Kerkelijke Diensten S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD van 11 tot en met 17 oktober Geestelijk artikel li R I A E N S - R O YERS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 VRIJDAG 9 OKTOBER 1964 No. 41 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPRlf Rf AH VOOR VPNR A Y RN OIW^TRPÏCPN ADVERTENTIEPRIJS 8*/« ct p. mm ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 V UUI\ V uiiIvH I 12*11 VJiVlO 1 I\ CrXVCjll PRUS PER KWARTAAL f 1.50 (balten Venray 1.75 PAROCHIEKERK VENRAY Priester v.d. week: Kapl. J. Driessen Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 6.30 Joh. Maassen en El. Vermeulen; 7.30 Josephina Fonck- Laumans; 8.30 Pascal Schmeitz; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur overl. fam. Janssen-Huijbers; 18 uur Anna Rongen. Maandag: 7 uur Anna v. Bracht- Brons; 7.30 bestelde jaardienst overl. fam. Kemps-Baltussen, Har ry ,Anna en Truus Tijssen; 8.15 ge sticht jaarget. Nicolaas Bekkers, echtgenote, dochter en kleinkinde ren; 9 uur Antoon Weiten. Dinsdag: 7 uur Wed. Henskens- Arts; 7.30 gesticht plechtig jaarget. Vincent Pijls, Johanna Camps en Elisabeth Büchel; 8.15 Maria Voer- mans-Janssen; 9 uur Peter Antoon Minten en dochter Petronella. Woensdag: 7 uur Johanna van Bracht-Gerrits; 7.30 overl. moeder Janssen-Dins;-8.15 Th. Pouwels; 9 u. overl. fam. Brands-Simons; 9.30 pl. huwelijk Smedts-Lensen. Donderdag: 7 uur Bernard Kro nenberg; 7.30 gest. jaarget. Pascal Schmeitz; 8.15 gest. jaarget. Anna Maria Jenniskens-Spreeuwenberg; 9 uur Elisabeth Janssen-van Diepen; 19.30 avondmis tot int. van de Boe- rinnenbond. Vrijdag: 7 uur M. Ebberink-Kol- kers; 7.30 bestelde jaardienst Mar- tinus Verschuuren; 8.15 uit dank baarheid (fam. E.); 9 uur zekere int. R. Zaterdag: 7 uur Riki Derikx en Joop van Keken; 7.30 Peter J. Beer- kens en echtgenote; 8.15 Antoon Jans-Beken; 9 uur vader en zoon Sijbers (v.w. fam. Sijbers-Tijhuis). Woensdag en zaterdag om 7 uur oktoberlof. Biechtgelegenheid zaterdag van 17.30-19.390. Heden zondag 4 uur H. Familie. Vrijdag: „offervrijdag" i.v.m. a.s. missie-zondag. Venray doet heel wat voor "de missie, getuige de opbreng sten van recente missie-kollekten. Omdat heel ons land missie-zondag houdt, durven wij u nu weer vra gen, met de paus zelf, om uw bij drage voor de pauselijke missie genootschappen. U krijgt allen een missiekrant in huis. Lees die. Aan de kerk of erin worden prentjes uit gedeeld. Het parochiële missiecomité zal een inzameling houden van kleding stukken. In vele gezinnen komt het voor, dat kledingstukken, die overi gens nog heel goed zijn, niet meer gedragen worden omdat ze uit de mode zijn, of omdat de gezinsleden „eruit gegroeid" zijn. Ter gelegenheid van de „Amate" hielden meerdere lagere scholen al zo'n inzameling, waar o.a. Pater Oudenhoven van geprofiteerd heeft. Wellicht vindt U ook nu iets bruik baars ,wat U voor de missie wilt af staan. Pak het dan voor ons in; de gidsen van onze parochie zullen het, in uniform en voorzien van een le gitimatie, bij U aan huis komen af halen vóór Missie-zondag. Het mis sie-comité zal zorgen, dat de goede ren worden gesorteerd en verzonden aan eigen Venrayse missionarissen. Helpt U ons ook alvast, door ons niets in handen te geven, wat we echt zó niet verzenden kunnen, geef dus alleen schone en intacte kleding. Dank U. mggggggi Priester der week: Pater Vitalis Tel. 1973 b.g.g. 1502 21e zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met ro zenhoedje. Maandag: H. Seraphinus, belijder. Dinsdag: H. Eduard, belijder. 9.15 gez. H. Mis bij het 40-jarig huwe lijk Maas-Sanders; 7 uur avondmis. Woensdag: H. Callistus, Paus en martelaar. Donderdag: H. Theresia, maagd. Vrijdag: H. Hedwig, weduwe. Zaterdag: H. Margarita Maria Ala- coqwe, maagd. 8.30 gezinsmis. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen Deze week iedere avond 7.30 oefe ning van de oktobermaand, behalve dinsdagavond.- Dinsdagavond 7 uur avondmis. 18 oktober Missie-zondag Vrijdag 16 oktober is het offer vrijdag voor de Missie. De Bisschop pen van Nederland vragen ons op die dag iets van onze welvaart op zij te leggen voor de missie, om op zon dag 18 oktober meer te kunnen of feren voor de missie. Enkele maan den geleden zei Paus Paulus: „Wat Nederland voor de missie doet, straalt uit over de hele wereld. Zeg aan de gelovigen van Nederland, dat ik hoop, dat ze trouw blijven aan wat zij met zoveel toewijding en met zoveel ijver doen voor de Mis sie." Retraite Van 58 november is in het re traitehuis te Venlo een retraite voor verloofde paren. Attentie s.v.p. Voortaan wordt zaterdags vanaf 3 uur biecht gehoord in de twee biechtstoelen van Pater Gardiaan en Pater Vitalis. Dus niet meer in de biechtstoel van Pater Primald. Misintenties Zondag: 6.30 Jacq. Janssen; 7.45 Harry Lenssen; 9.00 Nelly Potten; 10.15 Jaap Min als jgt.; 11.45 overl. fam. Pouwels-Minten. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 Jos. van Lierop; 8.30 W. G. Steerneman en overl. fam. Dinsdag: 6.55 overl. vader; 7.45 Gerardus Franciscus Wientjens; 8.30 Wim Michiels en overl. fam.; 9.30 gez. H. Mis. Woensdag: 6.55 Johanna Swin^ kels-Michiels; 7.45 Gerardus Mar tens en echtgenote en kinderen; 8.30 Corry Geurtjes en Ben Thielen. Donderdag: 6.55 tot zekere inten tie; 7.45 W. Jenneskens; 8.30 Hen- drika v. d. Beuken-Peters. Vrijdag: 6.55 Wed. Bongaards-Arts D.O.; 7.45 overl. ouders; 8.30 Johan nes Jeuken en Johanna Geurts. Zaterdag: 6.55 overl. grootvader; 7.45 Adriana Oudenhoven-Evers; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 J. Naus, G. Jeuken, Paul Pop en L. Faessen; 7.45 J. Ron gen, J. Meesters, R. Vastert en P. Wijnands; 9.00 C. en J. Evers, A. Derks en Peter Ewals; 11.45 K. Jeu ken, P. Philipsen, Ant. Claassens en Chr. v. d. Heuvel. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, gest. jrd. Johanna Jenneskens; 10 u. Ida Philipsen-Keijsers; 3 uur Ge bedsoefening voor het Concilie. Maandag: 7.30 overl. fam. Hen driks. Dinsdag: 7.30 Antoon Derickx; 7.30 avondmis voor alle leden van de K.A.B. en Vrouwenbond. Woensdag: 7.30 gest. gez. jrd. Wil lem v. d. Voort; 10 uur plechtige H. Mis tot dankzegging 25-jarig profes sie zuster Lemmens. Donderdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Vrijdag: 7.30 gest. lsm. Antoon Verheggen. Zaterdag: 7.30 Martinus Camps. Biechten van 6.307.30; 7.30 Maria- lof. In de kapel van St. Paschalis deze week: Maandag: voor 'n overledene (F.). Dinsdag: int .gezusters Janssen. Woensdag: int. fam. te Fruchte. Donderdag: uit dankbaarheid ter ere van O.L. Vrouw (V.). Vrijdag: ter ere van O.L. Vrouw (J.). Zaterdag: voor een overledene (O. S.). PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 2e zondag der maand. Leesmissen: 6.30; 7.30 Kindermis; 8.30; Parochie hoogmis 10 uur. Geen lof. Eerste ollekte voor de kerk; tweede kol- lekte Bisdom. Maandag: 7.30 Stichting Baeten- Smits. Dinsdag: 7.30 H. Mis; 6.30 Avond mis tot intentie van de leden van de Boerinnenbond, daarna is verga dering in zaal Rongen. Woensdag: 7.30 Stichting Jan Muijsers. Donderdag: 7.30 gestichte H. Mis. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw. Zaterdag: 7.30 zieledienst voor Hubertus Bistervels en Eleonora Kemmelings. Zaterdagavond biecht gelegenheid van 57 uur. A.s. zondag Missie-zondag: gebed en offer gevraagd voor de voort planting des Geloofs. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 21e zondag na Pinksteren. Feest van 't Moederschap van Ma ria; 7 uur Communie uitreiken; 7.30 leesmis voor een zieke; 10 uur de hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 uur gez. jrd. Maria Philipsen en zoon Herman. Dinsdag: 7.30 uur gest. gez. jrd, P.J. Strijbos. Woensdag: 7.30 GEZINSMIS tot int. van hen die in deze mis offeren C'EST LE TON QUI FAIT LA MUSIQUE De Fransen hebben er een spe ciale uitdrukking voor, die we ook hier wel eens horen: C'est le ton, qui fait la musique. Letterlijk ver taald: De toon maakt de muziek; maar de werkelijke betekenis gaat veel verder. Ze bedoelen ermee te zeggen, dat de klank van de stem zoveel betekent. Die kan van op zich vriendelijke woorden een hatelijke, sarcastische sneer maken. Als we goed opletten in gesprek ken, dan merken wij dat die Franse uitdrukking heel vaak opgaat. On der het mom van vriendelijke woor den wordt dikwijls het ene sarcasme na het andere gelanceerd. O, nee, er valt geen overtogen woord. Een onwetende buitenstaander zou zelfs niets merken. Maar toch krabden wij elkaar vaak in het gezicht, heel vriendelijk, heel netjes, heel beschaafd. Wanneer we zondag het evangelie horen van de man, die van zijn baas al zijn schuld kwijtgescholden zag, maar die zelf andere mensen het mes op de keel zette, dan vinden wij, dat Christus het töcl^ maar flink gezegd heeft. Dat is zo* dat kon Christus. Maar minder gemakkelijk is het om dat egoisme, dat Christus aan de kaak stelde, even over te plaatsen in ons eigen leven, aan te passen aan onze eigen omstandighe den, aan onze eigen omgang met an dere mensen. Wanneer wij dat zouden doen, dan zouden wij heel gauw merken, dat we wel graag ontzien willen worden door de anderen die soms heel ge rechtvaardigd ons de spiegel voor houden, maar dat wij zelf maar heel weinig clementie kunnen opbren gen voor de,.ander. We kunnen wel schande roepen over die man uit het Evangelie, maar Christus heeft bij het vertellen minder aan die man van zijn verhaal gedacht dan aan ons. Die man is maar een denkbeel dige figuur. Maar wij zijn bijzonder reëel, ook le ton, qui fait la musi que in onze gesprekken met ande ren. Donderdag: 7.30 3e zeswekendienst M. Elis. Geurts-Zanders. Feest van de H. Gerardus. Vrijdag: OFFERVRIJDAG: 7.30 u. gez. v. dankz. t.e.v. O.L.Vrouw van Alt. Bijstand tot int. van de fam. Geerets-Classens. Zaterdag: 7.30 leesmis v. dankz. t.e.v. O.L.Vrouw van Alt. Bijstand v. fam. Cox-Spreeuwenberg. Biechtgelegenheid van 6 - 7 u. Om 7 uur oktoberlof. Kerkpoetsen: Miep Strijbos en Wies Kuypers. Misdienaars: N. Janssen, J. Ku- nen, J. Geerets en Th. Arts. N.B. A.s. zondag: Wereldmissiedag PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 21e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor alle moeders van Leunen en alge mene H. Communie v.w. de boerin nenbond in verband met het feest van Maria's Moederschap. Om 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 lees mis van dankbaarheid bij een 25-jr. kloosterjublieum. Om 3 uur lof. Maandag: 6.45 leesmis voor een overleden moeder; 7.30 gesticht jgt. voor Johannes Hubertus Loenen. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Willem Loonen v.w. de buurt; 7.30 leesmis voor Gertruda Jenniskens-Heldens, kindermis. Woensdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Piet en Helma van Meijel. Donderdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Petronella Asselberghs; 9.30 huwelijsmis voor het bruids paar Hendriks-Swinkels; 7.30 kin dermis. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Th. Swinkels, echtgenote en dochter Wilhelmina; 7.30 gesticht jaargetijde voor Engelbert Janssen-Wismans en overleden kinderen. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Wil lem Jenniskens; 7.30 gesticht jaar getijde voor Josephus Hubertus Loenen. Van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Mia Litjens (Over- broek) en Nelly Willems (Laagrie- broek). Accolythen: 6.45 J. van Vegchel en H. Litjens; 8 uur G. Jenniskens en A. Loonen; 9.15 P. Stevens, Gerrit en Mart. Cornelissen en P. Heesen; 10.30 J. van Ooi. A.s. zondag: Missiezondag, koliek- te voor de missie. Wilt U s.v.p. den ken aan offer-vrijdag. PAROCHIE YSSEISTEYN Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor intentie van de fam. Janssen-Philipsen; 8.10 leesmis voor de overl. fam. Emonts-Wis- mans; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor Johannes Spreeuwenberg en Maria Jenniskens; 2 uur lof. Maandag: 7.30 gesticht jaarget. v. Andreas Philipsen. Dinsdag: 7.30 gesticht jaarg. voor Pierre en Harry Janssen. Woensdag: 7.30 gez. jaarg. v. Tho mas Michels; 7 uur avondmis v. d. levende en overleden leden van de boerinnenbond. Donderdag: 7.30 weekdienst voor Wim Bus. Vrijdag: 7.30 geen H. Mis; 6 uur avondmis uit dankb. v. d. fam. Reynders-Pouwels. Zaterdag: 7.30 lsm. voor Piet Claessens, Mechtilda Claessens-van Megen en hun- dochter Maria. Gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor Lambertus van Meyel; 8.15 leesmis voor Petrus Pub ben; 10 uur Hoogmis voor Pastoor Vercoulen; 7 uur lof met rozen hoedje v.w. oktobermaand. Maandag: 7 uur gez. H. Mis voor Johannes Noyen (bejaarden); 7.45 leesmis voor Wilhelmina Ewals- Emonts. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. Henricus Verhaag; 7.45 leesmis voor Piet van Cuyck. Woensdag: 7 uur gez. H. Mis voor Lambertina Arts-Lemmen (bejaar den); 7.45 leesmis voor Henricus Janssen. Donderdag: 7 uur gez. H. Mis voor Pastoor Vercoulen (bejaarden); 7.45 leesmis voor Henricus Michels en Geertruida Friezen. Vrijdag: 7 uur gez. H. Mis ter ere van de H. Gerardus voor de bijdra ge; 7.45 leesmis tot dankzegging: Arts-Gielen. Zaterdag: 7 uur gest. jgt. Antonius Arts .Mechelina Smits en ouders; 7.45 leesmis voor fam. Muysers-van Tilburg. Van 67 uur gelegenheid om te biechten; 7 uur lof met rozen hoedje y.w. otobermaand. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 21e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Muij- öers-Janssen; 10 uur hoogmis tot bijz. int. (Merselo); 2.30 rozenkrans lof. Maandag: tot int. van fam. Ba- ten-Michels. Dinsdag: tot int. van fam. Arts- Berents. Woensdag: v. d. zielerust van een overledene (Merselo). Donderdag: tot int. van leden pl. Boerinnenbond t.g.v. „Moederdag' Vrijdag: t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en H. Gerar dus n. fam. Colen-van Lanveld; 19.30 rozenkrans-lof. Zaterdag :o t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en H. Ge rardus n. fam. Colen-van Lankveld. Biechtgelegenheid: ddgelijks vóór H. Mis; vrijdag voor en na Lof. Zondag na de Hoogmis in Ge meenschapshuis Vredepeel gelegen heid tot afdragen van bankengeld 20,per gezin) en van vaste bij drage Bisdom 8,per gezin) voor nieuwe kerken en 0.60 per comm. RECTORAAT VEULEN Zondag: 21e zondag na Pinksteren. Feest van 't Moederschap van Ma ria. 7.30 leesmis voor de bekende in tentie; 10 uur Hoogmis voor af gest. fam. Vervoort-Reintjes; 2.30 okto berlof. Caritas-zondagbijzondere kollekte voor 't Sociaal Caritatief Centrum. Maandag: 8 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (v. G.); 7.30 avond mis bij gelegenheid van het begin van het winterprogramma van de Boerinnenbond. Dinsdag: 8 uur gez. jgt. Hoogmis voor zal. Ant. Timmermans. Woensdag: 8 uur lsm. voor zal. Wilhelmina Hendriks-Fleuren. Donderdag: 8 uur Hoogmis gest. jgt. voor zal. Antoon Geurts. Vrijdag: 8 uur Hoogmis voor zal. Wilhelmina Geurts-Croymans. Zaterdag: 8 uur Hgm. jgt. voor zal. Joh. Broekmans-Bovee. Kerkpoetsen: Jet Burgers en Thea Koenen. Accolythen: Mattie Kunen, Gert Gerrits en Willy van Ooi. RECTORAAT HEIDE Zondag: 21e zondag na Pinksteren. Feest van Moederschap van Maria. 7.30 H. Mis voor de lev. en overl. leden van de Boerinnenbond; 10 u. jaargetijde voor Henricus Heesen en Johanna v.d. Sanden; Akolieten Jan Claes en Harry Droessen. Om 3 u. vergadering van de Derde Orde. Kerkdeurcollekte voor het Nation. Katholiek Thuisfront. Misdienaars van de week Jan Gielens en Jos van Rens. Maandag: 7.30 uur H. Mis t.b.i. Dinsdag: 7.30/u. H. Mis uit dank baarheid en bijzondere intentie. Woensdag: 7.30 uur H. Mis voor Martinus Ewals en Wilhelmina Leij sen. Donderdag: 7.30 uur H. Mis t.i.v. familie Drabbels. Vrijdag: Offervrijdag: Weet U iets te ontzeggen om het a.s. zon dag op wereldmissiedag te offeren. 7.30 uur H. Mis t.i.v. familie De rikx-Voesten. Zaterdag: 7.30 uur H. Mis voor Lambertus Pouwels en Anna Derks. Biechtgelegenheid van 7-8 uur. Zondag a.s. Wereldmissiedag. RECTORAAT SMAKT Zondag: 21e zondag na Pinksteren, uur H. Mis voor zegen in gezin; 8.30 H. Mis voor overl. fam. Wijn hoven; 10 uur Hoogmis voor het welzijn van onze gemeenschap. Kapel: 8.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 H. Mis voor de ge lovige zielen; 7.30 voor Herman Hof- mans. Dinsdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 H. Mis voor Anna Geertrui de Haart- Cremers. Woensdag: 6.30 en 7.30. gel. H. Missen t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 6.30 voor overleden ouders; 7.30 voor Antoon Martens. Vrijdag: Offervrijdag voor de mis sie. 6.30 en 7.30 H. Missen voor de missie. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor Theo Coppis. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gele genheid om te biechten. S P O R T H U I S Uitslagen van zondag j.l.: Venray 1Lindenheuvel 1 14 Venray 2R.I.O.S. 2 10 Tienray 1Venray 3 21 Venray 4Leunen 1 11 Venray 5—RKLW 2 1—6 Wittenhorst 4Venray 6 41 Venray 7Hegelsom 4 11 Al weer een nederlaag en al weer met 41. Dat was zondag voor de derde achtereeenvolgende maal dat we hiermee geconfronteerd werden en ook nu weer moesten we eerlijk toegeven, dat de tegenstander de overwinning verdiend had. Neen, het gaat niet best met ons eerste elftal. Zondag j.l. kregen we dat weer te zien in de wedstrijd te gen het bezoekende Lindenbeuvel 1. Venray legde in deze wedstrijd 't accent voornamelijk op de verdedi ging, maar ondanks dat was het be gin voor Venray. De wedstrijd was nauwelijks één minuut oud of Vin Lucassen kwam al gevaarlijk opdui ken voor het Lindenheuvel-doel, los te een schot dat juist voorlangs ging. Nadat de doelman der gasten nog enkele malen succes in de weg had gestaan, kwam Wim Teunissen na 12 min. opzetten, passeerde en kele tegenstanders en besloot zijn solo met een hard schot, dat ook nu weer gestopt werd door de uitste kende doelman der gasten. Geheel tegen de verwachting in kwam suc ces aan de andere zijde. Na 25 min. spelen kon de Venray-achterhoede slechts een doelpunt voorkomen door de bal met de hand uit doel te slaan. Dit ontging de goed lei dende scheidsrechter niet en wees - terecht - naar de witte stip, waarna de Lindenheuvel-stopper het vonnis voltrok: 01. Venray was hierdoor toch wel aangeslagen en 5 min. la ter yergrootte de Lindenh euvel - linksbuiten de voorsprong tot 02. Het verband in onze ploeg was zoek. Men bleef ondanks deze achterstand verdedigend spelen. Dat V. Lucassen in de 44e min. de achterstand terugbracht tot 12 was voor hem een bekroning op zijn werk. Hoewel deze 12 ruststand geen onoverkomelijke achterstand mag zijn, wist Venray niet het enthou siasme op te brengen van de eer ste 20 min. Een excuus moge mis schien zijn dat Venray met ver schillende invallers speelde. Nog eenmaal kwam W. Teunissen oog in oog met de Lindenheuvel-doelman, maar schoot in de keeper z'n han den. Hiermee was het Venray-vuur geblust. Wel vocht men door, maar het spelgehalte zakte met de mi nuut. Na 10 min. bracht Lindenheu vel de stand op 13 en 6 min. la ter verrichte de linksbuiten z'n hat trick, waarmee hij de score op 14 bracht. Verder lieten de Venrayers het niet komen. Ondanks de achter stand bleef Venray wel werken tot de laatste minuut, hetgeen een plus- punt mag zijn. Een tweede pluspunt is de sportiviteit die aan de dag werd gelegd. Als Venray 1 a.s. zondag weer compleet uit zal kunnen komen, zal ongetwijfeld het spel van een beter gehalte zijn en zal de weg naar suc ces misschien weer hervonden kun nen worden. We blijven hopen. Beter verging het Venray 2 dat 'n voorwedstrijd speelde tegen RIOS 2. De Venrayers hebben hard gestreden voor een goed resultaat, hetgeen met een 10 overwinning ook be haald werd. Waren ze wat zuinger met de geboden kansen omgespron gen, dan zou de zege aanmerkelijk groter zijn geweest. Math. Hermans scoorde in de 20e min. van de twee de helft het enige en winnende doel punt. Tienray 1Venray 3, onder lei ding van scheidsrechter Veltrop, werd een stevige, maar faire wed strijd. De gastheren namen al gauw het heft in handen en heben dit vrij wel de hele wedstrijd behouden. De achterhoede van Venray, met aan het hoofd J. Kusters, stak in een goede vorm. Na 20 min. spelen viel de eerste treffer in het voordeel van Tienray. Na een half uur spelen scoorde J. Hermans de gelijkmaker. Ondanks het felle verzet van Ven ray 3 gelukte het Tienray toch nog in de 80e min. het winnende doel punt te scoren: 21. Hierdoor bleef Tienray nog steeds onverslagen, ter wijl deze wedstrijd voor Venray 3 een morele overwinning is gewor den. Venray 4 nam het thuis op tegen Leunen 1, welke wedstrijd eindigde in een 11 gelijkspel. Hadden de Venrayers hun overwicht in doel punten weten uit te drukken, dan zou de score een heel wat beter aan zien hebben gegeven. De Venrayers misten deze wedstrijd de nodige stootkracht. Venray 5 was kansloos tegen het bezoekende RKLW 2. Mc-t 1 6 ver loren de SW-ers. Venray 6 was op bézoek bij Wit tenhorst 4. Hoewel de Venrayse „oudjes" een goede wedstrijd speel den ,deed zich het gemis van een doelverdediger gelden. Mede hier door werd met 41 verloren. Venray 7 speelde thuis tegen He gelsom 4. Na een spannende wed strijd konden beide teams vrede hebben met een 11 gelijkspel. Programma a.s. zondag 11 okt.: Haslou 1Venray 1 2.30 uur Venray 2Spel. Irene 2 2.30 uur Molenwiekers 1Venray 4 2.30 uur F.C.E.B. 2—Venray 5 2.30 uur Venray 6Meerlo 2 12.00 uur Kronenberg 3Venray 7 12.00 uur Al speelde een oefenwedstrijd te gen het gymnasium en moest met 31 de winst afstaan. Er werd over het algemeen te doorzichtig gespeeld en men talmde te lang met het af spelen van de bal. A2 kon het tegen Wanssum Al niet bolwerken. De achterhoede maakte enkele slippertjes en hier van wist Wanssum door hun vinni ger spel dankbaar gebruik te ma ken. Ze wisten vier keer het net te vinden, terwijl onze voorhoede hier tegenover slechts één doelpunt kon stellen. A3 en A4 boekten royale overwin ningen op resp. Oostrum Al en Leu nen A2. B3 had daartegen weer niet zo'n beste dag en Verloor eervol van Leunen BI met 31. B2 had de tien man tellende Bl- ploeg van Ysselsteyn als tegenstan der. Wind voord eel en goed spel over de vleugels brachten onze ploeg van een 01 achterstand naar een stand van 31 in ons voordeel, waarna werd gedraaid. In de tweede helft zag Ysselsteyn kans, enkele fouten in onze verdediging af te straffen en gelijk te komen (33). Vijf min. voor het einde scoorden wij nog uit een scrimmage (43). Een magere, maar verdiende overwinning. B4 en B5 kregen een fikse neder laag te slikken van resp. Hegelsom B2 en Wanssum B2, maar de com petitie duurt nog lang en er is nog van alles mogelijk. Programma voor zaterdag 10 okt.: Venray AlEWC Al 4 uur Sevenum AlVenray A2 4 uur Venray A3Venray A4 2 uur Venray BISevenum BI 3 uur Venray B2Venray B3 4 uur Venray B4Venray B5 5 uur Venray CWanssum C 2 uur

Peel en Maas | 1964 | | pagina 7