SMAKT Kerkelijke Diensten G,esteliik ar,ilrel Godsdienstige opvoeding van 28 febr. tot en met 6 maart 9 IS DE KERK EEN KER PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. J. Bors Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 7 uur Antoon Hubers; 8 uur Herman Jans-Beken; 9.30 hoogmis overl. en levende leden der Carnavalsver. De Piëlhaas en G. Ligthart; 11 uur Antoon Peeters en dochter Mientje; 18 uur Piet Denis- sen. Maandag: 7 uur Peter J. Beerkens en echtgenote; 7.30 overl. fam. Jans- sen-Klaassens en zoon Harry; 8.15 gest. jaarget. Maria Bistervels-van Meyel en Jacq. Bistervels; 9 uur Ge rardus Martens. Dinsdag: 7 uuh overl. fam. Wijn hoven-Roelof s; 7.30 M. Barends; 8.15 Jo Pelzer-Rongen v.w. buurtvereni ging; 9 uur Peter Janssen. Woensdag: as-woensdag. 7 uur Ma- rinus van Es en kleinzoon Marinus; 7.30 plechtige aswijding en hoogmis, overl. ouders Schols-Leers; 8.15 Jean Peeters; 9 uur Piet Klaassens-van den Hoven en overl. kinderen; 19.00 avondmis, dokter Bloemen. Na alle missen uitreiking van het askruisje. Donderdag: 7 uur Gerardus Ron gen en Regina Janssen; 7.30 Gertru- da Janssen; 8.15 Martina Reynders- Seykens; 9 uur Maria Voermans- Janssen. Vrijdag: eerste vrijdag. 6.30 Jo hannes Maassen en Elisabeth Ver meulen; 7 uur W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 7.45 H. Hart- hoogmis (Arnold Jans-Beken); 20 u. overl. fam. Janssen-Klaassens en Harry Janssen. Zaterdag: 7 uur Gerardus Mar tens; 7.30 overl. fam. Te Fruchte- Thijssen; 8.15 Antoon Sikes; 9 uur Theo Vervuurt. Biechtgelegenheid: 17.30-19.30 uur; donderdag van 19-20 uur; zaterdag 19 uur kruisweg en lof. In de vasten iedere woensdag avond om zeven uur een H. Mis met kort toespraakje. Donderdagavond en vrijdagavond om half acht triduum voor de H. Fa milie. VP ^PVPCKSBHH Evenals in vorige jaren is er een bisschoppelijke vastenaktie.Zakjes voor uw bijdrage worden U bezorgd; breng ze mee naar de kerk op de daartoe nader aan te wijzen dagen. Let op en laat U niet misleiden: ze worden NIET aan huis afgehaald. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag Quinquagesima. H. Missen om 630, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoog mis om 10.15. Geen lof. Maandag: Mis van zondag jl. Dinsdag: Mis van zondag jl. Geen avondmis. Woensdag: Aswoensdag. Vasten en onthoudingsdag. 7.30 wijding van de as en gez. H. Mis; 7 uur avondmis tot intentie van de aanwezige gezin nen. Na de H. Missen wordt het as- kruisje gegeven. Donderdag: Mis van donderdag na Aswoensdag. Van 58 gelegenheid om het sacrament der Biecht te ont vangen. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. Ie vrijdag van de maand. Mis van vrijdag na Aswoensdag. 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen; 7 uur avondmis. Zaterdag: Mis van zaterdag na As woensdag. 8.30 Gezinsmis. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Mededelingen Komen we in de Vastentijd ook door de week een keer naar de H. Mis. Kunt U 's morgens niet, komt U dan 's avonds. Verloof den - cursus Maandag 8 maart a.s. 8 uur n.m. begint de cursus voor verloofde pa ren. Die cursus omvat 5 avonden. Vijf achtereenvolgende maandagen. Ze wordt gegeven in San Damiano. De kosten zijn 1,per persoon per avond, te voldoen aan de zaal. Wij bevelen deze cursus heel erg aan. Misintenties Zondag: 6.30 Gerrit Berkens; 7.45 overl. ouders Stoks-Janssen; 9 uur overl. ouders Pouwels-Minten; 10.15 Nelly Potten; 11.45 Theodorus Sie- bers-Rutten. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 geen intentie; 8.30 Maria Verstegen-Janssen en Anna. Dinsdag: 6.55 geen intentie; 7.45 Wed. v. d. Poel-v d. Berg; 8.30 ter ere van de H. Geest. Woensdag: 6.55 geen intentie; 7.45 Constans Rojer; 8.30 Mathilda Was- scher; 7 uur avondmis. Donderdag: 6.55 Theodorus Gom- mans; zijaltaar Pater Casimirus en ouders; 7.45 geen intentie; 8.30 Cor- nelus van Kleef. Vrijdag: 6.55 Bertus Piek; 7.45 geen intentie; 8.30 Karei Thomassen, echt genote en kinderen; 7 uur avondmis voor fam. Heesen-ïYanssen. Zaterdag: 6.55 overl. fam. Peters- Mulder; 7.45 overl. vader; 830 ge zinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Wim Timmermans en Paul Pop; 7.45 Jan Naus en Roland Vastert; 9.00 A. Derks en P. Philip- sen; 11.45 Cor en Jan Evei's. VREDESKERK VENRAY Zondag: Quinquagesima. 7.30 lees- mis voor overl. Gerarda, Diny en Gerrit van Teeffelen; 9 uur leesmis vooh overl. vader Thielen en zonen Alouis en Bennie; 10 uur hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis voor spoedige beterschap. Maandag: 7.30 leesmis voor overl. Hendrina Manders en kinderen; 8.00 leesmis voor overl. Peter Janssen (bejaarden). Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. Pierre Lit j ens (buurt); 8 uur leesmis voor overl. fam. Janssen-Peters. Woensdag: Aswoensdag, vasten- i onthoudingsdag. 7.15 plechtige zegening van de as. 7.30 leesmis v. overl. Martinus Barents; 8 uur lees mis voor overl. vader Thielen en zonen Alouis en Bennie; 19.00 (7 uur n.m.) avondmis voor overl. Hendrik Huisman en Maria Pouwels. Na alle H. Missen uitdeling van de askruis- jes. Donderdag: 7.30 leesmis voor ovérl. Martinus Glaudemans en Pe- tronella Leeijen; 8 uur leesmis voor overl. ouders Appels-Möllenkramer. Van 67 uur n.m. biechtgelegen heid voor eerste vrijdag. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, bijzonder toegewijd aan de verering van het H. Hart. Vasten- en ont houdingsdag. 7.30 leesmis voor overl. fam. Loonen-Lensen; 8 uur H. Hart- hoogmis voor overl. fam. Vullings- Martens. In deze H. Mis worden al le schoolkinderen verwacht; 19 uur (7 uur n.m.) avondmis tot intentie van fam. Rutten. Zaterdag: 7.30 leesmis vooh overl. moeder; 8 uur leesmis voor overl. fam. Slits-Brouns. Van 57 uur n.m. biechtgelegenheid. PAKOCrilEKtkK OGSTRÜV Zondag van Quinquagesima. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 hoog mis, jrd. overl. ouders Pouwels-Min ten; 10 uur Ida Philipsen-Keijsers. Geen lof. Maandag: 8 uur overl. fam. Veu- gen-Vossen. Dinsdag: 8 uur Maria Muyres- Dupont. Woensdag: Aswoensdag. Vasten en onthouding. 7.30 gez. H. Mis tot ze kere intentie (L.); 7 uur avondmis Maria Joosten-Camps. Donderdag: 7.30 Martha Reijnders- Seijlcens. Vrijdag: eerste vrijdag. Vastendag. 7.30 gest. gez. jrd. Gerard Camps en Jacoba Hillen; 7 uur avondmis Pe- tronella Tacken. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 Theodoor Verstegen. Biechten van 17 uur. IS DE KERK EEN KERK DER ARMEN? De parochiële armbesturen bete kenen in deze tijd echt niet veel meer. Niet alleen zijn ze uit de tijd, zij hebben bovendien niet veel meer te doen. De St. Vincentiusverenigin- gen hebben al een tijd geleden de zeilen moeten omgooien en een an dere koers moeten varen: er was niet meer genoeg werk op het oude terrein. Oorzaak van dit alles? Wel, de armboede is uit onze omgeving verdwenen, Europa in het westen, de Ver. Staten en Canada zijn wel vaartsstaten geworden, waar de mensen op een grote mate van ze kerheid, van arbeid en inkomen kunnen rekenen. Ellende is dank zij vernuftige, maar ook bewonderens waardige solidariteit tussen de men sen, een uitzonderlijke toestand ge worden. Wij mogen daar niet sma lend over spreken, het is een vrucht van christelijk denken, maar vooral van christelijk doen. Is nu de armoede de wereld uit? Geen sprake van. De enkele tien tallen miljoenen, die in west Europa wonen of in de Ver. Staten en in Canada, maken niet de hele wereld bevolking uit. Zij vormen misschien nog geen vijfde deel. Want de we reldbevolking woont in feite in Afri ka, in India, in China en in Rusland. En daar heerst nog wel degelijk ar moe. En wat dacht men van de enorme bliksteden in Zuid-Ameri- ka?. Wanneer het nu wadr is, wat in 't Concilie herhaaldelijk naar voren gebracht is: dat de Kerk vooral is voor de armen, dat aan de armen en ongeletterden het Evangelie moet worden verkondigd, dat Christus eerst en vooral voor hen in de we reld is egkomen, dan zien wij dat heel ons doen en laten op twee din gen gericht behoort te zijn. Wij dienen allereerst de armoede als een goed, als een soort van uit verkiezing te zien. Zo beoordeelt God de armoede dezelfde armoede, waarvoor wij onze neus optrekken. En ten tweede moeten wij ii navolging van onze Heer Christus leren ons aangetrokken te voelen tot de armen, hen te helpen. In dit op zicht is de volle medewerking aan de hulp aan ontwikkelingsgebieden een van e manieren om in christe lijke geest te leven. Maar men kan ook direkt de missie steunen, dan moet men daarbij niet alleen en zeker "niet in de eerste plaats den ken aanbetalen. Kan het niet een beetje persoon lijker? PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Quinquagesima: 40 uren- gebed. H. Missen om 7, 8 en 9 uur; parochiehoogmis 10 u. Na de Hoog mis uitstelling tot 4 uur; om 4 uur vespers van het H. Sacrament. Eer ste kollekte voor de kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis; 9 uur hgm. zieled. Antonitta Teuws. Na de Hoogmis uitstelling tot 4 uur. Om 4 uur completen. Dinsdag: 7.30 H. Mis; 9 uur Hoog mis tot intentie van de Boerenbond; na de Hoogmis uitstelling tot 4 uur. Om 4 uur Te Deum en completen. Woensdag: aswoensdag. 7.30 H. Mis; voor de H. Msi wijding der as. uur Hoogmis zieledienst Martien Rongen, besteld door de jagers- vrienden; 's avonds om 7 uur Kruis weg en lof. Na de H. Missen en ook na het lof uitreiking der askruisjes. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Pe- tronella van Dijck vanwege 't liefde werk van Lourdes. Biechtgelegenheid van 57 uur. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7 uur H. Communie; 7.30 Hoogmis stichting Baten-Jeurissen. Na de Hoogmis akte van toewijding, 's Avonds om 7 uur avondmis voor al voor degene die aan de eerste vrijdagviering 's morgens niet heb ben kunnen deelnemen. Wij bidden dan vooral voor het welzijn van de parochie en de gezinnen. Zaterdag: 7.30 H. Mis tot intentie van de bedevaart naar Wittem. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. Woensdag is vasten- en onthou dingsdag. Deze week de H. Communie aan de zieken. A.s. zondag eerste zondag van de maand: buitengewone kollekte. •PAROCHIE CASÏENRAY Zondag: Quinquagesima, veertig urengebed. 7 uur Uitstelling van het Allerheiligste; 7.30 leesmis v. jong gehuwden; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur Vespers en lof. Maandag: 7 uur Uitstelling; 7.30 leesmis voor M. Elis. Geurts-Zan- ders; 9.30 hoogmis voor de levende en overl. leden van Handboogschut terij; 3 uur Vespers en lof. Dinsdag: 7 uur Uitstelling; 7.30 gest. lsm. v. weldoeners van de kerk 9.30 4e zeswekend. voor W. Classens; 3 uur completen en Te Deum. Aanbiddingsuren: 79.30 Casten- raysestraat; 9-11 Horsterweg; 11-12 centrum, H. Stede; 12-3 KI. Oirlose- weg en KI. Oirlo. Woensdag: Aswoensdag. Vasten- en onthoudingsdag. 7.30 Aswijding. Gezinsmis tot int. van hen die in de- ONBEDORVEN PELGRIMSOORD AAN DE RAND VAN DE PEEL Op de grens van Brabant en Lim burg, aan de uiterste Peelrand ligt het gehucht Smakt. Alleen een den derende trein verbreekt de landelij ke stilte van deze kleine gemeen schap. Een eeuwenoud kapelletje is het middelpunt van dit oord. De stenen dorpel is uitgesleten door de schuifelende tred van pelgrims, die St. Jozef zoeken: St. Jozef van Smakt. Gedurende twee en een halve eeuw zijn ze gekomen uit alle hoeken van het land naar dit eenvoudige kapel letje onder de twee lindebomen. Ieder deed er zijn gebed, innig en devoot. Duizenden zullen er dit jaar ook weer komen om de heilige deel genoot te maken van hun zogren en verlangens. Jonge mensen die nog niet weten welke richting zij uitmoe ten, zullen er voor het genadebeeld knielen en de heilige vragen om een zalige levensstaat. Ouders vragen er de zegen voor hun kinderen en be jaarden de genade van een zalige dood. St. Jozef van Smakt sta ons bij. Hebt ook gij de weg gevonden naar Smakt, de weg naar St. Jozef? Smakt is nog een zuiver pelgrims oord dat geen toeristische aantrek kingskracht heeft; het heeft geheel en al het karakter behouden van een plaas waar men alleen heengaat om te bidden. Alle uiterlijke rompslomp is er zorgvuldig geweerd. De schreeu wende handel verstoort er uw devo tie niet. Er zijn geen opdringerige winkels vol devotionalia. Geen ex voto's of marmeren dankbetuigingen hangen er aan de wanden van het bedehuis. In Smakt is de rust en de eenvoud, die de geschiedenis van de heilige kenmerkt. Naar Smakt gaat men al leen om met telkens andere woor den, dit éne gebed te herhalen: „H. Jozef, beschermer van de Kerk, pa troon van een zalige dood, bescher mer van ons huisgezin en patroon van een goede levensstaat, bid voor ons." j Dinsdag: 8 uur leesmis v. d. overl, "ïïf. °£e.re?i_LUU;,.S.^°^.% -lam. Coenen-Spreeuwenberg. H. Mis van dankz. bij 80e verjaar dag Petr. Classens-Rongen. Donderdag: 7.30 6e zeswekendienst M. Gertr. Peeters-Spreeuwenberg. Biechtgelegenheid van 67 uur. Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan het Goddelijk Hart. 7.30 gest. H. Mis ter ere van H. Hart; 7 uur gez. avondmis voor P. J. Philipsen, met korte preek en oefening van eerher stel. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot dankzeg ging bij 80e verjaardag. Biechtgele genheid van 67 uur; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Elly Vulings en Riet Dinghs. Misdienaars: N. Janssen, G. Ram- bags - J. Emonts, J. Kunen - G. Vul- lings, J. Steeghs. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag Quinquagesima. 6.45 lees mis tot zekere intentie; 8 uur lees mis tot dankzeggng (fam. W. Loe- nen); 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor de overl. fam. Weys-Vennekens. Maandag: 6.45 leesmis voor Wil lem Loonen (Lourdesliefdewerk); 7.30 leesmis voor Antonia Croy- mans-Peeters. Dinsdag: 6.45 leesmis voor fam. de Mulder-Hendriks; 7.30 leesmis voor Joanna Verheyen-Loonen (school- mis). Woensdag: Aswoensdag verplichte vasten- en onthoudingsdag. 7.30 lees mis voor overl. fam. Koenen-Cre- mers; 9 uur hoogmis, gest. jrd. voor Frans Voermans en Anna Maria Kleven; 7.30 Avondmis. Voor de H. Missen uitdeling van de Askruisjes. Donderdag: 6.45 leesmis voor de overl. fam. Cox-Vervuurt; 7.30 lees mis voor Antoon Kusters en ouders (Schoolmis). Vrijdag: 7 uur leesmis voor Hen drik Philipsen; 8 uur gez. dienst ter ere van het H. Hart tot intentie van degenen die daarvoor offeren. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Albert Loonen; 7.30 leesmis voor Joannes Voermans. Biechtgelegenheid van 45 uur. Kerkpoetsen: Riet Koonings Gerrit Jenniskens; 8 uur J. van Veg- chel en Mart. Comelissen; 9.15 An toon en Herman Loonen, Martin Janssen en Huub Litjens; 10.30 Ste vens en H. Baltussen. Wij vragen nog steeds fep PERSONEEL geschoold en Vr— ri 0n9esc'100'c' Aanmelden dagelijks - L.Tl-I ook na weiktijd - aan ju I de fabriek, bij de portier j UU N.V. INAIFA VENRAY PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Quinquagesima. 6.30 lees mis voor Harry Goumans; 8.10 lees mis voor de overl. fam. Linders- Pouwels; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis voor Anna Smits-Weys best. dd. buurt. Maandag: 8 uur leesmis v. d. overl. fam. Lemmens-Poels. Woensdag: Aswoensdag. 7.30 wij ding der as, waarna gez. H. Mis v. d. overl. ouders Fleurkens-Claessens. 7 uur avondmis v. d. overl. fam. Jeu- rissen-Janssen. Na de H. Missen wordt het askruisje uitgedeeld. Donderdag: 7 uur avondmis v. d, ovrel. fam. Nellen-Rutten. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 lees mis voor overl. ouders Janssen-Hei- ligers. Zaterdag: 7.30 leesm. v. Peter Joh. Philipsen. Van 67 uur gelegenheid om te biechten. PAROChlEKtRK MERSELO Zondag van Quinquagesima. Vas^ tenavond. 7 uur H. Mis voor de pa rochie; 8.15 H. Mis voor Z.E. Heer Pastoor Vercoulen (Broeren-Jans- sen); 10 uur Hoogmis tot intentie van de levende overleden leden van de Handboogschutterij „St. Huber- tus". Geen lof. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Ge rardus Pubben; 7.45 H. Mis voor Hendrika Hoedemakers. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Mar tinus Arts; 7.45 H. Mis voor Mart. van Dijck en Francisca Steeghs. Woensdag: Aswoensdag, vasten dag. 7 uur Aswijding, waarna gez. H. Mis voor Gerrit Borssen (Valken goed); 8 uur H. Mis ter ere van de H. Gerardus (van Hoof); 19.30 gez. Avondmis tot int. van Jonge Boeren. Na alle H. Missen uitreiking van askruisjes. Donderdag: 7 u. gest. jgt. L'Ortye- Lipperts; 7.45 H. Mis voor overl. ouders van fam. Janssen-Arts. Vrijdag: vastendag, eerste vrijdag van de maand. 7 uur gez. H. Mis ter ere van het H. Hart van hen die geofferd hebben; 7.45 H. Mis voor Wed. Gerrits-Verlinden. Zaterdag: Priester-zaterdag. 7 uur H. Mis voor priesterroepingen; 7.45 H. Mis voor Wilhelmina Ewalts- Emonts. Biechtgelegenheid van 18.00 tot 19.00 uur. OP DE SCHOOL Sedert september van dit jaar is de catechismus afgeschaft. Er zijn weinig mensen, die daarom treuren, want het vraag en antwoordenspel heel erg formalistisch wordt reeds lang ervaren als een volkomen onvoldoende basis voor een gods dienstige opvoeding, waarmee de mens van nu kan leven. Het wil echter niet zeggen, dat de nieuwe vorm van godsdienstonder richt liever willen wij zeggen: opvoeding tot godsdienstbeleving in alle opzichten voldoet. Wij zijn er hierbij van overtuigd, dat zowel het Catechetisch Centrum als het onder wijzend personeel van goede wil zijn en dat zij werkelijk hun beste krachten geven. De praktijk heeft inderdaad al bewezen, dat menige onderwijzer met groot plezier de nieuwe vorm van godsdienstonder richt heeft aangepakt en dat hij daarvoor de nodige offers in vrije tijd (extra-cursussen) heeft ge bracht. Maar dat neemt niet weg, dat er een ernstige fout is gemaakt in de voorbereiding. Deze fout is bijna onherstelbaar, al worden thans pogingen tot herstel gedaan. De grondfout is, dat de nieuwe vorm van godsdienstonderricht voorbereid en ingevoerd zonder dat de ouders er maar iets van wisten en zonder dat zij er zich op konden voorbereiden. De meeste ouders staan namelijk voor de vraag: hoe kunnen wij onze kinderen in gods dienstige zin begeleiden zonder daarbij in botsing te komen met het geen zij op school horen? Hierbij wreekt zich dus de fout, dat in de kerkelijke theorie het primaire recht der ouders op de opvoeding der kin deren wel wordt erkend, maar dat daarvan in de kerkelijke praktijk bitter weinig van terecht komt. Het kwaad is t.a.v. de godsdiens tige opvoeding op de school geschied en kan niet meer ongedaan worden gemaakt. Het is dan ook noodzake lijk, dat veel meer dan tot nu toe geschiedt, er een levendig kontakt tot stand wordt gebracht tussen de ouders en de school. Wil 'de vernieuwing der Kerk in ons land werkelijk slagen, dan zul len de kerkelijke autoriteiten steeds moeten bedenken, dat die niet van boven opgelegd wordt, maar van on deren moet groeien. De godsdiens- stige opvoeding in de school moet congruent lopen met die in het gezin. Er kan een noodoplossing gevonden worden, wanneer de zondagse pre diking als verbindingsschakel zou fungeren tussen de leerstof in de school en de voorlichting daarover aan de ouders. En laten wij eer lijk zijn de ouders kunnen die voorlichting heel goed gebruiken. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag Quinquagesima. 7.30 vroeg mis t.ï.v. fam. Peeters-Claessens; om 10 uur Hoogmis tot bijz. intentie. Maandag: 8.30 H. Mis tot intentie van fam. van Bakel-Peters. Dinsdag: 8.30 ter ere van de H. Birgitta. Woensdag: As-woensdag (vasten en onthouding). 7.30 tot intentie van fam. Bruijsten-Coppus; 19.30 As wijding en gez. H. Mis voor de ziele- rust van een overledene. Donderdag: v d. overl. van fam van Tilburg-Glaudemans. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand (vasten en onthouding). 7.30 H. Mis tot int. van fam Claessens- van de Weijer; 19.30 gez. H. Mis v. i d. overl ouders van fam. van de Broek. Drabbelsweg, Veulensewaterweg, Puttenweg. 309 uur Jaegerhofweg, Steegse- peelweg, Paardenkopweg en Volen- seweg. 9.009.30 Veulenseschoolweg van de kerk Veulenseweg van de kerk. '.30-10.00 uur Veulenseschoolweg en Veulenseweg die dicht bij de kerk wonen. Kerkpoetsen: Mia- van Wylick en Nelly Classens. Accolythen: Harry van Rijswijck, Gerrit Reintjes en Piet Cox. RECTORAAT SMAKT Zondag: Quinquagesima. 7 uur H. Mis; 8,30 voor fam. Mulder-Zegers; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Linssen-Derks. Kapel: 8.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen. Kapel: 7 uur en 8.30 gel. H. Missen, dit gedurende de gehele maand maart. Tevens is er in de maand maart elke avond om 7.30 Avondmis. Dinsdag: 6.30 en 7.30 gel. HH. Mis sen. Kapel: 7 uur en 8.30; 's avonds .30 Avondmis. Woensdag: Aswoensdag, vasten en onthoudingsdag. 7e woensdag ter ere van St. Jozef. 6.30 gel. H. Mis; 7.20 aswijding, daarna om 7.30 gez. H. Mis als jrd. voor B. Geurts, echtge note en kinderen; 's avonds 7.30 uur Avondmis. Donderdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Cree- mers. Van 5 tot 6 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag. Ie vrijdag van de maand. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 uur gez. H. Mis ter ere van het H. Hart, uitstelling, li tanie en zegen. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 gelegenheid om te biechten. N.B. Vanaf morgen, de eerste zon dag van maart, zijn de H. Missen op zondag om 6.15 en 7.30 gel. H. Mis sen; 10 uur Hoogmis. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priester-zaterdag. H. Mis tot inten tie van fam. Hertsig. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; woensdag en vrijdag voor en na avonddienst. RECTORAAT HEIDE Zondag: Quinquagesima. 7.30 lees mis voor Martinus Ewals en Wilhel mina Leijssen; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Jan Ewals en Jacq. Derikx. Misdienaars van de week: Bennie en Harry van Lierop. Maandag: 8 uur leesmis voor overl. fam. Drabbels-van Meijel. Dinsdag: 8 uur leesmis vooh overl. fam. Janssen-Gielen. Woensdag: Aswoensdag, geboden vasten- en vleesloze dag. 7.30 wij ding en uitdeling van de askruisjes, waarna leesmis voor overl. fam. Janssen-Muijsers; 7.45 Avondmis. Vóór de avondmis uitdeling der as kruisjes. Donderdag: 7.30 leesmis ter ere van H. Brigida. Vrijdag: geboden vasten- en ont houdingsdag. Eerste vrijdag van de maand. 7.30 leesmis t.i.v. familie van Vegchel; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór Avondmis. Zaterdag: priesterzaterdag. 7.30 leesmis uit dankbaarheid t.i.v. fami lie Nellen-Hendrikz. Biechtgelegen heid van 78 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: Quinquagesima. 7.30 lees mis uit dankbaarheid fam. de Lauw; 10 uur Hoogmis voor de bekende in tentie; 2.30 Lof. Maandag: 9 uur lsm. tot bijzonde re intentie (H. H.). Dinsdag: 9 uur lsm. voor zal. Mar tinus Classens. Woensdag: Aswoensdag. Vasten en onthoudingsdag. 9 uur lsm. voor zal. Corn. Segeren; 7.30 's avonds lsm. afgest. fam. Drabbels-Klaassen-van Meyel. Na de H. Missen askruisje. Donderdag: 8 uur lsm. v. zal. Rec tor J. Geurts (J.). Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan 't H. Hart van Jezus. 8 uur lsm. overl. fam. Nijssen-Coo- len; 's avonds 7.30 avondmis lsm. overl. fam. Clephas-Spreeuwenberg. Zaterdag: 8 uur lsm. tot eigen in tentie (J. J.); 's avonds bij de ope ning van de aanbiddingsdagen 7.30 lsm. overl. fam. Ewals-Holtackers Na de H. Mis uitstelling van het Vulings- Allerheiligste tot 10 uur. Aanbidding 1 88.30 Lorbaan, Breevennenweg, DRINGENDE OPROEP De burgemeester van Venray doet een dringend beroep op de bevol king volledige medewerking te ver lenen om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de carnavals dagen te voorkomen en om met na me aan de kasteleins op carnavals- maandag en -dinsdag vanaf 15 uur tot 19 uur geen sterke drank te vra gen. De vergunninghouders worden verzocht op carnavalsmaandag en -dinsdag vanaf 15 uur tot 19 uur geen sterke drank aan het publiek te schenken. Aan ouders en verzorgers wordt in hun eigen belang en dat hunner kin deren de dringende uitnodiging ge richt, ervoor te zorgen dat de hand wordt gehouden aan het verbod van het bezoeken van avondvermakelijk heden door kinderen, voorzover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het belang der ouders en kinderen zelf. Venray, 23 februari 1965. De Burgemeester voornoemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN TIJDENS DE CARNAVALSDAGEN De burgemeester van Venray, brengt ter algemene kennis dat de navolgende regeling voor de open bare vermakelijkheden gedurende de carnavalsdagen is getroffen. 1. SLUITINGSUUR. Carnavalszindag 28 februari en carnavalsmaandag 1 maart 1965. Sluitingsuur in de gehele ge meente om 1 uur na middernacht. Carnavalsdinsdag 2 maart 1965. Sluitingsuur in de gehele gemeen te om 24.00 uur. 2. DANSEN. Camavalszondag in de gehele ge meente van 18 tot 23 uur. Carnavalsmaandag in de gehele gemeente van 17 tot 23 uur. Carnavalsdinsdag in de gehele ge meente van 10 tot 12 en van 17 tot 23 uur. MUZIEK EN VOORDRACHTEN. in de gehele gemeente mag mu ziek gemaakt en mogen voor drachten gehouden worden tot een half uur vóór sluitingstijd. Venray, 23 februari 1965. De Burgemeester voornoemd, De burgemeester van Venray ves tigt met het ook op de a.s. carna valsdagen bij deze nogmaals de aan dacht op het bepaalde bij de artike len 25 en 89 sub a der ALGEMENE POLITIEVERORDENING VENRAY, luidende: „Behoudens het bepaalde in artikel 56, sub 1 van het Provin ciaal Wegenreglement, is het verbo den, op of aan de openbare weg of op zodanige afstand daarvan, dat de gebruikers van de weg er gevaar, schade of hinder van kunnen heb ben, zonder vergunning van burge meester en wethouders (tenzij krachtens wettelijke bevoegdheid) kamers, kattekoppen of donderbus sen af te schieten met een vuurwa pen, windbuks, windroer of derge lijk wapen te schieten, vuurwerk af te steken of voetzoekers of derge lijke ontplofbare stoffen te werpen, te ontsteken of af te schieten." Het is verboden: a. aan kinderen beneden 16 jaar buskruit of vuurwerk te verkopen of af te geven. Op een en ander zal nauwkeurig toezicht worden uitgeoefend, terwijl bij overtreding proces-verbaal zal worden opgemaakt. Venray, 23 februari 1965. De Burgemeester voornoemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS,

Peel en Maas | 1965 | | pagina 10