volgt: Chimay 202 km. Eerste duif 13.43.30, laatste duif 15.54.40. Aantal duiven 409. Munckhof-Poels 1 34 68; J. Arts 2 50 85 88 94; E. Vermeulen 3 10 30 47; P. Schwachöfer 4 24 25 59; Br. Staps 5 11 37; G. Boom 6; P. Willems 7 22 102; J. van Haren 8 15 17 27; P. Philipsen 9 77 86; A. Smits 12 14 40 69 93; J. Hendriks 13 58 98; de Riet-Sijbers 16 19 33 54; Joh. Gom mans 18 46 48 76;. Jos. Vermeulen 20 31 100; J. Bastiaans 21 87; J. Custers 23; J. Janssen V. 26 63 72 81 82 83 101; P. Hendriks 28 65 66 96; E. Oudenhoven 29 42 67 74 78 91; L. Coopmans 32 36 92; J. Gommans 35 44 53 57 89; J. van Kessel 38; M. de Bruyn 39; L. Voermans 41 80; H. L. Willems 43; W. Bergevoet 45 49 75; W. Lormans 51 55 64 Gebr. Basten 52 61 103; A. Loonen 56; P. Kersten 60 71; Joop Janssen 62; R. Janssen 70 84 99; P. Manders 73; W. Peeters 79 95 97 en hier is hij dan: Loekie Jenneskens 90. De wedstrijd in Sevenum tegen de Sparta-veteranen bracht ons een ne derlaag. Na een lange reeks overwin ningen moest dat toch eens komen, al waren wij over het algemeen te gen de gastheren in de meerderheid. Het lukte nu eenmaal niet en zo won Sevenum de wedstrijd met 32. A.s. zaterdag is het thuis aantre den tegen SSS Overloon, waarna 's avonds in Zaal Manders nog een kienavond volgt. De wedstrijd begint om 6 uur. Bij gunstige weersomsandigheden zullen de dames zondag na de 10 nederlaag in Veghel de halve promo- tie-c#npetitie hervatten met een thuiswedstrijd tegen Push Breda, aanvang 3 uur. Op woensdag 5 mei, volgende week dus, eveneens in Venray, spelen ze tegen Roosendaal en wel om 2 uur. De veteranen spelen morgen om 1.30 uur een voorwedstrijd tegen Nuenen en niet tegen Sittard, zoals aanvankelijk gepland was. Het lijkt mij dat drie winstpunten uit deze 2 huis wedstrijden de promotie naar de 2e klas voor de dames betekent en gezien de kracht van het elftal is dat zeker mogelijk. We vertrouwen, dat het spel deze keren goed loopt en dat men alle nerveusiteit reso luut van zich afschudt en last but not least op good luck in the game. Ook nu weer is voor het ongetwij feld talrijke publiek, dat voor de mentale steun naar de Leunseweg zal komen! De toegang is vrij. Vrijdagavond werden in café A. v. d. Laar de slotpartijen gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap van de Venrayse biljartbond le klasse. Er was voor dit kampioenschap niet zo veel belangstelling als bij de voor gaande toernooien. Maar niettemin waren er enkele series bij welke het aanzien volko men waard waren. De spanning heeft er tot de laatste partij toe in gezeten, omdat er toen nog drie spelers waren die de titel in de wacht konden slepen. Maar om streeks half twee 's nachts was het de heer J. Lucassen die met de grote eer ging strijken. Hij werd Venray's kampioen le klas 1965. Ook het spel wat de jeugdige W. Swachoven op tafel vertoonde was buitengewoon en deze zal in de toe komst zeker van zich doen spreken. Na afloop reike de heer H. Ver meulen de prijzen aan de spelers uit. Deze bestonden uit 2 bekers en voor elke speler was er nog een leu ke attentie, welke gratis door de Venrayse middenstand beschikbaar was gesteld. Namens de organisatoren werden bloemen aangeboden aan Mevr. van de Laar voor de gastvrije ontvangst, welke zij er deze drie dagen hadden genoten. Ook biljartvereniging De Pommerans werd dank gebracht voor het beschikbaar gestelde materiaal. Verder was er nog een bouquet bloemen en dit werd onder luid ap plaus aangeboden aan mevr. Lucas-j sen, omdat haar man Jacq. enorm veel gedaan heeft en nog steeds doet voor de biljartsport in Venray. Er werden op deze avond ook nog enkele prijzen geschonken door bil jartliefhebbers, nl. voor de minste matchpunten en de meeste poedels. Deze gingen respectievelijk naar A. Swinkels en G. Troisfontaine. De heer L. Jacobs had de hoogste serie op zijn naam gebracht, nl. 47. De eindstand luidt: J. Lucassen 8 725 144 5 31 G. Troisfontaine 8 732 178 4,1 26 W. Swaghoven 6 649 129 5 43 L.Jacobs 6 711 152 4,6 47 P. Vollenberg sr. 2 542 164 3,4 20 A. Swinkels 0 476 167 2,9 17 „DIT IS NIETS VOOR ONZE KINDEREN ZEGGEN NOG TE VEEL OUDERS OVER STUDIE AAN H.B.S. OF GYMNASIUM In het verleden zonden welgestel de en ontwikkelde ouders hun kin deren naar h.b.s. en gymnasium. Al lange tijd is dit geen privilege meer van deze groep van ouders. De sa menstelling der schoolbevolking is veel breder geworden. In het huidi ge middelbaar en voorbereidend ho ger onderwijs is inderdaad sprake van democratisering. Gaat deze ech ter al ver genoeg? Bij de begrotingsbehandeling van O. K. en W. vorig jaar en ook van dit jaar heeft de KVP_£ractie dit pun duidelijk aan de orde gesteld. Aldus de Opmars, waaraan we dit artikel ontlenen. De KVP heeft geconstateerd, dat het aantal kinderen uit de arbeiders- groeperign, dat wetenschappelijk on derwijs volgt, nog zeer beperkt is. De activering van talenten uit alle be volkingsgroepen is een der belang rijkste doelstellingen van ons onder wijsbeleid. Maar zo lang dat aantal kinderen uit de arbeidersgroeperin gen hieraan niet meedoet kan men niet tevreden zijn. Waar zit echter het probleem? Niet zozeer bij de overgang van het middelbaar of voorbereidend hoger onderwijs naar het wetenschappelijk onderwijs, dat wil zeggen de over gang van h.b.s. en gymnasium naar universiteit en hogeschool. Immers de zoons en dochters van minder welgestelde ouders, die hun eindexa mens hebben behaald, kunnen reke- .-••-n -op een rijksstudietoelage. Voor die toewijzing wordt de laatste tijd zelfs geen rekening meer gehouden met de hoogte van de cijfers op de eindexamenlijst, wat vroeger wel het geval was. Neen. het probleem zit in het be zoek aan h.b.s. en gymnasium. Dus in de overgang van lagere school naar h.b.s. en gymnasium. Het u.l.o.-onderwijs heeft een zeer grote opgang gemaakt. Duizenden knideren uit arbeidskringen bezoe ken deze scholen. Voor zeer vele kin deren uit deze kringen, die wel voor de studie aan h.b.s. en gymnasium geschikt zouden zijn, blijft de deur dicht. Die deur wordt niet gesloten gehouden door de betrokken scho len, maar de ouders komen er niet toe hem voor hun kinderen te ont sluiten. Nog te vaak hoort men „dat is niets voor onze kinderen", nog te vaak bemerkt men, dat veel ouders niet inzien welk nadeel zij hun in telligente kinderen toebrengen door hen niet de weg te wijzen naar de school waarvoor zij geschikt zijn. Voorlichting is dus een noodzake lijke voorwaarde om tot een verdere democratisering van het voorberei dend wetenschappelijk onderwijs te komen. Voorlichting door de school van ouders en kinderen. Voorlichting door sociale organisaties. Voorlich ting van oudercomité's. Als ook de overheid daarbij de helpende hand biedt, dan kan geleidelijk aan bereikt worden, dat vele ouders uit arbei derskringen, hun kinderen, die daar voor de eigenschappen bezitten, de gelegenheid zullen bieden voorberei dend wetenschappelijk onderwijs te volgen. Dan zal de deelname uit die kring óók aan het wetenschappelijk onderwijs bevredigd worden. In dit overigens korte artikel mag 'n nader beeld over de samenstel ling van de studende jeugd niet ont breken. Zoals in de aanvang vermeld, zon den vroeger alleen welgestelde of ontwikkelde ouders hun kinderen naar de middelbare school. Nu is de samenstelling van deze schoolbevol king veel breder, al zijn de kinderen van de handarbeiders nog zeer in de minderheid. Dit is een gevolg van de maat schappelijke ontwikkeling. Het aan tal zelfstandigen in de sfeer van de vrije beroepen, van de middenstand en in het agrarische bedrijfsleven neemt voortdurend af. Het aantal werknemers niet handarbeiders neemt bij voortduring toe. En het zijn met name deze werknemers van overheid, van het bedrijfsleven en dienstverlenende instellingen die hun kinderen wél middelbaar onderwijs laten volgen. Deze verbreding is wel degelijk een bewijs van democratise ring van ons voortgezet onderwijs. Hopenlijk zal de nabije toekomst bevorderen, dat elk talent geacti veerd wordt. Dat elk begaafd kind de kansen krijgt waar het recht op heeft. Gedurende de laatste jaren komt men in kranten en tijdschriften her haaldelijk artikelen tegen over de zin, dé waarde en de betekenis van de jeugdbeweging in deze tijd. Men vraagt zich af, of verenigingen als die van de welpen, verkenners, ro wans, gidsen, voortrekkers enz. niet verouderd zijn, hun tijd gehad heb ben en dus rustig opgedoekt kunnen worden. Er gaan vele stemmen voor dit laatste op. Vele anderen echter oordelen anders. Zij zien niet in, dat het noodzakelijk is deze vorm van jeugdwerk af te schaffen. Afschaf fen is immers geen oplossing. Zij zoeken de oplossing in een aanpas sing. Wat zij voorstaan is, de prirj- cipen, grondbeginselen, ideeën en methoden van Baden-Powell (de stichter van de verkennersbeweging) aan te passen aan déze tijd, aan ónze jeugd, aan de behoeften en verlan gens die er onder ónze jongeren le ven. Dit is een waarlijk zeer moder ne gedachte, die men op allerlei ge bieden naar voren ziet komen; denk maar aan de sociale vernieuwingen, de liturgische vernieuwingen, de huidige opvattingen betreffende de beleving van ons christen-zijn. e.d. De topleiding van de verkenners beweging is enige tijd geleden m.i. wel wat laat, maar nog niet té laat begonnen met de doorvoering van deze aanpassing. Zij kan echter doen wat ze wil, of die aanpassnig ook overal doorgevoerd zal worden hangt geheel af van de plaatselijke leiding gevende figuren van de verschillen de groepen. Het is hier niet de geëigende plaats om op het hoe en wat van deze aanpassing in te gaan. Wat wij hier dan wel beogen is, de aandacht te vestigen op de stand van zaken bij de verkennerij in Venray en te po gen een oplossing te vinden voor de verschillende problemen. Dit naar aanlediing van een bijeenkomst van de vijf groepsleiders van de Venray se verkennersgroepen. Deze bijeen komst had tot doel de mogelijkheden te onderzoeken hoe de belangen van de Venrayse jeugd zo goed mogelijk, op aangepaste, moderne en frisse wijze gediend kunnen worden. Venray beschikt momenteel over vijf groepen, en wel: 1. parochie St. Petrus-Banden: wel pen, verkenners, rowans o.l.v. G. Linssen. 2. rectoraat O.L. Vrouw van Zeven Smarten: welpen, verkenners o.l.v. J. A. M. van der Helm. 3. parochie Leunen: welpen, ver kenners, o.l.v. G. Seykens. 4. externaat Lyceum: verkenners o.l.v. Pater Ludwig Hendriks. 5. internaat Lyceum: land- en zee verkenners, o.l.v. Pater Erik van Lindert. Deze vijf groepen .vormen tesamen het district Venray. De leiding van dit district berustte vele jaren in handen van dstrictscommissaris J. Colsen, assistent-districtscommissa ris J. Custers, districtsaalmoezenier Pater Servaas Wijsen. Wegens ver plaatsing kwam de aalmoezeniers functie ruim twee jaar geleden va- kant. Enige tijd daarna stelden de dis trictscommissaris en de assistent districtscommissaris hun functie ook beschikbaar. Er werd uitgekeken naar opvolgers, maar deze werden niet gevonden. De districtsleiding over Venray werd toen tijdelijk on dergebracht bij de districtsleiding Venlo, die zich onmiddellijk over Venray ontfermd heeft en tot op de dag van vandaag toe steeds klaar staat om Venray's belangen te die nen. Toch is deze indeling van Ven ray bij Venlo een noodoplossing die niet voldoet. Voor een nauwe samen werking tussen districtsleiding en groepen is de afstand te groot. De mensen kennen elkaar niet voldoen de en hebben in het gewone leven weinig met elkaar te maken. Wer kelijk, wij hebben enorm veel res pect voor de enthousiaste en harte lijke wijze waarop Venlo zich over Venray ontfermd heeft. Van de an dere kant echter schamen we ons er over dat een zo grote plaats als Ven ray bij Venlo heeft moeten aanklop pen, alsof Venray haar eigen boon tjes niet kan doppen! Tijdens de bovenvermelde bijeen komst van groepsleiders kwam dit punt dan ook onmiddellijk ter spra ke: is Venray niet in staat om weer een eigen districtsleiding te vormen? Eensluidenr was het antwoord: Ven ray móet dit kunnen! Er zijn in Venray toch zeker wel mensen te vinden die (vroeger) met de verkennerij te maken hebben ge had en nu gaarne hun steentje wil len bijdragen en ingeschakeld willen worden? Een ander punt dat ter sprake kwam was de werving van leiders en leidsters. Het is voor een goed lo- We kunnen niet anders dan res pect hebben voor de manier waarop een aantal afdelingen van de KVP in de rijkskieskringen van Den Bosch en Tilburg onlangs een rapport heb ben samengesteld over de weg- en waterverbindingen, met name in de ze kieskringen. Zoals bekend heben reeds onder het vorige kabinet de Brabanders vrij heftig geprotesteerd tegen het weinige van wat van Rijkswege ge pland was voor weg- en waterbouw kundige werken in de komende tijd in deze provincie. En het antwoord van de Minister, die vertelde dat niet meer gelden konden worden uit getrokken om aan meer Brabantse verlangens tegemoet te komen, ont moette niet minder kritiek als zijn zuinige plannen Intussen is Minister van Aartsen niet meer en wat zijn opvolger zal doen, moeten we afwachten. In ieder geval heeft hij van deze KVP-werk- groepen een niet te misverstaan ver langlijstje al vast op zijn bureau ge kregen. Niet de kleinste wens is dat nu eindelijk eens de Wet Uitkering We gen verwezenlijkt zal worden. Deze werkgroepen illustreren deze nood zaak wel duidelijk. Geldrop heeft 21.252 inwoners, is 2389 ha groot en heeft 15 km gemeentewegen te on derhouden. Ze ontvangt daarvoor hetzelfde bedrag als Deurne, dat 21.085 inwoners telt, 12.264 ha groot 'is en 220 km gemeentewegen heeft te onderhouden. We zullen dan maar niet praten over het nog grotere Venray met nog meer kilometers we gen. Bij dit rapport is een lijst van we gen genoemd, die er bepaald niet om liegt. Want daarop staat praktisch het gehele wegennet van Oost-Bra bant, dat ten ene male ongeschikt schijnt voor het steeds groeiende verkeer. Maar ook hier blijkt weer dat een provinciegrens in onze dagen nog 'n sterk beletsel is om te komen tot ietwat meer samenwerking:~We heb ben hier al eens meer over geschre ven, maar het baat niet veel en ook in dit rapport wordt angstvallig ge zwegen over een betere verbinding van Oost-Brabant met name met Venray en via Venray met Duits land. We vinden er b.v. niets in terug van de verlenging van de Midden- Peelweg naar Oss en verder door, noch van een doortrekking van het Wilhelminakanaal. Dit laatste schijnt men in Brabant maar helemaal af geschreven te hebben. O.i. zijn dit toch twee projecten, die beslist van groot belang zijn voor een goede ont sluiting van Oost Brabant en Noord Limburg. Toont enerzijds dit rapport aan, dat de werkgroepen der KVP in Oost-Brabant zich de nodige inspan ning getroosten om de belangen van die streek duidelijk te stellen, an derzijds blijkt ook dat de samenwer king, zo bitter nodig om die belan gen veilig te stellen, ook ditmaal weer niet mogelijk was, omdat de grens der provincie sterker blijkt, naarmpte de landsgrenzen meer en meer vervagen. Ook dat is een wel pijnlijke con clusie uit dit rapport, dat schijnbaar- uit de aansluiting van de Overloon- se- en Deumeseweg niet geleerd heeft. Wij vragen r.Ög steedv PERSONEEL, geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook ha wè'rktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. ina\fa venray pende groep noodzakelijk dat ze be schikt over goede leiders en leid sters, die in nauwe samenwerking met elkaar de belangen der jeugd willen dienen. Waar halen we echter de belangstellenden vandaan? Die moeten er toch in Venray zeker zijn! Venray's vijf groepsleiders zouden graag met belangstellenden en po tentiële kandidaten uit Venray en omgeving eens over al deze zaken praten. Daarom nodig ik iedereen zowel dames als heren die hier voor belangstelling heeft, goede sug gesties kan geven en eventueel zich beschikbaar wil stellen voor een lei dende functie in district of groep, uit tot een bijeenkomst met de vijf groepsleiders en wel op dinsdag avond II mei 8 uur in Hotel De Kei zer, Patersstraat. Wij willen daar al le mogelijkheden eens bekijken en kennis maken met hen die belange loos, maar niet vruchteloos, hun bij drage willen leveren aan de vorming van Venray's jeugd! Tot 11 mei. E. v. L.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 13