interessante werkdag Schoppen troef Kerkelijke Diensten van 21 tot en met 27 februari TAXIBEDRIJF P. ST0KS KEMPWEG 9 TEL. 1233 Geestelijk artikel VRIJDAG 19 FEBRUARI 1965 No. 7 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG ÜPEEL EN MAAS M DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WFFKRï AH VOOR VFNR4Y FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 8»/. ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 EjlilVDL/iU V V EjllAri 1 JJfll \J>1V10 1 i\ UIVull PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.-—) PAROCHIERERrv VENRAY Priester v. d. week: Pater Nuyten Hoebertweg 1 - Tel. 2044 Zondag: 7 uur Antoon Peeters en dochter Mientje; 8 uur voor 't wel slagen van een zaak; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur José Kre- mer-Vullinghs; 18 uur overl. fam. HaegensPouwels. Maandag: 7 uur Joh. Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 gest. jgt. Oscar van de Loo; 8.15 Martinus Maas en Johanna Janssen; 9 uur Peter Janssen (v.w. Lourdes-liefde- werk). Dinsdag: 7 uur Gerardus P. Mar tens; 7.30 Martina Wijnhoven; 8.15 gest. jgt. Philip Voermans en Jacoba Versleijen; 9 uur Gerardus v. Moor- sel en Henrica van Gog. Woensdag: 7 uur Joh. Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 gest. jgt. Gertruda en Arnoldina Poels en ouders; 8.15 gest. jgt. Willem Ber den, oud-deken van Venray; 9 uur Elisabeth Gossens-Kessels. Donderdag: 7 uur Martinus Ba rents (v.w. buurtvereniging); 7.30 Gerardus Martens; 8.15 Gertruda Janssen; 9 uur Anna Sanders-Huys. Vrijdag: 7 uur Jos Coppes en overl. fam. Borgman; 7.30 overl. fam. Janssen-Klaassens en zoon Harrie; 8.15 Bernhard Kronenberg; om 9 uur geen H. Mis; 10 uur pl. huwelijk Jacobs-van Stiphout. Zaterdag: 7 uur deken Haenraets; 7.30 gest. jaarget. Joh. Claessens en echtgenoten Johanna Fleurkens en Th. Bistervelds; 8.15 overl. ouders Martinus Maes en Johanna Maria Janssen; 9 uur Wed. Henskens-Arts en overl. fam.; 10 u. pl. huwelijk Janssen-van Zwamen. Biechtgelegenheid van 17.30-19.30; 19.00 lof. Heden zondag kollekte voor de missionarissen van Marianhill, die een klooster hebben aan de Hoe bertweg. Heden zondag om 4 uur vergade ring van de H. Familie. A.s. vrijdagavond om 7 uur Chris telijke Moeders. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: Sexagesima. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoog mis om 10.15; 7 uur lof met over weging. Maandag: Primaatschap van St. Petrus. Dinsdag: H. Petrus Damiaan, bis schop en kerkleraar. 7 uur avond mis. Woensdag: H. Matthias, apostel. Donderdag: Z. Sebastianus, belij der. Vrijdag: Mis van zondag Sexage sima. 7 uur avondmis. Zaterdag: H. Gabriël van Perdo- lante, belijder. 8.30 gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Misintenties Zondag: 6.30 overl. ouders Cus- ters-Cuppen; 7.45 overl. fam. Vol- lenberg-v. d. Broek; 9.00 Willem en Jan Claessens als jgt.; 10.15 P. J. Weys en beide echtgenoten; 11.45 Adriana Oudenhoven-Evers. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 bijz. intentie; 7.45 Pater Valerianus en overl. ouders; 8.30 Cornelus van Kleef. Dinsdag: 6.55 bijz. intentie; 7.45 overl. fam. Lenssen-Geurts; 8.30 geen intentie. Woensdag: 6.55 overl. fam. Am- brosius; 7.45 Herman Hubertus Janssen; 8.30 geen intentie. Donderdag: 6.55 overl. fam. Peter- Mulder; 7.45 Wed. v. d. Poel-v. d. Berg; 8.30 geen intentie. Vrijdag: 6.55 Tonnie Kennis; 7.45 en 8.30 geen intentie; 7 uur avond mis René Troisfontaine. Zaterdag: 6.55 geen intentie; 7.45 voor de gelovige zileen (Offerbus); 8.30 Gezinsmis; 7 uur avondmis uit dankbaarheid t.e.v. St. Antonius. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Chr. v. d. Heuvel en Pieter Ewals; 7.45 Peter Wijnands en Leo Faessen; 9.00 Jan Meesters en Henk Arts; 11.45 Arno Sanders en Ant. Claassens. VREDESKERK VENRAY Zondag: Sexagesima. 7.30 leesmis voor overl. ouders Lenssen-Jacobs; 9.00 leesmis voor overl. Agnes Vas- ke-Maassen (buurt); 10.00 hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis vooh overl. fam. JenneskensElbers. Maandag: 7.30 leesmis vooh overl. fam. Hesen-Kusters; 8.00 leesmis tot spoedige beterschap. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. Pierre Litjens (buurt); 8.00 leesmis vooh overl. fam. Loonen-Lenssen; 10.00 plechtig huwelijk en H. Mis voor bruidspaar PijpersGommans. Woensdag: 7.30 leesmis voor va der; 8.00 leesmis voor overleden vader Thielen en zonen Alouis en Bennie; 10 uur plechtig huwelijk v. Soest-Franssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Martinus Barents; 8.00 leesmis voor overl. fam. Slits-Brouns. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Martinus Gloudemans en Petronella Leeijen; 8.00 leesmis voor overl. fam. Heesen-Franssen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Peters-Janssen; 8.00 leesmis voor overl. fam. Jeuken-Stiphout. Van 57 uur biechtgelegenheid. THANS GEVESTIGD: tfAKÖCrvübK.iERK OOS7RÜM Zondag: Sexagesimaa Tuur Paro- chiemis; 8.30 Harrie Kessels; 10 uur Hoogmis, mnd. Maria Muyres-Du- pont. Geen lof. Maandag: 7.30 overl. fam. Camps- Claessens. Dinsdag: 7.30 gez. mnd. Willem Janssen; 10 u. pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Jeurissen-Tijssen. Woensdag: 7.30 dankzeggging ter ere van O.L. Vrouw (V.). Donderdag: 7.30 gez. jrd. Peter Jeuken. Zaterdag: 7.30 Nelly Janssen; 10 uur plechtige huwelijksmis bruids paar Vermeulen-Poels. Biechten van 67 uur. In de kapel van St. Paschalis deze week: Maandag: overl. fam. Weerts. Dinsdag: Martien Reijnders. Woensdag: Johannes Rongen. Donderdag: Christiaan Baltussen. Vrijdag: overl. fam. Gommans- Houwen. Zaterdag: voor een overledene (O. S.). PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Sexagesima. H. Missen: 7, 8, 9 uur; parochiehoogmis 10 uur. Eerste kollekte voor de kerk; twee de kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 jaardienst Joanna Maria Hagens en Pater Opheij. Dinsdag: 7.30 zieledienst Martinus Rongen, besteld door de buurt. Woensdag: 7.30 Hoogmis tot zeke re intentie (Z.). Donderdag: 7.30 zieledienst Engel- bertus Martens. Vrijdag: 7.30 Stichting Joannes Verstegen en Joanna Cleophas. Zaterdag: 7.30 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zaterdagavond biechtgele genheid van 57 uur. •PAROCHIE CASïENRAY Zondag Sexagesima. 7.30 leesmis om Gods zegen in huwelijk (R. O.); 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 8 uur gez. maanddienst Pieter Philipsen. Dinsdag: 8 uur 3e zeswekendienst Willem Classens. Woensdag: feest van de M. Mat thias, titelheilige van onze parochie kerk. 8 uur Gezinsmis tot intente van hen de in deze ms offeren; 7 u. 's avonds gest. gez. jrd. A. G. Phi lipsen. Donderdag: 8 uur gest. gez. jrd. Ant. Dinghs en Wilhelmina Kemme- lings. Vrijdag: 5e zes wekend. M. Gertr. Peeters-Spreeuwenberg. Zaterdag: 8 uur gez. jrd. Aldegon- da van Kuyck-Knippenberg. Biecht gelegenheid van 6—7 uur; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Anny Kuypers en Miep Emonts. Misdienaars: L. Peeters, W. Cleven - Fr. Swinkels, T. Vullings - H. Dings, P. Roelofs. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag Sexagesima. Om 6.45 lees mis; 8 uur leesmis voor de overle den familie van het bruidspaar Pee- ters-Baltussen; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor de overleden familie van 't bruidspaar Peeters-van Meijel. Maandag: 6.45 leesmis voor Wil helm Loonen v.w. 't Lourdesliefde- werk; 7.30 gesticht jaargetijde voor Petronella Litjens. Dinsdag: 6.45 leesmis vooh Anto- nia Croijmans-Peeters; 7.30 leesmis voor Maria Buijssen-Lamers v.w. de buurt (kindermis); 10 uur huwelijks mis voor het bruidspaar Weijs-Ven- nekens. Woensdag: 6.45 leesmis voor de overl. familie de Mulder-Hendriks; 7.30 gezongen jaargetijde voor Wil helmina Wismans-Vennekens. Donderdag: 6.45 leesmis voor de overleden fam. Cox-Vervuurt; 7.30 leesmis voor Dr. Piet Janssen (kin dermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor Hendrik Philipsen; 7.30 leesmis voor Jacob Thijssen en Maria Verlinden. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Albert Loonen; 7.30 leesmis voor Anna Keijzers-Ewals; van 45 biechtge legenheid. Kerkpoetsen: Truus Voermans en Riet Koonings. Accolythen: 6.45 J. v. Vegchel en Mart. Comelissen; 8.00 Antoon en Herman Loonen; 9.15 Martin Jans sen, Huub Litjens, P. Stevens en H. Baltussen; 10.30 Joost van Ooi en Gerrit Jenniskens. KERKVERNIEUWING MET ZINGENDE KANARIES EN FRATERS Wat maken we ons de laatste tijd toch druk om een aantal gewoonten binnen de Kerk. De ene groep kan zich met de veranderingen die zich daar voltrekken, maar niet vereni gen bijv. de afschaffing van het La- teijn, terwijl de andere groep zich opwindt, dat de veranderingen niet ver genoeg gaan. Deze zijn met de zingende kanaries in de kerk van Odijk en de zingende frater Venan- tius nog niet tevreden. Pastoors en kapelaans hebben zondags de handen eraan vol om niet alleen de nieuwe rubrieken uit te voeren, de mensen aan het zin gen en bidden te krijgen en de le zingen te doen geschieden, zij die nen ook nog van de preekstoel af de gemoederen tot rust en kalmte te vermanen. Bij dit alles vraagt men zich af, hoe lang die onrust in de kerken nog moet duren, en hoe lang het volk nog opgewonden zal blij ven over het uiterlijke in de Kerk? Immers, bij alle veranderingen die er zich voltrekken, gaat het uitein delijk om een wezenlijke verande ring, nl. de inkeer van onszelf, van heel het Volk Gods. De vernieuwing binnen de Kerk moet allereerst be staan in het weer levend worden van het bewustzijn, dat wij als volk, als „grote kudde", op weg zijn naar onze eindbestemming, naar de eind bestemming van ons ieder persoon lijk, die een onderdeel is van de eindbestemming van heel de mens heid, van heel de wereld. Echt modern katholiek, maar dan ook oud-katholiek is hij, die zijn da gen concentreert rond de H. Eucha- ristie-viering. Het leven als „vroom christen" in de wereld moet de plaats gaan innemen van ons van- buiten-kennen van de katechismus- vragen, het bidden van rozenhoedjes en het maken van bedevaarten. Heel de rambam van gewoonten- tjes en gebruiken van wijwaterbak jes tot beeldjes onder stolpen, die als randverschijnselen van ons ka tholiek-zijn jarenlang als „teken van goed-gelovig" werden be schouwd, dienen plaats te maken voor de beoefening der deugden. Bijzonder helder en direkt is dat door Paulus gezegd, toen hij aan de Kolossenen een herderlijke brief daar eens op naslaan: het is in geen enkel opzicht verouderd. Ik citeer een klein stukje: „Wanneer Gij dan met Christus verrezen zijt, zoekt dan ook wat van hierboven is: waar Christus gezeten is aan Gods rech terhand. Weest bedacht op wat daarboven is en niet op het aardse. Want Gij zijt dood en Uw leven is verbor gen in God." Zelden of nooit hoort men een preek, die ons deze woorden uit legt. De predikanten krijgen er ook geen kans toe, want we winden ons nog altijd op over volkstaal, lof of geen lof, maria-congregaties of thuis blijven. Als we die dingen eens aan de kant zetten en ons een beetje op een paar essentiële din gen concentreerden, zou er heel wat meer van de echte (oude) Kerk on der ons terugkomen. De Kerk im mers is vooreerst de „broederschap van hen die op weg zijn en alle moeite doen om er levend met Hem, en in Hem te komen." Door dik en dun, in vreugde maar ook in ellen de. Elke dag hier is anders: het werk is afwisselend, interessant, 's Morgens wordt u wakker in uw eigen gerieflijke kamer. U ontbijt samen met andere jonge mensen: leerling-verplegers en -verpleegsters die net als u hun beroep kozen in het Deltaziekenhuis. De ene dag heeft u praktisch werk, in samenwerking met collega's en artsen. Dan weer heeft u cursus, waarbij artsen en psychologen u les geven. Naast -.Verpleegkunde zijn ook vakken als Psycho logie, Handenarbeid e.d. van belang - want de meeste patiënten komen hier omdat het jachtige ieven hun teveel werd. Begrip, rust en afleiding zijn belangrijke "geneesmiddelen" voor hen. U kunt meehelpen aan hun herstel - en dat maakt het werk juist zo dankbaar. Straks, na werktijd, kunt u welverdiend ge nieten van de landelijke omgeving, van ons eigen zwembad, van onze tennisbaan...En op uw vrije dag gaat u misschien naar het strand, dat niet zo ver weg is. Bovendien bent u zó in Rotterdam, met een rechtstreekse busverbin ding. De arts is uw leraar in het Deltaziekenhuis. Als u - jonge vrouw, jonge man, afzwaaiend dienstplichtige - in het specialistische Deltaziekenhuis uw beroep kiest, wordt u door bekwame artsen opgeleid tot Rijksgediplomeerd Verplegende. (Kosteloze cursus in werktijd - direct een behoorlijk salaris - kleding- toelage - reiskostenvergoeding - tenminste 3 weken vakantie met 4% vakantiegeld). Speciale opleiding voor jonge meisjes. Meisjes jonger dan 17 jaar krij gen eerst een speciale vooropleiding in hun eigen adspiranten-school. Ook tijdens deze opleiding ver dienen zij een aantrekkelijk salaris.Kom eens langs: Kom op maandag of donderdag. (Reiskosten worden vergoed.) Ook als u even schrijft zenden wij u graag ölle Inlichtingen. Maar als u eens ièngs komt, ziet u zelf hoe uw dagen kunnen zijn in het Deitaziekenhuis. POORTUGAA PAKOCMiE YSSELSTEYN Zondag Sexagesima. 6.30 leesmis v. d. overl. fam. Philipsen-Peters; 8.10 maandd. v. Maria Mulders- Thissen; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis. Maandag: 7.30 maandd. v. Martin Strijbos. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Peter Joh. Philipsen; 6.30 avondmis v. d. levende en overl. leden van de boe renbond. Woensdag: 7.30 maanddienst voor Wim Bus. Donderdag: 7 uur avondmis voor Anna Smits-Weys. Vrijdag: 7.30 gesticht jaarget. v. Pastoor Hillebrandt; 10 uur plech tige huwelijksmis voor het bruids paar Linders-Poels. Zaterdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Janssen-Philipsen. Gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag van Sexagesima. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.15 H. Mis voor Leo van Meyel; 10 uur Hoog mis voor Z.E.H. Past. Vercoulen vw. Zangkoor; 6 uur Lof. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Herman Zegers, echtgenote en kin deren; 7.45 gest. lsm. Ger. Gerrits en Mart. Arts-Jeuken. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Jo annes van Osch en Joanna Arts; 7.45 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot dankzegging. Woensdag: 7 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van het H. Hart (Janssen); 7.45 H. Mis voor Henrica van Rijswijck-Custers. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor zalige dood; 10 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Poels-van Vegchel. Vrijdag: 7 uur gez. H. Mis voor Z.E.H. Past. Vercoulen; 7.45 H. Mis voor Henricus van Helden. Zaterdag: 7 uur gest. leesmis voor Bernardina Muysers; 7.45 H. Mis v. Petrus Pubben; gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. Woensdagavond 24 februari zal de Eerw. Zuster Cornelia Pluk in het jeugdhuis aan de hand van dia's een lezing houden over haar missie. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag Sexagesima. 7.30 vroegmis v. d. overleden ouders van fam. van Tilburg-Glaudemans; 10 uur hoog mis voor een overledene. Maandag: t.i.v. fam. Loenen- Cruijsen. Dinsdag: t.i.v. fam. Ermens-Kem- pen. Woensdag: H. Matthias, Apostel: t.i.v. fam. Peeters-Claessens. Donderdag: v. d. overl. van fam. Peeters-Janssen. Vrijdag: v. d. overl. van fam. Bloemep-van Kessel. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene (Merselo);. Biechtgele genheid: dagelijks vóór H. Mis; za terdag van 78 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: Sexagesima 7.30 leesmis voor Peter van Meijel; 10 uur Hoog mis voor het rectoraat. Accolythen: Paul en Jos Derikx. Misdienaars van de week: Jan en Joop Gielens. Maandag: 7.30 leesmis voor Lam- bertus Pouwels en Anna Derks. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jacoba Michels-Jacobs. Woensdag: H. Matthias, Apostel. 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dank baarheid en bijzondere intentie. Zaterdag: 7.30 leesmis voor vader Comelis en zoon Leo van Meijel. Biechtgelegenheid van 78 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag Sexagesima. 7.30 leesmis voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van de parochie; 10 uur Hoog mis vooh overl. fam. Thielen-Rein- tjes; 2.30 Lof. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (B.). Dinsdag: 8 uur leesmis voor zal. Corn, van Oers. Woensdag: 8 uur lsm. afgest. fam. Jenneskens-Wilms. Donderdag: 8 uur leesmis overl. fam. Clephas-Spreeuwenberg. Vrijdag: 8 uur leesmis overl. fam. Aarts-Jacobs. Zaterdag: 8 uur leesmis overl. fam. Philipsen-Spreeuwenberg. Kerkpoetsen: Riek Geurts en Mien Ewals. Accolythen: Willy Erben en Ben Burgers en Mart. van Staveren. RECTORAAT SMAKT Zondag Sexagesima. 7 uur H. Mis vooh overl. ouders; 8.30 voor fam. v. d. Winkel-van Kempen; 10 uur Hoogmis uit dankbaarheid. Kapel: 8.30 voor de schooljeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 tot zekere intentie; 7.30 gel. jrd. voor Christina Koenen. Wenosdag: 6e woensdag t.e.v. St. Jozef. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 gez. H. Mis voor fam. Kersten-Asselberghs. Donderdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Cree- mers. Vrijdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen. Zaterdag: 6.30 gel. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw; 7.30 voor overl. moe der. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 7.30 gelegenheid om te biechten. voor de missie van Pater Camps O.F.M. op Nieuw Guinea Hier volgt de eerste verantwoor ding van binnengekomen bedragen: 1. Kaartclub A.E.S. 5, 2. Mej. M. v. d. H. te L. 15, 3. N.N. 5,— 4. N.N. 50,— 5. J. B. 1,— 76,— Het P.M.C. dankt de schenkers namens onze missionaris en hoopt met hem, dat er nog meer gaven ter verantwoording zullen volgen. Wel ke kaartclub doet nog iets? U kunt met uw bijdrage terecht bij H. Koch, Langeweg; G. Coenen, Hoenderstraat 53; J. Bors, Bevrij- dingsweg 12 of bij de Rotterdam- sche Bank giro 012.58.29.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9