li RIAENS-ROYERS Kerkelijke Diensten M.H.C.V. S.V.V. NIEUWS S.V. MERSELO s.v. LEUKEN V.C.ROOY van 7 tot en met 13 februari Sch oppen troef VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 VRIJDAG 5 FEBRUARI 1965 No. 5 ZES EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN GROTESTRAAT 28 POSTBUS DENMUNCKHOF N.V. VENRAY WJ+TÏIC'M AT\ VOHP VPWPAV R1\I OMQTRPlfPN ADVERTENTIEPRIJS 8'/i ct. p. mm. ABONNEMENTS US 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 V V UlllXrt I VJiVlO A 1\ UIvUli PRIJS PER KWARTAAL 1.75 (buiten Venray 2.—) parochiekern venray Priester v. d. week: Kapl. J. Bors Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 7 uur Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 8.00 Johan na Pelzer-Rongen en overl. moeder; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11.00 Gerardus Martens v.w. de buurt; 18.00 overl. fam. Peeters-Kerstjens. Maandag: 7.00 Gerardus Martens; 7.30 Peter Janssen v.w. de buurt; 8.15 gest. jaarget. Theodora J. Poels en Mathijs Smits; 9.00 best. jaar- dienst P. J. Schols-Leers. Dinsdga: 7 uur Marinus van Es en kleinzoon Marinus; 7.30 Regina Rongen; 8.15 Frederica Gooren-Bou- ten; 9.00 Frans Aerts. Woensdag: 7 uur Antoon v. Osch; 7.30 overl. fam. Michels-van Meyel; 8.15 Gertruda Schols-Vosters; 9.00 Frans Aerts. Donderdag: 7 uur overl. mevr. Gooen-Bouten; 7.30 Jos. Coppes en overl. fam. Borgman; 8.15 Jacq. en José van Opbergen-Verheugen; 9.00 Helena Haenraets; 10 uur plechtig huwelijk Boumans-Creemers. Vrijdag: 7.00 Deken Haenraets; 7.30 overl. fam. Volleberg-v. d. Broek en kinderen; 8.15 gest. plech- tie jaarget. Joh. Hendr. Peter Jans sen en echtgenote; 9.00 Andreas Wis- mans en Gertruda Gooren; 10 uur plechtig huwelijk Arts-van Goch. Zaterdag: 7.00 uit dankbaarheid; 7.30 tot bijzondere intentie (v. H.); 8.15 Piet Denissen; 9.00 Anna Jans- sen-van Cuyck. Biechtgelegenheid v. 17.30-19.30; 19.00 lof. rectoraat paterskerk Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 5e zondag na Driekonin gen. H. Missen om 6.30, 7.5, 9.00 en 11.5. De Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Joannes van Matha, belijder. Dinsdag: H. Cyriïlus van Alexan- drië, bisschop en kerkleraar. 7 uur avondmis. Woensdag: H. Scholastica, maagd. Donderdag: Verschijning van O.L. Vrouw te Lourdes. Vrijdag: feest van de zeven Stich ters der Servieten belijders. 7 uur avondmis. Zaterdag: Zalige Joannes, marte laar. 8.30 gezinsmis; 8.30 gez. jgt. voor Jan Jenneskens. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Misintenties Zondag: 6.30 Gerrit Berkens; 7.45 overl. fam. Beerkens-Pelzer; 9.00 Jan en Sjaakie Jacobs; 10.15 Mar- tien Lenssen en zoon Mathey; 11.45 Nelly Potten. Maandag: 6.55 zekere intentie; 7.45 Wed. Hoeymakers-Claassens; 8.30 Jan Schwachöfer en echtgenote. Dinsdag: 6.55 Selida Virginia Ro jer; 7.45 Catharina Arts en overl. kinderen; 8.30 zekere intentie (H.) 7 uur avondmis René Troisfontaine. Woensdag: 6.55 Mathilda Was- scher; 7.45 P. J. Weys; 8.30 Martien Arts-V erkoeyen. Donderdag: 6.55 geen intentie; 7.45 zekere intentie 80e verjaardag; 8.30 Willem Jenneskens als jgt. Vrijdag: 6.55 geen intentie; 7.45 Wed. v. d. Berg-v. d. Poel; 8.30 An toinette Rammelman-Elsevier; 7 avondmis overl. fam. v. d. Tillaert- Lurvink. Zaterdag: 6.55 geen intentie; 7.45 overl. ouders Siebers-Hafmans; 8.r~ gezinsmis; 8.30 gez. jaargetijde Jan Jenneskens. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Peter Wijnands er Leo Faessen; 7.45 Jan Meesters er Henk Arts; 9.00 Arno Sanders er Ant. Claassens; 11.45 Wim Timmer mans en Paul Pop. vredeskerk venray Zondag: 5e zondag na de Ver schijning des Heren. 7.30 leesmis voor overl. Francisca Hendriks-Sy- kes; 9.00 leesmis voor overl. Mar- tinus Tonen; 10 ur hoogmis voor al le parochianen; 11.30 leesmis tot ze kere intentie (Thielen). Maandag: 7.30 leesmis tot voor spoedige afloop; 8.00 leesmis voor overl. fam. Willems-Tijssen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Paulus van de Ven; 8.00 lees mis voor overl. M. Geurts-Heidens en zoon Leo. Woensdag: 7.30 leesmis voor overl. Hubertus Peeters en fam. Peeters; 8.00 leesmis vooh overl. vader Thie len en zonen Alouis en Bennie. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Jeuken-Stiphout; 8.00 leesmis voor overl. Agnes Vaske- Maassen (buurt). Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Pierre Litjens (buurt); 8.00 leesmis uit dankbaarheid (Siebers). Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. van Gaal-Smits; 8.00 leesmis voor overl. Maria Christina Gos- sens-Biermans. Van 57 uur biecht gelegenheid. Zondag 7 februari in alle H.H. Missen kollekte voor de bouw van nieuwe kerken in ons bisdom. Bij zonder aanbevolen. Na de H.H. Missen zijn er nog ge wijde kaarsen te krijgen in de sa cristie. fcAtëöCï.ïlÊKERK. CGSTRLiV Zondag: 5e zondag na de Ver schijning des Heren. Onder de H. Missen kollekte voor de kerken bouw in Limburg (twee in één). 7 uur Parochiemis; 8.30 H. Mis voor Piet en Gerrits Camps; 10 uur Hoogmis, overl. fam. Luypers-Rut- ten; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 Johanna Verberkt- Coopmans. Dinsdag: 7.30 Herman Vermeulen. Woensdag: 7.30 overl. fam. Thie- len-Steeghs. Donderdag: 7.30 gest. jrd. fam. van Heijster. Vrijdag: 7.30 Leonard Maas. Zaterdag: 7.30- gest. jrd. fam. van Heijster. Biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 5e zondag na de Ver schijning des Heren. Eerste zondag der maand. H. Missen om 7 uur, 8 uur, 9 uur, Parochiehoogmis om 10 uur; 7 uur H. Mis voor een over ledene; 3 uur Aanbiddingsuur. Eer ste kollekte is buitengewone kollek te die maandelijks gehouden wordt op de eerste zondag en bijzonder is aanbevolen; tweede kollekte voor 't Bisdom. Maandag: 7.30 jaardienst Josef Versieyen. Dinsdag: 7.30 jaardienst Antoon Peters en Maria Bos. Woensdag: 7.30 stichting Petronel- la Ophey. Donderdag: 7.30 maanddienst Pe- tronella van Dijck. Vrijdag: 7.30 zieled. overl. familie J anssen-Jenniskens. Zaterdag: 7.30 jaardienst Joanna Maria Hagens en Pater Ophey. Ge legenheid om te biechten van 5-7 u. A.s. zondag kerkenbouwzondag met kollekte. •PAROCHIE CASfENRAY Zondag: 5e zondag na de Ver schijning des Heren. Kerkenbouw zondag met heel speciaal aanbevolen kollekte voor de kerkenbouw. 7.30 gest. leesmis voor de levende leden van de Broederschap van de H. Bri- gida; 10 uur Hoogmis voor de paro chie; 3 uur lof. Maandag: 8 u. gez. maandd. Gertr. Classens-V ersteegen. Dinsdag: 8 uur le zeswekendienst voor Willem Classens. Woensdag: 8 uur Gezinsmis voor hen die in deze mis offeren. Donderdag: feest van de Verschij ning van de Onbevl. Maagd Maria. 8.00 3e zeswekend. voor M. Gertr. Peeters—Spreeuwenberg. Vrijdag: 8 uur leesmis voor M. Elis. Geurts-Zanders; 10 uur plech tige huwelijksmis voor het bruids paar Wijnhoven-Poels. Zaterdag: 8 uur gezt. H. Mis tot dankz. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand vanwege fam. Classens-Valkx. Biechtgelegenheid van 67; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Riky Gooren Truus Swinkels. Misdienaars: Fr. Swinkels, T. Vul- lings - H. Dinghs, P. Roelofs - N. Janssen, G. Rambags. PAROCHIE YSSEISTEVN Zondag: 5e zondag na de Ver schijning des Heren. 6.30 leesmis voor Wilhelmus Verheyen en Hen- drika v. d. Ven; 8.10 leesm. v. Jus- tinus Coppens en Lucie v. d. Broek; 1.15 kindermis; 10.15 Hoogmis; 2 uur lof. Maandag: 7.30 leesm. v. Gerardus, Henricus en Antonetta Vergeldt. Dinsdag: 7.30 leesm. v. d. overl. fam. Claessens-Poels. Woensdag: 7.30 leesmis v. Maria Janssen-Winnen. Donderdag: 7 u. avondmis voor Hendrikus Maessen, Maria Maessen- Mans en Jacques Maessen. Vrijdag: 7.30 leesm. t.e.v. O.L. Vr. van Altijddurende Bijstand en de H. Gerardus v. d. fam. Keyzers-v. d. Munckhof. Zaterdag: 7.30 leesm. v. Peter Joh. Philipsen best. door het Liefdewerk van O.L. Vrouw van Lourdes. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. VOOR ONZE VENRAYSE MISSIONARIS PATER CAMPS O.F.M. Naar aanleiding van de „Amate- week" die het vorig jaar in Venray werd gehouden, stuurde onze missio naris Pater Rombout Camps o.f.m. ons uit zijn missie op Nieuw-Guinea een brief, waaraan wij het volgende ontlenen: „Toen ik na lezing van de Amate- kranten het een en ander daarover zat te vertellen aan enkele mede missionarissen hier van de Baliem, werd er spontaan een voorstel ge boren. Mag ik dat hier eens lan ceren? Wij wonen hier onder een al- lerprimitiefst volk. Tot voor enkele jaren geleden waren het nog volsla gen stenentijdperkers, in de letter lijke zin van het woord. Nu leven deze mensen van de opbrengst van de tuinen: hoofdzakelijk allerlei knolgewassen, o.a. zoete aardappe len. De grondbewerking gebeurt met aangepunte graafstokken blote handen. Sinds niet al te lange tijd zijn ze in kennis gekomen met schoppen, en ze zijn pienter genoeg om het nut en voordeel daarvan te ontdekken. Met het gevolg dat er een geweldige vraag naar schoppen is. Nu ons voorstel: zou het niet mo gelijk zijn om bij het thuisfront een „schoppen-aktie" te beginnen voor de BaliemMen zou zo'n aktie misschien kunnen starten onder het motto: „schoppen-troef". Dit is zeker: niet alleen zou een grote partij schoppen, waarmee we de mensen kunnen helpen, de mis sie veel goodwill bezorgen, maar ook in het kader van de hulp aan de onderontwikkelde gebieden zou dit elementaire stuk gereedschap geen slecht figuur slaan. Het is bo vendien een concreet iets, dat de mensen thuis aanspreekt, omdat ze dan weten, wat ze geven en het nut ervan kunnen inzien." Tot zover de brief van Pater Camps. Nu heeft het Parochiële Mis sie Comité enkele van zijn leden aangewezen om te trachten aan het verzoek van deze missionaris te vol doen. nl de brief was ingesloten de afbeelding van een schop, die een omgebogen ronde bovenrand moet" Jenneskens-Poels. rit Borssen (Janssen-Muysers); 7.45 H. Mis voor overl. Michels-Direks. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. Hub. Janssen, echtgenote en zoon Hen ricus; 7.45 H. Mis voor Henrica van Rij swij ck-Custers. Woensdag: 7 uur gest. Hgm. t.e.v. O.L. Vrouw Onbevl. Ontvangenis; 7.45 H. Mis t.e.v. het H. Hart tot bijz. int. (Ewals). Donderdag: 7 uur gez. H. Mis voor Z.E.H. Pastoor Vereoulen; 7.45 H. Mis voor Henricus van Helden. Vrijdag: 7 uur H. Mis voor overl. v. d. fam. Muysers-van Tilburg; 7.45 H. Mis voor Martinus Gerrits. Zaterdag: 7 uur H. Mis tot bijz. int. (M. J.)7.45 H. Mis voor Maria Pubben. Biechtgelegenheid van 5-6. hebben omdat de gebruikers er met de blote voeten op zullen gaan staan. Zo'n schop kost zonder steel ongeveer vijf gulden. Wie geeft een schop voor Pater Camps? Dat kan op de volgende wijzen: a. Stort vijf gulden of een deel of veelvoud daarvan op postrekening 10 258 29 t.n.v. Rotterdamsche Bank Venray met vermelding: „Schoppen-troef" b. doe iets in een enveloppe en ^eef die af op de adressen: J. Bors, kapelaan, Bevrijdingsweg 12; H. Koch, Langeweg 58; G. Koenen, Hoenderstraat 53. Het P.M.C. zal de giften openbaar verantwoorden. Er zal niet huis aan huis worden rondgegaan, laat U dus niet misleiden. Laten we de roep om hulp van een der onzen in de missie niet on- benatwoord. Namens het P.M.C., aktie „Schop pen-Troef" H Koch - G. Koenen- J. Bors PAROCHIE,K'ERK LEUNEN Zondag: 5e zondag na Driekonin gen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Gerard en Theodoor Voe.sten; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor Elizabeth Janssen- Jenniskens v.w. de Boerinnenbond. Maandag: 6.45 leesmis voor An toon Loonen; 7.30 gesticht jaargetij de voor Peter Johannes Mariens. Dinsdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie Litjens-Nabuurs. 7.30 leesmis voor de overleden fa milie Cox-Vervuurt (kindermis). Woensdag: 6.45 leesmis voor Theo door Bouten; 7.30 gezongen jaarge tijde voor Jan Loenen. Dnoderdag: 6.45 leesmis voor de overleden familie van Dijck-Smits; 7.30 leesmis voor de overleden fami lie Keijzers-Hendriks (kindermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor Willem Loonen; 7.30 gesticht jaargetijde Willem Theodoor van Opbergen. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Ge rard Verkoeijen en echtgenote; 7.30 leesmis voor de overleden familie Keijzers-Kuijlaars-Ewals. Van 4-5 u. biechtgelegenheid. Kerkpoetsen: Jet Heesen en Anny van Kempen. Accolythen: 6.45 H. Litjens en Martin Janssen; 8 uur P. Stevens en Henk Baltussen; 9.15 J. v. Vegchel, G. Jenniskens, G. en M. Cornelissen; 10.30 Antoon en Hermaan Loonen. PARCCHIENENK MERSELO Zondag: 5e zondag na de Ver schijning des Heren. Kerkenbouw zondag, speciale kollekte voor nieu we kerken in ons bisdom. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.15 H. Mis voor Z.E.H. Pastoor Vereoulen; 10 u. Hoogmis tot zekere int. (B.); 6 uur Lof. Maandag: 7 uur H. Mis voor Ger- RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 5e zondag na Driekonin gen. 7.30 vroegmis t.e.v. H. Gerar dus; 10 uur hoogmis v. d. zielerust van Wilhelmina Ermens-Arts. Van daag Nat. Kerkenbouw-zondag met kollekte. Maandag: t.i.v. fam .Muijsers-Vul- lings. Dinsdag: t.i.v. fam. Wismans- Geurts. Woensdag: v. d. meest verlaten zielen in vagevuur, namens fam. Arts-Kuijpers. Donderdag: verjaardag Verschij ning van O.L. Vrouw te Lourdes t.iv. fam. Huijs-van Enckevort. Vrijdag: v. d. zielerust van een overledene. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene (Merselo). Biechtgelegen heid: dagelijks vóór H. Mis; zater dag van 78 uur. PORT HUIS RECTORAAT VEULEN Zondag: 5e zondag na Driekonin gen. 7.30 lsm. overl. fam. v. Meyel- Poels; 10 u. Hoogmis voor de Paro chie; 2.30 lof. Extra kollekte voor de nieuw te bouwen kerken in ons Bisdom. Maandag: 8 uur lsm. veer zal. vr. Sj. Burgers en zoon Hubert. Dinsdag: 8 uur lsm. voor zal. Wil helmus Classens. Woensdag: 8 uur lsm. afgest. fam. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Jenneskens-Wilms. Vrijdag: 8 uur lsm. overL fam. van Óol-Houben. Zaterdag: 8 uur lsm. overl. fam. Nyssen-Coolen; 10 uur inzegening van het huwelijk Hopman-Cleven, waarna tot hun intentie de pl. H. Mis wordt opgedragen. 14 februari kollekte voor eigen kerk. Kerkpoetsen: Theo Koenen en Jet Geerits. Accolythen: Jan Geelen, Gerard Koenen en Harry Verhoeven. Zondag: 5e zondag na de Ver schijning des Heren. Nationale Ker kenbouwzondag. 7.30 leesmis voor Martinus Maas en Johanna Janssen. 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Harry Peeters en Piet van Lierop. Misdienaars van de week: Jos van Reng en Jos Janssen. Vandaag is de eerste kollekte voor de nieuwe kerken. Maandag:'7.30 uur leesmis uit dankbaarheid en bijzondere intentie. Dinsdag: 7.30 leesmis voor overl. familieleden van Rens-Litjens. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Donderdag: Verschijning van de H. Onbevlekte Maagd Maria. 7.30 u. leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Lour des uit dankbaarheid. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Petrus Mathijs Janssen. Zaterdag: 7.30 leesmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Biechtgelegenheid van 78 uur. rectoraat smakt Zondag: 5e zondag na Driekonin gen. 7 uur H. Mis tot zekere inten tie; 8.30 voor fam. Weijenberg-Bo- nants; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Wijnhoven-Braun. Kapel: 8.30 H. Mis voor de school jeugd. Dinsdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen. Woensdag: 4e woensdag t.e.v. St. Jozef. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. v. d. Winkel van Kempen. Donderdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Pastoor Spolders. Vrijdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 voor Theodorus de Haart en Anna Geer trui Creemers. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 u. gelegenheid om te biechten. BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 1512 Uitslagen zondag 31 jan.: Tiglieja 1Venray 1 41 Venray 2De Ster 2 11 Hoewel de 41 nederlaag, die Venray 1 moest incasseren tegen Tiglieja 1 doet vermoeden, dat de gasten beduidend sterker zijn ge weest, is het tegendeel waar. Van enkele fouten in onze verde diging profiteerde de Tigliej a-ploeg dankbaar, door op deze manier drie maal te scoren. Het eerste doelpunt ontstond al na 8 min. spelen, toen men in onze verdediging verzuimde weg te werken: 10. Venray, dat in een hoog tempo was gestart, deed er nog een schep je op en wist een duidelijke veld- meerderheid te nemen. Vooral de op rechts opererende P. Vollenberg vierde zijn come-back op prachtige wijze. Dat Venray uit de talrijke aanvallen in de eerste speelhelft niet eenmaal wist te doelpunten kwam vooral doordat er onzuiver werd geschoten en er bovendien en kele voorhoedèspelers een zeer po ver wedstrijd speelden. De rust ging in met een 10 stand voor Tiglieja. Vol goede moed werd aan de tweede speelhelft begonnen. Door twee blunders in onze achterhoede was het na 5 min. spelen al 30. Toch gaf Venray zich nog niet 'ge wonnen. Na 12 min. spelen maakte de zeer goed spelende H. Coppus er met een beheerste kopstoot 31 van. De gasten werden hierna helemaal op de eigen speelhelft teruggedron gen. Dit werd Venray echter nood lottig. Na 25 min. spelen wist Tig- j'it een der schaarse doorbra ken te"3öeipunten: 4—1. Ook nu gaf Venray het nog niet op. M£2r zat tegen. Een hard schot van M. Lucassen ging juist naast, 'n loeier van Coppus juist over enz. Een kwartier voor het einde moest de kleine Vollenberg van het toneel verdwijnen. Waarom was voor ons en de Tiglieja-aanhangers (incluis spelers) een raadsel. Maar goed, de overigens goed fluitende referee, was op dat moment de zaak niét meester en zodoende werd de Ven- ray-rechtsbuiten bijzonder pijnlijk getroffen. Van onsportiviteit was in elk geval geen sprake. Met tien man wist men de reste rende 15 minuten zelfs nog een veldmeerderheid te behouden, maar succes was er niet bij, zodat Tiglie ja deze wedstrijd geflatteerd won met 41. Dit neemt echter niet weg, dat we nu nog vaster op de laatste plaats van de ranglijst zijn geklasseerd. Het is als een nachtkaars, die elk mo ment dreigt uit te gaan. Venray 2 speelde thuis tegen De Ster 2. Hoewel onze reserves met enkele invallers aantraden, wisten ze deze sterke tegenstander toch nog de helft van de winst af te snoepen: 11. Alle overige wedstrijden werden afgelast. Programma zondag 7 februari: Venray 1—R.K.D.KV. 1 2.30 uur vriendschappelij k) America 1Venray 3 2.00 uur R.K.L.V.V. 2Venray 5 2.30 uur Venray 6Tienray 2 12.00 uur Venray 7Hegelsom 3 12.00 uur Venray 1 en 2 zijn vrij van com petitie. Beide teams zullen een oefenwedstrijd spelen. Venray 1 speelt thuis tegen R.K.D.E.V. uit Arcen, terwijl de tegenstander voor Venray 2 nog nader zal worden be kend gemaakt. Programma zondag 7 februari: Oostrum 2Merselo 1 2 uur Merselo 2Griendtsveen 2 2 uur America 3Merselo 3 1 uur Programma zondag 7 februari: Leunen 3America 12.00 u. D.I.S. 2Leunen 1 2.00 u. (oefenwedstrijd) vertrek 1.30 u. Uitslag: Meerlo ALeunen A 42 Programma zaterdag: D.I.S. BLeunen B 3.00 u. vertrek 2.15 u. Maandag 8 februari 19.30 uur in zaal Martens .Leunen, uitwisselings avond Meterik B-jeugd Leunen B-jeugd. Alle B-jeugdleden worden dan verwacht en verzocht mee te brengen: schrijfgereedschap en in dien mogelijk: een zaklamp. KONIJNENVERENIGING „DE PEELHAAS" Ook dit jaar weer togen de Peel- hazen naar de nationale bondsten- toonsteliing in Den Bosch, waar maar liefst 7400 dieren geshowd werden. Dat enkele van onze leden weer in de prijzen vielen, bewijst het uitstekend materiaal wat de Peelhazen bezitten. M. J. Denissen behaalde 2 x zzg met kelin zilver ram en voedster jong. J. Strijbosch met vl. reus wit ram, oud, 3 zzg en zzg met voedster jong. M. Jacobs gele vl. reus ram behaalde 1 zzg en was tevens het beste dier der gele klasse (jong). M. Lucassen papillon beste dier ram oud 1 zg. Nu hebben we onze provinciale kampioenententoonstelling nog te Echt en daarmee wordt dan ons tentoonstellingseizoen afgesloten. Het le damesteam van V:C. Rooy heeft het tegen Jong Sios uit Mier- lo niet tot winst kunnen brengen. In de eerste set ging Jong Sios met een fel van start, wat een 815 set zege opleverde. V.C. Rcoy begreep, dat de zaken anders moesten wor den aangepakt, met goede aanvallen brachten de Venrayse dames met 1511 de stand in evenwicht. In de derde set ging V.C. Rooy lekker door wat een 15—8 setzege betekende. De vierde set was enorm spannend. Langzaam kroop de score omhoog tot 14-14 gingen de partijen gelijk op, maar toen drukten de Sios-da- mes door, want met twee formida bele smashes kwam de stand op 14-16. De vijfde set moest de be slissing brengen. Jong Sios verde digde hun leidersplaats met veel enthousiasme wat hun prachtig luk te. 6-15 Sing de volle winst naar MieVlC. - Stand bij de dames promotieklasse: Jong Sios 10 9 1 18 29-10 Were Di 10 8 2 16 26-15 V.C. Rooy 9 6 3 12 24-11 B.V.O. 10 5 5 10 21-19 Forto 10 4 6 8 14-22 Appa 9 3 6 G 16-22 Energo 10 3 7 6 12-26 Cuvoc 6 0 6 0 3-18 Het le herenteam speelde zondag middag tegen het Hapse „Appa" de kortste competitiewedstrijd van hun bestaan. In 21 minuten was de „strijd" beslist. De mensen uit Haps hadden geen enkel verweer tegen de services en smashes van de Venray se volleyballers. De setstanden 15-2, 15-7 en 15-5 maken dit wel duide lijk. De stand bij heren promotieklasse: V.C. Rooy 12 11 1 22 35-4 Tupos 12 11 1 22 33-18 Flamingo's 11 9 2 18 29-15 V.C.H. 11 8 3 1G 29-12 Con Brio 11 7 4 14 24-17 Valuas 2 12 6 6 12 23-22 U.V.S. 11 4 5 8 20-23 Sios 10 4 6 8 15-22 Cialfo 2 10 3 7 6 11-25 Advendo 13 3 10 6 19-35 Forto 12 2 10 4 16-33 Appa 13 1 12 2 10-38 Programma dames: za. V.C. Rooy 2—U.V.S. 1 zo. Cuvac 1V.C. Rooy 1 Heren zaterdag: Valuas 3V.C. Rooy 2 Lyceum 1V.C. Rooy 3 V.C. Rooy 2-Tupos 2 Valuas 2V.C. Rooy 1 Ditmaal weer geen nieuws van de verrichtingen in de groene weide, hoogstens een prognose van a.s. zondag. Als ik beweer dat de heren, wind en weder dienende, in Maas tricht een moeilijke wedstrijd tege moet gaan en de dames het thuis tegen Helmond iets gemakkelijker hebben -(dames „let op uw saeck" e.g. onze leiderspositie op de stan denlij st!) zal men mij a priozi gelijk geven; daags tevoren carnavalt im mers ieder, die hockey een warm hart toedraagt, op het hockeybal, vermomd en onherkenbaar toegeta keld en uitgerust „umher". Voor de „vergeters" is er alsnog kaartverkoop vrijdagavond van 20.30-21.30 uur in Verheugen. Een goede wedstrijd en een prettige avond. Ik moge onze hockeyers-sters aan de verklede camavalswedstrijd op carnavalszondag 3 uur herinneren. Opgave bij J. Ariaens. Haast U voor dit unieke gebeuren. Heren 2 gaan in Son op bezoek en zullen hun huid daar zo duur mogelijk verkopen. Men raadplege weer regelmatig de affiches bij Cals.

Peel en Maas | 1965 | | pagina 9