LINDEBOOM Boerenleenbank xi RIAENS-ROYERS v.v. 00strum s.v. mersel0 M.H.C.V, v.c.rooy biljarten zwemmen gymnastiek s.y.y. nieuws s.v. leuken WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Pku|RpHB™^TAAi! 1% '(tait«?(Veniraj^E/N!.7ï R T H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 V.C. LYCEUM Bier iü. de Voor alle vormen van verzekering VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 No. 51 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 Uitslagen zondag 13 december: Lindenheuvel 1Venray 1 31 R.I.O.S. 2—Venray 2 0—0 Venray 3Tienray 1 12 Leunen 1Venray 4 15 Venray 6Wittenhorst 4 22 Hegelsom 4Venray 7 12 Onder barbaarse weersomstandig heden moest Venray 1 zondag j.l. Lindenheuvel bekampen. In het sportpark van Lindenheuvel viel mede door het zeer slechte speel veld niet veel te genieten. Beide ploegen maakten er een povere wed strijd van ,die voor Venray weder om eindigde in een nederlaag. Lindenheuvel verdiende de over winning omdat de voorhoede intel ligenter speelde en het tempo beter wist te onderhouden. De gastheren hadden de eerste speelhelft de har de wind als bondgenoot. Toch was het Venray dat het eerste kwartier het beste van het spel had. Er werd in die periode goed gecombineerd, maar helaas, het was maar vaa kor te duur. Na 19 min. spelen was het reeds gedaan met het goede spel van Venray, nadat Lindenheuvel de sco re had geopend. Het zelfvertouwen was zoek, er werd slecht geplaatst, waarvan Lindenheuvel in de eerste speelhelft gretig profiteerde door nog tweemaal te doelpunten. Zes minuten na de openingstreffer werd het 20 door de linksbuiten die keihard inschoot. In de 32e min. had de Venray-linksbuiten P. van Aalsum bepaald pech toen z'n schot door de lat werd gekeerd. Na 37 min. spelen werd het 30 door de rechtsbuiten van Lindenheuvel. P. Philipsen had intussen een dus danige blessure opgelopen aan z'n scheenbeen dat verder spelen hem onmogelijk maakte. De tweede helft had Venray het windvoordeel. Dit kon jammer ge noeg niet worden uitgebuit. Het enige dat vermeldenswaardig is, is wel het doelpunt dat Venray in de 28e min. scoorde. Op links ging M. Lucassen een hoekschop nemen, waaruit de bal via zijn rechtervoet op het hoofd van rechtsbuiten J. Jacobs terecht kwam, die het leer met een ferme kopstoot in de tou wen werkte. Een prachtig doelpunt. Even dachten we dat Venray het zelfvertrouwen herwonnen had, maar helaas, het mocht niet zo zijn. Lindenheuvel nam wederom het heft in handen en kwam nog verschillen de malen gevaarlijk opzetten, maar de Venray-achterhoede gaf zij het moeizaam geen krimp. De weinige toeschouwers bliezen dan ook al de aftocht voordat de zwak leidende scheidsrechter Noyen het verlossende einde floot. Gelukkig zijn we heel wat opti mistischer over ons tweede elftal, dat bij R.I.O.S, 2 op bezoek was. Venray 2, dat in een sterke opstel ling kon aantreden, heeft in Echt een zeer goede wedstrijd gespeeld. Om de R.I.O.S.-reserves in eigen huis een 00 gelijkspel af te dwingen is al een prestatie op zichzelf. In de wedstrijd Venray 3Tien ray 1 wogen beide partijen goed te gen elkaar op. Na ca. 20 min. spelen wist Tienray door een dekkingsfout te scoren. Hiermee ging de rust in. Na de pauze waren onze mannen eerder sterker dan de mindere, dit resulteerde dan ook na 20 min. spe len in de gelijkmaker door A. Arts, ingevallen voor G. van Houdt. De Venray-voorhoede bracht en kele zekere doelpunten om zeep, doordat men de bal op dit glibbe rige veld niet onder controle kon krijgen. Vijf min. voor het einde profiteerde Tienray wederom van een dekkingsfout en besliste de wedstrijd daardoor in hun voordeel met 12. Venray 4 was te gast in Leunen. In de thuiswedstrijd wist Venray 4 met veel moeite een gelijkspel uit het vuur te slepen. Dit was een re den temeer om de zaken ditmaal 'n beetje beter aan te pakken. Dat dit ook inderdaad gebeurde, blijkt wel uit de royale 15 zege, die onze ploeg wist te behalen. De overwin ning kwam tot stand door doelpun ten van P. Jansen 2x, Fr. Swinkels en J. Mich iels, terwijl Leunen een maal in eigen doel schoot. Venray 6 speelde wederom een goede wedstrijd. Al werd het dan geen overwinning, een 22 gelijk spel tegen Wittenhorst 4 is een al leszins redelijk resultaat. Venray 7 zorgde zondag opnieuw voor een prachtig succes door He gelsom 4 in eigen huis met 1-2 te kloppen. In deze wedstrijd nam SVV reeds snel de leidng door K. Pou- wels. Weliswaar kwam Hegelsom weer gelijk, maar J. Berkers zorgde ervoor, dat Venray opnieuw een voorspong keeg.' Na de pauze moes ten de Venayers herhaaldelijk met de rug tegen de muur, maar ze stonden Hegelsom geen doelpunt meer toe, zodat zij de volle winst mee naar huis brachten. Programma voor zondag 20 dec.: Caesar 1Venray 1 2.30 u. Venray 2Wilhelmina '08 2 12.00 u. Venray 3America 1 2.30 u. America 2Venray 4 2.00 u. Swolgense Biys 2Venray 5 2.00 u. Venray 6—RKLVV 2 12.00 u. Programma voor 2e Kerstdag: Venray 7—H.R.C. '27 3 2.30 uur TOTO Wij wijzen onze toto-leden er nog maals op dat in de Kerst- en Nieuw- Üaarsweek de toto-formulieren op dinsdag moeten worden ingeleverd op de bekende plaatsen en uren. Ook zij die hun toto-formulier laten ophalen, dienen hun formulier dinsdags gereed te hebben. Uitslagen zondag 13 dec.: Leunen 1Venray 4 Programma zondag 20 Leunen 1Kronenberg EEV 1Leunen 2 vertrek 1.00 uur Wittenhorst 5Leunen 3 vertrek 11.15 uur. dec.: 2.00 2.00 Zondag j.l. heeft Oostrum 1 dan weer twee punten in de wacht ge sleept. Ze versloegen Ysselsteyn met 3—2. Nadat Ysselsteyn aanvankelijk de leiding had genomen door tweemaal te scoren ,werd al spoedig het eer ste tegendoelpunt gemaakt en kort daarna werd het door een fraai schot van de Oostrumse rechtsbui ten 22. Kort na de rust nam Oostrum de leiding en zou die niet meer afstaan. Enkele mooie schoten van de links buiten op hét Ysselsteynse doel von den de keeper op zijn plaats. Er is door onze jongens, ondanks het slechte weer, hard gewerkt en deze overwinning was dan ook ten volle verdiend. Oostrum 2 heeft een geweldig goe de wedstrijd gespeeld. Onze jongens waren voortdurend in de meerder heid, doch konden dit niet in doel punten uitrukken. Tot ongeveer 15 minuten bleef de stand dubbel blank. Daarna echter wist Witten horst nog tot viermaal toe te scoren, zodat we de volle winst in Horst moesten laten. Maar we hebben la ten zien wat we kunnen en met een dergelijk spel èn enthousiasme moe ten we tot overwinningen kunnen komen. Onder zeer slechte weersomstan digheden trad Merselo 1 zondagmid dag in het strijdperk voor een wed strijd tegen America 2. Merselo trap te af; de eerste helft zou Merselo spelen met de wind in de rug. Er kwamen enkele goede aanvallen van Merselo, maar de verdediging van de thuisclub wist de aanvallen aan vankelijk goed af te slaan. Na 15 min. spelen kwam America goed op zetten. De Merselose verdediging werkte niet goed weg en de snelle midvoor voor America bracht de stand op 10. In de 25e minuut was het B. Hendriks, die America van duidelijk repliek diende door een goede voorzet meteen weigeraakt in te schieten. Daarmee kwam de stand gelijk. Even voor rust benutte M. v. Cuyck een goed genomen hoekschop en maakte er aldus 12 van. Na rust kwam Merselo weer di rect gevaarlijk opzetten. Een ver dediger van America raakte met de bal in moeilijkheden en plaatste on voorzichtig de bal in eigen doel. Stand 13. Even later brak P. Arts op rechts goed door en A. Arts maakte er 14 van. Enkele minu1 ten later was het weer P. Arts die keurig naar voren drong met de bal en de doelman van America geen kans gaf. Daarmee werd de stand. 15. tevens de eindstand. Merselo speelde deze wedstrijd met een gewijzigde opstelling, o.m. in verband met ziekte. De invallers kunnen in elk geval op een goed I sprong op V.C. Rooy 2 gaan zij nu gespeelde wedstrijd terugzien. J aan de leiding in de eerste klasse j ^»fd. Venlo. 2^3* Het eerste herenteam trad toen 2 tf&ö'an tegen de (oude) volleybal-vrien- 1 uHden van Advendo uit Vortem-Mul- i-lem. De wedstrijd werd in 28 min. beslAsJfc. De Advendo-heren wisten Programma a.s. zondag: Melderslo 2Merselo 1 Merselo 2DIS 2 America 5Merselo 3 moeilijk raad met de smashes services van de V.C. Rooy-ploeg. Met 15-3, 15-9 en 15-3 stond de 3-0 zege vast. Door deze overwinning heeft V.C. Rooy 1 de kop genomen in de promotieklasse. Het eerste damesteam nam zon dag in Beers tegen Energo geen hal ve maatregelen. Ze wonnen deze partij volleybal op duidelijke wijze. In de eerste set bood Energo felle tegenstand want bij 15-17 gaven ze De herenwedstrijd is toch wel be- zich pas gewonnen. In de 2e set ging Zondag werden en onder wehJ.. omstandigheden! de thuiswed strijden Venray 1Sittard 1 14 en Venray 1Sittard 1 30, ge speeld. paald teleurstellend verlopen. Tegen deze wel zeer sterke tegenstander draaien, wat een 7-15 setstand op leverde. Ook in de 3e set wist de Energo-ploeg geen antwoord op de Venrayse aanvallen. Setstand 11-15. Een volkomen verdiende 03 zege voor de V.C. Rooy-dames. de V.C. Rooy-ploeg steeds beter miste men ditmaal en dat was: beslissend de fighting spirit en de koele berekenende tactische wa pens, het gevoel voor gouden passes en het gevoel voor vertrouwen in eigen-kunnen. Sittard beschikte over een goede techniek en een opvallen de goed psysieke conditie. In vijf minuten tijd scoorden de gasten tweemaal, waarvan een uit een strafcorner, wat ze later nog eens zouden herhalen. Hoe belangrijk strafcomers zijn weet ieder insider. Stiekem had ik nog gehoopt de „geest van Roermond" in de tweede helft over hen zou komen. Helaas, de wind? Onze dames ik gebruik hier trots het bezittelijk voornaamwoord, ze zijn de trots van de club en niet alleen door hun geweldige presta ties. Wel dames 1 presteerden het, zoals ik min of meer in mijn prog nose reeds deed uitkomen om de koploper (of zullen we het gramma ticaal bij koploopster houden?) een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende 30 zege te ontfutselen. Aan beide zijden werd prima spel en de ware hockeymentaliteit ge toond: het was, ondanks de druip natte broek, een genot deze wed strijd tussen de twee topploegen te zien .waarin ook de volledige inzet het zo gestadig neervallende hemel water deed vergeten. Wel zoals U uit de uitslag leest.. onze achterhoede gaf niet thuis en was waterdicht. Echt precaire situa ties voor ons doel heb ik door de watersluiers niet bespeurd; wel bij de Sittardse doelvrouwe, die drie maal een formidabel hard schot moest laten passeren; het water spatte van het net. Onhoudbaar. De dames uit Sittard en Venray hebben nu na 7 wedstrijden ieder 2 verliespunten. Het programma van Venray telt nog slechts 2 uitwed strijden. We vermoeden, dat de meisjes van plan zijn in het 2e lus trumjaar naar de 2e klasse te pro moveren! Zondag gaan de heren, wind en weder dienende in Blerick inhalen; de dames thuis tegen Deurne. We zijn benieuwd. Heren 2 en Dames 2 spelen even eens thuis. Om tegemoet te komen aan de ontzettend hoge uitgaven van onze zo amateuristische vereniging heb ben enkele heren-leden het prijzens waardig initiatief genomen en maandag j.l. kienavond om wild- prijzen gehouden. We mogen met hen op een eclatant succes hopen. Het tweede damesteam reisde za terdag j.l. naar Venlo om daar UVS 1 te gekampen. Met een 30 overwinning trokken de UVS-dames aan het langste eind. Ondanks deze duidelijke nederlaag was er beslist vooruitgang in het spel van de V.C. Rooy-reserves te bespeuren. Het derde herenteam kreeg zater dag bezoek van koploper Concordia uit Panningen. Ondanks vele tegen stand van de jeugdige V.C. Rooy- ploeg, moesten ze toch in de Con- cordianen hun meerdere erkennen. Het is een zeer spannende wedstrijd geweest, waarvan de le set pas bij 18-16 in het voordeel van V.C. Rooy 3 werd beslist. In de overige drie sets gaf de routine van Concordia de doorslag, waardoor de verdiende 13 zege behaalden. Daarna trad het tweede herenteam aan voor de wedstrijd tegen Hovoc 1 uit Horst, met als inzet de eerste plaats in de eerste klasse afd. Ven lo. Hovoc startte overdonderend en namen snel een 05 voorsprong. De ze voorsprong hebben de Horstena ren niet meer prijs gegeven, want met 10-15 brachten zij de stand op 01. V.C. Rooy 2 bracht met een overtuigende 152 setstand de ba lans weer in evenwicht. Met goed volleybal aan beide zijden werd ge probeerd de zo belangrijke 3e set te winnen. Uiteindelijk was het Hovoc dat met 8-15 de stand op 1-2 bracht. In de 4e set moest V.C. Rooy 2 pro beren er alsnog een gelijkspel uit te slepen wat na verbeten strijd met 157 lukte. Het gelijke spel gaf de verhouding goed weer, al zullen de Hovoc-heren er het gelukkigste mee zijn geweest. Met 2 punten voor- Programma: 19-12: Dames BVO—VC Rooy 19.30 9-12 Heren AppaVC Rooy 20.00 In de afd. geen wèdstrijden vast gesteld. In de afgelopen 2 weken had Ly ceum dankzij de Sint slechts twee wedstrijden. Op 3 dec. nl. speelde Lyceum 3 in Venlo tegen Ras 3. De Venlose douane-beambten hadden hun handen vol aan en moesten de beide punten afstaan. Lyceum 3 won met 30 met setstanden: 4-15, 13-15 en 7-15. Lyceum 1 volleyde in Bergen te- gen Resia ,als er tenminste van vol leyen nog gesproken mag worden. Aan beide zijden werd slecht ge speeld en de minst slechte zou dan ook moeten winnen. Lyceum 1 won ondanks deze spelkwaliteit gemak kelijk met 30. De setstanden wa ren hier 7-15, 6-15 en 11-15. Uitslagen A-klasse: ONAGroene Laken 46 KOT—OBK 2—8 Uitslagen 9-10 en 4-12 van de wedstrijden VOPGroene Laken en VOPPommerans zijn nog steeds niet binnen. Dit is zeer onaange naam voor het bijwerken van de stand. A: 6 wedstr. Stand klasse 1. OBK 2. KOT A 3. VOP A 4. ONA A 5. Groene Laken 6. Pommerans 6 wedstr. 4 wedstr. 6 wedstr. 5 wedstr. 5 wedstr. 44 pnt. 28 pnt. 26 pnt. 26 pnt. 22 pnt. 14 pnt Uitslagen B-klasse: Groene LakenONA 48 Los Band—KOT 8—4 PommeransVOP 012 Nagekomen uitslag: Groene LakenVOP 48 Stand klasse B: 1. Los Band 6 wedstr. 48 pnt. 2. KOT 6 wedstr. 44 pnt. 3. VOP 6 wedstr. 42 pnt. 4. ONA 6 wedstr. 34 pnt. 5. Groene Laken 6 wedstr. 30 pnt. (met nog 1 partij te spelen tegen Pommerans). 6. Pommerans 6 wedstr. 16 pnt. DAMESZWEMCLUB HZPC Zwemtrainingen te Venlo *Wij vertrekken zondag 20 decem ber met de jeugd naar het Sport- fondsenbad te Venlo om kwart over drie vanaf de gymnastiekzaal te Horst. De trainingsavonden voor de dames op 24 en 31 december komen te vervallen. Wij wensen onze leden prettige feestdagen toe. Conditietraining Tn verband met de Kerstvakantie de conditietraining op 24 de- itmber a.s. in de gymnastiekzaal te Horst NIET door. ST. CHRISTOFFEL Zaterdagmiddag 12 december zijn in de zaal aan de Langeweg de tra ditionele clubkampioenschappen ge houden. Van de heren werd Willie Boom een met 39 punten; Henk Brands 2e met 32,2 punt en derde Jos Jacobs met 32.8 punt. Van de dames Gerda Janssen eerste met 33.8 pnt., Mary Litjens 2e met 32,2 punt en derde werden 2 dames nl. Maria Basten en Jacquelien Kerk hof met 30 punten. De jury bestond uit de heren van Bergen uit Horst en Janssen uit Overloon. Het was een spannende wedstrijd en een prettige sfeer. Het is wel jammer dat op 't moment niet meer jongens in Venray zijn, die een of twee uur in de week vrij kunnen maken om zich in de turnsport te bekwamen. Als men op de t.v. ziet turnen, denkt 90 procent, dat zou ik ook wel kunnen. De meesten kunnen echter niet de moed opbrengen om door te trainen deze mooie sport zich eigen te maken. Turnen is geen gaaf, hier krijgt men niets cadeau. Alleen door te oefenen en zelfdiscipline kan kan men een turner worden. Dit zijn twee goede eigenschappen voor onze jeugd. De gelegenheid is er: mooie, verwarmde zalen, prachtige toestellen. Als dit allemaal er niet zou zijn, stonden de kranten vol met ingezonden stukken. Het bestuur van St. Christoffel begrijpt ook niet dat vooral de jon gens in Venray niet meer deze sport beoefenen. Zaterdagsmiddags kun nen vanf half twee al jongens en meisjes vanaf 4 jaar leren turnen in de zaal aan de Langeweg. Het tram- polien springen voor niet-leden op dinsdagavonds begint goed op gang_. te komen. Maar 't zijn ook hier weel de dames en tot heden laten de he ren zich nog niet veel zien. Elke dinsdagavond is de zaal aan de Lan geweg toegankelijk voor iedereen die interesse heeft voor de turn sport van 78 uur. ASSURANTIE en FINANCIERINGSKANTOOR KRUIJSEN - MEESTERS julianasingel 41 „ook goed en goedkoop VENRAY Tel. 1061 (04780) voor autoverzekering" Per 1 jan. 1965 gaat de verplichte W.A.-ver zekering in voor bromfietsen- Indien U thans Uw bromfiets bij ons verzekerd, betaalt U hiervoor tot 1 jan. 1965 géén premie. »\eeg- Geen slatlegslii Niet duurder! Heel eenvoudig.,, glas vol.,.fles wegl Veïs gebotteld Lindeboom bier... in handig "4 pak" - licht in gewicht - gemakkelijkmee te nemen-weinig plaatsruimte nodig in de koelkast. VraagtTwwinkelier...neem de proef en U zult óók aeggent Héérlijk Limburgs bier bróuwts LINDEBOOM BIERBROUWERIJ N.V. NEER (Umburg) (Ie spaarbank raar iederéén Aannemer A. Pijpers uit Leunen is maandag j.l. begonnen met het grondwerk voor het gemeenschapshuis in Leunen. De heer Pypers hoopt er in augustus 1965 mee klaar te z(jn. Tenminste als koning winter zich niet te zeer laat gelden. Foto: G. Kruijsen.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 11