Vergadering Venrays Gemeenteraad m WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN P RIJSRpER KWART AA L /VSl "(bnlte Geestelijk artikel De Franse landbouw Kinder boekenweek Liturgisch centrum in ons bisdom Zondagsdienst huisartsen Erepenning ir. c. raedts VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 No. 44 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO De Ryksgoedkeuring voor het nieuwe gemeenschapshuis in Leu nen vorige raadsvergadering al aangekondigd was juist even voor deze vergadering inderdaad aangekomen. Men kan in Leu nen dus beginnen. Voor het overige viel ook in deze raadsverga dering weer op dat er in deze tijd toch wel zeer behoorlijke ver goedingen worden uitbetaald. nieuw raadslid Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de voorzitter van het Centraal Stembureau voor de ver kiezing van de leden van de raad der gemeente waarin zijn besluit vermeld was tot benoemdverklaring van E. L. L. H. Bartels tot lid van de gemeenteraad, ter voorziening in de vakature, ontstaan door de ont slagname van J. W. Berkhout. De heer Bartels heeft deze benoe ming aanvaard en een commissie bestaande uit Mevr. Rutten, Fleur - kens en Van Valkengoed bevond zijn geloofsbieven in orde, zodat hij de eerstvolgende vergadering be ëdigd kan worden. grondverkopen L. Hermus, Helfrichstraat 2 kan daar 13 m2 gemeentegrond kopen om een garage te bouwen. De prijs van 21,per m2 alsmede de ver koop werd zonder commentaar goed gekeurd. G. H. Flinsenberg, Zwarte Klef 1, kreeg toestemming voor de aankoop van een bouwterrein gelegen in 't uitbreidingsplan West, aan de Vlak- waterweg, ter grootte van 377 m2, ten behoeve van de bouw van een dubbele of enkele vrijetijdswoning. De prijs is 19,per m2. grondruil Ten behoeve van de utivoering van het uitbreidingsplan „Velturn" is het nodig, dat de gemeente daar de beschikking krijgt over 1265 m2 grond met opstallen, eigendom van P. H. H. van Hoof, Hoebertweg 19. De prijs welke de gemeente biedt is 6— per m2, terwijl voor de opstallen 63.620,— is uitgetrokken. De raad ging hiermede akkoord. En verkocht werd tegen dezelfde prijs van 6,per m2 aan deze ver koper 720 m2, gelegen aan de Kamp weg om daarop een woning te bou wen. Verder besloot de raad goed te keuren de volgende grondaankopen t.b.v. het uitbreidingsplan de Brier aan de Leunseweg. De verkopers waren: mee praten veronderstelt meeweten Niet zo heel lang geleden nog was in ons land trouwens in heel de ge civiliseerde wereld, geen ambachts school, geen h.t.s. te bekennen. Ze waren er niet. De jongens leerden hun ambacht in de praktijk bij va der of bij een patroon. Een kleine groep van welgestelde ouders kon kinderen naar de univer siteit sturen. Dat werden dan de toe komstige artsen, advocaten en be stuurders. Zij vormden de leidende klasse, zowel maatschappelijk, eco nomisch als politiek. Onze tijd eist meer ontwikkeling van veel grotere volkslagen. Het is niet meer vol doende om praktisch ervaring op te doen. Men moet ook via de theore tische kennis het waarom weten. Deze ontwikkeling heeft een paral lel in het godsdienstige leven, dat wij in ons denken nog veel te veel gescheiden houden van het leven van ieder dag. Maar dat wij ons le ven niet kunnen splitsen in een le ven van ieder dag met zijn mate riële en financiële eisen en in een godsdienstig leven, dat zo nu en dan uit zijn kooitje vrijgelaten wordt, blijkt wel uit het feit, dat de eis tot grotere godsdienstige ontwikke ling en kennis iedere dag met steeds toenemende nadrukkelijkheid wordt gesteld. Wij kunnen eenvoudigweg niet meer voortleven op het magere beet je geloofsinzicht, waarmee wij tot voor kort nog konden volstaan. Als leken, die zich bewust worden van hun verantwoordelijkheid in en voor de Kerk en wier verantwoor delijkheid in het Concilie ook uit drukkelijk wordt erkend en geëist, moeten wij meer weten om beter en dieper te kunnen beleven. Het Concilie gaat met reuze- schreden voorwaarts. Van het vroe gere paternalisme, toen de leken alleen maar volgzame schapen (met nadruk op schapen) waren, is niets meer over. Integendeel, de Kerk eist van ons en die Kerk zijn we zelf dat de leken hun belangrijke aandeel in de voortzetting van Christus' verlossende werk voor de volle honderd procent op zich ne men. En dit is alleen mogelijk, wan neer wij weten waarover we spre ken, waarom we handelen. P. A. Stoks, Leunseweg 35, 200 m2 met de zich daarop bevindende opstal voor 2.250,J. G. van Osch-Kusters, Wieënweg 8, 5760 m2 voor 14.241,60; M. L. Voesten, echtgenote van van Hees A. H., Steegse Peel weg 11, 320 m2 voor de prijs van 7.961,45; G. H. H. Jen- niskens, Wieënweg 1, 4630 m2 voor 9.260,P. H. N. van Rijswijck, Brienshoekweg 8, 1.01.30 ha voor 25.046,43; J. C. M. Goumans, Mo lenhofweg 4 1000 m2 voor 2.472,50; A. H. Voermans, Leunseweg 20, 1500 m2 voor 3.708,75. PONJEE had in de verschillende koopakten ontdekt dat bij sommi gen verrekening zou plaats hebben, na heropmeting, bij anderen had hij deze bepaling niet gevonden. Waar om niet? De VOORZITTER vertelde dat slechts als gedeelte van percelen gekocht worden, hermeting zal plaats vinden, waardoor verrekening mogelijk wordt. Wordt een geheel perceel gekocht dan liggen de af metingen gewoonlijk definitief vast en dus geen hermeting nodig. brandveileigheids- verordening De vaststelling van nieuwe brand- veilgheidsvoorschriften, vastgelegd in een apart artikel in dit blad, ver liep praktisch zonder commentaar. PONJEE wilde alleen weten of de brandweercommandant inderdaad iedereen kan dwingen alle hulp te verlenen. Ja, aldus de VOORZITTER, mits dit redelijk is. Op zijn vraag of degene wiens huis gebruikt moet worden om bij de bu ren te kunnen blussen eventuele schade vergoed krijgt, was ook het antwoord bevestigend. mobilofoon voor de brandweer De aanschaffing van een mobilo- fooninstalaltie voor de brandweer ad 20.000,ging zonder meer onder de hamer door. Deze installatie wordt aangebracht op de brandweerwagens en de ge meente-vrachtwagens. Hierdoor wordt het rechtstreeks kontakt tussen brandplaats en ka zerne bevorderd en de aanvoer van meer hulptroepen of materieel be spoedigd. kibbelarij om pacht Indertijd heeft de gemeente van Van Osch op de Hoebertweg gron den gekocht, die deze heer verpacht had aan zijn zoon. De pachtovereen komst ging dus over naar de ge meente, die toen ze op een gegeven moment een gedeelte nodig had, een fikse bedrijfsschade van haar eigen grond te betalen kreeg. Om herha ling te voorkomen had de gemeente nu dit 12-jarig kontrakt de Grond en Pachtkamer gevraagd de kwart ha. te kunnen verpachten op een jaar-kontrakt met mogelijkheid van tussentijdse beëindiging, indien de bestemming van de grond zulks noodzakelijk maakt. Beiden zijn daarmee akkoord gegaan. De raad deed dat ook, maar nu weigert van Osch deze nieuwe over eenkomst te ondertekenen. Nu wil men langs gerechtelijke weg ge noemde van Osch dwingen. Ook daarmee ging de raad akkoord, na dat de voorzitter nog eens precies verteld had hoe de vork aan de steel zat. STEEGHS vertelde dat genoemde heer in het verleden wel alles er uit gehaald heeft wat er in zat, maar nu toch wel wat ingeperkt wordt. huurperikkelen Indertijd heeft de gemeente de woningen Merseloseweg 47, 49, 51 en 53, welke woningen voor de rea lisering van het uitbreidingsplan „West" moeten verdwijnen, gekocht. De huurders konden blijven wonen tot de gemeente de huizen zou gaan slopen. De bewoners van de wonin gen Merseloseweg 47 en 51 hebben hun woning intussen vrijwillig ver laten. Voor een spoedige ontruiming van de twee andere woningen, is het nodig de huurovereenkomst met de bewoners daarvan te beëindigen. De raad werd gevraagd deze huurover eenkomsten op te zeggen. VERMEULEN vond het vreemd dat dit nu plotseling in de raad kwam. Vreest men ongenoegen? Dan heeft men het er zelf naar gemaakt toen men inderdtijd riolering aan ging leggen in de tuintjes van de huurders, zonder enige aanzegging. De VOORZITTER erkende dat men fouten gemaakt had. Maar dit is een maatregel om op het tijdstip dat men slopen wil, ook inderdaad te kunnen slopen. Natuurlijk worden pogingen in 't werk gesteld om tijdig van te voren aan de bewoners van genoemde woningen een gelijkwaar dige vervangende woning aan te bieden. klein grut Het verzoek van de Fanfare „St. Oda" te Merselo om toekenning van een eenmalige subsidie i.v.m. deel name aan kampioenwedstrijden te Valkenburg ad 300,werd door de raad ingewilligd. De uitkering in verband met de nacalculatie „trend" ten aanzien van de secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de burgerlijke stand ad 3V2°/o van de wedde kreeg zonder meer het akkoord van de raad. En de R.K. Lagere Jongensschool te Leunen kan voor 216,leer middelen kopen voor het verkeers- onderwijs. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY e f Het bezoek van enkele Franse landbouwers aan landbouwbedrij ven in onze gemeente was aanleiding met een hunner te spreken over de Franse landbouwpolitiek. Sinds vele weken staat de Franse landbouw immers in het mid delpunt der belangstelling. Het begon in september met de melk- staking. Die is thans opgeheven. Dc Franse fabrieken leveren weer drinkmelk en melkprodukten af. Er is niet gewonnen, eer der wat verloren. Een deel van de verbruikers heeft n.L bemerkt, dat men zich zonder melk vaak óók aardig redden kan. 31 oktober 7 november „De Blauwe Boekanier", een ge vreesde zeerover, bezoekt Neder land. Zaterdagochtend, 31 oktober, zal met een optocht door de Amster damse grachten, bestaande uit een spelend muziekcorps gevolgd door 2 versierde sloepen, geroeid door twintig als piraten verklede matro zen van het opleidingsschip Pollux, de Kinderboekenweek 1964 officieel worden geopend. Aan boord van één van deze sloe pen bevindt zich De Blauwe Boeka nier. De Blauwe Boekanier een zee- roversverhaal, versierd met plaatjes en rijmen van Tonke Dragt is het Kinderboekenweekgeschenk 1964. Een aardig uitgevoerd kinderboek je dat bij aankoop van tenminste 4.50 aan kinderboeken bij de boek handel wordt gegeven. Enkele dagen geleden is op alle lagere scholen de Piratenpost uitge deeld, een boekenblad in kleuren voor alle Nederlandse kinderen. Het bevat 150 titels van kinderboeken gerubriceerd naar leeftijd, een zelf te spelen toneelstuk en het boeka nierslied waarmee de Blauwe Boe kanier bij zijn aankomst in Neder land zal worden ontvangen en de inhoud van een brief van de zee rover. De mooiste tekeningen die inge zonden worden naar de tekenwed strijd van de Piratenpost komen volgend jaar in het RAI-gebouw te hangen bij de grote Nationale Boe kenmarkt. Een belangrijk onderdeel van de Kinderboekenweek vormt elk jaar weer de uitverkiezing van het bes te kinderboek. Het bekroonde kin derboek 1964 is van de hand van de Friese onderwijzer W. F. H. Visser uit Zwaagwesteinde. De jury droeg zijn boek „Niku de Koerier" voor ter bekroning. Enige tijd geleden verscheen ook „Niku de zigeuner jongen". Beide boeken vormen een aaneen sluitend verhaal, maar kunnen ook als een op zichzelf staand geheel worden gelezen. De jury acht de bei de boeken van bijzonder belang voor de jeugd van nu, omdat de jongeren gelegenheid vinden een scherp en waarachtig beeld te vor men van een verleden, dat zij niet hebben gekend maar waardoor zij zelf en de wereld om hen heen sterk mede bepaald is. Het boek bevat nl. e enepisode uit de Poolse bezettingstijd en geeft verder een volmaakte weergave van het eigen karakter en de levenswijze van de zigeuners. Maar nauwelijks was de staking voorbij of De Gaulle verklaarde dat Frankrijk uit de E.E.G. zou treden als de gemeenschappelijke markt voor landbouwprodUkten, met in begrip van de graanprijsregeling uiteraard, niet op korte termijn tot stand zou komen. Op 15 december a.s. moet men het eens zijn en dit is kort dag. Wat beweegt Frankrijk nu, de zaken zó scherp te stellen? wil frankrijk overheersen? Inderdaad gaan de wensen van De Gaulle zeer sterk in de richting van een Frankrijk, dat de boventoon voert in een verenigd Europa, aldus de woordvoerder van deze groep. Dat velen, en ook Nederland, daar nogal bezwaren tegen hebben, von den zij wel begrijpelijk. Maar als men de zaak van de zuiver agrari sche kant bekijkt, dan verandert er wel wat. Frankrijk bezit nl. bijna de helft van de als cultuurgrond bruikbare oppervlakte van de E.E.G. maar kan industrieel niet tegen Duitsland op. Het is daarom vastbe sloten de graanschuur van het nieu we Europa te worden en zijn overi ge agrarische produktie eveneens te verdedigen. Tot die produktie behoort ook de dierlijke veredeling, omdat de gra nen daarvoor als het ware de grond slag vormen. Daarom wenst Frank rijk niet, dat de overgangsfase lan ger duurt dan nodig is. Die tussen tijd wordt immers door elk land van de E.E.G. benut om, koste wat het kost, de eigen produktie op te voe ren. In feite hindert het ene land zó het andere bij de afzet en deze dure liefhebberij kan gevoeglijk be ëindigd worden, omdat er nog zo veel ruimte is voor uitbreiding van de industriële produktie. waarom dan een lage melkprijs? Over de Franse melkstaking is veel getwist. Veelal vergat men, dat het niet de boeren waren, die staak ten. De melkaflevering ging ge woonlijk normaal door. Alleen mochten de fabrieken, op bevel van de leveranciers ,geen melk of melk produkten afleveren. Inderdaad was de melkprijs (rond 27 cent per kg) te laag. De produktiekosten liggen Frankrijk niet lager dan bij ons. Er zijn wel gemengde bedrijven waar men goedkoop vee kan houden op bij-produkten, maar dat brengt on herroepelijk hoge arbeidskosten met zich mee. Er ontstond daardoor be grijpelijkerwijze veel sympathie bij onze veehouders voor hun Franse collega's. Daartegen werd *door hen, die de melkaflevering aan Frank rijk verdedigden aangevoerd, dat er geen Europese solidariteit tussen de boeren bestaat. Dat is waar; de dis criminaties en concurrentieverval singen worden verdedigd door de producenten in de landen die ze be drijven. De betrokken regeringen (zelfs de Duitse) zouden er best van af willen, maar men mag zijn kie zers of aanhangers niet voor de voe ten lopen. Een feit is echter evenzeer, dat nu juist net niet in de zuivelsector zul ke tegenstellingen aan de orde wa ren. Daarom heeft Nederland uit eindelijk toch een slechte beurt ge maakt door melk te leveren, al was het daar ook honderd maal ten vol le toe gerechtigd. de graanprijsregeling Zoals men vóór en tegen De Gaul le kan zijn, zo kan men ook vóór en tegen de komende graanprijsregeling zijn. Bekend is, dat de voederfabri kanten en graanhandelaren er fel tegen zijn. Zij menen, dat de in voer van goedkoop overzees graan, zowel voor menselijke als voor dier lijke consumptie .heel wat voordeli ger is dan uitbreiding van de Euro pese korenteelt. Daartegen meent Frankrijk, dat het absoluut ondenk baar is. dat b.v. in het midden-wes ten van de Verenigde Staten goed koper graan geteeld zou kunnen worden dan in Frankrijk, waar het klimaat zoveel beter en de grond tenminste gelijkwaardig is. Dit zou zelfs gelden voor tarwe met hoge bakwaarde. Als er verschil is in pro duktiekosten ten gunste van de Amerikaanse telers, zo zeggen de Fransen, dan berust dat op kunst grepen en volstrekt niet op natuur lijke grondslagen. Hoe dit zij: één ding kan niemand ontkennen. Het is dit, dat het een bijzonder verwerpelijke zaak is, dat de Duitse regering wil wachten met de graanprijsregeling tot na de ver kiezingen in 1965. Aanvaarding vóór de verkiezingen zou haar teveel stemmen kosten en dit wordt open lijk gezegd. Mogen wij even vast stellen, dat hier de grondregels van de democratie vertrapt worden? al dus de Franse landbouwer. Eén van tweeën: ht is noodzake lijk dat Duitsland zijn extreem ho ge graanprijs aanpast aan die van Frankrijk of het is niet noodzakelijk. In het eerste geval moet dat aan stonds gebeuren en in 't tweede ge val nimmer. En het is kiezersbedrog met een onaangename maatregel te wachten tot men de kiezersbuit binnengehaald heeft. Dit alles zit Frankrijk bijzonder hoog en niet ten onrechte! wat gaat er nu gebeuren? In het voorgaande hebben wij de zaken sterk vereenvoudigd. Men kan n.l. opmerken, dat het nog niet vast staat op welk peil de toekom stige, Europese graanprijs zal ko men te liggen. De pijn kan voor de Duitse boeren wat worden verzacht door een niet al te grote verlaging. Dat is waar; aan het principe ver andert dat echter niets. Al te hoog kan de graanprijs echter niet zijn, omdat daarvan een sterke inflatie werking uit zou gaan. De toch al grote korenbouw zou er nog veel sterker door uitbreiden en wij zou den grote overschotten krijgen waarmee wij geen weg zouden we ten, de hongerende wereld ten spijt. Bovenal zouden wij voor onze ver- edelingsprodukten buiten de Euro- markt nog verliesgevende afzet kunnen vinden. Om de inflatie tegen te gaan hield en houdt de Franse regering de melkprijs laag .Om dezelfde reden wil zij ook een niet te hoge graan prijs. Die prijs mag uiteraard niet verliesgevend zijn, want dan zou de teelt ineenstorten. Echter, zolang er verdienste aan zit. zal de teelt zich uitbreiden. De mechanisatie kan nl. bij een geringe winstmarge nog voor draaglijke uitkomsten zorgen, met name op de uitgestrekte graanvel den van Frankrijk. Dat de Povlakte ook meetelt en Nederland en België ook, is waar, maar speelt slechts een bescheiden rol. Het ziet er daar om naar uit, dat Frankrijk zijn zin zal krijgen. geen weg terug meer Uittreding uit de E.E.G. biedt voor Frankrijk weinig aanlokkelijks. Het kan wél de verdere uitbouw op dood spoor zetten. Vermoedelijk zou, bij Franse uittreding, ook de rest van de Euromarkt uiteenvallen. Maar de voordelen die men reeds geniet, met name in de industriële en dienst verlenende sector, maken het hoogst onwaarschijnlijk, dat men de EEG zal opgeven. Bezien wij de weg die men afgelegd heeft, dan is het bij de landbouwprodukten steeds een gevecht op leven en dood geweest. Het was ook de landbouwkwestie, die in feite Engeland buiten de zes hield (en nog houdt). Vermoedelijk staan wij dus voor een reeks bloei ende onderhandelingen, waarin men weer tot het uiterste zal gaan, maar waarin tenslotte toch het gezonde verstand zal zegevieren. En is dat niet altijd het geval bij een onder handeling, waarbij ieder er op uit is de grootste voordelen in de wacht te slepen? Die voordelen zijn echter alleen te behalen als men het uit eindelijk eens wordt. Een en ander neemt natuurlijk niet weg, dat de politieke kwesties blijven bestaan. Dit brengt met zich mee, dat het waarschijnlijk wordt, dat de landbouwregeling toch weer aan de politieke unie vooraf gaat, met alle gevolgen daarvan. Zuiver materieel bezien kunnen land- en tuinbouw echter alleen voordeel hebben van een versnelde integra tie. Om de vernieuwing van de litur gie in de parochies voor te bereiden en te stimuleren heeft de bisschop van Roermond, mgr. P. Moors, voor zijn bisdom een liturgisch centrum opgericht in de geest van de consti- tuttie over de liturgie, welke door 't concile is uitgevaardigd. Lid van dit centrum is o.a. drs. Florentius Hoogenboom o.f.m. te Venray. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Telefoon 04788-262 GROENE KRUIS Dinsdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.f.f. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Kruijsen-Meestcrs Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 agenda centrale k.a.b. venray Donderdag 5 november 20 uur vergadering Dr. Poelsstichting Lan- geweg 36. Vrijdag 6 november 20 uur in Ho tel Kemps bestuursvergadering St. Eloy. met pensioen Op 4 november a.s. zal de heer P- Kersten, Stationsweg, Venray, werk zaam bij de Coöp. Zuivelfabriek „Venray", de pensioengerechtigde leeftijd bereiken. In een feestelijke bijeenkomst wordt op 3 november a.s des avonds in de zaal van de fabriek op pas sende wijze officieel afscheid geno men van de heer Kersten door het dagelijks bestuur van de fabriek, di rectie en het gehel personeel. In aanwezgiheid van zijn reeds eerder gepensioneerde collega's zal de heer Kersten met zijn echtgenote een welverdiende hulde in ontvangst mogen nemen voor de trouwe plichtsbetrachting gedurende de ruim 40 jaren dat Piet zijn beste krachten inzette voor de Venrayse veehouders. In verband met de ingebruikne ming van een geheel vernieuwde gemechaniseerde melkontvangstap- paratuur, zal de heer Kersten met zijn rijke ervaring, ook na zijn pen sioengerechtigde leeftijd, zijn dien sten nog aan de fabriek blijven ver lenen. petran vermeulen maakt portret van koningin De Maastrichtse kunstschilder Pe- tran Vermeulen, geboortig uit Ven ray, heeft van de ere-burgers van de stad Roermond opdracht gekre gen een portret te maken van H.M. de Koningin Juliana. De ere-burgers bieden het portret aan aan het Roermondse gemeentebestuur. Het is de bedoeling, dat het por tret een plaats vindt in het Roer mondse stadhuis. Vrijdag 30 oktober zal Hare Majesteit op Soestdijk voor Petran Vermeulen poseren. Dit is voor de heer Vermeulen die o.a. ook kardinaal Alfrink en ir. Raedts portretteerde reeds de tweede keer, dat hij een portret gaat maken van de koningin; de eer ste keer dat Hare Majesteit voor hem poseerde, was 8 jaar geleden voor een schilderij in het raadhuis van Schaesberg. Tijdens de raadsvergadering van maandag 2 november zal ir. C. E. P. M. Raedts de erepenning in goud, verbonden aan het ereburgerschap van de gemeente Heerlen, ontvan gen. De benoeming van ir. Raedts tot ere-burger van Heerlen, geschiedde in een besloten gedeelte van de raadsvergadering van 7 september. De oud-directeur van de Oranje- Nassaumijnen dankt de benoeming aan de grote verdiensten, die hij voor de gemeenschap heeft verwor ven, niet alleen door zijn functie als directeur van de Oranje Nassau- mijnen ,maar ook als raadslid, een functie die hij meer dan 35 jaar be kleedt. bekroning Op de vakwedstrijden welke be gin deze maand te Geleen zijn ge houden veroverde de heer W. Drab- bels werkzaam bij van Meyel's bakkerij het kampioenschap van Limburg in klasse B., tevens behaal de de heer van Meyel de navolgende prijzen: 2e prijs roggebrood, 3e prijs rijstevla ,3e prijs waterbrood, 3e pr. krentebood.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 11