M.H.C.V. S.V.V. NIEUWS irs.y.V. JEUGD S.V. MERSELO S.V. LEUNEN BASKETBAL GYMNASTIEK BILJARTEN £1 RIAENS-ROYERS DE M0LENWIEKERS aktie zwembad H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Uitslagen zondag 8 nov.: Venray 1—VCH 1 2—2 Roermond 2Venray 2 04 Venray 3Oostrum 1 05 Kronenberg 1Venray 4 31 Venray 5Meerlo 2 06 B.V.V. '27 2—Venray 6 1—2 Venray 7Ysselsteyn 3 40 Venray 1 kreeg bezoek van VCH een lastige tegenstander, die altijd moeilijk te overwinnen is. Dat on dervond Venray ook nu weer; het werd een 22 gelijkspel, waarmee de gasten meer kregen dan ze ver dienden. Venray 1 kon zondag j.l weer be schikken over de spelers P. Philip- sen en J. Arts, die weer met de bei de backs v. d. Vorst en van Aalsum de nodige rust en zelfvertrouwen ii onze verdediging brachten. Toch wist onze achterhoede het niet te verhinderen dat VCH al na één mi- nut spelen aan een 01 voorsprong kwam. Een lelijk misverstand in on ze verdediging werd afgestraft met een onhoudbaar schot. Dat was al vlug een tegenslag, maar de Venrayers sloegen terug. Met goed opgezette aanvallen werd de VCH-verdediging op de proef ge steld. Na 10 min. spelen moest de VCH-doelman dan ook capituleren, doordat een schot van P. Smits via de handen van de doelman in de linkerbenedenhoek het doel inging: 11. Venray bleef de toon aangeven, maar het geluk was aan de VCH- zijde. Na 20 min. spelen passeerde middenvoor Teunissen zijn bewaker, schoot op doel, doch de paal stond succes in de weg. Hoewel de Ven- ray-druk zwaar werd en de VCH- goalie bij schoten van Bonants en Smits over geluk niet had te klagen, bleef het bij een aantal hoekschop pen, die geen succes opleverden, zo dat de rust aanbrak met een 11 gelijkspel. De tweede speelhelft was voor 't overgrote deel weer voor Venray. De minder talrijke VCH-aanvallen werden door de Venray-verdediging uitstekend afgeslagen, slechts zeer sporadisch konden de gasten tot een schot komen. Na een half uur spe len knalde P. Smits zo hard op het VCH-doel, dat de doelman z'n hand omsloeg en het spel een vijftal mi nuten moest worden onderbroken. Opnieuw trok men ten aanval en niet zonder succes. In de laatste mi nuten van de wedstrijd was het W. Teunissen die met een beheerste kopbal Venray aan de leiding bracht: 21. Groot was de vreugde, maar niet van lange duur. Dat men moet blijven „vechten" totdat de scheidsrechter het teken van inruk ken heeft geblazen, ondervonden we nu. VCH trok in de laatste minuut met man en macht ten aanval, wis ten een hoekschop te forceren, waarna nog een vrije trap even bui ten het strafschopgebied. De bal werd tegen de paal geschoten, de terugspringende bal kwam weer in het bezit van VCH en tegen het nu volgende schot had doelman van Soest geen verweer: 22. Hiermee kwam 't einde van 'n wedstrijd die beslist waard was gezien te worden; een wedsrtijd ook die Venray ver diend had te winnen. Maar vooral een wedstrijd waarin onze achter hoede weer eens „ouderwets" draai de. Weten ze ditzelfde enthousiasme a.s. zondag op te brengen in Tege- len als Tiglieja bestreden moet worden, dan is het niet onwaar schijnlijk dat daar één winstpuntje behaald kan worden. Venray 2 ging de sterke Roer mond-reserves bezoeken. Doordat 't eerste elftal weer kon beschikken over enkele spelers die wegens bles sures buiten spel hadden gestaan, kon Venray 2 nu ook weer in een sterkere formatie aantreden. Dit kwam dan ook duidelijk tot uiting in de einduitslag. Met niet minder dan 04 bleven ze de baas over Roermond 2. Venray 3 heeft het er lelijk bij laten zitten in de thuiswedstrijd te gen Oostrum 1. Het werd voor Ven ray 3 een smadelijke 05 nederlaag. Ook Venray 4 heeft het niet tot winst kunnen brengen. Zij moesten met 31 in Kronenberg hun meer dere erkennen. Venray 5 verloor met 06 van Meerlo 2. Bij deze Venray-ploeg mist men de nodige stootkracht en enthousiasme. Individueel wordt er aardig gespeeld, maar daarmee al leen worden geen wedstrijden ge wonnen .zeker niet tegen gerouti neerde spelers als Meerlo 2. Technisch mag Venray 6 mis schien iets minder zijn, maar als ploeg kunnen er vele teams een voorbeeld aan nemen. Zondag j.l. behaalde dit elftal in een goede wedstrijd een 12 overwinning op BW '27 2. Ook Venray 7 hield de puntjes thuis. In een aardige wedstrijd werd Ysselsteyn 3 met 40 aan de zege kar gebonden. De doelpunten wer den gescoord door J. Berkers 3 x en good old H. de Mulder. Programma zondag 15 november: Tiglieja 1-Venray 1 2.30 uur Venray 2EHC 2 2.30 uur DIS 1Venray 3 2.00 uur Venray 4Oostrum 2 2.30 uur Tienray 2Venray 5 12.00 uur Venray 6RKDEV 3 12.00 uur Melderslo 3-Venray 7 1.00 uur Afgelopen zaterdag was wel een succesvolle dag voor de SVV-jeugd. Negen wedstrijden gespeeld, waar van acht gewonnen. De uitslagen waren: Blerick Al—Venray Al 15 Venray A2Merselo Al 50 America A2—Venray A3 0—7 Venray A4—Oostrum Al 3—0 Hegelsom BI—Venray BI 1—12 Merselo BI—Venray B2 34 Venray B3Ysselsteyn BI 3—1 Ysselsteyn B2—Venray B4 61 Venray B5Hegelsom B2 1—0 Programma zaterdag 14 nov.: Venray AlPanningen Al Leunen Al—Venray A2 Wanssum A2—Venray A4 Venray B2Leunen BI Oostrum BI—Venray B3 Leunen B2—Venray B5 Venray B4Wanssum B2 Zondag j.l .waren de Molenwie- kers te gast bij koploper Witten- horst 3. Na een aantrekkelijke wed strijd wist men een verdiend 11 gelijkspel te behalen. Vanaf het be ginsignaal ging men meteen in het offensief en de Horst-defensie kwam al meteen voor enkele gevaarlijke situaties te staan. Ze wisten deze vooralsnog te klaren. Na 10 min. spelen moest rechtsbuiten J. Tijssen even buiten de lijn wegens een bles sure. Hij bleef een tiental minuten weg. Uit een voorzet van rechts na 15 min. kwam de bal scherp voor doel ,waar de vrijstaande Kiriwen- no echter jammerlijk miste. De Mo- lenwiekers bleven aanhouden en de enkele tegenaanvallen van de oran- jehemden werden goed door de uit stekend spelende Molenwiekers-ach- terhoede afgeslagen. Na 20 min. spe len werd een combinatie op de rech tervleugel van de Molenwiekers af gesloten met een hard schot van midvoor Strijbos. De bal verdween over de handen van de keeper tegen de lat, waarna de toesnellende linksbinnen Kiriwenno de bal be heerst in het Wittenhorst-doel depo neerde: 01. Ook na dit doelpunt bleven de Molenwiekers het beste van het cspel behouden. Men wist zich goede kansen te scheppen, die echter de juiste afwerking misten. Met deze 01 stand brak de rust aan. Ook na rust weer een aanval lend Molenwiekers, dat het Horster doel met gevaarlijke aanvallen be stookte. Met kunst en vliegwerk wisten ze echter doelpunten te voor komen. Integendeel. Na een kwartier spe len wisten ze zelfs de gelijkmaker te scoren. Een hard schot van de Hors ter midvoor L. Duyf belandde via de handen van doelman Bouwmees ter tegen de onderkant van de lat, waarna de linksbuiten de bal in het net kopte: 11. Even later weer een aanval van Horst op de rechtervleu gel. De rechtsbuiten zette de bal voor 't doel waar doelman Bouw meester deze mooi opving. Hij liet de bal echter los, waarna Duyf met een inschoot en iedereen telde al een doelpunt, maar de zich vlug herstellende Bouwmeester wist de bal echter toch nog over 't doel te werken. Men wist zich echter gauw los te werken en weer ten aanval te gaan. Men kreeg nog verschillende goede scoringskansen, die echter, vaak onbegrijpelijk, niet benut werden. Ook Horst kwam nog enkele ke ren gevaarlijk opzetten, maar ook zij wisten niet meer te scoren. Zo eindigde deze, vooral door de Mo lenwiekers achterhoede goed ge speelde wedstrijd in een 11 gelijk- Molenwiekers 2 speelde vriend schappelijk tegen een Leunen-com- binatie en behaalde een ruime 61 overwinning. Molenwiekers 3 en 4 waren vrij. Voor 't programma van a.s. zon dag zie de opstellingen bij het club lokaal. Het programma voor de komende week ziet er als volgt uit: Zaterdag: Merselo AlMeerlo Al 3.30 DIS BIMerselo BI 3.30 Zondag: Merselo IWittenhorst 3 2 uur Merselo 2Kronenberg 2 12 uur Leunen 2Merselo 3 2 uur Uitslagen: Mol wiekers 2Leunen comb. 51 Ysselsteyn 2Leunen 3 110 Wanssum AlLeun enAl 22 Leunen BIOostrum BI 42 Wanssum B2Leunen B2 190 Programma zondag 15 nov.: Hegelsom 2Leunen 1 2.00 vertrek 1.15 uur Leunen 2Merselo 3 2.00 Programma zaterdag 14 nov.: Leunen AlVenray A2 2.30 Venray B2 (Gymn.)Leunen BI 3.30 vertrek 3.10 uur (terr. gymn.) Leunen B2Venray B5 3.30 Leunen ClOostrum Cl 1.30 Attentie: De Al voetbalt dus om half drie; de B2 om half vier. Dus andersom als in de Off. Mededelin gen staat. Nadat uw scribent de vorige week verstek had laten gaan omdat er geen wedstrijden waren, kon hij nu met des te meer vreugde naar de pen grijpen om U de algehele vic torie te melden. Dinsdag 3 nov. speelden 2 jon gens- en 2 meisjeselftallen enkele mooie en prettige wedstrijden tegen het Pius XII-college in Deurne. De groter routine en betere techniek van de MHCV-ers bijna allen spelen in een competitie-elftal trad ook in de score duidelijk aan de dag. Uitslagen: jongens 1 31; jongens 2 30 (de aspiranten toon den hier reeds hun toekomstige „klasse"!); meisjes 1 30; meisjes 2 00. Drie overwinningen en een ge lijkspel voor Venray. Pius XII toonde zich een gul en prettig gastheer. De overschakeling van de traditionele erwtensoep op chocolademelk werd algemeen ge waardeerd. Dames 1 was het bang te moede, zonder twee van haar „kanonnen" ging men zondag naar Tegelen, een altijd moeilijke tegenstandster, maar zie, wat de vrouwelijke wilskracht en het vernuft vermag als men de energie kan opbrengen om de ban ge voorgevoelens resoluut van zich af te schudden. Frank en vrij, alsof men geen leiderspositie te verdedi gen had, trad men de Tegelsen te gemoet en met succes; men pauseer de bij een 31 voorsprong, die daarna door Tegelen tot 32 gere duceerd werd, maar de 2 punten gingen mee naar Venray. Bravo da mes! Wanneer jullie zondag thuis Deurne weerstaan en dit behoort zeker tot de mogelijkheden, zijn jul lie met recht „herfstkampioen". De thuiswedstrijd van Dames 2 werd om onbegrijpelijke redenen afgelast. Heren 1 behaalden eindelijk een overwinning. 50 op Tegelen in Venray in een forse en mannelijke strijd, waarbij de leiding bij de he ren Camps en Poels in deskundige handen was. Het schijnt dat de snelheid en de techniek van enkele junioren, nu ze zich geacclamatiseerd hebben bij de senioren, hun eerste rnooie vruchten begint af te werpen. Zondag zagen we enkele prachtige doelpunten van hun sticks. Men heeft het zoet der overwinning geproefd en met heel het hockey wereld je hoop ik, dat He ren 1 het pad der deugd resp. v§n het succes blijft bewandelen.Ve&l succes zondag in Blerick. Tot slot en tussen haakjes: moge de opkomst bij de training vrijdags avonds altijd zo goed blijven! Zondag 8 november: Thomas IB.I.C. I 34r—52 i Voor deze wedstrijd, die algemeen beschouwd werd als de zwaarste van de gehele competitie voor BIC. had de coach van BIC een degelijk theoretisch systeem ontworpen. Het was werkelijk verbazend hoe dit systeem, strikt toegepast, praktisch werkte. De eerste helft kon Thomas, vrij zeker van een overwinning, dan ook alleen maar knipperen met de ogen en verbaasd kijken hoe de bal len in de door hen verdedigde bas kets zoefden. Via enige time-outs kreeg Thomas pas aan het eind van de tweede helft enig vat op dit systeem, dat eigenlijk bestond uit een kruising van zone en man to man. Er is hard en mannelijk gestreden, zonder afbreuk te doen aan de spor tieve geest waarin deze wedstrijd verliep ondanks het feit dat van ieder team één speler wegens 5 per soonlijke fouten 't veld moest verla ten. Na deze wedstrijd waarin het Thomas-team, bestaande uit sport leraren, het onderspit moest delven tegen BIC I is er voor laatst ge noemde een niet ongegronde hoop gerezen op een nieuw herstel. Maandagavond vergaderde het be stuur van St. Christoffel. Er werd besloten om op zaterdag 28 novem ber een wandeltocht te houden voor de leden van St. Christoffel. Hier over leest U volgende week meer in dit blad. Zondag 6 december worden de wedstrijden in Heerlen gehouden, voor de Limburgse kampioenschap pen. Hieraan zullen twee van onze dames deelnemen, die zich geplaatst hebben op de wedstrijden in Ble rick. Zaterdag 12 december zullen de clubkampioenschappen gehouden worden in de zaal aan de Langeweg. Tevens heeft het bestuur enkele be sluiten genomen, waardoor ons corps de mogelijkheid krijgt om met de medewerking van de leden, waarop het bestuur rekent. Met nieuwe ani mo te beginnen en als de verwach tingen welke het bestuur stelt uit komen, zal men over enkele maan den met trots door de Venrayse straten marcheren. Ook het trampolien springen in de zaal aan de Langeweg op dinsdag avond van 78 uur komt schot in, maar met de heren veteranen wil het nog niet vlotten, ofschoon het niet te begrijpen is dat in een plaats als Venray het niet mogelijk is om 30 of 40 heren bij elkaar te krijgen om elke week een uur te turnen, terwijl iederen aan zichzelf merkt dat men het hard nodig heeft. Ook de groepen van zaterdagmid dag van 2 tot 4 uur, bestemd voor jongens van 4 tot 10 jaar kunnen uitgebreid worden. Deze groepen komen binnenkort ook in aanmer king voor trampolien springen. Nieuwe leden en ouderen die de laatste tijd niet meer gekomen zijn, zijn weer van harte welkom op de lessen. Kampioenschappen 4e kl. libre Vrijdag, zaterdag en zondag werd in Café „Concordia" te Vierlings beek het kampioenschap 4e klasse libre District „Oost-Brabant" KNBB gespeeld. Hiervoor hadden zich ge plaatst C. v. d. Heuvel en G. Ron gen, beiden lid van VOP en nog 5 andere deelnemers. Na een span nende en sportieve strijd mocht G. Rongen zich kampioen noemen. 1. G. Rongen 6 partijen, 12 pnt., gem. 2.777 ,met promotie; 2. C. v. d. Heuvel 6 partijen 10 pnt., gem. 2.779 met promotie; 3. v. d. Besselaar, Haps, 6 partijen, 6 pnt., gem. 2.260. G. Rongen of v. d. Beselaar wor den afgevaardigd naar de geweste lijke kampioenschappen Brabant Zeeland. Venrayse competitie Klasse A: KOT AGroene Laken A 64 VOP A—ONA A 64 Pommerans AOBK 2 Klasse B: Los BandPommerans B 120 Groene Laken BKOT B 48 ONA B—VOP B 84 Nagekomen uitslag: VO P—KOT B 4—8 Stand klasse A: 1. OBK 4 gesp. 34 p 2. KOT A 4 gesp. 24 p 3. VOP A 3 gesp. 18 p 4. ONA A 4 gesp. 14 p 5. Groene Laken A 3 gesp. 12 p 6. Pommerans A 4 gesp. 8 p Steeds duidelijker blijkt dat P. Vcllenberg jr. toch wel een klasse apart is in de A-klase. Wederom had hij slechts 15 beurten nodig voor z'n 200 caramboles. Stand klasse B: 1. Los Band 4 gesp. 32 p. 2. KOT B 4 gesp. 30 p. 3. ONA B 4 gesp. 24 p. 4. VOP B 3 gesp. 18 p. 5. Pommerans B 4gesp. 16 p. 6. Groene Laken B 3 gesp. 12 p. In de B-klasse was F. Dupont van ONA B verreweg de sterkste, even eens met 15 beurten. VENRAY maak de kuip vol Hier dan de verantwoording over twee weken. Zoals men aan onderstaand lijst je kan zien, loopt het weer lekker. Niet overdadig, maar wel goed. Ruim 1100,in totaal .En de be dragen verschillen nog al. Evengoed honderd gulden als één gulden. Al- Les is welkom, elke bedrag, want el ke bijdrage helpt ons het doel be reiken: een overdekt zwembad. Daaraan doet U toch ook mee, daar aan wilt U uw bijdrage toch niet onthouden! H. J. 20,— P. K. 10,— P. K. 8 H. S. 10,— P.v.B. 20,— L. C. 5,— M. V. 28,— H. K. 12,— A. F. 4 Th. Z. 6,— M. P. 16,— P. v. d. H. 2 L. L. 15,— P. G. 4,— W. W. 4,— C. A. 4,— M. v. H. 4,— A. N. 10,— A. K. 100,— G. J. 20,— H. v. L. 15,— H. v. P. 8,— G. M. 25,— J. R. 10 J.K. 24,— Th. H. 10,— A. v. S. 12,— H. M. 12,— A. J. 8,— P. H. 20,— H. B. 8 K. v. H. 1,— M. B. 1,— Th. A. 20,— H. F. 1,— J. P. 10,— M. J.-V. 1,— G. R. 1,— P. V. 5,— J. R. 8,— H. T. 10,— A. P. 10,— J. A. 20,— M. J. 5 W. v. T. 1 W. v. P. 4,— A. A. 10,— H. R. 12,— M. P. 18,— P. K. 22,— J. C. 5,— stand 12.713,04 J. T. 1 J. R. 1,— G. v. K. 4,50 M. D. 1,— G. v. d. B. 4,— P. D. 2,50 H. K. 1,— G. R. 3,— Th. W. 4,— J. S. 2,— P. C. 0,75 J. v. H. 3,50 H. v. R. 10,— P. R.-V. 0,31 M. L. 15 H. D. 8,— A. K. 1 A. D. 16,— M. S. 0,50 A. V. 10,— G. W. 4,— J. G. 2,50 Th. G. W. G. J. K. L. P. J. T. L. P. A. D. H. R. S. N. J. J. L. H. H. D. P. D. J. V. P. M. H. F. H. P. Th. S. P. K. W. v. O. C. v. L. C. v. d. W. W. D. P. H. H. V. J. H. J. H. G. V. A. A. H. L. A. J. P. v. M. W. v. d. M. H. G. J. M. L. L. A. H. Nieuwe stand 2,- 5- 4- 28,- 10- 10,- 25,- 12,- 20,- 5,- 4,- 3,- 4,- 16,- 15,- 4,- 6- 4- 3,- 5,- 100,- 4,- 13.217,6 KLAPROOSDAG 1964 Zondag 15 november is het „Klap roosdag". Dan wordt U bij de ker ken het Klaproosspeldje aangebo den. De klaproos is de symbolische bloem van het oorlogsgraf en op „Klaproosdag" worden deze bloem- emblemen verkocht ter gelegenheid van de jaarlijkse kollekte van het Nederlands Oorlogsgraven Comité. Deze organisatie besteedt de op brengst van de inzameling om nabe staanden van geallieerde gevallenen gesneuveld in de jaren 1940-1945 en in ons land begraven gast vrijheid te verlenen, zodat zij in staat zijn hier de graven te bezoe ken. Bijna 40.000 nabestaanden zijn se dert de bevrijding in 1945 op deze wijze in Nederland geweest. Daar echter in ons land meer dan 30.000 geallieerde militairen begraven zijn, wachten nog vele tienduizenden an dere nabestaanden-gezinsleden tot ook zij worden uitgenodigd. Dit zijn veelal de bejaarde ouders, de we duwen en de kinderen der gevalle nen, die de reis naar en het verblijf in ons land niet zelf kunnen bekos tigen. Hun enige kans om naar Ne derland te komen, is via het Neder landse Oorlogsgraven Comité. Hoeveel nabestaanden dit comité in 1965 kan uitnodigen, hangt af van de Klaprooskollekte, die straks wordt gehouden. Laat het een dank- baarheidsofer zijn jegens de nabe staanden van de velen, die uit het buitenland kwamen en voor onze vrijheid in Nederland de dood von den. Het grafbezoek, zoals dit in ons land door het Nederlandse Oorlogs graven Comité wordt mogelijk ge maakt, ondervindt in de voormalige geallieerde landen veel waardering. Daarom biedt The British Legion (de grote organisatie van Britse oudstrij ders en nabestaanden) uit erkente lijkheid aan 22 kollektanten van de Klaprooskollekte 1964 een gratis reis naar en vakantie in Engeland aan. Uit elke provincie worden twee kol lektanten door het lot aangewezen.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 6