Kerkelijke Diensten S.V.V. JEUGD BASKETBAL M.H.C.V. van 6 tot en met 12 december Geestelijk artikel S P O R T H U I S RIAENS-ROYERS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 S.Y. MERSELO Zang- en kleurkanaties PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. J. Bors Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 7 uur St. Nicolaasgilde; 8 uur Willy Rongen; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Francis- cus Janssen en Maria Gossens; 18 u. Antoon van Osch. Maandag: 7 u. Theo Aria ens v.w. het Nassauplein; 7.30 overleden ouders Schols-Leers; 8.15 gesticht jaarget. Wilhelm Wilms en Hendri- na Huisman; 9 uur Maria Rongen van Kessel. Dinsdag: 7 uur Petronella Bouten- Vermegen; 7.30 Harry van Meyel; 8.15 Antoon Sikes; 9 uur bestelde hoogmis uit dankbaarheid (R.). Woensdag: 7 uur vader en zoon Sijbers; 7.30 Johanna van Bracht- Gerrits; 8.15 overl. fam. Beterams; 9 uur overl. fam. Bouten-Vermegen. Donderdag: 7 uur Hub. Laurensse en Mathilda van Gerven; 7.30 Grad. Arts-Klaassens en overleden fami lie; 8.15 gesticht jaarget. Jacobus v. Beesel, echtgenote Petronella Cor- tenbach en kinderen Martinus en Anna; 9 uur Maria Voermans-Jans sen. Vrijdag: 7 uur Johannes de Bruijn en Regina Weiten; 7.30 Johannes Maasen en Elisabeth Vermeulen; 8.15 zekere int. R.; 9 uur overl. fam. Janssen-Klaassens en Harrie Jans sen; 9 uur (zij-altaar) overleden personeelsleden Muvero N.V. Ketel- en apparatenfabriek; 9.30 uit dank baarheid b.g.v.e. 25-jarig ambts jubileum. Zaterdag: 7 uur Marinus van Es en kljeinzoon Marinus; 7.30 Theo Ariaens; 8.15 gesticht jaarget Jacq. Willemsen en echtgenote Maria Ger- truda Volleberg; 9 uur Regina Hen driks-Janssen; 9 uur (zij-altaar) Wed. Maassen-Theeuws, echtgenote en kinderen. iBechtgelegenheid van 17.3019.30; 19.00 adventsoefening. We herinneren de parochianen nog eens aan hun gezinsbijdrage. Mis schien zijn sommige achtergebleven, ltaen zij deze laatste weken van het jaar schoon schip maken en alles bijwerken. Binnenkort krijgt U weer nieuwe berichten over de gezinsbij drage in het komende jaar. Maria Congregatie voor jongeren Dinsdag a.s. 8 december om 7.45 uur 's avonds opname van 35 nieu we leden. Deze opname zal plaats vinden tijdens een avondmis in de nieuwe (Nederlandse) vorm en zal geschieden door de H.E.H. Deken. Alle leden worden verzocht aan wezig te zijn. Denk aan de moge lijkheid tot communiceren. Je kunt tot 6.45 uur eten. ARMOEDE: EEN PUNT VAN OVERDENKING Opnieuw zijn wij de Adventstijd binnen gegaan, opnieuw bezinnen wij ons als christenen op de beteke nis van Christus' Menswording. Christus' Geboorte heeft veel aspec ten, zij is een mysterie met veel con sequenties voor ons allen. Een van die aspecten is de armoede, het to tale gebrek aan alles wat wij in on ze tijd noodzakelijk achten om een menswaardig bestaan op te bouwen en wat sinds de middeleeuwen no dig wordt geacht om ook een chris telijk leven te kunnen leiden. Christus' geboorte is in zekere zin een tegenspraak met deze gangbare mening; zijn geboorte-in-gebrek blijft een duidelijke aanwijziging voor ons allen ,in tegenwoordige en toekomstige tijden, dat het zonder de materiële welvaart ook wel kan. Christus heeft ons willen bewijzen, dat in ieder geval materiële wel vaart van nul of gener waarde is tot het einddoel en voor de zin van ons bestaan. Is daarmede de katholieke opvat ting over de zin der armoede uitge put? Keren we daarmee terug tot het standpunt van 100 jaar ,toen so ciale ongerechtigheid en daaruit voortvloeiende armoede door de Kerk werden goedgepraat met de dooddoener „Uw beloning is in de hemel." Wij geloven van niet. De zin van de-armoede die ons uit het Evan gelie tegemoet komt is deze: de goe deren der aarde die wij bezitten of redelijk mogen nastreven, niet te beschouwen als het goed, het ideaal. Integendeel van ons wordt gevraagd een onthechting aan die stoffelijke goederen, aan de welvaart zoals dat tegenwoordig heet. En om ons zelf in die onthechting te trainen en om onze in armoe geboren Heer waardig te zijn worden wij beleefd, maar dringend aangespoord, mild te geven van wat wij bezitten. En als we de armen niet meer dicht bij ons thuis hebben, dan zijn er genoeg armen verder weg, in onderontwikkelde landen. Zij mogen dan al vreemdsoortig over ons oor delen. als zouden wij steeds weer over hen willen heersen, al schelden zij ons uit voor imperialisten en kolonialisten, het is onze evangeli sche plicht deze ménsen bij te staan. Wanneer deze mensen wel op de arme Christus gelijken, dienen wij hun met gevulde handen tege moet te treden. Hun armoede zal op die manier onze geestelijke riikdom blijken te zijn. En dat is de les ,die de geboorte van Christus ons nog in 1964 te ge ven heeft. Dat is de les, die wij in de Advent hebben te overdenken en in praktijd te brengen. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 2337 Zondag: 2e zondag van de Advent. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15 uur. 7 uur Ad- vents-oefening. Maandag: H. Ambrosius, bisschop en kerkleraar. Dinsdag: Feest van Maria Onbe vlekte Ontvangenis, 's Avonds om 7 uur avondmis. Woensdag: Mis van de 2e zondag van de Advent. Donderdag: Mis van de zondag van de Advent. Vrijdag: H. Damasus, Paus en belijder. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Mis van de 2e zondag van de Advent. 8.30 Gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Misintenties Zondag: 6.30 Petronella Vullings- Billekens; 7.45 Antoon Cremers; 9.00 Jan en Sjaak Jacobs; 10.15 Anna Vink-Willems als jaargetijde; 11.45 Nelly Potten. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7 uur Joh. Loenen, echt genote en zoon Jean; 7.45 overL fam. Ambrosius; 8.30 E. Schlooz- Leysen. Dinsdag: 6.55 P. Casimirus en ouders; 7.45 overl. ouders v. Well- Peeters; 8.30 overl. ouders Wijnho- ven-Roelofs en kleinzoon; 7 uur avondmis voor Martien Janssen en Noud van Lin. Woensdag: 6.55 ter ere van St. An- tonius; 7.45 Antoon Cremers; 8.30 voor de gelovige zielen (Offerbus). Donderdag: 6.55 Johannes Poels, echtgenote en dochter Johanna. 7.45 Maria v. d. Poel-v. d. Berg; 8.30 Wed. Bogaards-Arts. Vrijdag: 6.55 Petronella Vullings- Billekens; 7.45 uit dankbaarheid (St.) 8.30 They Ariaens. Zaterdag: 6.55 Maria v. d. Poel- v. d. Berg (buren); 7.45 uit dank baarheid verjaardag; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 C. Evers, J. Evers, Chr. v. d. Heuvel en P. Ewals; 7.45 G. Jeuken, K. Jeuken, Ant. Claas- sens en Paul Pop; 9.00 H. Bosch, A. Sanders, W. Timmermans en H. Arts; 11.45 J. Naus, R. Vastert, A. Derks en P. Philipsen. VREDESKERK VENRAY Zondag: 2e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor overl. fam. v. d. Bekerom-Wijnen; 9 uur leesmis voor Antonius Bosch; 10 uur Hoogmis voor alle parochianen; 11.30 leesmis tot bijzondere intentie (Toonen). Om 3 uur n.m. tweede adventsoefening waarin allen kunnen meezingen. De ze oefening bevelen we nog eens bijzonder aan. Maandag: 7.30 leesmis voor overl. vrouw en ouders; 8 uur leesmis v. overl. fam. Hermsen-Barents. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Johan na van Hoof-Gerrits en zoon; 8 uur leesmis tot zegen in 't gezin. Woensdag: 7.30 leesmis ter ere van Maria voor bijzondere intentie; 8.00 leesmis voor Benny Thielen en Cor- ry Geurtjens. Donderdag: 7.30 leesmis voor An toon Koopmans en fam.; 8.00 lees mis voor overl. fam. Bloemen-Hen- driks. Vrijdag: 7.30 leesmis voor overl. Elisabeth Gossens-Kessels; 8.00 lees mis voor Lambertus de Lauw. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl.. fam. Pas-Manders; 8 uur leesmis uit dankbaarheid. Biechtgelegenheid v. 57 uur. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 2e zondag van de Advent. 7 uur H. Mis voor Gerrit Claessens; 8.30 overl. fam. Verheijen-Weijs; om 10 uur Hoogmis voor de leden van het zangkoor en de harmonie; 3 u. lof waaronder het rozenhoedje ge beden wordt voor Harrie Kessels. Maandag: vasten- en onthoudings dag. 7.30 H. Mis voor de leden van de Boerenbond en de Boerinnen- bond. Dinsdag: Feest van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid voor genezing (V.). Woensdag: 7.30 Theodoor Verste gen. Donderdag: 7.30 overl. ouders Rut- ten-Kockelkoren. Vrijdag: 7.30 Hendrika Fleurkens- Broeks. Zaterdag: 7.30 Maria Muyres- Dupont. Biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 2e zondag van de Advent. Eerste zondag der maand. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30; parochiehoogmis om 10 uur; 3 uur aanbiddingsuur. Eerste kollekte is buitengewone kol- lekte ,die bijzonder is aanbevolen; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 leesmis ter ere van de H. Machutus: dag van onthou ding en vasten, verzet van 14 aug. Dinsdag: Feest van Maria Onbe vlekte Ontvangenis. 7.30 Hoogmis tot zekere intentie; 's avonds om 7 uur avondmis tot intentie van de leden van de Boerinnenbond. Woensdag: 7.30 zieledienst Jaco bus en Gerardus Nelissen. Donderdag: 7.30 stichting Joanna Geurts (Hoogmis). Vrijdag: 7.30 Stichting Antonius Rongen, Hubertina Houba, Pater Hieronimus Rongen Elisabeth Brün- cken. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Anto- nitta en Jo Swinkels. Zaterdagavond biechtgelegenheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag van de Advent. 7 uur H. Communie-uitreiken; 7.30 leesmis voor Antoon Roelof s; 10 u. hoogmis voor de parochie. Maandag: vasten- en onthoudings dag. 8 uur gez. H .Mis voor overl. fam. Willemsen-Martens. Dinsdag: Feest van Maria Onbe vlekt Ontvangen, Patrones van ons Bisdom. Dag van devotie. 8 uur leesmis voor M. Elis. Geurts-Zan- ders; 7 uur 's avonds hoogmis ter ere van O.L. Vrouw en St. Joseph tot bijz. intentie van een gezin. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot intentie van hen die in deze mis offeren. Donderdag-: 8 uur gest. gez. jrd. Jacob Wismans en Petronella ele ven. Vrijdag: 8 uur gez. jrd. Jac. Ram- bags. Zaterdag: 8 uur gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegen heid van 5.306.30; o m6.30 lof. Kerkpoetsen: Gonny Weys en Anny Donders. Misdienaars: H. Dinghs, P. Roe lofs, N. Janssen, G. Rambags, J. Emonts, J. Kunen. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 2e zondag van de Advent. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis voor Jo hanna Ewals-Pouwels; 10.30 leesmis voor Antoon Loonen v.w. de buurt; om 3 uur lof. Vandaag eerste zondag van de maand: maandkollekte voor de kerk. Maandag: 6.45 leesmis voor Wil helm Loonen en Elizabeth van Heijs- ter; 7.30 leesmis tot intentie van de familie Geurts-Wismans, vasten- en onthoudingsdag v.w. de vigilie van het feest van Maria's Onbevlekt te Ontvangenis. Dinsdag: feest van Maria's Onbe vlekte Ontvangenis. Om 6.45 lees mis; om 7.30 leesmis voor Johanna Verheijen-Loonen en Ant. Loonen; 's avonds om 7.30 uur gez. avondmis voor Gertruda Pijpers-Sijbers. Woensdag: 6.45 leesmis voor Peter Joh. Peeters en Petronella Loonen; 7.30 leesmis voohr overleden familie Manders-Jenneskens. Donderdag: 6.45 leesmis voor Eli zabeth Lucassen en Hendrina Lu- cassen-Jacobs. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Wilhelm Loonen. Om 7.30 uur leesmis van dankbaarheid. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Peter Willemse en Catharina Geeraets; 7.30 leesmis voor Gertruda Jennis- kens-Helden.s.- Biechtgelegenheid 45 en van 77.30, Daarna lof. Kerkpoetsen: Anna Bouten en Ri- ky Cornelissen. Accolythen: 6.45 Antoon en Her man Loonen; 8 uur P. Heesen en H. Litjens; 9.15 P. Stevens, J. van Ooi, G. en M. Cornelissen; 10.30 J. van Vegchel en Gerrit Jenniskens. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag van de Advent. 6.30 leesmis voor een overledene; 8.10. leesmis v. d. overl. fam. Jans- sen-Philipsen; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor Harry Strijbos en Peter Philipsen best. door de tuin- bouwvereniging2 uur lof. Maandag: 7.30 weekdienst voor Anna Smits-Weys. Dinsdag: 7.30 leesmis v. Maria Janssen-Droesen. Woensdag: 7.30 leesmis voor int. v. d. fam. Winnen-Smits. Donderdag: 7.30 leesmis v.d. overl. fam. Verhalle. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Hendri- kus Maessen, Maria Maessen-Mans en Jacques Maessen. Zaterdag: 7.30 gez. zieled. v. An na Smits-Weys best. door de buurt. Gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 2e zondag van de Advent. 7 u. H. Mis uit dankbaarheid (Man- ders); 8.15 H. Mis t.e.v. H. Gerardus (Janssen); 10 u. Hoogmis voor Z.E. Heer Vercoulen v.w. de Fanfare; 6 uur Adventslof. Maandag: Geboden vasten- en onthoudingsdag voor het feest van Maria Onbevlekt Ontvangen. 7 uur H. Mis voor overledenen van de familie Kessels-Claes; 7.45 H. Mis voor Maria Pubben. Dinsdag: Feest van Maria Onbe vlekt Ontvangen, patrones van het Bisdom. 7 uur H. Mis voor de pa rochie; 7.45 H. Mis voor Z.E.H. Ver coulen v.w. Limb. Lourdesbedevaart. Woensdag: 7 uur gez. H. Mis voor overledenen van de familie Emonts- Rambags; 7.45 H. Mis voor de over ledenen van de familie v. Lankveld- Giesberts. Donderdag: 7 uur H. Mis voor Lambertus van Meyel; 7.45 H. Mis voor Wed. Gerrits-Verlinden. Vrijdag: 7 uur H. Mis voor Pe trus Pubben; 7.45 H. Mis voor Hen- ricus Janssen v.w. de buren. Zaterdag: 7 u. gez. H. Mis voor de leden van de Veeverzekering; 7.45 H. Mis voor de familie van Helden. Biechtgelegenheid van 56 uur; 6 uur Lof met rozenhoedje. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag van de Advent. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Pou- wels-v. d. Steeg; 10 uur hoogmis uit dankbaarheid; 2.30 Advents oefening en Lof. Vandaag: maandel. bijz. kollekte voor de kerk. Maandag: t.i.v. fam. Arts-Ploeg makers. Vandaag vasten- en ont houding. Dinsdag: Maria Onbevlekte Ont vangenis. 7.30 H. Mis uit dankbaai-- heid namens fam. Philipsen-Smets; 19.30 gez. avondmis t.b.i. Woensdag: t.b.i. Donderdag: jaarget. v. Martinus en Gerardina Arts. Vrijdag: v. d. overl. van fam. Bloemen-Brienen. Zaterdag: v. d. zielerust van een overledene (Merselo). Biechtgelegen heid: dagelijks vóór H. Mis; dinsdag voor avondmis; zaterdag 78 uur. Dinsdagavond: 8 uur kontakt- avond voor ouderen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor Leonardus Wil- lems; 10 uur Hoogmis voor het Rec toraat. Accolythen: Piet Rongen en Martien Stevens. Misdienaars van de week: Jos Janssen en Joop Gielens. Maandag: Vasten- en vleesloze dag. 7.30 leesmis tot int. van fam. Drabbels. Dinsdag: Maria Onbevlekt Ont vangen .Patrones van ons rectoraat. Aanbiddingsdag. 7.30 leesmis uit dankbaarheid. Te 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Na de Hoogmis uitstelling van het Allerheiligste tot 6.30 uur. Te 6.30 uur Lof en Te Deum. Misdienaars van de Hoogmis: Leo Muijsers, Martien Derikx, Jan Gielens en Jos .van Rens. In het kerkportaal hangt de aanbiddings- lijst. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Donderdag: 7.30 leesmis voor An na Janssen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Harry Rutten. Zaterdag: 7.30 leesmis tot int. van familie Rutten. Biechtgelegenheid v. 7—8 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag van de Advent. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 10 uur Hoogmis voor zal. Wilh. Geurts-Croymans; maandkollekte v. eigen kerk; 2.30 geen lof. Maandag: 8.15 leesmis voor overl. fam. Burgers-Verheyen. Dinsdag: Feest van Maria Onbe vlekt Ontvangen. 8.15 leesmis voor overl. fam. Nijssen-Coolen. Woensdag: 8.15 leesmis voor overl. Leo Jacobs. Donderdag: 8.15 leesmis voor zal. Leo van Kempen. Vrijdag: 8.15 leesmis voor overl. fam. Willems-Jacobs. Zaterdag: 8.15 leesmis voor zal. Johanna Ewals-Pouwels. Accolythen: Mattie Kunen, Gert Gerrits en Willy van Ooi. Kerkpoetsen: Mien Nijssen en Miet Geelen. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e zondag van de Advent. 7 uur H. Mis vooh overl. ouders de Haart-Creemers; 8.30 voor Wilhelm Janssen en overleden ouders; 10 u. Hoogmis voor overl. fam. Evers- Koenen. Kapel: 8.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: vasten- en onthoudings dag. 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: Feest van de Onbevlek te Ontvangenis van Maria. 6.30 en 7.30 gel. H. Missen ter ere van O.L. Vrouw; 's avonds om half 8 avond mis. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor Joh. Hub. van de Winkel. Donderdag: 6.30 voor overl. ouders; 7.30 voor Anna Geertrui de Haart-Creemers. Vrijdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor Antoon Martens. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uUr gelegenheid om te biechten. Competitie-uitslagen .Venray Al—EWC Al 5—1 Venray B4Melderslo B2 11 Aan de nieuwkomer in de groeps- afdeling EWC, had Al toch niet zo'n gemakkelijke kluif, als de uitslag zou doen vermoeden. EWC beschik te over een snelle en forse ploeg, waarvan de voorhoede wel degelijk gevaarlijk kon zijn. Dat bleek in het begin van de wedstrijd, toen de midvoor onze spil de hakken liet zien en recht op doel af stevende. Gelukkig wist onze doelman door tijdig uitlopen erger te voorkomen. Er deden zich nog enkele hache lijke momenten voor het doel van Venray voor, maar toen raakte de achterhoede beter ingespeeld en werd er resoluter weggewerkt. Met verre trappen werd de voorhoede aan het werk gezet en dat resul teerde na een half uur in het ver diende doelpunt. Venray kreeg steeds meer overwicht en na rust bleek de betere conditie doorslag gevend. Met een mooie kopbal te kende onze midvoor 21 aan, een minuut nadat EWC onze achterhoe de met een snelle uitval verraste en scoorde. EWC bleek toen al het kruit verschoten te hebben en onze aanvallen waren toen niet meer te stuiten. Nog drie doelpunten moes ten de EWC'ers Venray toestaan. Gedurende de wintermaanden ligt de competitie voor de jeugd stil. In dien het weer gunstig blijft zullen de wedstrijden voor het kringtoer- nooi plaats hebben, waaraan het A2 en BI elftal deelnemen. Voor vriend schappelijke wedstrijden volgt nadere opgave. Programma a.s. zaterdag: Venray A comb.Molenw. A 2.00 Molenwiekers BVenray B 2.00 Leunen mocht zondag in Merselo de aftrap verrichten op een glad en moeilijk bespeelbaar terrein. De gladheid zou er voor zorgen dat er menige glijpartij gedemonstreerd werd. Vanaf het begin was Merse lo het meest in de aanval. Na tien minuten passeerde A. Arts twee Leunense verdedigers en gaf daar na Merselo een voorsprong van 1-0, Met deze stand werd ook de rust ingegaan. Na de rust lagen de verhoudingen hetzelfde als in de eerste helft. Een verdedigingsfout van Merselo werd door Leunen aangegrepen om de stand gelijk te brengen. Vijf minu ten voor het einde kreeg Merselo een hoekschop te nemen. Het was wederom A. Arts die deze hoek schop keurig afgewerkte met een doelpunt, zodat de eindstand 21 in he vtoordeel van Merselo werd. De wedstrijd Molenwiekers 3 Merselo 2 eindigde met de stand 3-2. Programma zondag 6 december: Hegelsom 2Merselo 1 2.00 Wittenhorst 5Merselo 2 12.00 Merselo 3Meterik 2 12.00 yNï\ vragen -nog -stpeci& V j- K fc K S O N t: F l geschoold en ~'y', v*r?^Ti ongeschoold 11Aanmeldendagelijks RVvf,°<* na .y.èTkUidaan J 11Inbi iei,,- bij de'poïtij-rr Jr \yj N.V. INALFA VENRAY KAMPIOENSCHAPPEN EN TENTOONSTELLINGEN Zaal „In d'n Engel" te Venray was zaterdag en zondag een waar lustoord waar zang- en kleurkana- ries hun hoogste lied of hun mooi ste pracht lieten zien of horen aan oog en oor der jury, bestaande uit P. Hamers, Beek en S. Saes uit Sit- tard. De show, georganiseerd door de kanarievereniging „De Huisvriend", bracht meer dan tweehonderd vo gels, al of niet eigen kweek, die gejureerd moesten worden. De be zoekers kregen waar voor hun en treegeld, het was het beste mate riaal wat Venray en de Brabanders te bieden hadden. De uitslagen waren: Klasse A, 4e vogels EK: le prijs H. van Veen; 2e pr. M. Verstegen; 3e pr. G. Janssen. Klasse B: 2 vogels EK: le prijs J. van Bree; 2e prijs P. Croymans; 3e pr. H. van Veen; 4e pr. en 5e pr. J. van Bree. Klasse C. 1 vogel EK: le prijs G. v. d. Velde, 2e pr. P. Croymans (na loting); 3e pr. A. van Dommelen (na loting). Klasse Open. 1 vogel: le prijs J. van Bree. Bastaarden EK 1964: Th. Versieyen. Open klasse bastaarden: le pr. H. Bongarts, Exoten EK 1964: le pr. G. Janssen. Open klasse Exo ten: le pr. G. Janssen. Klasse A. 4 vogels zang EK: A. Voesten, 2e pr. L. Verbeek. Klasse B. 2 vogels zang EK: A. Voesten le en 2eprijs. Zang klasse C. 1 vogel: 1ste en 2e prijs A. Voesten. Open klasse zang. 1 vo gel: H. Aben, le pr. Kampioen kleur G. v. d. Velden. Goud agaat. Kampioen zang: A. Voesten met EK. KONIJNEN EN PLUIMVEE De Venrayse konijnen- en pluim- veehoudersverenigng „De Peelhaas" hield afgelopen weekend in de voor dat doel zo bij uitstek geschikte overdekte handboogschuttersbaan in zaal Vollenberg een show welke meer dan de gewone aandacht ver diende. Hier was van de vele konijnen en pluimveeliefhebbers het beste materiaal, wat de Peelstreek te bie den heeft, samengebracht en op wijzen, zo weinig waren de verschil len. overzichtelijke wijze gerangschikt. Negentig stuks konijnen van de grootste Vlaamse reus tot de klein ste Zilverras. Pluimvee, abnormale grote tot de kleinste krielhen. De jury had geen gemakkelijke taak om hier de winnaars aan te Uitslagen. Beste voedster van de gehele tentoonstelling: Benny Jans sen (jeugdlid); beste ram J. Strij bos. Kampioen over het geheel M. Denissen kl. zilver. Rerserve kam pioen Vlaamse reus van J. Strijbos. le pr. Vlaamse reus M. v. d. Ber eken, 2e pr. J. Strijbos, vlaamse reus, 3e pr. H. Coenders met vl. reus. Middenrassen. Kampioen zw. Rex van H. Willems. le pr. M. Lucassen met bl. Rex, 2e pr. M. Poels met Rex Chanaer; 3e pr. H. Coenders m. Rex Dalmatiene Kleine rassen: Kampioen M. Ja cobs met Tan Zilver, le en 2e pr. M. Denissen met kl. zilver; 3e pr. H. Denissen met kl. zilver. Teken- en dwergras. Kampioen M. Lucassen met Papilion; le pr. M. Poels met Pool Rood Oog. Pluimvee: Kampioen de fantasti sche Engelse vechtkriel. Kampioen grote rassen: M. Poels met Buff. Cochin. Kampioen kleine rassen: M. Lens- sen met Koekoek wyandot. le pr. W. Janssen met wyandot, 2e pr. M. Lenssen met Engelse vechtkriel; 3e pr. H. Coenders met koekoek-wyan- dot. - Deze week speelde zowel BIC I als BIC 2 thuis. Met gerechtvaar digd optimisme kon door beide teams gezien worden. Hun respec tievelijke tegenstanders waren Tan talus 2 en Tantalus 4, beiden clubs die nu niet direkt de boventoon voe ren in de competitie. In de eerste wedstrijd, die ge speeld werd tussen BIC 2 en Tan talus 4 kwamen onze spelers tot goede prestaties, hoewel hun spel niet bepaald opzienbarend was. De zone-verdediging vertoonde nauwe lijks zwakke plekken en de voor spelers wisten de geboden kansen in het algemeen zeer goed te benutten. Op de competitie-ranglijst neemt BIC 2 nu een zeer verdiende derde plaats in. Voor de 5e competitiewedstrijd van BIC 1 was speciaal ter viering van dit feit een bekende fotograaf van I.C. Press uitgenodigd om dit heugelijke gebeuren te vereeuwigen. In de eerstkomende editie van Peel en Maas hopen we dit kunststuk af te drukken. (Red.). Als enige ongeslagen club van de competitie draaide BIC 1 nauwe lijks de hand om voor dit tweede team van Tantalus. Het spel dat BIC 1 dan ook ten toon spreidde was meer aangepast aan een lustrumvie ring dan aan hetgeen het competi tieleiderschap hen verplicht. Gewel dig spel werd er deze in alle opzich ten geslaagde sportmiddag niet ge leverd. De resp. eindstanden waren: BIC 2—Tantalus 4 54—17 BIC 1—Tantalus 2 54—21 Uitslagen: Dames: Roermond 1Venray 1 04 Nuenen 1Venray 2 101 Heren: Venray 1Roermond 1 42 Venray 2Racing 3 (Eindh.) 0—4 Volop hockey zondag j.l. Dames 1 en heren 1 behaalden mooie over winningen ,de reserveteams incas seerden daarentegen een zware ne derlaag. In Roermond hadden de Venray se meisjes blijkbaar een walk-over3 ruststand 03 .eindstand 04. Alle goals droegen het merk T. Janssen. Het hele elftal verdient alle lof voor hun inzet, sportieve instelling en vooral ook voor hun goed spel. Bij de heren in Venray (ook tegen Roermond) leidde het pad naar de 42 overwinning niet bepaald over rozen; voor de pauze weifelde de defensie eenmaal toen de linksbui ten van Concordia de cirkel insnel- de: 0—1. Toch was Venray in het (zeer slechte) veld zeker niet de mindere. Toen het na de pauze 0—2 werd de bal was in een scrum mage achter de doellijn geweest zag het er somber uit. Maar ziet, de heren wilden zich blijkbaar niet gewonnen geven, enkele felle aan- moedigingskreten, variërend van de ruwe kreet d'r an wie Blücher, Rrrambtot de wel zeer chique in aan de vroegere dagen van P. V. te D. herinnerende yell attaquez lui verrichte wonderen. Als op vleuge len snelde de ploeg na de ingehaal de achterstand door naar de over winning die met 2 doelpunten ver schil toch cachet heeft. Na de 50 overwinning op Tegelen mogen we veronderstellen dat de acclimatise ring van de jongeren goed verloopt, c.q. dat de training van de heer Brandsma uit Venlo, zowel bij de dames als heren nu reeds een suc ces is. Het spel van het laatste half uur was hartverwarmend voor een echt hockeyliefhebber. Bravo, bravo! De 101 nederlaag van dames 2 in Nuenen en de 40 van heren 2 tegen Racing 3 liegen er niet om. Geen excuses; onervarendheid, leef tijdsverschillen etc., maar er zullen eens betere tijden komen! St. Nicolaas was na de wedstrijden nog even temidden van de junioren, om brillant en geestig, zoals we dat van hem kennen, vermanend en prijzend enkele junioren toe te spre ken. Een zeer geslaagde bijeenkomst alle lof voor de organisatie. Programma voor a.s. zondag: VenrayHelmond (dames) MaastrichtVenray (heren) Geldrop 1Venray 2 Venray 2Venlo 2

Peel en Maas | 1964 | | pagina 8