s:vv DE IDEALE M. H. C. V. s.v.v. JEUGD RUITERSPORT V.C.R00Y WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRUS^ERKWARTAAL /Sïs V^nraJ1/^2^) Nederlandse Marine hield de vlag hoog Jongeren bijeenkomsten VLOER BEDEKKING VETER AN E N Melkrichtprijs 35 ct per 1 april MAC ROOY VRIJDAG 19 MAART 1965 No. 11 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 JANTJES ANDERHALVE EEUW KONINKLIJK „De marine zal herrijzen, sterker dan zij ooit is geweest". Het zijn le gendarische woorden, die koningin Wilhelmina kort na de tweede we reldoorlog sprak over het varende deel van onze krijgsmacht. Wie 'onze huidige marinesterkte ziet en al de plannen, welke voor de nabije toe komst zijn gemaakt, wil graag be amen, dat deze profetische woorden bewaarheid zijn geworden. De Ne derlandse marine is nu sterker dan ooit tevoren. Haar rol in de Westerse verdediging is van bijzonder grote betekenis. Nederland beschikt over een zeer moderne zeemacht, met goed geoefende manschappen en een technisch op hoog peil staande uit rusting. Een beter cadeau kan de Koninklijke Marine zich niet denken bij het jubileum, dat zij nu kan gaan vieren: dit jaar heeft onze marine anderhalve eeuw lang het recht op de titel „Koninklijk". Het onafhankelijke Nederland van na de Napoleontische bezetting be zat al in 1813 een marine, voor zover men tenminste die naam kon geven aan een verzameling totaal verouder de linieschepen en fregatten. Maar koninklijk kon deze strijdmacht pas worden toen ons land zijn eerste koning kreeg in de persoon van Wil lem I, die deze erenaam op 16 maart 1815 aanvaardde. Veel festiviteiten behoeft men overigens dit jaar niet te verwachten. Ongewijfeld zullen er wat plechtigheden zijn, maar de be langrijkste feiten zijn eigenlijk de verschijning van een aantal histori sche werken over de prestaties van onze marine in de laatste anderhal ve eeuw. Wie mag veronderstellen, dat er naast de beide wereldoorlogen in die honderd en vijftig jaren niet zo veel isgebeurd, waarbij onze ma rine betrokken kon zijn, vergist zich deerlijk. Er is genoeg stof om com plete boekwerken mee te vullen. Teveel in ieder geval om hier al lemaal op te sommen. Het begin was overigens niet erg indrukwekkend. De eerste maal, dat een Koninklijk Nederlands eskader de haven van Nieuwediep verliet, liep het al direct op een ramp uit. In 1814 vertrokken twee linieschepen, twee fregatten, een korvet en een brik om in de Middellandse Zee de toen nog zeer aktieve kapers te bevechten. De twee linieschepen brachten het echter niet verder dan de Engelse kust waar een ervan maar direct voor de sloop werd verkocht. De taken, die op onze marine wachtten, lieten echter niet toe, dat men lang bij de pakken bleef neer zitten. Met het verouderde materieel waagden de Jantjes zich toch in 1819 in Indië, waar zij een reeks van op standige plaatselijke potentaten met hun geschut tot de orde moesten zien te roepen. Dat was lang geen ge makkelijk werk. Het gevecht bij voorbeeld op de rivier van Palem- bang (Sumatra) tegen de plaatselijke Sultan die krachtig door de En gelsen, die in Europa onze bondge noten waren, werd gesteund, duur de liefst twee jaren. De schepen moesten op een nauwe rivier opere ren, terwijl zij vanaf de oevers wer den beschoten door liefst tweehon derd stukken geschut. Een belangrijke vernieuwing van onze marine diende zich aan in 1847, toen het eerste schroef-stoomschip in gebruik werd gesteld: de Sema- rang. Voor die tijd had onze marine nog heel wat te stellen gehad met de Belgen op de Schelde tijdens de Tiendaagse Veldtocht. Tijdens deze veldtocht ontstond de legendarische naam Van Speyk. Het was de Bui tengewoon Luitenant ter Zee der Tweede Klasse (om de volle bena ming te gebruiken) J. C. J. van Speyk, die voor Antwerpen zijn ka nonneerboot in de lucht liet vliegen toen het schip tegen de oever dreef en werd besprongen door een over macht van Belgische soldaten. De vijftiger en zestiger jaren van de vorige eeuw betekenden een nieuw keerpunt. Niet alleen waren oen schroefstoomschepen algemeen aanvaard, er dienden zich ook ande re technische ontwikkelingen aan, zoals de pantserschepen, de torpedo's en nieuwe kanonnen, die niet meer van voren, maar aan de achterkant moesten worden geladen. Al in deze periode klaagden de marinemensen, dat zij veel te weinig geld kregen dan wel door de tijd werd geëist. Maar men deed nog wat mogelijk was. In 1867 kwam het eerste pant serschip in dienst: de Prins Hendrik. Deze oorlogsbodem beschikte nog over een stevige ramtoren, waar mede men vijandelijke schepen kon „spietsen". Merkwaardige schepen zijn aan het eind van de vorige eeuw voor onze Koninklijke Marine gebouwd. Vistorpedoboten bijvoorbeeld, klei ner nog dan loggers, maar zo dapper, dat zij de oversteek naar Indië waagden. Vermaard zijn de „strijk ijzers", gebouwd rond de eeuwwisse ling ter bescherming van de zee gaten. Het laatste „strijkijzer" heeft zelfs nog in de meidagen van 1940 meegevochten. Het is geen onderschatting, dat hier weinig wordt gezegd over de prestaties van onze marine in Indië en Europa tijdens de tweede wereld oorlog, of bij Korea tijdens het con flict daar. Deze wapenfeiten zijn echter wel algemeen bekend. Hoe anders is het gezicht van de marine in die anderhalve eeuw geworden. Vroeger vormden de zeilschepen de trots, nu zijn het de imposante krui sers, binnenkort de atoomonder zeeërs, waarvan ook Nederland er 'n aantal gaat bouwen. De romantiek van het zeilwant is verdreven. Daar voor in de plaats werk onze Konink lijke Marine nu met hooggekwalifi ceerde technici. Zij zijn de mannen, die alles afweten van het doolhof van mansbrede buizen en ratelende wijzers in de machinekamers en van de duizenden opeengehoopte draad jes in de electronische breinen, waar ook onze marine niet meer buiten kan. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd aan dé fabriek, bij de portier' i/ N.V. IN ALFA VENRAY Evenals vorig jaar zal ook dit jaar in de vasten verschillende malen 'n speciale bijeenkomst worden georga niseerd, waarop de jongeren boven 16 jaren zich kunnen bezinnen op de komende Paastijd. Men heeft dit jaar voor de drie bijeenkomsten als moto gekozen: eerlijk leven. Eerlijk leven met je zelf, met anderen, met God. Het zijn bijeenkomsten, spe ciaal op die oudere jeugd afgestemd, met bekende sprekers en solisten. Zo zal zondag 21 maart de eerste bijeenkomst zijn en wel op Huize St. Anna. Daar is dan om half 10 een plechtige Eucharistieviering, waarna om half 11 de bekende spreker Pa ter van Lieshout het thema „Eerlijk leven" zal behandelen. Pater van Lieshout is van de Paters Oblaten en heeft veel met de jeugd te maken, heeft verschillende studies op dat terrein verricht en staat bekend als een geestig en duidelijk spreker, die zijn toehoorders weet te boeien. Als solist op deze bijeenkomst komt de Surinamer Marius Mokau, de gospels en spirituals ten gehore brengen. Rond 12 uren is dan deze eerste bij eenkomst achter de rug, waarop nu in tegenstelling tot het vorig jaar, de gehele oudere jeugd van het De kenaat Venray verwacht wordt. Dus ook de jongens en meisjes boven de 16 jaren de kerkdorpen zijn hier hartelijk welkom. De tweede bijeenkomst is niet op zondag 28 maart, want dat is de zondag voor de Stille Omgang. Men hoopt dat dit jaar nu eens heel wat oudere jeugd van het Dekenaat aan deze bidtocht zal deelnemen, reden waarom men de wteede bijeenkomst verschoven heeft naar zondag 4 april waar dan na de Eucharistieviering, de film Schipper naast God vertoond zal worden en besproken zal worden door de jongelui onderling, om zo hun standpunt te bepalen t.o.v. hun leven met en voor de evenmens. Omdat de derde bijeenkomst zou vallen op Passie-zondag, is deze ge steld op zaterdag 10 april om half 8 's avonds. Dan spreekt de Venrayse dominee, de weleerw. heer Keers over het thema mede-christenen, waarna een kort passiespel zal wor den opgevoerd van de hand van ka pelaan Driessen, terwijl de Zingen de Zusters van St. Anna voor de muzikale omlijsting zorgen. Te zijner tijd komen we natuurlijk uitgebreider op deze data terug. Thans zij nogmaals herhaald dat de eerste bijeenkomst a.s. zondag is. Aanvang half 10 met de Eucharistie viering en vervolgens een spreek beurt van Pater van Lieshout. Geen Venrayse jongere, boven de 16 jaren, mag ontbreken op deze juist voor hem belegde avonden. Nu gaat U natuurlijk haastig lezen om zo vlug mogelijk te weten wat nu wel de ideale vloerbedekking is. We moeten U echter teleurstellen, de ideale vloerbedekking bestaat niet. Weet U wat wel bestaat? De ideale toepassing en dat is eigenlijk even belangrijk. Een eenvoudig voorbeeld om U duidelijk te maken wat we bedoelen. Een goedkope bouclé, die in uw woonkamer hooguit twee jaar mee gaat, zal het in uw slaapkamer ze ker twintig jaar of nog langer uit houden. Dat goedkope bouclé is erg goed en bijna onverslijtbaar, mits U het maar op de juiste wijze toepast. Het is eigenlijk een vreemde zaak, dat we in talloze andere gevallen re kening houden met de mogelijkhe den van het artikel, maar als het om vloerbedekking gaat doen we net of de goedkope kwaliteit een mensen leven meegaat. We stoppen geen kilo wasgoed te veel in onze centrifuge, we letten goed op dat onze auto op lange tochten niet boven zijn kruis snelheid komt, we kiezen een haard met overcapaciteit omdat ze anders te snel slijt, als het stortregen blijft de bontjas aan de kapstok hangen en de knutselende huisvader is als de dood om zo'n mooie boortol te zwaar te belasten, maar als het gaat om vloerbedekkingdan doen we als of alle soorten zonder enig bezwaar overal gebruikt kunnen worden. UW WONINGINRICHTER, UW RAADSMAN Het is voor een huisvrouw vrijwel onmogelijk om te beoordelen welke soort vloerbedekking voor haar doel het meest geschikt is. In het gunstig ste geval heeft ze immers slechts ervaring met een paar soorten. De ervaring van vrienden en kennissen met bepaalde soorten vloerbedekking zegt weinig want de manier van wo nen, het type huis, de grootte van het gezin en het soort schoeisel dat wordt gedragen kunnen zo zeer ver schillen, dat de vloerbedekking die in het ene gezin jarenlang plezier geeft, in het andere een bron van ergernis en teleurstelling wordt. Er is maar één man, die bijna feilloos kan bepalen, welke vloerbedekking voor uw omstandigheden het meest geschikt is en dat is de woning inrichter. Het is best. mogelijk, dat U het hier helemaal niet mee eens bent omdat U met die en die zaak heel nare ervaringen hebt opgedaan en U hebt uw vriendin de raad ge geven om vooral naar een andere winkel te gaan, maar ook zij liep na twee jaar op een kaal tapijtZul ke verhalen geloven we altijd on voorwaardelijk, maar zou zo'n wo ninginrichter nu met opzet aan iemand een soort vloerbedekking verkopen waarvan hij met de klom pen aan kan voelen, dat die iemand teleurgesteld zal worden en nooit meer in zijn zaak terugkomt? Wo ninginrichters zijn gewone mensen en er zullen dus ongetwijfeld rare snaken onder zitten, maar dat ze er plezier in hebben klanten met een miskoop naar huis te sturen, wil er bij ons echt niet in. Er moet dus een andere oorzaak zijn, dat zo veel mensen narigheid hebben met vloerbedekking. We heb ben hiervoor niet met één, maar met tientallen huisvrouwen en woning inrichters gepraat en weet U wat on ze conclusie is? De doorsnee huis vrouw wil helemaal geen adviezen hebben van de woninginrichter! Het gaat vaak zo: Mevrouw en meneer X met hun kindertjes hebben jarenlang viltzeil, sisal en kokos gehad en wil len nu ook wel eens wat anders, bij voorbeeld tapijt. Zo'n plan is mees tal niet van vandaag of morgen, maar leeft maanden en soms jaren in de gedachten. Dikwijls wordt er gespaard en men gaat dan uit van een bepaalde prijs, die meestal be trekking heeft op een erg goedkope kwaliteit. Eindelijk komt dan de grote dag. De verkoper informeert voorzichtig wat mevrouw en meneer hadden gedacht en beperkt zich ver der tot het laten zien van stalen. Als de verkoper nu een tiental vragen zou gaan stellen om er achter te ko men of de kwaliteit die de klant graag wil hebben, geschikt is voor het doel en dan zou adviseren om bijvoorbeeld kokos van plint tot plint te nemen, is de kans heel groot dat meneer en mevrouw diep teleur gesteld en een beetje gekrenkt de deur uitlopennu zegt die zomaar dat ze kokos moeten nemen. Een an dere verkoper door ervaring wijs ge- Competitie-uitslagen: Venray A2Meerlo Al 2-1 Wanssum A2Venray A3 0-4 Venray A4Wittenhorst A3 2-2 Wanssum BIVenray BI 0-6 Venray B3—EWC BI 0-5 Oostrum BIVenray B2 (gymn.) 1-3 Leunen B2Venray B4 1-6 Venray B5Wittenhorst B4 1-6 Programma a.s. zaterdag: Venray AlSp. Irene Al 4.00 u. Molenwiekers AlVenray A2 3.00 u. Venray A3—HRC Al 2.30 u. DIS Al—Venray A4 3.00 u. Venray 1Wittenhorst BI 4.00 u. Venray B2 (Gymn.)DIS BI 2.30 u. Meterik B2Venray B5 3.00 u. Dat de conditie van onze veteranen na ongeveer 3 maanden niet voet ballen toch nog zeer goed is, bewe zen zij vorige week zaterdag. Ze wonnen Van de PSV-ers uit Eindho ven met 40 na een goed gespeelde wedstrijd. A.s. zaterdag gaat de reis naar Overloon om daar de SSS-veteranen te bestrijden. Vertrek om .half vier vanaf Henseniusplein. Op zondag 21 maart a.s. wordt te Venray de jaarlijkse Cross Country om de Jaeger- en Dr. Kremer wissel bekers verreden op het terrein aan de Merseloseweg t.o. het ziekenhuis. Vorig jaar werd de Jaeger wissel beker gewonnen door J. Lemmens worden praat nergens over en levert wat de klant vraagt. Woninginrichters hebben meer dan wie ook ervaring met alle soorten vloerbedekking en ze willen U heel graag van deze ervaring laten pro fiteren, maar ze willen niet graag 'n klant verliezen. EEN POES, EEN HOND EN DRIE GOUDVISSEN Wilt U de voor uw doel meest ideale vloerbedekking vinden, dan gaat U op een rustig ogenblik heel openhartig en verstandig met de ver koper praten. U vertelt hoe groot uw gezin is, dat U een poes, een hond en drie goudvissen hebt, dat U de hele dag op griezelig hoge naald hakken loopt, dat uw jongens de na re gewoonte hebben om zonder hun voeten te vegen, zomaar uit de tuin de kamer in te hollen, dat uw vloer het tegengestelde is van een biljart tafel, dat U rekent op gratis leggen, dat U twee tientjes per vierkante meter al erg duur vindt en dat U iets zoekt dat een mensenleven mee gaat en geen enkel onderhoud vraagt. Waarschijnlijk krijgt U dan de raad om platen roestvrij staal op de grond te leggen, maar in elk ge val zult dan wel horen dat de door U bedoelde goedkope kwaliteit bin nen twee jaar netjes opgerold met touwtjes erom op de vuilnisemmer zal liggen. Het belangrijkste is, dat U zoveel mogelijk vertelt en mocht U dan eens iets vergeten, dan zal de verkoper er heus wel naar vragen. Eigenlijk moet U helemaal geen soort of kwaliteit vloerbedekking nomeen, maar afwachten wat de wo ninginrichter adviseert. Wordt het wat anders dan U hebt gedacht, dan kunt U altijd nog overleggen of een betere kwaliteit of een speciale be handeling van de ondervloer een mogelijkheid biedt, aan uw verlan gens tegemoet te komen. Tenslotte een paar weetjes die U misschien van pas kunnen komen. Tapijt dat veel langer meegaat dan U denkt kost tweemaal zoveel als U hebt gedacht. Goed gelegd linoleum gaat zo lang mee dat U tenslotte nie meer weet wanneer U het hebt gekocht en hetzelfde geldt voor hand- of machinaal geknoopte ta pijten. Houdt U van veranderen? Leg dan bouclé van een tientje in uw woonkamer. U kunt dan gegaran deerd elk jaar een andere kleur ne men. Wilt U een tapijt dat nooit versuijt? Laat het dan netjes inpak ken en op de vliering leggen. uit Ysselsteyn met zijn paard Mas ter, terwijl J. Bovee uit Meerlo met Bovano de Dr. Kremer wisselbeker wist te winnen. Het zal vermoedelijk weer een spannende strijd worden wie er dit jaar als winnaars uit de bus komen. Wij hopen dat de belangstelling van de zijde van het publiek zeer groot zal zijn en wij wensen zowel de rui ters als ook de toeschouwers een prettige middag te kunnen bezorgen. Vier van de zes seniorenteams van VC Rooy, die deze week in het veld kwamen, wisten de volle winst te veroveren. Het tweede damesteam was vrij, het was dus een bijzonder gunstig weekend voor de Venrayse volleybalclub. Het tweede herenteam ontving be zoek van het Venlose HTS. Het is een goede partij volleybal geworden, waarin VC Rooy 2 duidelijk sterker was. Met 15-4, 7-15, 15-7 en 15-3 stond de 31 zege vast. Zaterdagavond komt VC Rooy 2 in Horst voor hete vuren te staan, als daar Hovoc 1VC Rooy 2 gespeeld wordt en zo goed als zeker beslissend is voor het kampioenschap van de le klasse. Het 4e herenteam speelde hun bes te wedstrijd van het seizoen, tegen Valuas 3 uit Venlo. Met enthousiast en prima spel werden de Venlonaren naar een duidelijke 31 nederlaag gespeeld. Het 3e herenteam deed niet voor de rest onder en kwam in Horst bij Hovoc 3 tot een 13 overwinning. Setstanden: 12-15, 5-15, 15-12, 8-15. Het le damesteam kreeg het Box- meerse BVO op bezoek. BVO was er vorige week in geslaagd om Jong Sios een 3-2 nederlaag toe te bren gen. VC Rooy was dus gewaar schuwd. BVO ging bijzonder vlot van start en won de eerste set met 12-15. VC Rooy herstelde zich prima door de volgende sets met 15-9, 15-6 en 15-8 te winnen. Een prima over winning. Jong Sios werd afgelopen zaterdag kampioen, terwijl VC Rooy als ze zaterdag winnen, nog tweede kan worden. De stand promotieklasse dames: Jong Sios 14 12 2 24 38-16 Were Di 14 11 3 22 38-22 VC Rooy 13 10 3 20 42-16 BVO 14 7 7 14 38-33 Appa 13 5 8 10 24-33 Forto 13 5 8 10 24-31 Energo 13 3 10 6 17-35 Cuvoc 12 0 12 0 8-39 Het le herenteam kreeg zaterdag het geduchte Gennepse Flamingo's op bezoek. In de le set werden de Flamingo's overdonderd door het spel van VC Rooy, met niet minder dan 151 werd het 10 voor VC Rooy. In de 2e set kwam Flamingo's er beter in, maar was och niet opge wassen tegen het aanvallend geweld van VC Rooy (15-10). Ook in de 3e set konden de Flamingo's geen af doende antwoord vinden, want met 15-11 gingen beide punten naar VC Rooy. Eén prachtige overwinning, door prima spel behaald op een zeer sterke tegenstander. De stand promotieklasse heren: VC Rooy 16 15 1 30 47-7 Tupos 17 15 2 30 46-23 Flamingo's 17 12 5 24 40-26 Con Brio 15 11 4 22 36-21 VCH 14 10 4 20 37-16 UVS 15 8 7 16 32-26 Valuas 2 16 8 8 16 33-28 Sios 15 4 11 8 17-37 Forto 17 4 13 8 25-42 Advendo 17 4 13 8 23-36 Cialfo 2 14 3 11 6 14-37 Appa 17 7 16 2 12-50 Zondag draaide ook weer de jeugd- competitie. In Venray speelde de A- jeugd, terwijl in Maasbree de B-ju nioren in het strijdperk traden. Al wist alle drie de wedstrijden gelijk te spelen. A2 heeft moedig partij ge geven, maar kon toch niet tot winst komen. BI wist in Maasbree 1 partij te winnen en verloor er twee. B2 kwam goed voor de dag met 1 ge wonnen, 1 verloren wedstrijd en een gelijkspel. Programma zaterdag 20 maart: Dames: Forto 1VC Rooy 1 Heren: VC Rooy 1Cialfo 2 VC Rooy 4RAS 3 VC Rooy 3—RAS 2 Hovoc 1VC Rooy 2 20.00 u. 18.00 u. 18.45 u. 20.30 u. Zondag 21 maart Jeugdcompetitie A meisjes te Tegelen. Miniser Biesheuvel heeft voor het in april beginnende nieuwe melk- jaarprijs de richtprijs voor de melk vastgesteld op 32 cent per kg met 3,7 procent vet. Dat is een cent meer dan in het nu aflopende prijsjaar. Het Landbouwschap had 34 cent ge vraagd. De verrekenprijs voor con- sumptiemelk en aanverwante pro- dukten komt op 35,1 cent per kg per kg melk, eveneens een cent meer dan in het aflopende jaar. Het Land bouwschap had een verrekenprijs van 37,1 cent gevraagd., De nieuwe oriëntatieprijs voor slachtrunderen zal 212,50 per hon derd kilo levend gewicht bedragen, dat is 13,50 meer dan in 1964-'65. Het Landbouwschap had gevraagd deze prijs zo dicht mogelijk bij het in de EEG afgesproken maximum van dm 240 (ca. 217) te brengen. De oriëntatieprijs voor slachtkalve ren blijft ongewijzigd op 285 per honderd kg levend gewicht. De in- texwentieprens alleen voor slacht runderen, wordt 197,50 per honderd kg levend gewicht (was 185). NIET HOGER Volgens de mededelingen van het ministerie van landbouw en visserij zijn de nieuwe richt- en verreken- prijzen voor melk zo vastgesteld, dat de consumentenprijs voor melk niet hoger hoeft te worden. De niuewe oriëntatieprijzen voor rund- en kalfsvlees zullen eveneens geen ver hogend effect hebben op de con sumptieprijzen. Uitslagen: Dames Weert 1Venray 1 04 Venray 2Venlo 3 36 Heren: VenrayGel een 1 13 Venray 2Tegelen 3 02 Het is uiteindelijk zoals U ziet, een nadelige balans. De prestaties van Dames 1 zijn werkelijk formidabel en het doelgemiddelde is dan ook navenant. Als ze deze vorm ook de volgende week thuis tegen Tegelen en de week daarna in Deurne kun nen demonstreren is het kampioen schap een voldongen feit. In het ver leden zijn de laatste loodjes wel eens te zwaar gebleken. Nu hebben we echter alle vertrouwen. Heren 1 konden het tegen de a.s. kampioenen, werkelijk 'n prachtige ploeg, niet bolwerken. De uitslag geeft de verhouding goed weer. Dames 2 moest voor Venlo 3 in een wedstrijd met veel doelpunten het hoofd buigen en Heren 2 versterkt met enkele routiniers, o.a. veteranen, konden tegen Tegelen 3, een vetera nen-elftal, geen puntje hier houden, al had de uitslag ook wel andersom kunnen zijn, gezien de krachtsver houdingen. Dames 1 hebben woensdagavond in Venlo kennis kunnen maken in een wedstrijd tegen Venlo 1 en de 84 uitslag voor het in deze zaal- sport al meer' geroutineerde Venlo bewijst dat de kennismaking bepaal delijk niet onaangenaam was. A.s. zondag is het een vrije zon dag. Het programma voor 28 maart: Dames: Venray 1Tegelen 1 Venray 2Venlo Girls 3 Heren: Tegelen 2Venray 1 Venray 2DVS Aalst oZndag 21 maart, op de competi tie-vrije zondag, trekt MHCV, jong en oud, ter bedevaart naar de Smakt. We verwachten een grote deelname. Het vertrek is om 7.30 uur op de Gorte Markt. ORIENTATIERIT Zondagmiddag om 2 uur wordt bij Café-restaurant De Burggraaf weer het startsein gegeven voor de derde oriëntatierit van de 10 ritten die MAC Rooy dit jaar organiseert. De rit welke is uitgezet door P. Jans sen en werd gecontroleerd door G. Bom heeft een lengte van ongeveer 50 km en gaat over goed berijdbare wegen. De inschrijving is van 13.00 uur en is mogelijk in de A klasse voor er varen rijders, B klasse voor de min der ervaren rijders en C klasse al leen voor hen die liever voor bekers rijden ongeacht of zij tot de meer of minder ervaren rijders behoren. Er worden natuurlijk weer prachtige pi'ijzen beschikbaar gesteld terwijl het inschrijfgeld, ondanks de ver plichte verzekering, zo laag mogelijk is gehouden. Prijsuitreiking zo spoedig mogelijk na sluiting van de finishcontrole.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9