Boerenleenbank et s.y.v. nieuws s.v. leunen gymnastiek v.c.r00y duivensport nieuwe centrum plan ','fficïïFySÏSS& WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PEUSRPEB KWAKT AAL M-50 (buiten Venray 1.75 Yoor huren van een safe-loket ter opberging van waardevolle zaken DE MOLENWIEKERS VRIJDAG 4 DECEMBER 1964 No. 49 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS 4 Het nieuw centrumplan is een plan dat voor de een visie bete kent over tienatllen jaren heen, tot het jaar tweeduizend; voor de andere echter alleen betekent dat de Julianasingel wordt door getrokken, dat er aan het Eind en nabü de Henseniusstraat een hoop wordt afgebroken. Het plan is nauwelijks een week als we dit schrijven. Met meer dan gewone belangstelling heeft een deel van het Venrayse publiek de foto's en kaarten bekeken, waarbij be langhebbenden dan dikwijls voor 't raadsel kwamen te staan: Hoor ik er nu bij, word ik nu afgebroken, of kan ik blijven zitten Maar het is interessant te horen, hoe men dit plan in deze korte spanne tijds nu wel beoordeelt. De een vindt het enorm knap via een doorbraak tussen Jan Hensen- straat en Schoolstraat een nieuwe winkelwijk te creëeren, die tevens een nieuwe noord-zuid verbinding maakt, wat men van de huidige Schoolstraat maar moeilijk zeggen kan De ander vindt het geld wegsmij- terij om de hele hoek Langstraat PaterslaanHenseniusstraat af te breken, alleen om wat meer par keerruimte te krijgen. Nummer drie had graag gezien dat men 't centrum groter gemaakt had, in die zin, dat men b.v. een sanering van de Langstraat er bij betrokken had, die met zijn tegen woordige groen-parkeerstroken al lesbehalve een fraaie entree voor het centrum vormt. Nummer vier vraagt zich af, waarom men de situatie bij het Hen- seniusplein dat men ook in het zui den aanmerkelijk wil doen verbre den in verband met de uitmonding van de Kemp weg, niet juist daarop de groenvoorziening gaat brengen, waarvan de kern nu al aanwezig is, maar die in het huidige plan nog zuidelijker gaat brengen. - - -nijdig-em -de- bedrijfswegen ,die achter de voor naamste winkelstraten komen, om dat een daarvan zijn tuin midden door gaat snijden en hij heeft daar als particulier alleen maar ongemak van Tenslotte vraagt nummer 6 zich af wat er met het kerkhof gaat gebeu ren dat nu rond de Grote Kerk ligt, maar waar dan „straks" groen zal komen. Zo kunnen we doorgaan. De belanghebbenden, die ondanks de vrij onduidelijke kaarten en ma quettes toch ervaren hebben dat het door hen thans bewoonde pand een van de 183 zal gaan worden, die moeten verdwijnen, hebben natuur lijk in eerste aanleg de nodige be zwaren en vragen zich wat angstig af, wat er wel met hen zal gebeuren. Bewoners van Patersstraat en Hen seniusstraat, om er maar twee te noemen vragen zich af, waarom men het oude stramien niet gehand haafd heeft, te weten Grotestraat, Patersstraat, Paterslaan, Hensenius straat, Schoolstraat, Marktstraat, Hofstraat, Julianasingel en de beide Markten en hier flink gesaneerd had en weer anderen vragen zich af, waarom dit allemaal nodig is, gezien het feit dat de huidige win kelstand over het algemeen ge sproken niet gegroeid is .ondanks het feit dat in de afgelopen twintig jaren de bevolking enorm gestegen is. Waarom, zo is hun vraag, dan nu zoveel ruimten gereserveerd voor winkelruimten, waarvan men niet weet of ze nodig is O— We geven hierboven weer wat we in de loop van deze week over dit nieuwe centrumplan zo links en rechts opgevangen hebben. Men ziet dat er waardering is, men hoort van de andere kant ook de nodige kritiek. En laat er dan kri tiek bij zijn, waarvan een deel mis schien wordt ingegeven door eigen belang, het is op de eerste plaats goed ,dat er over gesproken wordt. Men heeft wel eens het idee dat over ons, maar zonder ons gere geerd wordt. Het feit dat men nu nog drie weken de kans heeft om zijn eigen mening over dit centrum plan naar voren te brengen, is een gelukkig iets. Het is een democra tisch gebeuren, waar we alleen maar voordeel van hebben. Heeds vorige week schreven wij dat dit plan ons, jong en oud, even met de neus op de toekomst duwt. Ons even waarschuwt niet te bou wen voor de Venrayse mensen van dit ogenblik, maar ook voor de mensen, die in 2000 in Venray moe ten leven en werken. En waarschijn lijk en hopenlijk is dat een groot deel van de jeugd van nu. Toen even voor 1947 het weder- opbouwplan van Venray werd gepu bliceerd, is daar jammer genoeg heel weinig aandacht aanbesteed, te druk als men het had orde op za ken te stellen. Maar als de dag van vandaag herinneren we ons een opmerking over de toen nog „ge plande" Julianasingel, die luidde: we beginnen aan hoogmoedswaan zin te leiden. Singels.Men doet wel of Venray een stad aan het worden is Inderdaad was de overgang van het Smaal Pedje tot singel een hele stap, maar nu 15 jaren later zeg gen we al ,dat hij rustig wat bre der, wat grootser had mogen zijn. Nu klagen we over te weinig ruim ten in de wat oudere uitbreidings plannen, want de auto's kan men er niet behoorlijk parkeren en het beetje groen, wat men er toen in bracht wordt thans voor de auto's opgeslokt. Werd er toen gekankerd als een vrij zwaar getroffen pand afgebro ken werd, nu zijn we zover dat we, zo onder elkaar ,al zeggen: had men toen maar meer afgebroken 35 jaren mogen lang zijn als men er voor staat, zijn ze voorbij, dan vraagt men zich af, waar de tijd gebleven is. Zo zal het velen moei lijk vallen zich over 35 jaren Ven ray voor te stellen als een plaats, waarin alleen al in het centrum zo'n 40.000 mensen wonen, maar men heeft dat aan de hand van heel nuchtere cijfers van nu berekend en de ervaring leert dat gewoonlijk de ze berekeningen achter de werke lijkheid aanhollen. Voor dat centrum gaan we met dit plan als het ware de eerste steen leggen. Het is daarom goed dat dit plan ons aller aandacht heeft, mits we ons durven realiseren, zelfs al zul len we daar zelf misschien geen ge tuige van zijn, hoe Venray er over 35 hele jaren uit zal zien Traditiegetrouw heeft St. Nicolaas j.L zondag zün officieel bezoek ge bracht aan Venray. Op het bordes van het ge meentehuis werd de Sint o.m. welkom geheten door loco-burgemeester Van Dyck. De belang stelling was zeer groot. Kennelijk verliest de Goed Heilige Man nog niets aan belangstelling en zal menig kinderhart in deze dagen wel 'ns een tikkeltje hard ge klopt hebben. Nog een paar nachtjes slapen en dan. (Foto: G. Kruijsen) ASSURANTIE en FINANCIERINGSKANTOOR KRUIJSEN - MEESTERS julianasingel 41 „ook goed en goedkoop VENRAY Tel. 1061 (04780) voor autoverzekering" Per 1 jan. 1965 gaat de verplichte W.A.-verzekering in voor bromfietsen. Indien U thans Uw bromfiets bij ons verzekerd, betaalt U biervoor tot I jan. 1965 géén premie. de spaarbank raar iederéén Uitslagen: Venray 1Volharding 1 01 Griendtsveen 1Venray 3 00 Venray 4Sevenum 2 22 Venray 5Venray 6 4—5 Ruim 1300 -VGetbalenthousiasten^ hadden zich zondag j.l. naar de Oostsingel begeven voor de derby VenrayVolharding. Met de scheidsrechter die on betwist de beste man van het veld was kwamen we eigenlijk een beetje in de Sinterklaasstemming. Was een van de knechten van de zo juist gearriveerde Heilig Man naar de Oostsingel gekomen? Hoe het ook zij de surprise voor de Venray-sup- porters bleef uit, want weer moest Venray met 01 zijn meerdere er kennen in de tegenstander. Het begin van de wedstrijd was ietwat nerveus. De ploegen gingen op zoek naar zwakke plekken in de verdedigingen, maar die waren er praktisch niet. De eerste doelrijpe kansen waren voor Venray. Na 12 min. spelen kopte P. Smits uit een corner hard in, buiten bereik van de doelman, doch via de paal sprong de bal weer terug in het veld. Volharding nam een licht overwicht. Met vlotte en vaak goed opgezette aanvallen trok ken de gasten ten aanval, maar het Venrayse verdedigingsblok, was bij na niet te nemen, hoewel we toch eenmaal goed wegkwamen toen een hard schot door de paal werd ge keerd. Venray wist zich echter weer uit de Volharding-greep te ontwors telen en de gasten hebben het aan hun doelman te danken, dat de rust met een dubbelblanke stand kon in gaan. Immers een harde 'kogel van P. Smits, van minstens 25 meter afstand, in de uiterste benedenhoek wist de goalie onschadelijk te ma ken evenals schoten van V. Lucas- sen en J. Bonants. Fel aangevoerd door dé toeschou wers werd aan de tweede speelhelft begonnen. Dat er niet veel doelpun ten zouden vallen was vrijwel ze ker. Volharding gooide alles op de aanval en kwam na 17 min. spelen op zeer gelukkige wijze aan de 01 voorsprong', die naar later bleek, de volle winst zou betekenen. Een als voorzet bedoelde bal van linksbin nen Verhoeven kwam op doel en leek voor onze doelman geen pro bleem, doch het bruine monster had dermate effect dat het juist buiten bereik van doelman van Soest over de lijn rolde. Jammer voor de Ven- ray-goalie, die een uitstekende wed strijd speelde en o.i. ook nu vrijuit mag gaan. Venray ging 't weer proberen en wist verschillende hoekschopoen te forceren, maar de doelman was niet te passeren, zelfs niet toen Schmeitz keihard in de rechterbovenhoek schoot. Tien min. voor het einde kwam V. Lucassen op ongelukkige wijze met de Volharding-doelman in botsing en moest met een beenblessure het veld verlaten. Hierna ging aanvoer der Philipsen het maar eens probe ren in de voorhoede, terwijl A. van Bergen de stopperplaats bezette. Het baatte allemaal niet. Beide doelen ontsnapten nog wel aan gevaar, maar Volharding wist de 01 voor sprong te behouden. Hiermee kwam het einde aan een harde, doch sportieve derby, waarin Volharding de gelukkigste was. Het duel Griendtsveen-Venray 3, met 00 als eindstand, is geen grootse partij voetbal geworden. Oorzaak hiervan was de slechte ter reingesteldheid en het te harde spel van enkele tegenstanders. Voor rust ondanks enkele momenten waar bij we nauwelijks aan een doelpunt ontsnapten gingen beide partijen goed tegen elkaar op. Na rust wa ren de Venray-mannen overwegend in de meerderheid en er zouden be- ^Mstréén- of-meer doelpunten geval len zijn, als onze lichte brigade zich niet telkens te pletter liep tegen de blauw-witte rotsen, of door de glad heid onderuit ging. Maar deson danks heeft Venray 3 toch weer een kostbaar puntje binnen. Venray 4 had de grootste moeite met het bezoekende Sevenum 2. Venray scoorde de opennigstreffer, maar de gasten hadden meteen het antwoord klaar, want nauwelijks 1 min. later was de stand 11. Seve num nam zelfs een 12 voorsprong, die door de Venrayers weer teniet werd gedaan. Het is echter mede te danken aan de jeugdige, doch atten te grensrechter Ewalts, dat Sevenum niet met de volle winst ging strij ken. In de laatste min. van de wed strijd werd een reeds door de scheidsrechter buitenspel doelpunt op zijn juiste advies geannu leerd, zodat een puntje behouden bleef. Tenslotte zagen we dan nog de „derby" Venray 5Venray 6. Aan spanning ontbrak het niet, vooral niet in de begin- en eindfase van de strijd. Het jeugdige vijfde wist voor rust tweemaal de „vijandelijke" roos te treffen. Na de hervatting ver grootten ze de voorsprong zelfs tot 40. Met nog 20 min. te spelen ge loofde Venray 5 het wel; er scheen hun niets meer te kunnen gebeuren. Het geroutineerde Venray 6 dacht daar anders over en scoorde zowaar nog vijf doelpunten, zodat zij de volle winst (45) binnenhaalden. Programma zondag 6 december: Caesar 1Venray 1 2.30 uur Venray 2De Ster 2 2.30 uur D.I.S. 1Venray 3 (bekerwedstr.) 2.30 uur E.W.C. 3Venray 7 12.00 uur SVV-AVONDJE Heden, vrijdagavond, worden alle SVV-leden met hun echtgenote, ver loofde of meisje in Zaal Wilhelmina verwacht voor een gezellig samen zijn. In afwijking met andere jaren zal de Sint dit jaar verstek laten gaan. Hiervoor in de plaats zijn en kele conferenciers aangetrokken, die samen met een bekend orkestje een programma brengen „voor elck wat wils". Bovendien wordt men ruim schoots in de gelegenheid gesteld een dansje te maken. Tot vrijdag avond 8 uur in de Wilhelmina-zaal, Uitslagen zondag j.l.: Merselo 1Leunen 1 Leunen 2Meterik 4 Leunen 3Tienray 3 Programma zondag: Melderslo 2Leunen 1 America 3Leunen 2 vertrek 11.30 uur Leunen 3Griendtsveen 2 A.s. zondag van 11-0012.00 uur kontributie betalen in het club lokaal. 2—1 4—4 3—4 2.00 12.00 12.00 Zondag j;l. behaalde Molenwie- kers een benauwde 2-1 overwinning op het bezoekende America 2. Na een matig begin nam America het initiatief in handen en kwam via de vleugelspelers gevaarlijk op zetten. Reeds na 10 min. spelen had den ze succes. Na een mistrap van spil Linders belandde de bal bij de rechtsbuiten die onhoudbaar raak schoot: 01. Gesteund door dit snel le succes bleven de bezoekers aan houden en zij stichtten vaak ver warring in de Molenwiekers-achter- hoede. Eenmaal verscheen hun mid- voor oog in oog met doelman Bouw meester ,maar deze wist uitlopend redding te brengen. Aan de andere zijde had rechtsbinnen M. Beerkens bepaald pech toen hij de bal over de uitlopende doelman heen wipte, maar de bal werd op de doellijn weggetrapt door de rechtsback der gasten. Even later werd een doel punt van rechtsbuiten L. Jennes- kens afgekeurd wegens buitenspel. America kwam nog herhaalde malen gevaarlijk opzetten, maar wist toch niet te scoren. Zo brak de rust aan met een 10 voorsprong voor de gasten. Na de rust gingen de Molenwie- kers meteen in 't offensief en reeds na 5 min. leverde dit de gelijkmaker op. Op rechts kreeg M. Beerkens de bal toegespeeld van midvoor Strij- bos en 't toen volgende schot ver dween hoog in 't America-doel: 1-1. Het nu volgende kwartier kwam het doel van America onder zware druk te staan. Met kunst en vlieg werk wisten ze echter stand te hou den ,al hadden ze de hulp nodig van het houtwerk bij schoten van W. Linders, L. Jenneskens en H. yplleberg. Toch was 't duidelijk dat een doelpunt niet uit kon blijven. En een kwartier voor het einde was 't opnieuw raak. Een als voorzet be doelde bal van linksbuiten W. Lin ders belandde tot grote vreugde van al wat Molenwiekers was over de handen van de America-keeper in het doel: 2—1. Men legde zich nu wat meer op de verdediging toe. America probeerde alles om tenmin ste een gelijkspel in de wacht te slepen, maar de Molenwiekers- defensie met doelman Bouwmeester aan 't hoofd, hield in de resterende tijd echter stand. Zo kwam 't einde van een matige wedstrijd met een toch wel verdien de overwinning voor de thuisclub. Stand in de kopgroep: Wittenhorst 3 9 gesp 15 p. Molenwiekers 1 9 gesp. 14 p. Kronenberg 1 10 gesp. 14 p. Molenwiekers 3 speelde thuis te gen Merselo 2 en won met 32. Merselo nam voor de rust, door een fout van doelman Th. Hendriks een 10 voorsprong. Na de rust echter schoten M. Hendriks, Fr. Ba- rends en J. van Rhee de Molenwie kers naar een 31 voorsprong. Mer- selo's rechtsbuiten verkleinde in de laaste minuut de achterstand tot 32. Molenwiekers 2 en 4 waren vrij. Programma voor zondag a.s.: Molenwiekers 1Oostrum 2 EEV 1Molenwiekers 2 Molenwiekers 3Ysselsteyn 2 Kronenberg 3Molenwiekers 4 ST. CHRISTOFFEL De Goede Sint met zijn knecht Piet was zaterdagmiddag in de gymnastiekzaal. Hier was een wan deltocht georganiseerd waaraan al le leden van St. Christoffel konden deelnemen. De opkomst was goed en het weer gelukkig ook. De eerste prijs werd behaald door de groep met leidster Leny Thielen 5 km met 50 punten en ontvnig van de Sint een wisseltrofee; 2e was de groep van Maria Basten met 49V* pnt. over 10 km en ontving een beker; 3e was de groep van Jos. Jacobs over 15 km met 49 punten en de groep van Hia Gooren over 10 km met 48 pnt, Alle deelnemers ontvingen een me daille en de Goede Sint had nog wat op- en aanmerkingen en liet voor al len een zakje snoep achter. Hiermede was het slot van het wandelseizoen van St. Christoffel voor 1964 gekomen, een seizoen waarover bestuur en leden tevreden kunnen zijn. Wel is 't jammer dat de persoon die dit alles opgebouwd heeft, de heer Piet Jansen, zijn functie overgedragen heeft aan de heer Jan Jacobs, waarbij deze func tie overigens ook in goede handen is. Maar steeds zullen terug denken aan de sympathieke en kundige leiding van de heer Jansen. Bestuur ^n lei ders zouden graag zien dat de op komst van leden, die door omstan digheden de laatste maanden niet meer op de lessen gekomen zijn, weer trouw naar de lessen komen. Vooral de jongensgroepen van za terdagmiddag. Jongens van 4 tot 11 jaar op jullie lessen begint men bin nenkort met trampolien springen. Vorige week woensdag ging het 3e herenzestal van V.C. Rooy naar Wellerlooi om daar Resia 1 partij te gaan geven. Op prachtige wijze hebben, de V.C. Rooy-mannen hun leidersplaats verdedigd. Met goed volleybal en uitstekende aanvallen werden de Resianen naar een duide lijke 0—3 nederlaag gespeeld. Zaterdagavond leden de dames van V.C. Rooy 1 ih Helmond tegen Jong Sios een 32 nederlaag. Het is een enorm spannende wedstrijd geworden waarbij de partijen goed aan elkaar waren gewaagd. De le set werd door V.C. Rooy met 615 gewonnen. De Mierlose dames brachten met 1511 de stand op 1—1. Weer nam V.C. Rooy de lei ding door de 3e set met 515 te winnen. V.C. Rooy had nu de kans om in de 4e set de volle winst bin nen te halen, maar de Jong-Sios- dames dachten daar anders over en met een 153 setstand kwam de stand op 2—2. De 5e set moest nu de beslissing brengen. Vrij vlug kregen de Venrayse volleybalsters een 3—11 voorsprong, maar toen was de vaart er uit bij de V.C. Rooy- ploeg. zenuwen gingen parten spe len en Jong Sios wist zowaar de het met 1513 te winnen. Jong Sios en V.C. Rooy 1 hebben nu beiden te leiding met 1 verloren wedstrijd. Daarna moesten de heren van V.C. Rooy 1 aantreden tegen het Hel- mondse VCH. Na een bikkelhard volleybalgevecht won V.C. Rooy 1 - de partij met 13. De le set duurde liefst 26 minuten en werd door V.C. Rooy met 1517 gewonnen. De 2e set was voor VCH, met 15-10 kwam de stand op 1-1. In de 3e set nam V.C. Rooy met dezelfde cijfers re vanche ,1-2 voor V.C. Rooy VCH was enigszins van slag af en V.C. Rooy profiteerde hiervan onmiddel lijk, keer op keer werden de smas hes door de Helmondse verdediging geslagen en met 615 maakten de V.C. Rooy-mannen aan alle Hel mondse illusies een einde. Een ver diende 13 zege na een uur en tien minuten goed volleybal. Het 4e zestal speelde zaterdag avond thuis tegen Maasbree 1. Wat niemand gedacht had .presteerde de jeugdige V.C. Rooy-ploeg. Met ver rassend goed en vooi*al snel volley bal werden de V.C. Bree-spelers overtoffen. Een verdiende 30 ze ge was de beloning voor V.C. Rooy. Het 2e herenteam bracht zondag de zware uitbeurt tegen TVC 2 tot een goed einde. De eerste set werd 915 voor V.C. Rooy 2. De tweede set was met 158 voor de TVC-re- serves, waardoor de stand weer in evenwicht was. De V.C. Rooy-man nen gingen steeds beter draaien wat de Venlose tuinders in de volgende twee sets ondervonden. De 3e set werd met 9-15 voor V.C. Rooy 2 af gesloten en ook de vierde set was met 715 voor V.C. Rooy 2. Door deze overwinning bleven de Ven rayers Hovoc 1 (Horst) goed volgen, dat met één punt meer de le kl. aan voert. Voor a.s. zaterdag 5 dec. zijn er geen wedstrijden vastgesteld. A.s. zaterdag is er geen trainen. Promramma: 12-12 UVS^-V.C. Rooy 2 18.00 13-12 Energo—V.C. Rooy 1 14.30 Heren: 12-12 V.C. Rooy 3Concordia 18.30 12-12 V.C. Rooy 2—Hovoc 1 19.15 12-12 V.C. Rooy 1—Advendo 1 20.00 V.C. LYCEUM Voor de eerste keer in de sport geschiedenis zal Peel en Maas een rubriek opnemen over de resultaten van de volleyclub „Lyceum". Dit is niet zo vreemd, daar deze club pas vanaf het begin van dit schooljaar bestaat. „Lyceum" komt met drie teams uit in de competitie-afdeling Venlo. Lyceum 1 komt uit in de 2e klasse en versloeg zaterdag j:l. UVS 2 met 3—0. Setstanden: 15-6, 15-13, 15-10. Het heeft nu uit 3 wedstrijden drie punten. Lyceum 2 doet het erg goed en bezet een goede 3e plaats in de 3e klasse met .8 punten uit 5 wedstrij den. In de laatste wedstrijd versloe gen ze Lyceum 3 met 3-1. De set standen waren hier: 6-15, 15-8, 15-4, 15-9. Lyceum 3 speelt eveneens in de 3e klasse en heeft 3 punten uit 4 wedstrijden. P.D.V. DE VREDESDUIF Inzetten voor onze tentoonstelling vrijdag van 89 uur; afhalen zon dag om 2 uur. Verkoop geschonken bonnen en uitreiking van bekers en diploma's geschiedt zondag om plm. 12 uur. Liefhebbers bezoekt deze tentoon stelling en steunt onze vereniging.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5